Maradona heeft er een beker bij UVS - Katwijk Basketbalploeg klaar voor EK in §1;^ ssm Tb? Zevenklapper voor sterk Denemarken Menken van Grieken Finale LD-CUP Anja Kuyt nieuw in vrouwenselectie Rinus Michels niet akkoord met Feyenoord Gezeul met finale eindigt in De Kuip Jeroen Piket grootmeester Stuttgart kansloos tegen Napoli Schorsing voor Matthaus blijft Regtop terug naar Ajax DONDERDAG 18 MEI 1989 PAGINA 19 Ook winst Roemenië KOPENHAGEN (ANP/Reuter) - Denemarken heeft, ook na het af haken van Lerby, Arnesen, Elkjaer Larsen en andere vedetten, voetbaltoekomst. Dat bleek overduidelijk uit de afstraffing, die de nationale ploeg gisteren in Kopenhagen in petto had voor Grie kenland: 7-1. Het betrof een kwalificatiewedstrijd in groep 1 van het toernooi om de wereldtitel. plaatst voor Italië. De toplanden uit werken. groep 1, die net als de poule derland bestaat uit vier landen, ont moeten elkaar nog twee keer. Te be ginnen in Kopenhagen. De Denen hebben betere doelcijfers, Jenei stelde overigens slechts vier voetballers van de landskam pioen op in de basis: de verdedigers Iovan en Bumbescu, spelverdeler Hagi en spits Lacatus. Hij liet Dumi- punt minder. Ze zullen waarschijn- trescu en Balint invallen. Toevallig lijk geërgerd terugdenken aan hun werd het doelpunt gemaakt door de eerste twee groepswedstrijden, enige werknemer van buiten Buka- toen ze punten lieten liggen tegen rest: Gheorge Popescu voetbalt bij de zwakke broeders uit de groep, Universitatea Craiova. Hij kopte na Bulgarije en Griekenland. 35 minuten een vrije trap van Van de oude garde was wel de bij- Steaua-aanvaller Lacatus hard ach- na 40-jarige Morten Olsen van de ter de Bulgaarse doelman Valov. partij. De veteraan van FC Köln ,-10110 speelde zijn 101e interland, de volle r U1 negentig minuten lang. Hij dirigeer- Roemenië startte furieus, in de van de de jongeren langs de Grieken, Steaua bekende stijl: technisch on- die tot de rust redelijk bijbleven, derlegd, met een snelle balcircula- Mavridis maakte na 39 minuten, een tie. Binnen tien minuten kreeg de kwartier na de openingstreffer van ploeg zes hoekschoppen. Het doel- Brian Laudrup, zelfs gelijk. De punt viel op een moment, dat de ploeg van Sepp Piontek, die minder Bulgaren het duel enigszins onder dan vroeger op een vreemdelingen- controle leken te krijgen. Na de tref- legioen lijkt en geen enkele PSV'er fer zakte het tempo. IJMUIDEN (GPD) - Een kleine maand voor het begin van de eindronde van het EK basketbal in het Bulgaarse Varna heeft vrouwen-bondscoach Meindert van Veen zijn zaakjes zo goed als rond. In IJmuiden maakte de man uit Den Helder, waarschijnlijk de enige bondscoach in Nederland die geen officieel contract heeft met zijn nationale bond, na het verloren oefenduel tegen de Volksrepubliek China (73-88) zijn selectie van twaalf speelsters bekend. Erg veel moeite om afscheid van de vier af vallers te nemen had hij daarbij niet. De schifting kwam namelijk, in de ongetwijfeld ruim 100 kilo wegende nog moeten werken", aldus de afgelopen maand dat de selectie Zheng Hai Xia het toen weer welle- coach. Mede beslissend voor de afstraf- wedstrijden. Ze De Bulgaren kunnen Italië intus- vergeten met een punt uit i met dere trainer, Dimitar Penev i plaats van Angelov, e spelers naar Buka- fing van de Zuideuropeanen rode kaart van Manolos in de 53e Sredets minuut. De beste Griekse verdedi- een hoop ger was nog niet het veld uit of de rest getogen. Zonder resultaat, thuisclub profiteerde. Nielsen rond- at. j „i j de de vrije trap van Bartram, ver- iNeaeriana oorzaakt door Manolos, af. FC Köln- Het Nederlands elftal blijft voorlo- landen. Alleen twee uit drie groepen plaatsen zich voor de eindronde in Italië. Voordelig voor Nederland is, dat Bukarest met 1-0 Denemarken en Roemenië nog duels twee keer tegen elkaar spelen: op 11 Kopenhagen, op 15 no- Bukarest. De toplanden de eind- verliezen samen dus nog vier pun ten. Als Nederland in zijn resteren- goede oefe- dé drie wedstrijden (twee maal Fin- Steaua Bu- land en Wales uit) vijf punten pakt, ROTTERDAM (ANP) - De finale kwalificatie voor het eindtoer- oi zeker. Over de andere groep fort, Andersen en de oudste Laud- tiegroepen met rup uit een strafschop completeer- de twee beste den het drama voor Griekenland Roemenië Roemenië wo: van Bulgarije in groep 1 pas de Roemenen sinds 1970 zijn, dat ze i ronde mogen meedoen, De wedstrijd was een ning voor de spelers var karest, die op 24 mei in Barcelona de finale van het belangrijkste Eu ropese bekertoernooi tegen mis- De selectie voor het EK in Varna luidt: Guards: Daphne Berends (Den Helder), Laura Schaap (Groningen) en Petra Weeda (Rotterdam Zuid). Forwards: Marianne van Duimen (Flash), Anja Kuyt (Grasshoppers), tjes. Ongevoelig voor het. geduw gesjor van haar tegenstandster Ani- Om uiteenlopende redenen van stu- ta Blangé - als één van de beste die, tijdgebrek of oververmoeid- speelsters in Europa met haar 1.92 heid haakten achtereenvolgens meter toch beslist met voor een Yvonne Mols, Linda Moll en Mar- kleintje vervaard - stond Xia onder greet Visschers tijdens de lange de borden gelijk een blok beton. reeks van oefenwedstrijden door Niet alleen fungeerde ze daar als Yolanda Hoolboom (Hoofddorp), heel Europa uit haar zelf af. Van de ideaal aan- en afspeelpunt voor haar Eugenie Lewis (University Califor- oorspronkelijke groep van zestien overigens wél zeer snelle mede- nia Los Angeles, UCLA), Sandra moest Van Veen derhalve slechts speelsters, maar bovendien scoorde van Embricqs (UCLA). ze wanneer ze dat maar wilde. Op Centers: Esther Wender (Den Texel was ze goed voor 25 punten, Helder), Annette Keur (Hoofddorp), ditmaal kwam ze zelfs tot 28 punten. Anita Blangé (Primigi Vicenza) en Caroline Smits (Cheetah). e' verkopen. i Hennie Bult 'n Nieuw Voor fase twee van zijn voorberei ding op het EK gaat de coach verder met ongeveer dezelfde kern die zich vorig jaar in Italië kwalificeerde bij de beste acht landen van Europa. Nieuw gezicht bij die twaalf is dat van de Katwijkse Anja Kuyt (Grasshoppers), die straks evenwel niet op veel speeltijd behoeft te re kenen. Tegen China mocht ze een paar minuten proeven van de sfeer. De meeste speeltijd ging zoals ge woonlijk naar het basisvijftal be staande uit Blangé, Keur, Van Im- bricqs, Lewis en Berends. Dat hield gisteravond, in het der de duel van de serie van drie officië le interlands, precies tien minuten stand tegen de nummer zes van de Olympische Spelen. Net als de avond daarvoor op het eiland Texel (71-87) vond de 2.04 meter lange en AD VAN KAAM i heeft 'm verliespunt. Voor oktober r het eerst vember Gullit nog niet fit MILAAN (Reuter) - Het blijft de vraag, of Ruud Gullit op tijd fit is hersteld voor de Europa Cup I-fina le van AC Milan tegen Steaua Buka rest, volgende week woensdag in Barcelona. Gisteren trainde hij in Milaan twintig minuten met veel pijn. De test doet het ergste vrezen. Gullit was dinsdag in Italië terug gekeerd, nadat hij tijdens het Pink- sterweekeinde in Nederland was behandeld door haptonoom1 Ted Troost. Pijn in de spieren maakte gisteren al na twintig minuten een eind aan de oefeningen op Milanel- lo. de KNVB dinsdag Spangen, extra kosten, die voor de handha- het toernooi om de KNVB-be- het onderkomen van Sparta, aan als ving van de openbare orde buiten ker tussen PSV en Groningen de nieuwe speelgelegenheid. In de het stadion moeten worden ge- den ten opzichte ~i- wordt op donderdag 25 mei in het wijk rond het stadion is echter een maakt, niet doorberekenen minder te zeggen. Polen speelde Stadion Feyenoord gespeeld. Een omvangrijk renovatieproject aan de Zeist, maar zal dat het volgende w w pas twee maal, Engeland en Zwe- woordvoerder van de gemeente gang, waardoor grote stukken puin zoen misschien wel gaan doen. Bur- standers willen hebben. Maar de zoeken den drie keer. Er staan nog vier on* Rotterdam bevestigde gisteren, dat voor het grijpen liggen. gemeester Peper, wiens collega Da- Duitsers zegden voor volgende menwerking. In ons eerste gesprek derlinge confrontaties tussen de burgemeester Peper daarvoor toe- Met het oog les uit Nijmegen 125.000 gulden ver- week af en dus moeten we het maar hebben we wat mogelijkheden on- toplanden op het programma. (En- stemming heeft gegeven. op de veiligheid leek het de Rotter- langde voor het spelen van de finale doen met het jongens-kadetten- derzocht. Beide partijen zullen geland-Polen, Polen-Engeland, Na het om uiteenlopende rede- damse politie daarom beter de wed- in haar stad, wacht wat dat betreft team. Oefenen tegen een press en daarover nadenken. De toekomst Zweden-Engeland en Polen-Zwe- nen afvallen van de stadions in strijd te verplaatsen naar De Kuip. op beleidsmaatregelen uit politiek trainen op snellere spelhervattin- zal uitwijzen of één van de ideeën den). Utrecht, Nijmegen en Eindhoven Vliegreis Dat Nederland desondanks de schade over drie duels tot 2-1 wist te beperken had alles te maken met de naweeëen die de Chinese ploeg bij het eerste treffen in Landsmeer on dervond van de lange vliegreis uit Azië. Te moe om te staan, laat staan te lopen, trok Oranje toen met 81-66 aan het langste eind. Daarna, in twee opvolgende dagen, stelde Chi na zonder pardon orde op zaken. ROTTERDAM (GPD) Rinus Mi- Als erkende basketbal-grootmacht chels komt niet als technisch direk- was de Volksrepubliek dat ook aan teur naar Feyenoord. Hans Kraay haar stand verplicht. en geldschieter Jorien van den Meindert van Veen tilde overi- Herik hadden gisteren in Amster- gens niet echt zwaar aan die neder- dam een uitvoerig gesprek met de lagen. "Uitgezonderd Joegoslavië is voormalige bondscoach van Oranje, er geen ploeg in Europa die aan Chi- dat weliswaar „plezierig en positief na kan tippen, dus waarom zou ik is verlopen" maar waarin tevens me druk maken", dacht hij hardop, duidelijk werd dat Rinus Michels er "We hebben nu een intensieve oe- weinig voor voelt om onder de hui- fencampagne achter de rug en daar- dige omstandigheden (Hans Kraay, bij een paar goede resultaten ge- die zich o.m. met transferzaken be- boekt. Gewonnen van de nummer zig houdt en Rob Jacobs als trainer drie van Europa, Tsjechoslowakije, /coach) in dienst te treden bij de Sta- gewonnen van Spanje ook en maar dionclub. net aan verloren van Italië. De sfeer „Het technisch-direkteurschap binnen de ploeg is goed en we zijn behoort voor Michels op dit mo- wat sneller en agressiever gewor- ment niet tot de mogelijkheden", al- het vorige jaar. dus Hans Kraay, die niet uitsluit dat wat gas terug, al had Feyenoord op een andere wijze met ik best nog een paar sterke tegen- de Amsterdammer in zee gaat. „We andere De gemeente Rotterdam zal de Den Haag. gen. Dat zijn de punten ROTTERDAM (ANP) - Leider dorper Jeroen Piket is door de wereldschaakfederatie (FIDE) officieel benoemd tot IGM, in ternationaal grootmeester. Dat gebeurde op een bestuursverga dering van de FIDE in War schau. Door de benoeming werd Pi ket met zijn 20 jaar Nederlands jongste schaakgrootmeester. Hij voldeed drie keer aan de IGM-norm, twee keer in Lugano en in Thessaloniki tijdens de Olympiade. Hij werd de zevende groot meester in schakend Nederland na Euwe, Donner, Timman, Ree, Sosonko en Van der Wiel. De achtste komt er ook al aan. Paul van der Sterren voldeed in München voor de tweede keer aan de IGM-norm. Hij deelde de toernooizege in Beieren met Pi ket. Van der Sterren moet bin nen twaalf maanden nog een maal een grootmeesterresultaat boeken. STUTTGART (ANP) - Maradona heeft een Europese beker aan zijn imposante palmares toegevoegd. De Argentijnse vedette voerde Napoli in de finale van de strijd om de UE FA Cup naar de overwinning op Vfb Stuttgart zonder zelf continu in de schijnwerpers te staan. De in Italië opge bouwde voorsprong van 2-1 kwam in de Bondsrepubliek vrijwel geen moment in het nauw aangezien Maradona wel enkele beslissende acties in huis had: 3-3. Maradona gaat nog slechts voor toernooi om het wereldkampioen- speciale gelegenheden voluit. De schap voetbal i: i Mexico - ge- beste voetballer van de jaren tachtig wonnen door Maradona wekte in de competitie steeds vaker speelde, de indruk aan het afbouwen te zijn, Maradona gebruikte i maar wilde op Europees niveau zijn wedstrijd zijn hand c pijnlijke rug voor lief nemen. Natio- ker tegen VFB Stuttgart af te dwin- nale- en wereldtitels prijkten al op gen. Hij nam de bal onreglementair Europese beker e, schoot hem vervolgens tegen de hand van Schaefer en kreeg een strafschop. Het was de ommekeer in de wedstrijd. UEFA-bekerfinale zijn contract bij Napoli uit te zullen dienen, wanneer liegen zijn erelijst, nog niet. De Argentijn avond van de beladen return de Europese bokaal werd veroverd. In 1986 bij het wereldkampioen- Houdt hij woord, dan kunnen de schap tikte hij tegen Engeland de bal rechtstreeks met de hand doel. De Argentijn ontkent beide spreekt bevlogen van de hand van God. Hei lig verklaard door honderdduizend voetbalfans in Argentinië en Napels meent hij te kunnen liegen dat het incident dat zich by het gedrukt staat. De dubieuze toestanden in het eerste duel - naast de handsbal van Maradona kreeg Stuttgart-verdedi- ger Buchwald ten onrechte zijn tweede gele kaart van het toernooi - gaf de return beladen sfeer. De ploegen be- Zuiditalianen nog tot 1993 van zijn kunsten genieten. Als beste voetballer van de laatste voorvallen hardnekkig jaren verdient Maradona de succes sen als geen ander. Merkwaardig genoeg kleefde er aan de zege in het Europese toernooi een smet, die leek op Jürgen Klinsmann rechts) wint het kopduel v de Bondsrepubliek Napoli-keeper Giuliani. gerealiseerd kan worden". Volgens Kraay is de kans klein dat Feyenoord op zoek gaat naar een andere kandidaat. „We hebben vanaf het begin slechts één man op het oog gehad voor de vakature van technisch direkteur, dat is Rinus Michels. Er zijn op dit moment bo vendien weinig mensen die dezelf de capaciteiten hebben". HAMBURG (DPA) - De nationale voetbalploeg van de Bondsrepu bliek moet het op 31 mei in Cardiff tegen Wales definitief stellen zon der aanvoerder Lothar Matthaus. Gisteren besloot de FIFA dat de ge le kaart van Matthaus uit de wed strijd tegen Nederland op 26 april (1-1) blijft staan. Dat was de tweede voor de 28-jarige speler van Inter. De wedstrijd tegen Wales hoort tot de kwalificatiereeks voor het toernooi om de wereldtitel in Italië. Meteen na het duel in Rotterdam had de Duitse voetbalbond protest ingediend tegen het besluit van scheidsrechter Frederiksson om Matthaus een kaart te geven. Tho mas Hassler zou de overtreding hebben begaan, meende de DFB. Verlies volleyballers NOVISAD (ANP) - Het Nederland se mannenvolleybalteam heeft in Novi Sad een nederlaag van 2-3 ge leden in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Joegoslavië. De laatste set, waarin het zoge naamde rally-point systeem werd gehanteerd, ging met 10-15 verlo ren. De ploeg van Arie Selinger speelt vanaf vrijdag een internatio naal toernooi in de Joegoslavische stad, waaraan ook Bulgarye en Griekenland meedoen. Volleybal-international Pieter- Jan Leeuwerink zal komend sei zoen uitkomen voor de Belgische eredivisionist Opel/Lennik. ZUIVEL NATUURLIJK co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. stookten elkaar vooraf met de wilde toeschouwers in het uitverkochte twee overwinningen. Stuttgart beschuldigingen, maar hielden zich Neckarstadion hoop door in te kop- kwam per toeval langszij. Gaudino, be- pen na een corner van Sigurvins- de Napolitaan in Westduitse dienst, Het was een van de weinige ke- maakte 2-3. Hij scoorde via de voet dat de spits van het nationale van tegenstander De Napoli. Kort tijdens de wedstrijd goed dwang. Het duel ontspoorde geen moment en had zelfs een vry posi tief karakter. De snelle beslissing elftal, die volgend die de Italianen forceerden daaraan mogelijk debet. Al na 19 minuten kreeg het duel een wending, die door de Westduit- fraai „Vorentscheidung" i Italië tyd maakte invaller Olaf van mijn spelers. Het is geen schan de van een tegenstander als Napoli te verliezen." De Nederlandse oefenmeéster, die in zijn actieve loopbaan vijf Eu ropese bekers won, had vrede met Aanstaande zaterdag 20 mei 14.00 uur sportpark De Voscuyl Oegstgeest wordt genoemd. Alemao, even eer- marrage. De twee volgende doel- der fors gevloerd, zette met zyn punten van Napoli bereidde hij (Inter) te bewonderen zal zijn, los Schaemel, na een foutieve terug- de nederlaag. „Napoli was beter, kwam van zijn tegenstanders. Daarna besloot Maradona, een dag voor de wedstrijd voor de twee de keer vader geworden, tot laatste krachten i Ferrara (40e minuut) binatie met de tweede Braziliaan met het hoofd, die van Careca (62e) Napoli, Careca. De spits kaatste met een fluwelen pass van zyn lin- op maat met zyn landgenoot, die via kervoet. In i de vijf doelpun- doelman Immel intikte. Alemao, dit ten die de Italiaanse ploeg in beide seizoen wegens geelzucht lang opt finales maakte hy de Argentijn de non-actief, moest even later het veld hand. Al dan niet letterlyk. geblesseerd verlaten. Het was niet goed genoeg voor Uitzicht Stuttgart, aangevoerd door de mid denvelders Sigurvinsson en Kata- nec, gaf zich niet gewonnen. Trainer Arie Haan kreeg enkele minuten la ter alsnog uitzicht op zyn zesde Eu ropese beker, ofwel zyn eerste als oefenmeester. Klinsmann gaf de speelbal van dezelfde De Napoli, ge- Dat geef ik eerlijk toe. Vooral de ge lijk, 3-3. lijkmaker, kort voor het einde, Trainer Arie Haan van VfB stemde mij tot tevredenheid. We Stuttgart feliciteerde zyn ploeg gis- hebben in elk geval niet verloren teravond met het vertoonde spel. voor eigen publiek. De wedstryd „Ik ben tevreden over de prestatie was reclame voor het voetbal." GRONINGEN (ANP) - Erik Regtop competitie voornamelijk op de re- keert terug naar Ajax. De voetballer servebank. tekent binnenkort een contract voor één jaar by de Amsterdamse Ajax kon Regtop niet ontslaan, club. De speler loopt momenteel in de Het Drentse talent is eigendom ziektewet. Op 28 april brak hy ty- van Ajax. Hij speelde dit jaar op uit- dens de training zijn been op twee leenbasis in Groningen. De bekerfi- plaatsen. Voor de revalidatie staat nalist gaf eerder te kennen niet met ongeveer acht maanden. Regtop zal Regtop verder te willen. De speler het begin van het seizoen bij Ajax zat vooral in de tweede helft van de daardoor in elk geval missen. >OF DONDERDAG 19.00-19.30 SKY: Motorsport News. 19.30-20.00 SKY: Surtmagazine: vanuit Hawaii. 20.00-22.00 SKY: Tennis: Heren Open Toernooi vanuit Rome. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 SKY: Atletiek: internationaal toernooi vanuit Parijs. 23.00-01.00 SKY: Australian Rules Foot ball. 00.00-00.50 BBC 1: Pro-Celebrity Golf: wedstrijden met twee professionals en twee beroemdheden. VRIJDAG 13.00-15.45 Did 2: 0.e Sport-Reportage: rechtstreeks verslag van de Open Duitse Tenniskampioenschappen voor dames in Berlijn, kwartfinales. 15.25-17 20 BBC 2: Paarderennen in Newbury.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19