André van Duin eventjes als fan 'Als je op routine gaat drijven wordt het link' MM4 BRIGITTE Cees Baaij directeur AVRO? Lee Towers weer beter INGEN '-ir Amerikanen in Montreux MONTREUX (GPD) - Euro- pa beseft meer en meer dat het in de tegenaanval moet, wil het niet de slag verliezen van de Verenigde Staten als het gaat om het leveren van met name 'onderhoudende' tv-programma's. Televisie moet nu eenmaal de kijkers 'entertainen'. Op tv-beurzen als de MIP in Cannes ontdekken de Europese makers steeds weer dat hun ach terstand op Amerika groot is en eerder groter wordt dan kleiner. Vorige maand nog bleek in Cannes hoe pijnlijk dat kan zijn. Op een uitzondering na, waren de Europese produkten absoluut niet populair bij de inkopers. In Montreux, op het Gouden Roos Festival, worden alleen en- tertainment-programma's ge toond. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat er Amerikanen rondlopen die bekijken hoe er in Europa televisie gemaakt wordt en wat er aan scheelt. De freelan ce-journaliste Suzy Arthur is er zo een. "Ik loop hier voor een aantal grote Amerikaanse omroepen rond om te kijken wat-Europa no dig heeft." Volgens haar is dat 'especially light entertainment'. "Als je zo'n balletprogramma over Edith Piaf (ingezonden door Portugal - FvG) nu ziet, het is een prachtig kunstprogramma, maar niet iets wat je opvrolijkt. En dat is toch waar tv voor gemaakt is". Supporters De Nederlandse publiciteitsma- chine in Montreux is inmiddels op gang gekomen. Iedere bezoe ker heeft een persoonlijke uitno diging van Simone Kleinsma ge kregen om toch vooral morgen naar haar programma te kijken, iedereen heeft ook al een TROS- pen op zak en gisteren arriveer den nog eens twee 'grootheden' uit de Van den Ende-stal (er wa ren er al vier: Simone zelf, regis seur Guus Verstraete jr., pers voorlichter Ad Everaars en TROS-persman Paul de Man) om nog eens speciaal de aandacht te vestigen op 'hun inzending'. An- »dré van Duin en Ferry de Groot zijn er naar hun zeggen alleen maar om "Simone te supporten". Ad Everaars bevestigt dat. "Joop heeft ze vorige week gevraagd om hier een kijkje te gaan nemen." En ach, als dat betaald is, kun je dat hier in het prachtige en zeer zonnige Montreux niet bepaald zien als een straf. LOS ANGELES - Brigitte Nielsen, de Zweedse actrice die nog de meeste bekendheid geniet als 'ex' van Sylvester 'Rocky' Stallone, veegt wat lipstick weg van het gezicht van haar aanstaande echtge noot Mark Gastineau. De twee hebben deze week bevestigd dat er een baby op komst is. Brigitte Nielsen voegde daar nog aan toe dat zowel Mark als zij "opgewonden en ze nuwachtig" de komst van hun liefdeskind afwachten. (foto AP) HILVERSUM (GPD) - Nadat eergisteren bekend werd dat IKON-adjunct-directeur en programmaleider Boude- wijn Klap door de AVRO is aangezocht als kandidaat voor de functie van directeur radio en televisie bij de AVRO, wordt vanuit die om roep gemeld dat ook ex- TROS-directeur Cees Baaij voor deze functie is bena derd. Baay wilde dit gisteren bevestigen noch ontkennen. Daarnaast is gisteren op een geheime locatie in Utrecht de speciale selectie commissie van het AVRO- bestuur in overleg getreden met een andere kandidaat. Het gaat om iemand, die geen omroepachtergrond heeft en die via de door het organisatiebureau Van de Kieft gestarte sollicitatie procedure is uitgenodigd voor overleg. Naar verluidt is er nog een andere kandi daat. Het bestuur van de om roep is in ernstige verlegen heid gebracht nu al twee na men van mogelijke kandida ten zijn uitgelekt. Opmerke lijk is dat Klap vanuit de AVRO is gepolst voor deze functie, terwijl volgens de uitgestippelde procedure het bureau Van de Kieft kan didaten zou aandragen. Wie er vanuit de AVRO contact hebben gezocht met Klap is onduidelijk. De selectiecommissie van de AVRO, geheel bestaande uit bestuursleden van deze omroep, zal aan het alge meen bestuur een voor dracht doen toekomen. Catherine Keyl verlaat Service Salon HILVERSUM - Catherine Keyl had er al twaalf jaar actualiteiten op zitten, bij 'Hier en Nu' en 'Televizier', voordat ze samen met Amanda Spoel, het Avro- programma 'Service Sa lon' ging presenteren. In het nieuwe seizoen keert ze daarin echter niet meer terug. Ze wil graag een programma gaan maken waarin een combinatie van actualiteiten en amuse ment verwerkt zijn. door Johan Kramer Catherine Keyl: weg bij 'Service Salon'... Catherine Keyl, die zich in de eer ste plaats journaliste voelt, neemt na ruim 2000 verschillende onder werpen in drie jaar 'Service Sa lon' te hebben behandeld, af scheid van het programma. Ze wil niet dat haar werk routinematig wordt. „Vooral nu we twee uit zendingen en dus drie uur tv per week moeten maken, zit het ge vaar er in dat je de dingen auto matisch gaat doen. En ik vind dat je altijd kritisch op jezelf moet blijven. Je moet de dingen écht alle aandacht blijven geven. Ze ker als je live-tv doet, is routine heel link." NEW YORK - 'The Who' komt weer terug. Ze zijn zichtbaar ouder geworden, John Entwistle (links), Roger Daltrey (midden) en Pete Townshend, die samen popgroep 'The Who' vormden. In de jaren zestig en zeventig maakten ze furore met nummers als 'My Generation', 'Substitute', 'See me, feel me' en met de rock-opera 'Tom my'. Toen nog met een vierde groepslid, Keith Moon. Hij overleed echter in 1978. Het overgebleven, drietal heeft nu bekendgemaakt weer te willen gaan optreden. De band zal 22 Amerikaan se steden aandoen. (foto ap) Sinds de tijd dat ze 'Service Sa lon' overnam van Edwin Rutten, is er veel veranderd. „Samen met Amanda, die voor KRO's Echo radio werkte, heb ik er vanaf het begin voor gepleit 'Service Salon' op een wat hoger plan te brengen door een wat grotere journalistie ke inbreng. Nu maken we een op een breed publiek gericht pro gramma met in iedere uitzending twee journalistieke onderwerpen en verder veel informatie." De onderwerpen worden geko zen uit zoveel mogelijk verschil lende interessesferen, omdat 'Service Salon' een zeer brede doelgroep heeft. „Uit kijkerson- derzoek blijkt dat zowel jonge meisjes als vrouwen van boven de dertig het programma bekijken. Daarnaast is er een groep oudèren en hebben we mannelijke kijkers, maar die laatsten vallen niet zo duidelijk in groepen in te delen." Compliment Er komen veel uiteenlopende re acties op 'Service Salon'. De pre sentatrices krijgen zowel compli menten als kritiek. Vorige week nog zei iemand tegen Catherine Keyl: „Je bent zo leip als een deur". Dat zo iemand haar dus blijkbaar grappig vindt, noemt ze een compliment. „Ik heb, omdat ik lang actuali teiten heb gebracht, toch het imago een serieuze te zijn. En een deel van mij is dat natuurlijk ook. Ik kan me nog steeds boos maken over kinderen die gemarteld wor den. Of over Voorhoevedie in speeltuin Den Haag het schepje van. Lubbers afpakt, zoals vorige week gebeurde. Maar daarnaast ben ik iemand die overal de hu mor van inziet. De mensen heb ben vaak veel sores en als je ze dan een beetje kan opvrolijken, is dat het mooiste wat er is. 'Service Salon' zou eigenlijk voor 75 pro cent informatie en 25 procent la chen moeten zijn. Tuttig De opmerking dat met name de presentatie van 'Service Salon' wel eens tuttig overkomt, vindt de presentatrice terecht. Volgens haar kan dat echter niet anders. „De meeste mensen vinden de manier waarop we het doen prachtig. Maar inderdaad, de laatste keer dat ik een kritische vraag stelde, is geloof ik zo'n drie jaar geleden. Dat past gewoon niet in dit programma." Combinatie Naar het voorbeeld van het Fran se Antenne Deux-programma 'Télé Matins', zou ze een ontbijt- programma met een combinatie van nieuws en amusement willen doen. „Maar dat is onmogelijk op dit moment", zegt ze. Een tweede wens is een Late-show, die, zoals ze het zelf noemt, zou bestaan uit „een mengsel van bloedserieuze informatie en vreselijk lachen". ROTTERDAM (GPD) - De af gelaste concerten van Lee To wers deze week in Amsterdam (Carré) en Rotterdam (De Doe len) zijn verschoven naar res pectievelijk dinsdag 16 mei en maandag 19 juni. De concerten van gisteren en vandaag waren afgelast omdat de zanger is ge veld door een ontsteking aan de luchtwegen. - Al eerder gekochte kaartjes blijven gelden. Man praat weer Een 33-jarige Amerikaan die 17 jaar alleen maar met de buitenwe reld kon communiceren door middel van gebarentaal en een computer, heeft na een val door een winkelruit zijn spraakvermo gen teruggekregen. Na een auto-ongeluk in 1972 lag Lynn Collins elf weken in coma en bleek hij hersenletsel te heb ben opgelopen. Vorige week viel hij door een ruit. Terwijl hij bijna 1,5 liter bloed verloor door een enorme wond aan het hoofd, be gon hij vragen te beantwoorden van toegesnelde ziekenbroeders. Als enige verklaring kon zijn arts verzinnen dat Collins zo ge schrokken was van het ongeluk dat hij zich realiseerde dat hij v graag wilde leven en weer pro beerde te praten. VOC-miljoenen Een veiling van Chinese en Ja panse kunstvoorwerpen en kera miek in het Amsterdamse veiling huis Sotheby's heeft maandag en dinsdag ruim 2,1 miljoen gulden opgebracht. Er bestond met na me veel (internationale) belang stelling voor een aantal artikelen afkomstig van de Verenigde Oostindische Compagnie. Zo kocht een Britse maatschap pij voor 66.700 gulden een afbeel ding van het eiland Deshima dat een richtprijs had van ongeveer 10.000 gulden. Een tweede afbeel ding van het eiland, geschilderd op blauwe zijde, werd door een Japanse kunsthandelaar gekocht voor 59.800 gulden. Een grote zeventiende eeuwse schotel met VOC-monogram ging naar een Brit voor 52.900 gulden en een kleiner schaaltje met zilve rend handvat ging voor 32.200 gulden over in Japanse handen. Voor de veiling van de in totaal 557 objecten hadden met name veel Japanners, Britten en Ameri kanen belangstelling. Agressieve zwaan Een agressieve mannetjeszwaan die de afgelopen dagen fietsers en uitstappende buspassagiers aan- Een jong paar in kleding uit de tijd van de Franse revolutie laat de affiche zien met de aankondiging van het 42ste internationale film festival in Cannes. Het bekende filmfestival begint morgen en duurt tot 23 mei. (foto afp> viel langs de Spinozaweg in Rot- - mag de terdam is tijdelijk opgesloten bij een hertenkamp in het Kralingse- bos. De zwaan was agressief, om dat in de buurt van het fietspad langs de Spinozaweg zijn vrouw tje een nest eieren uitbroedt. Zo dra de eieren zijn uitgekomen kroost, omdat de agres siviteit dan wel verdwenen is. Een boswachter houdt een oogje op de broedende zwaan om er voor té zorgen dat daar niets mee SINPS pe VN- VEEPES/MACWT IN NAMI&IA IS... INDCHDAAO GEEN KORRELTJE TE BE- KENNEN •fis wei.puur om prakênfe pesfjpgN ACH WAT/S <ö£U>.. NOU.'

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 30