Opknappen van een dorp vergt grote Vrijwel zeker garage onder Casino-terrein Alphen wil vestiging van kantoren sturen ZATERDAG 6 MEI 1989 REGIO paSINCT? NOORDWIJK - Na het deba cle met de plannen voor een een parkeerkelder onder het Beuk- terrein, lijkt de gemeente Noordwijk nu gerede kans te maken op een ondergrondse parkeervoorziening onder het Casino-terrein aan de Oude Zeeweg in Noordwijk. De meer derheid van de commissie ruimtelijke ordening is bereid hieraan mee te werken. De parkeerkelder kost de gemeente 500.000 gulden. Eigenaar van het tenniscomplex aan de Oude Zee weg. P. Veentjer, is van plan onder zijn terrein een parkeerkelder voor 160 auto's aan te leggen. De kelder komt onder de tennisbanen te lig gen. De banen worden daartoe op gebroken, een meter omhoog ge bracht en voorzien van een kunst- stoflaag. Het zand dat uit het gat van de kelder komt, wordt op de hoek van de Erasmusweg/Oude Zeeweg gestort en daarop worden zes villa's gebouwd. De hal zelf wil Veentjer iets uitbreiden en vooral verfraaien. De Noordwijker wil verder de door velen verfoeide hal 'wegwerken' Noordwijk wil parkeerprobleem aanpakken achter een fikse groenbeplanting. Veentjer denkt met de wijzigin gen de exploitatieresultaten van zijn tennispark en -hal te kunnen verbeteren. De huidige buitenba nen (nu elf, worden er acht) kunnen alleen bij goed weer worden be speeld en de verhouding tussen bui ten- en binnenbanen is niet juist. Omdat de aanleg van een parkeer kelder aardig in de papieren loopt en er bovendien duidelijk een ge meentelijk belang mee is gediend, vraagt Veentjer een eenmalige ge meentelijke bijdrage van 500.000 gulden in de kosten. De eigenaar van het tenniscom plex levert in ruil voor medewer king van de gemeente, een bouw vergunning in. Veentjer mocht op grond van een hem eerder verstrek te vergunning, op de hal vijf appar tementen bouwen, naast zijn privé- woning nog twee portiershuizen neerzetten en bovendien de opper vlakte van de hal twee keer zo groot maken. In ruil voor medewerking (het bestemmingsplan moet wor den gewijzigd) en een half miljoen gulden doet Veentjer afstand van deze rechten. Beukterrein De aanleg van een parkeerkelder in het centrum van het dorp aan zee is al jarenlang onderwerp van discus sie. Het onderzoeksbureau Stad dat de dorpsvernieuwing in Noordwijk aan Zee begeleid, heeft geconclu deerd dat er op zaterdagen en zo merse dagen een structureel tekort van 1000 parkeerplaatsen is. Stad beveelde de aanleg van een groot schalige parkeervoorziening aan, bij voorkeur op het Beuk-terrein aan de Binnenweg. Het Casino-ter rein wordt door Stad ook als moge lijkheid genoemd. Noorlander Bouw bv ontwikkel de daarop een plan voor de aanleg van een parkeergarage onder het Beuk-terrein. Na veel heen en weer gepraat, presentaties van plannen en bijna-akkoorden, werd het plan enkele maanden geleden in de ijs kast gezet. De gemeente zou vier miljoen gulden moeten bijdragen en heeft dit niet voor een kelder De meerderheid van de commis sie toonde zich zeer tevreden over de hernieuwde kans om in het dorp toch een parkeerkelder te 'krijgen'. De woordvoerders van CDA, PvdA en Progressief Akkoord Noordwijk lieten zich uitermate positief uit over het 'totaalplan'. WD en Noordwijks Belang vinden het Ca sino-terrein evenwel niet echt een geschikte plaats en stellen zich daarom uiterst terughoudend op. Beide partijen willen nader onder zoek voor er een half miljoen gulden beschikbaar wordt gesteld. Juist omdat de gemeente meebe taalt aan de aanleg van de garage, willen de raadsleden ook de ope ningstijden en tarieven kunnen vaststellen. PvdA-raadslid A. Prins drong er bij wethouder V. Salman op aan ervoor te zorgen dat de kel der in elk geval ook in de avonduren geopend is. Salman denkt dat er met Veentjer goede afspraken te maken zijn over openingstijden en tarieven. "Als hij niet aan onze wen sen wil voldoen, gaat het hele plan gewoon niet door. Dan stellen we gewoon geen geld beschikbaar". WD'er J. Smit is er, zo maakte hij duidelijk, nog niet aan toe om nu al in te stemmen met de aanleg van een kelder met een half miljoen ge meenschapsgeld. "Uit het onder zoek van bureau Stad blijkt dat het Casino-terrein veel minder geschikt is dan het Beuk-terrein. Ik wil eerst beide mogelijkheden tegen elkaar afgezet zien". Wethouder Salman: "We moeten ons realiseren dat een garage onder het Beuk-terrein voor eens en voor altijd onmogelijk is. De parkeer plaatsen daar kosten de gemeente veel meer. Er zou een financiële in jectie van vijf miljoen gulden moe ten worden gegeven". Ook de bouw van zes villa's, on derdeel van het door architect L. Korbee ontworpen plan, stuit op be zwaren bij Smit. Huizen passen zijn inziens niet in de omgeving. Boven dien zou het een grove aantasting van het stukje groen zijn. Ook P. Barnhoorn (Noordwijks Belang) haalde de schade aan de flo ra erbij. Hij hield net als Smit een slag om de arm. Zijn grootste be zwaar, naast aantasting van de na tuur, is het ontbreken van een ga rantie dat de kelder ook rendabel zal zijn. Barnhoorn denkt dat de be zettingsgraad te laag zal zijn omdat er elders in het dorp nog voldoende gratis parkeerplaatsen zouden zijn. Volgens hem moet er eerst een on derzoek naar de parkeerbehoefte worden gedaan. Voor wethouder Salman waren geen van beide argumenten steek houdend. De exploitatie van de kel der is in elk geval niet in handen van de gemeente. Salman wil contractu eel vastleggen dat de kelder open blijft ook al zou de exploitatie niet erg winstgevend zijn. "We hebben dus verder eigenlijk niets met die exploitatieresultaten van doen", al dus Salman. De flora en de schade die daaraan zou worden toegebracht is er vol gens de wethouder te veel met de haren bijgesleept. Het terrein op de hoek van de Erasmusweg en de Ou de Zeeweg kan nauwelijks een bij zonder stuk duin worden genoemd. Burgemeester De Jonge ziet in Sassenheim belangrijke taak voor zich weggelegd MONTFOORT "Ik heb ook in een andere gemeente naar de post van burgemeester gesolliciteerd. Maar mijn voorkeur ging uit naar Sassenheim, zodat ik blij ben dat het die gemeente is geworden. Ik heb al een paar keer in Sassenheim rondgekeken. Een gezellig centrum met be halve veel woningen ook bedrijven. Ook de nabijheid van een stad als Leiden, het strand en de ligging in de Randstad spreekt ons aan". Utrecht, waar zij een grafische op leiding volgt. Het echtpaar hoopt op korte termijn een geschikte koopwoning in Sassenheim te vinden, maar wil zeker niet over haast te werk gaan. In tegenstel ling tot Montfoort heeft Sassen heim geen ambtswoning. Herindeling Tot 1 januari van dit jaar was De Jonge burgemeester van de ge meenten Montfoort en Willeskop. Montfoort heeft 7.000 inwoners eQ Willeskop een weg met boerderijen net aan duizend. In het westelijk deel van de provin cie Utrecht is inmiddels een ge meentelijke herindeling doorge voerd. Daarbij werden 18 ge meenten teruggebracht tot 7 en kwam ook Woerden bij de provin cie Utrecht. Omdat de herindeling al lang werd verwacht, hadden enige burgemeesters al meerdere ge meenten en waren waarnemers aangesteld. Tevens ging een aan tal met pensioen. Voor twee bur gemeesters was geen plaats meer. "Het is niet zo dat ik geen burge meester meer mocht zijn van de nieuwe gemeente Montfoort, maar ik wilde het zelf niet, Aller eerst was ik al 14 jaar burgemees ter en dan wil je wel weer eens ho gerop. Nog belangrijker was dat de naburige gemeente Linscho- ten bij Montfoort werd gevoegd. Tussen die twee dorpen was altijd al de nodige rivaliteit, zodat het voor Linschoten niet te aanvaar den zou zijn wanneer ik ook bur gemeester van die gemeente werd. Ze blijven je altijd zien als die man van Montfoort", verdui burgemeester van Sassenheim, H.M. de Jonge, en zijn vrouw praten enthousiast over de bollengemeente. In de tuin van de ambtswoning in Montfoort was het een komen en gaan van journalisten en fotografen. "Het rare is dat je weet dat er opeens zoveel mensen langskomen en bellen na zo'n be noeming, maar toch sta je er weer van te kijken", vertelt mevrouw De Jonge, die samen met haar man de pers te woord staat. Het is duidelijk: Sassenheim heeft niet alleen een nieuwe burgervader gekregen, maar ook een 'burger- moeder'. door Frans van den Berg Bij de keuze voor Sassenheim heeft ook hun 16-jarige zoon een rol gespeeld. Hij zal namelijk meeverhuizen naar de bollen streek. "Hij is een ware surf-lief- hebber, zodat hij met de Kager- plassen in de buurt in zijn nopjes De jongste telg uit het gezin nu in de vierde klas van het atheneum. Op welke school hij verder gaat weten we nog niet. Dat kan in Sassenheim zijn, maar ook in Lisse of Leiden. De school moet vooral goed aansluiten op le universiteit", verduidelijkt nevrouw De Jonge. De andere twee kinderen gaan niet mee naar Sassenheim. De oudste dochter (23) studeert in Wageningen en is momenteel r een studie in Montreal. De 20-jarige dochter woont in "Daardoor had ik de smaak van, het politieke werk en in het bij zonder de functie van burgemees ter aardig te pakken. Vandaar dat ik de overstap waagde naar een eigen burgemeesterspost en dat werd Montfoort. Eerst kreeg ik ruimtelijke ordening als belang rijkste onderdeel van mijn taken pakket en heb ik de stadsvernieu wing van de grond getild. Mont foort kreeg ook een industrieter rein, dat inmiddels zo vol zit dat enkele maanden geleden nog tien hectare is gekocht voor uitbrei ding ervan", noemt De Jonge en kele wapenfeiten. Net als bij veel gemeenten was het opzetten van een eigen indus trieterrein een financieel aantrek kelijke zaak. Maar bedrijven ge ven ook extra allure aan een ge meente en het is goed voor de werkgelegenheid. Tevens waren er bedrijven in het centrum van het dorp die voor de omgeving hinderlijk waren en daar ook niet konden uitbreiden. Die bedrijven zitten inmiddels op het industrie terrein. De meeste bedrijven ver huisden uit zichzelf, maar een en keling heb ik er bijna heen moe ten duwen", geeft De Jonge toe. Een andere expansie van het dorp is naast zijn woning te zien: een wijkje van 25 woningen in aan bouw. Sassenheim In de periode dat Kret burge meester van Sassenheim was is ook de stadsvernieuwing ter hand genomen, zijn woningen ge bouwd en kreeg het dorp een be drijventerrein. De groei is er in Sassenheim inmiddels uit. De Jonge is echter niet bang in het bollendorp straks duimen te moe ten draaien. "Behoud en verbete ring van het dorp en de wijken zijn ook belangrijk. Dat vergt veel tijd en inspanning en daarvoor is ook geld nodig. Het opknappen van een dorp is in deze tijd moei lijker dan het neerzetten van een nieuw wijk", overziet De Jonge de werkzaamheden. Daarnaast gaat volgens De Jon ge veel tijd zitten in de samenwer king met andere gemeenten. "Het wordt steeds belangrijker om goed samen te werken. Al was het alleen al omdat de rijksoverheid voor bepaalde faciliteiten, zoals het aantrekken van milieu-amb tenaren, alleen geld geeft wan neer kleine gemeenten daarbij sa menwerken. Samenwerking lijkt zo gemakkelijk, maar het ver loopt nog moeizaam. Gemeenten moeten daar duidelijk nog aan Juist omdat De Jonge al vanaf begin dit jaar 'op wachtgeld staat' kan hij direct in Sassenheim be ginnen. Alle zaken in Montfoort zijn afgerond. "Eerst zag ik er enorm tegenop dat ik niet meteen in januari in een andere gemeente aan de slag kon, maar achteraf was dat wel lekker. Ik heb nu vier maanden geestelijk en lichame lijk kunnen bijtanken. Tevens kom ik in een gemeente waar ze me graag willen hebben. Ik stond bovenaan de lijst van Sassenheim en dat is veel beter dan dat van hogerhand wordt besloten dat ik een bepaalde gemeente krijg, ter wijl ze daar niet om mij hebben gevraagd. Dat opdringen wordt overigens eerder bij grote dan bij kleine gemeenten gedaan, omdat ze daar mooi een ex-minister of staatssecretaris aan een baantje kunnen helpen". Zodra in Sassejiheim een wo ning is gevonden, kan zijn opvol ger voorheen burgemeester van Driebruggen de grote ambtswoning betrekken. "Bo vendien zijn de problemen met de postbestelling dan eindelijk van de baan. Het probleem is dat de nieuwe burgemeester De Jong heet, maar op het postkantoor kunnen ze die namen niet uit el kaar houden. Dat komt ook om dat de PTT gemakshalve altijd onze post naar het gemeentehuis bracht. Nu nog ligt daar vaak on ze post of wij krijgen in onze bus brieven voor de gemeente", aldus mevrouw De Jonge. Het echtpaar De Jonge met hun J delijkt De Jonge de merkwaardi ge situatie. De rivaliteit tussen de twee dor pen kwam ruim tien jaar geleden op een hoogtepunt. Linschoten bouwde een nieuwe wijk aan de rand van het dorp, maar de grond behoorde aan Montfoort. Men kon het niet eens worden over de financiële afwikkeling van die grondtransactie. Uiteindelijk werd tot twee maal toe een proce dure bij de provincie gevoerd. In beide gevallen wist De Jonge het pleit in het nadeel van Linschoten te beslechten. Een affaire die in Linschoten niet snel wordt verge ten. Advocaat Dat De Jonge als burgemeester van Montfoort het juridisch ge iarige zoon die meegaat naar Sasser vecht met het buurdorp won, heeft ook te maken met zijn ach tergrond. Hij heeft in Utrecht rechten gestudeerd en drie jaar in de advocatuur gewerkt. Voor zijn. rechtenstudie heeft De Jonge nog in België filosofie en theologie ge studeerd, maar die studie heeft hij nooit afgemaakt. Op kostscho len in Brabant behaalde hij zijn gymnasium-diploma. Hij is ech ter geboren en getogen in Borsele in Zuidbeveland, waar hij op 30 augustus 1937 werd geboren. Na het advocatenwerk werd De Jonge directie-secretaris bij het Vroom en Dreesman-concern. Later stapte hij zelfs over op de functie van adjunct-directeur. Daarbij hield hij zich vooral bezig met het personeelsbeleid van V &D, de cao—onderhandelingen im. (foto Wim Dijkman) en de democratiseringsprocessen binnen het concern. Een echte manager dus en volgens de pro fielschets hebben ze daaraan in Sassenheim grote behoefte. Zijn politieke carrière is hele maal snel verlopen. De Jonge was al lid van het CDA - hij is katho liek maar hij had nog geen en kele ervaring als raadslid toen hij 19 jaar geleden direct tot wethou der van Bunnik werd gekozen. Vijf jaar heeft de periode Bunnik geduurd. Daarbij had hij in eerste instantie welzijn, sport, sociale zaken en scholenbouw in zijn pakket. In de tweede periode kreeg hij onderwijs en financiën. Bovendien verving hij bijna een jaar de burgemeester tijdens zijn ziekte. Medische Diensten ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphen wil sterk de hand houden aan de ont wikkeling van kantorenlocaties. De gemeente wil de daarvoor geschikte gebieden één voor één invullen en zeggenschap hebben over het feit of kantoren wél en niet zijn gewenst, zowel uit oogpunt van het aantal men sen dat er komt te werken als van vormgeving. Zo wil Alphen dat kantoren die op zogeheten zichtlocaties komen (bijvoorbeeld langs rijksweg 11) er fraai komen uit te zien. De grondprijs op zulke plaatsen zal ook hoger zijn dan elders. Alphen heeft zich tot doel gesteld elk jaar tot de eeuwwisseling zes- a ze venhonderd nieuwe banen te scheppen, een aantal dat gelijk staat aan de groei van de arbeidsmarkt. In de kantorensector, zo is berekend, kunnen elk jaar 250 mensen méér aan de slag in Alphen. "We willen de gewenste ontwikkeling zoveel mogelijk sturen", verklaart wethouder K. Mollema (CDA/economische zaken) het feit dat na twee eer der verschenen kantoornota's nu een aanvullende notitie is geschreven. Daarin worden de locaties die voor kantoorvestiging in aanmerking ko men op een rijtje gezet en wordt aangegeven op welke termijn die worden ontwikkeld. Mollema: "We willen onze aandacht niet versnipperen over vijf, zes plaatsen, maar de gebieden stuk voor stuk invullen. We zullen ook normen opstellen voor de kwaliteit en kwantiteit van de vestigingen". De notitie is er tevens om te voorkomen dat te veel kantoorruimte in voorraad komt en om de gebieden af te schermen waar de gemeente geen kantoren wil hebben. "Al blijven we een soepel beleid voeren voor de ves tiging van kantoren aan huis. Wie wil kan klein beginnen. Het zijn onze klanten voor later", aldus Mollema. Met de vestiging van de gemeentelijke sociale dienst en de basisgezond- heidsdiens in grote kantoorgebouwen langs de Prins Bemhardlaan, heeft de gemeente eigenhandig de leegstand in Alphen weggenomen. Dat er desondanks grote behoefte aan- kantoorruimte is, komt door de wensen van ondernemers voor zelfstandige huisvesting, voor verbetering van hun eigen identiteit. Dat is duidelijk zichtbaar gemaakt in het zogenoemde Henri Dunantkwartier, dat inmiddels bijna vol is. Door de plannen van het daar in de buurt te vestigen verzamelgebouw Lantscrone is een streep ge haald. De ontwikkelaar kwam niet verder dan een bezettingsgraad van veertig procent. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeu wen. Verhage. Groeneveld. de Ruiter, Jans sen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meijer, Stokroos 1tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M.A. van Schie, Rijnsbur- gerweg 163, tel: 177100. Groep 2 - Nering Bógel. Van Gent. Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Minnebroers gracht 41. tel: 126371. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr, van Marwijk, tel: 213747. zo 8 uur tot 24 uur: Dr. Oltheten, tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Ouwerkerk, tel: 312673. zo 8 uur tot 24 uur: Dr. van Wingerden, Boshui- zerkade 31, tel: 310047. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Baart, tel: 318453. zo 8 uur tot 24 uur: Dr. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft.- Leiderdorp za R. v. Velzen. Heelblaadjespad 9. spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op :Vlaskamp 16, tel: 891100, zo Dr. Crobach, spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4. tel: 155666. Voorschoten za E. Schotanus. Leidseweg 305, tel: 2356, zo F. Koopmans, Churchillweg 19, tel; 6352. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout. Riet pad 9, Voorhout, tel: 02522-30697. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 5 tot vr. 12 door: Apotheek Kok/ Diamantlaan 5a. tel: 763439. Apotheek van Breest-Smallenburg, Loevestein 6, Leider dorp. tel: 890000, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 01717-2525, Voorschoten. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Herme lijnvlinder 36, tel: 220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: A.C. Labruyere, Langestraatb 14, tel: 134244 spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. WIJKVERPLEGING Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. HAZERSWOUDE - De sponsorloop van de werkgroep Hulp Noord Ierland (HUNI) in Hazerswoude heeft giste ren een bedrag van ongeveer 14.000 gulden opgeleverd, genoeg om eind augustus 24 katholieke en evenzoveel pro testantse kinderen een paar weken vakantie te bezorgen. Die worden dan ondergebracht bij gastgezinnen in Ha zerswoude. Aan de loop deden 450 kinderen mee en er schreven ook nog 90 volwassenen in. Allen maakten een wandeling van 6 of 10 kilometer. Voor elke kilometer ontvingén de deelnemers een bedrag van sponsors. (toto Beo de Bruyn) ZATERDAG 6 MEI molenviergang-wandeltocht over 5 tot 40 km. start tot 15.00 uur bij de Aarhoeve. Alphen vijfkamp buurthuis Westerha ven, Emmalaan 45, op verschil- net Job Schuring n nog geen titel', ddiiva. ly cu. iu Hazerswoude opening expositie Ellen Wind- horst (gemengde technieken), om aanvang 20.15 i 16.00 uur. Leiden expositie van origineel hand werk uit Peru. tot 17.00 uur bij Tuya, Hogewoerd 75. kinden/oorstelling door 'Ploef'. aanvang 14.00 uur in het Waag gebouw. optreden 'A Split Second', aan vang 23.00 uur in he) LVC, Bree- straat. optreden Trillend Water', aan vang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Lak-Thater, Krisztina de Chatel met 'Dualis', aanvang 20.30 uur. Leidse Schouwburg, finale Leids Cabaretfestival, aanvang 20.15 uur. Groenoordhallen, vlooienmarkt tot 17.00 uur. Leiderdorp der. optreden Joop van Enkhuizen Trio, aanvang 21.30 uur in De Hol- landsche Tuyn, Hoofdstraat. Lisse optréden Geestgrondtheater in T Poelhuys, aanvang 20.15 uur. Keukenhof, bijzondere bolge- wassenparade, van 08.00 tot 18.30 uur. Nieuwkoop optreden remonstrants koor Pantonale met Excelsior Church Choir (Minnesota. VS), aanvang 20.15 uur in de gereformeerde kerk, Achterweg. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 Warmond optreden "Whelan'. aanvang 22 00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. ZONDAG 7 MEI Alphen vijfkamp buurthuis Westerha ven (Emmalaan 45). op verschil lende lokaties. Hazerswoude concert Ensemble les Fideles Sujets in het Anker, aanvang Katwijk Zuid-BVoulevard. Zeilweds- strijden door Skuytevaert. aan vang 08.30 uur. N.C.R.V.-activiteit 'Nederland Na tuurlijk'. start in de orangerie van de Hortus aan het Rapenburg tus sen 10.00 en 14.00 uur. Tuya Hogewoerd heeft een ex- positie van origineel handwerk uit Peru. van 11.00 tot 17.00 uur. archeologisch spreekuur in het Rijksmuseum van Oudheden voor iedereen die iets heeft gevonden, van 13.00 tot 16.00 uur. in kader van expositie 'Leiden m gaslicht' spreekbeurt door Mar jan Conrads over kostuumge schiedenis in de Lakenhal, aan vang 15.00 uur. concert Waalse kerk. mmv or- ganiste Gerda Peters en Anne- miek Maurice en organist Mark Heerink, aanvang 19.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkun de, film 'Afghaanse vrouwen', aanvang 15.00 uur. volkstuinen Cronesteyn, brandweer-polderloop over 1 '/2 35 t 15 km, aanvang 11 00 u Noordeinder fietstocht o< i 65 km, bij clubhuis Swifttour, art tussen 08.30 en 09.30 uur bosloop over 2.1 tot 14,4 km in de Leidse Hout. start bij AV Hol land c 1.00 u Educatieve publieksexcursie Regionale vogelwerkgroep. Hout kamp. aanvang 5.30 uur, opgeven 5 mei tel: 411315 tussen 19.30 en

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13