TAD LEIDEN Dierenasiels Leiden en Oegstgeest in geldnood Afval AZL door gemeente verwerkt Bezwaren tegen bouw 60 huizen op Zijloever s LEIDSCH DAGBLAD In Leiden drie extra giromaten LEIDEN - In de loop van dit jaar ko men in Leiden drie extra giromaten. Naast de huidige geldautomaat aan de Breestraat komt een tweede. Voorts komen er giromaten in het winkelcentrum Kopermolen in de Merenwijk en bij het hoofdpostkan toor aan de Schipholweg. Het afgelopen jaar is gebleken dat de giromaat aan de Breestraat zich mocht verheugen in een grote po pulariteit. Bijna dagelijks vormden zich grote rijen voor de giromaat. De Postbank hoopt met de drie ex tra apparaten te kunnen voldoen aan de vraag. Wanneer de giroma ten precies geplaatst worden is nog onduidelijk. LEIDEN - Bewoners van de Atje- hstraat, de Balistraat en de Soem- bastraat maken bezwaar tegen de bouw van 60 woningwetwonin gen op de Zijloever. Zij vinden dat er niet alleen te veel woningen komen in de Kooi en te weinig groen, maar ook dat deze nieuw bouw alleen is gekozen om een ander plannetje te realiseren: een flatgebouw aan de oever van de Zijl, door de omwonenden sma lend 'de snor van Tesselaar' ge noemd vanwege de vorm die de architect aan het pand heeft gege- De gemeente Leiden heeft steeds gezegd dat het flatgebouw dat haaks staat op de Zijl en aan voor- en achterkant aanlegplaat sen heeft slechts een schets is van de architect. Er is nog niets beslo- ten over de invulling van dat deel van de Zijloever, zo stelde de ge meente een paar weken geleden bij de presentatie van het plan. Maar de bewoners vertrouwen de gemeente niet op dit punt. Vol gens hen wordt door de bouw van de 60 woningwetwoningen de verdere indeling van de Zijloever bepaald. "Het plan is onzes in ziens dan ook bedoeld om een verdere discussie over de Zijloe ver al bij voorbaat zinloos te ma ken", schrijven 21 buurtbewo ners in een bewaarschrift. De bezwaren tegen de bouw van 'de snor' omvatten vooral het gebrek aan groen en speelruimte in de Kooi. De bewoners menen dat met de bouw van het flatge bouw dè aanleg van groen en speelruimte onmogelijk wordt gemaakt. "De oever van de Zijl is een zeer geschikte locatie om in de behoefte ruimte te brief. Maar ook de gekozen woningen stuiten op bewaren. Gekozen is voor een zelfde soort woningen als in eerdere plannen op de Zijloever. "Deze goedkoop uit ziende, dakloze bebouwing sluit voor geen meter aan bij de be staande wijkbebouwing. Het is ons ook volstrekt onduidelijk waarom juist de Zijloever moet worden volgebouwd met alleen maar sociale woningbouw? Het goedkope aanzien van de nu ge bouwde woningen is al een aan fluiting voor deze schitterende lo catie. Ook Kooi-bewoners willen graag doorschuiven naar bijvoor beeld premiekoopwoningen", zo schrijven de omwonenden. Plan overkapping buitenbad De Zijl voorlopig in de ijskast LEIDEN - De plannen voor de over- college van B en W. Duivesteijn be kapping van het 25-meterbad van sloot daarop een plan te maken voor De Zijl zijn op een laag pitje gezet, de overkapping van De Zijl. Er is in de plannen een tekort van Bij het zwembad in de Kooi zou- anderhalf miljoen gulden. Volgens den dan twee overdekte baden ko- J. Duivesteijn, hoofd van de ge- men. Eén bad zou speciaal voor de meentelijke afdeling sport en recre- wedstrijdzwemmers en het water- atie, zijn de plannen nog niet defïni- polo zijn, terwijl het andere bad zou tief van de baan. "Ik heb nog hoop", worden gebruikt voor de recreatie- aldus Duivesteijn. zwemmers. In het laatste bad zou- De overkapping van De Zijl den ook wat verfraaiingen worden kwam in discussie tijdens de behan- aangebracht, zoals waterpaddestoe- deling van de gemeentelijke begro ting voor 1988. De opheffing van een van de twee buitenbaden zou moeten worden bekeken, aldus het Acties om inkomsten te verhogen LEIDEN/OEGSTGEEST - De dierenasiels in Leiden en Oegstgeest verkeren in de fi nanciële problemen. De stichting Dierentehuis voor Leiden en omstreken heeft het jaar 1988 afgesloten met een negatief saldo van 18.000 gulden. De stichting vult dit verlies aan uit de reserves. "Maar we kunnen niet nog eens zo'n verlies hebben", meent voorzitter W. Heil bron. Het is overigens niet de eerste keer dat de stichting met verlies draait. De laatste jaren bedroeg het tekort steeds meer dan 10.000 gulden, met als uitschieter 1986 toen er een ver lies van 22.000 gulden werd gele den. Projectteam GSD tegen werkloosheid definitief LEIDEN - Het projectteam Werk loosheidsbestrijding van de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD) krijgt een definitieve status. Aan vankelijk was het de bedoeling dat het team tot oktober van dit jaar De voorzitter wijst een tegenval- Het bestuurslid van de Dierenbe- lende opbrengst van de jaarlijkse scherming wil geen mededelingen collecte aan als voornaamste zaak van het tekort. Deze geldinza meling bracht in totaal 6000 gulden minder op dan begroot. Daarnaast overleg met de architect voert Heilbron aan dat het asiel Postbrug in Oegstgeest minder doen over de termijn waarbinnen de werkzaamheden van start gaan. "Deze week hebben we daarover De voorzitter komsten heeft, omdat het dierente- kondigde verder huis sinds 1986 is afgekeurd pensiondieren. Dat scheelt het asiel 8000 gulden per jaar. De inkomsten op de post 'dieren' vertoont de afgelopen jaren echter een steeds stijgende lijn. In 1986 be droeg de opbrengst nog 82.000 gul den, voor 1989 is een~bedrag van 93.000 gulden begroot. De werkelijke reden van het te stuur zich nog dit jaar buigt over de nieuwbouw van het dierenasiel aan de Besjeslaan. Het dierentehuis ligt in het gebied Roomburg en op de plaats van het asiel moeten wonin gen verrijzen. Het dierenopvang centrum krijgt dan een plaats bij het bedrijventerrein Roomburg. Heilbron kon nog niet zeggen op kort lijkt gelegen in de afdracht welke termijn het asiel moet verhui- de twee medewerkers sociale werkplaats. Tot 1988 hoefde het asiel geen bijdrage te leveren i "Het is echter beter om de plan nen te hebben klaar liggen". De ver wachting is dat verhuizing de loonkosten van de twee mede- dierenasiel de komende vier jaar werkers. Sinds vorig jaar is dat wel nog niet aan de orde i het geval. De jaarlijkse afdracht be draagt 10.000 gulden. Heilbron wil zich echter niet op die extra onkos tenpost beroepen. "Wij hebben die kosten op ons genomen in de over tuiging dat we die ook konden beta len". dergelijke. Op de huidige speelweide zouden om het plan te financieren wonin gen moeten worden gebouwd. Door de woningbouw zou direct het pro bleem van de jaarlijkse verzakken de speelweide zijn opgelost. Elk jaar kost het de gemeente zo'n 40.000 tot 50.000 gulden om de speelweide en de daarop liggende paden weer op het oude niveau te brengen. Volgens Duivesteijn brengt de woningbouw onvoldoende op om de overkapping van het buitenbad te betalen. "Ik kom zo'n anderhalf miljoen tekort", aldus Duivesteijn, die erkent dat de plannen voorlopig op de langere termijn zijn gescho ven. "De financiële situatie van de gemeente Leiden maakt het onmo gelijk de plannen nu uit te voeren". Duivesteijn heeft wel toestem ming gekregen om binnen het ge meentelijk budget op zoek te gaan naar geld om de overkapping te be talen. "Het moet intern worden ge vonden. Bovendien zijn we ook aan het bekijken of het plan eventueel goedkoper kan worden uitge voerd". Het dierenasiel Postbrug Ziekenhuis betaalt 650.000 gulden per jaar Extra inkomsten Om uit de financiële problemen te geraken wil de stichting voor extra inkomsten gaan zorgen. Zo moet de collecte dit jaar 24.000 gulden op brengen. In 1987 en 1988 werd dit LEIDEN - Het afval het Acade- lissement de Hazerswoudse afval van het AZL deed. Er volgde vreden over de wijze waarop Zeg- bedrag bij lange na niet gehaald, "ïisch Ziekenhuis (AZL) wordt in vuiltransporteur Kemp, die jaren- een kort geding dat Kemp won. Een waard alles de toekomst afgevoerd en verwerkt lang voor het AZL werkte, zouden hoger beroep van het ziekenhuis Ketting. "Wij hebben ook steeds de 1985 en 1986 wel. door de gemeente. Het AZL Heilbron denkt dat de collecte directie reiniging, havens door een betere organisatie bestaan. Om de werkloosheidsbe- geld kan opleveren. "Het is erg overeenkomst markten sluiten binnenkort de de directe aanleidingen zijn ren- Maar een woordvoerder van het zaak schikten, een AZL, Dirk Ketting, ontkent dat. Sinds strijding de komende jaren op antwoorde wijze te garanderen, stellen burgemeester en wethou ders voor het projectteam een defi nitieve status te geven. B en W ver wachten namelijk dat vanuit lande lijke èn lokale politiek de werkloos heidsbestrijding wordt geïntensi veerd. De taak van het projectteam is on der meer om de Tijdelijke Voorzie ning Jeugdwerkgarantieplan uit te voeren. Dit plan is opgezet om werkloze jongeren met geen of ge ringe scholing aan een werkerva- "Het gaat werd niet doorgezet omdat beide de weegbrieven gehad zodat v werking konden controleren". De gemeentereiniging haalt i het vorige jaar prijstechnische werkt het Delftse bedrijf Zegwaard verwerkt sinds het vertrek van Zeg- moeilijk om collectanten te krijgen, verwerking van 1300 ton huishou- redenen", zo benadrukt hij. "Al is het ziekenhuisafval. Het contract waard het afval op. Dat gebeurt Dit jaar zijn we echter vroeg met het delijk en 300 ton besmet afval. organiseren begonnen, zodat geplande opbrengst kunnen halen". De collecte wordt dit najaar gehou- aanschaffen den, het natuurlijk nooit plezierig als een met dit bedrijf dat inmiddels ook r het AZL zal de di- van je relaties in allerlei juridische onderwerp i dienst uwacht dat ook het afval van net. p: chiatrisch ziekenhuis Endegeest tlopend op het definitieve strafrechte- contract waarvan de juridische de- chemisch tails nog worden geregeld. De gemeente moet voor het extra afval een nieuwe vuilwagen kopen. Deze wagen zal vrijwel volledig praak zijn geraakt. In eerste instan- omdat het AZL in die periode aller- worden ingezet voor het AZL. Het lijk onderzoek - het Het AZL heeft de laatste jaren afval met huishoudelijk vuil heb- zijn vuil laten verwerken door twee ben vermengd - werd vorig jaar sep- op- tember al opgezegd. Dat gebeurde huisvuilwagen onderzoeken verzeild raakt", twee extra me n. De directie het psy- bedrijven die inmiddels beide SfrÏÏH afde toekomst door de gemeente tie betrof het de Hazerswoudse vuil- lei langlopende contracten nader gewone afval wordt verwerkt in de ja^en al een stijgende lijn In 1985 verwerkt. transporteur Simon Kemp, die er- bekeek in verband met de financié- Leidse vuilverbranding^ het be- •7/->rcrrïon t\\ r\r\cs \rr\r\r Kiino 10 000 VolgenS de gemeente hebben de vail WUlUl veruauil op gl'Uie SUIiacU IC piUUAC lT?nnmnHpnni; Problemen rond de afvalwerking chemisch afval illegaal te hebben het afval donateurs voor een door particuliere bedrijven het AZL gestort, onder meer in Alphen aan goedkoper kon, doen besluiten in zee te gaan met de den Rijn. Vorig jaar zegde het AZL gemeentelijke reinigingsdienst. De het contract met Kemp op omdat hij Tot 1 april verwerkte Zegwaard uiige üGiiuimg aan ecu wcutciva- Tn+.Tccon i or al+iid door. Hui reinigingsdienst. ue net coniraci mei j\emp op ornaat nij A7T ®h§k aa11 ringsplaats te helpen bij overheid of over dp rpnovatil Pn dubieuze afvalstortingen en het fail- niet kon aantonen wat hij met het het vml van het AZL* Wy J ken semi-overheidsinstellinfren. Tien- delijkheid over de renovatie en smette afval gaat naar een speciale verbrandingsoven bij de Afvalver werking Rijnmond. Het AZL be taalt zo'n 650.000 gulden per jaar Hde gemeente het afval. ni-overheidsinstellingen. Tien tallen Leidse jongeren hebben via deze regeling gedurende een half jaar 19 uur per week werkervaring opgedaan. Van de 140 jongeren die inmiddels hebben meegedaan heeft zestig procent vast werk gevonden of volgt nu een reguliere dagoplei ding, vbouw van asiel Postbrug Oegstgeest. Volgens Heilbron vol doet het gebouw niet meer aan de eisen voor de opvang van dieren. Hij noemt het uitblijven van uitvoe ring van de plannen dan ook een 'jammerlijke zaak'. Het pand is eigendom van de Die- Daarnaast kreeg het projectteam renbescherming afdeling Oegst- Werkloosheidsbestrijding een taak om met het arbeidsbureau de her-, oriënteringsgesprekken uit te voe ren. De bedoeling van die gesprek ken is om met langdurig werklozen de kansen op scholing en/of werk te onderzoeken. Inmiddels zijn door de medewerkers van het arbeidsbu reau en het projectteam 473 perso nen gesproken; er zijn 328 actie plannen opgesteld. De inhoud van de actieplannen bestaat onder meer uit acties gericht op scholing, solli citatietraining, beroepskeuzeadvies i werkervaring, geest/Sassenheim, de stichting Die rentehuis Leiden en omstreken is huurder van het pand. De bedoeling is dat er nieuwe hondehokken wor den gebouwd en dat de verblijven voor katten en zieke dieren worden gerenoveerd. Verstoorde relatie Heilbron wil geen uitspraken doen over de reden van het uitstel. Het lijkt erop dat de relatie met de Die renbescherming afdeling Oegst- Daarbij kwamen bovendien de geest/Sassenheim is verstoord. Dat blijkt ook impliciet uit het jaarver slag. Tussen de afdelingen Hazers- projecten zoals sollicitatietraining woude, Lisse, Voorschoten en Lei en een project beroepenheroverwe- den en het stichtingsbestuur be- r jongeren tot 25 jaar. Het staan, aldus het jaarverslag, 'goede sollicitatieproject is inmiddels ge start, het project beroepenherover weging is inmiddels bij wijze betrekkingen'; over de nieuwbouw van dierentehuis Postbrug wordt 'Oegstgeest/Sassenheim' slechts experiment begonnen en wordt uit- schriftelijk benaderd en heeft blijk- gevoerd door een extern bureau. baar geen mondeling overleg Het college van B en W voorziet plaats. Mevrouw L. Slagter van de Die renbescherming ontkent overigens dat de verhoudingen met de stich- het projectteam in de toe komst nog enkele .nieuwe taken. Het dagelijks bestuur van de ge meente denkt daarbij aan een inten- ting slecht zijn. "Er wordt hard ge- samenwerking met instel- werkt om de nieuwbouw en verbou wing voor elkaar te krijgen. Het taak voor het kost nogal wat moeite om het geld werkgele- bij elkaar te krijgen. Gelukkig heb- Manifestatie rond boeken Zeppelin opnieuw lek geschoten LEIDEN - De luchtballon die boven het Stadhuisplein zweef de in het kader van de 'Actie schoon Leiden, samen vervui ling bestrijden' is weg. Nadat de zeppelin gisteren voor de twee de keer met een luchtbuks werd lekgeschoten, is besloten de bal lon definitief neer te halen. Van daag is door de gemeente Lei den aangifte gedaan. Het was de bedoeling dat de ballon tot vrij dag boven het centrum van Lei den zou hangen. De ballon werd maandag ge troffen door zes schoten uit een luchtbuks. Gisteren was het we derom raak. Beide keren zakte het gevaarte langzaam naar be neden. Maandag werden de zes gaten geplakt en de ballon weer gevuld, gisteren pakte de ex ploitant zijn biezen. Volgens de exploitant kwa men de schoten uit de richting van de Burcht. Een gemeente woordvoerder vertelde dat van daag de politie zal worden inge schakeld. Hij weigerde vermoe dens uit te spreken over de mo gelijke daders. De politie denkt dat er met een zware luchtbuks moet zijn geschoten. De zeppe lin hing 50 meter boven van de grond. Eerder deze week protesteer den hondenbezitters tegen de 'Actie schoon Leiden, samen vervuiling bestrijden'. Zij zijn tegen de afsluiting van stadspar ken voor honden en het ver plichte gebruik van hondepoep- zakjes. Het verwijderen van de zep pelin levert in elk geval een be sparing op. Het luchtschip kost te de gemeente duizend gulden per dag. Een woordvoerder van de gemeente denkt dat niet be taald moet worden voor de drie dagen dat de zeppelin nu niet boven het Stadhuisplein hangt. LEIDEN - Het boek staat centraal in de derde week van september. De Leidse bibliotheek en drie boek handels houden in deze periode al lerlei manifestaties om het boek te aldus directeur Van Sprundel de openbare bibliotheek. Alsnog aangifte Zoetermeer heeft bij de politie als nog aangifte gedaan van een ver keersongeval dat op 6 april plaats- De gemeente Leiden heeft 5000 had- De vrouw werd op het Sta- gulden subsidie gegeven aan de or- tionsplein aangereden door een au- ganisatie. De rest van de kosten to tijdens de acties voor loonsverho- wordt opgebracht door sponsors, ging in de verpleging. De vrouw De manifestatie valt samen met het werd overgebracht naar het zieken- 80-jarig bestaan van de Leidse bi- huis. bliotheek. Het letsel is ernstiger dan aanvan kelijk gedacht. De kniebanden van Volgens Van Sprundel worden er de vrouw zijn ernstig beschadigd, in de vestigingen van de biblio- Zij loopt nog altijd in het gips. theek allerlei activiteiten georgani- seerd. De grote manifestaties wor den echter gehouden in de Pieters kerk. Op 21,22 en 23 september is er een tentoonstelling waarop het ver leden, maar vooral de toekomst van het boek centraal staat. Bovendien wordt er een grote boekenmarkt ge houden, waarop ook allerlei andere instellingen staan die met het boek te maken hebben. Beroofd van portemonnee lingen die scholing verzorgen. Ook wordt gedacht projectteam bij genheidsmaatregelen zoals het ben we onlangs i LEIDEN-De laatste asfalteringswerkzaamheden op de Rijnsburgerweg zijn weg van een nieuwe riolering en een asfaltlaag werd voorzien, wordt deze week de toplaag aangebracht. Volgens F. lestra, hoofd van de afdeling bestratingen, is het werk morgenochtend grotendeels klaar. De rijbanen tussen de Warmonderweg en het kruispunt bij de Wassenaarseweg hebben dan een nieuwe bovenlaag, alleen het LEIDEN Een inwoner van de Se ringenstraat is gisteren beroofd van j een portemonnee met 50 gulden en enkele cheques. Een fietser belde bij de man aan en vroeg de weg naar de Breestraat. Tegelijkertijd drong - een handlanger via een openstaan- kenbal. Het wordt een feestavond de achterdeur de woning binnen en tevens een forumdiscussie is nam de portemonnee mee. Volgens wetsvoorstel Buurmeyer/Leynse, gen, anders was het helemaal niet kruispunt moet dan nog worden afgemaakt. Later volgt dan nog het aanbrengen i waarbij gemeentelijke arbeidspools worden ingesteld. i het werk te la- erd het autoverkeer dat de stad in wilde via de Endegeesterstraatweg e de toekomst van het boek. Het politiewoordvoerder Graveland it 7i de belijning. Tijdens het wordt een avond met bewindslie- het de laatste tijd vaker voorgeko de Wassenaarseweg omge- den, uitgevers, schrijvers en publi- men in Leiden dat op deze wijze eer (foto Jan Holvast) cisten", aldus Van Sprundel. diefstal werd gepleegd. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17