TELEVISIE TOEGELICHT GEVARIEERD Beste doen Kunststof Verveling Herhalingen van herhalingen TV-RUBRIEK r V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V Levensteken 6 MEI 1989 IN HET WEEKEINDE met de wens van mevrouw Van der Berg. (Zon, nederland 3, 21.25 uur) Dream West 'Dream West' is een driedelige Amerikaanse miniserie uit 1986, gebaseerd op de gelijknamige ro man van David Nevin, waarvan de NCRV vanavond de eerste af levering uitzendt. De serie vertelt het verhaal van John Charles Fre mont (1813-1890), die in de vorige eeuw expedities leidde door het toen nog onbekende Amerikaan se westen. De rol van Fremont wordt gespeeld door Richard Chamberlain. In deze eerste afle vering - het is 1839 - leidt Fremont een expeditie om een deel van het westen in kaart te brengen. Vlak voor de winter keert hij terug naar St. Louis. Daar wordt Fre mont verliefd op de 16-jarige Jes sie, de dochter van senator Tho mas Hart Benton. (Zat, nederland 1, 20.17 uur) Blonde Dolly De film 'Blonde Dolly' die Vero nica vanavond uitzendt is het waargebeurde verhaal over de prostituée Sybille Niemans, die in de nacht van 2 november 1959 op 32-jarige leeftijd in Den Haag gewurgd werd. De buurt kende haar als 'Blonde Dolly'. Na haar dood bleek dat zij meer was dan 'een ordinaire hoer'. Ze werd be kend als een ambitieuze jonge vrouw die vele dubbellevens had geleid om de barre omstandighe den van haar bestaan te overwin nen. (Zat, Nederland 2, 22.05 uur) Songfestival De NOS brengt vanavond een rechtstreekse uitzending van het vierendertigste Eurovisie Song festival dat plaats vindt in het Palais de Beaulieu in Lausanne (Zwitserland). Aan het festival ne men 22 landen deel. Nederland wordt vertegenwoordigd door Justine Pelmelay, met het liedje 'Blijf zoals je bent'. Dirigent Har ry Van Hoof zal dan het (55 koppi ge) orkest leiden. (Zat, nederland 3, 21.00 uur) Dolls Zondagochtend zendt de VPRO de eerste aflevering uit van de vijfdelige serie 'Valley of the dolls'. Het gegeven is gebaseerd op series als 'Dallas' en 'Dynasty'. In de 'Valley of the dolls' schijnt de zon altijd, staat de champagne immer klaar en worden er wilde party's gegeven. Eén van de keu rige poppenfamilies die in Dolly- wood leven bestaat uit Daisy, een ex-stewardess, en haar man Ted Jones, een ex-beroepsmilitair en platenproducer. Het rustige, saaie leventje van de Jones' wordt ruw verstoord door de luidruchti ge komst van hun nieuwe buren, de familie Turner. Na de stroeve kennismaking groeit er gaande weg een innige vriendschap tus sen beide buurvrouwen. Iedere week beleven ze een opwindend avontuur: ze komen op televisie, winnen een vliegreis, verdwalen op de prairie en overnachten in een spookstad. 'Valley of the dolls' werd gemaakt door Wilma Ligthart en Anja Kriek. (Zon, ne derland 2, 9.50 uur) Leven Dat euthanasie een heikel punt is, blijkt in het televisiedrama 'Klaar met leven' dat het Humanistisch Verbond zondag uitzendt. Me vrouw Van der Berg (Heieen Pi- mentel) prefereert op haar zeven entachtigste jaar een zachte dood boven een lange lijdensweg. Haar zoon Jaap (André van den Heu vel) reageert furieus op dat be sluit. De huisarts en geestelijk raadsvrouw praten de situatie door met alle betrokkenen. Be jaardenverzorgster Moniek (Wil- ke Durand) heeft erg veel moeite Werk De vijfde aflevering van het RVU programma 'Werken aan werk' gaat zondagavond over psychia trische zorg in inrichtingen. Vroe ger speelden dwang en medicij nen een grote rol in de behande lingsmethoden. Maar ook nu be horen elektroshock en isoleercel nog steeds tot het behandelpak- ket. Soms is voor psychiatrische patiënten geen terugkeer in de maatschappij meer mogelijk. (Zon, nederland 3, 22.10 uur) Leids cabaret Het VARA radioprogramma 'Op hef en vertier' staat zondag geheel in het teken van het elfde Leids Cabaretfestival. De finalisten van het op 6 mei gehouden festival zijn te gast in het programma. De uitzending komt vanuit de Balie in Amsterdam. De presentatie is in handen van Jeroen Pauw. (Ra dio 1,12.00 uur) bijdragen: Bram van Leeuwen, Willem Rob de Nijs - 'De reiziger' (EMI) Na zijn elpee 'Zilver' waarmee Rob de Nijs vorig jaar zijn 25-jarig artiestenjubileum vierde, en waar op vrijwel uitsluitend nummers van andere artiesten werden gecoverd, heeft hij nu weer een plaat volge- zongen met eigen werk. Tenminste als we het oude Jac ques Brel-nummer in de Ernst van Altena-vertaling 'De nuttelozen van de nacht' even vergeten. En als we ook even wegcijferen dat het nummer 'Onderweg' wel erg veel verwantschap vertoont met Her man van Veen's 'Liefde van later'. Voor de teksten van de overige tien nummers tekende Rob's vrouw Belinda Meuldijk, terwijl Gerard Stellaard het gros ervan compo neerde, de toetsenpartijen voor zijn rekening nam en de nieuwe plaat ook produceerde. 'De Reiziger' laat Rob de Nijs in zijn beste doen horen. Een verzame ling ballads en up-tempo-num- mers waarin zijn langzamerhand flink geschoolde stem goed tot uit drukking komt. Bijvoorbeeld in nummers als 'Verloren zoon', 'Een goed jaar' en 'Honderd jaar een zaamheid'. Rob de Nijs weet zich omringd door een stel uitstekende musici van wie de solo-saxofonisten Tom Barlage en Kees ten Dam aparte vermelding verdienen. En niet te vergeten 'een uitgebreid achter grondkoor waarin onder meer ex-Dolly Dot Angela Groothuizen, Lucy Steymel en de zangers Edward Reekers en Maarten Peet- ers figureren. De beste compositie op de plaat vind ik 'Duet' dat inmiddels ook op single is uitgebracht. Rob zingt dit beter als 'Ik hou alleen van jou' be kende nummer samen met Martine, het kleine donkerharige Britse zan geresje dat jaren geleden deel uit maakte van de groep Guys en Dolls. Een uiterst sterke combinatie niet in de laatste plaats door het fraaie wat hese stemgeluid van Mar tine dat uitstekend past bij de krachtige meer gepolijste stem van Rob de Nijs. Misschien een idee voor Rob om zich in wisselende sa menstelling eens wat vaker aan een tweezang te wagen. De teksten van Belinda zijn door gaans hecht doortimmerd. Dat geldt bijvoorbeeld voor de kritiek op het vele nutteloze gebabbel in 'Bla, bla' hoewel de toonzetting door Stellaard mij minder kan be koren. Afgezet tegen het hele oeuvre van Rob de Nijs, is 'De reiziger', waar mee hij de komende maanden op toernee gaat, zeker een van zijn be tere produkties. B.v.L veel Bach, maar ook Schubert, Haydn, Handel en Beethoven) is mij beslist te veel. B.v.L Ekseption - 'Ekseption '89' - (RCA) Precies 20 jaar geleden deed een zeer opmerkelijk nummer zijn in- Rob de Nijs: ...flink geschoolde stem... trede in de Nederlandse hitparade. Het was een in moderne toonzetting gebrachte Vijfde symfonie van Beethoven, gebracht door een nieu we groep 'Ekseption' met als voor man toetsenist Rick van der Lin den. In de tijd dat de Spaanse dirigent Waldo de los Rios orchestraal iets dergelijks deed en Willem Duys in Muziekmozaïek zijn gal spuwde over de 'verkrachting' van de klas sieke muziek door ene James Last, oogstte Ekseption juist bewonde ring voor de vernieuwende aanpak van de oude meesters. In enkele jaren tijd knipte en scheerde Ekseption een flink aantal klassieke composities zoals 'Air' en 'Peace planet' van Bach, en de Flight of the Bumblee van Rimsky Korsakow. Totdat de groep in 1974 door interne ruzies uiteenspatte. Anno 1989 is de groep weer uit de as herrezen. Met Rick van der Lin den, trompettist Rein van den Broek, saxonist-fluitst Dick Reme- link en drummer Peter de Leeuwe als ouwe getrouwen en bassist Frans Muys van de Moer als nieuw komer. (foto pr) Ze pakten een groot deel oude succesrepertoire w< stoeiden er nog eens flink zetten dat met nog enkele nummers op de elpee 'Ekseption '89'. Helemaal juist is die titel overi gens niet want van een drietal num mers dateren de opnamen uit 1981. Ik heb voor een goede vergelij king ook nog even de oude schijf uit de kast gehaald. Wat opvalt is dat het dankzij de zeer sterk verbeterde opnametechniek allemaal veel fraaier klinkt. Werkelijk een he melsbreed verschil. Ook is duide lijk dat de leden in 20 jaar tijd nog meer ervaring in het improviseren hebben opgedaan. Ik kom dan ook zeker niet aan de vakmanschap van de groep. Maar evenals in de jaren 1969-1974 overvalt mij bij het ho ren van de stukken toch snel een brok verveling die de muzikale hoogstandjes van Rick en Rein niet in staat zijn weg te poetsen. De 'sound' van Ekseption - jazzyer dan voorheen - kan mij ook nu slechts beperkte tijd boeien. Een paar nummertjes 'is best leuk maar een hele elpee vol (17 nummers met Kryptogram Omdat het zulk mooi weer was (net zulk mooi weer als op 10 mei 1940), hadden we de grote tafel in de tuin gezet. De vlag had ik om half zes halfstok uitgehangen, want in tegenstelling tot de 5de mei als de vlag van 's morgens vroeg tot aan zonsondergang mag wapperen zoveel als hij wil, schijnt er een regel te zijn datje de vlag op de 4de mei pas om half zes uithangt (halfstok), om hem dan om 8 uur, na de twee minuten stil te, weer te verzetten naar heelstok. Kort rouwen, lang feestvieren. We zaten met vier volwassenen en vier kinderen aan tafel, in de tuin dus, en maakten ons enigszins zorgen over de twee mi nuten stilte, die in onze beide ge zinnen heilig zijn. Normaal ge sproken zit je binnen voor de tele visie en krijg je het exacte tijdstip voor de stilte aangereikt, of je be vindt je op straat, de klokken be ginnen te beieren, en zodra die daarmee ophouden weet je: nu zijn die twee minuten stilte inge gaan! Je luistert met tevreden heid naar de vogels die de stilte al leen maar onderstrepen, en met ergernis naar een imbeciéle'brom- mer in de verte die de stilte ver stoort. En hoe zat het ook alweer met de straatlantarens? Floepten die aan zodra de twee minuten stilte ingingen, of begonnen die gelijk met het beieren van de klók ken te branden om weer uit te gaan zodra we de stilte in acht moesten nemen? Ik was het verge ten, en vroeg mij af of de lanta rens in Broek in Waterland über haupt wel aangingen, zoals vroe ger in Amsterdam. Het feit dat we niet binnen za ten maar in de tuin maakte de si tuatie daarom een beetje gecom pliceerd omdat de kerktoren in Broek in Waterland, inclusief de kerkklok, gerestaureerd wordt en we dus verstoken zouden blijven van het waarschuwende gebeier. We zouden straks toch niet zorge loos door de stilte heen zitten. „Wat dan nog?", zeiden we tegen elkaar, „daar hebben we toch al die jaren voor gevochten, voor de vrijheid om op elk ogenblik onze mond te kunnen opendoen?" „We hebben vijf jaar onze bek moeten houden, dat is lang genoeg geweest!" Maar dat meenden we natuur lijk niet. Ik haalde een wekkertje en zette dat op vijf voor acht. „Het zal ons niet gebeuren dat het pre cies in die twee minuten stilte be gint te rinkelen", zei ik, en zette het voor alle zekerheid nog een ietsje vroeger. Nadat het wekker tje was afgegaan ging de helft van het gezelschap toch maar lie ver naar de televisie binnen, voor alle zekerheid. Wij prefereerden de tuin en de merels en hoorden te bestemder tijd toch nog het ge beier van een kerkklok. Het duur de even voordat we ons realiseer den dat dit niet het verdragende geluid van de kerkklok van Mon- nickendam kon zijn, maar afkom stig moest zijn van een der buren Toen de stilte inviel deden de vogels inderdaad weer hun jaar lijkse plicht (lijkt het nu zo, of gaan ze inderdaad harder flui ten, aangemoedigd door de plotse linge mensenstilte?), er reed. zoals gebruikelijk weer een auto op top- snelheid voorbij, en in de buurt van het kerkplein hoorden we ru ziënde kinderstemmen. Het zij zo. Je kunt stilte alleen horen als zij ondersteund wordt door geluid. Na de stilte kroop ik, via de lad der, de vliering op om de vlag wéér in haar gewone doen te bren gen, en liep M. even naar huis om hetzelfde te doen met zijn vlag. Toen we tien minuten later weer om de tafel geschaard zaten, zei M. dat die twee minuten stilte de mooiste traditie was die Neder land had. Althans in het genre tradities voor iedereen, dus ook de niet-kerkelijken. Ik noemde nog Sinterklaas, de vrijmarkt op ko ninginnedag en oud en nieuw, maar inderdaad, daar blijft het in Nederland bij. De rest (Kerst mis, Hemelvaart, Pasen, Pinkste ren) zijn christelijke feestdagen, al doen wij, niet-christenen, er dapper aan mee. Een uitvloeisel van die traditie van de 4de mei is ook, dat het TV- programma er, traditioneel, op is afgestemd. De Nationale Herden king (kranslegging op de Dam) werd nu tegelijkertijd op drie zen ders uitgezonden. Er waren her halingen van een film over Mies Gies (helpster in het Achterhuis), en van een documentaire over het concentratiekamp Natzweiler, zoals er op 2 en 3 mei door zendge machtigden die op de 4de mei geen zendtijd hadden program ma's over Anne Franks vriendin nen en over Auschwitz waren her haald. Zeer waardevolle pro gramma's. Er waren ook een paar nieuwe waardevolle program ma's gemaakt over de oorlog, maar er zal toch een tijd komen dat het materiaal is uitgeput (het mensenmateriaal in de eerste plaats), en dat we rond de 4de mei alleen nog herhalingen van her halingen te zien zullen krijgen. Tot ook die zullen uitblijven. Dan zullen we de Tweede Wereldoorlog toch nog hebben t '2 3 9 s 7 9 9 0 '1 '3 «t /S tb '3 9 to V 22 23 The Nylons - 'Rockapella' (Attic) De Canadese harmony-groep The Nylons is alweer zo'n klein decenni um aan het platenfront actief, maar echt imponerend is het tot nu toe al lemaal niet geweest. Deze vier man nenstemmen willen maar niet echt mengen, van lekker fraseren is geen sprake, en het repertoire is overwe gend slaapverwekkend. 'Rockapella' is hun vijfde album tot nu toe. Voor de broodnodige va riatie is er intussen percussie aan toegevoegd, maar het blijft een moeilijk te verteren vergaarbak van slecht gekozen en matig gearran geerde songs. De naam is ook hier het voorteken: The Nylons staat voor glad geweven kunststof die elk natuurlijk element ontbeert. Wie dit mooi vindt mag het zeggen. Ik hoor nog liever een draaiorgel. W.S. Carole King - 'City streets' (Ca pitol) Ze is al 47, maar kennelijk nog niet opgebrand, al is het lang niet al lemaal goud geworden wat Carole King in de loop der jaren aanraakte. Haar eerste muzikale verrichtingen dateren uit de jaren vijftig, toen ze samen met Paul Simon liedjes schreef die al lang in de vergetel heid zijn geraakt. In de jaren zestig componeerde ze samen met haar 1 ex-man Gerry Goffin tientallen hits voor derden, en ook als solo-artieste wist ze tweemaal te imponeren met de albums 'Tapestry' (1971) en 'One to one' (1982). Nu, dertig jaar na haar artiestendebuut, is er dan het vijf tiende album 'City Streets', enigszins geïnspireerd door de overstap van haar rustige ranch in Idaho naar het dynamische New York, maar bovenal een positief le vensteken van iemand die lang met zichzelf en haar omgeving over hoop heeft gelegen. 'City Streets' staat in feite model voor het totale oeuvre van King. De plaat bevat een aantal oorstrelende, knap geproduceerde stukken, maar evenzogoed een paar lelijke mis baksels. Tot het beste behoren de ti telsong en de tijdloze ballade 'Ain't that the way' (beide met volleerde gitaarsoli van Eric Clapton), alsme de het indrukwekkende 'Down to the darkness'. Haar overigens nog steeds onveranderde stemgeluid leent zich niet zo bijster voor up- tempi, maar toch mogen 'Legacy' en 'Midnight flyer' er wezen, de laatste vooral vanwege de virtuoze sopraansax van Branford Marsalis. Voor het overige blijft het behelpen. 'Geen schokkend album, wel een must voor wie deze dame een warm hart toedraagt. W.S. stek van tafel. 13. Controle over een ander plan om twee ringen. 14. Een maat voor 'ie langs deze weg naar de plant gaat. 15. Waardeloos voor een lichaams deel van de geest die de toe komst voorspelt. 17. Vereiste van een hond. 18.. Zo is het de moeite waard. 20. Lekker uit het witte karretje. Oplossing Horizontaal: 3 spit met een smoes om I die krom loopt en dienst doet tijdens een aardbe ving. 8. Oké voor de verzekering in Amerika. 9. De huid van uw buik? 11. Klein beetje vreemde drank om een noot. 12. De man gedenken met een postzegel. 16. Het leven is voor voetballers erg hinderlijk. 17. Stad met veel kwartieren.' 19. Auto, loop vreemd met deze lading. 21. Ze wonnen altijd. 22. Die geeft ge garandeerd altijd antwoord. 23. Bezoekers die hun wapen mee nemen in 't heetst van het vuur. Verticaal: 1. Kan de tafel in de zomer zijn na het eten! 2. Drei gende ontregeling van een les woon- en werkverkeer, 4. Stin kende massa dooreengeroerd in Gelderland. 5. messenwerpers. 6. Dwaas zonder eind bij een klok zonder eind. 7. 't Mag niet mislukken maar 't is verdraaid al elf over. 10. Zij tillen het be- t de Leidsch Dag blad-handdoek zqn: C. v. Heesch- Schouwenaar, Rosmolen 42, 2317 SK Leiden, W. van Dijk, Hovens Greve Plein 38, 2331 RA leiden. De prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Mei het oog op morgen. BRT/KRO: 0.02 150 jaar Limburg (II). 1.02-7.00 Nie mandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 10.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1. Radio 3 na 18 uur NOS: 10.04 Dnespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20,03 Elpee pop special. 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Avondstemming. 20.00 Nws. KRO 20.02-24.00 KRO klassiek op za terdagavond met om 20.02 Interna tionaal concours voor ensembles Oude muziek; 20.55 Werken van Jan Vriend; 22.00 Orgelrubriek, 22.20 Laudate. 23.00-24.00 KRO- literair. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 10.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RUNLAND 13.00-15,00 Noordwijk Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief, nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon- ll'oSÏ>4.m1'Groelen on verzoe- ken', populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands' muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00 'Het overstuur', mu- Radio 1 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.02 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen, VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn. sport en muziek. 18 02 Meer over mmder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.04 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet John Lilipaly (3). AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12.02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands qp AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.30 Kom 's langs in Des Indes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- bak. 19.10 Ssssssst19.30 De hersengymnastiek. 20.00-7.00 Zie radio. 1. Radio 3 NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 0.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. 18.02 KRO's Hit week. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musi- ca Religiosa et Profana. 9,55 Pro- gr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Ma tinee. Maria Callas op CD. 14.00 Concert op de zondagmiddag. Concertgebouworkest o.l.v. Riccar- do Chailly met hoorn. (Pauze: Pra ten over muziek). 16.00 NOS jazz geschiedenis. 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka merconcert. Camerata Bern met viool. 22.54-24.00 Hoorspel Spo ken. deel 1. Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer- laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld n en schippersberichten. ZEND TIJD VOOR DE KERKEN: 17.00 Kerkdienst 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws. IKON: 18.10 Mensen. 18.25 Liturgie en kerkmu- buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Z&rg en Hoop. FEDUCO/NOS: 21.20 Medelanders Nederlanders. 21.45 Medelanders Nederlanders. NOS: 22.10-22.40 Jazz uit het his torisch archief. LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- ll .00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuws radio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An dré van Duin. 13.04 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. I. Radio Symf. Ork. Saar- brücken. II. Villa Lobos in Tokyo. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO-Klas siek op maandagmiddag: Opna men van de Tsjechische Omroep. 15.50 KRO-literair: Over poézie. 16.00 In antwoord op uw schrijven- Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- i marktberichten en uitgebreid wet bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Wonen: voorrecht of grondwet? VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over oude ren. NOS: 12.00 Nws. HUM.VER BOND: 12.03 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met om 13.10 Be richt van buiten. AVRO: 14.00 Moet je horen... 14.05 Boerenbedrog of boerenslim. 14.25 Radio Driehoog achter. VARA: 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kin- 17.00 Wat een taal. Jlager, concentratie kampen aan de Nederlandse grens. 17.55 Meded. en schippers berichten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich- ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf.. de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 38