Rijke Leidenaar met in arme stadsgenoot geïnteresseerd 'Noordeinde moet problemen gemeente oplossen' Weinig bewijzen tegen te laag vliegende reclamevliegtuigjes actiet in vrije tijd U1NÜÜAÜMEI iy«y LEIDEN Actie 'Leiden tegen Verarming' trekt nauwelijks aandacht LEIDEN "Armoede is tob ben, narigheid. Het mag eigen lijk niet voorkomen in een van de rijkste landen ter wereld", zo concludeerden gisteravond en kele deelnemers aan het budgetspel. Dit spel vormde een onderdeel van de week 'Lei den tegen Verarming', die in het teken staat van het feit dat on geveer één op de vier Leide- naars op of onder de armoede grens zit. door Meindert van der Kaaij De avond was eigenlijk bedoeld voor de 'drie' Leidenaars die niet tot die categorie behoren die zo weinig te besteden heeft. Slechts een klei ne dertig mensen maakten de gang naar het gebouw van de sociale dienst aan de Langebrug. En daar onder bevonden zich mensen die het gebouw van haver tot gort ken nen omdat ze van een uitkering moeten rondkomen. Het kan de meeste Leidenaars kennelijk niets schelen dat er een groep van maar liefst 25.000 stads genoten is die het niet breed heeft en soms op een houtje moet bijten. Volgens Erna Treurniet, pastoraal medewerker in de Transvaalbuurt en een van initiatiefneemsters van de week, is alles bedoeld om een beetje solidariteit te kweken met de positie van zo veel Leidenaars. "Mensen die werk hebben den ken dat het de laatste jaren met ie dereen beter gaat. Zelf zijn ze er in inkomen op vooruitgegaan en dat geldt dus, zo redeneert men, voor de hele samenleving. Maar dat is een denkfout. De cijfers wijzen uit dat bepaalde mensen er in de periode tussen 1980 en 1987 ongeveer 15 procent in koopkracht op achteruit zijn gegaan". Specialist Volgens Treurniet gaat het dan met name om mensen die al heel lang van een uitkering moeten rondko men. "Denk daarbij maar aan lang durig werklozen, moeders in de bij stand of wao'ers. Als je daar een maal inzit, kom je er niet meer uit. En juist als je merkt dat iedereen steeds meer geld te besteden heeft, als je politici hoort zeggen dat het weer zo goed gaat en dat kranten melding maken van die sterkere economie, ga je beseffen dat je on deraan de samenleving zit. Dan weetje datje te maken hebt met ar moede", aldus Treurniet. Schrijnende voorbeelden kan zij genoeg verzinnen. De geijkte voor beelden van mensen van wie de wasmachine het heeft begeven en die zich geen nieuwe kunnen ver oorloven tot minder vaak gehoorde voorbeelden. Ze vertelt van een vrouw die bij de huisarts komt voor een kwaal. De arts besluit om zijn patiënt door te sturen naar de spe cialist, waarop de vrouw vraagt of er geen andere oplossing is. De 25 gul den die ze in dat geval moet betalen, heeft ze namelijk niet. "We willen dus de hele bevolking duidelijk maken dat dit voor veel minima de realiteit is. Deze mensen mogen we niet over het hoofd zien. Afgezien van solidariteit hopen we bij voorbeeld dat de andere groepen met ideeën komen om wat aan de armoede te doen". En met het oog op de vervroegde Kamerverkiezin gen in september: "Misschien dat ze dan ook voor een ander beleid gaan stemmen". hoofd, dat ze had getracht een eind aan haar leven te maken. "Ik zag het gewoon niet meer zit ten. Alle rekeningen stapelden zich maar op en ik kon niks betalen. Ik durfde zelfs niet meer thuis te ko men, omdat ik bang was weer nieu we rekeningen te zien. De kleren die ik nu aan heb zijn allemaal krijger tjes van mijn zuster", vertelt ze aan een stuk door. "U had naar de burgemeester moeten gaan. Dat helpt gegaran deerd", valt een ander haar bij. "Daar ben ik te netjes voor", ant woordt ze. De andere vrouw schudt haar hoofd. "Daar moet u zich niets van aantrekken. U moet gewoon gaan mevrouw. Het helpt echt". De rest van de week worden op verschillende plaatsen in Leiden nog meer bijeenkomsten gehouden over de moderne armoede. Zo wordt morgen in Het Gulden Vlies een ronde-tafelgesprek gehouden over 'Werk, baanloosheid en ar beidsmarkt'. In buurthuis Op Eigen Wieken wordt donderdag een dis cussie gehouden over woningtoe wijzing en is er zaterdag tussen 12.00 en 14.30 uur een manifestatie in De Waag. Tijdens deze manifestatie wordt een Leidse Verklaring tegen Verar ming aangeboden aan B en W, ge meenteraad, politieke partijen, Leidse instellingen en kerken. Twee Leidse bijstandsvrouwen lieten gisteravond tijdens e van de sociale dienst kan verlopen. Boosheid over wederom instellen tweerichtingsverkeer Budgetspel Bij het budgetspel moest worden bekeken hoe een bijstandsmoeder met een kind van ruim 1300 gulden per maand moet rondkomen. Het ging allemaal net. Ook de 25 gulden die maandelijks voor de hobby was gereserveerd moest uiteindelijk worden geschrapt. "Ja, dan is wer- kelijk.elke franje er van af', kon ie mand niet nalaten te zeggen. 1 Ook speelden gisteravond Leidse bijstandsvrouwen een rollenspel, waarbij ze lieten zien hoe het toe gaat bij een gesprek aan het loket van de sociale dienst. Een vrouw die had zitten kijken vertelde in het bij zijn van iedereen in wat voor een si tuatie zij verzeild was geraakt. Zij was gescheiden van haar man en op straat gezet. De financiële zorgen groeiden haar dermate boven het LEIDEN "De automobilisten zijn blijkbaar zo belangrijk en sterk dat de problemen die de gemeente niet kan oplossen, op het bordje van het Noordeinde worden gelegd. De problemen die wij hadden komen allemaal weer terug: stank, geluids- en parkeeroverlast". Voorzitter Joke Kolthoff van het ac tiecomité Noo(r)deinde reageert verontwaardigd op het besluit van het collage van burgemeester en wethouders om autoverkeer weer van beide kanten op het Noordein de toe te laten. Het comité vergadert vanavond over mogelijke juridische stappen tegen het besluit, dat don derdag aan de orde komt tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. Volgens de voorzitter zijn op twee na alle Noordeinde-bewoners tegen de te rugkeer van het tweerichtingsver keer. Kolthoff noemt het onbegrijpe lijk dat B en W ervoor hebben geko zen de oude verkeerssituatie op het Noordeinde in ere te herstellen, ter wijl het college het zelf ook geen goede oplossing vindt. "De politie zegt dat ze de controle niet aankan. Rapenburg-bewoners, die verder mooi en rustig wonen, klagen dat ze een stukje moeten omrijden. De bussen vormen een moeilijk pro bleem, hoewel er voor lijn 30 een doorgaande route naar de Stevens hof zou kunnen komen. En vervol gens wordt dan maar besloten het Noordeinde weer open te stellen. Terwijl de stank - of liever luchtver ontreiniging - en de geluidsoverlast onderkende problemen zijn". Maatregelen als dubbele begla zing, zoals B en W overwegen, zijn volgens de voorzitter niet afdoende om de overlast tegen te gaan. "Het zijn oude huizen en al dat zware Vrouwen Eind mei wordt er voor alleenstaande vrouwen een vakantieweekeinde gehou den (van vrijdagmiddag 26 tot zondag middag 28 mei) in Noordwijkerhout. Wie wil deelnemen kan contact opnemen met het Leidse Volkshuis, tel. 141680. Op donderdagmiddag 11 mei is er een ken nismakingsbijeenkomst in het Volkshuis aan de Apothekersdijk 33a. Aanvang 13.30 uur. De kosten bedragen 40 gul den per persoon, 60 gulden per gezin. Sportcursussen De directie sport en recreatie houdt in sa menwerking met anderen de komende maanden weer een aantal kennisma kingscursussen ('s avonds en in de weekeinden)-op het gebied van tennis (zes lessen van een uur, 90 gulden), golf (zes lessen van 50 minuten, 60 gulden) en surfen (twee maal twee uur, 40 gul den). Voor informatie bellen tussen 8.00 en 9.00 uur naar tel. 315601, vragen naar Aad van der Luit of Elly Wulms. Film In buurthuis 't Spoortje wordt woensdag 10 mei tijdens de maandelijkse filmoch tend voor vrouwen The Berlin Affair' ver toond. De entree bedraagt een rijksdaal der. Aanvang 9.30 uur. Japan 'Japan: de onzichtbare drijfveren van een wereldmacht' is de titel van de lezing die K.G. van Wolveren dinsdag 9 mei geeft bij het Studium Generale van de Leidse universiteit. Van Wolveren, NRC Handelsblad-correspondent in Japan, praat over hoe het komt dat de economie in dat land zo snel groeit en Amerika als economische macht door Japan is afge troefd. Over dit onderwerp verschijnt bin nenkort van zijn hand een boek. Verder gaat Van Wovleren in op het dreigend conflict tussen de VS en Japan. Dat con flict is volgens hem mede te wijten aan wederzijds onbegrip op cultureel niveau. 'Ethiek in de journalistiek' LEIDEN - Studentenverenigin gen Quintus, Minerva, Augustinus en SSR houden donderdag 11 mei een forum over 'Ethiek in de Jour nalistiek'. Dit onderwerp mag zich, onder meer door twee veelbespro ken reportages van KRO's Brand punt, de laatste tijd in ruimere be langstelling verheugen. In het forum hebben zitting dr. H. Evers, docent ethiek aan de School voor Journalistiek in Tilburg en ge promoveerd op het onderwerp ethiek in de journalistiek, Volks krant-columnist Victor Lebesque, NRC-hoofdredacteur Woltz, Nieu we Revue-hoofdredacteur Sauer en voorzitter Van Run van de Raad voor de Journalistiek. De discussie begint om 19.45 uur en wordt ge houden in het Academiegebouw. De lezing wordt gehouden in het univer siteitsgebouw aan de Cleveringaplaats 1 en begint om 20.00 uur. Lezing Drs. G. Kiers spreekt dinsdagavond 9 mei bij de Leidse Weer- en Sterrekundi- ge Kring over de supernova 1987A. Plaats van handeling is de collegezaal van de oude sterrenwacht aan de Kaiser- straat, aanvang 20.00 uur. Homeopathie Op de woensdagen 17, 24 en 31 mei wordt in kerkelijk centrum De Regen boog aan de Watermolen 1 een cursus klassieke homeopathie gegeven. Deel nemers maken kennis met de basisprin cipes van homeopathie en een aantal middelen bij acute klachten. Kosten der tig gulden. Opgeven kan schriftelijk en te lefonisch bij mevrouw M. de Wilde, Le derkarper 12, 2318 NB Leiden, telefoon 211788. Ondernemers De Kamer van Koophandel houdt dins dag 23 mei een oriëntatiebijeenkomst voor startende ondernemers. Deskundi gen praten over zaken als onderne mingsplan, marketing, financiering en vergunningen. Een programma en aan meldingsformulier zijn verkrijgbaar bij de afdeling Handelsvoorlichting van de Ka mer, telfoon 250500. De avond wordt ge houden in het gebouw van Dë Kamer aan de Stationsweg 41 en begint opm 20.00 uur. LEIDEN Er zijn plannen voor een drijvende brasserie in het Galgewater. Het café, dat voor het grootste ge deelte uit glas wordt opgetrokken, moet komen te liggen naast de Bostelbrug. Initiatiefnemers J. Ver inga en H. van der Klip hebben al bouwtekeningen ingediend. Deze week overhandigen zij herziene plannen aan de gemeen te. Het ligt in de bedoeling dat het uiterlijk van de brasserie doet denken aan de scheepvaart. De vorm van de op bouw lijkt daarom op die van een zogenaamd stijlleven-vrachtschip. De glazen opbouw wordt op een betonnen bak geplaatst, waarin gedeeltelijk onder water, een volledige verdieping wordt gemaakt. Daarin worden voor zieningen ondergebracht zoals een keuken, magazijn, kantoor en toiletten. De opgang van de boot komt aan de Prinsessekade. Wethouder Van der Molen (ruimtelijke ordening) heeft nog geen standpunt ingenomen over de drijvende bras serie. Wel heeft zij een kijkje genomen bij de uitspanning van Veringa aan het Rembrandt-park. Daar heeft de Leidenaar eveneens een glazen brasserie neergelegd. Deze week is dat café opengegaan. Veringa is verder bekend door zijn verhuur van roeiboten bij zijn bedrijf dat tegenover de molen De Put is ge vestigd. Zijn compagnon Van der Klip is eigenaar van de rondvaartboot Schuitje Vaart. (foto pr) LEIDEN - De Schagenaar en de Amstelvener die gisteren voor de kantonrechter in Leiden stonden hadden nu eenïf niet te hard gere den, zoals de meeste klanten, maar te laag gevlogen. Ze deden dat in van die kleine vliegtuigjes, we kennen ze wel, van die kren gen die een reclameboodschap meeslepen en daarom hinderlijk rond blijven cirkelen boven plaat sen waar veel mensen voor de ge zelligheid samenkomen. door Jan Rijsdam Het geval dat gisteren aan de kantonrechter werd voorgelegd speelde zich af in april 1987. Het tweetal was uit Rotterdam ver trokken met als target het bloe mencorso, aldus één van de vlie gers in turbotaal. Alweer op de te rugweg kwam, boven Roelo- farendsveen, op een gegeven mo ment een vliegtuigje van de rijks politie naast het tweetal vliegen en werd geconstateerd dat de re clamevliegers 200 voet (60 meter) te laag vlogen. Eep bon tussen de ruitewissers was er niet bij maar het tweetal moest zich gisteren diis wel voor de rechter verant woorden. Reclamevliegtuigjes vliegen al tijd al op minimale hoogte (1400 voet, ruim 400 meter) maar deze keer waren ze dan toch echt te ver gezakt. Niet omdat hun reclame boodschap dan beter leesbaar zou zijn, beweerde de vlieger uit Schagen. Nee, het was in op dracht van de verkeersleiding van Schiphol, dus uit veiligheids overwegingen. "Zeg je dan niet tegen die verkeersleiding: dat is flauwekul, ik mag niet lager dan 1400 voet?" wilde de kantonrech ter weten. "Nee, vliegen is geen flauwekul", aldus de Schagenaar op besliste toon. "Als de verkeers leiding zegt dat ik naar 1200 voet moet dan doe ik dat". De twee reclamevliegers werd evenwel ten laste gelegd dat zij te laag vlogen boven Roelofarends- veen, dat net buiten het verkeers gebied van Schiphol ligt. Het tweetal had dus al weer kunnen stijgen naar de wettelijk voorge schreven minimum vlieghoogte. Omdat de vliegers dat hadden na gelaten waren ze wel degelijk in overtreding, meende de officier van justitie. Ze zaten gewoon te laag. Niet alleen omdat Schiphol daartoe opdracht had gegeven maar omdat het de reclamebood schap, voor het publiek dat naar het corso kwam kijken, beter leesbaar zou maken, zo klonk door in het betoog van de officier. De officier herinnerde er aan dat onlangs een aantal collega's van de reclamevliegers zijn ver oordeeld voor te laag vliegen en eiste voor het tweetal dat gisteren voor de kantonrechter stond de zelfde straf: een geldboete van 250 gulden. De raadsman van de reclame- vliegers noemde de bewijzen te gen het tweetal magertjes. Er was geen foto of een filmpje van de ovetreding. Alleen maar een con statering met het blote oog en een metertje in het vliegtuig van de rijkspolitie dat ongetwijfeld wei eens hapert. Het strafbare feit was volgens de raadsman daarom niet onomstotelijk bewezen en hij Vroeg zonder blikken of blozen vrijspraak voor zijn cliënten. Aan de bewijslast twijfelde de kantonrechter niet, maar er wa ren wel twee andere zaken die de rechter uiteindelijk afhielden van een veroordeling. In de eerste plaats bleek tijdens de zitting dat één van de vliegers militair is en in zo'n geval de kantonrechter he lemaal niet bevoegd om over de kwestie te oordelen. Maar, buiten dat, wilde de rechter de vliegers hun fout toch ook niet te zwaar aanrekenen.. Het tweetal had weliswaar te laag gevlogen, maar dit strafbare feit werd geconsta teerd net buiten het gebied waar over Schiphol de leiding had. Ei genlijk was de reclamevliegers al- leen te verwijten dat zij niet snel genoeg waren gaan stijgen, meen de de rechter. Maar de vliegers hadden daar ten minste toch en kele minuten voor nodig. Er mocht niet van hen verwacht worden dat ze, eenmaal buiten het door Schiphol gecontroleerde gebied, als een komeet omhoog zouden schieten. De rechter kwam tot de conclu sie dat hij in het geval van de mili tair niet tot oordelen bevoegd was maar hem anders zou hebben vrij gesproken. Voor de andere vlie ger, over wie de kantonrechter wel had te oordelen, betekende dit dat hij overeenkomstig han delde. vrachtverkeer trilt door". Verder wijst Kolthoff op Noordeinde-be woners die aan cara lijden. Voor hen wordt de situatie er zeker slechter op, stelt ze. "Als het verkeer terug komt, zullen ze weg moeten. Ze krij gen het met al dat verkeer harstikke benauwd. Het Noordeinde is de smalste straat van Leiden waar zo veel verkeer door moet". Ongehoorzaamheid Noordeinde-winkelier F. Hofman onderschrijft het betoog van Kolt hoff geheel. "Ik heb er geen woor den voor", zegt hij. Het aantal on dernemers dat zich achter het B en W-beleid schaart, is ongeveer net zo groot als het aantal dat eenrich tingsverkeer een betere oplossing vindt. Hofman behoort tot de laatste categorie. Vooral het argu ment dat automobilisten het inrij- verbod toch massaal negeren en de politie niet permanent controles kan houden, stuit hem tegen de borst. "Als de burgerlijke onge hoorzaamheid zegeviert, waar blij ven we dan?" vraagt hij retorisch. Bezwaren van Rapenburg-bewo ners dat ze een stukje moeten omrij- Lezers schrijven Zuivere koffie Verheugende mededeling in de ru briek Steeds in deze krant van 26 april dat ook de ambtenaren in Lei den zijn overgegaan op het drinken van de zuivere koffie. Het schijnt al leen geruisloos te moeten gebeuren. Omdat die koffie iets duurder is? Die koffie kan alleen 'zuiver' zijn als de wereldhandel en de branders in Nederland er niet zo'n grote greep op houden. Dan ook kunnen de kleine koffieproducenten in co öperaties samenwerkend niet wor den uitgespeeld door de multinatio nals. Goedkoop betekent hier dus duur-koop, omdat de kleine koffie boeren dan aan het kortste eind trekken. Een paar keer wordt in het artikel het woord '3e wereldkoffie' ge bruikt. Alle koffie komt uit de derde wereld vanwege klimatologische omstandigheden. De vraag is dus hoe de koffie in Nederland moet ko men. Daarop weten de handelaren een traditioneel en dus eenzijdig antwoord. Misschien is bij '3e wereldkoffie' gedacht aan de zuivere koffie van de wereldwinkels. Die noemden zich Burgerlijke Stand ter; Martha Jacoba, dv. A.A.F.H.R. Heshusius; Jacobus Adrianus Sebastiaan, zv. J.A. Devilee en J.J. Gijzenij; Ralf, zv. S.J. Uitendaal en M. Hoogkamer; lona, dv. H.B. Mulder en T.J.F. Walaardt Sacré van Lummel; Noureddine, zv. M. Azougagh en N. Achamlal; Trijntje Arendje Trude, dv. V. Vlasman en B.D. van der Plas; Dennis, zv. J. Zwanenburg en A.M.M. Imthorn; Hamza, zv. E.H. Badrani en N. Bellaado; Jan net, dv. A. van Beelen en G. Kuijt; Shane, zv. E. van Zelm en M.G.M. Ruigrok; Gerritje Huiber- dina, dv. A.E. Guijt en J.M. Boomsluiter; Wen dy, dv. P. Zwaan en W. de Mooij; Jacobus Leo nard, zv. C.P. Hoek en D.G. Zwanenburg; Cor nells Richard, zv. C.P. Hoek en D.G. Zwanen burg; Camiel Geert, zv. C. Jalink en B.P.M. Grootscholten; Tim, zv. A.P. van de Hoef en H.J. Wip; Bo, zv. A.J.C. van der Bom en S.J. Heshof; Karsten Olaf, zv. C. Glasbergen en J. Hoeven; Ruben Joakim, zv. J.W. van Haarlem en J.C. Kooy; Maaikela, dv. C. Rozema; Cha- rissa, dv. C. Rozema; Tim, zv. P.A. Plug en O.J.H. Teekens; Daphne Nicole, dv. J. van Iter- son en A.M.C. Witsenburg; Robin, zv. R. van der Schalie en P.J. Rewijk; Esther, dv. W.H. Boot en H. van der Leede; Cornelia Catharina, dv. P.E.M. Steenvoorden en H.G. Hazenoot; Vincent, zv. A.H. van Maanen; Arjen Hubert, zv. H.T.A. Koot en M.L.M. Hoogervorst; Johan na Cornelia Bastiaantje, dv. P. Noordzij en C.A.Y. Eekhof; Lihth, dv. D.H. Kramer en A. Moses; Niels Stefan, zv. F.C. van den Berg en B.P.E.G. van Winden; Dennis, zv. J.M. van Klaveren en E.M.C. van Gestel; Vera Valeska, dv. C.S. van Oosten en M. van der Vijver; Meh- met Tufan. zv. T. Ri§vanoglu en C. Ri§vanoglu; Jacoba Nicoline, dv. J.N. van Duijn en M. van Duijn; Robrecht Alfonsus. zv. W.A. Fasel en M.G.M. van Adrichem; Pieter Andreas Danny, zv. P. Rovers en H.C.J.M. van Roessel; Leon Marco, zv. W.C. Verhoeven en H.M. Bood; Estelle Victoria Jennifer, dv. J.W. den Ridder en S. van den Broek; Julia Marissa, dv. A.J.J. van Uden en J.M.C.H. Bon; Ralph Frederik, zv. C.W.F. Karstens en E.G.M. Vink; Cornelis Pe trus, zv. J.G.C. van Veen en E. van der Meij; Davey, zv. E. Lanooij en C.M. Kalden. den, wuift hij weg. "Dat zijn argu menten die nergens op slaan. Maar op het Rapenburg wonen mensen 'op stand' en die krijgen kennelijk meer voor elkaar". Het vooruitzicht weer van twee kanten auto's langs zijn winkel te zien komen en aan weerszijden van de straat veel geparkeerde auto's te zien staan, stemt hem geenszins vrolijk. "De huidige situatie was re latief een redelijke verbetering. Straks wordt de stank weer heel erg, dan zie ik het hier denk ik niet meer zitten. De geluidsoverlast is al te hoog. Ik vind dat, voordat het Noordeinde weer aan twee kanten open gaat, dan eerst bij alle huizen die dubbele beglazing moet zijn aangebracht. Als dat mogelijk is, zal ik proberen dat via een kort geding of iets dergelijks voor elkaar te krij gen", aldus Hofman. Hij betreurt het dat de gemeente geen proef heeft willen houden met het omdraaien van de rijrichting. "Dan komen er problemen met de Witte Singel, maar ze hadden het toch kunnen proberen?" aldus Hof man die vermoedt dat het besluit een voorloper is op het plan de bin nenstad autovrij te maken. vroeger '3e wereldwinkel'. En nu niet meer omdat wordt ingezien dat de oorzaken van de problemen in de derde-wereldlanden hoofdzakelijk in onze eigen wereld gezocht moe ten worden. De zuivere koffie staat tegen woordig ook met het keurmerk 'Max Havelaar' op de schappen in veel gewone winkels. Door deze koffie in de wereldwinkel te kopen wordt het netwerk van actiegroe pen gesteund dat zich toelegt op het kritisch consumeren in het alge meen en op de achtergrondinforma tie daarbij. Frits Glotze, De Hooghkamer 29, Voorschoten Zeppelin met luchtbuks neergeschoten LEIDEN - De zeppelin boven het Stadhuisplein is gisteren 'neergeschoten'. Het luchtge vaarte, dat vanwege de start van 'Actie schoon Leiden, samen vervuiling bestrijden' was opge laten, werd getroffen door zes schoten uit een luchtbuks. Het is niet bekend of de zep pelin is neergehaald door boze hondenbezitters. Zij zijn het niet eens met de afsluiting van stadsparken voor honden. Door de zes schoten kwam het luchtschip langzaam naar bene den. Nadat de zes gaten waren gepakt, werd de zeppelin weer opgelaten. Het is de bedoeling dat de zeppelin tot en met vrij dag boven het Stadhuisplein hangt. Aanleg weg naar de Vlietlanden LEIDEN De provincie Zuid-Hol land begint binnenkort met de nieu we weg naar de Vlietlanden. De weg loopt parallel aan rijksweg A4 en be gint bij de op- en afrit van die rijks weg op de Europaweg. De nieuwe weg wordt 1,8 kilometer lang en is alleen bestemd voor gemotoriseerd verkeer, fietsers blijven gebruik maken van de Vlietweg. De aanleg vergt een periode van 20 maanden. Deze periode is zo lang omdat een aantal belangrijke leidin gen moet worden gekruist en de bo dem ter plekke zeer slap is. De weg moet eind 1990 gereed zijn. Mogelijk komt er ook een bus- strook naast de Europaweg te lig gen. De provincie noemt de aanleg van de busstrook 'waarschijnlijk'. Daarmee wordt de parallelweg bij de Kruisherenweg verbonden met de busstrook bij de Lammebrug.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15