'We zien onze gezinnen vijf dagen in de week nooit wakker worden. gi INO Presentatie-duo 'Good morning America' in Nederland Presentator Hans Zoet gewond Erik de Zwart 'doet' Top 40 INGEN WOENSDAG 17 MEI 1989, AMSTERDAM (GPD) - „In Amerika staan we vijf dagen in de week elke ochtend om kwart over drie 's nachts op. Dat betekent voor mij dat ik mijn drie kinderen en mijn man op die dagen nooit wakker zie worden. Als ik weer thuis kom, zijn twee van de drie al naar school", zegt Joan Lunden (39). „Ik noem mijn vrouw wel eens hoofd van een vrouwen- school. Ik heb twee doch ters", voegt Charles Gibson MUIDEN - Danielle Oonk (21), dochter van Willeke Alberti en Joop Oonk, is gisteren in Muiden in het <46) eraan toen- huwelijk getreden met Ajax-voetballer John van 't Schip (25). Het jonge paar, dat al een paar jaar sa menwoonde, wordt hier gefografeerd bij het verlaten van het stadhuis van Muiden. Uiteraard i minder bekende familieleden ook bij de plechtigheid. Ze werden per dubbeldekker 'afge- (jQOf 1(1) Eternal Flame - The Bangles 2(3) Wonderful - Patty Shift 3(2) The Look - Roxette 4 8) Me myself and 1 - De la Soul 5(4) Paradise City - Guns n Roses 6(7) I beg your pardon - Kon Kan 7(6) This is your land - Sim ple Minds 8 (11) Keep onmovin'-Soul II Soul 9(5) Too many broken he arts - Jason Donovan 10 (12) If you don't know me by now - Simply Red 11 (18) Lullaby - The Cure 12 (10) Turn the world around - Golden Earring 13 9) Kokamo - The Beach 14 (17) Into Temptation Crowded House 15 (20) Nothin' (that comperes 2 u) - The Jacksons 16 (24) Lolly Lolly - Wendy Lisa 17 (13)1 23- Gloria Estefan Miami Sound Machine 18 (27) The eve of the war-Jeff Wayne 19 (19) Funky cold medina - Tone Loc 20 (30) Americanos - Holly Johnson 21 (28) I'll be there for you - Bon Jovi 22 El Cordobes - BZN 23 I want it all - Queen 24 (26) Duet (ik hou alleen van jou) - Rob de Nijs Martine 25 (39) Heaven help me - Deon Estus 26 (32) Good thing - Fine Young Cannibals 27 (23) Ordinary Lives - Bee Gees 28 (14) When love cames to town - U2 29 (16) Like a prayer - Madon- 30 (15) Straight up - Paula Ab dul 31 Forever your girl - Pau la Abdul 32 Free - Stevie Wonder 33 (22) Ik kan het niet alleen - De Dijk 34 (25) This time I know it's for real Donna Summer 35 (21) Alles kan een mens ge lukkig maken - René Froger Het goede doel 36 Blijf zoals je bént - Jus tine 37 (29) Real love - Jody Watley 38 (31) Be there - Clive Griffin 39 (33) Twins - Philip Bailey Little Richard 40 (34) In the air tonight (Re mix'88) -Phil Collins HILVERSUM (GPD) - Ra dio-presentator en ballon vaarder Hans Zoet is zater dag met brandwonden in het gezicht en handen opgeno men in het ziekenhuis in Hil versum. Zijn toestand werd gisteren bevredigend ge noemd. Zoet raakte nabij zijn wo ning in Nederhorst den Berg gewond bij de voorbereidin gen voor een ballonvaart. Bij het vullen van een gastank ontstond door nog onbeken de oorzaak brand. Het ge zicht en de handen van Zoet vatten vlam, maar voordat de tank explodeerde, wist hij zich in veiligheid te stel len. Een onderzoek wordt in gesteld. De presentator zal zijn werkzaamheden voor de AVRO enkele weken moeten onderbreken. Ale van Dijk Joan en Charles presenteren deze week hun dagelijkse ont- bijtshow 'Good morning Ameri ca' vanuit Nederland. Hoe ze dat doen, is tot en met zaterdag ook via Nederland 2 te zien: alleen niet rechtstreeks, want tussen één uur en drie uur 's middags is het tussen 7 en 9 uur in Amerika. Joan: „Ik ben een werkende vrouw met twee banen. Als mijn gezin slaapt, werk ik in de studio en als ik thuis kom, neem ik het werk thuis van mijn man over. El ke avond heb ik telefonisch een uur of anderhalf uur contact met de redactie van het programma om de items van de volgende och tend door te spreken. Dat kan ik dus vanuit huis doen. Maar ik pre senteer dit programma al ruim tien jaar, dus ik ben dat ongewo ne leven wel gewend". Joan heeft twee van haar drie kinderen, acht en zes jaar, mee naar Nederland genomen. De kij kers zagen ze bij een bezoek aan het Anne Frank-huis. De derde was nog te klein: twee jaar. Charles heeft zijn vrouw en twee dochters van 12 en 17 jaar gewoon in Amerika gelaten. Hij kwam twee jaar geleden naast Joan te zitten als presentator. Beter betaald Is het presenteren van ochtend shows leuker dan het zelf maken van tv-reportages? Charles: ,,'t Betaalt veel beter. Maar in Ameri ka maken de presentatoren ook zelf reportages, die dan in de ei gen ochtendshows worden uitge zonden, dus dat vak heb ik niet helemaal achter me gelaten". Joan: „Eigenlijk krijgen de Ne derlandse kijkers niet zo'n goed beeld van wat we in Amerika doen in de 'Good morning Ameri ca'. In Amerika is onze bijdrage aan de shows veel groter. We in terviewen daar in de studio ook gasten, die 't laatste nieuws analy seren of zelf bij dat nieuws be trokken zijn. Daarnaast hebben we elke ochtend wel een ster uit films of tv-series. In Nederland kunnen we alleen Amerikaanse sterren laten overvliegen. Zoals de eerste dag twee sterren uit 'Dy- nasty.' Het nieuws moet nu van onze correspondenten in de hele wereld komen". Charles: „Bovendien zitten we in Amerika het grootste deel van het jaar in de studio. Hier zijn we elke dag op een andere lokatie. Je komt dan wel voor nieuwe verras singen te staan: Mijn script woei van het podium de Amstel in en ik werd ook nog afgeleid door een vrouw, die heel verleidelijk uit het raam van zo'n typisch Am sterdams grachtenhuis ging han gen". Klompen Wat wisten Joan en Charles van Nederland voordat ze er dit week einde zelf voor het eers^kwamen? Joan: „We wisten er net zoveel van als de gemiddelde Ameri kaan: weinig tot niets dus. Klom pen, molens en bloembollen, en Rembrandt. Twee weken geleden zijn researchteams, die al een jaar lang gegevens bij elkaar hebben verzameld en die tevoren al de on derwerpen hebben gekozen en de reportages hebben gefilmd, be gonnen met ons over Holland in te lichten. Elke ochtend ging ik met een groot pak informatie on der de arm naar huis terug. Ik had er bijvoorbeeld geen idee van dat Nederland na Engeland de groot ste buitenlandse investeerder is in Amerika". Effect Over het effect van hun vijf och tendshows in Amerika heeft het presentatie-duo geen idee, hun meegereisde chef, -Philip R. Beuth (vice-president van de ABC-ochtendshows staat er op zijn visite-kaartje) heeft er even min een notie van: „Dat kunnen we pas achteraf vaststellen. Maar wel is gebleken dat deze vorm van toeristische informatie door de Amerikaanse kijkers erg wordt gewaardeerd". Philip R. Beuth, Joan en Char les hebben één grote wens: Ze ho pen dat koningin Beatrix op hun uitnodiging voor de camera's te komen, zal ingaan: „Ze heeft jam mer genoeg nog geen antwoord gegeven op onze uitnodiging". 'Good Morning America', Ne derland 2, nog tot en met zater dagmorgen, 7.25 uur tot 9 uur, ABC-programma, overgeno men door AVRO, Veronica en TROS. Deze week besluit AVRO- directeur ^HILVERSUM (GPD) - De AVRO maakt deze week nog bekend wie de nieuwe directeur radio en tv wordt. Een selectiecommissie van de AVRO heeft de laatste we ken diverse malen met kandida ten gesproken in het Utrechtse Holiday Inn-hotel. Directeur- hoofdredacteur Ton Schuurmans van het Nieuwsblad van het Noorden heeft gisteren laten we ten het niet te worden. Zijn naam werd wel in Hilversumse kringen genoemd. De geruchten willen dat Cees Baay (ex-TROS-man) en Willem Barends (ex-directeur Po- lydor) de belangrijkste kandida ten zijn. HILVERSUM - Erik de Zwart is de opvolger van Lex Harding als presentator van de Top 40 bij Veronica. Har ding heeft de Top 40 ruim 18 jaar wekelijks via de radio bekendgemaakt. Hij zag zich genoodzaakt te stoppen met de presentatie van dit popu laire programma omdat hij algemeen directeur wordt van de commerciële zender Radio Télé Veronique. Erik de Zwart is bijzonder in zijn sas met het feit dat Harding hem uitkoos als op volger. „Het is natuurlijk heel bijzonder om door een 'fenomeen' als Harding te worden aangewezen als op volger. Makkelijk zal mijn taak niet worden. Tenslotte heeft Lex niet alleen met zijn Top 40-presentatie zijn stempel op de Nederlandse muziekindustrie gedrukt, zijn enorme ervaring, vakmanschap en kennis maakten van deze hitlijst een instituut." Het vertrek van Harding heeft nog meer gevolgen voor de radio-uitzendingen van Veronica op Radio 3. Het programma 'Goud van Oud' met Bart van Leeuwen gaat een uur langer de lucht in. Wessel van Diepen neemt de uren van Erik de Zwart over. Nicole Shiralee Faunce in het Royal North Shore-ziekenhuis in Sydney (Australië) wordt be schouwd als de kleinste in leven zijnde baby. Het meisje werd twee weken geleden geboren en is 25 centimeter lang. Bij haar geboor te woog ze 380 gram. Minder cholesterol Eieren bevatten minder choles terol dan eerder werd aangeno men. Dit is de conclusie van een uitgebreid onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van landbouw in samenwerking met een particulier onderzoeksbu reau heeft uitgevoerd. Een gemiddeld ei bevat 213 mil ligram cholesterol, zo blijkt uit het onderzoek. Dat gehalte werd tot nu toe met 274 mg aanzienlijk hoger gesteld. Belangrijkste rede nen voor de lagere uitkomst zijn, naast betere onderzoeksmetho den, beter voer en betere fokwij zen in de pluimveehouderij. Robothulpjes Winkelen in Singapore krijgt een nieuwe dimensie als in een aantal winkelcentra robots worden ge plaatst die de tassen voor de klan ten dragen en de winkelwagen tjes duwen. Het opzienbarende nieuwtje is het directe gevolg van de samenwerking tussen de Singaporaanse detailhandelsreus Metro Holding Ltd en de Japanse Seibu warenhuizen. Seibu begon in 1985 in zijn Japanse warenhui zen te experimenteren met com puters en robots. Andere detailhandelaren in Singapore hun hart vast want Me tro heeft al een belangrijk deel van de uiterst moderne shopping- centra in Singapore in handen en de concurrentie vreest dat Seibu zijn nieuwe partner een groot aan tal ideeën aan de hand zal doen om dat aandeel te vergroten. Oplichting Consumenten in Uganda worden door winkeliers, straathandela ren en zelfs overheidsbedrijven massaal opgelicht met.' verkeerd afgestelde weegschalen en te klei ne verpakkingen. Ook worden le vensgevaarlijke produkten geim- porteerd en ongecontroleerd op de markt gebracht. Dat meldt de Ugandese Consumentenorgani satie UCO in haar eerste kwartaal blad. Het Ugandese publiek betaalt dag in dag uit miljoenen shillings teveel door het met alle mogelijke middelen rommelen aan weeg schalen. Soms loopt het verschil op tot wel 30 procent. De weeg schalen in Uganda sinds 1983 niet meer zijn geijkt. Vooral weegschalen van het Chinese merk „Drie Geiten" zijn berucht omdat er zo makkelijk mee gerommeld kan worden. Wel blijken de onbetrouwbare hande laren onderscheid te maken: goed geklede klanten worden meer op gelicht dan slecht geklede klan ten. Beklimming mislukt Een twaalfkoppige Belgische ex peditie onder leiding van Jozef Dewint uit Brussel is er niet inge- slaagd de 8.463 meter hoge Mount Makalu in de Himalaya te be dwingen. De Belgische expeditie zei te zijn gestopt nadat op 26 april een hoogte van 7.600 meter was be reikt. De groep verliet het basis kamp op 1 mei om naar Katman du terug te keren. ...ZONPBR re veRMeioeu pat ze ezNsrlos BuwewiNGeN RUNN5N HE066N

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22