Napoli hoopt op erkenning Foreholte verlegt grens S™STV @an de yjLljn Mei- '49: de ondergang van Torino Plaagstoot Delgado Door het behalen van de UEFA Cup Michels kandidaat bij Feyenoord WOENSDAG 3 MEI 1989 SPORT PAGINA 19 Ellen Warmerdam. )oor de halve finale. VOORHOUT Foreholte staat met anderhalf been in Europa. Als landskampioen SEW vrijdag doet wat het aan zijn stand verplicht is (zich ten koste van Hellas plaatsen voor de bekerfinale) maakt de uitslag van de eindstrijd voor Foreholte niets meer uit. Want de Voorhoutsen, die gisteravond VZV in de halve finale met 16-13 klopten, zijn dan bij winst en verlies verzekerd van Europees handbal. SEW komt immers al uit in het toernooi voor landskampioenen, Foreholte plaatst zich in dat geval als (plaatsvervangend) bekerwin naar voor de tweede Europese beker. Als het allemaal zo gunstig uitpakt als heel Voorhout verwacht, krijgt het keurkorps van Jan Kecskemé- thy die beloning voor een succesvol seizoen in de schoot geworpen. In de vierde en laatste achtereenvol gende bekerwedstrijd in de ver trouwde Voorhoutse Gaasbak ging het de aanstaande eredivisionist al leen in de beginfase niet voor de wind. De eerstedivisionist uit Win kel overrompelde de thuisploeg met drie doelpunten binnen drie minuten, maar zakte daarna ver te rug, hoe luidruchtig de massaal meegereisde Noordhollandse sup porters hun vrouwenteam ook aan vuurden. In de afgeladen thuishal hervond Foreholte zich snel. Met Anita Seur als solide vervangster van doel- vrouw Karina Bruins oogde de Voorhoutse verdediging meteen een stuk degelijker. Toen Connie van der Werf niet zonder moeite haar team van de hatelijke nul had afgeholpen (1-3), was het slechts een kwestie van wachten op meer tref fers van de thuisploeg. Gesterkt door de gedachte aan twee eerdere competitie-overwin ningen op VZV speelden de vrou wen van Kecskeméthy hun troeven beheerst uit. In de eerste plaats was dat Marian Bult, die aan een treffer van Elly van Leeuwen twee benutte strafworpen en een fraai velddoel- punt toevoegde. De gasten hadden ondertussen slechts eenmaal Seur verschalkt en doelpuntten pas weer, nadat Van Leeuwen de stand op 6-4 had gebracht. Hoewel Foreholte tot de rust (9-5) het net bleef vinden (Van Leeuwen, Bult en de andere troef, Christien Knigge), sloop toen al enige slordig heid in de ploeg. Tot opwinding van hun coach Jan Koopen profiteer den de Winkelsen daar nauwelijks van. De tijdstraffen die de scheids rechters Aarsman en Kins aan Fore- holte-speelsters uitdeelden, buitte VZV evenmin uit. In de eerste minuten na de pauze liep de thuisclub dank zij Ellen War merdam, Knigge en Bult gemakke lijk uit naar 12-6. De strijd leek ge streden, maar Foreholte verzuimde vervolgens een vol kwartier de keepsters Anita Bruin en Linda Wiedijk te passeren. Omdat ach terin de 4-2 verdediging meestal goed sloot, kwam het zonder stoot kracht spelende VZV niet dichter bij dan 12-9. Bij die stand"kwam Knigge onge lukkig ten val. Na een minutenlan ge oplapperiode werd de actieve gangmaakster van de Voorhoutsen met een uit de kom geraakte knie naar de kant gedragen. Juist toen ie dereen zich afvroeg of Foreholte zonder de blonde steunpilaar de slotfase zou overleven, maakte War merdam de bevrijdende dertiende treffer. Nog duurde het bekerspektakel (niet mooi, maar wel spannend) voort. Tussen de doelpunten, die over en weer vielen, kreeg de op drift geraakte Koopen eerst een gele en snel daarna een rode kaart door de leiding voorgehouden. Onder luide bijval van de VZV-supporters verliet de opstandige coach de zaal, om zijn team van achter de ramen uiteindelijk met 16-13 te zien verlie- Kecskeméthy wond zich na afloop alleen op over het gedrag van zijn collega. „Waarom deed hij nou zo moeilijk, hadden die scheidsrech ters nog meer in hun voordeel moe ten fluiten?", gaf de in Roermond woonachtige Tsjech zijn mening over de kwaliteit van de leiding. Over zijn eigen team oordeelde 'Kees' mild. „We hebben weliswaar heel wat kansen laten liggen, maar normaal gesproken kunnen we ook niet verliezen van zo'n ploeg als VZV. Pas toen Knigge („Ik speel die finale hoe dan ook") geblesseerd raakte, dacht ik eventjes dat het nog spannend zou worden. Met deze af loop van het seizoen, promotie naar de eredivisie en de bekerfinale, ben ik heel tevreden". Verder kijkt de ex-bondscoach voorlopig niet. Want of Foreholte nu wel of niet Europa in trekt, Kecs keméthy moet nog zien of hij ook volgend seizoen aan het hoofd van de Voorhoutse eredivisionist staat. Volgens voorzitter Chris de Bakker is zijn aanblijven gegarandeerd, maar los van de financiële kant van de zaak speelt ook de nationale handbalselectie nog steeds voor 'Kees'. Officieel is hij weliswaar niet benaderd om de mannen-selectie van Ton van Linder over te nemen, maar op bepaalde voorwaarden wil hij zijn eerder verrichte bondsar- beid eventueel hervatten. TIM BROUWER DE KONING De pastoor van de kathedraal Santa Maria della Superga in Turijn meende in de namiddag van de vierde mei 1949 heel even dat de wereld verging. De rust in de kathedraal, gebouwd op een helling in het oostelijk deel van de stad, werd verstoord door een afgrijselijke klap en een daar opvolgende enorme vuurzee rondom het bouwwerk. Een vliegtuig was in het zeer slechte weer tegen de toren van de kerk gevlogen. De eenendertig inzit tenden moeten op slag dood zijn geweest. De ramp dompelde Turijn da gen-, nee wekenlang in diepe rouw, want het vliegtuig bevatte de trots van de stad, het fameuze voetbalelftal van AC Torino, kampioen van Italië in 1942, 1946,1947,1948 en zo goed als ze ker ook in 1949 (vier punten voorsprong met nog vier wed strijden voor de boeg). De Italiaanse kampioens- ploeg keerde die vierde mei te rug van een benefietwedstrijd tegen Benfica in Portugal. In die tijd (vlak na de oorlog, met zijn grote tekorten aan deviezen) was een dergelijke trip een uitje en het bestuur van Torino had daarom behalve het eerste team ook het tweede elftal uitgeno digd om mee te gaan, als belo ning voor het feit dat de ploeg het in de competitie zo goed. had gedaan...Zeven reserves gingen mee, vier moesten door ziekte thuisblijven. Van het glorieuze Torino bleef dus letterlijk niets De oorzaak van de ramp is nooit geheel opgehelderd. Men neemt aan dat het slechte zicht en een haperende hoogtemeter de catastrofe hebben veroor zaakt. De slag trof niet alleen Turijn tot op het bot, hij ontregelde ook het Italiaanse elftal totaal. Want dat telde in de jaren veertig ge woonlijk zes of zeven spelers van Torino. In 1948 in de interland tegen Frankrijk waren het er zelfs acht: de fameuze doelman Bacigalupo, de achterspeler Ballarin, de middenspelers Rigamonti en Grezar en de voor- waartsen Menti, Loik, Gabetto en Mazzola. Torino was dus niet alleen Torino, het was zo onge veer heel Italië. II grande Torino het moet een fantastisch team zijn ge weest als je de oude verslagen mag geloven. De eerste keer dat de Italiaanse voetbalwereld met stuiters van ogen naar Torino keekwas in de kampioenscom petitie van 1945-46 (vanwege de slechte vervoersmogelijkheden was de 'serie A' toen in twee pou les verdeeld, waarvan de hoogst- geplaatste ploegen vervolgens tegen elkaar uitkwamen). Tori no, bijgenaamd de granata versloeg Napoli met 7-1 en ver volgens AS Roma (in Rome!) met 7-0. Het laatste duel was geen wedstrijd meer, maar een soort processie van flitsend Turijns aanvalsspel en markante pro- duktiviteit. Hoeveel grote sterren de ploeg ook telde, de dominerende fi guur was linksbinnen Valentino Mazzola, de aanvoerder van To rino en tevens van het nationale elftal. Een briljante, onvermoei bare, uiterst schotvaardige voet baller en daarnaast een zeer on gemakkelijk heerschap. Er moest gespeeld worden zoals hij dat voorschreef en gebeurde dat niet dan hield hij donderpreken waar de schilderijen aan de mu ren van trilden. Hij bestond het zelfs eenmaal een mede-speler van het veld te sturen omdat die niet deed wat hem gezegd werd. Het leidde tot een grote rel. Eén keer probeer den de spelers wraak te nemen door hem in een wedstrijd met opzet buiten het spel te houden. Het duurde een tijdje voor Mazzola het door had. Knarse tandend zag hij het aan. Ten slotte kwam er een verdwaalde bal bij hem terecht. Mazzola on dernam een rush langs vier te genstanders en produceerde het enige doelpunt van de wed strijd. Wat men ook allemaal op hem had aan te merken, het was on bestaanbaar dat Torino door ie mand anders werd aangevoerd dan door Valentino Mazzola. Hoe enorm het overwicht was van Torino in het Italiaanse voetbal bleek wel in de competi ties van 1946-47 en 1947-48. De granatabeëindigden die met een voorsprong van resp. tien en zestien punten. Geen wonder dat Turijn de ploeg eerde als waren het halfgoden. Het uitstapje naar Portugal, dat de ondergang van het grote Torino zou worden, was gere geld door Mazzola. Het was een eerbewijs aan zijn vriend Fran cisco Ferreira, die zijn laatste wedstrijd voor Benfica speelde. De ontmoeting was al maanden tevoren overeengekomen, maar toen het zover was, kon Mazzola eigenlijk niet mee, ziek en over vermoeid als hij was door de slo pende Italiaanse competitie. De teamarts van Torino wilde hem niet laten gaan. De man kon hoog of laag springen, Mazzola ging toch. Stel je voor."Ga dan met de trein", was het advies van de dokter, "dan heb je wat langer rust". Mazzola wilde er niet van horen. "Ik alleen met de trein en de rest per vliegtuig? Geen sprake van". Na de wedstrijd tegen Benfica voelde hij zich zo beroerd dat hij toch liever per trein wilde terug gaan. Gezien het slechte weer zou het ongetwijfeld een zware vliegreis worden. Zijn medespe lers overtuigden hem ervan dat hij beter met hen kon meegaan, des te eerder zou hij thuis zijn. Vele duizenden aanhangers van Torino waren die vierde mei naar het vliegveld van Tu rijn getogen om de helden bin nen te halen. Het weer was er barmelijk: donkere wolken, mist en regen. Tot een paar kilometer voor de thuishaven leek alles in orde. Het toestel had al enkele malen contact gehad met het grondstation en niets wees op problemen. Maar plotseling was daar de dreunende klap tegen de kathedraal, hoorbaar in heeL Turijn. Op de dag van de begrafenis gaf de directie van de Fiat-fa brieken zijn tienduizenden ar- beiders vrijaf om il grande Tori no op zijn laatste tocht te begelei den. De taferelen die zich voor deden waren onbeschrijfelijk. Voor het restant van de com petitie stuurde Torino een ama teurelftal het veld in: Torino simbolo. De ploegen die nog te gen Torino moesten spelen, de den hetzelfde. Anders dan Manchester Uni ted, dat jaren na de vliegramp in 1958 bij München met een ge heel nieuw team weer grote suc- cesen boekte, heeft Torino nim mer meer een vervolg kunnen ge ven aan de glorie van de jaren veertig. RUUD PAAUW GANDIA (ANP/AFP) - Pedro Delgado heeft voor het eerst serieus aange zet in de Ronde van Spanje. De renner uit Segovia deed de mindere klim mers in de bergen pijn, maar zette zijn aanval niet door. Door die ontwikkeling sprintte de helft van de groep na de etappe over 228,1 kilometer, van Albacete naar Gandia, voor de dagzege. Die ging naar de Westduitser Dietzen. Nederlands sprinttroef Hermans spurtte niet mee. Hij vertoefde in de derde groep en werd op ruim 26 minuten laatste. De Colombiaan Hernandez behield de leiderstrui. Hij kreeg wel tien se conden straftijd, omdat hij bij een beklimming steiin zocht aan een auto van de Spaanse televisie. Hernandez heeft nog 59 seconden voorsprong op de Westduitsers Hilse. Delgado, de winnaar van de Tour /ie France, in de Vuelta veertiende in het klassement op ruim drie minuten, loste zijn grote concurrenten voor de eindzege tijdens de afdaling van de Col de Campello, na 144 kilometer. Zijn landgenoten Pino, Fuerte en Lejaretta, de Fransman Caritoux en de Co lombiaan Parra, die twee maal lek reed, konden niet aanpikken. Ook ploeggenoot Indurain ontbrak. Het Spaanse talent miste de slag omdat hij van fiets wisselde. Delgado zette daarop niet door. Thierry Marie heeft de eerste etappe van de vierdaagse van Duinker ken gewonnen. De openingsrit ging over 187,8 kilometer van Duinkerken naar Bercy-Sur-Mer. Van Poppel, de sprinter uit de ploeg van Post, was met de achtste plaats beste Nederlander. Marie, vorig seizoen winnaar van een etappe in de Tour de France, was aan de finish zijn medevluchters net iets te snel af. Het verschil bedroeg een seconde. De etappe was rijk aan de marrages geweest. Oud wereldkampioen Roche toonde in goede vorm te zijn, ook de Nederlanders Adri van der Poel en Gert Jakobs deden een po ging uit de greep van het peloton te geraken. Eric Breukink, kopman voor de ploeg van Peter Post in de Ronde van Frankrijk, heeft tussentijds zijn contract met één jaar verlengd, tot 1 janua ri 1991. De overeenkomst met de 25-jarige renner, die in 1988 tweede werd in de Giro, past in de plannen van de ploegleider zijn ploeg te herstructure ren voor de twee jaar die de overeenkomst met sponsor Panasonic in ieder geval nog doorloopt. Zeker is ook dat in het nieuwe seizoen Van Poppel, Van Vliet, Cornelissen, De Rooy, Nulens, Van Lancker en Peiper bij de groep blijven. NAPELS (GPD) Wanneer Napoli in de loop van vandaag de laatste vierduizend kaartjes van de hand doet, dan zullen de 77.500 toeschouwers die in Stadio San Paolo getuige zul len zijn van het eerste UEFA-cupfinaleduel tegen VFB Stuttgart zorgen voor een absolute recetterecord van 4,7 miljard lire, ruim f 7 miljoen. ren. Afgezien van het morele aspect om aan vervalsingen te verdienen, roept met de beelden van Sheffield de Heizei voor ogen de vraag zich Zelfs het absolute toptreffen in de Europa Cup I dat de Zuiditaliaanse club anderhalf jaar geleden tegen Real Madrid afwerkte (en dat het eerste en meteen ook het laatste op wat er zou hebben kunnen ge- thuisduel in het belangrijkste Eu- beuren als inderdaad vele duizen- ropese bekertoernooi van de Napo- den zich een weg naar de tribune litanen was) moest het met minder hadden willen banen, terwijl de (bijna een miljoen gulden) komsten doen. Officiële prijzen van enkele honderden guldens voor een toegangsbewijs zijn normaal en hoewel het duel van vanavond te gen de ploeg van Arie Haan nog niet is uitverkocht, speelden op diverse punten vanwege de veiligheid al terugge brachte capaciteit daar absoluut geen ruimte voor zou hebben gebo den. Maar daarmee houdt men zich in Napels en omstreken niet bezig, de koorts is daarvoor al veel te hoog de stad verschillende opgelopen. De dubbele confronta- op de vraag, door op ei- tie met Stuttgart geeft de Zuiditali- ;e trots de mogelijkheid om een de drie Europese hoofdprijzen clubs en daarmee vooral veel gen initiatief al toegangsbewijzen te drukken. De politie arresteerde de afgelo pen dagen drie personen die bezig prestige te met het vervaardigen kele duizenden kaartjes die m( lijk van echt te onderscheiden i De winst ROTTERDAM (ANP) - Rinus Mi chels staat bij Feyenoord hoog op de lijst met kandidaten voor de in de Kuip nieuwe functie van tech nisch directeur. Nu eerste keus Leo Beenhakker (naar Ajax) is afgeval len, lijkt de oud-bondscoach, die vo rige maand ontslag nam bij Lever- kusen, de belangrijkste gegadigde om de technische leiding bij Feye noord in handen te nemen. „Ik heb nog niets van Feyenoord gehoord, maar ik heb zeker interes se", reageerde Michels verrast op zijn kandidatuur. „Veel zal afhan gen, hoe de taakomschrijving er uit ziet. Je hebt tegenwoordig tech nisch directeuren in alle soorten en maten. Beenhakker gaat bij Ajax dadelijk op de bank zitten, maar voor mij hoeft dat niet meer zo no-, dig. Het verbaast me overigens niet echt, dat mijn naam in verband wordt gebracht met Feyenoord. Op het moment, dat Beenhakker voor Ajax koos, kon je de klok erop ge lijk zetten, dat ik bij Feyenoord in beeld zou komen. Ik wacht rustig, vanuit een helder perspectief, de ontwikkelingen af." De Madrileense media hebben het vertrek van Beenhakker voor kennisgeving aangenomen. Het was al langer bekend dat Don Leo het komende seizoen niet meer bij Real Madrid zou werken. De enige verrassing die er in de Madrileense kranten was te bespeuren was dat Beenhakker blijkbaar een formida bel aanbod van de club van Marado- na, Napoli, naast zich neer heeft ge legd. Volgens de Spaanse pers zou Beenhakker ruim 1 miljoen dollar bij Napoli hebben kunnen verdie nen als hij zijn handtekening onder een contract met die club had gezet. Evenveel aandacht als de aankon diging van Beenhakker dat hij de komende twee jaar bij Ajax de grote voetbalbaas wordt, kregen gisteren de problemen rond zijn opvolging als trainer van de Koninklijke. Real- president Mendoza heeft nu beves tigd dat de trainer van Real Socie- de scudetto (het kampioensschild je, red.) twee jaar terug, de eerste na tionale titel uit de historie, tilde de club uit de anonimiteit en gaf de Na- politani, veelal werkzaam in fabrie ken in het industriële noorden van het land, waar ze vaak met de nek worden aangekeken, een gevoel van eigenwaarde dat in het voetbal gekke Italië nu eenmaal recht streeks verband houdt met de socie- i blessure aan zijn achillespees, r an de partij zijn. perikelen zijn komst naar Madrid nog tegen kunnen houden. Toshack heeft nog een contract van twee jaar le hoofdprijs met de club uit Bilbao en het lijkt erop dat er heel wat geld over tafel moet komen om dat contract af te Milan-Inter verschaffen, kopen. Als Toshack het niet wordt fameuze clubs als Torino, Fiorenti- AS Roma die op hun nationa- ïccessen nooit het winnen van Europa Cup lieten volgen, ge voelsmatig zouden worden voorbij dan is de Chileen Vincente Canta- tore, nu trainer van Valladolid vol gens Mendoza de aangewezen op volger van Beenhakker. „Ik wil ie mand die het Spaanse voetbal kent gestreefd en Spaans spreekt. Daarom vallen De spandoeken alle aridere kandidaten zoals Guus Hiddink en Aad de Mos af. Het lijkt me trouwens ook niet goed send waren. Op het 2-2 gelijke spel in München tegen Bayern - dat nota bene eerder Inter had uitgescha keld - volgde een volksfeest dat zijn gelijke slechts in de uitbarsting van mei 1987 kende bij het eerste Napo- litaanse kampioenschap. Duizen den toeterende auto's blokkeerden letterlijk onder de rook en het felle licht van het massaal afgestoken vuurwerk die nacht de binnenstad, de kwalificatie voor de finale vie rend. Op het moment dat het lang verwachte vliegtuig uit München op de Napolitaanse luchthaven Capodichino landde, twee uur 's nachts, stonden vijfhonderd fans hun idolen op te wachten. Of zich na de ontmoeting van van- AP) avond weer zulke zuidelijke tafere len zullen afspelen zal vooral afhan gen van Napoli's aanvals-supertrio Carnevale-Careca-Maradonna, in Italië de drietand, genoemd. Andrea Carnevale dwong onlangs tegen Hongarije een basisplaats in het Italiaanse nationale elftal af, An tonio Careca is met vier goals de UEFA-cup topscorer van de club, terwijl Diego Maradonna ondanks een serie van blessures altijd zijn onmiskenbare waarde voor Napoli zal houden. Nu is het weer een bles sure aan de rechter achillespees die 'Dieguito' last bezorgt, maar de mondiale nummer een zal kosten wat het kost spelen. MARTIN SCHOOTS Piket verliest punt MÜNCHEN (DPA) - Jeroen Piket heeft gisteren het eerste halve punt moeten afstaan. Met zwart kwam de grootmeester in wording in de vier de ronde van het toernooi van Mün chen niet verder dan remise tegen de Hongaar Groszpeter. Van der Sterren maakte van de gelegenheid gebruik zijn achterstand te halve ren. Met wit versloeg hij de West duitser Kindermann. Piket leidt na vier ronden met 3 1/2 punt. Van der Sterren staat tweede met een halfje minder. Boerebach bij PSV KERKRADE (GPD) - Michel Boe rebach heeft gisteren een contract voor twee jaar bij PSV getekend. De 25-jarige libero van Roda JC is de eerste aankoop van de landskam pioen. De twee jaar geleden van Go Ahead Eagles overgekomen voet baller is uitermate tevreden met de vorstelijke aanbieding die PSV hem deed. Reeds een week geleden bereikte PSV een overeenkomst met Roda, dat voor Boerebach on geveer 1,5 miljoen ontvangt. Met het oog op belangstelling uit het buitenland en de plotselinge in- .teresse van Ajax, besloot Boere bach in eerste instantie een slag om de arm te houden. De aanbieding van PSV bleek uiteindelijk echter de meest aantrekkelijke. met na- supporters van Inter twee sei- geleden het kampioenschap Napoli trachtten te verzieken - twee Nederlanders achter el- „Vesuvius bespaar ons deze schan- kaar als trainer te hebben". de" „Napoli kampioen Mendoza verwacht vandaag nog Noordafrika", zijn nooit vergeten zijn nieuwe trainer bekend te kun- en zullen ook nooit vergeten noch maken na afloop van de ont- vergeven worden. moeting tussen Real en Osasuna. Het gaat hier om de laatste 47 minu ten van een gestaakte wedstrijd, waarin Real met 0-1 achter staat. Vandaar ook dat de tonelen die zich in de nacht van 19 op 20 april in de hoofdstad van de Mezzogiorno spontaan voordeden weinig verras- Petterson: wellicht jaar uitgeschakeld STOCKHOLM (TT/Rtr) - Stefan Pettersson, de Zweedse spits van Ajax, is voor de rest van het jaar uit geschakeld. De in de wedstrijd te gen MW opgelopen blessure, bleek gisterochtend tijdens een kij koperatie in Stockholm veel ernsti ger dan verwacht. Chirurg Lasse Peterson diende een band in de lin kerknie van de aanvaller te hechten. Ook de meniscus was beschadigd. Volgens Peterson staat voor de genezing van deze blessure in het gunstigste geval acht maanden. Mocht de genezing tegenvallen dan is de kans groot dat Pettersson voor een jaar is uitgeschakeld. WOENSDAG 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 20.00-21.00 SKY: Tennis: kampioenen- toernooi vanuit Forest Hills. 20.00-22.30 BRT 2: Sportavond: met o.a. basketbal (Belgié-Frankrijk, mannen) en UEFA-cup voetbal. 21.00-23.00 SKY: Golf: wereldkwalifica- tie-ronde vanuit Singapore. 21 45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.10-22 40 Did 2: Die Sport-Reportage: verslag van de eerste finalewedstrijd in het Europacup-3 toernooi. Het het avond programma van Did 3 kan gewijzigd wor den i.v.m. een rechtstreekse verslag van deze wedstrijd 22.55-23.20 Ned 3 Studio Sport: aan dacht voor de eerste finalewedstrijd in het UEFA-toemooi 23.00-01.00 SKY: Voetbal eerste wed strijd uit de UEFA-cup finale. 00.00-02.00 Super: The Mix: met aanslui tend NBA-basketbal. 00.05-01.10 BBC 1: Sportsnight: met voetbal, de finale van de UEFA-cup en de halve finale van de FA-cup. DONDERDAG 13.00-17.00 Did 3: Tennis: Grand-Prix toernooi voor vrouwen in Hamburg en voor heren in München.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19