Koninginnedag in de regio to Mte® aöQstoaU wm 'Hij Groot aantal grote en kleine branden in Leidse LEZERS LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD LET OP! MAANDAG 1 MEI 1989 REGIO LEIDEN fAgina 9 'Voorschotens zwembad snel in handen van Sportfondsen' VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten willen het beheer en de exploitatie van het plaatselijke recreatiebad Het Wedde per 1 juli overdragen aan Sportfondsen N.V. Dit be drijf zou een besloten ven nootschap Sportfondsen Voor schoten moeten oprichten. De gemeenteraad zou binnen vijf jaar een krediet van 308.000 gulden beschikbaar moeten stellen voor onderhoud en kwaliteitsverbeterende maat regelen. Bovendien is een le ning nodig van 350.000 gulden. Sportfondsen moet probe ren het tekort te verlagen en het college wil bekijken of de gemeentelijke bijdrage in het tekort aan een maximum kan worden gebonden. Voor een goed management verlangt ze zeer specialistische kennis en moet de nv 'zeer goede waar borgen' geven voor de rechts positie van het personeel. De werkgelegenheid van het vas te personeel is gegarandeerd en iedereen kan zijn huidige taak behouden. De speciale trein, waarin ook lezers van de Nieuwe Noordhollandse Cou rant, het Haarlems Dagblad en dagblad De Typhoon zullen zitten, ver trekt om 8.32 uur vanaf spoor 8* uit Utrecht en komt om 11.15 uur in Keu len aan (terugreis vanuit Keulen om 18.10 uur; aankomst in Utrecht 20.63 uur). U dient dus op eigen gelegenheid van en naar Utrecht te reizen. Als u dat per trein doet, hoeft u daar niet extra voor te betalen. De trein van Leiden naar Utrecht vertrekt om 7.20 uur vanaf station Leiden en doet om 7.35 uur Alphen aan. ^.ïSTk' Speciale vervoersbewijzen zijn tegen inlevering van de bon uitsluitend verkrijgbaar bij de kantoren van het Leidsch/Alphens Dagblad: Witte Singel 1 in Leiden, Julianastraat 19 in Alphen en Vuurbaakplein 11 in Katwijk. .onder voorbehoud vanaf spoor 8! naar &9en eenet tfe 2f°°r u ii VOORSCHOTEN - Na de Beethovenlaan, Bc sluit om ook dit jaar de Delftse paardetram van Van der Sman bv. in te z< ten. De rondritten voerden onder meer langs de winkelcentra Hofland passeert. WARMOND - Tegen de achtergrond van het Warmondse Oude Raadhuis schenkt de Warmondse wethouder/loco- burgemeester mevrouw L. Dalhuisen het glas van collega-wethouder C. van Schagen vol dieprode huiswijn. De wijn heet 'Het Oude Raadhuis van Warmond' en is een produktvan de samenwerking tussen de plaatselijke slijte rij en de Vereniging Het Oude Raadhuis. <foto El,en Martens) WASSENAAR - Rolstoelgebruikers op de dansvloer van het Wassenaarse buurtcentrum Oostdorp, een vroegere kleuterschool, aan de Zonneveldweg. Het rolstoeldansen vormde één der onderdelen van het Oranjebal voor Oude ren dat daar werd gegeven. Voor de muzikale inbreng was de Wassenaarse Band voor Ouderen verantwoordelijk. (foto Ellen Martens) Raadhuislaan. Fotograaf Loek Zuyderdu LEIDERDORP - Hulp bij het uitdelen van een flinke mep op de Kop van Jut kan deze jonge bezoeker van de braderie op de Leiderdorpse Hoofd straat best gebruiken. De braderie was georganiseerd door de Stichting Ac tiviteiten Oude Dorp. (foto i OEGSTGEEST - "Het enige juiste begin van het feest op Koninginnedag", de paardetram nam het Voorschotense Oranjebestuur abrupt het be- legde het moment vast waarop de paardetram geparkeerde auto's op de aldus de Oegstgeester burgemeester S. Scheenstra (rechts op het balkon i het gemeentehuis) c Voorschotense woonstraat De Koning een dag 'oorlogsgebied' REGIO - De Voorschotense W. Pij perlaan, waar minister De Koning woonachtig is, wordt op de dag van de verpleging, vrijdag 12 mei, tot "oorlogsgebied" verklaard. "Voor, de deur van de bewindsman zetten- we een Mash-achtige tent op. Dat moet dan een mobiel legerhospitaal voorstellen", aldus M. Boonstra, woordvoerder van het actiecomité van het Leiderdorpse verpleeghuis Leythenrode. Boonstra vertelt enthousiast over de afspraken die de verzorgers en verplegers van de huizen in deze re gio onlangs hebben gemaakt over de voortzetting van de acties voor vijf procent loonsverhoging. Ley thenrode (Leiderdorp), Endegeest (Oegstgeest), Wijckerslooth (Oegst- geest), Élisabethziekenhuis (Lei derdorp), Mariënhaven (Warmond), Zuydtwijck (Leiden) trekken in het vervolg gezamenlijk op. De aan staande acties voor de deur van mi nister De Koning zijn het eerste re sultaat van dat gezamenlijk optrek ken in het "regionaal actieplatform, Leiden en regio", zoals de moloch zich heeft gedoopt. Boonstra beseft dat het tot oor logsgebied verklaren van de woon straat van de minister agressief overkomt. Volgens hem wordt het op die 12de mei in de W. Pijper straat "een feestelijk gebeurtenis met een harde ondertoon". De mo gelijkheid bestaat dat het 'Mash- team' na de dag van de verpleging de verantwoordelijke bewindslie den "elke zaterdag- en zondagoch tend in alle vroegte komt wekken". "Dat regelen we in groepjes. Wij moeten er op zulke dagen en op zul ke tijden ook uit voor ons werk". Sneeuwbaleffect Boonstra maakt er geen geheim van dat de verplegers met de acties bij De Konings huis 'een sneeuwbalef fect' hopen te sorteren. Landelijke uitstraling zou het mooist zijn. Op de dag van de verpleging kan ook het tijdelijk in Voorschoten zetelen de arbeidsbureau op veel klandizie rekenen. De verpleging uit deze re gio komt zich namelijk massaal in schrijven. "Wij willen een betere baan", aldus Boonstra. Volgens de actievoerder leven er nog veel meer ideèen. "Dat is heel knap omdat het steeds moeilijker wordt om verder te gaan. We staan met zijn 60.000'en in Den Haag en er gebeurt niets. Wél rollen de Vereni ging Verplegers In Opstand (WIO) en de bonden over elkaar heen. Dat komt de actiebereidheid niet ten goede. Verder is er voor blokkades niemand meer te krijgen. Maar wat we verder ook doen, voorop blijft staan dat de patiënten en bewoners zo min mogelijk hinder van de ac ties mogen ondervinden". pEGSTGEEST - Inbrekers hebben in de nacht van zaterdag op zondag een groot aantal juwelen en een on bekend bedrag aan geld meegeno men uit een woning aan de Rijn- zichtweg in Oegstgeest. Het slot van de achterdeur was geforceerd. VOORSCHOTEN - Uit een kamer van een bejaardenhuis aan De Ze ven provinciën in Voorschoten is zaterdagavond een portemonnee met een bedrag van ongeveer 40 gulden en een potje medicijnen ge stolen. De bewoonster, een 85-jarige vrouw was op het moment van de diefstal niet thuis. REGIO - De Leidse regio ging dit weekeinde gebukt onder een groot aantal grote en kleine branden. Een brand bij Ford Rijnland aan de Van der Valk Boumanweg in Leider dorp heeft de afgelopen nacht een opslagloods met oude banden en olie in de as gelegd. De brandweer- wist te voorkomen dat de brand oversloeg naar het bedrijfspand. Over de hoogte van de schade kon de politie vanmorgen nog niets zeg gen. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Achter een modezaak aan de Schoolstraat in Voorschoten heeft in de nacht van zaterdag op zondag een opslagruimte vlam gevat. Om standers konden het vuur blussen voordat de brandweer ter plaatse was. De politie weet niet wat zich in de opslagruimte bevond en gist nog naar de oorzaak van de brand. De winkel liep wat rookschade op. Op de camping Oosterwoud aan het Oosteinde in Warmond was het vrijdagavond raak. Een stacaravan brandde daar geheel af toen de be woners even weg waren. De politie denkt dat een brandende kaars of een kachel de oorzaak van de brand vormen. Doordat de Warmondse brandweer de caravans in de buurt nat hield, liepen deze geen schade op. 1 Op de Wassenaarse camping Duinrell vloog zaterdagochtend een camper van een Franse familie in brand. Door snel bluswerk brandweer bleef het motordeel be waard. De rest van de camper en een groot deel van de inventaris gin gen wél in vlammen op. Kort na de camper-brand ont stond brand in de linnenkamer van motel-restaurant Bijhorst aan de Wassenaarse Rijksstraatweg, niet ver van de Landscheidingsweg. De oorzaak van de brand is onbekend; door het snelle uitrukken van de brandweer werd voorkomen dat de brand zich verspreidde. Een groot deel van de inventaris van de lin nenkamer ging in vlammen op. Wassenaar Grootste brand was de brand in het leegstaande pand aan de Wasse naarse Rijksstraatweg, gistermid dag en gisteravond. Hoewel brand weercommandant Spruit had be grepen dat het pand toch tegen de vlakté zou moeten, is daar bij de ge meente niets van bekend. De eige naar, Intercontinental Estate bv, heeft sinds het vertrek van Torro geen plannen ingediend. Wel is het zo dat een andere ont wikkelaar, Westside Investments, plannen heeft met het aangrenzen de terrein. Daar moet een kantoren complex komen, met mogelijk een vestiging van de Nederlandsche Bank. Volgens een woordvoerder van de gemeente wil Wassenaar dan ook snel rond de tafel zitten met de eigenaar, van wie niet meer be schikbaar is dan een corresponden tie-adres in Heemskerk. In het tele foonboek wordt het bedrijf niet ver meld en vanmorgen was nog geen reactie te verkrijgen op de brand. Bij de bluswerkzaamheden heeft een Haagse brandweerman zijn hand verwond en moest hij in een Haags ziekenhuis behandeld wor den. In de twee aangrenzende hui zen was er veel rook, maar zou de rookschade volgens de brandweer commandant wel meevallen. De be woner van de dichtstbijzijnde wo ning stond op het punt te verhuizen en was bijzonder blij dat de brand weer zijn opgeslagen spulletjes be schermde. De Wassenaarse politie had het gisteren druk het met op afstand houden van de vele nieuwsgierigen en het omleiden van het verkeer bij onder meer Den Deyl en Rozenweg. Haagse agenten assisteerden en an dere korpsen leidden in hun ge meenten het verkeer langs andere wegen. "Hoewel ik hier pas enkele dagen ben, heb ik wel de indruk dat dit een van Wassenaars grootste branden was", zegt brandweercommandant Spruit. Hij vindt dat de Wassenaar se en Haagse brandweerlieden goed werk hebben verricht en op kundi ge wijze hebben voorkomen dat de brand zich uitbreidde. Vervolgens sloten ze de vuurhaard in, zoals dat in brandweerjargon heet.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9