n n n m m TELEVISIE TOEGELICHT JAZZ Naadloze Avontuurlijk VAN VERTROSSING NAAR VERENDUNG TV-RUBRIEK Mode Routine r n r r M X n H n nnnnn H n B n X x I X n X x X X F~ X 1 B HMH fl HH fl r fl MMH li r X 3 i n X LJ r M M u X LJ nrvinn HMM mnnn r X r r X B r E D X FJ b nnn B nsa B M nnr n X X X X x X X X X x fl n n B rjmnn H n tL 4 1 J PAGINA 42 RADIO-TV ZATERDAG 20 MEI 1989 IN HET WEEKEINDE Snelweg De Ncrv-televisie herhaalt de suc cesvolle serie 'Weg van de snel weg'. Het is een serie program ma's die laat zien welke beziens waardigheden en natuurschoon de reiziger soms vlakbij de snel weg kan aantreffen. De route van vandaag loopt door het Oost- Zwitserse land met de 150-dalen: Graubünden. Gestart wordt in de oudste stad Chur en vervolgens loopt de route onder meer langs Davos, Guarda, Slot Tarasp en St. Moritz. Binnenkort zal er ook een nieuwe serie van 'Weg van de snelweg' op het scherm verschij nen. (Nederland 1, zat, 19.19 uur) De populaire popzangeres Ellen Aim (Diane Lane) wordt tijdens een concert voor de ogen van haar publiek ontvoerd door een motor rijdersbende. Dan verschijnt haar ex-vriend Tom Cody (Michael Pa re) om zijn grote liefde te bevrij den. Hij is de enige die haar kan redden, maar hiervoor moet hij een hoge prijs betalen. (Neder land 2, zat, 22.10 uur) De parade America Vandaag alweer de laatste afleve ring van het succesvolle Ameri kaanse ontbijttelevisieprogram- ma 'Goodmorning America'. De ze feestelijke afsluiting wordt ge presenteerd vanuit Maasstricht vanaf het Onze Lieve Vrouwe plein. De Amerikaanse presenta toren Joan Lunden en Charles Gibson belichten de volgende on derwerpen: een reünie tussen Amerikaanse bevrijders van Maastricht en de Nederlanders die hen hebben zien binnenko men, de Amerikaans-Nederland- se militaire verhouding en hon derd jaar Vincent van Gogh. Ook in deze uitzending een reportage over Nederlandse astronauten waarbij natuurlijk Wubbo Ockels aan het woord komt. Tot slot be kijken de Amerikanen de struc tuur van het Nederlandse gezin. (Nederland 2, zat, 7.25 uur) De Tros brengt dit weekend de nachtfilm 'De parade' waarin een gezin wordt geportretteerd dat vecht tegen de maatschappelijke vooroordelen in de omgeving. Matt Kirby keert terug naar zijn gezin na een verblijf van zeven jaar in de gevangenis. Zijn verle den bezorgt de familie een stig ma, dat maar moeilijk te overwin nen valt. Zijn vrouw Rachel, zijn dochter Tilda en zijn schoonmoe der Sarah hebben zich met moei te kunnen redden. Sarah geeft les, Rachel werkt in een zuivelfabriek en Tilda heeft een baantje in de horeca. Zij is verliefd op een jon gen die in de ogen van haar moe der niet echt deugt. Iedereen in het gezin Kirby vecht op zijn ma nier tegen de burgelij ke houding in de omgeving. (Nederland 2, zat, 23.51 uur) Capitool F.A. cup Veronica brengt vandaag een rechtstreeks verslag vanuit het Londense Wembley Stadion van de Engelse Cup Final, het groot ste voetbalevenemnet in Enge land en inmiddels ook zeer popu lair in Europa. In deze finale ko men Liverpool en Everton tegen elkaar uit. Een droomfinale, om dat beide clubs uit Liverpool af komstig zijn. In 1986 stonden de ze twee elftallen ook tegenover el kaar in de Engelse Cup Final waarbij Liverpool met 3-1 de wed strijd won. Voor de wedstrijd komt Veronica met een 30 minu ten durende impressie van de kwart finales en de halve finales, die aan deze slotfinale vooraf zijn gegaan. Het commetaar wordt verzorgd door Harry Vermeegen. (Nederland 2, zat, 15.30 uur) Muziekfilm Vanavond brengt Veronica 'Streets of fire', een muziekfilm met rocksongs van wereldbe roemde artiesten als Ry Cooder, Jim Steinman en The Blasters. De discussie in het NOS-televisie- programma Het Capitool gaat zondag over China. Aanleiding is de studentenopstand in dat land. Gespreksleider is Fred Verbakei. Gasten zijn de zakenman Paul van Hessen, Stefan Landsberger (wetenschappelijk medewerker aan het Sinologisch Instituut van de RU Leiden), de in Leiden stu derende Chinees Cheng Shao Gang en de politicoloog Manus Brinkman (nederland 3, zon, 12.00 uur). Youri Egorov De Vpro-televisie brengt een por tret van de vorig jaar overleden Russisch-Nederlandse pianist Youri Egorov. Als veelbelovend talent werd Egorov al op jonge leeftijd naar het westen gestuurd om daar aan de belangrijkste con coursen deel te nemen. Egorov maakte een bliksemcarrière in West-Europa. Zijn debuut in Car negie Hall was een sensatie, in Frankrijk werd hij 'de nieuwe Li- patti' genoemd. „Er was geen sprake van techniek, omdat deze perfect was", verklaart de Por tugese pianiste Maria Joao Pires in de film, „de matriële kant van de piano viel weg, zijn piano had ieder instrument kunnen zijn. Het was zuivere, pure muziek." In de documentaire zullen onder meer enkele video-opnamen uit 1983 van het pianofestival in La Rocque d'Antheron te zien zijn. Verder komen dagboeknotities, brieven en foto's in beeld en wordt er gesproken met vrien den, collega's en de moeder van Egorov. (Nederland 2, zon, 21.42 uur) Komedie De Vpro brengt 'Raspberry Ripple', een Engels comedy-dra ma van Rupert Haselden over een lichamelijk gehandicapte jongen die drastische maatregelen neemt om meer bewegingsvrijheid te krijgen. De aan een rolstoel ge kluisterde Rick woont in St. Ra- chaels, een tehuis voor lichame lijk gehandicapten. Om aan zijn dorre bestaan te ontsnappen, cre- ërt hij een fantasiewereld die zich afspeelt in de jaren dertig in Chi cago. De directrice van St. Ra- chaels, Ricky's grootste vijand, adviseert hem meer in de realiteit te leven. Rick is echter vastbeslo ten om aan het leven in het tehuis te ontsnappen. Hij maakt plan nen om de brandkast op het kan toor van de directrice te kraken. (Nederland 2, zon, 22.43 uur) Een fragment uit 'Streets of Fire' Ry Cooder. Bijdrage: Ken Vos Henry THreadgill Sextett: 'Rag, Bush And AU' (December 1988. Novus cd: 3052-2N, lp: 3052-1N0. Treadgill (saxofoons en fluit) is nog altijd een van de interessantste ar rangeurs en componisten van de modernere soort, maar met dit al bum lijkt zijn concept van ver menging van oudere zwarte muziek en hedendaagse jazz-improvisatie een formule tê zijn geworden. Qua ideeën horen we niets wat we niet op zijn twee vorige overigens uitste kende produkties konden horen (You kwow the number' en 'Easily slips into another world'). De plaat steekt weliswaar met kop en schouders boven het gemid delde van zijn collega's uit, maar ie mand met zijn staat van dienst had misschien voor verandering moe ten kiezen. De klankkleur van het ensemblewerk is geheel dezelfde gebleven, maar het spel lijkt wat minder spontaan een enthousiast dan in het verleden. Niettemin, zijn schrijfwijze is een soort kwaliteits keurmerk voor naadloze overgan gen van de ene emotie naar de ande re, van de ene associatie naar de an dere. 'Sweet holy rag' laat het beste hopen voor de toekomst. Goede op- George Russell Septet: 'The Stra tus Seekers' (31 januari 1962. Ori ginal Jazz Classics/Riverside cd: OJCCD-265-2). Het bedrijf Fantasy, dat in zijn pak ket vroeger toonaangevende labels als Prestige, Contemporary en Milestone, en sinds kort ook Pablo, onder zijn hoede heeft brengt al eni ge jaren een serie onder de naam 'Original Jazz Classics' uit. Oor spronkelijk naar voorbeeld van Ja panse maatschappijen werden oude platen met de originele hoes heruit gebracht. Tegenwoordig wordt er hier en daar op cd een extra, onuit gebrachte take toegevoegd. Na het ontvallen van Gil Evans vorig jaar, is George Russell (1923, piano, com posities en arrangementen) de be langrijkste overgebleven arrangeur van de 'moderne oude garde'. Deze plaat is inderdaad een veelgezocht object onder verzamelaars, hoewel van minder belang dan bijvoor beeld 'Ezz-Thetics' of 'Stratus- phunk' uit dezelfde periode. Russell speelde vanaf het eind van de jaren vijftig met een allesom vattende theorie over jazz-improvi- - Tot voor kort kon het stormen en hagelen, de regen kon de hele dag doorzeuren, maar als op de televisie de laatste afleve ringen (al dan niet van het sei zoen) van geliefde series op het scherm kwamen wist je toch: de zomer is in aantocht! Hilversum is al bezig zijn biezen te pakken, tot september zien we ze niet meer terug, vier maanden lang gaan ze zich in zonniger oorden oriënte ren op TV-gebied, frisse ideeen op doen, de accu opladen, om ons in september te kunnen verrassen met gloednieuwe formules, of een ongedachte aanpak van de oude vertrouwde programma's! Zo was het dus. Maar dit jaar zijn de rollen omgedraaid. De zo mer draait buiten al op volle tóe- ren, we durven zonder parasol en zonnebrandolie de tuin niet meer in, en als we dan 's avonds rozig voor het TV-scherm gaan zitten (later dan anders, want pas tegen een uur of negen begint het te fris te worden om nog buiten te blij ven zitten), zien we dat Hilversum achterop is geraakt op het weer. De laatste afleveringen beginnen nu pas binnen te druppelen. 'Bep- pie' is ver over tijd, zij komt vol gende week pas met haar laatste en dertiende aflevering! En 'Son- ja op donderdag' en 'Tussen kunst en kitsch', die afgelopen donder dag met hun laatste aflevering van dit seizoen kwamen, waren in feite ook al ingehaald door de zo mer. Een goede les voor volgend jaar: voor 1 mei alle series afslui ten, anders word je ongeloof waardig, met de hele dag zon in de tuin! Sonja had ter afsluiting een me nigte TV-makers om zoch heen verzameld, om van hen te horen hoe het kwam dat er meetbaar minder televisie wordt gekeken,- zoals vorige week bekend werd ge maakt. De simpelste gedachte kwam niet ter sprake: het verza digingspunt was kennelijk be reikt, op een gegeven moment houdt het op, meer gekeken kan er, menselijkerwijs gesproken, niet worden, zoals er ook binnen af zienbare tijd een moment komt dat bepaalde atletiekrecords niet meer verbeterd kunnen worden. Catherine Keyl meende dat het aan de programmamakers lag, die niet genoeg nadachten over hun programma. Daar kwamen sommigen toch tegen in opstand: ze dachten nog steeds even hart stikke goed na als vroeger! Marga van Praag bekende dat ze zelden televisie keek (of althans heel erg gericht, wat hetzelfde is), omdat ze daar domweg geen tijd voor heeft. Ze vergeleek het met de bak ker of de kaartjesknipper of zo ie mand die 's avonds thuis toch ook geen brood gaat bakken of kaart jes gaat knippen,- een foute verge lijking, want het is nog wel iets anders of je TV maakt, of er naar kijkt. Ik ben bijvoorbeeld journa list en geabonneerd op vijf dag bladen, die ik elke ochtend en avond trouwhartig doorlees. Een televisiemaker die geen televisie kijkt is even abnormaal als een kunstschilder die geen tijd heeft om naar musea te gaan om te zien wat er gaande is op zijn gebied! Peter-Jan Rens verweerde zich tegen het verwijt dat alle pro gramma's op elkaar lijken met de stelli ng dat ieder nieuw pro gramma nu eenmaal een samen raapsel is van ideeen uit andere programma's. Hij heeft in zoverre gelijk, dat alles in de loop der ja ren al wel eens in een TV-vorm is gegoten. Spelletjes als 'Wie van de drie?' en 'Het hangt aan de muur en het tikt' kun je al terugvinden in spelletjesboeken uit de vorige eeuw, en dan hangt het alleen maar af van de deelnemers, en de entourage, of zo'n spelletje zich toch nog als iets nieuws kan pre senteren. Peter-Jan had bijvoor beeld kunnen wijzen op 'Sonja op donderdag', waarvan de formule gekopieerd is van 'Kilroy' op BBC 1. Of hij had kunnen wijzen op dat andere programma dat zijn laatste aflevering van dit seizoen beleefde: 'Tussen kunst en kitsch', dat is nageaapt van The Antique Road Show van de BBC,- met dit verschil, dat Cees van Drongelen zich steeds tussen de kunstkenner en de inbrenger van het stuk an tiek (of kitsch) dringt, alsof de ex perts niet net zo goed als hun En gelse collega's in staat zouden zijn een gesprekje met de eigenaar over diens oude klok te i De belangrijkste vraag die de deelnemers van Sonja kregen voorgelegd was, of zij dachten dat TV-10 van Joop van den Ende (meteen het dubbele van de Fran se TV-5!) het Hilversumse media landschap zou veranderen. Men dacht over het algemeen dat dat wel mee zou vallen. Ik denk van niet. Ik herinner mij nog goed dat ik ervan overtuigd was dat de TROS van mr. Joop Landre een doodgeboren kindje was dat al leen maar te hard schreeuwde. Op 1 oktober 1966 mocht dat doodge boren kindje gaan uitzenden, en sindsdien is de vertrossing van ons zuilensysteem een vertrouwd begrip geworden. Ik heb het volste vertrouwen, dat TV-10 daar nog wat 'Verendung' (het Duitse 'verenden' betekent: creperen, el lendig omkomen, sterven) aan zal toevoegen... satie, waarover hij laten heeft gepu bliceerd. Zijn theoretisch werk pro beerde hij in de praktijk te brengen door zijn musici strikte opdrachten betreffende harmonische toepas baarheid van improvisatie mee te geven. Het is een beetje overdreven om hier dieper op de materie in te gaan, maar Russell wilde het ver dwijnen van een tonaal centrum in de jazz (in' de serieuze muziek was dat natuurlijk ruim een halve eeuw eerder al gebeurd) een legtimatie geven. Het resultaat klinkt nu aan zienlijk minder opzienbarend dan vijfentwintig jaar geleden, maar het is zeer herkenbare en charmante muziek, waarin het geluidseven- wicht een veel grotere rol speelt dan virtuositeit. Dat deze cd extra aan trekkelijk maakt is de aanwezig heid van een niet door snijwerk be handelde versie van het titelnum mer. Muziek die nu nog bij de tijd klinkt en die iedereen kan worden aanbevolen die zich voor avontuur lijke muziek interesseeert. De ge luidskwaliteit is zeer redelijk. Bucky Leo Quintet: 'Rejoice In Righteousness' (1988. Acid Jazz lp: JAZID 7). Sommige maatschappijen doen van alles om iets commercieel aantrek kelijk te maken. Jazz, en dan vooral de bekende soort zoals die in de ja ren vijftig en zestig gespeeld werd, is al enige tijd in zwang in Groot- Brittannië als een alternatief mode verschijnsel. Het label Acid Jazz verwijst naar zogeheten 'house'- muziek zoals1 die in de popmuziek populair is. Als slimme marketing- truc wordt een serietje zogenaamde mini-l.p.'s. 33-toeren platen van het gewone formaat met 15 tot 30 minu ten muziek, opgezet. Aan andere za ken die de produktie overtreffen, wordt zo weinig mogelijk geld uit gegeven. Op de hoes allen een foto en de bezetting, des te spijtiger, aange zien de musici slechts een handje vol Britten bekend zullen zijn. Bij beluistering blijkt dat het om jaren zestig-hard bop gaat van het soort dat bijvoorbeeld Horace Silver vijf entwintig jaar geleden populair maakte. Alleen, en zo vallen de pro ducenten door de mand, de opna mekwaliteit is allerbelabberst, en het lijkt erop dat zoveel mogelijk is bezuinigd op studiotijd, want techt- nisch gaat er ih de niet bijster orgi- nele muziek wel eens iets mis. Meni ge live-plaat klinkt beter. Bucky Leo c.s. zouden tussen Nederlandse B-muzikanten in het geheel niet op vallen. De matig geperste plaat is hoogstens interessant voor de ver zamelaar die alles moet hebben. Saxofonist en klarinettist Earle Warren zorgde in de jaren zestig met zijn band Swing Thirties, beter bekend als Swing Era, voor veel plezier. Nu wordt deze muziek opnieuw gedraaid in Britse discotheken en op feesten. (foto Kippa) Houston person: 'Basics' (12 okto ber 1987. Muse cd: MCD-5344, lp: MR-5344). Het Amerikaanse label Muse is de voornaamste leverancier van de soort muziek waarop het illustere Prestige-label zo bedreven in was. Makkelijjk in het gehoor liggende tenorsax-produkties met een reper toire dat vrijwel alleen uit standards of haastig in elkaar gezette blues stukken bestaat. Voor het ouder wets zware tenorgeluid schijnt vooral bij de oudere zwarte Ameri kaanse burger nog een markt te be staan. De muziek ligt tussen de ou derwetse rhythm blues en de akoestische jazz in. De belangrijkse exponent van deze muziekstroom is op het ogenblik Houston Person (1934) die al meer dan twintig platen onder eigen naam heeft opgeno- Er zijn verrassingen, er zijn uit sluitend standards opgenomen, die met feilloze routine worden uitge voerd. Hoewel Person qua fantasie nooit een hoogvlieger is geweest, bewijst hij een uiterst evenwichtig improvisator te zijn, die van de meest afgekloven frasering een sta tement weet te maken. Zijn begelei ders, Stan Hope (piano), Peter Mar tin Weiss (bas), Cecil Brooks III (drums) en Ralph Dorsey (percus sie) doen hetzelfde als de leider, al leen weten ze daarmee niet op te vallen. De cd bevat een extra num mer, 'Triste' van Antonio Carlos Jo- bim, dat vreemd genoeg ook een van de leukste solo's van Person be vat. De opname is van dezelfde kwa liteit als de muziek: ouderwets pro fessioneel. Kryptogram i 1 0 i i 53 22 j 28 29 30 3/ 32 L— - - L~ - kun je 't opzeggen. 10. Steunpi laar van de zaak. 16. Dit was 6 beslist niet, maar toch groeit er niets. 18. En der komt er na. 19. Abrahams koopwaar. 21. Twee vogels in een vreemde taal. 22. Hier is een jongen om een boom op te zetten over gewas. 23. Het begin van 30 kan dit maken. 24. Energie voor streken van die ren. 25. De meid is vol medelij den. 28. Staan zjj achter 't opsto ken? 30. Die moet veel dragen. Oplossing Horizontaal: 1. Muzikaal lichaamsdeel, 4. Zo nu en dan rekenkundig voor het uur S. 8. Te gek voor eèn schei kundige verbinding, 11. Het meisje dat U getikt heeft. 12. Kuren van een rinkelende geld la? 13. Iemand adviseren het na te laten zonder gissen. 14. Voor publiek en alleman. 15. Achter dit dier lopen in Friesland. 17. Is 't een jongen die je nu ziet? 20. Steek. 23. Streek over de voet. 26. Dat ben ik, ten voeten uit. 27. Als die scheef' is, bent U goed fout. 29. Wordt meestal in één adem met Koos genoemd. 31. Loot een kleine woonruimte zonder voorgevel. 32. Gek zijn en zwerven. 33. Met die pest an ders door het laagste dal gaan. 34. Met glazuur ter vergadering. Verticaal: 1. Hierin wordt wat afgelachen. 2. De een ziet het anders veel tenslotte. 3. Een onoverzichte lijk ongeluk waar U plaats maakt voor de vijfde, toe. 5. Ziek worden van een dwaas lied. 6. Zomer en winter, maar dan wel lekker en sportief. 7. Voor het gemak in je schoenen kermen. 9. Als je 't geleerd hebt De winnaars van de Leidsch Dag blad-handdoek zijn: R. de Jong, Leidseweg 455, 2253 JL Voorscho ten, W.L. Lubach, Meidoornstraat 48. 2313 XH Leiden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Met het oog op morgen. BRT/KRO: 0.02 Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special: Joan Armatrading; 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-2.4.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming. 20.00 Nws. KRO: 20.02 Klassiek op zaterdag. 21.00 Prijswinnaars van het Internationa le Concours voor Etectronische Muziek: 22.00 Orgelrubriek; 22.20 Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze VLOK KATWUK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Joi -gerensoos', jon- 13.00-14.00 'Groe.en en verzoe ken', populair ver*oekplatenpro- gramma 14.00-15.00 Het blijft Hollands'. OMROEP RUNLAND ZONDAG Radio 1 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.02 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO. 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now'sthe time. NOS: 23.06 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht: 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteder. Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet John Lilipaly. AVRO: 10.30 Muziekmozaiëk. 12.02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands Op AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.30 Kom 's langs in het Zielhoes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- bak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengymnastiek. 20.00-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 NOS: elk heel uur nieuws. KRO. 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15 02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi- ca Religiosa et Profana. 9.55 Pro- gr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Ma tinee. Philharmonia Koor en Or kest. 14.00 Concert op zondagmid dag: Concertgebouworkest. (Pau ze: Praten over muziek). 16.00 NOS jazzgeschiedenis. 16.30 Dis- kotabel. 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Specialiteiten la carle. 22.00 Kamerconcert: Van barok tot heden in kleine bezetting. 23.00- 24.00 Finale. Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 .Woord op zondag. 9.30 Te deum laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Zo moet het kun nen. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.00 Bodylijn. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON: 17.00 Samenkomst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO/NOS: 21.20 Medelanders Nederlanders. 21.45 Medelanders Nederlanders. NCRV: 22.10-22.40 Jazz uit het historisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS. 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. (9.30, 10.30 en 11.30 Nieuwsover zicht Hier en Nu). 12.06 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsoverzicht Hier en Nu. 12.32 Over kopen ge sproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuin bouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuwsradio. Radio 2 voor 8 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Pinkstervitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO- Klassiek op maandagmiddag: Lie deren en opera van Korngold. 15.50 Over poëzie. 16.00 In ant woord op uw schrijven klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Werken van R. Strauss. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- marktberichten en uitgebreid wee bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Kijken in de toekomst. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel: Tsjechoslo- wakije. NOS: 13.00 Nws. VARA 13.10 Faktor 5. met om 13.10 Be richt van buiten. AVRO: 14.00 Moet je horen... 14.05 Het naadje van de kous. VARA: 14.25 Radio Driehoog achter. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 De jaren vijftig. 17.55 Meded. en schip persberichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich- ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 42