VS overwegen inzet troepen in Panama Dreigement VS over troepenvermindering zinloos fantigrt Italië staakt tegen plan gezondheidszorg President Bush: Noriega moet opstappen Regering Guatemala overleeft coup Britse Labour verzet bakens 1985? 1299.- WOENSDAG 10 MEI 1989 PAGINA 5 PANAMA-STAD (GPD/Rtr/DPA/AFP) De Amerikaanse president Blish overweegt eenheden van het Amerikaanse leger in te zetten om de macht van generaal Noriega, de sterke man van Panama, te breken. Behalve aan het inzetten van het leger denkt Bush ook aan het afkondigen van nieuwe economische sancties tegen Panama. Bush "zou nadenken over een aan tal opties die uiteenlopen van het in zetten van het leger tot aan het af kondigen van economische e stemming "met een verhouding van drie tegen een" heeft gewonnen. Op de vraag of de VS een militaire inva- Panama overweegt weigerde JOHANNESBURG - In Nami bia zijn natuurbeschermers be gonnen met het afzagen van de hoorn van de zwarte neushoorn. Zij hopen via deze drastische in greep het stropen op dit zeldza me dier aan banden te leggen. In de Namibische wildparken le ven nog maar 230 neushoorns. door Peter van Nuijsenburg De zwarte neushoorn dreigt uit te sterven, doordat stropers op grote schaal jacht maken op de hoorn van het dier. De hoorn wordt gebruikt ter versiering van dolken in het Midden-Oos ten en in het Verre Oosten als 'wondermiddel' tegen allerlei kwaaltjes en als seksuele oppep per. Neushoornpoeder brengt Namibia zaagt hoorn rhino af tegen stropers daar momenteel ruim 20.000 gulden per kilo op. Twintig jaar geleden waren er in Afrika nog zo'n 70.000 zwarte neushoorns; nu zijn het er nog geen 4000. Vooral in Zimbabwe is de slachting groot: daar wordt gemiddeld één rhino per dag af gemaakt. Het amputeren van de hoorn is een wanhoopsdaad en zeer omstreden. Tegenstanders wij zen er op dat de neushoorn zon der hoorn weerloos is tegen nële sancties", aldus de woord- Fitzwater in te gaan. "Op die vraag voerder van het Witte Huis, Marlin Fitzwater. Bush zou dat volgens Fit zwater hebben overwogen na het rapport van het officiële Ameri- ik geen antwoord ven", aldus Fitzwater, die eraan toe voegde dat actie van de VS "afhangt het eindresultaat van de verkie- kaanse waarnemersteam over de zingen en de plannen die Noriega i verkiezingen van afgelopen zondag petto heeft". "Ons standpunt blijft in Panama. Het waarnemersteam hetzelfde: Noriega moet opstap- beschuldigde Noriega van fraude pen", zei Fitzwater. bij de parlements-en presidentsver- Waarnemers achten een militaire kiezingen. interventie evenwel onwaarschijn- De voormalige Amerikaanse pre- lijk. De politieke kosten in Latijns- sident Jimmy Carter, die aan het Amerika zouden voor Washington hoofd stond van het internationale te hoog zijn. Wel verwacht r waarnemersteam riep op tot wereldwijde reactie tegen deze die- soldaten tator die de verkiezingen heeft ge- Angst stolen". De ex-president zei dat ge- Bush snel het aantal Amerikaanse de kanaalzone opvoert, troef in Panama. Giste- besloten de meeste winkels en slagen zijn gestolen en vernietigd gen de wijze waarop generaal Norie ga de uitslag van de verkiezingen van zondag probeert te manipule ren, maar de meesten uit angst voor nieuwe uitbarstingen van geweld. In Panama maakte de nationale kiesraad inmiddels de eerste offi ciële uitslagen van de omstreden verkiezingen bekend. Er was slechts 5 procent van de stemmen geteld. De door generaal Noriega gesteunde Duque zou volgens die cijfers twee keer zoveel stemmen hebben gekregen als oppositie-kan didaat Endara. Ook de oppositie maakte nieuwe cijfers bekend. Met bijna de helft van de stemmen geteld, eist Endara nu 68 procent op. Duque krijgt vol gens die telling 22 procent. Endara maakte van de gelegenheid gebruik om zich tegen de mogelijkheid van direkte Amerikaanse interven- zijn vervangen door 'totaal valste' documenten. Carter verklaarde ervan over tuigd te zijn dat de oppositie de Communisten in Hongarije willen onderling overleg BUDAPEST (Rtr) De Hongaarse Communistische Partij heeft giste ren alternatieve partijen en groepe ringen uitgenodigd mee te doen aan ronde-tafelbesprekingen in het par lement over de economische pro blemen en de invoering van ^een meerpartijenstelsel. Dit heeft de se- x c cretaris van het Centraal Comité, tie tèTkeren. Fejti, op een persconferentie ge zegd. De partij kwam met dit economische sancties tegen Pana- a nog verder op te nadat het ronde tafel-overleg dat ^.,'^da_gtTd op positTeleïderziet' matieke oplossing, isolatie v niets uitliep. Acht opgerichte politieke partijen den één oppositieblok om met de middels hebben Pem communisten te onderhandelen, plaats De op- sen diplo- complete het Noriega-bewind. In- Venezuela x duidelijk gemaakt dat zij zich, in het multilateraal overleg te voetspoor van de Verenigde Staten, sterk maken voor de beweerde I j a. r i overwinning van de oppositie, tiet nieuwe ronde-tgfel Toch wijst aUes erop dat generaal gesproken worden over Noriega vastbesloten is om zijn ei- de herinvoering gen weg te gaan Zo heeft ook Coli. na, de partijcombinatie achter Du- que, haar eigen uitslagen bekendge- GUATEMALA-STAD (GPD) In de, een'modernisering'v Guatemala is gisteren een militaire temalaanse samenleving, staatsgreep mislukt. De christende mocratische president Cerezo heeft de bevolking verzekert dat hij de si tuatie geheel onder controle heeft. De verantwoordelijken achter de staatsgreeppoging zijn teerd. Het gaat om totaal 300 perso- De opschudding begon gisteren 7pttpn in de vroege ochtend. De straten van de hoofdstad Guatemala stroomden vol met zwaarbewapen de Gua- dat het om een soort van toneelspel is gegaan, bedoeld om president Ce- nogmaals extra onder druk te Cerezo is sinds hij begin 1986 de macht kwam min of meer gijze- ilitairen, compleet met luchtaf- laar gebleven van de militairen, die weergeschut. Arbeiders die hun wérk wilden gaan, kregen toe gesnauwd dat 5 ;igenlijk al sinds 1954 de lakens Guatemala uitdelen. De president Tijdens overleg zoi de wetten van een meerpartijenstelsel Hongarije wordt geregeld konden blijven. Straaljagers likopters scheerden over de daken. De rebellen bezetten het officiële soortgelijke daad, radiostation. Vervolgens trokken ze gezet. Slechts naar het huis van de minister van defensie, generaal Gramajo, beter thuis zelf heeft al r r dan De aanstichters van de couppo ging zouden vier officieren zijn de precies een jaar geleden, lukken van ee uit het leger i acht officieren in actieve dienst den de opstandelingen hebben ge- hem gevangen te maakt- Daarbii kriiet de officiële Q "Qr> kandidaat, met driekwart van de stemmen geteld, bijna 49 procent. l kan worden ten .tijde nische crisis. In een eerste actie zei een woordvoerder steund. Begin dit jaar waarschuwde Cere zo persoonlijk dat de democratie in gevaar was. Hij had het toen Zover volgens die gegevens op 43,3 pro- tionale zakenleven en het leger, die zich verzetten tegen, wat hij de acht partijen blok dat het nieuwe voorstel niet ëenTsteken veel verschilt van de oude ideeen. De Communistische Partij be sloot dit jaar het meerpartijenstelsel in Hongarije in te voeren. De eerste verkiezingen waaraan meer partijen meedoen zijn in juni 1990 voorzien, hoewel partijleider Karoly Grosz heeft aangegeven dat dat ook eerder zou kunnen. Oppositie-kandidaat Endara blijft tra-rechtse groepen binnen het r kwam het echter niet. Uiteindelijk door het is er geen schot gevallen. De officiële uitleg luidt, dat de re bellen inzagen dat ze machteloos stonden tegenover de overmacht van de troepen die trouw waren ge bleven aan de regering. Veel waar hebben echter de indruk Milieu Een groot deel.van de wereldbevol king vindt dat het er slecht voor staat met het milieu. Regeringen doen veel te weinig om het milieu te beschermen. Wanneer op korte ter mijn maatregelen worden genomen kan het milieu nog gered worden. Dat zijn enkele uitkomsten Van een in Nairobi openbaar gemaakt on derzoek van de milieu-organisatie van de VN, de UNEP. Solidariteit In Polen heeft het gelegaliseerde vakverbond Solidariteit gisteren voor het eerst in haar bestaan een tv-uitzending van 45 minuten mo gen verzorgen, krachtens een ak koord met de regering dat de vak bond beperkte toegang tot de offi ciële media geeft. Maandag was ook het eerste nummer van de eigen krant van Solidariteit van de persen gerold. Moordenaar De wereldberoemde London School of Economics is van een ui terst pijnlijke affaire verlost, nu de erevoorzitter van de studentenvak bond op het instituut zich gisteren heeft teruggetrokken. Winston Sil- cott, een zwarte, werd in 1987 ver oordeeld wegens moord op een blanke politieman. Radicale stu denten hadden hem tot ere-voorzit- ter van hun bond gekozen. Milieuheffing De Europese Gemeenschap over weegt een milieuheffing in te voe ren op vervuilende brandstoffen ter financiering van programma's om het tropisch regenwoud in Latijns- Amerika te beschermen. Abortus Justitie in Bonn heeft gerechtelijke vervolging ingesteld van honder den mensen, onder wie negen Bondsdagleden, die in een blad ille gale abortus 'of medeplichtigheid hebben bekend. De aangeklaagde personen deden in het begin van het jaar mee aan een artikel in het link se blad Stern waarin werd gepleit voor vrije abortus. ROME - Vandaag ligt heel Italië stil. De grote katholieke, socialisti sche en communistische vakbon den van Italië hebben gezamenlijk een vier uur durende algemene sta king uitgeroepen tegen de bezuini gingen van de regering op de open bare gezondheidszorg. Meer dan 16 miljoen werknemers leggen het werk neer. door Marjon van Royen Alle sectoren doen aan de staking mee. Van de staalindustrie tot het schoenenbedrijf, en van de geboor teregisters tot de trams en de bus sen. Er komen vandaag ook geen kranten uit. Scholen en winkels blijven gesloten. Ook theaters, bio- •scopen, en sportinrichtingen hou den vandaag de deuren dicht. De enige plek waar zal worden ge werkt, zijn de openbare ziekenhui zen. De patiënten zullen door het personeel worden getrakteerd op bloemen en chocolaatjes. En als laatste gebaar zullen de verplegers en doktoren een bedrag dat gelijk is aan vier uur van hun inkomen stor ten op fondsen voor de aids- en de kankerbestrijding. De directe aanleiding voor de al gemene staking is een wetsdecreet van de Italiaanse regering, onder leiding van de christen-democraat De Mita, waarin werd bepaald dat alle burgers een eigen bijdrage moe ten gaan betalen in de gezondheids zorg. Tot nu toe was de openbare ge zondheidszorg in Italië gratis. De regering vond, dat in het kader van het schrijnende tekort op de Ita liaanse overheidsbalans, het mo ment was aangebroken om de men sen zelf te laten betalen voor hun onderzoeken, medicijnen, en zie kenhuisopname. De maatregel leid de begin april echter tot een com plete chaos in de ziekenhuizen. Nie mand wist waar, wat, of hoeveel hij moest betalen. De regering had na melijk nagelaten indicaties te ge- Een andere steen des aanstoots voor de vakbeweging was dat in de maatregel van de regering de bijdra ge voor iedereen gelijk is. Dp rege ring heeft na langdurige interne dis- n, dat hij vanwege de conservatie ve houding van het leger tot nu toe maar bitter weinig heeft kunnen veranderen aan archaïsche struktu- ren binnen de Guatemalaanse maatschappij. De coup lijkt te zijn ingegeven van de chris tendemocraat om de machtige mi nister van defensie, generaal Gra majo, naar huis te sturen. Cerezo heeft de afgelopen weken meerdere malen geklaagd over de snelle toe name van de schendingen van de mensenrechten. leeuwen. Het duurt twee tot zes jaar voor de hoorn weer is aan gegroeid. Maar volgens de na tuurbeschermers in Namibia is het leeuwengevaar niet groot. Ook is het dier niet automa tisch veilig voor stropers, aldus de tegenstanders. Stropers be naderen de neushoorn meestal van achteren en kunnen dus niet zien of hun slachtoffer nog zijn hoorn heeft, voordat ze hem afschieten. Zij vrezen bovendien dat de toeristenindustrie een forse klap krijgt. Een neushoorn zon der hoorn geldt niet als een trek pleister. Als alternatief beplei ten zij het fokken van neus hoorns op boederijen. De hoorn kan dan legaal, tegen een lagere prijs, worden geëxporteerd, zo dat het stropen niet langer lucra tief is. LONDEN (GPD) - Het partijbeleid van de Labourparty is drastisch herzien. Labourleider Kinnock ver wierf steun van het algemeen be stuur voor vergaande wijzigingen in het economische, financiële en de fensiebeleid. De voorstellen resulteerden uit een herziening die twee jaar in be slag nam. Modernisering van het beleid was de enige resterende keus voor de partij, na het verlies van drie algemene verkiezingen. Maar de oude garde voordeelde de voor stellen als verraad aan de socialisti sche principes. Met name het defensiebeleid kon in de ogen van de fundamentalisten geen genade vinden. Eenzijdige af schaffing van kernwapens werd als principe verworpen. Daarvoor in de plaats komen onderhandelingen over afschaffing van kernwapens. Kinnock sleept de tegenstribbe lende partij met geweld een nieuw tijdperk binnen. Dat tijdperk kreeg de laatste tien jaar het stempel op gedrukt van de conservatieve pre mier Thatcher. "Houd er rekening mee", hield Kinnock zijn partijge noten voor, "dat veel kiezers nu wo ningbezitters, aandeelhouders en wellicht kleine zelfstandigen zijn geworden". 'Samen eerlijk delen' blijft hoog in het Labourvaandel staan, maar de wijze van het delen moet veran deren. Overeenkomstig het beleids plan besloot de partij verouderde socialistische ideeën af te schaffen, zoals: vermindering van de defen sieuitgaven, heffing van weeldebe lasting, invoering van valutacontro les, en nationalisering van nutsbe drijven, met uitzondering van Bri tish Telecom en de waterleidingbe drijven. Aanvaard werd ook de invoering van een toptarief van 50 en een bo demtarief van 20 procent inkom stenbelasting en afwijzing van de nationalisering van banken en an dere financiële instituten. Kandidaat voor premierschap Japan stelt eisen TOKYO (UPI/AFP) - Masayoshi Ito, de man die de beste papieren heeft om de nieuwe premier van Ja pan te worden, heeft gisteren zijn ei sen gesteld. Hij vindt dat er 'revolu tionaire veranderingen' moeten ko men in de partijpolitiek om de cor ruptie uit te roeien. Bovendien moet worden bevorderd dat een nieuwe generatie politici opkomt. Premier Takeshita beloofde ver leden maand te zullen aftreden van wege zijn betrokkenheid bij een groot corruptieschandaal (Recruit- affaire). Hij hoopte dat zijn terugtre den zou helpen het vertrouwen van de bevolking in de regering te her stellen. Onmiddellijk werd de naam van Ito genoemd als mogelijke op volger. Juist vanwege zijn onkreuk baarheid is Ito favoriet. Op een persconferentie verklaar de de 75-jarige Ito gisteren na een gesprek met andere leiders van de regeringspartij LPD dat het geen zin heeft "alleen de kaft van het boek te veranderen. Er moet een re volutie komen in de manier waarop de partij denkt". Hij voegde eraan toe dat hij nog altijd weigert de lei ding van het land op zich te nemen. Politieke waarnemers menen dat Ito's weigering meer een poging is concessies af te dwingen van mach tigere politici binnen de LPD, on der wie Takeshita. Leiders van de belangrijkste facties binnen de LPD, die allep te maken hebben ge had met het Recruit-schandaal, hebben moeite met 'het nieuwe be gin' dat Ito voor ogen staat. Ito zou al enkele concessie heb ben binnengehaald, zo is uit bron nen binnen de LPD vernomen. Zo zou hij de verzekering hebben ge kregen dat hij niet als tussenpaus zou gaan fungeren. Op twee andere punten zijn de discussies nog in vol le gang. Ito wil dat oud-premier Na- kasone getuigd voor het parlement over zijn (mogelijke) rol in het cor ruptieschandaal. Nakasone verklaarde gisteren voor het eerst dat hij dit wil overwe gen, als ook andere LPD-leiders dit wensen. Ook wil Ito bevorderen dat er een nieuwe generatie leiders op komt en dat de LPD-facties het poli tieke systeem minder gaan beheer- OPHELDERING OVER H-BOM - De Japanse regering heeft gisteren de VS om opheldering gevraagd over de waterstofbom die in 1965 van het Amerikaanse vliegdekschip Ticanderoga in zee is gevallen nabij de Japanse Ryukyu-eilanden en mogelijk een bedreiging vormt voor het gebied. Volgens een onder zoeksrapport van het Pentagon rol de 24 jaar geleden een A-4E Skyhawk gevechtsvliegtuig met een H-bom van het vliegdekschip en zonk. ADVERTENTIE cussie vorige week de maatregel op een aantal punten1 bijgesteld. Maar de vakbonden, ook de communisti sche oppositie, zijn daarmee niet te vreden. De communistische oppositie presenteerde gisteren in het Itali aanse parlement een motie van wantrouwen tegen de regering-De Mita, vanwege de 'inconsistentie' en 'willekeur' waarmee de premier zijn bezuinigingen zou doorvoeren. De Mita wees de beschuldigingen van de oppositie van de hand. Bij de stemming over de motie van wantrouwen in de Kamer werd premier De Mita gisteren zo van de ondergang gered. Maar het is voor lopig. Iedereen in Italië verwacht dat heel binnenkort de zoveelste Italiaanse regering zal vallen. Philips videocamera VKR 6836. Compacte HQ videocamera volgens VHS-C systeem, 2 snelheden. Lichtbereik. van 12 tot 100.000 lux, auto matisch diafragma en scherptestelling. Zoombereik 9/27 mm. Incl. accessoires en VHS-adaptor. accessoires en A VROOM DREESM ANN BRUSSEL - De NAVO heeft in haar 40-jarig bestaan al heel wat cri ses tussen de bondgenoten gekend en verwerkt. Maar nooit waren die zo bedreigend voor de eenheid in de alliantie als de Amerikaans-Duitse twist over de modernisering van de kernwapens voor de korte afstand. door Hans de Bruijn De topconferentie van eind mei in Brussel wordt geen opgewekte vie ring van het achtste lustrum. De re geringsleiders zullen de handen al dichtknijpen als zij erin slagen een splijting in de gelederen te voorko men. Voorlopig zijn de verwachtin gen echter somber gestemd. Hoofdrolspelers als bondskanse' lier Kohl, de Britse premier That cher en de Amerikaanse president Bush reizen op en neer en bellen heel wat af om standpunten te ver duidelijken, meningen-te ventileren of verzoenende woorden te spre ken. Maar de kritiek en de verwijten worden steeds bitsiger. De Amerikanen, waaronder de fensieminister Cheney hebben weer eens gedreigd hun troepen uit Europa terug te trekken als Bonn niet door de bocht gaat. Zonder nieuwe kernwapens voor de korte afstand zouden de 300.000 Ameri kaanse soldaten in de Bondsrepu bliek niet meer goed beschermd kunnen worden. Het is een zinloos en al vaak ge hoord dreigement, dat desondanks door de Amerikanen telkens van stal wordt gehaald als zij iets van de bondgenoten in Europa gedaan wil len krijgen. Maar terugtrekking van zijn troepen is wel het laatste dat een Amerikaanse president ooit zal besluiten. Het al vaak gehoorde 'No nukes, no troops' gaat immers uit van het waanidee dat de Amerikanen hier voor onze lol zijn. Niets is minder waar. Hun aanwezigheid in Europa is ook een Amerikaans belang. De verdediging van het Amerikaanse grondgebied begint namelijk even goed aan de Elbe. Zo'n dreigement leidt in Europa alieen maar tot schouderophalen en vertroebelt de sfeer verder. Boven dien vergeet men in Washington dat het niet alleen om een Amerikaans- Duits conflict gaat. Bijna de helft van de zestien NAVO-landen heeft zich inmiddels achter de Duitsers opgesteld. Met die realiteit zullen de Ameri kanen ook rekening moeten hou den. Zij kunnen hun opvattingen over de be- en ontwapening in Euro pa niet zomaar opleggen aan een zo grote groep soevereine staten. Tege lijk geeft dat feit aan hoe groot de gevaren voor het bondgenootschap van deze ruzie zijn. Dick Cheney. Bovendien doen de Amerikanen nu alsof die Europese bondgenoten alle kernwapens uit Europa verwij derd willen zien. Dat is niet het ge val. Op hun bijeenkomst van vorige maand hebben de ministers van de fensie van de NAVO nog nadrukke lijk gesteld dat kernwapens nodig zullen blijven voor de verdeiding van Europa. Zelfs de Duitse regering is niet zo maar voor een zg. 'derde nul-optie', hoewel aanvankelijk die indruk wel was gewekt. Bonn zegt een kernwa- penvrij Europa ooit in de verre toe komst niet te willen uitslüiten maar mikt nu op onderhandelingen over een vermindering van het aantal kernwapens. De NAVO heeft 88 lanceerinrich- tingen voor de straks verouderde Lance-raketten, de Sovjets hebben er zo'n 1300. Wat kan er op tegen zijn te onderhandelen over een vermin dering van dat overwicht, zeker nu ook Sovjet-leider Gorbatsjov daar toe bereid is, zo vraagt men zich in Westduitsland af. Er zullen dan toch raketten over blijven, zij het minder en de Sov jetunie zou zelfs verreweg het groot ste offer moeten brengen. Maar de Amerikanen - en niet te vergeten de Britten en Nederland - voelen daar niets voor. Van onderhandelen kan pas sprake zijn na modernisering, zo zeggen zij. En dan nog pas nadat in Wenen een akkoord is bereikt over een for se vermindering van het conventio nele overwicht van het Warschau pact in Europa. Tot die tijd spelen onderhandelingen de Russen alleen maar in de kaart, omdat de NAVO dan te weinig kan stellen tegenover i overwicht. Bovendien zouden de Russen on middellijk goede sier gaan maken met voorstellen om alle kernwa pens Europa uit te krijgen. Een voorstel dat het in de publieke opi nie ongetwijfeld goed zal doen. De NAVO zou dan weer in de rol van hinderpaal voor het bereiken van een vreedzame wereld worden ge drukt. De Amerikanen hebben gepro beerd een compromis te slijten vol gens welke eerst zou worden gemo derniseerd. Vervolgens zou de NAVO een groot aantal oude kern wapens voor de korte afstand (ka nonnen) weg doen en dan de Rus sen vragen dat gebaar te beantwoor den. Dan zijn er ook minder kern wapens in Europa. Dit lijkt veel op het bemidde lingsvoorstel waarmee Nederland de laatste weken de boer is opge gaan, en dat premier Lubbers aan Kohl, Thatcher en de Amerikanen heeft proberen te slijten. Maar voor de Duitsers is het niet verteerbaar, omdat er voor 1995 niet met het Oostblok onderhandeld zou wor den. De Duitsers wijzen er niet ten on rechte op dat de Amerikanen zelf destijds voor de kruisraketten ook onderhandelingen over een nul-op tie wilden. Maar niemand verwacht te toen dat de Russen daartoe ook echt bereid zouden zijn. Inmiddels weet men wel beter en nu begin het westen terug te krabbelen. Bovendien is men het er ook in Amerikaanse kring niet unaniem over eens. De vroegere onderminis ter van defensie Perle vindt het zelfs helemaal niet nodig om de Lance te moderniseren. Hij vindt dat de NAVO juist de wapens voor de zeer korte zoals kanonnen moet behou den voor de afschrikking. Beperking van die kleine wapens is niet te controleren, meent hij. On derhandelingen daarover zouden jaren gaan duren. De NAVO zou juist moeten voorstellen dat beide kanten afstand doen van hun raket ten voor de korte afstand, maar dan wel pas nadat een akkoord in We nen is bereikt. Het enige eens is, is dat dit jaar geen besluit over de modernisering hoeft te val len. Al eerder gaven Amerikaanse en NAVO-functionarissen toe dat daarmee tot 1992 kan worden ge wacht. Maar het is duidelijk dat dat voor de Duitsers - ook om binnen landse politieke redenen - niet ge noeg is. De botte weigering van Washing ton en Londen om rekening te hou den met de Duitse bezwaren kan tot het uiteenvallen van niet alleen de NAVO maar ook de Duitse regering leiden. De Amerikanen hebben zich van de gevolgen van dat laatste ken nelijk onvoldoende rekehschap ge geven.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5