Suykerbuyk wil niet weg SpooptTV Haan voor krachtproef -j@G.n de yjLijn— Connors heeft plezier in Rome Kans op zesde Europese beker uit loopbaan Rijkaard blijft bij Milan 'Ze beschouwen me daar als een halve Spanjaard' Eijkelkamp gaat weg Den Haag weer stap dichter bij eredivisie Basketbalsters China trekken stand gelijk Liverpool leidt WOENSDAG 17 MEI 1989 SPORT PAGINA 17 STUTTGART (AFP/ANP) Vijf keer stond Arie Haan als speler met een Europa Cup in zijn handen. In zijn nog betrekkelijk korte trainersloopbaan kan er morgen een bijkomen. Als VfB Stuttgart er in het uitverkochte Neckar-stadion de twee weken geleden in Italië opgelopen achterstand tegen Napoli (1-2) weet goed te maken. De veertig-jarige Nederlander be haalde binnen de lijnen met Ajax en Anderlecht zijn grootste successen alvorens zonder opleiding als trai ner aan de slag te gaan. Eerst bij FC Antwerp, daarna Anderlecht (opge- kleurd met twee landstitels) en nu twee seizoenen bij de Stuttgartse bundesligaclub. De 35-voudig inter national maakte moeilijke weken door, met ongekend veel pech. Haan lag voortdurend met arbiters in de clinch. Tegen Napoli beroofde de Griek Germanakos de Westduit sers van een betere uitgangspositie door in de slotfase een handsbal van Maradona over het hoofd te zien, waardoor Napoli in Stuttgart een voorsprong van een treffer mag ver dedigen. Borussia Dortmund hield de ploeg van Haan afgelopen week uit de finale van de bekerstrijd door ondermeer een omstreden doelpunt van Mill. De man in het zwarte pak kan bij de Winschotenaar op weinig krediet rekenen. „We zijn de laatste tijd eefi beetje te veel benadeeld door de scheidsrechter. De Spanjaard San chez bezit hopenlijk meer kwaliteit. Hij is in ieder geval gewend aan Zuideuropese taferelen. Dat is mis schien wel een voordeel", meende Haan een dag voor de belangrijke wedstrijd. VfB enorme mensenmassa op de been n van was om een glimp van Diego Mara- de voornaamste titelkandidaten ge- dona op te vangen. Het Argentijnse tipt, nog een beetje kleur geven. In propje werd angstvallig van de me de competitie vecht Haan om een nigte weggehouden. Bianchi kan in plaats in het UEFA-cuptoernooi, ieder geval een beroep op hem ten van de afgelopen maanden als- het trainingskamp nog schijnt te worden. Vrijdag avond behaalde zijn ploeg moeizame Mannheim, „Ik ben honderd procent fit. Ik heb geen last meer van de schouder- en rug overwinning op blessure." Maradona is gisteren de verdediging voor de tweede keer vader gewor- Buenos Aires van een dochter, gelijk spel Twee jaar geleden baarde ze Mara- dona's eerste dochter, Dalma Ne- rea. Verwacht wordt dat Maradona donderdag naar Buenos Aires vliegt de dochter van bijna negen mers scoorden drie keer, ten in de slotfase glippen. Problemen Klinsmann tekende in Mannheim voor de winnende treffer. Haan pond te zien. hoopt dat zijn naar Inter Milan ver- -p apn b-nb- trekkende spits, die er twee weken ^6^^ KOK geleden in de heksenketel van Na- Bianchi heeft de afgelopen weken pels niet bij was, zich morgenavond alle moeite gehad zijn keurkorps op in de kleine ruimte opnieuw van een lijn te houden. De hysterie rond zijn scherpste kant laat zien. Verde- het wel of niet bijtekenen van Mara- digend kan Haan geen gebruik ma- dona, de slechte conditie van Carne- ken van Guido Buchwald. De ver- vale en de matige prestaties op het dediger kreeg in Napels zijn tweede veld, deden de kritiek op het func- gele kaart. tioneren v Ottavio Bianchi landde maandag toenemen, met meer problemen op het vlieg- veld Echterdingen, Arie Haan kan met Stuttgart mor\ een lijn te houden. De hysterie rond ner veroveren. Als speler bij Ajax e zo'n kleinood in handen. doen luwen. Bianchi stuurde zijn spelers maandag, vlak voor het ver trek naar Stuttgart, weer het veld op voor een straftraining. Hij was niet tevreden over de inzet van zijn pu pillen tegen AS Roma (1-1). de oefenmeester flink 2Ti zijn eerste Europese beker als trai- i Anderlecht kreeg Haan al vijf keer (archieffoto ANP) De Italianen hebben uit voorzorg een eigen kok en voedsel meege bracht. Na de felle reacties uit de Bondsrepubliek op de gebeurtenis sen in Napels wilden de Italianen geen enkel risico lopen. ROME (Reuter) De teenagers dwepen met het blonde idool Andre Agassi, hun ouders geven de voor keur aan Jimmy Connors. De 36-ja- rige Amerikaan is na veertien jaar hij van de weeromstuit goed begon te spelen (6-3, 6-2). „Ik had het gevoel dat aan de eer ste set zo snel mogelijk een einde gemaakt moest worden", terug op de Foro Italico in Romer Zweed op de persconferentie. Hij ziet in het 807.500 dollar toer nooi om de open Italiaanse titel een ideale voorbereiding voor Roland Garros. Connors pakt de zaken dit jaar an ders aan. „Ik heb er niet echt spijt van, maar de laatste jaren heb ik me nooit echt serieus voorbereid op Roland Garros. Daarvoor moet je drie, vier, vijf weken in Europa op gravel spelen." De Californiër doet dat dit jaar wel. „Louter voor mijn plezier. Ik heb een villa gehuurd er gens in Europa en speel waar ik kan, voor de lol." In Rome moet die lol vooral ko men uit het dubbelspel. Hij heeft zich daarvoor ingeschreven met de grootste, uitdijende lolbroek uit het circus, de Roemeen Ilie Nastase, die tegenwoordig zijn stapeltje dollars meepikt in het veteranencircuit. In het enkelspel maakt Connors zich geen illusies. „De vorm is er nog niet. Dat bleek wel in Hamburg." In de Hanzestad werd de Ameri kaan in de kwartfinales radicaal van het gruis geveegd door de hard r werd hij in Monte Carlo eerste ronde uitgeschakeld door de Italiaan Cane en „Winst, verlies, maakte niet uit, als er maar een einde aan kwam. In de tweede voelde ik me meer op mijn gemak. Na alle trainingsuren in de laatste weken realiseerde ik mij dat ik wilde winnen. Dat was een gevoel dat ik een heel lange tijd niet meer gekend had." MILAAN (GPD) Frank Rijkaard heeft de geruchten over een vertrek naar PSV met klem tegengesproken. De middenvelder van Milan voor wie de landskampioen vele miljoenen over heeft zei gisteren: „Ik wil hier mijn contract dat nog twee jaar doorloopt uitdienen. Het is onzin dat ik bereid zou zijn om naar PSV te gaan als ik daar hetzelfde zou kunnen verdienen als hier. Ik heb al gehoord dat me bij PSV een plaats op het middenveld zou worden gegarandeerd. Flauwekul allemaal. Ik heb met niemand van de club gesproken". Onlangs, rond de Europa Cup-duels met Real Madrid verklaarde Rijkaard nog 'alle mogelijkheden' voor het komend seizoen als 'open' te beschouwen. Ruud Gullit is gistermiddag teruggekeerd in Milaan waar hij zich bij de selectie van AC Milan heeft gevoegd om aan de middagtraining deel te ne men. Zaterdag verdween hij plotseling in gezelschap van de Nederlandse fysiotherapeut Ted Troost uit Milanello, Milan's trainingscentrum, om zich in diens praktijk in Rotterdam te laten behandelen aan zijn gebles seerde rechterknie. „Ik ben bij Troost geweest voor zeg maar de finishing touch. De knie is behandeld en ook de spieren er omheen. Die waren slapper geworden om dat ze niet meer echt werden belast. We hebben hard gewerkt. Zaterdag, zondag, maandag en ook nog vanochtend ben ik behandeld. Het gaat ge woon rustiger in Nederland. Ik heb geen haast. Het gaat goed. Het doel is de Europa Cup-finale volgende week. En ik ga er van uit dat ik dan speel". Leidato-prijs Het rommelt een beetje rond de Leidato-prijs, de jaarlijkse benoe ming van de sportman/vrouw- Ivereniging van Leiden. Het Lei- dato-bestuur is, zo blijkt uit een enkele publikatie en uit uitlatin gen van betrokkenen, weinig ge lukkig met een voorstel van de Leidse Sportfederatie (LSF) om de jury voor de prijs op een ande re manier aan te wijzen. De sfeer tussen partijen is, zo krijg ik de indruk, nu zo kribbig geworden dat zelfs de regeling van een gesprek problemen ople vert. Ik vrees dat ik (onbewust en on bedoeld) de aanstichter van de moeilijkheden ben. Vandaar hier een woord ter verklaring. Eerst even een stukje geschiede nis, want hier liggen de kiemen van de huidige onenigheid. Een jaar of twintig geleden werd de prijs ingesteld door het bestuur van de Leidato. Een heel lovens waardig initiatief. De Leidato legde de prijs in handen van de toenmalige Leidse Sportstichting ter verdere regeling en uitvoe ring. De Sportstichting wees een jury van drie personen aan en be paalde verder dat die na verloop van tijd om beurten dienden af te aan de ongrijpbaarheid van de coöptatie. Wat is er nu beter dan dat de jury voortkomt uit de orga nisatie die de Leidse sport over koepelt? Ik meende, en meen nog steeds, dat dat alleen maar tot een evenwichtiger samenstelling van de jury kan leiden. De LSF zou er dan (in overleg met de Leidato) ook eindelijk eens voor kunnen zorgen dat er een be hoorlijk reglement voor de prijs komt. want dat hebben al die par ticulieren na twintig jaar nog steeds niet tot stand gebracht. Ei kejury hanteert weer andere nor men en waarden. Zo beleefden we de vreemde toestand dat de taek- wondo-ster Mandy de Jongh in 1987 de tweede prijs kreeg toebe deeld en een jaar later (na het in Seoul behaalde zilver) op vage gronden ineens niet meer voor de prijs verkiesbaar werd geacht. Zo verstrekte de ene jury een onaf zienbare reeks van prijzen en (aanmoedigings)prijsjes en liet de laatste het bij een zeer beperkt aantal onderscheidingen. Grillig heid is troef. Niet blij Het Leidato-bestuur heeft zich treden. Aan de juryleden zelf echter weinig ingenomen getoond werd overgelaten om een opvolger aan te wijzen. Besturen bij coöp tatie heet dat. Het heeft zijn aar dige, maar ook zijn minder fraaie kanten. Niet zo aardig is bijvoor beeld dat er na twintig jaar nog nimmer een vrouw in de jury is benoemd. Je hoeft al geen super- vrouwvriendelijke figuur te zijn om dat raar en verwerpelijk te vinden. Verder zit er altijd een sportjournalist in de jury. Waar om eigenlijk? Het is wel makkelijk voor het maken van het jury-rap port een dergelijke pennevoerder in je midden te hebben, maar het kan ook best zonder. Een ander defect kwam aan het licht toen een in de jury gekozen bekende persoonlijkheid zich in een onbewaakt ogenblik liet ont vallen dat hij als opvolger van zichzelf een lid van zijn voetbal elftal zou voorstellen en dat die op zijn beurt ook weer iemana van datzelfde voetbalelftal zou aan wijzen en die wederom op zijn beurt enz. enz. De toenmalige secretaris van de Leidato, Jan van Zijp, heeft daar toen een stokje voor gestoken, maar het geeft aardig weer hoe vreemd het bij coöptatie kan toe gaan. Elke controle ontbreekt. Het is eigenlijk een regeling die niet meer goed in de tijd past. Op de laatste LSF-vergadering heb ik daarom het bestuur ver zocht (als het mijn mening deelde) die zaak eens met de Leidato op te nemen. Zoals eens het bestuur van de Sportstichting op zijn manier zich over de prijs heeft ontfermd, zo zou het LSF-bestuur dat, op een modernere manier, ook kunnen doen. Het zou de benoeming van de juryleden zelf ter hand kunnen nemen, daarmee een eind makend met het voorstel van de LSF. Men verdenkt die organisatie ervan de prijs naar zich toe te willen trek ken en men vindt dat de samen stelling van de jury juist buiten de LSF moet blijven. Elk jaar, twintig jaar lang al, staat er een representatieve jury en we zien niet in waarom daarin nu veran- derling moet worden gebracht, zo wordt er gezegd. "Het komt er straks op neer dat het Leidato-be stuur en de andere sponsors van de prijs alleen maar mogen beta len en verder maar moeten af wachten". Gevreesd wordt dat er sponsors zullen afhaken. Of de jury twintig jaar lang zo representatief is geweest, waag ik na het bovenstaande te betwijfe len. En dat de Leidato straks al leen maar de prijs mag betalen en verder moet afwachten, begrijp ik niet zo goed. Dat is nu immers door de coöptatie niet anders. Ik zie eerlijk gezegd de reden van de plotselinge irritatie niet. Als de Leidato het LSF-idee niet leuk vindt (en ze mag het uiter aard niet leuk vinden) dan valt er nog over allerlei mengvormen te praten. Men zou een jury kunnen samenstellen waarvan één lid wordt benoemd door de Leidato, één door het LSF-bestuur en één door de verenigingen of door de andere sponsors. Er valt waarachtig wel uit te komen. Wat alleen nodig is, is de bereidheid tot overleg. Zou Jan Duivesteijn van de Gemeentelijke Dienst voor Sport en Recreatie partijen nu niet eens kunnen uit nodigen om rond de tafel te gaan zitten? Koffie (of iets sterkers) op kosten van de Overheid. Ik heb zo het vermoeden dat het bij een goed gesprek binnen een uur geregeld RUUD PAAUW NISPEN (GPD) Tussen de Wouwse Plantage en 'Nipsen', zoals de autochtonen zeggen, - ligt het Brembos. Daar, in het aan België grenzende Westbrabantse land, ligt al 25 jaar lang r_arir,?narip de domicilie van Luc Suykerbuyk. Mèt 'Mateo' Hermans nóg een 'Spaanse Brabander' die furore maakt op de fiets: ritzege èn tiende plaats in het eindklassement van de 44e Ronde Munchen door van Spanje. Volgens velen een nog ongeslepen diamant met ongekende mogelijkheden voor de rittenkoersen; ondanks zijn 1.89 m en 75 kg. de Argentijn Jaite. In Rome had hij gisteren in de openingsronde geen kind aan de Franse qualifier Pio- De kolossale beker uit Avila staat line. Na krap zestig minuten stond pontificaal Officieel val ik onder de Spaanse salontafel; belastingwetgeving; ik betaal 20 procent tax. En ik ben van plan aan Connors' programma in Rome broeken fleurig wapperend boven het eind van het jaar met mijn vrien din in de buurt van Valencia te gaan wonen. Ik heb er een huisje gekocht bij Benicassim. Ze zullen echt heel hoog moeten inzetten, wil ik Spanje Koevermans, die 30 ^verrassend de de met 70 percent. Duizend piek verlaten. Erkenning genoeg èn ze beschouwen me daar als een halve Spanjaard". Schotelantenne Heren Nederlandse ploegleiders, Met welk doel wasje naar de Vuelta hij onder de douche (6-4, 6-2). ziet er gunstig uit. In de tweede de komt hij andermaal in actie te gen een qualifier, de Italiaan Cierro. Bij winst wordt eventueel Mark als derde geplaatste Carlsson elimi neerde, zijn tegenstander. Het toernooi in Rome verloor gis teren nog twee geplaatste spelers. Andres Gomez, vorige week nog schoongewassen truien, jacks de pas ingezaaide tuin. Het Lotus- Zahor-team schiet nu ook wortel in Nederland. Suykerbuyks criteri a-contracten stegen door Suykerbuyk, komend week einde in Wouw en Bavel. Wat goed is moetje ook kunnen waarde- ezig op het Edese lentefeest hebt aandacht voor dit talent', .pro- Gies Pluim, ging onderuit tegen beerde Mart Smeets in Studio Sport tot tweemaal toe te koppelen. Maar... Nog geen telefoontje van Raas, Priem, Post of Gisbers ge had? ,Nee, nog niet. Ik heb ooit de Spanjaard Bruguera (6-2, 2-6, 2- 6). Ronald Agenor sloeg zoals ge bruikelijk keihard, maar de bal be landde vaker buiten dan binnen de lijnen: 6-7, 6-3, 2-6 tegen de Joego slaaf Oresar. Tom Nijssen overleefde de eerste afgereisd Suykerbuyk: „Om een rit te win nen, en daarna een goed klassement te rijden. Dat is dus uitgekomen. Ze hadden thuis een schotelantenne gekocht, om de Spaanse tv te kun- ontvangen, maar ik had ge- voorzichtig gesprek gevoerd met waarschuwd, dat ze me de eerste Priem, maar daar is-ie niet op terug- helft van de ronde niet veel ronde. Hij versloeg Nuno Margues, gekomen. Ik hoef ook niet zo nodig ren zouden zien. Ik wilde rustig be de nummer een van Portugal, in weg uit Spanje. Ik ben wel vrij, ein- ginnen. Maar het twee sets: 6-3, 6-1. Mats Wilander, de seizoen. Maar Lotus wil volgend ondanks zijn matige vorm eerste ge- jaar, net als Reynolds, Europa in, er plaatst in Rome, verloor tegen de zijn verschillende aanbiedingen Argentijn Frana de eerste set (6-7) van andere Spaanse ploegen, en fi- en was daarover zo opgelucht, dat nancieel lijken die me zo slecht niet. GRONINGEN (ANP) - De on derhandelingen tussen FC Gro ningen en René Eijkelkamp over verlenging van het contract van de aanvaller, zijn alsnog vastgelo pen. De speler verklaarde maan dag te willen bijtekenen, mits er een clausule met een gelimiteerd transferbedrag in zijn verbintenis kwarq. Zijn zaakwaarnemer Bob Maaskant onderhandelde giste ren met Martin Koeman, manager van FC Groningen. „Het voorstel van Groningen is onacceptabel voor Eijkelkamp", aldus Maas kant. „Het heeft geen zin verder te praten. Het verschil is te groot." De consequentie is, vol gens Maaskant, dat Eijkelkamp naar het buitenland vertrekt. „Ik hoef buiten de landsgrenzen niet te zoeken naar een club, er heb- tief overeenstemming met PSV over de huur van Patrick Lode- wijks. De doelman, die dit seizoen de geblesseerde Van Breukelen enkele maanden verving, ver trekt voor de duur van een jaar naar het Oosterpark. Hij moet de plaats innemen van routinier Tukker, die in de loop van dit sei zoen Storm verving. Storm heeft te kennen gegeven weg te willen bij Groningen. De finale van het toernooi om de KNVB-beker wordt volgende week donderdag in Rotterdam in het stadion van Sparta gespeeld. PSV en FC Groningen, de beide finalisten, zijn akkoord gegaan met het voorstel hiertoe uit Zeist. De politie van Rotterdam moet nog wel toestemming geven. Het vinden van een geschikte plaats voor de eindstrijd blijkt dit ben zich een aantal kandidaten jaar een groot probleem. Utrecht, aangemeld. Een daarvan is zeer concreet." De transfersom voor een buitenlandse club ligt onder het miljoen, nationaal kost Eijkel kamp ruim twee miljoen. Gronineen bereikte wel defini- Nijmegen en Eindhoven vielen om uiteenlopende redenen eer der af. Utrecht kwam opnieuw in beeld, maar bleek andermaal niet haalbaar. Daarop koos men voor het Kasteel van Sparta. nogal de eerste dagen, er was al heel wat afgezien, en ik voelde me juist goed. Dan loopt een koers soms anders. Zesde etappe meteen raak. Dan kun je aan een klassement gaan denken. Dat er weinig sleet op me zat bleek uit de tijdrit van zaterdag: vierde. De progressie van de laatste jaren gaat maar door: 71e, 22e, 10e in het eindklassement". Hoe komt het toch, datje niet door een grote Nederlandse, of desnoods Belgische ploeg bent ontdekt? Suykerbuyk: „Ik ben laat met wielrennen begonnen: op m'n acht tiende, eerst m'n mts-studie werk tuigbouwkunde afgemaakt. Als amateur zat ik nooit bij een grote sponsor, maar bij een vereniging, de Zuidwesthoek, en daardoor heb ik nooit in A-klassiekers gereden. Ik heb één ronde gedaan, de Ronde van Luik, won daarin nog een rit. Maar ik was geen sprinter. Dus ze zagen me amper koersen, en uit m'n erelijst viel ook niks af te leiden. Daarom heb ik voor het avontuur gekozen. Ludo Loos (een Belgische oud-prof, red.) nam me in '86 mee op trainingskamp in Spanje, en daar ben ik blijven hangen. Soeik- jerboeik - ze breken nog steeds hun tong, maar zagen het wèl in me zit ten". Nadeel „In het begin was het soms een na deel, dat onbekende. Taal niet machtig, en nog maar kort coureur. Maar de gretigheid, hè. Mijn maten uit de beginjaren, de zogenaamde vedetten, zijn nu allemaal koersbeu. Ik vlieg er juist in. Zij hebben het uitgaan ontdekt, ik was er met m'n achttiende op uitgekeken. Was best leuk, alleen de dag erna niet zo... Dan kun je je maar beter pijnigen op de fiets. Maar helemaal allèèn coureur geworden...? In het begin had ik alleen m'n vader die me pro beerde te overtuigen dat 60 km trai nen voor een junioren-rondje van 60 km niet echt genoeg was; later kwa men daar een masseur, een dokter, een ploegleider bij". Vuelta gedaan, geen Giro en ook geen Tour. Over en sluiten nu al voor Suykerbuyk? „Wij doen eind deze maand de Milk Race, en de Spaanse kalender zit het hele jaar vol met rittenkoers- jes van een week. Maar de grote ron des zijn alweer voorbij, ja. Mis schien dat een Tour me wat meer in de belangstelling zou plaatsen, maar ik fiets ook om er wat aan over te houden. En wat dat betreft zit ik niet slecht in Spanje. De mensen die er verstand van hebben weten heus wel, wat het wil zeggen, tiende in de Vuelta. Dan ben je geen slechte. Ik heb gehoord, dat het WK-parkoers dit jadr nogal lastig is èn ik wil er mijn diensten best aanbieden voor de kopmannen. Een WK-selectie zou een mooie erkenning zijn". PETER OUWERKERK SCHIEDAM (ANP) - FC Den Haag voetbalt volgend seizoen vrijwel ze ker in de eredivisie. De door Co Adriaanse getrainde club won giste ren de achterstallige- wedstrijd bij SW (0-1) en verkleinde het verschil met koploper Vitesse tot een punt. Cor Lems maakte voor 5000 toe schouwers in Schiedam na 73 minu ten het doelpunt uit een strafschop. Den Haag vergrootte de voor sprong op de concurrenten voor di recte promotie. Excelsior en NEC, tot twee respectievelijk drie pun- WOERDEN (ANP) Adri van der Poel heeft de zestiende editie van de ten. Bovendien zijn de doelcijfers profronde in Woerden gewonnen. De kopman uit de Domex-ploeg was na van Den Haag aanmerkelijk beter. honderd kilometer de beste in de sprint. Nederlands kampioen Peter Pie- Na een jaar afwezigheid in de hoog- ters werd tweede. Woubruggenaar Arjen Jagt finishte in dezelfde tijd als ste klasse kan zondag de eredivisie Van der Poel op de tiende plaats. Voor de start wisselen Gerrie Knetemann bereikt worden, als Heracles op be- (links) en Claude Criquielion (zie foto) nog even de laatste nieuwtjes uit. zoek komt. Meevallertje voor Den (foto anp) Haag: Folkert Velten, met 24 tref- fers topscorer van de eerste divisie, doet niet mee in het Zuiderpark. Velten voetbalt niet op zondag. DEN BURG (ANP) De Chinese Haixia. De geblokte center 1 Omloop Molenheike een stukje langer DIESSEN (ANP) - De drie- daagse Omloop van 't Molenhei ke zal door een wegomlegging verzwaard worden. Het pro gramma van de tweede dag van Nederlands belangrijkste wie lerwedstrijd voor vrouwen, de van stad-tot-stad-wedstrijd over 91 km, wordt „verlengd" tot 101 km. Tien buitenlandse en tien Ne derlandse ploegen, waarbij de nationale selectie, zullen vrij dag, zaterdag en zondag in de Kempen rijden. Tot de deel neemsters behoren de nummers één en twee van de Olympische Spelen, Monique Knol en Jutta Niehaus, van het wereldkam pioenschap 1988 voor junioren (Gitte Hjortflod (Den) en Esther van Verseveld) en de ploeg van de Sovjetunie. basketbalsters hebben de stand i de driedaagse tegen de Nederland- ploeg recht getrokken. Na de r meter 4 had op alle verdedigende varianten een antwoord en scoorde 25 punten. Morgen volgt de laatste derlaag op maandag in Landsmeer ontmoeting in IJmuiden. volgde gisteren in Den Burg een Scores Nederland: Schaap 2, overwinning. Het werd op Texel 71- Weeda 2, Van Duimen 6, Smits 6, 78 voor de Chinese ploeg na de rust- Lewis 2, Van Embricqs 9, Wender stand van 32-39. De Chinese ploeg, zesde op het Olympisch toernooi in Seoul, is een maatje te groot voor oranje en der halve een ideale sparring-partner voor de ploeg van coach Van Veen, die zich voorbereidt op de eindron de van de Europese titelstrijd (13-18 juni) in Varna. Van Veen heeft zijn basis op drie plaatsen rond. Van Embricqs, Keur en Blangé zijn ker 16, Keur 10, Blangé 12, Berends 6. LIVERPOOL (Reuter) Liverpool heeft twee speeldagen voor het ein de de leiding genomen in de Engel se eerste divisie. De landskampioen versloeg gisteravond op eigen veld hun plaats. Voor de guard- Queens Park Rangers met 2-0. Door posities heeft Van Veen de keus tus- de zege nam Liverpool één punt sen Schaap, Berends, Weeda en Van voorsprong op Arsenal. Beide clubs Duimen. Aan centers heeft de coach ontmoeten elkaar nog op Anfield geen gebrek. Naast Blangé en Keur Road in Liverpool. beschikt hij ook over Wender, de meest waardevolle speelster in de jongste competitie. Wender, de zesde speelster, werd in Den Burg topscorer van de ploeg van 16 punten. Blangé verzamelde 12 punten, Keur 10. Het trio stond in de schaduw van de Chinese Zheng De doelpunten van Liverpool werden gemaakt door de Ierse in ternationals John Aldridge en Ron nie Whelan. Zaterdag speelt Liverpool op Wembley in Londen in de finale om de FA-cup tegen stadgenoot Ever- ton. WOENSDAG 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 19.55-22.30 Ned 3' Studio Sport: recht streekse reportage van de tweede finale wedstrijd van de UEFA Cup tussen VfB Stuttgart en AS Napoli. 20.00-22.00 BRT 2 Sportavond met o.a. VfB Stuttgart - AS Napoli. 20.00-22.00 SKY: Tennis: Open Toernooi vanuit Rome. 20.10-22.00 Did 1 ARD-Sport extra live- verslag van Stuttgart - Napoli. 21.45-22,00 Super: World News met o.a. sport. 22.00-00.00 SKY Voetbal. 22.03-22 30 Ned 3 Studio Sport 23.30-00.55 BBC 2 Sportsmght met voetbal. Stuttgart - Napoli. 00.00-01.00 SKY Judo: hoogtepunten van het Europese kampioenschap vanuit Helsinki. 00.00-03.00 Super: The Mix: met o.a. NBA Basketball. DONDERDAG 10.03-11.40 Did 1Voetbal: herhaling VfB Stuttgart - Napoli. 13.00-15.45 Did 2: Die Sport-Reportage rechtstreeks verslag van de Open Duitse Tenniskampioenschappen voor vrou in West-Berlijn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17