Rijnsburgse Boys in slotduel op oude peil Quick Boys gaat nu pas draaien Scheidende zeiler Schelling oppermachtig in FD- klasse Catwijck gaat ten onder aan spanning MAANDAG 8 MEI 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN De Katwijkse hockeyers hebben de hooggespannen verwachtingen niet waargemaakt. Gistermiddag won Waddinx- veen met 1-2 van Catwijck en promoveerde door dit resultaat naar de derde klasse. Catwijck was door de grote spanning niet in goe de doen in het belangrijke duel. Na de 2-2 in Waddinxveen donder dag jl. was de wedstrijd volledig open en leek Catwijck in het voor deel door als thuisploeg op kunstgras te spelen. De veranderde op stelling van trainer-speler Cees Wendt, die een iets verdedigender concept had uitgestippeld, had echter een negatieve uitwerking op de Katwijkse kampioen in de vierde klasse B. uit vijf goede kansen in het door veel publiek bezochte promotiedu el. Ook Waddinxveen maakte in de eerste vijfendertig minuten geen doelpunten. Na nonchalant balver lies in de Katwijkse verdediging scoorde de Waddinxveense oppo nent verrassend de openingstreffer: 0-1. Enkele minuten later haalde Mandy de Jongh wint in België LEIDEN Mandy de Jongh heeft voor de vierde maal de open Belgi sche kampioenschappen op haar naam geschreven. De Zoetermeerse taekwondoka van sportschool Ge rard van den Berg werkte zaterdag in sporthal De Nekker in Mechelen een sterk toernooi af, waarin zij ach tereenvolgens de Taiwanese Hu Ling Si, de Westduitse Angelika Biegger en een minder sterke land genote van Biegger versloeg. De Jonghs clubgenote Marcetti Marti na werd in de eerste ronde van de gewichtsklasse tot 51 kilo uitge schakeld. Junioren en aspiranten van de Taekwondo Vereniging Leiden sleepten gisteren bij de open West nederlandse kampioenschappen in Delft negen prijzen in de wacht. De aspiranten Mariska van der Kwaak, Martijn Kommer, Eroll Ayadin en de junioren Iskander Van Blarcum en Victor van Bolhuis werden eer ste, de junioren Remco de Jongh, Dave de Haan en aspirant Michael Bavelaar tweede en aspirant Guy van Polanen derde. Ook leerlingen van de Leidse sportschool Aad van der Luit vielen in de prijzen. De junioren Jenny de Jong, Sabine van Nimwegen en Jan Stokkel waren de sterksten in hun gewichtsklasse. Esther Siebert, Di- mitri Willems en aspirant Natasja- Wortman werden tweede, terwijl Jurgen Kromhout de derde plaats ten deel viel. PAARDESPORT - Sunday Silen ce heeft de 115de Kentucky Derby gewonnen. Favoriet Easy Goer met twee en een halve lengte. Het paard verdiende met de zege 574.200 dol lar, ruim een miljoen gulden. r de derde klasse door de 1-2 winst op de kustbewoners. Eén van de Katwijkse aanvallen, die niets opleverden in het promotieduel met Waddinxveen. In het midden strandt trainer-speler Cees Wendt Cees Wendt, die als speler 'onzicht- Catwijck op de keeper. Waddinxveen promoveerde na baar' was, Jaap van Beelen in de nerveuze ploeg ten koste van Dirk- Jan van Leeuwen. Halverwege de tweede helft verdiende een Wad dinxveense aanvaller een strafbal men- na een fout van Martijn Hagenaars. Doelman Peter Haasnoot kreeg de T TV/LH" p Koi handschoen, de kruising Overgangsklasser LMHC verloor ter Eikenhout als midden-midden gistermiddag zijn thuiswedstrijd verkreeg LMHC een voortdurend Den Bosch (2-3). Door dit bal nog wel tegen zijn handschoen, maar zag de bal toch verdwijnen: 0-2. ;en veldtreffer naar zijnde middenvel der Bob-Jan Dietrich maakte plaats voor de junior Sander Roeleveld, i de spits ging lopen. Met Wou- Gewichtheffers Spartaan succesvol LEIDEN - De gewichtheffers overwicht, dat werd bekrachtigd De Spartaan hebben bij Nadat de 16-jarige Martijn Houw- lies in de laatste^ competitiewed- met twee goals van Harmen Jansen Smeekestoernooi in Breda twee aard in de Katwijkse ploeg Was ge komen voor Eugène Stein kwam er veel meer aanvalsdruk, die in het restant zo'n acht strafcorners ople- zwakke middenveld van Leiden verde. Eén van die korte hoeksla- door in het eerste kwartier 0-2 te gen werd door Henrik Houwaard scoren uit stafcorners. Leiden stel- benut om 1-2 te scoren. De Katwij- de daar tot de rust geen treffers te- strijd zakten de Oegstgeestenaren Schoonhoven uit strafcorners: 2-3. succesjes behaald. In de openwed strijd was Hagenaar Hugo Teeuwen de sterkste eersteklasser. Leidenaar ken. LMHC heeft nog geen opvol- Edwin Flagsma was met 115 kg sto- r de derde plaats van onder. Den De tijd ontbrak echter om het Den Bosch profiteerde gretig van het Bosch nog verder moeilijk te i r de afscheid nemende trai- ten en 125 kg trekken de beste a ner Martijn Drijver, maar bereikte de tweede klassers. Herman Filippo wel een nieuw jaarcontract met kwam tot een nieuw veteranenre- cord. Hij kwam tot 115 kg trekken 1145 kg stoten. LEIDEN - De zeilers Henri Ko ning en Hans Schelling, die Neder land vertegenwoordigden bij de Olympische Spelen van Seoul, heb ben gisteren op de Westeinder Plas sen het open Nederlands kam- "pioenschap in de Flying Dutchman- klasse gewonnen. Koning en Schel ling waren in zeven races onbetwist de besten. Ze hadden nog de meeste concurrentie te duchten van de jeugdige FD-zeilers Willem Nico en Gerhard Portma. De talentvolle Friezen veroverden het zilver, met een achterstand van 36 strafpunten op het winnende duo. Enno Kramer uit Ter Aar en Wim van Dam voeren naar de derde plaats. Voor Koning en Schelling was dit het laatste Nederlandse kampioen schap dat zij in de FD-klasse afwer- verkopen", meldde Schelling, ken. „We zijn van plan de boot te „Over twee weken doen we nog mee Zege karateka Josepa in open Idasse TITOGRAD (ANP) Dudley Josepa heeft tijdens de Europese titel strijd karate zijn faam toch waargemaakt. Slaagde de wereldkampioen er bij de teamwedstrijden en in zijn gewichtsklasse er niet in de hoog ste top te bereiken, gisteren zegevierde de Eindhovenaar in de open klasse. Josepa versloeg in de finale de Fransman Tomoa. De 24e editie van het toernooi om de Europese kampioenschappen karate in Titograd leverde Nederland naast goud en zilver voor Josepa brons voor Delano van der Kust op. De landenploeg, waarvan op grond van de tweede plaats bij de wereldtitelstrijd in Cairo veel was ver wacht, werd al in de kwartfinales verrassend door Noorwegen uitge schakeld. aan de internationale regatta in Me- demblik, maar daarna is het voorbij. Na Seoul hebben we besloten rustig af te bouwen. Op dit niveau kun je alleen maar goed zeilen als je geen volledige baan hebt. En die hebben we juist nodig om zo'n FD te kun nen bekostigen". Helemaal verloren voor de zeil- sport is de Leidenaar overigens niet. Schelling: „Mij is gevraagd om training te gaan geven. Daar voel ik wel voor. Het KNWV heeft ook fi nancieel veel voor ons gedaan. Op die manier kan ik wat terug doen. Bovendien dénk ik dat ik nieuwe mensen nog wel het een en ander kan leren, ook al was dit pas mijn tweede nationale titel van de afgelo pen veertien jaar". Hitters gaan weer onderuit LEIDEN - De honkballers van Keytown Hitters en Adegeest moesten gisteren allebei de pun ten laten aan hun tegenstanders en bezetten zodoende nog steeds samen de laatste plaats in de hoofdklasse van het rayon Den Haag. Komend weekeinde ontmoeten de hekkesluiters el kaar in Voorschoten. Keytown Hitters gaf tegen Blue Birds goed tegenspel. Pas in de laatste inning beging de Leidse ploeg een paar kostbare veldfouten. Dat kostte het team uiteindelijk de punten: 19-20. Het Voorschotense Adegeest speelde in Zoetermeer een kansloze partij tegen The Birds. De thuisclub had na drie in nings al een 6-1 voorsprong be reikt. Nadat coach Jaap Bijl pit cher Cees de Krijger had ver vangen door Richard Spraak- man ging het iets beter met de Voorschotenaren. Na zes in nings stond er een stand van 10- 3 op het scorebord. Het tij kon door de bezoekers niet meer worden gekeerd tegen de titel kandidaat. „We hadden alleen kans gemaakt als we foutloos zouden hebben gespeeld", gaf Bijl de winstkansen van zijn team aan. „En dat deden we be paald niet". Waddinxveen promoveert RIJNSBURG De 5-0 zege van Rijnsburgse Boys op het toch niet kinderachtige Rozen burg was voor Arie Kurver de bevestiging dat door een lange reeks blessures het kam pioenschap buiten bereik is gebleven. En hoe eentonig het verhaal ook klinkt, met de te rugkeer van Huug Aandewiel is het zelfbewustzijn van de Rijnsburgers weer op het nor male peil. Dat Aandewiel, die kortgeleden aan de topamateurs aan de Middelmors een dubbele meniscus is geholpen, vrijwel zeker voor derdeklasser zijn kunsten nog een jaartje bij de RCL gaat inwisselen. Op de soepel Rijnsburgse topamateurs zal verto nen is zo goed als zeker. En dat geen antwoord, scheelt natuurlijk een slok op de snelle openingstreffer borrel, want volgens Kurver „kan Aandewiel alles in één keer spelen. Als hij meedoet krijgen andere spe lers een stuk zelfvertrouwen". De terugkeer van de Katwij ker, die vo rige week samen met Gijs Collé te gen Vitesse al acte de presence gaf, werd zaterdag gevolgd door de ren tree van Johan de Kroon in de ver dediging. In vergelijking met het duel tegen Vitesse bleek ook De lopende machine had Rozenburg de super jan Hans Zwaan, die een schot van Hennie Koet van richting veranderde, na tuurlijk debet was. De Rotterdam mers hadden lange tijd niet in de ga ten dat het de Rijnsburgers on danks het papieren belang van de wedstrijd ernst was en hobbelden beduusd achter de nummer twee van de competitie aan. Het gevolg was de gasten de mid denlijn nauwelijks overschreden Kroon een vrijwel onmisbare scha- geen raad wisten met de sterk kop- i het concept van Kurver. Hoe wel de Rijnsburgers allerminst foutloos acteerden, viel er weer lijn te bespeuren in het spel van het team dat lange tijd de meeste aan spraak op de titel kon maken. hoofd een vrije trap van Carli keurig af. De kansen die de thuisclub daar na kreeg hadden de score al naar een veel hoger plan moeten tillen, maar met veel geluk bleef de Rozen burgers tot aan de rust een grotere achterstand bespaard. Slechts de eerder genoemde Van Es kon voor rust de indruk wekken iets aan de achterstand te willen doen, maar doelman Ruud Spierings (invaller voor Jan Blankespoor) toonde zich alert op de inzetten van de Rotter damse aanvoerder. Na de doel wisseling vond Kurver het tijd worden voor wat probeer sels en werden de junioren John de Mooij (voor Collé) en in een later stadium Peter van Duyn (voor Dick Heemskerk) in het veld gebracht. De Mooij stond al direct aan de ba- uerde treffer toen hij pende Zwaan, wiens hoofd met i me Ron Carli regelmatig zocht. Na dat Zwaan door twee verdedigers was gemangeld, schoot Aandewiel de toegekende vrije trap in de twaal- de minuut snoeihard achter doel- door IJsbrandt van Pelt werd ge- Soepel „Rijnburgse Boys Perry Hoogstad (2-0). Nog geen acht minuten later en na een boe- s de beste ploeg king van Driebergen wegens een Nederland. Als de bal blijft overtreding op Leen bergen, de robuuste verdediger die genstander trof, rondde met het vloerd. Aandewiel lepelde de bal daarna op het hoofd van Drieber gen, die zijn afscheid met een treffer mocht vieren. Karate Rozenburg vond het toen klaarblij- Leon Vonk mist een Uitgelezen kans om de score voor Rijnsburgse Boys verder uit te bouwen. Het gezamenlijke verzet van de Rozenburgers IJsbrandt van Pelt en doelman Perry Hoogstad staat daar borg voor. (foto wim Dijkman) kelijk welletjes want het deed zo- Vonk, niet al te trefzeker, tekende zou zien met een spitsspeler en mid- waar wat terug. Van Pelt nam dat ten slotte vlak voor het eindsignaal denvelder (Kurver: „Nee, ik zeg niet echter wat al te fanatiek, want zijn voor 5-0, waarmee het herwonnen met wie we bezig zijn"). Dan zal de karate-trap richting Leon Vonk was zelfvertrouwen enig reliëf kreeg. De ploeg op de Middelmors volgend rjjp voor uitsluiting. Arbiter Dijke- 'eeuwige' tweede van de eerste klas- seizoen volgens de ambitieuze trai- ma, die redelijk floot maar slechts se gaat het het volgend jaar weer ner weer hoge ogen gooien, waarbij tweemaal serieus op de proef werd proberen, want „na vijf jaar wordt organisatie van de club de basis van gesteld, weigerde echter de Rotter- het wel vervelend", vond Kurver. alles is. „De vereniging is sterk in al dammer aan het einde van de com- Waarbij hij de selectie die, buiten zijn geledingen. Daarom ziet de toe petitie met een rode kaart op vakan- Driebergen en misschien ook Collé, komst er zonnig uit", tie te sturen. vrijwel intact blijft graag aangevuld RUUD PATTIAPON KATWIJK - Zonder druk op de ketel voetbalt Quick Boys plotseling wel dat het een lust is. Wellicht zal het Nederlands amateurselftal dat morgen avond ondervinden, als het, met Floor van Duyn in de ge lederen, 's avonds om zeven uur de degens kruist met de Katwijkse zaterdag eerste klasser. In elk geval merkte het lusteloze Barendrecht za terdagmiddag wat het is om tegen een ontspannen, maar geconcentreerd Quick Boys te spelen. Op Nieuw Zuid werden de gasten met 4-1 af gedroogd. De op volle oorlogssterkte uitge rukte manschappen van trainer Hans van der Zee hadden zelfs de dubbele cijfers kunnen halen, als zij in het begin van de volkomen onbelangrijke wedstrijd wat zorg vuldiger met hun kansen zouden zijn omgesprongen. Nu werd het 'pas' na een kwartier 1-0 door een houdbaar lijkend schot van Hans van der Plas. Diezelfde Van der Plas had vijf minuten eerder de openingstreffer op zijn schoen, maar Barendrecht-doelman Jan de Visser plukte die er van af. Nog korter na de aftrap slaagde Gert Aandewiel er niet in vanuit ideale positie een door Jaap van Duyn en Leen van der Plas opgezette aanval behoorlijk af te ronden. Het deerde zaterdag allemaal niet. Met vier Katwijkse doelpun ten waren de duizend toeschou wers ook al zeer tevreden, vooral ook omdat Quick Boys aardige patronen op de groene mat legde. Weliswaar beperkten die zich in de eerste helft voornamelijk tot de rechterkant, omdat Van der Zee de laatste competitiewed strijd zonder linkerspits was be gonnen. Leen van der Plas en in mindere mate Jaap van Duyn brachten de Barendrechtse lin kervleugel in de problemen, maar de centrumverdedigers wisten van welke kant zij het gevaar kon den verwachten. Onverzettelijk Toen Quick Boys in de persoon van Leonard Pluimgraaff, die een onverzettelijke De Visser tegen over zich vond, verzuimde de marge te vergroten, kwam Ba* rendrecht vlak voor de pauze bij na nog op gelijke hoogte. Het was dat scheidsrechter Steenbergen op appèl van de grensrechter voor buitenspel floot, anders had het passieve verdedigen van Kees Ruis en doelman Tom van der Niet spits Ronald van Sliedrecht een geldig doelpunt opgeleverd. Wat in de eerste helft maar spo radisch lukte, ging Quick Boys in het eerste kwartier na de rust voortdurend goed af. De ene ge vaarlijke aanval volgde de andere op. Toen Pluimgraaff zijn me- despits Leen van der Plas het strafschopgebied in stuurde, wist Martin van Ballegooyen niets an ders te doen dan de snelle Katwij- ker te vloeren. Hans van der Plas benutte de strafschop koel: 2-0. Aandewiel pikte zijn achtste com- petitiedoelpunt (net zo veel als QB-topscorer Theo van Rijn, die een vrije dag had) mee op aange ven van Leen van der Plas. Met Kees Varkevisser als invaller voor Johan Jonker bleef de doel- puntenmachine nog even soepel draaien: Leen van der Plas scoor de nu zelf, na eerst op De Visser te zijn gestrand (4-0). Nog had Quick Boys de score hoog kunnen opvoeren, maar on danks een vloed van fraaie' aan vallen kregen de Katwij kers de bal niet meer achter doelman van Barendrecht. In de slotfase pro duceerde Van Sliedrecht volko men onverwacht aan de andere kant nog een treffer met een lepe lob (4-1), maar toen waren al heel wat Katwjjkers tevreden op weg naar huis. Nasmaak De trouwe supportersschare mag nog een paar keer opdraven, want Van der Zee c.s. kan de bittere na smaak van de teleurstellend ver lopen competitie nog wegspoelen met diverse bekers. De meest tot de verbeelding sprekende, de dis trictsbeker, maar ook de hoofd prijs in het toernooi om de Zilve ren Molen wil de Amsterdammer op zijn naam hebben. In nabe schouwingen op zijn Katwijkse periode had de trainer, wiens op volger Stienstra zaterdag al ver kennende blikken op zijn niéuwe elftal wierp, dan ook geen zin. Hij hield het bij de constatering dat hij met Quick Boys twee topjaren en één tobseizoen heeft meege maakt, „maar die bekers pakken we graag mee". Met Van der Zee neemt ook laatste man Kees Ruis na driejaar afscheid van de Katwijkse eerste klasser. De 30-jarige Leiderdor per gaat terug naar af (derdeklas ser RCL) of stopt helemaal met voetbal. „Vooral die laatste we ken van een competitie vind ik slopend", verzuchtte de lange routinier. „Alleen voor een kam pioenschap heb ik die inspannin gen nog over. Als RCL een goed elftal op de been krijgt, kan trai ner Theo de Waard op me reke nen. Want een titel heb ik nog nooit van mijn leven veroverd, zelfs niet in mijn juniorentijd". TIM BROUWER DE KONING Noordwijk krijgt kampioen net niet klein HEERJANSDAM - Zonder de op non-actief gestelde trainer René Vermunt op de bank pakte Heer- jansdam ternauwernood een punt bij Noordwijk (3-3). Vermunt had zich in een interview namelijk laat dunkend over de organisatiestruc tuur bij de kersverse titelhouder uitgelaten en dat is hem door het be stuur niet in dank afgenomen. Ver munt mist hierdoor bovendien de nacompetitie. Voor Noordwijk wegen de laatste loodjes kennelijk minder zwaar want de bewoners van sportpark Duin Wetering boekten de laatste wedstrijden aardige resultaten en hebben in dit duel ook nog zicht ge had op de zege. Timo Gerlof kopte op een voorzet van Rob Vermin de bezoekers naar 0-1 maar Frans de Visser trok de zaken voor Heeijans- dam weer recht. De thuisclub, die lange tijd het beste van het spel had, nam de leiding doordat De Visser Ron van der Neut een niet te missen kans bood (2-1). Daarmee leek de rust te worden gehaald, maar Kees van der Putten beging in het straf schopgebied een overtreding tegen de doorgebroken Noordwijkse in valler René van der Meer. Vanaf elf meter faalde Renévan Hensbergen niet (2-2). Dankzij het alert reageren van Pieter Hazenoot, wat 3-2 betekende, lag een zege voor de Noordwijkers in het verschiet. Op de rand van bui tenspel mocht De Visser echter doorgaan en Beuk bedienen die met het hoofd de 3-3 binnenbracht. De strijd speelde zich verder vooral af op het 'middenveld, wat tot gevolg had dat beide ploegen geen aan spraak meer konden maken op de zege. Ganeff stoot door tot kwartfinales POITIERS (SID) - De Nederland se degenschermer Stephane Ganeff heeft gisteren een uitstekende pres tatie geleverd door in het negende toernooi om de wereldbeker in de Franse stad Poitiers achtste te wor den. In de kwartfinales verloor Gan- neff, die deel uitmaakte van de Olympische equipe in Seoul, met 7- 10 van de Italiaan Paolo Milanoli. De Pool Srecki, die al zeker is van de wereldbeker (er moet nog één toernooi worden geschermd), zege vierde in de finale met 10-4 over de Westduitser Gerull. De Cubaan Pedrozo werd derde, Milanoli vier de. GWS sluit af met zege op SVLV in pover duel SASSENHEIM - De allerlaatste wedstrijd in de Leidse zaterdagaf deling, tussen GWS en SVLV, is ge wonnen door de Sassenheimers. In een duel dat zich op een een zeer laag niveau afspeelde trok GWS met 2-1 aan het langste eind. De Voorschotenaren namen een voorsprong door een verkeerde te rugspeelbal van Sassenheimer Jo han van Leeuwen waardoor Henk Lelieveld zomaar de 0-1 mocht bin- nentikken. Leo Zandbergen wei gerde even later de voorsprong uit te breiden waardoor GWS op gelij ke hoogte kon komen door een tref fer van Hans Goudriaan die een af geketste bal keihard in het doel joeg. Nadat de snelle Percy Looman na een duel met Eric Spiegeler een strafschop toegewezen had gekre gen, hield Jaap de Best voor GWS vanaf de kalkstip het hoofd koel (2- 1). UVS-jeugd tegen Ajax LEIDEN - De jeugd van UVS start vanavond met een serie jeugdwed strijden ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan. Om 19.00 uur ont vangt het landelijke jeugdelftal van UVS het sterkste jeugdelftal van Ajax. Jeroen Piket blijft aan de leiding MÜNCHEN (DPA) - Jeroen Piket heeft zaterdag de leiding in het in ternationale schaaktoernooi van München behouden door een remi se in de zevende ronde tegen de Westduitser Hickl. De Leiderdoper heeft een totaal van 5 1/2 punten. Paul van der Sterren, die zijn duel met de Joegoslaaf Zebalo afbrak, is tweede met vijf punten. Heerjansdam start tegen DOVO DEN HAAG (ANP) - De hele com petitie om de nationale titel bij de zaterdagamateurs begint 13 mei met de wedstrijd DOVO - Heerjans dam. Met de return van dit duel wordt op 10 juni het programma be sloten. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 13 mei: DOVO - Heer jansdam; maandag 15 mei: Gene- muiden - DOVO; zaterdag 20 mei: Heeijansdam - Genemuiden; zater dag 27 mei: DOVO - Genemuiden; zaterdag 3 juni: Genemuiden - Heer jansdam; zaterdag 10 juni: Heer jansdam - DOVO.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17