'Gebrek aan kennis van zaken bij Leidse drukkerij E.J. Brill' Ongeveer 50 verpleegkundigen ingeschreven als werkzoekende Besluit vuilverbranding nog dit jaar genomen Activiteiten Rhijnwijck VRIJDAG 12 MEI 1989 LEIDEN Kort geding van dissidente aandeelhouders DEN HAAG/LEIDEN - Dissi dente aandeelhouders, zoals ze worden genoemd, van de Leid se uitgeverij Brill hebben de president van de rechtbank in Den Haag gisteren in een kort geding gevraagd de stichting Luchtmans (de naam van de op richter van de ruim 300 jaar ou de uitgeverij) te verbieden stemmen uit te brengen op aan deelhoudersvergaderingen. Al leen als er sprake is van een dreigende overval die het be drijf kan schaden, moet die stichting in actie komen. Voor dat doel is zij in het leven geroe pen: het voorkomen van een overval via de beurs waardoor het voortbestaan van Brill in ge vaar zou kunnen komen. Over het stemgedrag draaide het slepende conflict bij de Leidse uit gever gisteren. Het ging allemaal om een motie van wantrouwen - in gediend door de groep dissidenten - aan het adres van de raad van com missarissen die in de laatste aan deelhoudersvergadering werd afge stemd. Maar dat kon alleen gebeu ren dank zij de stemmen van de stichting Luchtmans, een stichting die er destijds met goedkeuring van de aandeelhouders kwam. Volgens de dissidente aandeelhouders zijn die stemmen niet rechtsgeldig. De angst bestaat, aldus de advo caat van de aandeelhouders, dat de stichting zich straks met het beleid van Brill gaat bemoeien. Daarom vroeg hij de president van de recht bank 'Luchtmans' op te leggen zich bij haar opdracht te houden. Verliezen Volgens hem lijdt de Leidse uitge verij zware verliezen. Wat doet de stichting, als zij stemrecht heeft, bij het vaststellen van het dividend? En wat bij het benoemen van een nieuwe commissaris? "Luchtmans kan de zaak maken of breken", zei de advocaat van de aandeelhou ders. "Zeker als die stichting niet meer zou kunnen worden gefinan cierd. En dat betekent dan weer een aanslag op de portemonnee van de aandeelhouders. Luchtmans is een stichting die Brill moet bescher men. Zó moet zij zich opstellen en zich niet sluipend met het beleid gaan bemoeien. Ik vrees dat als we niet oppassen, dat die stichting puur een verlengstuk van de com missarissen wordt. Dat is niet het doel, daarvoor is zij niet inge huurd". Het verwijt dat de aandeelhou ders voor de voeten werd gegooid: het dissidente gedrag wordt als een overval van binnenuit gezien. Maar de advocaat van de aandeelhouders reageerde daarop laconiek: "Er is geen sprake van een overval. Niet intern, niet extern. Een feit is echter dat de aandeelhouders het beu zijn. Zij stellen vragen, maar de antwoor den blijven uit. Halverwege vorig jaar is er openheid toegezegd, maar niet gekomen. De aandeelhouders voelen zich het bos ingestuurd. Er groeide woede die tot de motie van wantrouwen heeft geleid. Een mo tie die brede steun kreeg van een groep die niets met een 'overval' te maken had. De opkomst tijdens de vergadering was een absoluut re cord. Nog nooit waren er zoveel aan deelhouders geweest. Ze zeiden: we pikken dit niet langer". De advocaat die namens Brill op trad stelde dat een betrekkelijk klei ne groep aandeelhouders de zeg genschap in handen wil hebben. Eén van hen, zo onthulde hij, is hun advocaat en niet de eiseres. Die eise res, zo bleek later, is zijn moeder. Haar hadden ze nog nooit op verga deringen van aandeelhouders ge zien, hem wel. Al jaren. Vandaar dat Brill betwistte dat zij als aandeel houdster moet worden erkend. De advocaat van de Leidse uitgeverij Festival rond mei-bockbier LEIDEN - Op de Hogewoerd bij café Plantage wordt maandag 15 mei voor de tweede keer het Mei-bockbierfestival gehouden. Tijdens het festival op tweede Pinksterdag van 13.00 tot 21.00 uur worden alle in Nederland verkrijgbare mei-bockbieren getapt. Mei-bockbier is een typisch zomerbiertje. In het verleden werd dit bier met een hoger al coholpercentage (6,5 tot 7 pro cent) gemaakt vlak voor de brouwerijen in de zomer stopte met de produktie. Door het ho gere alcoholpercentage was het bier in de warme zomer zonder koeling beter houdbaar. Hans van der Reijden, inita- tiefnemer van het festival, café baas en exploitant van De Bier winkel in Leiden, heeft maan dag behalve de bockbieren ook andere buitenlandse bieren van het vat. "Gewoon om te laten zien dat ér meer is dan het tap- pilsje dat jarenlang de dienst in de cafés heeft uitgemaakt", zegt Van der Reijden. Behalve het drinken van bier is er meer te doen aan de eind van de Hogewoerd. Er is een ruilbeurs voor bierverzame laars, optredens en voor de kleintjes poppenkast. Het bier wordt overigens geschonken in een speciaal vervaardigd bier- verdacht zijn collega ervan dat hij 'zijn' aandelen tijdelijk bij z'n moe der heeft gestald. Motie Over het waarom van de motie van wantrouwen - die volgens de advo caat niet in stemming had hoeven te worden gebracht, omdat ze niet op de agenda stond - tegen de raad van commissarissen zei Brills pleiter, dat die op veronderstellingen was gebouwd. Veronderstellingen die erop neerkwamen dat er een reorga nisatie bij de buitenlandse vestigin gen zou plaatshebben. Volgens hem had dat niet tot het indienen van de motie hoeven te leiden, omdat de maatregelen nog moesten worden uitgewerkt. "De werkelijke achter grond", was zijn stellige mening, "was het overnemen van de macht". Een serie namen van mensen die allen wat met de kwestie te maken zouden hebben, werd prijsgegeven. De advocaten vonden dat zij dat wel konden doen, omdat de media zich uitgebreid op het conflict had ge stort. Met namen van commissaris sen en directeuren werd herhaalde lijk geschermd. In goede zin, maar ook in kwade zin. De advocaat van Brill vroeg de rechtbank niet toe te geven aan de gevraagde voorzieningen door de aandeelhouders. Omdat de eiseres volgens de uitgever niet als aandeel houder wordt beschouwd. "Boven dien", voegde hij eraan toe, "is machtsovername niet in het belang van Brill, omdat men de afgetreden directeur niet terug wil. Hij is er de oorzaak van dat op de buitenlandse vestigingen een verlies van 650.000 gulden rust". Het opleggen van een stemver- bod, waarom de aandeelhouders vroegen, valt volgens hem niet on der het vennootschapsrecht, tenzij het om een overval via de effecten beurs gaat. Maar een overval via de beurs zag hij niet zo gauw gebeuren, omdat de aandelen daar niet staan genoteerd. "Buiten de beurs om kan er ook een overval plaatsheb ben. Als de aandelen van de één naar de ander overgaan en niemand er iets van af weet. Dus heeft Brill bescherming tegen zulk soort over vallen ook nodig. Vandaar dat de stichting haar stem moet kunnen uitbrengen als hiervan sprake is". Aanval De motie van wantrouwen kreeg de steun 511 stemmen. De advocaat van Brill rekende voor dat dit niet meer dan 30 procent is van alle stemmen die hadden kunnen wor den uitgebracht. "De rest heeft zich daar dus niet achter geschaard. De motie wordt ervaren als een aanval van de groep die er achter staat. Emoties stonden centraal, niet het bedrijf en de zaak. Het personeel is bang dat deze groep aan de macht komt. Nogmaals, de stichting heeft gedaan wat zij mocht doen: stem men. Zij had daartoe het volste recht en heeft daar ook gebruik van gemaakt. Want het wegsturen van de raad van commissarissen van Brill zou ten koste van het bedrijf en ten koste van de continuïteit zijn ge gaan". De president van de rechtbank vroeg het de advocaat van de aan deelhouders recht op de man af: Bent u een overvaller? De pleiter: "Ik sta nu wel op, maar ben bepaald geen overvaller. Kijk, ik heb een machtiging om namens de eiseres op aandeelhoudersverga- deringen van Brill op te treden. En die machtiging toon ik elke keer weer aan het vrouwtje aan de deur als ik een bijeenkomst wil bijwo- Hij ging tevens in op de perikelen die in januari van het vorig jaar naar buiten kwamen. Er waren proble men met de president-commissaris. Die moeilijkheden werden gekop peld aan een jaar waarin het niet zo best ging met de Leidse uitgeverij. De advocaat van de aandeelhou ders: "Ik ben toen gaan praten met het bedrijf wat we daaraan zouden kunnen doen. Weet u wat men zei? We zijn overvallen door een buiten lander die 70 procent van de aande len heeft verworven. Ik viel zo wat van m'n stoel, maar besefte direct dat dit onmogelijk was. Want zoiets duurt jaren. Er was wel paniek bij de uitgever. Vooral toen één van de commissarissen een grafrede tegen het personeel had afgestoken. Later bleek dat het niet om 70, maar om 7 procent van de aandelen ging" i zich demonstratief v. REGIO Ongeveer vijftig pleegkundigen verschillende treurdienst gehouden waarbij de nstellingen hebben zich bij het Ge- vlag halfstok ging en twee minuten werkonderbreking worden gezien. i het GAB C.J.M. Pluymaekers Onkunde Angst gecombineerd met onkunde is een slechte zaak, zei hij. "Brill is zo wetenschappelijk dat men niet meer met beide benen op de grond staat. Er wordt gehandeld met ge brek aan kennis van zaken. Daarvan de actie ordelijk verlopen en zijn is nu weer sprake". ie je nu? De advocaat: "Er zich groepen mensen die wél kennis van zaken hebben. Om nu te beweren dat zij overvallers zijn gaat me te ver. Een paar van hen westelijk Arbeidsbureau (GAB) de Witte de Withlaan in Voorscho ten ingeschreven als werkzoeken- werkgemeenschap voor geh< de. Ook bij het GAB in Lisse meld- capten, Swetterhage, en het Le den zich enkele actievoerders. Vol- dorpse Leythenrode gingen de gens plaatsvervangend directrice gekondigde ballonnenacties niet Wat werkzoekenden niet gehin derd. Bij de ludieke actie genwoordigers van Diaconessen- huis, Zuydtwijck, Endegeest, Curi- verpleging. Normaaï pauzeren Leythenrode en AZL aanwezig. "Het is niet echt demonstratief', zegt een woordvoerder van het ac tiecomité. Het actieplatform van verpleeg huizen stuurt nu aan op de verkie zingen en blijft spelen met de ge- het Oegstgeester verpleeg- dachte om de straat van De Koning tot oorlogsgebied uit te roepen. "Een woordvoerder van het minis terie zegde zelfs enige medewer king toe. De minister moest dan wel weten wat we ongeveer gaan doen", aldus actievoerder M. Boonstra. door, huis Wijckerslooth wel. In de Was- senaarse Ursula Kliniek aten ver plegers tussen tien uur en half elf de verte- lekkernijen op die de directie altijd verstrekt op de jaarlijkse dag zijn bij de president-commissaris Werknemers werden met een bus van Brill geweest, maar ze kwamen naar het kantoor van het GAB ge- voor een gesloten deur. Ik heb daar- bracht. De ruimte werd behangen na met hem getelefoneerd en ge- met affiches over het doel van de ac- zegd: vraag wat ze willen. Een paar tie, een loonsverhoging van 5 pro- dagen later hoorde ik dat deze men- cent. sen een gevaarlijke groep vormden. Volgens woordvoerster Martha Waarom moetje bang zijn voor aan- van Leeuwen van het Diaconessen- deelhouders? Als je angst hebt huis kunnen de acties niet op mede praat dan met hen. De aandelen van werking rekenen van alle verpleeg- Brill zitten puur in vaste handen en kundigen. "Er zijn mensen die bang dat zal niet veranderen want handel zijn dat het uit de hand loopt en dat erin is er niet". patiënten de dupe worden. Wij den- De advocaat van Brill vroeg met ken dat dat overdreven is, omdat we enige klem hoe de eiseres toch aan heel zorgvuldig te werk gaan. De al die vertrouwelijke stukken van tiebereidheid onder mensen die i de uitgeverij was gekomen. Hij aangesloten bij het actiecomité noemde het weinig fraai dat dit alle- wordt juist steeds groter", maal maar kon. De advocaat aandeelhouders: "Hoe kom ik aan die gegevens? Brill is net een dui ventil, een zeef. Je hoeft maar op een knop te drukken en er komt wat LEIDEN - Een definitief besluit over een nieuwe vuilverbranding in Zoetermeer of Leidschendam wordt aan het eind van dit jaar ge nomen. De bestuurlijke commissie die zijn Toekomst Afvalverwerking Zuid- Holland West heeft gisteren deze verwachting uitgesproken. De Van Leeuwen zegt ook niet bang bouw van een nieuwe vuilverbran- de lo- ding is dringend noodzakelijk om- in van dat de Leidse niet meer aan de milieu-eisen voldoet. Eind mei beslist de gemeente te zijn voor het inhouden nen. "Dan roepen we de hulp in de vakbonden. Dan moeten zij n bijspringen". Ook werknemers andere instellingenen zeggen zich Den Haag over de toetreding tot de niet te laten ontmoedigen door het gemeenschappelijk regeling Afval- Holland herziening van de uit spraak van de Raad van State over de Leidse vuilverbranding. De Raad van State scherpte onlangs de eisen in de afvalstoffenvergunning voor de vuilverbranding aan. Het aan deze eisen voldoen kost vijftig miljoen gulden. Als de installatie niet binnen een jaar de scherpere richtlijnen hanteert, dreigt sluiting. De vuilverbranding zou toch al in de eerste helft van de jaren '90 slui ten, maar pas op het moment dat de geopend. Voorlopig is de nieuwbouw nog geen dui- rechtbank doet binnenkort uit- feit dat het allemaal lang begint te verwijdering Zuid-Holland West, delijkheid, zodat Leiden haar afval spraak. duren. Vanmiddag is om 13.15 uur waarna de oprichtingsvergadering niet kwijt kan. De provincie, de ve het samenwerkingsverband be- gunningverlener, hoopt dat als i REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Op reis I De actie 'Leiden tegen verarming' vestigt deze week de aandacht op het feit dat één op de vier Leide- naars op of onder de armoede grens zit. Discussies, ronde-tafel gesprekken en budgetspellen stonden op het programma. "Praatjes vullen geen gaatjes", zult u zeggen als u de parlemen taire taal niet machtig bent. En gelijk heeft u. Kijk, ze kunnen kletsen wat ze willen, maar echt wijzer word je daar niet van als bijstandsmoeder. De rijke Leide- naar blijkt namelijk niet geïnte resseerd in het wel en wee van de minimumlijder, zo hebben we de ze week gemerkt, en de Leide- naars die tot de categorie behoren die zo weinig te besteden hebben krijgen er geen cent extra door. Nee, dan de grote feestavond die het Steunpunt Vrouwen in de Bijstand hebben georganiseerd voor 19 mei aanstaande. Wies Ca- vé, Leidse Kees, George Julien de Leidse Guppen, Wies Leeflang en het dansorkest Plesure, dus bijna de hele Leidse artiestenfa milie, treedt dan belangeloos op in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. De opbrengst van de avond is bestemd voor kinderen en hun ouders die al in geen jaren met vakantie zijn geweest. Kijk, daar hebben we wat aan! Toen organisator Conny Mast vorig jaar ter ore kwam dat ze te gen geringe kosten drie weken lang over een vormingscentrum in het Limburgse Houthem kon beschikken werd het 'vakantie idee' geboren. De reis- en verblijf kosten zouden evenwel dermate oplopen dat mensen met een bij stands- of werkloosheiduitkering dat nooit zouden kunnen opbren gen. Daarom werden de Leidse artiesten om hun medewerking gevraagd en die zeiden stuk voor stuk volmondig 'ja' tegen een be nefietavond. "Nu maar hopen dat het Anto- nius Clubhuis uitverkocht is", al dus Conny Mast. "D^n kunnen zo'n zestig mensen tegen geringe kosten een week op vakantie naar Limburg. Natuurlijk zijn er veel meer gezinnen met een inkomen op of onder de armoedegrens die in geen jaren een weekje op va kantie zijn geweest, maar we kun nen geen duizend mensen meene men", aldus Conny Mast. Mis schien kan het Steunpunt Vrou wen in de Bijstand volgend jaar de Stadsgehoorzaal huren? De kaarten voor de feestavond in het Antonius Clubhuis kosten 10 gulden en zijn 's avonds ver krijgbaar aan de zaal of op de adressen Oranjegracht 6, Essen- rode 14 en Merendonk 123. Op reis (2) Het land van de rijzende zon (Ja pan) is erg populair onder de le den van het Leidse college van burgemeester en wethouders. Burgemeester Goekoop legde er al herhaaldelijk een bezoek af, wethouder Fase (economische za ken) is nog maar net terug en nu staan de wethouders Tesselaar (volkshuisvesting) en Van der Molen (ruimtelijke ordening) al weer klaar om met hun zakenkof- fer en beautycase naar het verre oosten af te reizen om een bouw- congres bij te wonen. Zo langza merhand moet je wel als muur bloempje worden afgeschilderd wanneer je je als plaatselijk re geerder niet eens per jaar als wet houder van buitenlandse zaken ontpopt. Het zal best ergens goed voor zijn, al weten wij niet direct waar voor. Er heeft zich immers nog nooit een Japans bedrijf in Lei den gemeld met het verzoek zich in de sleutelstad te mogen vesti gen. En of de interesse van het Ja panse bedrijfsleven in Leiden als vestigingsplaats überhaupt is toe genomen is natuurlijk moeilijk meetbaar. Wel meetbaar zijn de kosten die de reisjes van onze wethouders buitenlandse zaken met zich meebrengen. Voorwaar geen kinderachtige bedragen. Daar kun je nog wel een paar bij standsmoeders van naar Lim burg sturen, denkt u misschien bij uzelf. Daarentegen is het heel goed mogelijk dat de reis naar Ja pan voor twee personen bijdraagt aan de oplossing van de volks- huisvestings- en ruimtelijke-or deningsvraagstukken van de Leidse Kees is één van de artiesten die meewerkt aan de feestavond in het Antonius Clubhuis om kinderen e hun ouders die al jaren niet op vakantie zijn geweest een weekje naar.Limburg te kunnen sturen, (foto Reine sleutelstad. Voor je het weet heeft Van der Molen, horendol ge maakt door allure, in het Japanse Chiba het ei van Columbus voor de Stationspleinproblematiek te pakken. Volgens het raadslid Vergeer (Socialistische Partij) zal de Ja- panreis niets bijdragen aan de op lossing van Leidse problemen en moeten de wethouders zich bij hun leest houden, net als schoen makers. "Ik begrijp echt niet wat de Leidse wethouder van volks huisvesting in Japan moet", rea geert Vergeer. Hij heeft het colle ge van B en W daarom gevraagd het besluit om de wethouders naar het congres in Japan af te vaardigen in te trekken. Wij weten wat Vergeer bedoeld. Er hangt een zweem van verspil ling rond dergelijke reisjes. Zegt u nu zelf: uw gedachten over con gressen en studiereizen gaan toch ook het eerst uit naar EG-ambas- sadeurs, bankiers en ministers die gans de dag op feestjes rond lopen om zich vol te laten schen ken? Wellicht denkt het college van B en W daar anders over. Wethou der Tesselaar vertelt desgevraagd dat hij en zijn collega van ruimte lijke ordening elk jaar naar het betreffende bouwcongres gaan. "Meestal vindt het plaats in een Europees land. Maar vorig jaar was het congres in Australië en zijn we niet gegaan. Daardoor hebben we kosten uitgespaard om nu wel naar Japan te kun nen", aldus Tesselaar, kruidenier als hij is. En hoe denkt Tesselaar het t Leidse volk te kunnen dienert in Japan? De volkshuisvestingswet- houder zegt het nuttig te vinden om zo nu en dan eens de Leidse problemen in een ander daglicht gesteld te zien. "Het is heel aardig om te zien hoe in andere landen gebouwd en gerenoveerd wordt. Ik heb dat altijd heel plezierig en blikverruimend gevonden", al dus Tesselaar. Andere kruidenier Vergeer meent dat 'de kosten van de Ja- panreis niet opwegen tegen de blikverruiming van de wethou der. Uit een B en W besluit meent Vergeer op te kunnen maken (wij ook) dat de reis naar het verre oos ten de gemeenschap bijna 50.000 gulden gaat kosten. Daar kunnen heel wat bijstandsmoeders een weekje van uit, dacht Vergeer. Wij ook weer. Tesselaar reageert geschrok ken: "Nee, nee, zoveel kost het niet. Dat zou ik bespottelijk heb ben gevonden. Die 50.000 gulden is het totale budget waarover het stadsbestuur kan beschikken om reis- en verblijfkosten uit te beta len", legt de wethouder uit. De reis naar Japan kost de gemeente niet 50.000 maar 5000 gulden per persoon. Dat scheelt een slok op een borrel. Vergeer kan nog even wachten met het uitroepen van de socialistische republiek. duidelijkheid bouw, de Raad van State bereid is Als de beslissing over de plaats de vuilverbranding langer open te van de nieuwe vuilverbranding is laten zonder te voldoen aan de genomen, vraagt de provincie Zuid- strengere eisen. LEIDEN - Derdejaars leerlingen van de scholengemeenschap Rhijn wijck willen het beroep van activi teitenbegeleider meer bekendheid geven. Gedurende drie dagen (16,17 en 18 mei) zijn er daarom diverse ac tiviteiten in de school aan de Potgie terlaan. Het beroep van activiteitenbege leider is vrijwel onbekend, zo is de leerlingen gebleken uit enquêtes op straat. In instellingen binnen de ge zondheidszorg en het welzijnswerk zijn de activiteitenbegeleiders ac tief. Zij proberen door het aanbie den van allerlei activiteiten, zoals spel, handenarbeid, muziek en der gelijke de gezondheid van de cliënt zoveel mogelijk te bevorderen, al dus de leerlingen. Bovendien orga niseert de begeleider uitstapjes, feestavonden, enzovoorts. Om hun toekomstig vak meer op de voorgrond te brengen hebben de leerlingen een expositie ingericht die op de drie dagen te bezoeken is. Zij wordt op dinsdag 16 mei om 13.00 uur geopend. Verder is er die dag om twee uur een forumdiscus sie, gevolgd door een diaserie. Woensdag 17 mei begint het pro gramma om kwart over tien met de diaserie gevolgd door een optreden van een theatergroep, 's Middags is er wederom een forum. Donderdag 18 mei tenslotte wordt de diaserie nogmaals vertoond om half elf. Eurocampagne De Leidse afdeling van de PvdA start vrij dagavond 12 mei met de Eurocampag ne. Om 20.00 uur houdt Tweede-Kamer lid Maarten van Traa een spreekbeurt in Het Gulden Vlies, Breestraat 125. Het onderwerp van zijn lezing is het demo cratisch gehalte van Europa na de ko mende verkiezingen voor het Europees parlement. Zomerkamp Buurthuis Vogelvlucht organiseert voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar een zo merkamp en wel van maandag 31 juli tot en met vrijdag 4 augustus. Onder leiding van 5 personen kunnen maximaal 20 kin deren camparen tussen Noordwijkerhout en De Zilk. Kosten per kind 75 gulden. Meer informatie bij Tony van der Haar, te bereiken in het buurthuis aan de Boshui- zerlaan, telefoon 313648. OVERLAST - Drie scholieren zorg den gisteren voor de nodige ge luidsoverlast in de omgeving van het Rijnlands Instituut voor Onder nemersonderwijs aan de Leidse- dreef in Leiderdorp. Op het school plein stookten de jongeren van nacht een kampvuur en gooiden met lege bierflessen. De politie hield het drietal omstreeks drie uur Boüentocht voor gehandicapten LEIDEN - Stichting Tandem Acti viteiten Gehandicapten houdt za terdag 13 mei voor de zevende keer haar jaarlijkse bollentocht door de regio. Hieraan doen 100 deelnemers mee. De route van de 50 kilometer lange tocht voert langs de zee naar Lisse waar ook een bezoek wordt gebracht aan de Keukenhof. Deze tocht is financieel mogelijk ge maakt dankzij de onlangs gehou den Singelloop. Plan Noordeinde nog niet besproken LEIDEN - De plannen om het twee richtingsverkeer opnieuw in te voe ren op het Noordeinde is gister avond niet door de raadscommissie voor ruimtelijke ordening behan deld. De commissie besteedde zo veel tijd aan de bezwaarschriften te gen de komst van Albert Heijn in de Marca-garage dat de behandeling van het Noordeindeplan moest wor den uitgesteld.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15