Noordwijk overweegt bewakingsdiensten 'Er zijn te veel bars en dancings in Noordwijk9 Groene asperge moet Randstad veroveren ZATERDAG 13 MEI 1989 REGIO PAGINA 15 Burgemeester Hoffmann wil politiekorps ontlasten NOORDWIJK Het is niet uitgesloten dat er in Noordwijk particuliere bewakingsdien sten worden ingeschakeld bij speciale evenementen. Mocht door het landelijk beleid van inkrimping van de politiekorpsen de Noordwijkse gemeentepolitie echt in de problemen komen, dan is burgemeester J.M. Hoffmann van Noordwijk bereid daarover te praten. De burgemeester liet een en ander gisteren weten bij de bespreking van het jaarverslag van de Noord wijkse politie door de commissie al gemene bestuurszaken. Hij reageer de daarmee op een oproep van CDA'er R.P. Dessing. De christen democraat vindt dat er in Noord een bepaalde belangengroep toe schrijven, is volgens Van Ophuizen lang niet altijd mogelijk. "De pro blemen op zaterdagavond kunnen we niet aan de horeca toeschrijven. Het handhaven van de orde op straat blijft dan ook een politietaak. Mochten we dat niet meer kunnen wijk particuliere bewakings- doen, bijvoorbeeld door inkrimping raadslid: "Ik heeft gehad dat de overlast op Dob- belmannduin is toegenomen. De 'uitgaanders' zetten hun auto's nu hier neer en komen die 's avonds laat weer ophalen. WD'er Smit twijfelt ernstig aan de uitspraak van de politie dat de overlast is teruggedrongen. Het i het korps, dan zullen andere oplossingen moeten zoeken. Hoewel Hoffmann duidelijk niet Vervroeging van de sluitingstijden is daarbij wellicht een idee". afkerig is van het idee, plaatste hij wel de nodige kanttekeningen. De Priminali+oif bewaking van de openbare orde op ^rimindiueil straat moet volgens hem in handen van de politie blijven. "Zij hebben het recht in het uiterste geval ge- zelf in het be trokken gebied en merk nog bijzon der weinig van de maatregelen. De hinder van de avondtoeristen is nog steeds Van Ophu Kapitein-luitenant ter zee J.PM. Jansen (links) heeft erkende dat de gistermorgen op het vliegkamp Valkenburg het i verbetering slechts in een klein deel van. het dorp merkbaar voegde daaraan toe: "De horeca-e: In het jaarverslag concludeert de politie dat de criminaliteit in 1988 verder is gestegen. Het aantal woningen en auto's toe, evenals het aantal diefstal- an auto's. Er werden daartegen veelheid ïawaai" gevallen van mishande- slechts 20 minuten' de tenten geeft e weid te gebruiken. Het gemeente- inbraken bestuur kan hierop direct controle j1301 uitoefenen. We moeten voorkomen le.n dat anderen gebruik van geweld niet maken. Particuliere bewakings- JinS geconstateerd, hetgeen P. meester Hoffmann ziet grote mando van het squadron 320 overgedragen aan kapi tein-luitenant ter zee P.J. Post. Jansen vertrekt naar Den Helder waar hij commandant wordt van de mari- ploitanten houden' zich nu strikt nekazerne Willemsoord. Hij heeft 27 jaar bij de Mari- de sluitingstijden. Het sluiten neluchtvaartdienst gewerkt, waarvan drie maanden flinke hoe- als commandant van squadron 320. Door een niet vacature bij het ministerie van defensie dat duurt Ook burge- werd Jansen tijdelijk belast met de leiding diensten die het karakter hebben Barnhoorn (Noordwjjks Belang) tot delen in de betere naleving van de squadron. het Overste Jansen ging in zijn afscheidstoespraak in op de recente publikaties over de onderhoudsdienst van het squadron 320 en van het marinevliegkamp Valken burg. Volgens Jansen is er in die publikaties een ver keerd beeld gegeven over het functioneren van de on derhoudsdienst. "Het onderhoud aan onze vliegtuigen is van een zodanig niveau dat de bemanningen van de drie op Valkenburg gestationeerde squadrons met vol vertrouwen in het vliegtuig stappen", aldus Jansen. Computerdag in Sassenlieim SASSENHEIM - De Computer Users Club (CUC) houdt morgen in Motel Sassenheim bij de afrit van de A4 de derde vooijaarscom- puterdag. Tijdens de computerdag. die om 11.00 uur begint, zijn er vele demonstraties van onder meer data communicatie, morse, telex, deco dering en randapparatuur voor de computer. Ook is het CUC-laborato- r de mogelijk- e te kopiëren. Financiële problemen basisschool Oosthout VOORHOUT - Het bestuur van de protestant-christelijke basisschool Oosthout in Voorhout komt in ern stige financiële problemen wanneer de school in het najaar wordt uitge breid van twee naar zes lokalen. De bijdrage van het rijk is niet genoeg voor de bouw van de lokalen. Naar verwachting komt het schoolbe stuur ruim 100.000 gulden tekort voor de uitbreiding. De school in de nieuwbouwwijk Oosthout telt momenteel slechts twee lokalen en krap 40 leerlingen. De forse uitbreiding met vier loka len, waarvoor het ministerie toe stemming heeft verleend, heeft ook te maken met het feit dat de andere protestants-christelijke school Boerhaave vol zit. burgerwacht, wijs ik dan de vraag bracht of de criminaliteit ook af, aldus Hoffmann. wel echt gestegen is. "Ik wil de De particuliere diensten zouden zaa^ nie* bagatelliseren, maar mo- moeten worden ingeschakeld bij 6en we aan wat me speciale evenementen. De surveil- lance en controle op zaterdagavon- het dorp onveiliger is geworden?" den blijft het werk van de politie. Van Ophuizen hield hem Hoewel het idee gisteren pas werd juist inbraken geboren en daarmee in een zeer pril to s het gevoel stadium verkeert, maakte WD' J. Smit al direct duidelijk niets te dat woningen en au- n onveiligheid bij de burgers explosief doet toene- twee i het doorberekenen kosten van bewaking van menten aan het bedrijfslev_ zetten elke zaterdagavond twaalf 8en een hele buurt onrustig". sluitingstijden: "De overlast heeft een erg sterke piek, maar na korte tijd is deze voorbij". Op dit moment hangen alleen in NOORDWIJK De bewo- de horeca-gelegenheden affiches nersvereniging van de kern die oproepen tot rust bij het vertrek van Noordwijk aan Zee naar huis. P. Barnhoorn (Noord- gaat het veel te ver om te wijks Belang) wil ook op straat affi- spreken van een aanzienlij- ches ophangen. Volgens Van Op- ke vermindering van de huizen werkt dit averechts: "Zij die overlast van avondtoeris- de elkaar worden geslagen, merkt daar toch al geneigd zijn aan anderen te ten. Volgens A.C. de Ruiter, ene- vrijwel niemand iets van. Een in- "We braak in een huis maakt daarente- politie in om de zaak in het uit gaanscentrum op orde te houden. Daardoor zijn er op andere dagen topdagen. Hoewel hij het weinig agenten beschikbaar" Plaatsvervangend korpschef H met deze gang van zaken, wil W- oD'er Smit toch de verdeling van de Ophuizen "waarschuwde dat de mankracht over de verschillende taken door particu- politietaken herbezien. "Zaken als te hard rijden of met alcohol op ach- tep het stuur kruipen, worden nu wellicht enigszins verwaarloosd. Z. tegraal plan komen voor in de politie". denken, zullen wellicht door zo'n af- woordvoerder fiche nog iets stiller zijn. Voor die- niging, verplaatst het pro- genen die toch al herrie willen bleem zich langzaam schoppen, is zo'n affiche niets ders dan een aanleiding nog e extra te gaan loeien". werden geparkeerd, wor den nu in deze buurt neer gezet. Hij geeft toe dat het strikter hanteren van de sluitingstijden ertoe leidt dat de overlast korter duurt, maar het lawaai op zichzelf wordt er niet min der door. zeker naar de Dobbel- mannduin. Auto's die vroe ger in de kern van het dorp Kleine strijd tegen de overlast zijn er volgens De Ruiter wel geboekt. "We zijn gematigd tevreden. De overlast op za terdagavond bij het uitgaah van de cafés strekt zich nu over een minder lange pe riode uit. Dat is voor de be woners wel prettig". De Ruiter heeft het vermoeden dat het vandalisme iets is verminderd. Zo wordt er iets minder dan in het ver leden door brievenbussen geplast. De woordvoerder van de bewonersvereni ging houdt nadrukkelijk een slag om de arm: "Een paar maanden geleden heb ik nog een steen door mijn voordeur gekregen". De overlast voor de be woners wordt voor een be langrijk deel veroorzaakt door het in de verschillen de woonwijken parkeren van auto's op zaterdag avond. Na het bezoek aan de disco of de bar worden deze. met veel kabaal, weer opgehaald. Hoewel het in stellen van het belangheb benden-parkeersysteem tot op zeker hoogte effect heeft, ziet de bewonersver eniging structurele maatre gelen toch als enige echte oplossing. De Ruiter: "Hoe je het ook wendt of keert, er zijn hier eigenlijk te veel bars en dancings. Dat aan tal zou moeten worden te ruggedrongen". liere diensten, slechts beperkt gelijk is. Van Ophuizen: "Met Ko ninginnedag wilden leden van een vereniging die een fietstocht orga- [J1®64 niseerden, als verkeersbrigadier op treden. Dat kan niet zomaar, want Overlast het werk brigadiers krijgen een opleiding. Je kunt niet iedereen met een stop bord de straat op sturen". De oorzaak van de overlast aan Raad Ter Aar geeft omroep nog een kans TER AAR - De stichting Lokale Omroep Ter Aar (LOT) mag verder werken aan de statuten. Als die klaar zijn% wordt bekeken of LOT in aanmerking komt voor een zend machtiging om lokaal uit te zeriden. Het college-advies de aanvraag af te wijzen werd scherp door de raadsle den onder de loep genomen. Ook de toelichting door het college op de verschillende tekortkomingen die LOT zou laten zien wat betreft het algemeen belang, werden niet on overkomelijk geacht. De afgelopen tijd zijn er verschillen de maatregelen getroffen om de overlast van de avondtoeristen in de woonwijken van Noordwijk aan Zee terug te dringen. Het belang hebbenden-parkeersysteem is inge- voerd, de pendelbussen rijden van het Wantveld naar het uitgaanscen trum en de horeca-exploitanten vra gen hun klanten door middel van vi deo's en posters rustig te zijn bij het verlaten van de zaak. Volgens Van Ophuizen begint de reeks van maatregelen duidelijk vruchten af te werpen. "Het valt na tuurlijk nooit te bewijzen, maar wij hebben sterk de indruk dat het veel rustiger is geworden in het dorp. We krijgen althans aanzienlijk minder klachten binnen". De plaatsvervan gend korpschef erkende wel dat het terugdringen van de auto's van avondtoeristen uit het centrum van Noordwijk aan Zee, wel tot gevolg ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld. de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jansse'n, Rosmolen 2. tel: 155010. zo 8 uur tot ma 8 uur: Y. Groeneveld, Rosmo len 2. tel: 218661. ma 8 uur tot 24.00 uur: H. Meijer. Stokroos 1, tel: 215510. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen. Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 8 uur tot ma 8 uur: Dr. Vlasveld, tel: 149289. ma 8 uur tot 24.00 uur: M. Bergmeijer, Oude Singel 76, tel: 226201 Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot ma 8 uur: J.W. Lely, Lekstraat 91 a, tel: 416555. ma 8 uur tot 24.00 uur: Dr. Oltheten, tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Hom, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Benit, Kennedy- laan 24, tel: 720404. zo 8 uur tot -ma 8 uur: J.S. de Kanter, Petr. Moensweg 52,.tel: 311414. ma 8 uur tot 24.00 uur: A.A. van Rijn, Kennedy- laan 24, tel: 314349. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders. Gerard Brandtstraat 29. tel: 760947. zo 8 uur tot ma 8 uur: J. Ouwerkerk, tel: 312673. ma 8 uur tot 24.00 uur: H. Wiersma, Haagweg 60. tel: 310420. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900: via dokterstelefoon 071-122222 kunt n welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: dr. Crobach, tel: 213964. spreekuur: Hoofdstraat 8: zo: A. de Hey, tel: 896464, spreekuur: Florijn 10. tel: 891000; ma: L. Mid- dendorp, tel: 895525, spreekuur: Peppel schans K14. tel: 695525; alle dagen spreekuur TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: za: A.C. Labruyere, Langestraat 14, Leiden, tel: 071-134244; zo: T. Domburg, Loevestein 42. Leiderdorp, tel: 071-891039; ma: T.P W van Broeckhuijzen. Bizetpad 8a, Leiden, tel: 071-768019; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk- S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. Oegstgeest van za 8 uur tot zo 24.00 uur: D.L.P. Overde- vest, Terweeweg 152, tel: 173994, zo 24.00 uur tot di 7.30 uur; G.A. v.d. Steenhoven, Re- gentesselaan 45. tel: 177461. za: L. Prescot, Bachlaan 1, tel: 2356:2 Platteel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417; Meiman, J.W. Frisojaan 13, tel: 2118. Warmond za en zo: F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 10030; ma: A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Wassenaar za: J. Stuyfzand, tel: 12460, Kerkstraat 42; zo: mevr. I.C. Spelt, tel 11844, Groeneveltlaan 17; ma: E. Op 't Land, tel: 13056, Middelweg 21. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, j welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr 12/5 Vm ma 14/5 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060. Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegst geest. tel: 071-176154. Apotheek Meidoorn, Voorstraat 59, Voorscho ten, tel: 01717-3350. van ma 15/5 tot vr 19/5 door: Apotheek de Luifelbaan, Vijf Meiplein 3-5, Lei den. tel: 071-315048; Apotheek Beker. Lijtweg 4, Oegstgeest, tel: 071-174161. Wassenaar van 12/5 tot 19/5: Apotheek Lang straat, Langstraat 156, tel: 11350. Alle technologische ontwikkelingen ten spijt, bestaan er nog steeds groente- en fruitgewassen die slechts een beperkte tijd van het jaar te koop zijn. Zomerkoninkjes, nieuwe aardappe len, witlof, en peultjes zijn er maar een paar maanden. Voor as perges is de aanvoerperiode nog korter. De eerste witte sten gels zijn net op de markt en 24 juni wordt al weer voor het laatst gestoken. In het zuiden van het land grijpen ze hun kans om van deze delica tesse te genieten. De westerling eet nauwelijks asperges. Limbur gers en Brabanders eten gemid deld enkele kilo's asperges per jaar, de inwoners van Zuid-Hol land delen met zijn vijven een ki lo. Om de consumptie van de as perge in het westen van het land op te vijzelen, is gisteren op het Floriade-terrein in Zoetermeer een aspergeveld uitgeplant. Ten tijde van de wereld-tuinbouwten toonstelling in 1992, kunnen de eerste asperges worden geoogst. Overigens staan in Zoetermeer groene asperges en niet, zoals be ter bekend, witte stengels. De zwaardere grond hier in het wes ten, maakt de teelt van witte as perges onmogelijk. De asperge, officieel Asparagus officinalis, behoort tot de leliefa milie en komt in het wild voor in de klimatologisch gematigde streken van Europa, Azië, Noord- Afrika en Noord-Amrika. De eer ste asperges, toen nog 'aspersie' geheten, werden rond 1900 in Ne derland op de losse zandgronden achter de Westlandse duinen ge teeld. Waar nu grote hotels staan in Noordwijk en bollenvelden lig gen in Hillegom, lagen in vroeger tijden aspergevelden. In de loop der jaren verplaatste de teelt zich echter naar Limburg en Brabant. L. Boekestein van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen in Den Haag weet te vertellen dat er in Nederland 2500 hectare asperges is uitgeplant. "Ruim 80 procent van de opbrengst gaat echter naar het buitenland. Voor al de Duitsers nemen erg veel as perges af. De consumptie in Ne derland is met dat land vergele ken, bedroevend klein". Ook Engeland neemt Holland se asperges af. De Engelsen zijn echter liefhebber van de groene variant. Witte en groene asperges behoren tot hetzelfde ras. Het eni ge verschil tussen deze twee is dat de witte asperges onder de grond is gegroeid, terwijl de groene van begin af aan het daglicht gezien heeft. Het bestaan van verschil lende kleuren binnen één ras, komt bij meer soorten groenten voor. Zo is een groene paprika ei genlijk niets anders dan een onrij pe rode. Ervan uitgaande dat de afzet naar Engeland nog verder moet kunnen worden verhoogd, stimu leert het Centraal Bureau sedert enkele jaren de teelt van groene asperges. De eisen die dit soort aan de grond stelt, zijn minder hoog. De asperge behoeft zich im mers niet door de bodem heen naar boven te worstelen. In prin cipe zouden er daarom in heel Ne derland groene asperges geteeld kunnen worden. Boekestein ver wacht dat overigens niet: "In het westen van het land is niet vol doende ruimte meer om op grote schaal asperges te gaan telen. Kleine produktievelden zijn ech ter wel mogelijk. In Overijssel en Gelderland kunnen wel groene en witte worden geteeld". Het areaal groene asperges is nu nog zeer beperkt. Boekestein "Er is nu 25 hectare uitgeplant. Het is ook niet verstandig deze produktie te snel uit te breiden. De markt moet wennen aan een nieuw produkt. Te snelle toena me van de aanvoer betekent dat de prijs keldert en de handel de belangstelling voor de groene as perge verliest". Voor'de teler biedt de groene variant voordelen. De asperge teelt is zo arbeidsintensief omdat de asperges stuk voor stuk moe ten worden uitgegraven. De loon kosten bij de oogst zijn daardoor gigantisch. Groene asperges groeien boven de grond zodat de oogst veel eenvoudiger is. Boven dien hoeven de bedden niet jaar op jaar te worden opgehoogd. De medewerkster van het Cen- *3 Op het Floriade-terrein i kan er worden geoogst. traal Bureau legt uit dat de pro duktievelden van asperges 'wan delen'. Een aspergeveld blijft on geveer tien jaar op een plaats lig gen. Al die tijd wordt er niet ge mest. Na de produktieperiode is het veld daardoor zo sterk uitge put dat er ten minste dertig jaar moet worden gewacht, alvorens er opnieuw asperges kunnen wor den uitgeplant. Limburgse en Brabantse aspergetelers zullen daarom op termijn naar Overijs sel moeten uitwijken, denkt ook? Boekestein. De teelt van witte asperges is echt een vak apart, zo blijkt uit de woorden van de teler H. Jacobs uit het Brabantse Veldhoven- Oerle. Hij begint met het uitzaai en van overigens met 5500 gul den per kilo zeer duur zaad. Het tweede jaar na het zaaien, worden de plantjes gerooid en uitgezet op het produktieveld. Er wordt be hoorlijk diep gepoot. Jacobs: "Dat is heel logisch. Asperges moeten in het donker groeien. Naarmate ze dieper worden ge poot, hoeft het aspergebed min der ver opgehoogd". Het derde jaar worden de sten gels die boven de grond komen, weggesneden. Deze zijn nog niet te verkopen. In het vierde jaar na het zaaien komt de produktie op gang. Het eerste produktiejaar is er een schrale oogst, het jaar erna is er topproduktie. Negen tot tien jaar na het zaaien, wordt het bed gerooid. Asperges-steken, oftewel het binnenhalen van de oogst, is niet iets dat op een achternamiddag kan worden geleerd. Jacobs: "El ke morgen gaan we langs de as pergebedden. De asperge kon digt zich aan met een barstje in de grond. Met twee vingers graven we heel voorzichtig een gat. Daar bij is het belangrijk jonge scheu ten die nog niet boven de grond komen, niet te beschadigen. Met een speciaal aspergemes snijden we de stengel zo'n 25 centimeter onder de bovenkant van het bed af. Een goede aspergesnijder haalt zo'n elf kilo in een uur bin nen. Het duurt echter wel een flinke tijd voor je je als goede as pergesnijder kan betitelen". Na de oogst - van 's morgens vijf tot twaalf worden de asper ges in de schuur gewassen en in bakken met koel water geplaatst. Daarna worden ze op exact 22 centimeter bijgesneden en met de hand gesorteerd. Afhankelijk van de bestemming en de kwaliteits klasse, worden ze verpakt in hou ten kistjes of eenmalige kunststof exportbakjes. De oogst gebeurt nog helemaal met de hand, het ophogen van de bedden is inmid dels geautomatiseerd. In maart wordt op de rijen aspergeplanten een deklaag van ten minste 20 centimeter aangebracht. Asperge wordt wel de koningin onder de groenten genoemd. Ten aanzien van de eisen die worden gesteld aan grond en verzorging, heeft ze zeker koninklijke trek ken. De Brabantse teler legt. uit dat er uiterlijk tot St. Jans (24 ju ni) kan worden gestoken. "Daar na moet de plant de kans krijgen reservevoedsel op te slaan. Daar om mogen de stengels vanaf 24 juni uitgroeien tot scheuten. De groene scheuten produc der invloed van daglicht, stoffen die weer in de wortels en stengels worden opgeslagen". Ook wat vruchtwisseling be treft, is de asperge geen gemakke lijke. Na een teelt kan het asper geperceel 'een mensenleven lang' niet meer worden gebruikt voor de teelt van de witte delicatesse. Jacobs legt uit dat er geen sprake is van in de grond achterblijvende ziekten, maar dat de grond ge woon 'aspergemóe' is. "Een as pergeplant wortelt drie tot vier meter diep. Bemesting heeft daarom geen zin. Meststoffen dringen onder invloed van regen slechts een halve meter de grond in. Het jaar op jaar oogsten put de grond volledig uit. Er gaat dertig jaar overheen voordat de bodem weer op krachten is". Aan asperges worden goede ei genschappen toegeschreven. De groente werkt onmiskenbaar vochtafdrijvend. Mensen met een aanleg voor nierstenen zouden er daarom bij gebaat zijn. Jacobs: "De urine gaat erg stinken na het eten van asperges. Dat bewijst dat er door de groente toxische stof fen uit het lichaam worden ge haald. Van de stank heb je maar even last, het verlies aan vuilig heid is blijvend". Met de Pinksterendagen voor de deur, zullen wellicht toch ve len zich laten verleiden tot de aan schaf van asperges. In een natte theedoek gewikkeld en in de don kere groentela van de koelkast, zijn de stengels een dag of drie houdbaar. MONICA WESSELING ZATERDAG 13 MEI Alkemade uitvoering kameropera 'Don Pasquale' door Holland Opera, aanvang 20.00 uur in de Alke burcht. Roelofarendsveen. Alphen optreden folkgroep McCal mans. aanvang 20.30 Parktheater. County-festival in De Thermen, net o.a. Ben Steneker. 20.30 uur. optreden band 'Diesel het vang 21.00 u Boskoop gecombineerde fiets-, wandel en boottocht, info bij Hotel Florida. Leiden Pan-festival met werken van Shakespeare door Ad Hoc-orkest en koor van 500 studenten uit het hele land. aanvang 20.30 uur in de Pieterskerk. concert door 'Het Orkest', 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. voorstelling: 'Leonce en Lena', door Orkater. aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. Cleverin- 21.30 uur in Droomfabriek. Oude Singel. Leiderdorp plantenmarkt bij winkelcentrum Santhorst en de Oranjegalerij, tot bos- en duinwandeling over di verse afstanden, start vanaf 9.00 uur bij De Duinpoort, Langevel- derlaan. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde. Veurselaan, om 14.00 en 15.30 uur. Warmond openbare verkoop van school materiaal i.v.m. verhuizing. R.K. missietentoonstelling, ZONDAG 14 MEI Leiden fietstocht "Waterlandtoer" over 30 of 65 km. vertrek tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis Swifttoer. Roomburgerweg. film over Afghanistan: 'Nairn en Jabar'. aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat. Lisse Orchideeën Parade en Lelie Parade, in kassencomplex van de Keukenhof, van 8.00 tot 18.30 Voorschoten rondwandeling IVN op land goed De Horsten, start om 14 00 uur bij de ingang aan de Pape laan. Warmond missietentoonstelling. van 10.00 tot 18.00 uur in de aula van verpleeghuis Mariènhaven. Mgr. Aengenentlaan. Wassenaar Pauwhof-lunchconcert, aan vang 12.00 uur in De Pauwhof, olv Peter Wassenaar, aanvang 21.00 uur in café Land zicht, Verlaatweg. MAANDAG 15 MEI Aarlanderveen Molendag-wandeltocht over 5 Alkemade Alkemadeloop, vertrek om 9.30 uur bij kantine Alkmania, Sport- laan. Oude Wetering. Hazerswoude optreden funk- en soulband 'Pumphouse Gang', jongerencen trum Stek. aanvang 21.00 uur. Leiden Folkfestival Folkclub Horus en Stichting Leids Folkfestival met di verse optredens, van 15.00 tot Leiderdorp Dag van de pony met als thema 'Popsterren', vanaf 9.00 uur in Manege Liethorp, De Bloemerd.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15