Roodenburg en Lugdunum opnieuw in de ring TT SpootTV Dertiger McEnroe rekent af met onervaren Dogger Leidse derby op UVS-terrein met als inzet lijfsbehoud tweede klasse la. Ivanov gedijt in koude bergrit Witschge naar Saint Etienne Unitas houdt stand tegen Wassenaar VRIJDAG 12 MEI 1989 SPORT PAGINA 17 VOORBURG Roodenburg daalt in sneltreinvaart af naar een zeer bedenkelijk niveau. Weliswaar is degradatie ook na de kansloze 2-0 nederlaag bij Tonegido nog steeds geen feit, maar het spelpeil van de Leidse tweedeklasser kan nauwelijks meer verder zakken. Tot overmaat van ramp haakten gisteren in Voorburg Luc Kok en aanvoerder Marcel van der Burg in de loop van de wed strijd geblesseerd af, zodat de Roodenburg-trainer Wim Rijsber- gen de komende week met angst en beven tegemoet ziet. Wie de ex-prof op zijn woord ge looft, moet denken dat hij de enige van de Kooi-club is die zo doordron gen is van het naderende onheil. "Het lijkt wel of het de spelers niet raakt", zei Rijsbergen na afloop. "Ik noem geen namen, maar het is triest om te zien hoe sommigen met hun sport bezig zijn. Geen greintje agressie, alsof het zoniet interes seert. Nee, ik kan me nauwelijks voorstellen dat in de wedstrijd te gen Lugdunum plotseling een heel ander Roodenburg op het veld staat". In dat geval krijgt de Leidse voet balliefhebber nog een armzalige vertoning n de eens zo frivool voet ballende blauwzwarten te zien, net als gisteravond in Voorburg. Voor zichtigheidshalve was Rijsbergen uitgegaan van niet meer dan een ge lijkspel tegen de middenmoter (die alleen theoretisch kans op promotie of degradatie had), maar dat bleek al in de eerste helft geen haalbare kaart. Toen de thuisclub in de per soon van gelegenheidsspits Rob van der Tas tot tweemaal toe doel man John Ruygrok verschalkte, moest Roodenburg ruggegraat to nen om in elk geval iets tegen de blamerende ruststand (2-0) in te brengen. Welke Roodenburger een aanval doeltreffend zou moeten afronden wist Rijsbergen niet, wist het pu bliek niet, wist niemand. De papie ren centrum-spits Van der Burg kwam een paar keer in riante positie om te scoren, maar bewees weer eens dat hij geen afmaker is. Glenn Helder stond zo los van zijn ploeg genoten dat hij net zo goed gister avond al bij Sparta had kunnen voetballen. Weliswaar dolde hij zijn directe tegenstander Wilco van der Sloot volledig, maar rendement le verden de hoogstandjes in het ge heel niet op. Ronald Jansen viel als rech terspits uitsluitend op door zijn slechte humeur (de Voorburgse scheidsrechter Slootmaker boekte 1 hem wegens aanmerkingen op de leiding). Toen hij het na de vervan ging van Van der Burg in het cen trum mocht proberen, gaf hij weer niet thuis. Invaller Marcel Prins bleef op de rechterflank steken in goede bedoelingen. Alleen de jeugdspelers Jeffrey van As en Frank van de Wetering ont trokken zich enigszins aan de malai se. Laatstgenoemde verving de on der de wapenen geroepen Rob Pret vooral na rust met verve. Van As had als vervanger van de aan zijn enkel geblesseerde Luc Kok alleen de tweede helft tot zijn beschikking om zich te onderscheiden. Het bleek volstrekt onvoldoende om de gastheren van hun stuk te brengen. In de achterhoede van To negido heersten de kolossale John Koole en Frank Dobbe voor doel man Peter van der Laan. De links benig middenvelder Henk van Dorp voedde zijn voorwaartsen re gelmatig met lange halen. Ton van der Berg en Joost Timmer wisten daar wel raad mee. Dank zij hun doordachte voorzetten kon Van der Tas zich in de laatste tien minuten voor de pauze in feite al tot match winner laten kronen. De eendagspits belichaamde het verschil tussen zijn team en Roodenburg, dat een doortastende puntspeler node mist. In lamlendig heid deden de Voorburgers gens weinig voor de mannc Rijsbergen onder, maar voor hun passiviteit was tenminste een ver klaring voor handen. Met één be langrijk punt meer dan de hun Leid se tegenstrevers hoefden zij het spel pas te maken "bij een achterstand. Zo ver kwam het in de verste verte niet. "Je kunt van mij toch niet ver wachten dat ik zelf ze er zelf in- schop", verzuchtte Rijsbergen na afloop moedeloos. Eigenlijk zou ik de jongens voor zo'n belangrijke wedstrijd helemaal niets meer hoe ven te vertellen. In zijn oneindige droefenis gle den de gedachten van de Leidenaar af naar de wedstrijd Van afgelopen zondag, "toen we met 10-2 van SJC hadden moeten winnen". Vooruit kijken naar het eerste duel van de waarheid, op maandag tegen Lugdunum, vermeed Rijsbergen zo veel mogelijk. "Mooi voetbal zit er niet meer in", wilde hij nog wel kwijt. "Verder zal ik maar geen kri tiek uiten. Dat pakken ze toch niet op". TIM BROUWER DE KONING Roodenburg en Lugdunum zijn tot elkaar veroordeeld. De twee Leidse zondagclubs kunnen zich na gisteravond gaan opmaken voor een regelrechte broedermoord. De ri valen verloren beide hun laatste competitiewedstrijd en moeten nu onderling uitma ken wie de nummer tien wordt in de tweede klasse A. De verliezer van het Leidse be slissingsduel - als een lopend onderzoek naar de verwikkelingen tijdens de wedstrijd Woerden-Lugdunum geen roet in het eten gooit wordt de wedstrijd aanstaande maan dag om 14.00 uur op het UVS-terrein afgewerkt - speelt tegen de nummer 10 van de tweede klasse B. De ploeg die dat duel verliest, daalt af naar de derde klasse. De mo gelijkheid bestaat dus dat Leiden zijn beide tweedeklassers behoudt. r Voorburg. De spits z SJC en Altior sluiten seizoen doelpuntrijk af LEIDEN SJC en Altior hebben er in hun laatste competitiewed strijd van dit seizoen een potje van gemaakt. Een doelpuntrijk potje wel te verstaan, want het duel tussen nummer laatst en voorlaatst van de zondag tweede klasse A eindigde gisteravond in Noordwijk in 7-4 voor de thuis club. De meeste doelpunten vielen in het laatste gedeelte van de wed- strijd. Voor SJC scoorden Ruud Alkemade (2x), Cees Alkemade, René de Ridder, Peter Ruigrok, Maarten Plug en John van der Zwet. Altior, dat aanvankelijk een voorsprong nam (0-1) en tot 3- 3 gelijk tred hield met de Noord- wijkers, dankte zijn treffers aan Louis van der Hoorn (2x), Wilco Riethoven en Henri Verkerk. Voordeel Kikkers LEIDEN - Als de beslissings wedstrijd tussen Lugdunum en Roodenburg na 90 minuten spelen nog gelijk is, wordt de wedstrijd met 2 maal 15 minu ten verlengd. Is er dan nog geen beslissing, dan wordt de wedstrijd opnieuw vastge steld. Rij de tweede wedstrijd volgt dezelfde gang van zaken. Is na de tweede wedstrijd nog geen beslissing verkregen, dan beslist het doelsaldo van de oorspronkelijke competitie. In dit geval is Lugdunum in het voordeel. Lugdunum heeft plus drie en Roodenburg plus twee. LEIDEN - Aan het einde van de rit in de tweede klasse A kan wor den gesteld dat het hele seizoen één grote schijnvertoning is ge weest. Afgezien van 'snelle' degradanten als SJC en Altior - de enige ploegen die wat duidelijkheid brachten in de chaos - wilde niemand echt uitkomen voor zijn bedoelingen. Voorburg was voor de kerst een regelrechte degradatiekandidaat en verloor thuis van Lugdunum. De Leidse ploeg maakte toen goede sier met een leiderspositie. Gisteravond pakte Voorburg de titel op het ter rein van Lugdunum en dompelde de Kikkers voorlopig in rouw. Als het op de wereld ergens kon ver keren, dan was het in 2A. Over één ding waren de diverse clubs het daarom wel eens: de competitie met de versterkte degradatieregeling zou pas in de laatste minuut worden beslist. Ook die voorspelling kwam niet uit, want Roodenburg en Lugdunum hebben in de normale competitie geen helderheid kunnen verkrijgen over hun toestand. Na het laatste competitieduel leven ze nog steeds tussen hoop en vrees. Het lijkt wel een dwangneurose die door de competitieleiders is uit gedacht. Al zijn het natuurlijk nog altijd de Leidse clubs zelf die zich in deze impasse hebben gespeeld. Sympathie Deze week kregen de clubs de on heilstijding dat de laatste ronde niet op pinkstermaandag zou worden gespeeld, maar de donderdag daar voor. En dat alles om competitiever valsing te verkomen, want Ver- burch was in een grijs verleden al eens toegezegd dat de club vóór Pinksteren mocht spelen. In ver band met het jubileum van de club. Er zaten ondanks alles nog duizend Kikkerpolder I. verving - Rob van Elleswijk - draaide de rollen in een mum van tijd om. De niet eens zo bijster lange spits won twee keer een kopduel van Ton de Rooy en dat was twee keer raak. De eerste keer zag behal ve De Rooy ook keeper Wim Eradus er niet al te goed uit. Bij het tweede doelpunt stond iedereen de bal na te gapen. Vanaf de 16-meterlijn knikte de blonde Voorburger het leer in één keer in de verste hoek: 2-1. "De Rooy is onze man voor de luchtduels, ik begrijp er niets van", mijmerde Lugdunum-trainer Hen- nie De Klerk na afloop. De coach was vol lof over de inzet van zijn spelers, maar moest erkennen dat zijn ploeg geen vuist kon maken te gen de bezoekers. "Ik zoek niet graag naar excuses, maar het gemis van Bert Bakker (onder de wape nen, red.) en Harm de Vos (ge schorst) laat zich voelen. Met name De Vos natuurlijk. Hij pikte vóór zijn schorsing toch zijn doelpuntjes Aandoenlijk Lugdunum speelde tegen Voor burg gedurende het grootste deel van de wedstrijd een kansloze par tij. Net als tegen Altior afgelopen zondag kwam de ploeg van Hennie de Klerk binnen enkele minuten op voorsprong. Na een misgreep van vérdediger Peter van Rijswijk kon Fred van der Kaay alleen op Voor burg-keeper Boro Brandl afsteve nen en uit een zeer scherpe hoek knap 1-0 aantekenen. s Inrukken Omdat dezelfde Van Rijswijk enke le minuten later opnieuw Van der Kaay voor een open doel zette (de spits miste nu) mocht de stuntelen de verdediger van trainer Toon Bra- kus inrukken. De speler die hem In dè tweede helft liepen De Kik kers op een aandoenlijke manier achter de feiten aan. Behoudens een paar kopkansjes voor Robert de Roo wisten de groenhemden niks af te dwingen. Alles ging met lange ha len naar voren. Er kwam nauwelijks een bruikbare voorzet van de flan ken. In de slotfase zette Edwin Ha- zebroek de gastheren op een on overbrugbare achterstand na voor bereidend werk van Jan Vink. Het gelijke spel van Verburch tegen Rijswijk (2-2) betekende een titel voor de bezoekers. "Terecht. We wonnen de meeste partijen en had den de minst gepasseerde defen sie", aldus een dolblije Brakus. Zijn verliezende collega had hele andere overpeinzingen. De Klerk: "We hebben in de eerste seizoens helft goed meegedraaid en het nodi ge geluk gehad. Nu ontbreekt dat geluk en krijgen we schorsingen en blessures. We moeten nog aan de bak, dat is duidelijk". ROB VAN DER ZANDEN EDE (GPD) - Het bereiken van de dertigjarige leeftijd, drie maanden geleden, lijkt John McEnroe eerder te stimuleren dan af te remmen. De 'drie kruisjes' markeren nog geenszins het naderend ein de van een tijdperk, maar veel eerder een nieuw begin. „Ik voel dat ik er klaar voor ben om dit jaar een Grand-Slamtoernooi te winnen en het maakt niet uit welke", riep de naar de zesde plaats op de wereldranglijst geklommen Amerikaan gisteren optimistisch in Ede, waar hij geroutineerd de oren waste van Paul Dogger (6-1, 6-3). Toen de talentvolle Mokummer tien jaar oud was, veroverde 'Big Mac' zijn eerste Wimbledon-titel. Er zou den er nog twee volgen, waarvan de laatste in 1984 tot stand kwam. Sinds dat topjaar incasseerde de destijds ongenaakbare nummer één in tennisland echter geen grote prijs meer, maar nu is de tijd weer rijp voor een aansprekend succes, meent de grillige Newyorker. „Ik dwing de laatste tijd ook weer wat geluk af. Blijft dat zo en speek ik goed, dan zit het erin. Het is, met het bereiken van de top-drie, mijn be langrijkste doel dit seizoen". Beginnen de botten wat stram mer te worden („mijn lichaam rea geert anders dan toen ik twintig was; vooral bij temperatuursver schil heb ik eerder last van mijn riig"), in mentaal opzicht heeft McEnroe nog allerminst last van slijtage. Zeker niet na de onlangs geboekte overwinning op aartsri vaal Ivan Lendl - voor het eerst in VRIJDAG 19.00-20.00 SKY: Zwemmen: DDR tegen USSR vanuit Gera. 20.00-21.00 SKY: Major League Baseball: Amerikaans honkbal. 21.00-23.00 SKY: Tennis: toernooi vanuit Ede. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-22.30 Ned 2: Sport: met handbal (Aalsmeer-V L, mannen), een samen vatting van de voetbalwedstrijd Roda- Utrecht en aandacht voor linkerspits van Ajax Bryan Roy. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. Bundesligavoetbal. 23.00-01.00 SKY: IJshockey: hoogtepun ten WK groep A vanuit Stockholm. 23.05-23.35 BRT 2: Basketbal: samenvat ting van de wedstrijd België-lsraël in de Challenge Round EK in Portugal. ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Reportage. 12.00-t3.00 SKY: Eye on Sport. 13.15-17.25 Did 1: ARD-Sport extra: Open Duitse Tenniskampioenschappen in Hamburg, halve finale mannen enkel. 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand: met paarderennen in Lingfield, (Grand Prix), en boksen. drie jaar - tijdens de WCT-finale in Dallas. „Psychologisch was dat erg belangrijk voor me", erkent McEn roe, die in '89 al een behoorlijke con duitestaat heeft opgebouwd. Behalve twee toernooizeges (Dal las en Lyon) haalde hij de laatste acht bij de open Australische (ver lies tegen Lendl), de beste vier in Milaan en Tokio - respectievelijk Becker en Edberg waren te sterk -, terwijl de Amerikaanse veteraan zijn land in de Daviscup met de maximale score langs Frankrijk leidde dank zij zeges op Noah en Le- corite. Amerika treedt nu aan tegen en bij titelhouder Westduitsland, een ontmoeting waar McEnroe reik halzend naar uitkijkt. Al was het al leen maar om zijn sport bij landge noten te promoten. Persoonlijkheid „Misschien helpt het de jeugd eer der voor tennis te laten kiezen dan voor basketbal. Want het Ameri kaanse opleidingssysteem levert nog steeds veel te weinig rende ment op. Connors en ik waren uit zonderingen, we hebben het gered dank zij geluk en onze persoonlijk heid". André Agassi beschikt vol gens McEnroe in potentie ook over die eigenschappen. De immens po pulaire tiener gaf gisteren in Ede eveneens zijn visitekaartje af door de Senegalees Yahiya Doumbia met 6-3, 6-0 te verslaan. Zal Agassi Wimbledon dit jaar waarschijnlijk weer mijden („als ze me een wild card aanbieden, zal ik er nog eens over denken"), McEn roe is vast van plan revanche te ne men voor zijn vroegtijdige aftocht (tweede ronde tegen Masur) in '88. De voor velen nog steeds beste en slechtste tennisser tegelijk weet al leen nog niet hoe zich te prepareren op The Championships. „Ik wil in leder geval meer graspartijen spe len". Dat kan hij officieel doen op Queens dan wel in een vrijblijvend exhibitie-toernooi, zoals in Liver-, pool óf Rosmalen. De kans dat McEnroe naar het acht-manstoernooi in het Brabantse land afreist lijkt echter klein. „Ik vind het toch een groot risico ergens heen te gaan waar voor het eerst op gras wordt gespeeld; dat maakt me wat nerveus. Vorig jaar verkeerden zelfs de banen op Wimbledon in slechte staat en daar weten ze toch hoe het moet". Voorlopig heeft McEnroe slechts te maken met op waaiend gravelstof. „Ede" past wat dat betreft uitstekend in zijn voor bereiding op Roland Garros, waar Tony Trabert in 1955 de laatste Amerikaan was die de hoofdprijs toucheerde. „Je hebt je trots, je wilt je reputa tie waarmaken en er is geld te ver dienen", benadrukte McEnroe het belang van het Gelderse invitatie evenement. Tegen Paul Dogger hoefde de publiekstrekker in zijn eerste gravelpartij dit jaar bepaald niet tot het uiterste te gaan. „Ach, hij is jong en erg onervaren. Ik heb vandaag wel goed, maar zonder ple zier gespeeld. Ik had een „bad day", werd aan de verkeerde kant van het bed wakker". Dat ondervond ook een fotograaf, die tijdens de partij nietsvermoe dend zijn rolletje verwisselde en door de geïrriteerde McEnroe zowel verbaal als fysiek - hij sloeg een ten nisbal keihard richting boosdoener - al na twee games de volle laag kreeg. Het kostte de nukkige vedet te een waarschuwing van umpire Paul Dogger flinks) feliciteert John McEnroe met diens gemakkelijke overwinning. Lucien Zadelaar, tot genoegen van het matte, sensatiebeluste publiek. Dogger stond erbij en keek ernaar. „Je staat er wel, maar zeker in de eerste set besefte ik amper wat er gebeurde. Het was de mooiste erva ring die ik ooit heb beleefd". „Er is niet één speler die zo ten nist als hij; daarom heeft het ook geen zin je speciaal voor te berei- dus de zeventienjarige den. Al had ik wel gehoopt meer van de wereld, die andermaal tot het dan een paar punten te kunnen ma- besef kwam dat hij nog een hele lan- ken. Maar het liep niet lekker, mijn ge weg te gaan heeft, ballen kwamen veel te ondiep", al- JEROEN TE NUIJL AMSTERDAM (ANP) - Rob Witsch ge staat de komende vier seizoenen onder contract bij Saint Etienne. Per fax liet de Franse club gisteren weten akkoord te gaan met de door Ajax verlangde transfersom, die ruim twee miljoen gulden bedraagt. De Bruin werpt record met discus DEN HAAG (ANP) - Erik de Bruin heeft het Nederlands re cord discuswerpen verbeterd. De atleet uit Hardinxsveld-Gies- sendam gooide het hulpstuk tij dens een internationale wed strijd op het eiland Guadeloupe 67 meter en 52 centimeter ver. De vorige nationale record- worp, 66,78 meter ver, stond ook op naam van de 25-jarige De Bruin. Zijn prestatie in de tech nische discipline betekende de op één na beste wereldseizoen- prestatie na de Westduitser Schmidt, die deze week met de discus 68,10 meter gooide. De 22-jarige linksbuiten, die door Bryan Roy uit het elftal is verdron gen, kwam twee weken geleden al tot volledige overeenstemming met Saint Etienne over een lucratief vierjarig contract, dat hem tot voet balmiljonair maakt. De onderhan delingen tussen beide clubs liepen echter stroef, omdat Ajax met het oog op de tot 1990 doorlopende ver bintenis van Witschge een hoge ver goedingssom kon vragen. Toen ook Leo Beenhakker, de toekomstige technisch directeur in De Meer, liet doorschemeren hem graag in zijn selectie te willen hou den, leek een transfer van de baan. De steenrijke voorzitter van Saint Etienne, Laurent, bleek evenwel alspog bereid de (hoge) prijs van Ajax te betalen. Rob Witschge zal volgende week woensdag in Saint Etienne zijn contract ondertekenen en tevens naar woonruimte uitkij ken. Of Ajax met het transfergeld een vervanger voor de langdurig gebles seerde spits Pettersson zal aantrek ken, is zeer de vraag. De forse aan slag en boete van de FIOD moeten ook nog worden betaald. BRANILLIN (ANP) - Regen, hagel, kou en mist hebben tijdens de acht tiende etappe van de Ronde van Spanje de minste indruk gemaakt op Ivan Ivanov. De 25-jarige Rus, de revelatie van de Vuelta, reed bergop en onder erbarmelijke omstandig heden van de gevestigde namen weg. Na 153 kilometer had hij in Branillin twiritig seconden voor sprong op de belangrijkste mannen uit het klassement. Pedro Delgado werd tweede. Hij is dicht bij de eindzege in de Vuelta. Ivanov verbaast. De Sovjet rijdt voor de Italiaanse Alfa Lum ploeg. Vorig jaar, als amateur, was etappe winst in de Engelse Milkrace zijn belangrijkste prijs. In Spanje voelt hij zich blijkbaar optimaal. Ivanov kan met de besten mee in de bergen en rijdt ook goed alleen tegen de klok. Vandaar dat Delgado na af loop zei: "Met hem moet ik zaterdag tijdens de tijdrit rekening houden". Delgado zag zijn op papier be langrijkste concurrenten, Parra, Vargas en Pino, een tel achter hem eindigen. De verwachting is, dat de winnaar van de laatste Ronde van Frankrijk zaterdag de eindzege vei lig stelt. Op het programma staat dan een individuele rit over 42 kilo meter tegen de chronometer. Delgado is goed in die speciali teit, Parra veel minder. Weliswaar wordt zondag nog flink geklom men, maar dat gebeurt in de achter tuin van Delgado, Segovia. Verve lend voor hem is alleen, dat mees terknecht Indurain dan niet meer meedoet. Het talent kwam woens dag ten val, brak een duim en startte gisteren niet. Een andere kansheb ber op de zege, Fuerte, stapte na 97 kilometer af. Hij heeft griep. Waarna Ivanov aan de voet ont-' snapte. Luc Suykerbuyk was de enige Nederlander die een rol van betekenis speelde. De Brabander werd dertiende, op 1.21 van Ivanov. De Belg Eric Vanderaerden heeft gisteren opnieuw een etappe ge wonnen in de de Trump Tour, de Amerikaanse wielerronde voor zo wel professionals als amateurs. Het was al de derde zege deze week van de sprinter uit de ploeg van Peter Post. Het Parket van Antwerpen gaat in beroep tegen de vrijspraak van wielrenner Etienne de Wilde in diens dopingzaak. Het geval houdt de gemoederen in België flink be zig. Als de rechtbank bij de on schuld van De Wilde blijft, kan iede re renner wiens plas twee keer in hetzelfde laboratorium positief be vonden wordt, met goede hoop op succes een zaak aanspannen. De Wilde beroept zich namelijk op die voor hem onverteerbare gang van zaken. LEIDEN Unitas heeft de kans op lijfsbehoud in de vierde klasse zon dag voorlopig in eigen handen. In de eerste wedstrijd van de halve competitie die Unitas, Wassenaar en WIK spelen en die twee degra danten moet opleveren, kwamen de Leidenaars op eigen veld tegen Wassenaar niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Omdat de formatie van interim-coach Dick Siera de (na ie dere wedstrijd te nemen) straf schoppen beter benutte hoeft Uni tas pas in de laatste wedstrijd naar Den Haag om tegen WIK aan te tre den. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Unitas met de billen bloot zou moeten tegen de gasten uit Wasse naar. De met slechts twee spitsen opererende Leidse ploeg werd van af het eerste fluitsignaal gedwon gen om te verdedigen en de gevaar lijke momenten stapelden zich dan ook qp voor het doel van keeper Ne- lis Blom. Met name spits Hans Wes- sel was moeilijk af te stoppen door de blauwwitte brigade uit Leiden. Juist op het moment dat een doel punt van Wassenaar niet meer kon uitblijven viel de treffer aan de an dere kant. Henk Brand gaf van de linkerflank een voorzet die doeltref fend werd afgerond door Nico Lefe- bre. Wassenaar hield het hoofd op het knollenveld koel en wachtte rustig op de kansen die nog kwamen. Arie Nieuwpoort en Eric Vermeulen wa ren met afstandpegels dichtbij de gelijkmaker, maar uiteindelijk was Wessel op een steekpass van Vermeulen de verdedigers Driekus van der Linden en Peter Moesman te snel af: 1-1. In de tweede helft veranderde het spelbeeld enigszins: Unitas werd sterker en kreeg via Jan Kromwijk en Janus van der Linden de moge lijkheden om de wedstrijd te beslis sen. De beide Unitas-spelers mis ten, zodat beide ploegen nog kan sen op handhaving hebben. Unitas heeft van de twee kemphanen ech ter de beste papieren omdat het de strafschoppenreeks met 5-4 in haar voordeel besliste. Deze strafschop pen kunnen van doorslaggevend belang zijn als de ploegen gelijk ein digen. Dick Siera was na afloop tevre den. "Wassenaar maakte een sterke indruk op mij. Het had in de eerste helft al afstand kunnen nemen maar dat gebeurde niet. Nu het 1-1 bleef en omdat wij de strafschoppen be ter namen geef ik ons 65% kans om in de vierde klasse te blijven". JAN BROUWER DE KONING

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17