Munnik 1 nestelt zich aan kop van ranglijst Unicum maakt fout tegen Z'67 LZ twee weken in wachtkamer Limieten Sprinkhuizen, De Kier en Hoenselaar PAGINA 16 SPORT MAANDAG 8 MEI 1989 Na royale overwinning op concurrent Casino LEIDEN Een spierblessure van René van der Wilk bezorgde de tennisderby in de overgangsklas se B tussen Casino Noord wijk en De Munnik 1 gisteren een wat geflatteerde 1-7 overwinning voor de Leiderdorpers. De Munnik maakt nu aanspraak op de titel. In de overgangsklasse A won Hil- Trudy Groenman zorde voor het legom 1 won met klein verschil van enige winstpunt voor Casino in de Oud-Beijerland: 5-3. Al-speler Mar- enkelspelen door Marquerite Pati- co Meeldijk, bekend om zijn lastige vvael met 6-4 en 6-2 te kloppen, topspin-slagen, verkeek zich bijna Bionda Zonderop en Kees-Jan op de verbeten tegenstand van Hil- Schuilenburg toonden zich in twee legommer Marco van Trigt. sets te sterk voor Els Veentjer en Meeldijk kon pas na drie sets en ge- Kees Heemskerk. Het vrouwendub- bruik makend van niet altijd even bel leverde een onverwachte zege sportieve tactieken de winst bin- op voor De Munnik. Monique Lan- nenhalen: 6-1, 4-6, 5-7. Marcel Vink gelaan en Bionda Zonderop lieten leverden overwinningen op kende weinig problemen met Mar- zich niet misleiden door de routine Warmondse formatie: 6-2. co Dof (6-1, 6-2). van Veentjer en Groenman (6-4, 6- Madelon Verdegaal moest na drie 3). Het tweede gemengddubelspel kreeg boven Erik Snellenberg, en Karin Croese bezorgden Dekker een 3-1 voorsprong na de enkelspe len. Fleischeuer won van' Rogier Liefbroer met 6-3 en 6-4 en Croese verpletterde Marijke Outshoorn met twee maal 6-0. Outshoorn zorg de met Verdegaal nog wel voor het tweede winstpunt van Nieuw-Ven- nep, maar de overige drie partijen r de sets het hoofd buigen (4-6, 6-3, 2-6), verdwe i de zak van de sprak Marcel Lolling tevreden na de overtui- 7-1 zege van De Munnik 2 tegen de ranglijst Suthwalda. Thomas Koemans was verantwoordelijk voor de enige ne derlaag. Afgezien a terwijl Cindy Berkhout zegevierde Leiderdorpers, die zich met 6-3, 7-6. De Hillegomse speel- gend aan de kop sters konden het in het dubbelspel hebben genesteld, niet bolwerken. De tie-break viel OLTC wist zich tegen Oranje TC twee maal ten gunste van Oud-Beij- uit verloren positie naar een gelijk- erland uit. Vink en Van Trigt trok- spel te werken: 4-4. Marco Visser overtuigend in twee sets ken de stand weer gelijk door hun slaagde er als enige in zijn enkelspel dorps voordeel beslist, dubbel met 6-4,1-6 en 6-2 te winnen, in winst om te zetten. Nadat vervol- De mixen deden de balans defini- gens ook het vrouwendubbel in tief in het voordeel van Hillegom Haags voordeel uitviel, zag het er uitslaan. voor OLTC weinig rooskleurig uit. Unicum 2 kon Zandvoort in niet Jasper van Marwijk en Mar Kees-Jan Schuilenburg had een belangrijk aandeel i t Casino Noordwijk met 7-1. i de zege van De Munnik. Het e de 5-3 nederlaag van Leidse Hout dubbel werden alle overige partijen tegen Ede 2. Henny Fehling bleef in Leider- het enkelspel de baas over haar te- genstandster. Anne-Jan Bub van der Zee woi enkelspel. Lonneke der Mey konden het teamgenoten niet De Boekhorst ontdeed zich met Meer, Waldo Jansen en Fleur Meyer Leidse Alpenzusjes' weerden zich werden Joy Mozaïk 4. Een sterk ope- daarentegen slaagden er niet en beide hun se met 4-6, 7-6,6-3 te kloppen. Ma- i Lisette van riëlle van der Plas had zowel in haar cces van hun enkelspel als in de mix met Krause 'De drie sets nodig. Alle overige partijen sets in Katwijks rerende Onno van Paridon, Pieter zelfde prestatie neer te zetten. In de tekort. Ilonka r kwamen toch nog iets voordeel beslist. Meel en Margot van den Haak dubbelspelen a i misstap dwingen: 6-2. „Ik hen op geen enkele manier de titel ontglippen", zo kwalificeerde Wijn- gespeelde and Nuyts de tegenstander als be- eindelijk toch nog langrijkste kampioenskandidaat, ling. Martijn Krans was verantwoorde lijk voor beide punten. De zeer goed spelende Unicummer won als enige zijn enkelspel (6-2, 1-6, 6-3). Nuyts maakte zijn opwachting vooi zijn single de eerste set nog Leidenaars en ging, ondanks wisten hun enkelspelen met s zetten de inhaalrace het mannendubbel. Twee sterk resulteerden uit- puntende- dubbel betekende de tweede zege De Merenwijk zette tegen KSW Amsterdammers. :n 2-2 stand na de enkelspelen c 6-2 winst. Hans Tönja: aardig tegen elkaar opgewassen. beide ploegen sterke troef in de dubbelspelen. In i- af te ronden. Colinda Voskuil trok Zeges in het vrouwendubbel en het de tie-break van de derde set net gemengddubbel van Meyer en Van het kortste eind. Het gemengd- der Meer hielden de schade voor De Voskuil en Van Paridon Leidse Hout nog zeer beperkt. r de Tweede klasse Zee en Duin heeft het belangrijke kwam mede sterke start, in drie sets ten onder (5- de staalt overtuigend, optimale gezondheid 7, 6-4, 6-2). I de tweede en derde set tekort: 6- eveneens in drie sets. Herman a 2, 2-6, 0-6. Marceline Spaan en Jani- der Capellen steekt deze competitie Voor het tweede team van Hille gom begint het er somber uit te duel tegen Krimpen overtuigend de zien. Na het derde forse verlies op eigen voordeel beslist: 6-2. „Dit rij weten de Hillegommèrs zich ook echt een topteam, zij horen i de ranglijst. Tegen genlijk ook absoluut niet thuis in de liet Jan-Willem winst omzetten. Lugthart zich lovend uit over de te- Jünger verloren beiden hun kelspel in twee sets. Het Uncium 3 kon de partij tegen Vre- genstander. Vooral Frank en Sicco Lisse. gemengddubel Rinzema na het 5-3 verlies van Sas- hoefde Van Riet in totaal slechts senheim tegen Haarlem. Astrid twee games af te staan. Van der Zee Leyten won zowel haar enkelspel en Lonneke van der Mey moesten in als het gemengddubel met Roy de mix hun tegenstanders J-:- -- sets voor laten gaan. De strijd tussen Lisse en Buiten- veld was bijzonder belangrijk voor de ranglijst. De nummer twee, Lis se, boekte een krappe winst en ver grootte daarmee de afstand op de te druk te hoeven maken nummer drie. Peter Grimbergen datie. „Mèrlenhove is ii had met drie zeges een belangrijk erg sterk. Ik hoop dat aandeel in de 5-3 overwinning drie Moerman. Moerman verantwoordelijk voor het derde winstpunt door een zege in het man nendubbel. HTC lijkt zich zeker na de 5-3 winst tegen Nieuw-Vennep niet al ze poule gewoon bovenin de middenmoot kunnen eindigen", schatte Jurgen Peeters bloedvorm en zorgde giste- denburch niet voltooien. Na een 4-2 Stienstra werden als geduchte op- Forsecate behoudt door de 7-1 de kansen van HTC opnieuw voor drie winstpunten, achterstand besloten de Leidenaars ponenten beschouwd. Lugthart winst tegen Heemstede uitzicht op vrouwendubbel evenals het ge- Natalie van der Voort volgde het de strijd te staken en reizen volgend maakte zijn reputatie als A-speler handhaving. De laatste partij, mengddubbelspel van Spaan Nuyts resulteerde in overwinnin gen voor Zandvoort. Alleen de mix van Jünger en Krans kon nog in Leids voordeel worden omgezet. Overgangsklasse B De derby tussen Casino Noordwijk en De Munnik stond in het teken van de strijd om het kampioen schap. De Munnik ging uiteindelijk met de zege strijken, maar wist zich sterk bevoordeeld door een blessu re van Van der Wilk: 1-7. „Het is na tuurlijk een geflateerde overwin ning", wist ook de Leiderdorpse coach Henk Jansen. Van der Wilk moest zijn enkelspel tegen Bert Bruin in de derde set staken en kon vervolgens ook in het mannen-en gemengddubbel geen potten meer breken. goede voorbeeld zowel het weekeinde nogmaals af Rijs- zegevierde met 6-3 en 6-2. enkelspel als het vrouwendubbel wijk. Wil den Hollander zorgde door Damen ging echter in twee span- met Pascap Jongmans. Hans Tön- overwinningen in het enkelspel en nende sets ten onder: 5-7,4-6. Alleen jann I door i Seeters zorgden in het vrouwendubbel met Mirjam het gemengddubbel van Damen e i het gemengddub- Siemerink voor beide winstpunten. r het zesde winstpunt. De wedstrijd tussen Dekke Nieuw-Vennep wa partij. Erik Bakker Lint, vorig jaar nog uitkomend voor Nieuw-Vennep, hebben zich dit sei zoen ten dienste gesteld van de War mondse werkgever. Bakker moest het in zijn enkelspel dan ook opne men tegen zijn voormalige tenhisle- raar Marcel van Rijn. De pupil streefde in dit geval zijn meester voorbij, Van Rijn verloor met 6-3,3- 6, 6-4. Natalie van Lint kon het te gen haar oude club niet waarmaken en kwam net tekort tegen Rosema- rie Verdegaal: 6-3, 4-6, 6-3. Mark Fleischeur, die de voorkeur „Ik denk dat we de zwakste ploe gen in de eerste twee competi- Padt ging verder nog verlo ren en voor Zee en Duin lijkt de weg naar het kampioenschap open. Roomburg won met 5-3 van As- sumburg. Joost van Leeuwen en melijk het gemengdubbel van Mar co Stals en Natasja van Schaik, re sulteerde in het enige verlies vat Voorschotenaren. Derde klasse KLTV triomfeerde met 7-1 Zoeterwoude blijft hopen dat het tij zich nog ten gunste van hen keert. Tegen De Munnik 5 kwamen re- de Zoeterwoudenaren opnieuw net ide tekort: 3-5. Harold van Offeren en Karin van Veen zorgden nog voor een gelijke stand na de enkelspelen. Vervolgens werd echter alleen nog Fo- het vrouwendubbel in winst voor rescate 2. Maarten Soels redde de Zoeterwoude omgezët. r Forescate door Ernst Krau- Davis Cupteam kijkt uit naar loting woensdag BEST (ANP) - Het Nederlands Da- vis-cupteam kijkt reikhalzend uit naar aanstaande woensdag. Bonds coach Stanley Franker wipt zelfs even over naar Londen om erbij te zijn als de tegenstander in de pro motie-groep bekend wordt. Tom Nijssen is met zijn gedachten zozeer bij die gebeurtenis, dat hij gisteren, toen de beslissing al gevallen was, het liet afweten tegen Cunha e Sil- va. Daardoor werd de einduitslag van Nederland - Portugal geheel on nodig 4-1 in plaats van de voorspél de 5-0. Het hangt goeddeels van de loting af of Nederland voor het eerst in de 89-jarige geschiedenis van de Da- vis-Cup het overstapje naar de we- reldgroep kan maken. De voortekenen zijn gunstig. De vechtersdrang van de kennelijk on verwoestbare Michiel Schapers slaat bij tijd en wijle over op de ove rige leden van de ploeg. Er kan ge schoven worden in de opstelling: Tom Nijssen voor de snelle banen, Mark Koevermans of Paul Haarhuis voor het gravel, terwijl daar achter •an De Munnik Paul D°gSer en Jacco Elting bezig Loek Zuyderduin) z«n de «nsluiting te bewerkstelli- gen. Voor de directe toekomst echter worden de mogelijkheden in Lon den bepaald. Tussen de vijftien mo gelijke opponenten bevinden zich Australië, Argentinië, Italië en de Sovjetunie en zwakke landen als Indonesië en Denemarken. Veel zal ^afhahgen van de plaats van hande ling. Uit of thuis kan het verschil be tekenen tussen spelen op cement, gedroogde koeienmest of een met gemalen baksteen volgestorte hal. Tegen Portugal was zaterdag het pleit al beslecht. Michiel Schapers en Tom Nijssen bundelden na hun succesvolle optreden in het enkel spel de krachten. Stanley Franker is vast van plan de combinatie ook in de promotie wedstrijd op te stellen, ongeacht de baan waarop wordt gespeeld. „Voor de dubbel doet dat er niet zoveel toe. Dat zie je internationaal ook. De combinaties, die in Parijs (gravel) het sterkst zijn, winnen ook Wim bledon (gras)." Andrei Tsjesnokov zegevierde gisteren in München met 5-7, 7-6 (8- 6), 6-2 over de één jaar jonge Tsjechoslowaakse outsider Martin Strelba. Steffi Graf heeft de wens van de Hamburgse toernooidirectie vervuld. Ze won zonder te spelen het toernooi. Haar tegenstander No- votna trok zich geblesseerd terug. JETSKE GOUDMIT LEIDEN Unicum heeft zich gis- Winnink en O'Neil zorgden naar teren in de race om het kampioen- verwachting voor het derde winst schap tot een kostbare misstap la- punt. Troost en Bouchabou werden ten verleiden. Tegen Zuiderpark'67 met 6-0 en 6-4 verslagen. Gezien het kwamen de Leidenaars niet verder verloop van de dag was het verlies dan een 3-5 nederlaag. Het verlies van Vermeere en Wegink eigenlijk liet zich feitelijk al na de enkelspe- ook volgens de verwachting. On- len aantekenen. danks een sterke tweede set was het Joost Winnink bleek weer de duo van Unicum niet opgewassen sterkste troef in het team van de tegen Kok en Ritman: 2-6, 6-3, 4-6. Leidse hoofdklasser. De jeugdige De teloorgang van Dekker Ten- Winnink speelde een bijzonder ster- nis zet zich gestaag voor. Tegen ke pot tegen de hoger gerangschik- Thor ging het Warmondse team te Ralph Kok. De Unicummer toon- voor de derde maal in succesie met de zich echter geenszins onder de 8-0 onderuit. „Het was gewoon weer indruk van de reputatie van zijn te- te sterk, maar zo blijf je de hele com- genstander en legde een flitsend petitie doorgaan", zo gaf Michael spel aan de dag. Met 6-4 en 6-3 moest van den Berg het kansloze van de Kok in het gravel bijten. onderneming weer. In de hoofd- Chris Vermeere leek op papier klasse spelen zonder de financiële ten opzichte van Huib Troost de middelen daarvoor ter beschikking sterkste. Opnieuw pakte de praktijk te willen stellen, blijkt een fruste- verrassend anders uit. Ditmaal ging rende ervaring, het ten koste van Unicum. Ver- Ook Michael van den Berg kon meere sleepte nog wel een derde set ditmaal 'geen potten breken. Tegen uit het vuur, maar verloor alsnog de Argentijn Osanic was Van den met 6-7 7-6 0-6. Berg absoluut niet opgewassen: 3-6, Lisa O'Neil completeerde giste- 1-6. Freek Tanis speelde tegen Seg- ren de Leidse formatie en vond in veld een stérke tweede set. De spe- haar enkelspel Warda Bouchabou Ier van Dekker verwierf zelfs een tegenover zich. De Australische set-point in die tweede spelreeks. won van de Algerijnse in Rotter- Segveld liet het toch niet op een damse dienst met twee maal 6-2. derde set aankomen en pakte de Claire Wegink en Joke Ritman zorg- winst met 6-0, 7-5. LEIDEN - Voor LZ 1886 stond het afgelopen weekeinde het tref fen tegen Rotterdam op de rol. De Leidenaars speelden in Rotter dam met 12-12 gelijk en wonnen de thuiswedstrijd met 10-9. LZ is nu uitgespeeld. Rotterdam moet in de twee nog te spelen wedstrij den tegen Het Ravijn drie punten halen om het hoofdklasserschap te behouden en LZ naar de eerste klasse te laten afdalen. Onder druk van zijn Rotterdamse bewaker Van Galen zoekt LZ-speler Mark Mommers r, noot. LZ behaalde uit de dubbel tegen Rotterdam drie punten. vrije teamge- den a In het mannendubbel hadden Ta- nis en Van den Berg eveneens uit zicht op een set-winst. Een 5-2 voor sprong ging echter verloren en Thor haalde het mannendubbel met 7-5 en 6-3 binnen. jg het nationale tintje in de tvenstrijd. Wegink maakte een diepe knieval en moest met 6-2 en 6- 1 de zege aan haar tegenstandster la ten. De inbreng van Ritman bleek ook in het vrouwendubbel van door slaggevend belang. De Leidse speelsters waren meer aanvallend ingesteld, maar het aantal 'winners' woog niet op tegen de hoeveelheid fouten. Ritman maakte van het vier tal de minste fouten en sleepte zo Bouchabou mee naar de zege: 7-5,6- 4. Winst in het mannendubbel was •nodig om de stand weer in even wicht te brengen. Winnink en Ver meere leken even aardig op dreef. Nederlandse Kampioenschappen Een 2-0 achterstand werd ongedaan (NK) behaald door Andrea Hoense- gemaakt en het koppel van Unicum laar (LZ1886) op de 200 meter leek zich hervonden te hebben. De schoolslag en Ivonne de Kier van ware gedrevenheid was echter niet De Zijl/LGB op de 100 meter vlin- in voldoende mate aanwezig. Win- derslag. Robin Sprinkhuizen (De* nink scoorde zeker een heel aantal Zijl) haalde gisteren de NK-limiet mooie punten, maar liet zich zeker op de 100 meter rugslag tijdens li- in zijn opslagbeurten ook regelma- mietwedstrijden in Amersfoort. Hij tig verschalken. Vermeere speelde tikte aan in 1.08,0. weliswaar beter dan in zijn single, maar heeft gewoon de goede a nog niet gevonden. Kok en de zich zelf bij vlagen overtreffende Troost trokken het dubbelspel met 6-4 en 7-6 naar zich toe. LEIDEN Voor een plaats in de tweede divisie trad Gemini/K za terdag aan tegen Molenwiek voor een volle sporthal De Vliethorst in Voorschoten. De Gemini mannen startten slecht. Tot 3-3 ging het nog goed, maar daarna viel de pass weg, waardoor de spelverdelers nood gedwongen slechts de buitenspe lers aan konden spelen. Met dit stereotiepe spelletje hadden de Molenwiek blokkeerders geen enkel probleem en met 4-15 had Gemini de eerste tik te pakken. Molenwiek leek goed door te gaan; het nam zelfs een 1-6 voor sprong, maar een time-out van coach Bernard van de Pols deed het tij keren. Het begon beter te lopen en punt voor punt liep Gemini in en bij 10-10 lagen de ploegen weer gelijk. Vooral Menno Kielman en Ronald van Besuyen scoorden er Gemini blijft in derde divisie in die fase lustig op los. Molen wiek werd gedwongen door het midden te spelen, waar Wilbert Kokshoorn en lepe Roosjen wel raad wisten met de ballen. Toch kwam Molenwiek nog op 15-16 voor Gemini met twee sprongser- vices van Wilbert Kokshoorn uit maakte naar 17-16. Nu was de strijd weer volledig open en in de derde set, die uitein delijk de sleutelset bleek te zijn, gaven de teams niets aan elkaar toe. Na een tussenstand van 8-9, was het Molenwiek, dat uitliep naar 9-14. Nog was Gemini niet verslagen en Menno Kielman til- KATWIJK - Bij de zaterdag Katwijkse Aquamar-bad men derde ronde van de kampioen schappen van de kring Gouwe- Rijnstreek zijn de limieten naam te schrijven, met name bij LZ blijkt men er in te grossieren. Na de ze derde ronde heeft de succesvolle vereniging al 37 titels veroverd. Zijn het wekelijks bijna dezelfde eerste i NK-limiet. De 100 me- ontmoeting ter vlinderslag sloot zij winnend af gen aan LZ-zijde. Ondanks alle in 1.06,2. Ook op de 200 meter taties werd schoolslag voor vrouwen werd zij matige tijd van 2.57,8. personen die op het erepodium De 100 meter vlinderslag meisjes soonlijke tijden aan te scherpen, leek De opdracht voor LZ was duidelijk. Om zeker te zijn van nog een jaar hoofdklasse moest concurrent Rot terdam twee keer worden versla gen. Met drie punten was er nog een kans, met minder dan drie punten degradatie een feit. Zaterdag begon de ploeg in Rotterdam. Ruim twee perioden leek het beoogde re sultaat, een overwinning, haalbaar. De marge was weliswaar nooit gro ter dan één treffer maar telkens was het LZ dat de leiding nam en Rot terdam dat in de achtervolging moest. Bij 8-7 halverwage de derde periode kwam Rotterdam voor het eerst aan de leiding. LZ verslapte en voor de goede lijn weer was terug gevonden stond er een 11-8 voor sprong voor Rotterdam op het sco rebord. Het pleit voor de mannen van Hans Parrel dat men bleef knokken voor een goed resultaat. De beloning kwam ook al ging LZ door het oog van de naald. Met nog 46 seconden te spelen meteen 12-11 stand ging Ruud Muusse voor 35 se conden naar de kant en hing het hoofdklasserschap van LZ aan een zijden draadje. Rotterdam miste echter jammerlijk en LZ profiteer de dankbaar door middels Rob Brebde twee seconden voor tijd de gelijkmaker te laten aantekenen (12-12). Hans Parrel: "Natuurlijk kom je hier goed weg. We komen te rug uit een bijna hopeloze situatie. De ploegen ontlopen elkaar niet veel en de druk teams groot. Ik denk dat wij die laatste minuut onze zenuwen wat beter onder controle hadden en daar door toch nog gelijk konden komen". In de thuiswedstrijd was gisteren een gelijkspel niet meer voldoende. Aanvankelijk leek het helemaal mis te gaan. Pas bij 1-4 in de tweede pe riode hervond LZ zich. Langzaam de vele afzeggin- werd de marge kleiner en bij 5-5 in Ondanks alle mu- de derde periode was weer alles mo- bijzonder goed ge- gelijk. Vanaf dat moment domi- ontspannen sfeer neerde LZ. Via 8-6 werd het zo'n hun per- kleine drie minuten voor tijd 10-7 de de stand naar 11-14. Bij 14-14 was de spanning te snijden. Ge- mini maakte twee persoonlijke fouten en gedaan was het met de kansen (14-16). De Voorschotena ren kunnen zich nu als uitgescha keld beschouwen voor promotie omdat ze vorige week al verloren van Allides. Kennelijk viel er nu een last van de spelers af en vrij uit spelend werd Molenwiek flink opzijgezet. Via 5-0 en 10-6 werd het zelfs 15-6. De vijfde set viel voor Gemini verkeerd uit. Enige missers op rij gaven Molenwiek een 1-4 voorsprong en die kon niet meer ingelopen worden. Met 9-15 won Molenwiek dus zelfs de wedstrijd nog (9-15 en 2-3). Don derdag valt de beslissing over promotie in de strijd tussen Mo lenwiek en Allides. Gemini blijft na een goed sei?oen hangen in de derde divisie. GER RENES 5 het, na veel vergeefse geboren 1976 volledige LZ Fleur Bakker die in goede pogingen, Andrea Hoenselaar (LZ) aangelegenheid. Bianca Hoeks tikte blijkt te zijn bleef op de 200 meter op. LZ miste die onverwachts de titel op de 200 als eerste niets aan de hand. Maar ook staken de zenuwen de kop riante mogelij k- Ik hoop dat we er in blijven. Ik denk dat je in de hoofdklasse als jonge ploeg nu eenmaal meer leert dan in de eerste klasse. De slechte start in de gewone competitie breekt ons nu op". Doelpunten zaterdag: Ruud Muusse 4x, Bob Brebde 4x, Frans van der Brink, Mark Mommers, Hans van Hees en Michel van der Zeeuw. Doelpunten zondag: Wilco van der Zeeuw 4x, Frans van der Brink 3x, Rob de Wit 2x en Mark Mommers. Voor De Zijl/LGB staat er al we ken niets meer op het spel. Ook te genstander VZC heeft geen belan gen meer in de competitie. De Veen- endalers komen nog wel uit in de bekerfinale tegen AZC. Hoewel er voor de Leidenaars twee keer een nederlaag viel te noteren (9-13 en 7- 5) was coach Frits Welling zeker niet onteA/reden. "We hebben lekker ge speeld. We hielden het tempo hoog waardoor VZC niet zo goed kon counteren. Vooral zondag had er misschien v/el een verrassing inge zeten. Tot 5-5 na drie perioden was er geen verschil en ook hierna had den we enkele goede kansen. Het kwam er nog niet uit. Als je dan ook nog weet dat met Edwin Redegeld (gebroken teen) we de zoveelste uit valler konden noteren ben ik niet ontevreden. Een jonge jongen als Eelco Parrel speelde prima. Ook verliep de communicatie tussen jong en oud afgelopen weekeinde goed en ook dat is een positief r, winstpunt". Geen lange gezichten beide dus bij De Zijl/LGB dat verloor om dat het geroutineerde VZC op de belangrijkste momenten net iets koelbloediger was dan de Leide naars. De doelpunten (zaterdag) Mark van Belkum 5x, Anton Hei den 2x, Johan Kluivers en Edo den Boef. Zondag: Mark van Belkum 3x, Anton Heiden en Alex Ver- hoogh. De vrouwen van LZ 1886 moesten in de strijd om de nationale beker naar Losser. Bekerhoudster LZ trad zwaar gehavend aan. De ploeg van Roel Veenstra kon het dan ook niet redden tegen de kampioen uit de tweede klasse. Een 9-3 verlies stootte LZ uit de bekerstrijd. DIRK KLOOS. meter schoolslag voor meisjes der veertien jaar voor zich opeiste. Van meet af aan ging zij s ding en stond deze niet Haar tijd 2.59,0 verrassend gevolgd door Olga rBouwmeester 1.15,9. Bianca Singe- de lei- ling werd derde in 1.16,0. eer af. Mark Schouten zag zijn kans schoon, nu zijn broer Dennis met de limiet. Haar een jaar jongere clubge- jeugdploeg van de KNZB in Frank- note Fleur Bakker bleef ook binnen rijk vertoefde,om de titel op de 200 de voorgeschreven limiet (2.59,9), meter wisselslag binnen te halen, zij moet nog een jaar wachten Hij deed de klok stil staan op 2.34,3. LZ werkte gisteren i Net als tijdens de eerste en twee- om te mogen starten op de NK. de ronde wisten weer veel Leidse Ivonne de Kier, die tegenwoordig vierde ontmoeting kringtitel op hun uitkomt voor De Zijl/LGB, 11.15,8 gelijk en zeer wisselslag slechts 0,8 seconde ver- hèid op 11-7 en Rotterdam prófi- wijderd van het kringrecord. Haar teerde onmiddellijk. Bij 10-9 en nog tijd was 2.39,6. Op de 100 meter vrije 25 seconden te spelen moest Bob HOCKEY - De Nederlandse man slag werd zij eveneens eerste in een Brebde het water verlaten. Evenals nenhockeyers beg persoonlijk record van 1.05,2. Haar een dag eerder wist Rotterdam dit broer Robert-Jan zwom een sterke buitenkansje niet te verzilveren. 100 meter vlinderslag en kwam uit Het laatste Rotterdamse schot ver- op 1.15,5. Bianca Hoeks zwom deze dween naast het doel van Jan Teske afstand in 1.12,5 en bleef slechts een en de 10-9 zege was een feit. Hans halve seconde boven het NK-limie- Parrel: "We moeten veertien dagen op 7 juli, Gouda de t.In het dagklassement eindigde LZ afwachten wat Rotterdam in de 8 juli, Nederland - Canada op lO jul vijf- op een knappe eersteplaats wedstrijden tegen Het Ravijn gaat BAKKER doen. Ze moeten drie punten halen. kamp af. Het opvallende van deze het toer de Intercontinentale Beker in Madison (New Jersey) woensdag 5 juli tegen Ierland. Het programma van de andere groepswedstrijden Oranje is: Malaysia - Nederland li, Nederland - Zimbabwe op Verenigde Staten - Nederland op 11 juli.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16