'Betere verstandhouding met vrouwen' Derderangs detective-schrijver verliefd op moordenares Amy Irving met Jeroen Krabbé in 'Crossing delancey' VRIJDAG 12 MEI 1989 PAGINA 23 Tom Selleck in 'Her alibi' BIOSCOPEN 'Her alibi'; regie: Bruce Beresford; hoofdrollen: Tom Selleck, Paulina Porizkova; theater: Lido, Leiden Tom Selleck speelt in 'Her alibi' een zelfde soort man als in de televisie serie Magnum. Dit keer is de be snorde hartenbreker geen privé? detective maar schrijver van der derangs detectives. Philip Black wood worstelt met zijn carrière. Zijn uitgever dreigt hem er uit te gooien als hij niet snel met een best seller op de proppen komt. Maar de ideeën voor een kassucces willen maar niet komen. Om inspiratie op te doen brengt de schrijver een bezoekje aan de plaatselijke rechtbank. Daar ziet hij de beeldschone Nina, die verdacht wordt van moord op een landge noot. Hij is overrrompeld door de schoonheid van het Roemeense meisje en (dus) overtuigd van haar onschuld. Hij bedenkt een smoes om haar vrij te krijgen. Blackwood vertelt de inspecteur van politie dat hij de minnaar van haar is en verzint een alibi. Het plannetje slaagt, het meisje komt vrij. Maar de schrijver verlangt wel een tegenprestatie voor deze edel moedige daad. Hij is haar alibi, en in ruil daarvoor eist hij dat Nina bij hem komt wonen. Blackwood is niet alleen verliefd op Nina maar denkt haar als onderwerp goed te kunnen gebruiken voor De politie waarschuwt de schrij ver. Heeft Nina immers wel de moord gepleegd dan zal ze er wel licht niet voor terugdeinzen om Phi lip ook om zeep te brengen. Want pas dan zal ze echt bevrijd zijn en hoeft ze niet langer met Philip sa men te leven. Philip begint dan te twijfelen aan de onschuld van Nina. Hij ontdekt hele vreemde dingen en wordt doodsbang. Er gebeuren onver klaarbare ongelukken, de Roe meense blijkt een scherpschutter te zijn en kan ook heel goed overweg met vlijmscherpe Deze film van Bruce Berefsord roept één vraag op: moeten we dit uitermate voorspelbare onzin-ver- haaltje echt serieus nemen? 'Her ali bi' is zo slap en clichématig dat de verveling al na vijf minuten toe slaat. Vooral in het begin is alles erg onwaarschijnlijk en bovenal heel houterig gesp'eeld. Het verhaal komt moeizaam op gang en de grap pen zijn platvloers. Het laatste deel van 'Her alibi' is iets beter, omdat daar meer actie in zit. Misschien is het de bedoeling ge weest om de driestuiversroman op deze manier belachelijk te maken. Op sommige momenten worden de clichés zo overdreven dat er inder daad sprake ders dat Net als in de tv-serie Magnum geeft Philip Blackwood commen taar op zijn eigen belevenissen. De ze gesproken teksten, die een on derdeel vormen van Philips nieuwe roman, zijn eigenijk een commen taar op de film zelf. Zinnen als 'haar borsten persten zich tegen zijn ge spierde lichaam' kunnen best op de lachspieren werken maar de hele film is van dezelfde kwaliteit als die zin. 'Her alibi' hinkt op twee ge dachten én is daardoor verre van leuk. ERNA STRAATSMA PARIJS (GPD) - Amy Irving vindt het onaangenaam om als 'Steven Spielbergs echtgenote' te worden gezien. Begrijpelijk want haar eigen staat van dienst is niet gering. Naast Rex Har rison stond ze op Broadway in Shaw's 'Heartbreak House' en ze deed die hoofdrol nog eens over in een versie als tv-serie. Naast Peter Firth speelde ze ne gen maanden lang Konstanze in 'Amadeus'. Op de planken deed ze verder Tsjechov, Shake speare, Tennessee Williams en Noel Coward. En ze acteerde in films van Blake Edwards, Brian de Palma en Barbra Streisand. Amy Irving wordt smoorver liefd op Jeroen Krabbé in haar allernieuwste film, 'Crossing delancey', die gefotografeerd werd door Theo van der Sande. door Pieter van Lierop Amy Irving: "Twee Nederlanders op de set, inderdaad. Ze waren love ly, allebei. Theo is een vakman die altijd met beide benen op de grond blijft staan. Jeroen bulkt van ener gie en toewijding voor zijn vak. Hij speelt een schrijver van Nederland se afkomst. Een rokkenjager. Een rol die hem weinig problemen leek te geven. Hij is erg charmant". 'Crossing delancey' is een kleine maar bijzonder innemende film over een meisje dat literaire avon den organiseert in een Newyorkse boekwinkel. Ze wordt verliefd op een aantrekklijke bestseller-auteur, maar zal uiteindelijk kiezen voor een joodse zuurverkoper. Gisteren was Nederlandse première van de film die werd gebaseerd op een to neelstuk van Susan Sandler en ge regisseerd door Joan Micklin Sil ver, een cineaste die eerder kwali teitsfilms heeft afgeleverd als 'Ber- nice bobs her hair' en 'Hester Street'. Irving: "Ik heb het oorspronkelij ke stuk nooit opgevoerd zien wor den, ik heb het alleen gelezen. Het was een drama voor eigenlijk maar drie personages. Het meisje Izzy, haar grootmoeder en Sam, de au- gurkenvérkoper. Het speelde zich volledig af in oma's appartement/ Susan Sandler heeft hel script ge schreven; haar eigen autobiogra fisch toneelstuk effectief openge broken en het aantal personages uitgebreid". New York "Ikzelf ben geboren in San Francis co. Ik kom ook niet uit een joods nest, maar ben als christian scien tist opgevoed. Maar op elfjarige leeftijd kwam ik in New York te recht en ben er naar school gegaan. Toen ik zeventien was, ging ik er weer weg, om terug te komen toen ik me tot actrice ontwikkeld had. Ik vo'el me toch meer New Yorker dan iemand van de Westkust. Die typi sche joodse buurt waar in de film de grootmoeder woont, die heb ik nooit gekend. Maar de 'upper west side', waar Izzy haar eigen flat heeft, daar heb ik zelf ook lange tijd ge woond. Ook ik leefde toen alleen en bracht eveneens heel wat tijd door in de rijen voor de meeneem-maal- tijden, Ging met de verkeerde ke rels mee naar huis, om de verkeerde redenen. Ik ken Izzy's wereld vrij Amy Irving: 'Ik ben de Steven Spielbergs echtgenote t langrijk om mijn carrière als Amy irving te ontplooien'. nauwkeurig, mag ik wel stellen". "Ik heb dit stuk nooit gezien als het verhaal van een joods meisje dat teruggaat naar het oude nest-en haar culturele wortels. Het is enkel zo dat Izzy met die grootmoeder de enige vertrouwelijke relatie heeft in de hele wereld. En door open te blijven staan voor de denkwereld van die oude vrouw, blijft ze in aanraking komen met al die joodse tradities en eigenaardigheden. Maar waar de film wérkelijk over gaat dat is het herwaarderen van de eigen morele waarden. Het hele idee was dat Izzy aanvankelijk had zitten wachten op die ene perfecte man in haar leven die mooi zou moeten zijn, rijk en succesvol. Dat het wellicht verstan dig was om uit te zien naar een man die over een groot hart beschikt, ie mand die een goed mens is en die je beste vriend zou kunnen zijp, dat was nooit in haar gedachtenwereld opgekomen. Dat is iets wat Izzy in de loop der gebeurtenissen leert. Het maakt 'Crossing delancey' tot een drama dat bij nogal wat Ameri kaanse vrouwen een gevoelige snaar heeft geraakt. Niet dat nu meteen iedereen naar goedhartige augurkenverkopers is gaan uitkij ken, maar deze film stelt toch het beeld bij van wat de 'ideale man' zou kunnen zijn. Dat merk je dus ook aan de casting. Kijk naar Peter Riegert die Sam speelt. Die had tot nu toe alleen rollen gedaan als 'bes te vriend' van hoofdrolspelers; van de Robert Redfords en soortgelijke types die altijd de meisjes krijgen in films. Peter Riegert blijkt nu ook door mannen bijzonder gewaar deerd te worden, als een exponent van al die andere gewone mannen die uiteindelijk toch de meerder heid vormen. Niet een schatrijke dekhengst, maar meer een vent die te waarderen valt om wat hij is, in plaats van om wat hij doet of zich al lemaal permitteren kan. 'Crossing delancey' is een bescheiden film, maar het meer dan bescheiden suc ces ervan, wordt verklaard door de ze meer menselijke kijk op roman tiek, denk ik". Maar zo aandoenlijk als het is, er zit ook een zekere triestheid in die finale, als Izzy tegen de augurken verkoper zegt dat ze niet weet wat ze met hem beginnen moet, maar dat ze hem zo vreselijk aardig vindt. En op die grond besluit ze genoegen met hem te nemen en hem in haar armen te sluiten. "Maar dat is realiteit". Het is een gegeven dat geen enkele vrouw ter wereld alles kan bieden wat een in dividuele man zich kan wensen, en geen man ter wereld kan alles bete kenen wat een individuele vrouw zich dromen kan. Als je mikt op de sterren maar plotseling duikt er naast je iemand op die je recht in de ogen kijkt en die echt bij je kan blij ven en met wie je een reële relatie kunt hebben, dan ben je voor zo ie mand misschien wel bëreid uit de wolken te komen. Vrouwen van twintig jagen op een carrière. Als ze dertig zijn hebben ze succes en zit ten op het goede spoor. Maar dan merken ze dat de biologische klok doortikt. Ze willen trouwen en kin deren hebben, terwijl ze gaan besef fen dat hen daarvoor een afnemen de hoeveelheid tijd ter beschikking staat. Er is aids in de wereld geko men, dus men kijkt er voortaan ook wel voor uit om zo maar kerels op te pikken. Als je dan nog steeds naar een man zoekt, hou je vanzelf op al leen uit te kijken naar het romanti sche ideaal. Je zoekt hem niet voor een verzetje maar als je beste vriend voor het grootste deel van je leven. Iemand die van je moet houden, voor je wil zorgen en voor wie jij wil zorgen. En dan zoek je anders en ga je mannen op een realistischer ma nier bezien". 'Crossing delancey' is geregis seerd door Joan Micklin Silver. Ook in 'Yentl' had u een vrouwelijke re gisseur; Barbra Streisand die te vens uw tegenspeelster was. Ging het er in deze twee films totaal an ders aan toe dan bij opnamen waar u geregisseerd werd door mannen, Brian de Palma bij voorbeeld? "Ik vind het zalig om met vrou wen te werken. Met Joan Micklin Silver heb ik een verstandhouding die veel intiemer is. Ik kan dingen zeggen die bij een mannelijke regis seur niet mogelijk zouden zijn ge weest. Ik kan met haar uren op een hotelkamer blijven hangen en door praten over de film of over wat dan ook. Als ik dat met een man zou doen, riskeer ik rare stukjes in de roddelbladen. Met iemand als Joan op de set, ben je ook gevrijwaard van de wedijverende ego's die je toch vaak ziet ontstaan als er sprake is van een crew met uitsluitend mannen. Joan heeft me toegestaan te helpen met casten, met de dialo gen, ze gunde me zelfs inspraak bij de regie. Ze noemde mij zelfs voort durend haar co-regisseur. Tussen door konden we ook nog samen gaan winkelen, wat ik ook niet zo gauw met Brian de Palma zou doen. Het maakt ook wat uit dat Joan drie dochters heeft van ongeveer mijn leeftijd en dat ik ook met mijn eigen moeder heel close omga". "Ik heb altijd veel betere ver standhoudingen gehad met vrou wen dan met mannen, met Steven mijn eigen echtgenoot als grote uitzondering. Vrouwen zijn open hartiger. Je komt wel eens een man tegen die ook openhartig is, maar meestal proberen ze zich toch an ders voor te doen dan ze zijn. Iets wat ik met vrouwen zelden heb meegemaakt". Barbra Streisand "Ik heb ook een reusachtige tijd ge had toen ik met Barbra Streisand werkte, maar het was anders dan nu met Joan. Barbra was toen nogal ge concentreerd op de mannelijke kanten in haar karakter. Ze speelde in 'Yentl' immers een vrouw die voor een man wil doorgaan. En ze moest zich voor de eerste keer zien te bewijzen als filmregisseur en pro- ducente. En toch hield ook zij zich ten opzichte van mij met dingen be zig waar mannen meestal niet aan toekomen. Details. Even snel op me af komen en regelen dat de kleur van mijn lipstick in overeenstem ming zal zijn met de kleur van het fruit op tafel. Maar je merkt het ook ten aanzien van de acteerregie. Ze geeft een extra uitdaging, als het gaat om bij voorbeeld amoureuze scènes. Als een man je de rol een maal heeft toevertrouwd laat hij het verder van jouw eigen ideeën over liefde afhangen hoe je zo'n de scène zult spelen. Maar een vrouwelijke regisseur duikt naast je op en brengt ook haar eigen opvattingen in het geding over wat de romanti sche fantasie van de mannelijke te genspeler zou kunnen zijn. Daar praat je over van vrouw tot vrouw en zoiets kan je spel uiterst vrucht baar beïnvloeden. Maar het blijft natuurlijk gevaarlijk om te generali seren over mannelijke en vrouwelij ke regisseurs. Er is over 'Crossing delancey' opgemerkt dat er een heel andere film uit zou zijn gekomen als hij door een man was geregisseerd. Maar het is natuurlijk net zo waar dat het resultaat ook heel anders zou zijn geworden indien 'Crossing delancey' door een andere vrouw dan Joan Mickin Silver was geregis seerd". Cadeautje Amy Irving en Steven Spielberg hebben samen een zoontje van drie en half jaar oud, luisterend en soms ook niet luisterend naar de naam Max. Peetvader is horror-re gisseur Brian de Palma. Het ver moeden dat er in huize Spielberg voornamelijk over film gepraat wordt, blijkt ongegrond. "We lezen allicht eikaars scripts. We volgen heel geïnteresseerd van elkaar waar we mee bezig zijn en helpen elkaar bij het nemen van be slissingen. Zo gauw Steven een film helemaal af heeft, krijg ik hem ge presenteerd als een soort persoon lijk cadeautje. Hij zet me in een klein zaaltje en ik mag het zien als eerste in de hele wereld. Ik vond 'E.T.' veiTukkelijk, maar 'Empire of the sun' is van al Stevens films mijn favoriet. En toen ik 'Close encoun ters of the third kind' zag, was ik ge schokt: Is dit de man met wie ik sa menleef? Iemand die zoiets bril jants verzinnen kan? Ik had daar geen flauw idee van gehad. Ik ken de hem alleen als..., nou ja, als Ste ven. We hebben wel eens gepraat over de mogelijkheid om voor een film samen te werken, maar ik wil de dingen graag uit elkaar houden. Ik heb daarvoor te veel persoonlijke trots. De enige film van Steven waar ik iets voor gedaan heb is 'Roger Rabbit' geweest. Als daar Jessica Rabbit een liedje zingt, hoor je mijn stem. Als Stevens carrière en de mjjne samensmelten, ga ik me ho peloos verloren voelen. Ik ben op gegroeid als Julius Irvings dochter; Julius was een belangrijke figuur in het Amerikaanse toneel. Daarna werd ik het vriendinnetje van Ste ven Spielberg, de meest succesvolle filmer aller tij.den. En vervolgens Steven Spielbergs echtgenote. Alle maal best, maar ik vind het belang rijk om mijn carrière te ontplooien als Amy Irving". "Maar thuis zijn wij tamelijk nor male mensen en praten helemaal niet zo veel over film en des te meer over Max. Max heeft onze levens stijl ingrijpend veranderd. Ik be doel: ik had totdat ons kind geboren werd nog zo sterk het gevoel zelf 'kind' te zijn. Dat stopt dan rigou reus op het moment datje beseft in eens verantwoordelijk te zijn voor een heel klein mensje. Steven heeft nog steeds veel van een 'kind' in zich. Dat zie je aan zijn films, maar ook bij ons thuis. Hij verzint de meest fantastische bedverhalen voor Max. Als we proberen het jo chie af en toe iets voor te lezen, dan wil hij dat helemaal niet. Hij heeft liever dat Steven iets verzint. En Max vormt voor Steven een excuus om nog urenlang met de blokken doos te spelen". (OP)NIEUW BLIJVERS 'Working girl' - secretaresse Melanie Griffith grijpt de macht - City, Katwijk 'My stepmother is an alien' - Kim Ba- singer als buitenaardse schoonheid in Amerikaans gezin - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Twins' - Arnold Schwarzenegger maakt zjjn debuut in een komedie met Danny Devito - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'The naked gun' - moderne slapstick uit de archieven van de tv-serie 'Police squad' - Luxor, Leiden en Euro, Al phen 'Dangerous liaisons' - verdorven adel speelt duivels liefdesspel - Lido, Lei den 'Mississippi burning' - Odeon, 12 jr. 'Twins' - Odeon, 16 jr. 'The naked gun' - Odeon, al. 'Sofia' - Studio (656402), 16 jr. 'Madame Sousatzka' - Studio, 16 jr. 'La lectrice' - Studio, 16 jr. AMSTERDAM 'Mississippi burning' - Alfa (2' 'Rituelen' - Alfa, al. 'Loos' - Alfa, 16 jr. 'Bagdad café'-Alfa, 16 jr. 'Rain man' - Alhambra (233192), al. 'The accused' - Alhambra, 16 jr. 'My stepmother is an alien' - Bellevue (234876), al. gaafde autistische man - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'The bear' - 'acterende' beren in senti mentele natuurfilm van Jean Jacques Annaud - Trianon, Leiden, City, Kat wijk en Greenway, Voorschoten 'Cocktail' - Tom Cruise als behendige barkeeper die snel geld wil maken - Ci ty, Katwijk en Greenway, Voorscho- 'A fish called Wanda' - John Cleese in sprankelende komedie over haat-lief- de-verhouding tussen Amerikanen en Engelsen - Greenway, Voorschoten 'Seks ritten' - Rex, Leiden 'Tom en Jerry' - City, Katwijk 'Avontuur met een staartje' - Greeri- DEN HAAG 'The accused' - Asta (463500), 16 jr. 'Working girl' - Asta, al. 'My stepmother is an alien' - Asta, al. 'Loos' - Babylon (471656), al. 'Dangerous liaisons'- Babylon, al. 'Rain man' - Babylon, al. 'Twins' - Cineac (630637), al. 'The accidental tourist' - Cineac, al. 'Her alibi' - Cineac, al. 'Rain man' - Metropole (456756), al. 'Crossing delancey' - Metropole, al. 'The bear' - Metropole, al. 'The naked gun' - Metropole, al. 'Another woman' - Metropole, al. 'A fish called Wanda' - Odeon (462400), 'Madame Sousatzka' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Crossing delancey' - Cinecenter, al. 'Another woman' - Cinecenter, al. 'Dead ringers' - Cinecenter, 16 jr. 'The naked gun' - Cinema, al. 'Twins' - Cinema, al. 'Married to the mob' - City (234579), al. 'The naked gun' - City, al. 'Working girl' - City, al. Twins' - City, 16 jr. 'A fish called Wanda' - City, al. 'The dead pool' - City, al. 'Cooktail' - City, al. 'Vincent' - Kriterion, 16 jr. 'Pernette? Rocco: Papaleo' - Kriterion, 16 jr. 'Het leven is een lange rustige rivier' - Kriterion, 16 jr. 'Inside Marilyn' - Parisien, 18 jr. 'La perverse chatelaine' - Parisien, 18 jr. 'El verano de la senora Forbes' - The Movies (245790), 16 jr. 'Cartas del parque' - The Movies, 16 jr. 'La lectrice' - The Movies, 16 jr. 'Crossing delancey' - Tuschinski (262633), al. 'Twins' - Tuschinski, al. 'Her alibi' - Tuschinski, al. 'The bear' - Tuschinski, al. 'Rain man' - Tuschinski, al. 'Working girl' - Tuschinski, al. 'My stepmother is an alien' - Tuschins ki Cineac (243639), al. 'Mijn vader woont in Rio' - De Uitkijk, TELEVISIE Een echte tienerfilm is 'Porky's pikante pretpark'. Oversekste scholieren worden een nachtclub uitgegooid en nemen wraak. Me ligheid troef (zaterdag, Nederland 2, 22.10 uur). Het vervolg op 'Poltergeist', 'Poltergeist II* is nog onwaar schijnlijker dan het eerste ver haal. Moeten we hierom griezelen of lachen? De wetenschap dat hoofdrolspeelster Heather O'Rourke kort na de opnames is overleden maakt de film nog dra matischer (zaterdag, Duitsland 1, 00.10). Het leven van de Amerikaanse musicalschrijver Bob Fosse is verfilmd in 'All that jazz'. Een dans- en muziekspektakel (zater dag, BBC 1, 23.40 uur). Een man keert in 'Tiempo de morir' na achttien jaar naar zijn dorp terug waar hij een plaatsge noot doodde. De zonen van het slachtoffer zinnen op wraak. Een Colombiaans/Cubaanse film met onder anderen Jorge Ali Triana en Gustavo Angarita (zondag, Ne derland 2, 22.07 uur). Het is een tijdje heel erg in ge weest om films te maken over rampen. 'Earthquake' is daar zo'n voorbeeld van. De burge meester van Los Angeles weigert maatregelen te nemen tegen een op handen zijnde aardbeving. Griezelen en trillen met onder an deren Charlton Heston en Ava gardner (zondag, BRT 1, 14.50 uur). Een minder succesvolle film met John Cleese is 'Clockwise'. De Britse komiek speelt hierin een nerveus schoolhoofd. De man heeft heel wat moeite met het openen van een onderwijzerscon ferentie (maandag, Nederland 1, 20.16 uur). In 'The last starfighter' gebeu ren rare dingen door toedoen van een videospelletje. Een jongen moet het heelal helpen verdedi gen tegen een boosaardige vijand. Met onder anderen Lance Guest, Robert Preston en Barbara Bos- son (woensdag, Nederland 2, 16.25 uur). Een engerd spookt in 'Night mare on Elm Street' rond in de dromen van vijf scholieren. Vier van de vijf jongeren worden in hun slaap gedood. De vijfde pro beert te ontsnappen (woensdag, Nederland 2, 22.30 uur). Een foto beïnvloedt in 'La pho to' in belangrijke mate het leven van een Griek. De jonge man ver laat tijdens het kolonelsregime zijn vaderland en komt in Parijs in een rare situatie terecht (don derdag, BRT 2, 20.00 uur). FILMHUIZEN Charlie Chaplin wordt dinsdag uitgebreid geëerd in de LAK-ci- nema. Vorige maand was het hon derd jaar geleden dat de komiek in Londen ter wereld kwam en daarom draait de LAK-cinema een aantal klassieke Chaplin- films. Om 20.00 uur worden een serie korte filmpjes vertoond, 'The bank', 'Police', 'Easy street', en 'The immigrant'. Daar na (22.00 uur) draait de eerste lan ge speelfilm die Chaplin gemaakt heeft, 'The kid'. Daarin ontfermt een zwerver zich over een te von deling gelegd jongetje. De twee worden dikke vrienden, maar dan komt de moeder tevoorschijn. Muziek en beelden van de Rol ling Stones, de Who, de Kinks en de Beatles zijn morgen te zien en te horen in het Filmhuis LVC. De hele avond staat in het teken van popmuziek uit de jaren zestig. Het normale programma van het LVC komt hierdoor te vervallen (vanaf 22.00 uur). 'Spoorloos' van George Sluizer is gebaseerd op een gelijknamige roman van Tim Krabbé. Het is een mysterie waarin een meisje verdwijnt tijdens een vakantie in Frankrijk. Haar vriend stelt alles in het werk om haar terug te krij gen (Kijkhuis, t/m woensdag, 19.30 en 21.45 uur). Gerard Dépardieu gaat in 'Jean de Florette' over lijken om in het bezit te komen van een stuk land. Een 'plattelands'-film van Claude Berri met onder anderen Yves Montand (Kijkhuis, t/m zaterdag, 20.00 uur). Het vervolg op 'Jean de Floret- te' is 'Manon des sources'. Deze film speelt tien jaar later. De dochter van Jean neemt wraak voor de dood op haar vader Ze zet het dorp zonder water (Kijkhuis, t/m zaterdag, 22.15 uur). Thorn Hoffman is in 'Zoeken naar Eileen' een wanhopige man die het verlies van zijn geliefde niet kan verwerken. Hij ontmoet een vrouw die op zijn vriendin lijkt (Kijkhuis, dinsdag, 20.00 en 22.15 uur). Bruno Ganz is in 'Der Himmel über Berlin' een engel die wil te rugkeren naar het aardse bestaan. Dat moet wel want hij wordt ver liefd op een trapezewerkster. Een schitterend, poëtisch gefilmd ver haal (Kijkhuis, woensdag, 20.00 en 22.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 23