E 'Dit meisje is Vi godsgeschenk. Boeiende film over Hess INGEN Winnares Songfestival vorig jaar zoekt erkenning Video met voetbal beelden bekroond 'Beleid ontbreekt bij AVRO' Vluchtfiets De politie in het Rijnmondgebied is drie bankovervallers op het spoor gekomen omdat zij bij 13 eerdere berovingen altijd gebruik maakten van een vluchtfiets. Zondagavond werd weer een fiets bij een bank aangetroffen en maandagochtend konden de bankovervallers, twee mannen en een vrouw, worden aangehou den. De drie pleegden sinds mei 1988 bankovervallen in de regio Rijnmond. Zij gingen daarbij tel kens op dezelfde manier te werk. Onderdeel van de plannen was dat de avond voor de overval al vast een gestolen vluchtfiets bij de bank werd neergezet. De over vallers pleegden ook altijd hun berovingen bij twee dezelfde ban ken in het Rijnmondgebied. Fooi terug De Chinese regering heeft het groene licht gegeven voor een ex periment met het geven van fooi, zo meldt het gezaghebbende Chi nese weekblad Peking Review. Na jaren van heftig debateren lijkt China opnieuw een gebruik uit het eens tot taboe verklaarde kapitalisme te willen i Een snelbuffet-restaurant in de reformistische stad Tianjin heeft van de communistische autoritei ten toestemming gekregen te ex perimenteren met bet geven van fooi. Het restaurant wordt door een aantal Amerikanen en Chine zen geleid. Volgens de Peking Re- view ontvangen serveersters, die voorheen zouden verstijven bij het ontvangen van een fooi, de ex traatjes momenteel met het groot ste gemak. Aanvalsbij De VS worden bedreigd door een invasie van een Afrikaanse aan valsbij. De soort is uiterst agres sief vergeleken met de in de VS inheemse Europese honingbij. Zij is kleiner, heeft minder sterk gif. maar kan een half uur blijven steken, wat al 350 Zuidamerika nen het leven heeft gekost. Hèt probleem voor biologen is dat de Afrikaanse bij weigert het bevruchtend veldwerk te doen zoals de Europese, doch zich daqr wel mee kan vermengen. Daar door gaat de werkeigenschap van de Europese bij verloren en wordt de landbouw bedreigd. Het gaat om afstammelingen van een zwerm die per ongeluk werd los gelaten in 1956 in Brazilië. Een geit aan het Zwitserse Meer van Walensee heeft een methode ontdekt om zijn blik veld te verruimen. Hij springt dan even op de rug van zijn .maatje' de ezel. <i0t0 anp> De VS gebruiken geurvallen van karton in al hun havens en vliegvelden om het oprukken van de bij te stoppen. Üe voorste ver dedigingslinie ligt echter in Mexi co. Daar doodt het Amerikaanse ministerie van landbouw Afri kaanse koninginnen en vervangt deze door Europese om de nare eigenschappen van de Afrikaanse bjj zoveel mogelijk af te breken vóórdat zij de grensrivier de Rio Grande oversteken. nu zijn er weer moeilijkhepen in de sovjetrepubliek georgie... pe laatste tijd hebben we ook van alles gehoord uit azerbaipzjan, ar/menie, moldavië, estland, letland en litouwen ...dat we nog eens de namen van alle sovjet republieken uit het hoofd kennen H£BB£$ n IK U£B EÉN ff IK H£B £K ÉÉNH HILVERSUM De video- award voor de best verkoch te Nederlandse video-pro- duktie is toegekend aan de NOS voor de produktie 'Hoogtepunten van het Eu ropees kampioenschap '88 Nederland-Oranje'. Hierin zijn de successen van het Nederlands elftal in West- Duitsland vastgelegd. De onderscheiding wordt toegekend door de Neder landse Video Detaillisten Organisatie. Van de be kroonde video zijn 30.000 exemplaren verkocht. HILVERSUM (GPD) De situatie binnen de AVRO is verre van rooskleurig. Dat is enerzijds het gevolg van het ontbreken van een duidelijk beleid en anderzijds een ge brek aan management-kwa liteiten en vakkennis bij de leiding. Ook de bemoeienis sen van het bestuur (lees voorzitter - red) met de da gelijkse gang van zaken in het bedrijf hebben daarbij een rol gespeeld. Dat stelt de onderne mingsraad van de AVRO in een speciale brief aan alle AVRO-medewerkers. Het schrijven is een reactie op een eerder bericht van inte rim-manager R.F. de Vicq aan het AVRO-personeel over de vernieuwingsplan nen. Eén en ander is voor de OR van de AVRO aanleiding om morgen en donderdag in Noordwijk intern beraad te hebben over het verande ringsproces binnen de AVRO en een analyse te maken over de situatie tot nu toe en hoe het verder moet. Volgens OR-voorzitter Ni co Leenders is het ontbreken van een herkenbare identi teit er de belangrijkste oor zaak van dat de AVRO geen duidelijk beleid kan voeren. Prioriteit nummer één voor de OR is de aanstelling van de directeur radio en te levisie, die het vertrouwen van het personeel krijgt. LAUSANNE Céline Dion op herkansing een jaar later. De winnares van Dublin dong afgelopen zaterdag avond tijdens de Eurovisie finale in het Zwitserse Lausanne opnieuw mee naar de gunst van het grote pu bliek. Als eregaste en vooral om duidelijk te maken dat haar verrassende zege in de Ierse hoofdstad met 'Ne par- tez pas sans moi' geen een malige uitschieter is ge weest. door Louis du Moulin 15 9) Straight up - Paula Ab- did 16 8) Like a prayer Madonna 17 (22) Into Temptation - Crow ded House 18 (30) Lullaby - The Cure 19 (28) Funky cold Medina - To ne Loc 20 (32) Nothin' that comperes 2u - The Jacksons SOESTDIJK - Het legendari sche popduo The Everly Bro thers komt volgende maand naar Nederland. Op 9 juni tre den ze op in de Evenementen hal in Eindhoven en op 10 juni in de IJsselhal in Zwolle. Dit heeft de organisatie Diba In ternational Concerts meege deeld. Met de concerten in Neder land sluiten Don en Phil Ever ly hun uitgebreide wereldtoer- nee af. Daarna zullen ze tijde lijk met optreden stoppen. De Everly Brothers verwierven hun grootste roem aan het eind van de jaren vijftig en het begin van de jaren zestig met wereldhits als „Bye Bye Love", „Wake up little Susie", „Bird. Dog" en „That'll be the day". De 21-jarige Canadese, aan wie Zwitserland de organisatie van de 34e aflevering te danken had, kwam naar Lausanne om af te re kenen met het verliezèrsimago dat haar, zoals zovele andere win naars, achtervolgt. In Europa al thans, want in eigen land, vooral in de provincie Quebec is Céline Dion wel degelijk de ster gewor den, die normaal gesproken zou moeten voortvloeien uit een over winning bij de enige jaarlijkse ta lentenjacht in Europees verband. Frans Dions lied heet 'Where does my heart beat now' en betekent voor haar een nieuwe start aan het in ternationale popfront. Deze stevi- -ge ballade is de voorbode van haar eerste serieuze Engelstalige album, waarvoor de peperdure hulp werd ingeroepen van top- producers David Foster, Chris Neal en Andy Goldmark. Het ge mis aan een dergelijk produkt ziet ze als de voornaamste oorzaak van de weggeëbde belangstelling Céline Dion: 'Tijd durven nei voor haar in het buitenland. „Niets ten nadele van 'Ne par- tez pas sans moi' maar met een Frans chanson kom je tegenwoor dig niet ver meer in de wereld", bekent de frêle Céline Dion. "Normaal gesproken hadden we dat nummer in het Engels ver taald, maar op het moment dat ik won was ik al druk bezig met mijn nieuwe producersteam. Daarmee waren al zoveel goede ideeën ont wikkeld dat er voor 'Ne partez pas sans moi' in feite geen plaats HILVERSUM (GPD) - In oktober 1972 deed de Britse arts dr. Hugh Thomas, op dat moment als al gemeen chirurg verbonden aan het Britse Militaire Hospitaal in West-Berlijn, een schokkende ontdek king: Rudolf Hess, die in de Spandau-gevangenis bekend stond als gevangene nummer zeven, kon Rudolf Hess helemaal niet zijn. Nummer zeven mis te namelijk de littekens van een ernstige schot wond, die Hess tijdens de Eerste Wereldoorlog in Roemenië had opgelopen. Vanaf dat moment ging dokter Thomas zich ver diepen in het leven van Hitiers plaatsvervanger Hess. Thomas schreef een boek naar aanleiding van zijn bevindingen en vervolgens maakte een ploeg van de TROS met medewerking van Hugh Thomas een documentaire over het raadsel-Hess. Deze film wordt vanavond onder de titel De dubbelganger van Spandau uitgezonden. In de TROS-documentaire wordt uitgebreid inge gaan op de opzienbarende theorie van dokter Tho- s over de dood van oorlogsmisdadiger Hess. Vol gens de Britse arts is de echte Rudolf Hess al op 10 i 1941 neergeschoten, toen hij per vliegtuig op weg was naar Engeland om daar geheime vredeson derhandelingen te voeren. Na zijn dood zou een dubbelganger zijn plaats hebben ingenomen. Deze n viel in handen van de Britten. Zij gedrag was van meet af aan opvallend anders dan men van Hess gewend was: zo was Hess overtuigd vegetariër maar at hij in Engeland ineens met grote smaak vleeswaren. Ook de omstandigheden waaronder gevangene nummer zeven in augustus 1987 overleed, zijn mys terieus. Zelfmoord luidt de officiële verklaring. Moord zegt dokter Thomas. Gevraagd naar de beweegredenen van zijn jaren lange gevecht tegen onwillige, soms vijandige offi ciële instanties, zegt Hugh Thomas: „Ik voel het als mijn plicht als medicus, dat er recht gedaan wordt en eerherstel gegeven wordt aan iemand die ver schrikkelijk verkeerd is behandeld". De TROS-documentaire van producer Karei Hil- le en regisseur Paul Molijn beoogt een reconstruc tie te geven van de gebeurtenissen rondom Rudolf Hess en gevangene nummer zeven. Het is een in alle opzichten overtuigend filmisch document gewor den van een politiek schimmenspel, waarbij zowel Britten als Duitsers en Russen betrokken zijn. Dat de film niet alle raadsels en vragen kan beantwoor den, ligt voor een groot deel aan de weigerachtig heid van de Britse autoriteiten om dossiers, die op de periode Hess betrekking hebben, af te staan. (Vanavond, Nederland 2, TROS, 21.30 uur). tw produkt...' (foto AP) Scoren Céline Dion heeft ook geen secon de het gevoel gehad dat ze zoals collega-triomfators als Johnny Logan, The Bobbysocks, The Herrey's en Corinne Hermes niet meer zou scoren. „Integendeel, want de winst van Dublin voor mij was juist dat ik bij CBS Inter national onder contract kwam, in plaats van CBS Canada. Ik wist dus dat ik kon rekenen op meer steun dan ooit tevoren. Daarom heb ik ook de tijd durven nemen voor een nieuw produkt". Haar manager en ontdekker René Algèlil valt in. „We hebben nooit getwijfeld aan Céline's mo gelijkheden. De Eurovisie-zege is niet meer dan een welkome recla mespot voor ons geweest. Dank zij Dublin kende de hele wereld ineens haar naam. Dat was pre cies wat we nodig hadden. Eén avond heeft dat feest geduurd. Daarna zijn we gewoon verder ge gaan met ons tienjarenplan. Want ik durf je te voorspellen: binnen tien jaar is dit meisje een van de grootste sterren op deze aarde". Zijn optimistische prognose is gebaseerd op zowel een kwart eeuw allerhande ervaring in het artiestenvak als Céline's bijzon dere uitstraling. „Acht jaar gele den leerde ik haar kennen en ik dacht meteen: dit is een godsge schenk. Wat een talent. Hier kan niemand omheen. In Canada en dan vooral in Quebec is dat ook gébleken. Weet je dat ze het afge lopen jaar in Montreal een zaal voor 2400 bezoekers 40 avonden achter elkaar heeft uitverkocht? Geloof me, Céline past in het rijtje van Abba, Udo Jürgens en France Gall. De echte winnaars dus, die er ook zonder het Eurovisie Song festival wel waren gekomen". 1(1) Eternal flame-The Bang les 2(2) The look - Roxette 3 5) Wonderful - Patty Shift 4(4) Paradise city - Guns 'n Roses 5(3) Too many broken hearts - Jason Donovan 6(7) This is your land - Simple Minds 7 (12) 1 beg your pardon - Kon Kan 8 (17) Me Myself and 1 - De la Soul 9(6) Kokomo The Beach Boys 10 (10) Turn the world around - Golden Earring 21 (13) Alles kan een mens geluk kig maken - René Froger Het Goede Doel 22 (18) Ik kan het niet alleen - De Dijk 23 (27) Ordinate Lives - Bee Gees 24 (1) Lolly Lolly - Wendy Lisa 25 (16) This time I know it's for real - Donna Summer 26 (33) Duet (Ik hou alleen van jou) - Rob de Nijs Mar- tine 27 The Eve of the War - Jeff Wayne 28 I'll be there for you - Bon Jovi 29 (21) Real Love - Jody Watley 30 Americanos - Holly Johnson 31 (34) Be there - Clive Griffin 32 Good Thing - Fine Young Cannibals 33. (19) Twins - Philip Bailey Little Richard f 34 (23) In the air tonight (Remix '88) - Phil Collins 35 (29) Move your feet - Hithouse 36 (24) Have a little fait in me - Johnn Hiatt 37 (25) Sleeptalk - Alyson Willi- 11 (15) Keep on movin' - Soul II 38 (31) Je bent alles - Jan ten Soul Hoopen 12 (20) If you don't know my by 39 Heaven help me - Deon now - Simply Red Estus 13 (14) 12 3- Gloria Estefan 40 (26) Mijn naam is Jaap - An- Miami Sound Machine dré vanDuin

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22