mi i mm!-mm vli »i\ sPOsrrv Clerc blijft nuchter Lisse (zo) wil Katwijk verrassen Menken van Grieken Delgado dicht bij leiderstrui ZUIVEL NATUURLIJK ÜINSDAG MEI im PAGÏNA 17 LEIDEN - In de competitie hobbelde de zondagtak van FC Lisse dit seizoen plicht matig en anoniem naar het slot. In de LD-Cup baarde de derdeklasser echter in bijna elke ronde opzien. De mou wen van de Lissenaren wor den blijkbaar voor een be kerwedstrijd net even iets verder opgestroopt dan bij een reguliere competitie wedstrijd. Wat dat betekent weten ze in Al phen inmiddels, want zowel zater dageersteklasser ARC als zonda geersteklasser Alphense Boys wer den gewipt door FC Lisse. De reu- zendoders van trainer Wim Verburg zijn van plan om vanavond in de halve finale ook Katwijk omver te lopen. "En als we eenmaal in die finale zitten, dan zie ik ons nog die óók nog winnen", lacht de Amstelveen- se coach. "Zover is het nog niet, maar als we ARC en Alphense Boys aankunnen dan is Katwijk ook te pakken. We zijn ertoe in staat, dat weet ik". Lisse is underdog en speelt een uitwedstrijd. Maar Verburg is niet temin optimistisch. Ook de fikse ab sentielijst kan zijn gemoed niet ver storen. Pim Hoekstra, Patrick Paar- dekoper, Dennis Hoogendoorn en Paul Pijpers laten verstek gaan op De Krom. In de meeste gevallen gaat het om studieredenen. "Ik kan die gasten geen ongelijk geven", zegt de coulante oefenmeester. Binnenkort ziet de 49-jarige oe fenmeester Abraham al. Voor het zover is heeft hij FC Lisse alweer verlaten. Slechts één seizoen was hij werkzaam op Ter Specke. De coach kon het niet eens worden met de staf. Zijn team zou per week drie trainingen moeten volgen, vindt de clubleiding. Verburg wil niet mee in die gedachtengang. "Het betekent dat je met name op een donderdag- of vrijdagtraining met een uitge dunde selectie zit. Dat leek me niet prettig werken". Hij vertrekt zonder rancune. Inte gendeel. "Ik had best nog wel door willen gaan in Lisse. Een prima club die goed geleid wordt. Met Wim Ei lander (trainer van de zaterdagtak, red.) had ik een hele goede relatie. Alle prestatiegerichte teams speel den ook één systeem. Aanvallend en met drie spitsen. Maar uiteinde lijk kon ik met de club geen over eenstemming bereiken. Jammer". Volgens Verburg heeft-ie zijn kar wei niet afgemaakt. "Er zit meer in deze groep. Dit seizoen hebben we achter kampioen Gouda aangelo pen, maar we hadden veel dichter bij die eerste plaats moeten zitten. Ik heb de indruk dat het een typisch probleem is van de zondagtak. Die gasten gaan op zaterdag graag stap pen en dat merk je op de wedstrijd dag. De zaterdagtak ken ik zo lang zamerhand ook en ik heb de indruk dat het daar veel minder speelt". De routinier weet waarover hij praat. Op zijn 28ste gaf hy er zijn ac tieve voetbalcarrière al aan. Hij trainde in alle uithoeken van weste lijk Nederland. Had SMS, Marken, KMVZ, CSW, Amstelveen en NFC onder zijn hoede. Komend seizoen beproeft hij zijn geluk bij zaterdagt weedeklasser ZOB. Een LD-trofee als afscheidsca deau zou nooit weg zijn. "Nee. Maar het is maar net hoe het balletje rolt. Als we lekker in ons spelletje ko men, sluit ik een verrassing niet uit. Maar ik ga niet van de daken schreeuwen dat wij als 'cupfighter' het wel even doen. Daarvoor ben ik te veel realist. Dat mag ook wel na ruim twintig jaar trainerschap". De wedstrijd in Katwijk begint om kwart voor zeven even als de tweede halve-finalewedstrijd Noordwijk-UVS. ROB VAN DER ZANDEN NOC komt met voordracht voor nieuw bestuur DEN HAAG (ANP) - Het Neder lands Olympisch Comité krijgt op 29 mei een compleet bestuur. Gis teravond hebben de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond en de Nederlandse Volleybalbond het volgende zevental voorgedragen: voorzitter: Mr. J.D.J. Idenburg, vice-voorzitter: mr. R.L.J. Toet, se cretaris-penningmeester: drs. S.F.W. Feenstra, technische leden: ir. W.J. de Beer, mr. E. van Breda Vriesman-Commandeur, P. van der Molen en ir. B.J. Pluymers. Deze voordracht, gesteund door een aan tal Olympische sportbonden, is gis teren tijdens een vergadering door het nog zittende bestuur overgeno men. Op 29 mei wordt het nieuwe bestuur tijdens een algemene ver gadering te Den Haag geinstalleerd. LEIDEN In het kader vt avond in de Kikkerpolder Behalve Idenburg, die al eerder met 5-0. voorzitter was, zijn allen nieuw voor het NOC-bestuur. Toet (zwemmen), Feenstra (ijshockey), De Beer (atle tiek), Van Breda Vriesman (hoc key), Van der Molen (wielrennen) en Pluymers (schermen) zullen hun werkzaamheden bij hun sportbon den moeten opgeven. Van der Mo len is enige tijd geleden al afgetre den als voorzitter van de KNWU. Bij het NOC zal dit zevental moe ten samenwerken met Anton Geesink. De judoreus wordt als lid van het Internationaal Olympisch Comité uitgenodigd voor elke ver gadering. i het 75-jarig jubileum van de Leidse Voetbalclub UVS speelde hetjeugdteam gister en wedstrijd tegen het kampioensjeugdelftal van Ajax. De Amsterdammers wonnen (foto Henk Bouwman) Dogger blij met McEnroe als opponent in Ede Leiden volgend seizoen verder met Van Eijek EDE (GPD) Mei 1985: José- niet te combineren met een inspan- van Gies Pluim door pas in de Luis Clerc is op het centre-court nend tennisbestaan". Behalve huis- kwartfinales de buigen voor Ivan van Roland Garros biina buiten vader werd Clerc ook fruitteler Lendl. Donderdag ontmoet het Ne- zinnen van woede. De normaal <druiven vooral)' W - -- het bloed derlandse talent opnieuw i - "v. w v.x-Daviscupcoach Alva- John McEnroe, geert zich at nadat hem tegen rez dwars lag en de voorkeur gaf aan Dogger heeft die ontmoeting te publiekslieveling Yannick jongere krachten, anders was de in- danken aan een bizar duel vol fou- Noah bij een 6-5-voorsprong in middels dertigjarige Clerc al eerder ten met de Italiaan Frncesco Can- de beslissende vijfde set een voor zijn land in actie gekomen. cellotti (onlangs nog te sterk voor zeer belangrijk punt wordt ont- Nu maakte hiJ begin vorige maand Mats Wilander), dat ook herinnerin- nomen door een der lijnrech- zlJn rentree wi de Argentijnse Davis- gen opriep aan vorig jaar. Toen ters. De Fransman toont zich weer eens sportief, weigert het arbitrale cadeautje m ontvangst langs Paul Haarhuis (6-1, 6-1), a de Argentijnse Davis- cup-ploeg, die Canada versloeg. Clerc zorgde met Horacio de la Pe- a, gisteren in Ede overigens simpel klopte Dogger de Fransman Tulas- ne in de eerste ronde na drie sets (3- 6, 7-6, 6-2), nu deed hij gisteravond precies twee uur hetzelfde tegen te nemen, maar het leed is al ge- het beslissende derde punt in het Cancellotti (3-6, 6-3, 6-4). schied. Clerc blijkt door het in- dubbelspel. Verder werkte de Een onverwachte meevaller voor cident dermate van slag, dat hij ui* Buenos Aires dit seizoen pas zowel bondscoach Franker („onbe grijpelijk, ik dacht dat hy nooit kon winnen en zeker geen driesetter") als Dogger zelf, die vorige maand i LEIDEN - Rudy van Eijck wordt geen bal meer raakt en de der- drie dubbeltoernooien af, de nieuwe trainer-coach van Luba de-rondeDartii alsnoe verliest der dat van Key B»scane aan de zij- Leiden. Van Eijck was.het voorbije ae ronaeParaJ ^snog verliest. de yan Matg Wilander Mede op aan_ al trainer van de Leidse bas- Het zou een keerpunt betekenen in raden van de Zweed gaat Clerc het het Portugese Porto eexTkeelontste- ketbalclub, die in september debu- de carrière van de Zuidamerikaanse nu ook weer op eigen houtje probe- teert in de promotiedivisie. gravelspecialist, die deze week tij- ren, maar bepaald fanatiek pakt hij Rudy van Eijck is als psycholoog dens het invitatietoernooi in Ede de draad niet op. verbonden aan een school in Rotter- precies vier jaar na dato zijn come- „Ik heb geen doel voor ogen. Ik dam. In zijn actieve loopbaan kwam back maakt als enkelspeler. Toen al wil gewoon plezier hebben in ten- hij onder andere uit voor de Suri- stelde hij wanhopig vast dat naamse nationale ploeg, die in 1960 beslissing van een lijnrechter in i deelnam aan het voor-Olympisch klap mijn hele leven verandert". king opliep. Hij werd „volgestopt" met anti-biotica en het had weinig gescheeld of Ede was aan zijn neus voorbij gegaan. „Ik ben pas sinds een week weer op de been, maar ik aldus de nog niet op de wereld- voelde me in staat te spelen; al moet ranglijst terug te vinden Clerc, die ik zeggen dat het me achteraf toch is i 1981 tot de mondiale top-vijf be- tegengevallen". Tegen de hopeloos falende Can- basketbaltoernooi in Italië. In Ne- Gisteren, na zijn degelijke overwin- hoorde en onder andere dank zij 25 __Qr derland speelde Van Eijck onder ning (7-5, 6-3) op de Australiër John GP-toernooizeges bijna twee mil- cellotti kreeg de andere in de eredivisie bij Suvrikri Frawley, vorig jaar nog verliezend joen dollar aan prijzengeld verdien- wereld echter de zege en het Leidse Bona Stars. De Bos- finalist tegen Ivan Lendl, erkende de. „Het gaat me niet om de punten koper was eerder trainer-coach van José-Luis^ Clerc dat het drama op of de centen. Ik ben ook van plan BVO Alphen wijk. Ook vorig jaar bood Leiden Van Eijck de positie van trainer-coach aan, maar Van Eijck sloeg de aan bieding af om tijd vrij te houden voor zijn aanvullende studie psy chologie. Wel bleek hij bereid om voor zijn oude club een belangrijk deel van de trainingen te verzorgen, terwijl hij bij de wedstrijden meestal als klankbord fungeerde voor de coaches Rosdorff en Van der Meer. Rudy van Eijck leek aanvankelijk ook nu geen belangstelling te heb ben en Leiden vestigde lange tijd zijn hoop op BVO-coach Ben Pon- sioen. Ponsioen zette echter zowel Leiden als BVO in de wachtkamer, waarna verdere gesprekken met Van Eijck uiteindelijk toch tot een voor Leiden gunstig einde kwamen. de schoot geworpen, met als i sultaat een wedstrijd tegen Grand-Prixtoernooi- idool John McEnroe. „Gaaf*, vond m per jaar te spelen". de Amsterdamse tiener, „tien keer Clerc, opgeroepen als vervanger gaver dan tegen Lendl. Toen ik in >en ik er voor het eerst se- van de geblesseerde Pat Cash, staar- de luiers lag keek ik al naar finales gaan denken om te stop- de zich dus niet blind op zijn veelbe- tussen McEnroe en Borg". redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden Paal binnen het gehele KNVB-be- stand met voeten getreden. LDWS heeft de voetballerij geen beste dienst bewezen. De mening van 'rechtspreker' Piet van der Berg laat niets aan duidelijkheid te wensen over. De voorzitter van de 'Leidse' tuchtcommissie voor ziet harde straffen voor club, be stuur en ook Leo van de Wete- ringh. Hoewel hij in principe niets met de kwestie 'Marco Dijks man', pseudoniem voor de voet baller Van de Weteringh, heeft te maken, heeft Van der Berg zich op de hoogte laten stellen van het onrechtmatige meespelen van de Woubruggenaar. "Op z'n minst twee punten in mindering, dus sowieso degrada tie", voorspelt Van der Berg, die bin nenkort het tuchtcollege vaarwel zegt. "Dit is met opzet gebeurd en in zo'n geval kan het bestuur aan sprakelijk worden gesteld. Die straffen kunnen uiteenlopen. Van zes maanden tot een jaar. Het ligt eraan of de club eerder over de schreef is gegaan. Dan kunnen er zwaardere straffen worden uitge sproken. Kortom, het ligt aan de omstandigheden. Maar als ze te kwader trouw zijn geweest, wor den de heren een tijdje uit hun functie ontheven. Dat kan niet Van der Berg is ervan overtuigd dat ook Van de Weteringh 'voor de bijl gaat'. "Het is jammer voor die club en vooral voor voorzitter Wil San ders, dat vind ik een aardige vent, maar het is niet anders. Je toont geen beste mentaliteit als je je met dergelijke zaken bezighoudt. Dat moet worden bestraft". en perk Van der Berg is er een radicale voorstander van om het 'kwaad' binnen de voetballerij uit te ban nen. Het is de Noordwijkerhouter een doorn in het oog dat aan het einde van het seizoen reserve-elf tallen worden versterkt om de gradatie te ontlopen. De regel dat een speler, nadat hij de helft plus één wedstrijd van het totale aan tal competitiewedstrijden voor een bepaald elftal heeft gespeeld, niet meer mag 'zakken', wordt stelt Van der Berg, oud-secreta ris van WSB, als voorbeeld. "Op het eind van de competitie verscheen die ploeg met andere spelers. Nou, dan weet ik al ge noeg. Het eerste was al gedegra deerd. Het valt niet te bewijzen, maar ik weet haast wel zeker dat er spelers van het eerste zijn opge steld om de degradatie te voorko men. Maar nogmaals, ook al weet je het zeker, het valt moeilijk te controleren. Toen ik nog secreta ris van WSB was vermoedde ik tijdens een of ander seizoen dat er iets niet goed zat met een reserve- team van Foreholte. Ik gaf de tweede secretaris opdracht om aan het publiek namen op te vra gen van de spelers. Later heb ik daar het bestuur van Foreholte mee geconfronteerd, want er de den een stuk of wat eerste-elftal spelers mee. Op die manier ben ik achter hei bedrog gekomen. Maar zoiets kun je alleen maar doen bij bekende clubs. Speel je bijvoor beeld tegen HBS, dan is controle niet uit te voeren omdat je de men sen niet kent". Van der Berg is van plan om de misstanden aan de kaak te stellen bij de KNVB. "Het spelen onder valse naam, het uitkomen met ongerechtigde spelers, het moet allemaal worden uitgebannen. Maar hoe? Mis schien een strengere controle van de spelerskaarten. Ik ben er in elk geval druk mee bezig", ergert Van der Berg zich aan de verminderde mentaliteit binnen de voetballerij. Grootspraak UVS-trainer Ruud de Groot voelde zich zondag in de steek ge laten door twee routiniers. Ted van Berkel en Cock van Weerlëe hadden zich in aanloop tot het cruciale duel met AFC niet 24 uur met voetbalzaken bezig gehou den. Op de training bijvoorbeekld schitterde het duo door afwezig heid. "Een schandalige zaak", vond de door de degradatie ont dane oefenmeester. Terwijl De Groot vorige week op drie avon den de UVS-selectie afkneep, bevond Ted van Berkel zich op de tennisbaan. Niet voor het plezier, maar voor zijn broodwinning. Van Berkel is sinds kort tennisle- raar. Vandaar. "En op de uren dat ik eigenlijk had moeten trainen, gaf ik les. Hoe lullig ik dat ook vond, ik kon het niet maken om tegen die men sen te zeggen: 'vandaag maar geen les, want ik moet trainen'. Ik loop al vier jaar lang naar werk te zoeken. Nu heb ik eindelijk wat gevonden en dat leg ik niet in de waagschaal voor het voetbal. Dat De Groot roept dat ik de boel in de steek heb gelaten, moet hij weten, maar ik sta voor m'n brood op de tennisbaan. En dat gaat voor. Trouwens, donderdag had ik tijd vrijgemaakt, maar de trainer vond het nodig om ineens 's mid dags te trainen. Uitgerekend op het tijdstip dat ik moest lesgeven. Daarbij huldig ik het principe dat je het op het veld moet waar maken en niet op de training. Als ik speelde, deed ik het toch niet slecht". Hoewel de 31-jarige Van Ber kel de laatste wedstrijden niet meer in de basis is verschenen, heeft hij zich de degradatie van UVS persoonlijk aangetrokken: "Het is een dieptepunt in m'n loopbaan. Ik denk dat alle spelers bij zichzelf te rade zijn gegaan. Het is toch een belachelijke zaak dat UVS met deze selectie is gede gradeerd. De oorzaken? Ik denk dat het tien wedstrijden geleden al is fout gegaan. Toen begon De Groot te schuiven met de keepers. Dat heeft de ploeg geen goed ge daan. Tot aan het slot hebben we vijf punten gehaald. Dat blijft in de hoofdklasse niet ongestraft". Wat nu met Van Berkel en UVS? De boomlange inwoner van Noordwijk blijft in elk geval als trainer aan de Kikkerpolder- ploeg verbonden. Komend sei zoen heeft hij de B-jeugd onder zyn hoede: "Of ik doorga is afhankelijk van de uitkomst van een gesprek met Ruud de Groot. In zit nu in een situatie waarin ik weinig tijd voor training kan vrijmaken. Eist De Groot mijn aanwezigheid op elke training, dan trek ik mijn conclusies". pen. Maar de doorslag gaf dat ik bij lovende come-back in het Gelderse, mijn familie wilde zijn, mijn kinde- „Het is toch allemaal nog te wissel- De Argentijn Jose Luis Clerc is terug van weggeweest. Gisteren won hij in Ede met 7-5, 6-3 van de Australiër John Fawley. (foto ANP) Half punt voor schaker Piket MUNCHEN (DPA) - Jeroen Piket en Paul van der Sterren hebben gis teren in het internationale schaak toernooi in München hun voor sprong van anderhalf punt op de achtervolgers geconsolideerd. De twee Nederlanders veroverden in de achtste ronde een halfje. Piket remiseerde met de Westduitser Wahls. Van der Sterren deelde het punt met de Deen Hansen. Ook de overige partijen eindigden in remi se. Piket en Van der Sterren hebben 6,5 punten. De Westduitsers Schlos- ser en Wahls 5. Belangstelling voor Gillhaus KERKRADE (GPD) - Roda JC en FC Twente hebben belangstelling voor PSV-aanvaller Hans Gillhaus. Roda JC wil Gillhaus als compensa tie voor de naar PSV getransfereer de Michel Boerebach. Die transfer kwam al ter sprake tijdens de on derhandelingen met betrekking tot Boerebach. FC Twente probeert Gillhaus los te weken door hem di rect te betrekken in de overgang van Pieter Huistra naar PSV. Daarnaast is er sprake van een eventuele overgang naar Twente van Hendrie Krüzen, die momen teel is uitgeleend aan Den Bosch. Twente wil de onderhandelingen over Krüzen buiten de overgang van Huistra naar PSV houden. Ook Fortuna Sittard is geinteresseerd in Krüzen. i opgroeien. Dat i ADVERTENTIE co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. vallig. Niet zo vreemd natuurlijk i vier jaar; zeker in het enkelspel wordt een terugkeer dan erg moei lijk. Nee, spijt heb ik er niet van ge had, het was een menselijke beslis sing om uit het circuit te stappen. Maar nu ik terug ben doet het me vooral in mentaal opzicht goed, al is er wel veel veranderd. Van de jon gens die hier in Ede spelen ken ik al leen Edberg, McEnroe en De la Pe- na. Het ging er vroeger ook allemaal een stuk vriendelijker aan toe. De „kids" van de nieuwe generatie zijn net machines, ze willen alleen maar zo hard mogelijk slaan". Clerc is van plan nog enkele we ken in Europa te blijven, alvorens terug te reizen naar zyn geboorte land. Voor het toernooi van Floren ce heeft hij reeds een „wilde kaart" binnen, eenzelfde verzoek wat be treft Rome èn Roland Garros is (nog) niet gehonoreerd. De gravel- bijter zou met name een startbewijs voor de open Franse titelstrijd hooglijk waarderen. Gezien het ver leden mag de organisatie een derge lijk gebaar ook eigenlek best ma ken. Paul Dogger en Ede liggen elkaar wel. Vorig jaar was de zeventienjari ge Amsterdammer de openbaring tijdens het invitatie-tennistoernooi VALDEZCARAY (ANP) Koel en berekend stevent Pedro Del gado op de eindoverwinning in de Ronde van Spanje af. De Span jaard gebruikte de individuele klimtijdrit gisteren om nog dich ter naar de leiderspositie te krui pen. In de door hem gewonnen chronorit kwam de Spanjaard twee seconden te kort om de lei derstrui van de tegenvallende Co lombiaan Omar Hernandez over te nemen. Die kwam nu in bezit van zijn onbekende landgenoot Jose-Martin Farfan, die achter Delgado en de Rus Ivanov als der de eindigde. Delgado probeert op de meest economische wijze de Ronde naar zich toe te trekken. In de twaalfde etappe testte hij het weerstandsvermogen van zijn collega's voor de eerste keer, zon der echt aan te zetten. Gisteren volgde de tweede explosie. Del gado sloeg een gat van 26 secon den met de als tweede finishende Ivanov. Farfan, een tweede-jaars beroepsrenner met ning, moest 39 seconden inleve ren. Hij hield twee tellen over in de algemene rangschikking. Farfan is een tussenpaus. Dat weet de 24-jarige Colombiaan zelf ook. „Ik maak me geen illusie over de eindzege. Zaterdag staat er nog een individuele tijdrit van vyftig kilometer op het program ma. Daarin is Delgado niet te ver slaan", meende de Colombiaanse klimmer van zakformaat, die de leiding van zijn landgenoot Her nandez overnam. Die moest ruim viereneenhalve minuut op Del gado toegeven. Waarschijnlijk wacht Delgado niet tot de voorlaatste dag. Woensdag krijgt het al redelijk uitgedunde peloton een forse ber getappe te rijden. Daarin zal de Spanjaard de beslissende klap willen uitdelen, waardoor hij in de tijdrit niet helemaal voluit hoeft te gaan. De Nederlanders namen een vrije dag op. Alleen Suykerbuyk tastte diep in zijn reserves. Zijn inspanningen werden beloond met de achttiende tijd, waardoor de in Spaanse dienst rijdende coureur zich in de algemene rang schikking bij de beste vijftien schaarde. De overwinningen van Mat- thieu Hermans, zaterdag en zon dag in de Ronde van Spanje, heb ben de renners van de Spaanse formatie Caja Rural meer opgele verd dan alleen publiciteit. Door financiële problemen kon de sponsor de verplichtingen ten aanzien van de renners maanden lang niet nakomen. Gisteren stel de de firma 200 miljoen peseta's (drie mihoen gulden) beschik baar om achterstallig loon uit te betalen en de toekomst van de wielerploeg voorlopig veilig te stellen. Het bedrag is niet vol doende om het seizoen af te ma ken, maar ook voor dat probleem ligt een oplossing in het verschiet. DINSDAG 19.00-20 00 SKY: What a Week. 20.00-21.20 Super: Snooker: reportages uit Dubai. 20.00-22.30 SKY: Tennis: toernooi vanuit Ede. 20.15-22.10 Did 2: Die Sport-Reportage: rechtstreekse reportage van de halve fina le om de Duitse voetbalbeker tussen Borussia Dortmund en VfB Stuttgart. 21.20-21.45 Super: Soccer Scene. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball: voetbal. 22.30-23.30 SKY: Voetbal: kwalificatie wedstrijden WK. 23.00-00.00 Super: NBA-Basketball: play offs. 23.30-01.00 SKY: Hoogtepunten van de Formule I Grand Prix vanuit Monaco. WOENSDAG 10.23-11.55 Did 1: Die Sport-Reportage: bekervoetbal, halve finale tussen Borus sia Dortmund en VfB Stuttgart. 13.15-17.15 Did 1: ARD-Sporl extra: Open Duitse tenniskampioenschappen in Hamburg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17