E Verrassende winnaar Songfestival INGEN UITSLAG Gloria Estefan geeft concert in Nederland Extra dreun voor 'onze' Justine 'ZORRO' IS NIET MEER Mario Dorradori uit het Zwit serse Magadino mag zich met trots de oudste parachutist ter wereld noemen. Als 90-jarige maakte hij dezer dagen een zo genaamde 'tandem-sprong' sa men met zijn instructeur die hem de afgelopen vier maanden de kneepjes van het vak leerde. Dooradori is overigens in goe de fysieke conditie want hij maakt dagelijks een wandeling van ongeveer 15 kilometer. (foto AP) Voorverkoop Voor het eerst zal op 30 septem ber een Nederlandse postzegel in de voorverkoop gaan. Het gaat om de Limburg-zegel die officieel pas op 2 oktober verschijnt. De postzegel zal die dag slechts op éèn postkantoor in Maastricht met een bijzonder stempel te koop zijn. De postzegel wordt uit gegeven door de Nederlandse en Belgische PTT, een unicum. Nieuw is ook dat beide zegels de zelfde afbeelding krijgen en door dezelfde ontwerper worden gé- maakt. De Nederlandse en Belgische Limburg-zegel komt uit ter gele genheid van de ratificatie van het verdrag van Londen, 150 jaar ge leden, waarin de grens tussen Ne derland en België werd vastge legd. In Spanje zijn ze er vroeg bij met de herdenking van de ont dekkingsreis van Columbus. De bladen-multimiljonair Mal colm Forbes steeg zaterdag op vanaf het Columbus-plein in het hartje van Madrid met een ballon in de vorm van Christop her Columbus' schip 'Santa Ma ria Caravel'. De vlucht was ter voorbereiding van de viering van de 500ste verjaardag van de ontdekking in 1492. (foto ap) IN PE KRANTEN STAAT PAT P6 KROONPRINS PE INPRUK WEKTE BOOS TE ZIJN... ...T/JPENS ZIJN REIS NAAR PE AMERI KAANSE OOSTKUST de zogenoemde Joegoslavische Quincy Jones ofwel Rajko Duj- mic. Deze componist en produ cer, ook bijgenaamd de Maestro van de Perestrojka Rock, heeft in eigen land een abonnement op de hitparade en alle mogelijke on derscheidingen. Hete adem Riva, dat zaterdag vrijwel van meet af aan op kop ging maar gaandeweg de scoreverdeling steeds meer de hete adem van Groot-Brittannië in de nek voel de, heeft nog geen platencontract voor het buitenland. Hoewel er Engelse, Duitse en Italiaanse ver sies van Rock Me staan gepland moet nog maar worden afge wacht of er een grote maatschap pij zich zal opwerpen om de ge wenste internationale carrière enige houvast te geven. Niet al leen het sobere lot van de collega- winnaars van de afgelopen jaren spreekt in hun nadeel, ook dat lichtgewichtkarakter van de keu ze 1989. Met de uitverkiezing van de Britse inzending 'Why do I always get it wrong' (let op de titel!) zou iedereen vrede hebben gehad. Het liedje dat weliswaar zo uit de koker van Elton John had kun nen komen, werd krachtig en per fect vertolkt door de formatie Li ve Report of beter gezegd haar zanger Ray Caruana. Op het moment dat de apotheo se .(het binnenbellen van de pun ten dus) begon vormde deze krui sing tussen Demis Roussos en Elton John in de ontvangsthal een stralende koppel met Justine Pelmelay voor wie vele tientallen fotografen zich verdrongen alsof hun leven ervan afhing. Want tus sen hen zou het slechts gaan bij de puntenjacht. Sprookje Het sprookje, waar de hele Neder landse delegatie hartstochtelijk in geloofde, duurde vervolgens slechts' een telronde. Italië schonk Holland grif tien punten en dat was geheel conform de gang van zaken tijdens de natio nale finale in Amsterdam, de be richten van de Engelse bookma kers en de stemming onder de meeste deelnemers. Bij nummer twee Israël ging het echter al mis. Voor het eerst in de Eurovisiegeschiedenis sloe- 1. Joegoslavië 137 punten 2. Groot-Brittannië 3. Denemarken 4. Zweden 5. Oostenrijk 6 Spanje gen de Israëli's Nederland over. Later zou België Justine en haar aanhang op dezelfde wijze pijn lijk verrassen. 'Blijf zoals je bent' kreeg ten slotte maar 45 punten. Voor de toch al zo emotionele Leidse zangeres een geweldige domper, die haar in tranen deed uitbarsten. De opbeurende woor den van met name haar Britse vakbroeder Ray Caruana en tallo ze orkestleden hielpen evenwel de pijn verzachten. „Voor hen ben ik toch de ster van de avond geweest. Ray zei letterlijk dat er voor hem maar één echte winnaar was. Als jij had gewonnen dan was er hier een geweldig feest los gebarsten, nu zitten ze opge scheept met een groep en een liedje, die niemand kan blij ma ken, riep-ie". Met de hitparade-loopbaan van 'Blijf zoals je bent' is het nu meteen gedaan, voorspelde pla- tenman Ruud van Dulkenraad van CNR, die verbijsterd als hij was over de uitslag ook uitkraai- de dat hij een ander vak zou gaan kiezen. 12. Israël 13. Zwitserland 14. Westduitsland 15. NEDERLAND 16. Portugal 17. Noorwegen 18. Ierland 19. België 20. Luxemburg 21. Turkije 22. IJsland Zijn maatschappij zal met Justine Pelmelay wel gewoon een album gaan opnemen, laat haar anders gezegd niet meer onmiddellijk vallen. Ook haar manager Mr. Cees van Leeuwen ('Ik ben spra keloos') ziet het nog volledig in haar zitten. „De komende twee weken gaat we eerst de studio in om een orkestband in elkaar te zetten. Daarmee kan ze dan voor lopig door het land gaan toeren". Justine Pelmelay, die op het laatste nippertje nog haar zusje Elleke en haar nichtje Astrid als talisvrouwen de zaal in had kun nen loodsen, kan bij een eventue le revanche in Zagreb rekenen op componist Jan Kisjes en het pro ducersteam van Catmusic. Geert- jan Hessing namens dit gehele collectief: „We hebben dit keer gedacht met een mooi liedje safe te zitten, maar we kunnen het na tuurlijk ook over een andere boeg gooien. Als je met een hotsieflot- sie-nummer als Rock Me zo goed scoort dan moeten we het mis schien meer in die richting zoe ken". Uitsmijter Met de voor de vuist wegverbroe- dering tussen de verliezers kreeg 'Lausanne' een officieuze uitsmij ter, die meteen tot nadenken stemde. Justine Pelmelay, die met haar vriend Nanouck Bras sers aan de vleugel 'Loving you' tot een gloedvolle meezinger ver hief, wilde niet spreken van een protest. „Maar wat we met elkaar hier even hebben gedaan had wel meer inhoud dan het meeste dat men in de zaal en thuis heeft ge hoord". BUENOS AIRES 'Zorro', is niet meer. De inmiddels 65-jari- ge acteur Guy Williams die jarenlang de hoofdrol speelde in de gelijknamige tv-serie, overleed gisteren in zijn woonplaats Buenos Aires aan een hartaanval. Gehuld.in zijn zwarte cape, voorzien van een zwart masker en de breedgerande hoed bestreed Zorro als een 20e eeuwse Ro bin Hood al het onrecht op de wereld. Vooral kinderen sprak hij destijds (in de jaren zestig) aan. Overigens speelde Williams ooit ook de hoofdrol in de science-fiction serie Lost in Space'. ARNHEM (GPD) - De Ame rikaanse popgroep Gloria Es tefan Miami Sound Machi ne is op 8 oktober voor een eenmalig concert in de Rijn hal te Arnhem. De voorver koop begint in september. Dat heeft Rijnhaldirecteur mr. J. S. M. van der Sloot vanoch tend bekendgemaakt. Miami Sound Machine heeft in het verleden diverse tophits gescoord, waaronder 'Conga', 'Can't stay away from you' en 'Anything for you'. Momenteel staat de groep in Joe Cocker Op 28 juni treedt Joe Cocker op in de Rijnhal. Toegang- kaarten voor dat concert zijn vanaf vandaag te koop aan de kassa van de Rijnhal en bij de VW-bespreekbureaus in den lande. Joe Cocker is nog een keer in ons land te zien en te beluis teren en wel op 19 juni, als hij in de Haagse Statenhal komt. Ook voor dit optreden zijn in middels kaarten verkrijgbaar. MAANDAG 8 MEI 1989 LAUSANNE (GPD) - Niemand in Lausannes Palais de Beaulieu vroeg om 'Rock me', maar daar hielden de zes vertolkers genaamd Riva totaal geen rekening mee. De Joego slavische formatie schud de zaterdagnacht de hele Eurovisie-gemeenschap stevig door elkaar door te gen alle voorspellingen in de 34e aflevering van het jaarlijkse liedjesfestijn te winnen. door Louis du Moulin De Nederlandse Justine Pel melay kreeg een extra dreun, want haar 'Blijf zoals je bent' bleef bij de zeer enerverende pun tentelling steken op een schamele 15e plaats, veel lager dan haar de hele week van alle kanten was toegedicht. Met andere danig te leurgestelde collega's (onder wie de Spaanse Nina en de Luxem burgse Maggie Parke) reageerde ze zich op de duffe receptie na af loop af met een sprankelende jamsessie, die meteen werd opge vat als een spontane protestactie tegen het merkwaardige verloop van de avond. Met de verrassende zege van het vriendensextet uit het dorpje Zadar en het 'goedkope' Rock Me waren alleen de Joego's zelf echt blij. Het deftige publiek in de Sal ie Lys Assia liet zijn afkeuring over de 'verkeerde winnaar' blij ken door niet eens de traditionele herhaling van het uitverkoren liedje af te wachten. De interna- I tionale pers trad de groep rond het zangeresje Emilia Kokic op de aansluitende nadere introductie tegemoet alsof het alweer een taai verplicht nummer kreeg voorge schoteld: zonder een spoor van enthousiasme en met een cynis me, dat boekdelen sprak. De leden van Riva zelf merkten niets van dat gebrek aan respect, veel te blij als ze waren met hun alom onvermoede triomf. Na 'Lausanne' ligt immers de hele wereld plotseling voor hen open; luidde hun snelle conclusie. Van daar dat de 20-jarige Emilia Kokic meteen wilde bekendmaken dat ze stopt met haar dubbele studie Engels en Duits. Ook de andere leden van de groep, die nog niet volledig hun brood verdienen in de muziek zullen hun andere baan (onder meer psycholoog en leerkracht) opgeven. Quincy Jones Of dergelijke impulsieve stappen verstandig zijn? Riva, opgericht in januari 1986, twijfelt er niet aan. Want achter het clubje ver edelde liefhebbers staat en werkt De leden van 'Riva'; uitgelaten winnaars van het Eurovisie Songfestival FRAAIE ROESTVRIJE SfALEN MAUENKHEERS MEf SE6ARANPËERPË vuurvaste eepwriw©.. WAT (VOETEN WE NOU MET MAATKtEPlNÖ?

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22