Regen spelbreker bij optreden van Agassi Seiiese stoot Berghmans van troon Hockeystrijd met moeite van start Clerc verslaat McEnroe tussen buien door Waterpoloërs zeker van EK Sieverding trainer bij De Zijl Uitzicht op fraaie 'dubbel' bij Europese titelstrijd judo Cuba opnieuw te sterk voor volleybalteams Oranje-protest tegen arbitrage Roda deelt met Utrecht Gullit morgen wellicht weer in actie ZATERDAG 13 MEI 1989 PAGINA 19 EDE (GPD) Omdat hij „zo'n grappige jongen met een geverfd punkkapsel" is, haalde Gies Pluim twee jaar geleden de onbekende André Agassi naar zijn invitatie-toernooi in Ede. De kleurrijke orga nisator trok zich in die dagen wat de subtoppers betreft al helemaal niets aan van volgordes op de wereldranglijst en nodigde „gewoon persvriendelijke spelers uit, waar een aardig verhaal in zit". Dat van André Agassi werd nimmer geschreven, omdat de toen zeventienjarige Amerikaan meteen in de eerste ronde sneuvelde tegen de Fransman Jean Fleurian. Maar are klasse verloochent zich Niet alleen qua uiterlijk en image bleek de zoon van een Iraan- se bokser een opvallende verschij ning. Ook met het racket begon hij zich steeds nadrukkelijker te mani festeren. Tegen het einde van vorig jaar behoorde Agassi dank zij zijn eerste GP-toernooizege (Itaparica) tot de top-25, waarna zijn ster met duizelingwekkende snelheid steeg. Liefst zes keer was Agassi in 1988 alle concurrentie de baas. Hij was bij de laatste vier op zowel Roland Garros als Flushing Meadow en ver diende ruim 820.000 dollar prijzen geld en een derde plaats op de laatste computeruitdraai van vorig jaar. Gies Pluim had het dus toch niet zo gek gezien. Deze week is juist André Agassi een van de onbetwiste smaakma kers tijdens de vierde editie van het „lentefeest" in Ede, waar Pluim als gebruikelijk alles in de hand heeft, behalve het weer. En juist dat liet hem gisteren in de steek. Net als John McEnroe, die tussen de buien haalde zelfs door werd ingepakt door collega- eindstrijd, dertiger Jose-Luis Clerc (6-4, 6-2). Het was nauwelijks een verrassing te noemen aangezien de Amerikaan volstrekt ongeïnspireerd over de baan liep. Afgezien van het feit dat de her boren Argentijn bij vlagen tenniste of hij nooit is weggeweest, leek McEnroe het in Ede nauwelijks naar de zin te hebben en klaagde hij al eerder over een stijve rug. „Ik had last van de kou. Maar afgezien daar van loopt het gewoon niet zoals ik wil. Geloof me, ik heb me hier echt niet bewust uit de strijd laten slaan. Ik ga ook niet naar Rome (het GP- toernooi op de Foro Italico komen de week, waarvoor Clerc prompt een „wilde kaart" kreeg, red). Ik vlieg gelijk naar huis", verzekerde McEnroe Pluim in een onderonsje. Behalve Clerc plaatste ook Stefan Edberg zich voor de halve finales. De Zweed won met 6-3, 6-2 van de Argentijn Horacio de la Pena. De partij van Agassi tegen Derrick Rostagno werd in de eerste set bij een 6-5 stand in het voordeel van Agassi afgebroken. Na een twee uur durend oponthoud vanwege de re gen won Rostagno in de tie-break (6-7), maar verloor in de tweede set met 6-2. Het restant van de partij wordt vandaag afgewerkt. Weerbaarheid Het kortstondige bezoek van- de drievoudig Wimbledon-kampioen, die donderdag pas voor het eerst in actie kwam tegen Paul Dogger, kostte de Edese toernooibaas in to taal overigens de lieve som van 270.000 gulden. Wat dat betreft krijgt hij m.eer waar voor zijn dure geld van McEnroe's publieksvrien delijker tegenpool Agassi. Vraag blijft alleen of het niet wat te hard gaat met de zwager van de legenda rische Pancho Gonzales. Agassi zal beslist niet de eerste zijn die fijnge malen wordt door de stress-molen, maar voorlopig lijkt de mentale weerbaarheid van de onbedorven, jongensachtige Amerikaan net zo sterk als zijn verwoestende fore hand. Bovendien is de gelovige tiener uit Las Vegas in fysiek opzicht erg zuinig op zichzelf. Te zuinig zelfs, vinden enkele collega-profs, die hem niet alleen veroordelen om zijn soms inderdaad wat overdreven lol broekerij op de baan, maar ook van- Wie de verrichtingen van het wege de beslissing dit jaar ander- nieuwe tennisidool met het karak- maal het gras van Wimbledon te teristieke „matje" in de nek en de mijden. Elke topper behoort in ie- afgeknipte spijkerbroek vooral met der geval de Grand-Slamtoernooien argusogen volgt, is sponsor Don- af te werken, menen de critici. „Dat nay. De Waalse racketfabriek in vind ik in principe ook", zegt Agas- Couvin, door de Franse zakengi- si, „maar wat mij betreft is de tijd gant Bernard Tapie gered van de daar nu nog niet rijp voor. Ik wil lan- ondergang, denkt in de charismati- ger mee dan vandaag. Na Roland sche Agassi de ideale opvolger van Garros heb ik twee maanden in- Björn Borg te hebben gevonden spannend getennist op gravel. Dan voor de promotie van haar materi- ben ik aan rust toe". aal. Eigenlijk gewoon een verstandi- Dat kost Donnay tot en met 1993 ge zet van de pupil van coach Nick 1,6 miljoen dollar per jaar, maar, zo Bollettieri, die lichamelijk toch beklemtoond topman Deudonin kwetsbaar blijkt. Hij had onlangs een Belgische krant, „We hebben problemen met zijn pols - volgens hem allesbehalve een blanco che- cynici wegens hele vele wuiven en que uitgeschreven. Agassi kan ui- geven van kushandjes - en heup, teraard rekenen op een bonus waardoor Agassi zijn WCT-finale- (50.000 dollar, red) als hij een Grand- partij tegen McEnroe moest staken. Slamtoernooi of de Masters wint. Had de in Paviscup-verband onge- Maar daar staat tegenover dat het slagen Amerikaan vorig jaar rond bedrag ook naar beneden kan wor- deze tijd al drie toernooi-overwin- den gecorrigeerd wanneer hij lang ningen geboekt, nu staat hij nog ziek is, te weinig toernooien speelt, steeds met lege handen. Agassi diep zakt op de wereldranglijst of nog nergens de ongegronde kritiek spuit op ons be drijf'. WASSENAAR (ANP) De promotie moest op de eerste dag van het toernooi om de Europese beker voor vrouwen nog komen van het promodorp en niet van het hockeyveld. In een koud en winde rig Wassenaar handhaafden de favorieten voor een ereplaats zich weliswaar, van goed spel was geen sprake. Acceptabel waren slechts de resultaten. Titelhouder Amsterdam mepte de Belgische vertegenwoordiger Royal la Rasante weg (7-0), gastver- eniging HGC had één helft veel moeite met de Engelse kampioen Ealing, maar zegevierde uiteinde lijk nog vrij simpel met 3-0. Ook de andere gegadigden, Kolos Borispol (Sov) en Frankfurt 1880 (BrD), ble ven eenvoudig overeind. HGC, dat zich dit weekeinde voor eigen publiek wil revancheren voor de magere verrichting van vorig jaar (vierde), kwam gisteren slecht op gang. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren - mede dankzij de curieuze beslissing van de West- duitse arbiter Heinrichs - zelfs voor Ealing. De hagelbui vlak voor rust werkte verfrissend voor de Wassenaarse ploeg. Wietske de Ruiter, die door de afwezigheid van de van een knie operatie herstellende Lisanne Le- jeune, de strafcorners inslaat, had onmiddellijk na de hervatting met haar zesde poging succes. De weerstand van de Engelse hockeysters was daardoor niet ge broken, het verband in de ploeg wel. Ealing raakte door de achter- De Argentijn Jose-Luis Clerc had gisteren geen problemen met John stand geirriteerd en werd door ge- McEnroe. De Amerikaan werd met 6-4, 6-2 afgeserveerd. (foto anp) brek aan overleg amper nog gevaar- VEENENDAAL (ANP) - Ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioen schap in augustus te Bonn, heeft het Nederlands mannen waterpo- loteam ruim en zeer gemakkelijk gewonnen. Het zwakke Zwitser land werd met 19-6 verslagen. De ploeg van bondscoach Rob Schouten heeft zich hierdoor al verzekerd van deelneming aan het Europese kampioenschap. Net als een dag eerder tegen de Finnen was het duel in het Veen- eiïdaalse Valleibad na de eerste periode (5-0) al beslist. Nederland veroorloofde zich in het volgende drie-kwart van de eenzijdige strijd een groot aantal missers. Plaatselijke favoriet Otto Van Noort over die gemiste kansen: „De coach probeert de groep nog wel te motiveren, maar als je heel gemakkelijk speelt en ziet dat Oostenrijk maar met twee doel punten verschil van Finland wint, kruipt er onbewust toch gemak zucht in je. De missers waren daarvan een gevolg". Voor Nederland scoorden alle veldspelers, namelijk Scherren- burg en Van der Blaak (3), Wage naar, Jansen, Havekotte, Piel- stroom (2), Van Belkum, Nieu- wenburg, Nonnekes, Van de Le den en Van Noort. LEIDEN - De Zijl/LGB heeft gisteren George Sieverding aan getrokken als trainer. Sieverding is in het zwemwereldje geen on bekende. Zeeschuimers, Njord en ZAR heeft de Haarlemmer met veel succes onder zijn hoede ge had. Het is de bedoeling dat Sie verding de zaken in Leiden pro fessioneel gaat aanpakken. De trainer is door het bestuur aange steld als 'technisch-directeur'. Sieverding krijgt officieel per 1 september voor de duur van ze ven jaar de algehele leiding van de club in handen. Het is de wil van Sieverding dat De Zijl zowel bij het zwemmen als waterpolo de absolute top van Nederland be reikt. Toonaangevende zwem mers hebben hun komst naar Lei den reeds aangekondigd. HELSINKI (GPD) 'De tatami als troon' heet het te boek gestelde levensverhaal van Ingrid Berghmans, waarin ze vertelt van haar successen, haar blessures en de vaak lange lijdensweg terug, haar ontmoetingen met de koning en wat België zoal meer over z'n zevenvoudig sportvrouw van het jaar wil weten. MOL (ANP) - De volleybalteams (vrouwen en mannen) van Cuba lie ten in het Belgische Mol opnieuw geen spaan heel van de Nederland se ploegen. Na de eerste, afgeteken de overwinning (3-0) van donderdag stonden de Caraïben het team van Arie Selinger gisteren één set toe: 12-15, 15-3, 15-1 en 15-11. In de eerste en vierde set gaf Ne derland het op alle fronten betere Cuba nog redelijk partij. In de twee de en derde set ging het echter vol ledig fout bij de Selinger-brigade. De vrouwenploeg was in het der de duel met Cuba volstrekt kans loos. Na ruim een uur was de twee de nederlaag een feit. Het Neder landse team kwam in drie sets slechts tot achttien punten: 3-15, 5- 15.10-15. Piket deelt zege toernooi Munchen DEN HAAG (ANP/DPA) - De Ne derlandse schakers Jeroen Piket en Paul van der Sterren hebben de overwinning in het internationale toernooi van München samen voor zich opgeëist. Het duo haalde uit elf wedstrijden 7,5 punt. Anderhalf meer dan de Westduitser Scnlosser. In hun laatste partij speelden bei den remise. De 19-jarige Piket tegen de Joegoslaaf Cebalo, Van der Ster ren tegen de Hongaar Groszpeter. De Amsterdammer Van der Sterren behaalde in München voor de twee de keer een grootmeesterresultaat. Nederlagen komen niet of i lijks aan bod. Ze verliest ook zelden, dat is één reden. Maar, bekent ze grif, ze kan er bovendien verschrik kelijk slecht tegen. „Ik vind: als je te goed kunt verliezen, ben je geen echte kampioen, dan wil je niet ge noeg winnen. Voor my is verliezen altijd slikken, slikken en nog eens slikken". En daar was 'La Berghmans' dus druk mee bezig, gistermiddag in de Ijshal van Helsinki waar Angelique Seriese haar minder dan een halve minuut voor het einde van huh duel in de open klasse (het vroegere 'alle categorieën') verraste met een puur op kracht doorgevoerde armtech- niek. 'Leading lady' van de Belgi sche vrouwensport zal mooie Ingrid nog wel even blijven, daar veran dert die ene nederlaag niets aan. Maar of ze nog lang de judomat zal regeren...? Voor Chris de Korte staat wel vast, dat de 'koningin' zo langza merhand maar eens aan troonsaf stand moet gaan denken. „In het vervolg gaat ze er sneller af', durfde hij te voorspellen. De voormalig bondscoach, die op het punt staat een baan als technisch adviseur bij de JBN te accepteren („dit aanbod gaat zowel financieel als inhoude lijk verder dan het vorige, maar ik behoud me alle rechten voor, totdat ik het zwart op wit heb"), De Korte had Seriese aangeraden voorzichtig te beginnen. „Het is toch 'n tech nisch wijffie natuurlijk, Bergh mans, en het was de allereerste keer dat Angelique tegen haar stond. Ze was alleen iets té afwachtend. Maar toen ze eenmaal besloot te gaan, toen ging ze ook. Perfect gedaan". Persoonlijk had De Korte graag gezien dat de Brabantse de open klasse aan haar clubgenote (en 'eeu wige' nummer twee) Carla van Ga meren had overgelaten. „Maar ze mocht zelf beslissen. Ik doe ze alle bei, zei ze. Mij best. Ik wist dat ze het aankon, conditioneel zeker, maar ook mentaal. Toch schrok ze er een beetje van terug toen ze eenmaal de knoop had doorgehakt. Ik heb 'r een paar dagen rust gegeven, en toen ze weer terugkwam, was de vrees Toch: een risico blijft het. Wie zich herinnert hoezeer Irene de Koks wereldtitel van Maastricht (1986) 'verdronk' in de stortvlóed Beker voor Aalsmeer NIEUWEGEIN (ANP) - Aalsmeer heeft gisteravond in Nieuwegein de handbalbeker by de mannen ge wonnen. De Aalsmeerse ploeg ver sloeg in de eindstrijd V en L met 23- 22 na verlenging. Na de normale speeltijd was de stand 20-20. van tranen na haar ondergang in de open klasse, die kan zich voorstel len dat uitschakeling door Bergh mans allicht eenzelfde negatieve in vloed had kunnen hebben op Serie- ses kansen op prolongatie, vandaag, van haar 'eigen' (zwaargewicht- )goud. „Maar Angelique is een heel ander meisje dan Irene", verwierp Chris de Korte die gedachte, „min der emotioneel. En, wat ook belang rijk is, haar omgeving reageert ook heel anders. Nuchter, zoals ze zelf Hoogste tijd om de winnares zelf aan het woord te laten. Een unieke ervaring gedurende een evenement als dit EK, want voor het overige is de pas 20-jarige medewerkster van het GAK te Breda niet of nauwelijks aanspreekbaar. Niet voor de pers, maar zelfs niet voor Chris de Korte die dan ook voornamelijk met zijn pupil communiceert via haar als masseur meegereisde broer Harry. „Ze kan zich heel goed afsluiten van haar omgeving, zonder dat dat tot overconcentratie of, nog erger, faalangst leidt", aldus de Hoogvliet- se sportschoolhouder bewonde rend, „da's gewoon uniek. Ze be leeft judo echt als topsport. En denk erom, technisch gaat ze nog steeds vooruit. Ze is ook nog lang niet klaar met zichzelf. Ik ken er maar heel weinig, die zo hard werken als zij". In Helsinki betaalt die investe ring zich deze dagen vanzelf terug, en met rente. Slechts weinigen twij felen er nog aan dat Seriese dit weekeinde de twee meest aanspre kende kampioenschappen onder één noemer brengt. Zelf denkt ze ook in beide klassen evenveel kan sen te hebben. „Gisteren en van daag (vrijdag, red.) ging het lekker, maar hoe ben ik zaterdag en hoe zondag? Je bent een heel eind, maar je moet toch steeds weer opnieuw beginnen. Dat was vanmorgen best effe een klap in m'ri gezicht. Kyk, li chamelijk geeft het geen proble men, vier dagen judoën achter el kaar, maar mentaal is het erg zwaar. Ben ik zaterdag en zondag mentaal goed, dan kan ik een eind komen". De onttakeling van het 'monu ment' Berghmans helpt daarbij wel degelijk. „Het is niet iets waar ik van droomde, Berghmans verslaan, maar ik wilde het altijd wel graag". Wat blijft er dan nog te wensen over in het judoleven van een nuchtere Nederlandse? Ze hoeft er geen se conde over na te denken. „Genoeg!" lacht ze. „Barcelona halen in elk ge val. En misschien, als ik dan bereikt heb wat ik wil bereiken, Olympisch en wereldkampioene worden, de ontbrekende titels veroveren - heel misschien dat ik dan stop". Ingrid Berghmans krijgt dus nog heel wat te slikken. HELSINKI (GPD) - Voorzitter Frans Hoogendijk van de Judo Bond Nederland heeft gisteren offi cieel geprotesteerd tegen de arbitra ge tijdens de Europese kampioen schappen in Helsinki. De klacht was, bewust, algemeen gehouden, al vormden twee beslissingen ten nadele van Nederlandse judoka's wel degelijk de aanleiding. Mocht Maassluizenaar Anthony Wurth zich donderdag bestolen voelen door de scheidsrechter, die hem luttele seconden voor tijd ten onrechte bestrafte wegens 'afhou den', gisteren overkwam René van Ooyen in de open klasse iets derge lijks, zij het nog veel onbegrijpelij ker. Toen zijn Westduitse tegenstan der Jochen Plate in de laatste van de vijf minuten een openbare waar schuwing kreeg ('een rolletje' heet dat op en om de mat), leek Van Ooyens kostje gekocht. De nummer drie van de WK'87 (in Essen) had zo weinig intiatieven ontplooid, dat hij 'onmogelijk' tot winnaar kon wor den uitgeroepen. Maar in Helsinki kan alles. Dezelfde arbiter, die Plate even tevoren nog inactiviteit had Verweten, koos, toen de hoekrech- ters er een tegengestelde mening op na bleken te houden, voor de mas sieve Duitser. Voor de zoveelste keer wogen naam en faam kennelijk zwaarder dan de vorm van de dag. Van Ooyen, een 27-jarige be roepsmilitair uit Enschede, kocht weinig voor het protest van zijn voorzitter, want Plate ging een ron de later keihard onderuit tegen ene Harry van Barneveld, een flink uit de kluiten gewassen Belg. Dat diens wieg een kwart eeuw geleden in Amsterdam stond, kon de getergde Tukker nauwelijks tot troost die nen. Met Ben Spijkers is hij de eni ge van de dertien Nederlandse deel- gen zelfs geen herkansingls wegge legd. Die 'bof hebben Veronique Ak kermans, Jan van Buren en Jacco Quist wel. De Friezin, die ook al haar eigen begeleidster heeft laten overkomen, trof het niet met meer voudig Europees kampioene Domi nique Brun als tegenstandster, Maassluizenaar Quist ondervond zichtbaar hinder van een in training gekneusde rib (hy won van de Por tugees Almeida, maar kon tegen de Ook de Nederlandse judoka Jenny Gal rechts) maakt aanspraak op een medaille bij het EK in Helsinki. Hier ontdoet zij zich van haar tegenstander Janostkova uit Tsjechoslowakije. (foto ANp) Deen Allan Fevre geen enkel voor deel afdwingen) en Jan van Buren, wiens uitverkiezing zelfs een kort geding tot gevolg had, moest het te gen de Tsjech Petr Sedivak vooral in slimheid afleggen. Medaillekansen, ten slotte, mo gen zeker Jenny Gal worden toege dicht. De vinnige Amstelveense (haar zusje Jessica doet eindexa men VWO en verdedigt in Helsinki haar titel in de klasse tot 48 kg niet) elimineerde twee Oosteuropese vechtjassen, en de manier waarop ze dat deed getuigde van geloof in eigen kunnen. Een derde dame van achter het IJzeren Gordijn (de Pool se Gontowicz) staat nog tussen haar en de finale van morgen. Vorig jaar was Gal al goed voor brons. lijk, HGC kreeg meer zelfvertrou wen en ook meer mogelijkheden. Ingrid Jansen profiteerde als eerste. De Ruiter met een strafbal, die al veel eerder aan Laurien Willemse had moeten worden gegeven, als tweede. Bekerhouder Amsterdam begon het toernooi matig, zonder dat het aan de eindstand viel af te lezen. De Belgische kampioen Royal la Ras ante haalde met moeite het niveau van de Nederlandse reserve derde klasse, sprak dus allerminst als te genstander tot de verbeelding en dwong Amsterdam vooral tegen zichzelf te spelen. Dat werd geen in drukwekkende overwinning, die op Rasante wel: 7-0. De ploeg van coach Joep Bren- ninkmeijer viel veel en massaal aan, maar gebruikte zelden de snelheid van de vleugelspeelsters. De Belgi sche verdedigingsfuik in het cen trum vertoonde slechts minieme gaatjes. Alleen Carina Benninga vond er in de eerste helft een paar. Na de pauze, toen de Belgische hockeysters ook nog eens moe en moedeloos werden, lukte het beter, met opnieuw Benninga als inspira tiebron op het middenveld. De tref fers moesten echter ook van de bes te Amsterdamse soliste komen. Al leen Ingrid Wolff en Helen van der Ben, die als strafcornerspecialiste 'e'en op elf liep, hadden ook nog succes. Amsterdam-keepster Ca rina van Haeringen zag dit alles van verre aan. Ze moest tot twee minu ten voor tijd wachten op de eerste bal in de cirkel. Maar ook toen was een redding haar niet gegund. Bloemendaal Bloemendaal kan de Europa Cup hockey vergeten. De Nederlandse ploeg verloor gisteren in Mulheim de eerste groepswedstrijd tegen de Spaanse vertegenwoordiger Terras- sa met 0-1- De treffer was afkomstig van de stick van Ignace Escude, die een strafcorner afrondde. De neder laag heeft verregaande consequen ties. Een herkansing krijgt de Ne derlandse titelhouder niet meer. Daarvoor is de tegenstand van de twee andere ploegen in de groep te gering. Dieptepunt voor Bloemendaal, dat gespannen aan het duel begon, was de rode kaart voor Cees-Jan Diepeveen. Hij kreeg de kaart hal verwege de tweede helft van de Bel gische arbiter Speleers, nadat hij het hoofd van de Spaanse interna tional Ignace Escude nogal onbe suisd met de stick had bewerkt. Vreemd genoeg ging Bloemen daal daarna beter spelen. Zeven mi nuten voor het einde leek de ploeg alsnog naast de Spanjaarden te ko men. Bovelander meldde zich voor zijn specilaiteit, de strafcorner. De specialist sloeg de bal resoluut langs de Spaanse doelverdediger, maar Spereels kende om onduide lijke redenen de treffer niet toe. Tot grote woede van de Nederlanders, die na het eindsignaal nogmaals verhaal gingen halen. KERKRADE (ANP) - Als de bere keningen van Jan Reker kloppen dan heeft Roda JC gisteravond de kans op het bereiken van Europees voetbal verspeeld. De trainer becij ferde enkele weken geleden dat zijn ploeg 41 punten nodig had om op nieuw de Europese velden te be stormen. Na de 0-0 tegen FC Utrecht kan Roda, met nog twee duels te spelen, op 40 punten uitko- Roda begon met twee riante mo gelijkheden binnen veertig secon den. Broeders en Sanchez Torres doken vrij voor doel het doel van Van Ede op. Broeders knalde via de handen van de keeper over en San chez Torres kreeg de bal niet op tijd onder controle. Utrecht kreeg direct na de rust een goede mogelijkheid op de ope ningstreffer. Vrij voor Nederburgh lepelde Alflen de bal echter tegen de lat en in de rebound schoot Wil- laarts hoog over. Zeven minuten la ter passeerde Willaarts doelman Ne derburgh, maar Suvrijn belette hem de bal in het doel te schuiven. RBC heeft gisteravond in de eer ste divisie met 3-1 gewonnen bij Eindhoven. De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond in de Bundesliga werden gespeeld, zijn: Waldhof Mannheim - VfB Stuttgart 3-4, Ein- tracht Frankfurt - Kaiserslautern 3- MILAAN (Reuter) - Ruud Gullit hoopt morgen zijn rentree te ma ken in de ploeg van AC Milan. De Italiaanse landskampioen speelt dan voor de competitie de thuis wedstrijd tegen Sampdoria. Gul lit raakte op 15 april, tijdens de tweede wedstrijd in de halve fina les van de strijd om de Europa Cup I tegen Real Madrid (5-0), ge blesseerd aan de knie. In Rome werd twee dagen later een stukje kraakbeen uit het gewricht ver wijderd. Volgens bronnen binnen AC Milan beslist trainer Arrigo Sac- chi vandaag of hij zijn sterspeler inzet. Gullit zelf is optimistisch. „Ik hoop minstens een helft mee te doen", vertelde hij verslagge vers. Gullit wees op het voor hem vol pech verlopen seizoen, waarin de ene blessure de andere in hoog tempo opvolgde. „Maar nu kan het alleen nog maar beter gaan", aldus de aanvoerder van het Ne derlands elftal. „Ik kan dit sei zoen vol nachtmerries alleen ver- AC Milan speelt op 24 mei de fi nale van het toernooi tegen Steaua Bukarest. Gullit liet weten de Europese bokaal belangrijker te vinden dan de nationale titel, die naar stadgenoot Internaziona- le gaat. Gullit zei ook, zijn nog een jaar lopende contract bij AC Milan te willen verlengen. „Na de finale gaan we praten, maar ik verwacht geen problemen. Ik wil bij Milan blijven en de club wil me houden. We zullen wel tot overeenstemming komen", aldus Gullit.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19