'Ladbroke heeft zaak niet eerlijk gespeeld' Ook organisaties laten het afweten Kort geding over Leidse wedkantoren Tijdens aandachtsweek 'Leiden tegen verarming' acliel in vrije lijd Burgerlijke Stand REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 LEIDEN - Gebaren: Mustafa, zv. N. Ozturk en B. Özturk; Robin. zv. R. de Koningen J. Pe- per; Tony Martinus. zv. R.M. Verhagen en M.W. Piket; Antomus Stephanus, zv. A.S. de Jong en C.L. de la Rie; Nick Evert Martinus, zv. L.W.M. van Drielen en P.M. van Haaren; Rens Willem Anton, zv. S.J.H. Rijnsburger en A.V.M.T. van Winsen; Jochem, zv. L. Waas dorp en J.G.H G.M. van Drunen; Elisabeth Valerie, dv. T. J. de Jong en J.V. Purkis; Maris- ka Mariélle, dv. M.M. van der Lee; Rudo Va- lentijn, zv. W. Koot en C.B.M. Klaver; Davey, zv. H. W. Bakker en M.A.M. van den Berg; Dar- ran Peter, zv. B.l. Brouwer; Mischa Gerardus Maria, zv. J.G.M. Jongejan en I.S.M. van Bre- derode; Victor, zv. J. Luijk en E. van der Kwaak; Marit, dv. W. Molenaar en A. Graves- teijn; Vincent Willem^ zv. D.M. Corsel en W.J. Tavenier; Scarlett Elizabeth, dv. C. Hicks en C.M.A. Kuivenhoven; Nuran, dv. M. Ku§ en E. Ku§; Lisanne, dv. HJ. Vink en A.G. Duijndam; Tamara, dv. R.F. de Blij en B. Kappetijn; Wen dy Antoinette, dv. C.H. Brokaar en M.J. Noort; Joris Frank, zv. R.J. Mens en I.E. Lubben; Fre- derik Laurens, zv. F.J.A. Beumer en C.A.M. Kitselaar; Hendrika Jannet, dv. H. Star en J. Jonker; Elsbeth Marita, dv. E.N. Tjon Sie Fat en M.W.T. Kitselaar; Leanne, dv. J.G. van der Wel en A. Ouwersloot; Gianna, dv. B. Verstra ten en S.CJ.M. Kleijn; Jane Djamila, dv. C. Bakker en N. A.M. van der Voort; Milou Roxan- ne. dv. C. Bakker en N.A.M. van der Voort; Cynthia, dv. C.J. van den Burg en K.W. Marijt; Maartje Gosina, dv. D. Schonenberg en M.K. Vooijs; Martha Janna Maria. dv. F.P.G.M. van Veen en C.S. Brandt; Loes, dv. N.L. Hooger- vorst en A.M. Grimbergen; Jacobus Nicolaas Jimmy, zv. P. Wenting; Anne Rosalie, dv. R.A. Welmers en A. de Mooij; Anne Marleen, dv. R.H. Kool en A. van der Lende; Josine, dv. P.A.M. Paardekooper en F.S. Boon; Tim. zv. A.J. Starrenburg en J.G. Angenent; Majorie Rosanne. dv. G van der Vaart en A.M.M. Im merzeel; Pieter Willem, zv. P.J. Thomas en T V Glasbergen; Bert, zv. B. Drejer; Anna Louise Dorothea, dv. P.D.M. Latour en A.H. Sebus; Clasina, dv. P.J.A. Koster en M.C. Buis; Jesse Bernardo Adriaan, zv. D.W.F. Bloemendaal en B.C. Hemerik; Justin Julian Jordy, zv. J. Zwaan en A.J.M. de Vos; Myrthe Janna Eleonore, dv. F.H.P. Op t Eijnde en C. Arends; Gerco Larson, zv. H.G.P. van Delft en S. van Klaveren; Leendert, zv. G. van der Bent en T.C. van Duijvenboden. Overleden: PW. Altorf, geb 15 jul 1909, man; L. van Egmond, geb 24 feb 1925, man; J. Zandbergen, geb 16 sep 1919, man; B.M. Zijerveld. geb 15 jan 1919, man; J. van den Hoek, geb 16 feb 1911vrt. echtg. van G. Has- sefras; B. Star. geb 2 dec 1912, man; A. van Veen, gaeb 2 apr 1901vrl. geh. gew. met P.B. Beu "Nou wordt het een beetje aardig weer en dan zitje tegen zo'n sme rige sloot aan te koekeloeren. Da s toch niks waard?" zo zegt de 80-jarige J.F. Tisseur. Het gaat om de vervuilde sloot die tussen zijn tuin van zijn woning aan de Schutterstraat en de speeltuin 'Rondom de Maredijk' ligt. Al vanaf december is de Leidenaar bezig om bij allerlei instanties ge daan te krijgen dat de sloot eens schoon gemaakt wordt. Het begon volgens Tisseur vo rig jaar met een matras. Daarna kwam er piepschuim, hout, plas tic flessen en ander troep bij. Nu is er ook nog het nodige riet tus sen gaan igroeien dat de rotzooi vasthoudt en ziet het er ronduit armoedig uit. "Het wachten is al leen nog maar op de stank en de ratten. Ik ga nu al met tegenzin op het plaatsje zitten, maar dan ver tik ik het helemaal", aldus Tis- Het geloop naar verschillende instellingen heeft de bejaarde da nig teleurgesteld. "Ik ben het hartstikke beu. Ik heb er geen vertrouwen meer in. Ik ben naar het Hoogheemraadschap aan de Breestraat geweest en ze zouden langs komen. Hetzelfde geldt voor de gemeentereiniging. Ook ben ik langs de afdeling milieu van de gemeente geweest. Die zijn bij mij gekomen. Dan zeggen ze: 'Ja ja, het is erg. We zullen zor gen dat het gedaan wordt'. Maar je ziet niemand. Beloven kunnen ze wel, maar iets uitvoeren, ho "Weet je, als ik nog jong en goed van lijf en leden was ge weest, had ik het al lang zelf ge daan. Effe die rotzooi eruit vissen en klaar. Maar het lopen gaat niet meer zo goed en dus ben ik aange wezen op anderen. Dan krijg je ook nog dit in je brievenbus". Tis seur gooit de folder op tafel van 'Aktie Schoon Leiden, Samen Vervuiling Bestrijden', een po ging van de gemeente om de stad van wat vuil te ontdoen. "Dan spring je toch uit je vel! Mij laten ze met de rotzooi zitten". Uiteindelijk blijkt dat de afde ling civiele werken van de ge meente verantwoordelijk is voor de bewuste sloot achter de Schut terstraat. Piet Haanstra, chef af deling rioleringen en waterwer ken, geeft Tisseur groot gelijk. "We zijn laatst wezen kijken en het is inderdaad een rotzooitje. Vandaar dat we gisteren opdracht hebben gegeven om nog deze week de sloot schoon te maken". Goed nieuws dus. Wel blijft de vraag waarom dan niet eerder actie is ondernomen. "We zijn na het eerste telefoontje van Tisseur wezen kijken bij het Schuttersveld en toen bleek dat de sloot schoon was. We dachten ook: 'wat zit die man nu te zeu ren'. Maar het vuil was verderop gedreven en het stuk sloot bij Tis seur is vanaf het Schuttersveld niet te zien". Een harde belofte van Haanstra zo lijkt het. Tisseur vertrouwt het nog niet: "Eerst zien en dan gelo- Fantast In de brief aan hoofdredacteur Sauer van Nieuwe Revu zegt Log- tenberg, directeur van de Leidse gemeentereiniging, het nog netjes; "Uw heer Hess is mijns in ziens een fantast". Logtenberg is niet te beroerd het beestje bij de harde naam te noemen: "De jour nalist van Nieuwe Revu is ge woon een ordinaire leugenaar die op een goedkoop succesje uit Logtenberg is dus boos. Aanlei ding vormde een verhaal in de Nieuwe Revu van 27 april. Hierin werd beweerd dat door de firma Zegwaard in de vuilverbran dingsinstallatie van Leiden che mische troep gestort zou zijn, dat afkomstig was van Sikkens. Deze beschuldiging werd door de jour nalist Hess afgelopen vrijdag nog herhaald in het televisieprogram ma Jongbloed Joosten, waarin de directeur van Zegwaard werd geïnterviewd. Hess vertelde dat hij had gezien dat een auto van Zegwaard 'stin kende chemische rotzooi' bij verf- fabriek Sikkens uit Sassenheim had zien weghalen en dat in Lei den werd gedumpt. Hoe weet Logtenberg zo zeker dat het in derdaad geen chemisch afval was dat in Leiden werd verbrand? "Die kerels vielen meteen op door hun gedrag. Ze waren foto's aan het maken. Onze mensen waarschuwden meteen de be drijfsleider en die voelde al nat tigheid. Die heeft het afval door de kraandrijver op een plateau la ten gooien en alles onderzocht. Toen bleek dat de lading bestond uit enige met verf besmeurde pas tic vellen en uit plastic zaken die vol zaten met bekertjes en ander kantine-afval", aldus Logtenberg. Afgezien van het onderzoek van zijn bedrijfsleider, zegt Log tenberg ook al zijn twijfels te heb ben gehad over de beweringen van verslaggever Hess dat het vuil van 'olie droop'. "Hij heeft dat immers nooit kunnen zien. Zo'n auto rijdt de hal in en steekt zijn kont in het gat. Dan wordt vervolgens het vuil gestort. De enige die iets gezien kan hebben is de kraandrijver die het vuil naar de ovens verplaatst. De vent heeft dus geen been om op te staan", weet Logtenberg heel ze ker. De directeur van de reiniging zegt overigens goede ervaringen te hebben met de firma Zeg waard. Dit bedrijf staat de laatste tijd in de media toch bepaald in een kwade reuk vanwege ver meende illegale stortingen. "Ik heb altüd goed zaken kunnen doen. Wij hebben het schoon ma ken van de kolken bij voorbeeld uitbesteed aan Zegwaard, en daar hebben we zeker geen klagen over. Maar ook over het afval dat ze hier brengen heb ik nog geen klachten gehoord. En onze men sen letten nu toch verdomd goed op, want ze weten dat het om hun eigen gezondheid gaat". MEINDERT VAN DER KAAIJ LEIDEN - Niet alleen de beter be middelde Leidenaars, maar ook tal van organisaties laten het geduren de de aandachtsweek '1 op de 4, Lei den tegen verarming' afweten. In Het Gulden Vlies had gisteravond een zogenaamde ronde-tafelge sprek plaats over werk, baanloos- heid en arbeidsmarkt. Bijna de helft van de uitgenodigde instanties was om uiteenlopende redenen niet aan wezig. Zo liet het Gewestelijk Ar beidsbureau verstek gaan, evenals Vrouw Werkwinkel, de Gemeen schappelijke Medische Dienst en vertegenwoordigers van etnische minderheden. De aandachtsweek is bedoeld om rijkere Leidenaars te wijzen op het lot van hun arme stadsgenoten, want één op de vier Leidenaars moet rondkomen van een mini mum-inkomen. Een schatting die nog aan de lage kant is, want ande ren houden het er op dat van de bij na 110.000 Leidenaars er 40.000 of meer rond de armoedegrens zitten. De activiteiten, die nog de gehele week duren en zaterdag met een manifestatie in De Waag worden af gesloten, trekken weinig belang stelling. Een grote groep Leidenaars heeft nauwelijks kans op werk. Velen zijn ongeschoold, langdurig werkloos, behoren tot etnische minderheden, zijn gehandicapt of bijstandsmoe der. Hoe komt die categorie mensen weer aan het werk? Mede-organisator Henny Groe nen toonde zich na afloop van de bijeenkomst niet erg verheugd. Het kwam volgens hem niet veel verder dan het uitwisselen van wat droge informatie tussen verschillende or ganisaties. "Ik had niet verwacht dat hier kant-en-klare oplossingen zouden worden geboden. Maar ik betreur dat niet meer fundamentele vraagstukken over bijvoorbeeld het recht op arbeid van een grote cate gorie stadsgenoten aan de orde zijn gekomen". Benarde positie Hij ziet de aandachtsweek vooral als een appèl op de Leidenaars die het beter hebben om alles in het werk te stellen om anderen uit hun benarde positie te halen. Het stuit Groenen tegen de borst dat mensen meestal slechts als een economisch gegeven worden beschouwd, als fi nancieel rendement van arbeid. "Veel Leidenaars zitten in de knel", aldus Groenen die er na de discus sie aan toevoegde dat "de hemel er voor hen slecht uit ziet". Het stoort hem dat organisaties als het arbeidsbureau zich juist af wenden van een groep mensen die het moeilijk heeft. Het arbeidsbu reau richt zich de laatste tijd veel meer op de vraag naar arbeid, dus wat het bedrijfsleven verlangt, en minder op het aanbod van werkzoe kenden. Doelgroepenbeleid is een ondergeschoven kindje aan het worden. Kritiek die wordt gedeeld door gehandicaptenorganisaties die eveneens vaststellen dat het aan het werk helpen van gehandicapten lang niet meer die aandacht krijgt bij het arbeidsbureau als vroeger. Hoewel Groenen zich teleurge steld toonde, waren er toch een paar kleine lichtpuntjes te bespeuren. Zo gaat het (Leids) Koninklijk Ne derlands Ondernemers Verbond bekijken of in het midden- en klein bedrijf niet meer stageplaatsen kunnen komen voor leerlingen van de Praktijkschool (verstandelijk ge handicapten), met mogelijk uitzicht op een vaste baan. Daarnaast wil de gemeente - aldus wethouder De la Mar gisteravond - de banden met het bedrijfsleven nauwer aanhalen, met name met het midden- en klein bedrijf. Want juist in die branche is de werkgelegenheid de laatste jaren gegroeid. Die betere band zou mede moeten bewerkstelligen dat kansar men hun mogelijkheden op de ar beidsmarkt vergroten. Scholing Het aantrekken van grote industrie met werk voor nauwelijks ge schoolde en ongeschoolde arbei ders. Dat zou volgens een aantal mensen werkelijk soelaas bieden om een aantal kansarmen uit het slob te halen. Juist die industrie is de laatste decennia uit Leiden ver- (vervolg van pagina 1) LEIDEN - "Ik vind het echt stuitend", zo reageert de Utrechtse advcoaat Faber op de actie van de totalisator Ladbroke tegen zijn cliënt, Louis Luigies, de beheerder van twee wedkantoren in Leiden. Ladbroke heeft het contract met Luigies én de computerverbindingen met de kantoren aan de Stations weg en de Korevaarstraat verbroken, waardoor het wedden onmogelijk is ge worden. Volgens managing director Pieter Woodward van Ladbroke is Luigies 'essentiële verplichtingen uit het contract niet nagekomen'. Woodward zegt dat de Leidenaar sommige geldbedragen niet en an dere bedragen te laat heeft betaald. "Overeenkomstig de notariële akte die hij heeft ondertekend, moet Lui gies de sleutels van de zaken afge- CBR betaalt mee aan aanleg van parkeerplaatsen LEIDEN - Het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) be taalt mee aan het herinrichten van het parkeerterrein van de voetbal verenigingen ZLC en Leiden aan de Smaragdlaan. Op het parkeerterrein moeten in de toekomst de Jachtwagens staan waarmee rijexamens worden ge daan. Door de herinrichting komen er veertig extra parkeerplaatsen waardoor de overlast in het week einde voor de buurt minder wordt. De herinrichting van het parkeer terrein kost in totaal 45.000 gulden. Het CBR betaalt daarvan 20.000 gul den. De werkzaamheden worden uitgevoerd nadat het lopende voet balseizoen is beëindigd. Brasserie LEIDEN - In het bericht over de brasserie in het Galgewater in de krant van gisteren is een fout geslo pen. Ten onrechte is vermeld dat H. van der Klip eigenaar is van rond vaartboot Schuitje Vaart. De eige naar van Schuitje Vaart is echter Parmentier. ven als het contract wordt verbro ken, zodat nieuwe beheerders de kantoren kunnen overnemen. Als hij dat niet doet, dan onderneemt Ladbroke stappen", aldus Woodward. Ladbroke heeft inmiddels een deurwaarder ingeschakeld die van daag de sleutels zou komen opha len. Advocaat Faber heeft de vice- president van de Haagse rechtbank ingeschakeld om dat te voorkomen. Hij wil dat het kort geding dat vrij dag dient, wordt afgewacht en de rechtbank niet voor voldongen fei ten wordt gesteld. Rond het mid daguur was nog onduidelijk of de actie van Faber succes heeft gehad. Sinds februari 1987 is het wed kantoor van Ladbroke aan de Ko revaarstraat gevestigd. Later kwam er nog een tweede kantoor bij aan de Stationsweg. Op beide plekken kan worden gewed op paardenren nen. Indien er wordt gewonnen, wordt de prijs direct uitgekeerd. Niet eerlijk De Utrechtse advocaat Faber is boos over de handelwijze van Lad broke. Van het begin af aan zou de totalisator de zaak niet eerlijk heb ben gespeeld. "Op de vrijdag na He melvaartsdag, de dag dat heel juri disch Nederland dicht was, kregen wij 's middags om acht minuten voor zes een telefax met de medede ling dat het contract met Luigies was beëindigd. Op zondag wilde Ladbroke als dieven in de nacht tot ontruiming overgaan. Ik ben toen zelf er naartoe gegaan en heb aange kondigd dat ik een kort geding zou aanspannen. Daarmee heb ik op dat moment de ontruiming kunnen te genhouden. Afgelopen maandag morgen had ik de dagvaarding voor het kort geding klaar en vrijdag dient het voor de Haagse rechtbank. Zo snel gaat het anders nooit, Lad broke wil de uitspraak niet afwach ten. Men wil de rechtbank voor een voldongen feit stellen", meent Fa ber. Volgens de advocaat is er sprake van 'een piepklein conflictje'. "Lui gies is één keer de dagopbrengst in Rijswijk verloren, zodat hij het ver plichte bedrag niet kon afdragen. Er is aangifte gedaan bij de Rijswijkse politie en Luigies heeft die dag vol ledig volgens de regels van Ladbro ke zelf gehandeld. Toch werd het contract verbroken". Het optreden van Ladbroke ver baast de Utrechtse advocaat niet. Hij heeft vaker met de totalisator te maken gehad. "Ladbroke heeft een bepaalde naam. Ze schijnen met knokploegen te werken en stellen ook allerlei eisen aan hun filiaalhou ders. Als die niet onmiddellijk daar aan voldoen, wordt de computer verbinding verbroken zodat wed den onmogelijk wordt. Ik heb wel eens meegemaakt dat ik samen met een cliënt naar een bespreking bij Ladbroke ging. Ik mocht niet mee naar binnen en mijn cliënt werd ge fouilleerd". Faber meent dat Ladbroke met zijn optreden alle perken te buiten gaat "Juridisch is hun zaak twijfel achtig. En toch gaan ze twee dagen voor een kort geding dient over tot ontruiming. Dat is uitermate onbe tamelijk. Ik heb het nog nooit zo Het wedkantoor van Ladbroke aan de Korevaartstraat dat evenals de vestiging aan de Stationsweg gesloten is. ZOUt gegeten". (archieffoto) dwenen. De vestiging van bedrijven in de Leeuwenhoek biedt voor de meeste werklozen geen uitzicht, al dus De la Mar. Voor bedrijfsvesti ging in Roomburg zijn volgens hem mooie richtlijnen opgesteld, onder meer ten aanzien van het aantal werknemers. Maar het is nog maar afwachten wat daarvan uiteindelijk terechtkomt. De gemeente heeft het niet voor het uitkiezen. De gemeente zelf houdt het voor al op omscholen en bijscholen als het gaat om het vergroten van de kans op werk. Aan de scholing schort het soms. Thans wordt beke ken of bijvoorbeeld jongeren van et nische minderheden niet anders moeten worden geschoold. Hun kennis van de Nederlandse taal is vaak slecht en daarop is de scholing afgestemd. Er wordt geen rekening mee gehouden dat zij andere terrei nen les krijgen onder hun niveau. Dat ontneemt jongeren de lust aan cursussen deel te nemen. De werkloosheid onder etnische minderheden is trouwens erg hoog. Volgens een woordvoerder van de Turkse Arbeidersvereniging ligt dat percentage boven de vijftig procent van de circa 5000 Turken en Marok kanen die in Leiden verblijven: "Het is onbegrijpelijk. Ruim tien jaar geleden werkte nog meer dan 90 procent. Wie vroeger gemakke lijk aan de slag kwam, krijgt nu van dezelfde werkgevers te horen dat de kennis van de Nederlandse taal on voldoende is en de scholing onder de maat. Jongeren komen voorna melijk op de lagere opleidingen te recht, meestal vanwege problemen met taal. Het is dringend noodzake lijk dat voor jongeren projecten worden opgezet". En scholing blijft voor werkge vers een sleutelwoord. Wie zich vol doende schoolt, komt altijd wel aan de bak, zo redeneert althans het KNOV in Leiden. Anderen daaren tegen schatten de kansen van men sen die langere tijd werkloos zijn ge weest ook met scholing niet hoog in. De vraag is vrijwel altijd: wie was de laatste werkgever? Wie geen namen kan noemen of alleen namen van werkgevers uit een ver verle den, maakt in de regel geen kans. Borstvoeding De Borstvoeding Groep Leiden belegt woensdag 24 mei een informatieavond. Deze wordt gehouden bij N. Verschoor aan de Burgsteeg 10a en begint om 20.00 uur. Wie over een speciaal onder werp wil praten, kan dat opgeven via te lefoon 312967. 170085 of 312556. Bingo Buurthuis De Pancrat organiseert op vrij dagavond 12 mei een grote bingoavond. Aanvang 20.00 uur. zaal open 19 15 uur. Deelname kost 13.50 gulden. Op Twee de Pinksterdag staan in het buurthuis sjoelen en klaverjassen op het program ma. Aanvang 13.00. zaal open 12.15 uur. Folk In het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare wordt 15 mei het vijftiende Leidse Folkfestival gehouden, georganiseerd door Folkclub Horus en de stichting Leids Folkfestival. Optredens zijn er van onder anderen Jane Cassidy, Windkracht 8, Ar Bleizi Ruz en Ritmia. 's Middag is er een speciaal kinderprogramma met onder meer kindertheater Harlekijn. Het festival begint om 15.00 uur en duurt tot 23.00 uur. de zaal gaat om 14.00 uur open. Kaarten kosten 15 gulden voor de hele dag (donateurs 7,50 gulden), voor de avond 10 gulden (donaterus 5,00 gul den). Kinderen tot zeven jaar kunnen gratis naar binnen, voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar geldt een toegangsprijs van zeven gulden. Open Huis Protestants-christelijke basisschool Het Galjoen (samengesteld uit de Koninging Juliana lagere school en kleuterschool De Kiekeboe) aan de Oosterstraat geeft oud-leerkrachten en -leerlingen de gele genheid de school nog een keer te zien alvorens de school een nieuw gebouw betrekt. Op zaterdag 27 mei wordt van 14.00 tot 17.00 uur open huis gehouden. Afghanistan De Afghaanse schrijfster Amina Shah verzorgt komende weken een aantal pro gramma's in het rijksmuseum voor vol kenkunde. Dit vanwege de tentoonstel ling 'Afghanistan, een nieuw begin'. Van avond en woensdagavond 10 meigeeft Shah van 20.00 tot 22.00 uur een lezing met dia's over het leven in Afghanistan en vertelt ze verhaling. Dinsdag 9 en woensdag 10 mei mei geeft ze tussen 10.30 en 12.300 uur een rondleiding over de expositie, gevolgd door een lezing en verhalen over vrouwen. Woensdag kun nen jong en oud poppen maken, van 14.00 tot 15.30 uur. De programma's zijn in het Engels. Belangstellenden wordt aangeraden plaatsen te reserveren (tele foon 211824). Ouderen Voor ouderen in hun wijken organiseren de buurthuizen Vogelvlucht en Westerk- artier op 23 mei een bustocht naar de Ooypolder. Een bezoek aan restaurant Gouden Handen staat eveneens op het programma. Deelname kost 65 gulden. Opgeven kan in beide buurthuizen. PvdA De PvdA Leiden houdt donderdagavond 11 mei van 19.00 tot 21.00 uur spreekuur in het Gulden Vlies aan de Breestraat. Gemeenteraadsleden en bestuursleden van de partij zijn aanwezig om allerhande vragen te beantwoorden. Bellen kan ook tijdens genoemde uren, telefoon 254547. SSR Studentenvereniging SSR organiseert op woensdag 10 mei in samenwerking met de vereniging Daina en de Slavische Stichting een avond met de Baltische schrijvers Dorte Kareva, Uldis Berzins, Knut Skujenieks en Sigitis Geda. Mede werking verlenen Miriam van Hee, Wil lem M. Roggeman, Theo van Lint en het muzikale ensemble Dutch Baltica. Na af loop' is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in het SSR-pand aan de Hogewoers, aan vang 20.00 uur. Heijkoop; A. Gernts. geb 28 mrt 1925, vrt. echtg. van P. van Wanrooij; J. Koning, geb 13 sep 1921, man; M.J.J. Wesdorp, geb 31 jan 1918, man; F.J. Böckman, geb 17 apr 1923, man; J. Schouten, geb 9 jun 1901, vrl. geh. gew. met J. Flippo; A. Lepelaar, geb 20 jan 1931, vrl. echtg. van C. Driebergen; J.M. van Beek, geb 3 dec 1922, man; L.J. de Bruijn, geb 11 dec 1918, man; Z. Han, geb 12 mei 60. vrl. echtg. van A. Han: A. Sira, geb 1 mrt 1909, vrl. geh. gew. mei J. de Roode; J.F. Kessels, geb 17 nov 1920, man; W. Ligtvoet. geb 22 jun 1907, man; C.W. Doorneveld. geb 13 okt 1911, vrl. geh. gew. met L. Veltman; N.F. de Boer. geb 25 apr 1918, vrl. geh. gew. met J. Bergman; Y. Ameziani, geb 28 okt 1971man; P.H. Monier, geb 28 okt 1937, man; B. de Rui ter, geb 3 apr 1903, vrl. geh. gew. met P.J. Kruijsse; J. Glasbergen, geb 4 apr 1922, vrl. geh. gew. met G. van der Meij; N. Meijvogel, geb 17 jul 1923, man; L.M. Bosman, geb 8 mei 1923, vrl. geh. gew. met F.G.C. Hendriks; P. Erades, geb 22 jun 1914, man. M.B.W. Beenakker, geb. 17 mrt 1908, vrouw; J.C. van Zonneveld, geb. 8 jan 1894, man; A.A. Harlaar, geb. 31 mei 1934, echtg. v. G.J.L. Toussaint; M.H. Winters, geb. 14 jul 1916, man; N. van Hoüwelingen, geb. 10 apr 1930, echtg. v. N. Tegelaar; H. den Oude. geb. 4 leb 1916, geh. gew. met W. Schaap; A. Tendeloo. geb. 1 mrt 1901, man; J.P. Koore man, geb. 8 dec 1902, man; J.M. Klein, geb. 12 jan 1902, vrouw, E. Fonkert, geb. 14 mei 1913, geh. gew. met H.F.J. Schoonenberg Kegel; G. Velthuijzen, geb. 6 nov 1907, man; D.F.E. Meerburg, geb. 3 apr 1902, man; A. van Schie, geb. 28 nov 1906, echtg. v. W. Kuijt; J.H. van Wilgen, geb. 2 aug 1911, man; K.J. Jaszcz, geb. 26 mrt 1953, echtg. v. M.E. Box; J. van den Berg, geb. 12 sep 1899, geh. gew. met A.J. Kors; C.H.J. de Groot. geb. 14 dec 1941, echtg. v. T.A. van Scheijndel. Gehuwd: C. Olivier en H.J.C.J. Smit; R:J. Ver- kes en J.C. Visser; D.E.W. Takkenberg en V.C.S. Percy; B.C.J. Apeldoorn en J.M. Wilde- rink; W.B. Krassenburg en A.C. Buis; N. van Weeren en D.T. de Vries; H P. van der Vos en C.M.A. van Soldt; M.R. van Huissteden en F.W.E. George. Ondertrouwd: A de Wolf en L.M. van Rooij- en; J.A.M.L. Abcouwer en J. Binnenkade; Medhat Mohamed Abzou Zahrah en A.J. van den Berg; S. Stokkel en W.M. Zwaan; JJ.J. Megens en EJ. Pajek; K.B. Asamoah en H. van der Linden; J. Heidweiler en T.S.O.M. Hid- dema; M. Straathof en L. van der Reijden; T. Meijers en M.L. Latusia; E.K. Boot en F.M. Hennink; E.M. Rrhioua en J. de Jong; A.C.M. Verhagen en L.E.H.M. Walenkamp; C. de Ko ning en E. Kralt; C.J. van Ballegooijen en J.R. Inen; C.F.J.L Tombrock en M. Scheller; W.H. Koning en A.L Kwappenberg; J.W.M. Snoeks en J.H. Jansen; A.J. Laan en M.C.H.J. van de Riet; N.F.M. van der Heyden en C.G. Vuyk; R.P. Huismann en L. Hoppezak; P.F.M. Sloot en B.J. Heesen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19