GS moeten bemiddelen bij streekmuziekschool TROUWPLANNEN? VUL IN! Lot van 200 bomen Nieuweweg onzeker Voorschotense cartoon in de strijd tegen roken Milieu-effectrapportage niet verplicht bij Does Snelle beslissing over All-west' Boete voor doodrijden vrouw in Leiderdorp DINSDAG 9 MEI 1989 Onderhandelingen over privatisering vastgelopen Nieuw onderzoek in Zoeterwoude SlGARET-Jt paratie is weggegooid geld, oordeelt de eerste burger, want de fundering van de Nieuweweg is slecht. Volgens Houdijk brengt de re constructie absoluut geen verande ring in het karakter van de weg. "Er komt een asfaltweg met precies de zelfde breedte en bomen aanweers- zijden voor terug". De burgemeester vertelde dat een firma de opdracht zal krijgen om verschillende mogelijkheden te on derzoeken en de kosten te ramen. Houdijk liet nadrukkelijk de moge lijkheid open dat de Nieuweweg blijft zoals die is. ZOETERWOUDE - Of de 200 iepen langs de noordzijde van de Zoeter- woudse Nieuweweg, die wordt ver legd en opgeknapt, moeten worden omgehakt, is nog maar de vraag. De mogelijkheid bestaat zelfs dat de Nieuweweg helemaal niet wordt vernieuwd, zo bleek gisteravond in de raadscommissie openbare wer ken. Diezelfde raadscommissie is vori ge maand akkoord gegaan met de reconstructie van de Nieuweweg maar PZ is inmiddels van mening veranderd. Volgens fractieleider W. Ooijendijk zijn de progressieven bij nader inzien heel ongelukkig met de bomenrooi omdat een kenmer kend dorpsgezicht op die manier wordt opgeofferd aan het verkeer. "Wij moeten nu eens niet kiezen voor een soepele gang van het snel verkeer. Er is immers geen pijlsnel le verbinding tussen Zoetermeer en Leiden nodig", betoogde hij. Vol gens de PZ'er voldoet de Nieuwe weg in de huidige staat aan de kwa liteitseisen die aan een verkeersar me verbindingsweg worden ge steld. "En dus kan de Nieuweweg maar het beste blijven zoals die nu Verslechtert de toestand van de Nieuweweg door het uitblijven van een opknapbeurt dan moeten de au to's maar wat minder diep het gas pedaal intrappen, oordeelt hij. Op de publieke tribune toonde actievoerster M. de Blok-Redelijk zich verheugd over de ommezwaai van PZ. De Zoeterwoudse heeft on der meer door de uitgifte van pam fletten te kennen gegeven de bo men te willen behouen. "In deze tijd van ruimtevaart en techniek moet het toch mogelijk zijn om een een voudige polderweg te vervangen zonder dat de bestaande begroeiing wordt opgeofferd", vraagt zij zich af. Volgens De Blok staat als er toch zou worden gerooid de geloofwaar digheid van het groenbeleid van de gemeente Zoeterwoude op het spel. Een vertegenwoordiger van het waterschap dé Ommedijck verde digde de verschuiving van de weg in noordelijke richting. Het verkeer op de Nieuweweg neemt toe, ook in zwaarte, waardoor de sloot aan de zuidkant volledig wordt dichtge- drukt. Daardoor ko.mt de wateraf voer van een groot weidegebied in gevaar. Indien de sloot op keurhoogte en - diepte moet worden gebracht - en dat is een eis van het waterschap - dan krijgen de bomen aan de sloot kant het zwaar te verduren. De bermbreedte vermindert en de bo men schuiven langzaam maar zeker weg. De woordvoerder van het water schap kan zich voorstellen dat de politieke partijen moeite hebben om hun achterban te verkopen dat er een bijl in 200 bomen moet "maar je moet soms een tijdelijk offer brengen om iets te bereiken". De bedoeling is om de iepen te vervan gen. "Is een rij van - tijdelijk - klei nere bomen een onaanvaardbare copnsequentie?". Burgemeester Houdijk sluit zich daarbij aan. Elke provisorische re LEIDERDORP - De onder handelingen over privatise ring van streekmuziek school Rijnakkoord zijn vastgelopen. Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge en Alkemade zijn tegen privati sering van de school, Leider dorp blijft een voorstander van afstoten. Om de patstel ling te doorbreken wil me vrouw C.A. Huigen, wethou der van Leiderdorp en voor zitter van de gemeenschap pelijke regeling Rijnak koord, de kwestie voorleg gen aan Gedeputeerde Sta ten (GS). kan echter beslissen om Leiderdorp in een andere regio onder te bren gen. De vier gemeenten die Leider dorp niet steunen zijn bang dat Rijnakkoord na privatisering te weinig leerlingen zal trekken. Ze vrezen dat de school een te elitair karakter krijgt. In eerste instantie waren de deel nemers van de gemeenschappelijke regeling wel bereid zich aan te slui ten bij de plannen voor privatise ring. Leiderdorp bood de gemeen ten aan 75 procent van de 'aanloop kosten' op zich te nemen. Maar na dat de betreffende wethouders hun achterban hadden geraadpleegd veranderde hun mening. Beheersbaar Het privatiseren van de streekmu ziekschool is volgens Leiderdorp noodzakelijk om de kosten beheers baar te maken. Bij een private in stelling kan de gemeente kiezen voor een bepaald pakket en hier voor een vast bedrag vergoeden. De deelnemende gemeenten zijn nu in een stichting ondergebracht; de kosten van de muziekschool worden evenredig verdeeld. De deelnemende gemeenten hebben geen vetorecht om plannen, met bij behorende kosten, tegen te houden. Onder geen beding wil Leiderdorp de huidige regeling voortzetten. Huigen wil met de provincie praten omdat die moet beslissen over een nieuwe gebiedsindeling voor de streekmuziekscholen in Zuid-Hol land. Die nieuwe regeling is het ge volg de geplande herindeling van gemeenten en zou 1 januari 1990 moeten ingaan. Leiderdorp wil, ondanks de pro blemen, het liefst met de huidige deelnemers doorgaan. De provincie De winnende cartoon van de Voorschotense middelbare scholier Ro bert Buizer. Mevrouw C.A. Huigen, wethouder van Leiderdorp en voorzitter van de gemeenschappelijke regeling Rijn akkoord: ..'Patstelling'. (archieffoto) Wethouder Baming: 'ja' tegen kabeltelevisie. (archieffoto) Kabel-tv voor dunbevolkt deel van Wassenaar WASSENAAR - Bewoners van vijf Wassenaarse 'witte vlekken' krijgen alsnog kabeltelevisie. Het gaat om de Zy de weg ten oosten van de rijksweg, de Rust en Vreugdelaan, Paauwlaan, Buurtweg, Van Brienenlaan en Kat wij kse weg ten noorden van Rijksdorp. Dit meldde wethou der C. Baming gisteravond tij dens een vergadering van dë raadscommissie voor financiën en economische zaken. Bij een behoefte-onderzoek van gemeente en Casema zei 57 procent 'ja' tegen de eenmalig verlaagde entreebijdrage (geen 750 maar 550 gulden). Uitgangs punt voor deze laatste kans was een minimale respons van 60 procent. Wassenaar valt echter niet over drie procent en heeft Casema de opdracht gegeven aansluitingen te realiseren. Het noordelijke deel van de Oostdorperweg blijft een witte vlek. Slechts eenachtste van de bewoners wil hier kabeltelevi sie, zo bleek uit de peiling. Naast deze witte vlekken resteren nog enkele plekken die zeer ver spreid en zeer ver van de open bare weg liggen. Kabelaanslui tingen kosten hier 30.000 gul den. Geen enkeling heeft in het verleden dergelijke bedragen neergeteld. VOORSCHOTEN - De Voorschotense middelbare scholier Robert Bui zer (17) heeft de eerste prijs gewonnen in een landelijke cartoonwed strijd van de Nederlandse Nietrokersvereniging CAN. Zijn cartoon kreeg een plekje op de kaft van een CAN-cartoonboekje en zal te zien zijn op menige niet-roken poster. Het werkje laat een rokende vrouw zien die haar buurman vraagt of hij een sigaretje wil. Omgeven door rook zegt deze: "Nee ik rook wel mee". Zelf rookt Robert nu en dan een sigaartje, maar ergert hij zich aan het roken in kleine, slecht geventileerde ruimten. Wanneer iemand daar toch rookt zal hij er niets van zeggen, maar met de cartoon levert hij dan toch een bewuste bijdrage aan een rookvrije omgeving. De eerste reac ties maakten hem dat goed duidelijk. Op zijn scholengemeenschap, de Vlietschans iri Leiden, hebben en kele leerlingen onlangs de aanzet gegeven tot rookvrije leerlingen ruimten. De respons viel tegen, maar na ingrijpen van de schoolleiding is de ruimte in de lange pauze rookvrij geworden. In de kleine pauze mag er nog steeds worden gerookt. dus nfec brommen Nijpels geeft Leiderdorp gelijk DEN HAAG/LEIDERDORP - Het gemeentebestuur van Lei derdorp was in 1986 wettelijk niet verplicht om voor de aan vraag van de vergunning voor de stortplaats 'De Does' een milieu-effectrapportage uit te voeren. Wel had de gemeente op vrijwillige basis zo'n rapport kunnen opstellen. Ontkennend antwoordt Nijpels ook op de vraag van Lankhorst of het waar is dat naast Leiderdorp nog eens positief is beschikt in 39 andere gevallen van ontheffing. Volgens de bewindsman gaat het 'slechts' om zeven aanvragen. Gedeputeerde Jansen en burgemeester P.H. Schoute openen de veilig gemaakte oversteek in de Wassenaarse dui nen. (foto Dick Hogewoning) Oproep Gedeputeerde Jansen in Wassenaar De gedeputeerde opende de vei lig gemaakte oversteek voor fietsers en voetgangers over de autoweg naar de Wassenaarse Slag, het fiets pad langs de drukke sluiproute Kokshornlaan en de gereconstru eerde kruising Van Zuylen van Nij- eveltstraat/Storm van 's Gravesan- deweg/Katwijkseweg. De Wassenaarse burgemeester REGIO - Gedeputeerde T. Jansen van verkeer en vervoer wenst een snelle beslissing over de aanleg van de rijksweg 11-west. De val van het kabinet mag de besluitvorming over deze omstreden weg door Voorschoten en langs de Leidse Stevenshof niet vertragen. Dit zei hij' gisteren tijdens enkele ope ningshandelingen in Wassenaar. Raad Wassenaar: rem op reclame roken en drinken WASSENAAR - Op grote reclame borden en de nieuwe, plastic hus- hokjes in Wassenaar mag niet te veel reclame'voor rookwaren en al cohol worden gemaakt. Een kwart is voor de gemeenteraad het maxi mum, het CDA weigert ook maar een reclame-uiting voor roken en drinken te accepteren. Als de ge meente een ontmoedigingsbeleid wil voeren, moet ze daar ook wat voor over hebben. Volgens B en W, die een maxi mum van 50 procent voor roken én drinken voorstaan, zal de betrok ken firma Publex niet iedere beper king accepteren. Advertenties van tabaks- en alcoholfabrikanten zou den een belangrijke inkomstenbron vormen. Dit bleek gisteravond tij dens een vergadering van de raads commissie voor financiën en econo mische zaken. Toch zullen burgemeester en wet houders vanmiddag tijdens de col legevergadering nog eens discussië ren over de reclame-uitingen en wil len Publex vragen hoeveel het het bedrijf kost wanneer de reclame voor roken en drinken wordt terug gedrongen. Om te voorkomen dat Wassenaar net als Leiden proble men krijgt met in Frankrijk ge maakte plattegronden, zullen B en W een oogje in het zeil houden. Straatnamen moeten foutloos wor den vermeld. VOORSCHOTEN - De directeuren Oostduitsland. Terwijl de directeu- van 12 Voorschotense basisscholen ren dachten dat zij het milieu hiel- zijn boos op de gemeente omdat die pen schoonhouden, worden 'halve niet heeft gemeld dat de batterijen maatregelen getroffen', uit speciale batterijenbakken op Dit schrijven zij in een brief aan scholen gedumpt zouden worden in het college van burgemeester en Het gebouw van de nieuwe Warmondse basisschool Alleman blijft zo grOOt als het is. (archieffoto) Geen uitbreiding Alleman-school WARMOND - Uitbreiding van het gebouw van de nieuwe Warmondse school 'de Alleman' met twee naar lokalen is volgens het ministerie van on derwijs niet gerechtvaardigd. Het ministerie is dan ook niet bereid om alle vier de aangevraagde lokalen nu te bekostigen. De raadscommissie weizijn legde zich gisteravond neer bij het advies van B en W om niet tegen dit besluit van het ministerie in beroep te gaan. De Alleman, een algemeen-bijzondere school, zal zijn eerste schooljaar C89-'90) dan ook moeten beginnen met twee lokalen in het gebouw aan de Laan van Oostergeest 4. Volgens de gemeentelijke welzijns- en onderwijs- ambtenaar J. Timmermann weet het schoolbestuur precies waar het aan toe is als op de eerste dag de schoolkinderen "de poort binnenmarcheren". Nadien kunnen altijd nog aanvragen voor extra lokalen worden gedaan. De Alleman heeft met zijn veertig tot vijftig leerlingen voorlopig genoeg aan de twee lokalen. In het schooljaar '90-'91 bestaat de mogelijkheid met één lokaal uit te breiden. De school is dan geschikt voor drie groepen ofte wel 84 leerlingen. Voor deze 'partiële' aanpassing krijgt de gemeente ruim 2,3 ton van het ministerie. Het ministerie remt de groei van het schoolgebouw wat af omdat het al gemeen-bijzonder onderwijs in met Warmond vergelijkbare gemeenten niet zo veel leerlingen aantrekt als het bestuur van de Alleman heeft ge raamd. DEN HAAG/HAZERSWOUDE/LEIDERDORP -. De rechtbank in Den Haag heeft vanmorgen een 71-jarige inwoner van Hazerswoude veroor deeld tot een boete van 2500 gulden voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval, eind vorig jaar, op de Engelendaal in Leiderdorp. Bovendien leg de de rechtbank de bejaarde man een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van één jaar op met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie eiste twee weken geleden eenzelfde boete, maar vroeg een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van driejaar. Slachtoffer van het ongeval was een vrouw die de weg over een zebrapad wilde oversteken. De man zag haar pas toen zij in het licht van zijn koplam pen verscheen. Toen kon hij haar niet meer ontwijken. De officier van jus titie verweet de bejaarde twee weken geleden, dat hij 'onhandig' had gere den en beter had moeten uitkijken. Als je van plan bent om Ie gaan trou wen, ol je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uil knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelt ol degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad Maar ook namens een groot aantal andere, voor- aanslaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar het FELICITAS B.V. Antwoordnummer 10812V 2350 VB LEIDERDORP De bon moet tijdig, vóór de huwelijksdatum in ons bezit zijn. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: Adres: Postc/Plaats: Telefoon: Toek.adres: Naam bruidegom: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14