Kohl en Thatcher blijven het oneens Chinese studenten geven niet toe Volop gevechten Libanon ondanks bestand Senegalezen en Mauritaniërs per luchtbrug gerepatrieerd Over modernisering raketten korte afstand Saudiarabië legt tanker uit India aan de ketting Extra geld leger Suriname voor aanpak terrorisme Jackson wil burgemeester van Washington worden Brit schietend door badplaats MAANDAG 1 MEI 1989 BUITENLAND DEIDESHEIM (AP) - De Westduitse bondskanselier Kohl en premier Thatcher van Groot- Brittannië zijn gisteren niet nader tot elkaar gekomen in het geschil over de modernisering van de kernraketten voor de korte afstand (SNF). Bush tikt zijn defensie-minister op de vingers WASHINGTON (GPD) - De Amerikaanse president Bush is het niet eens met zijn minister van defensie Cheney, die het af gelopen weekeinde heeft ge zegd dat Sovjet-leider Gor- batsjov zal mislukken in zijn po gingen tot hervorming van de Sovjet-samenleving. Cheney voorspelde in een tv- programma dat Gorbatsjov uit eindelijk niet zal slagen in zijn programma van perestrojka en glasnost. Hij zal dan worden op gevolgd door een leider die het Westen heel wat minder vrien delijk gezind zal zijn, aldus Che- De Amerikaanse minister van defensie deed deze uitspraak duidelijk met het oog op de con troverse die binnen de NAVO is ontstaan over de korte-afstands- raketten. Westduitsland wil, zeer tegen de zin van de Ameri kanen, met de Sovjets over de vernietiging van deze raketten onderhandelen. Zolang we niet weten of de veranderingen die Gorbatsjov wil, onomkeerbaar zijn, moeten we niet eenzijdig gaan ontwape nen, aldus Cheney. Hij was op die grond ook fel gekant tegen terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa. Dat zou „een vreselijke vergissing zijn", aldus Cheney. Maar de uitspraken van Che ney werden een dag later al afge zwakt door functionarissen van de regering-Bush. De chef staf van het Witte Huis, Sununu, zei in een reactie onder meer: "De president en de minister van buitenlandse zaken hopen dat Gorbatsjov's programma slaagt". Dat Gorbatsjov uitein delijk zou falen, is, aldus Sununu, "niet de visie van de president". Thatcher had gesproken. Maar hij erkende dat een compromis De Westduitsers staan bij hun streven naar een derde nuloptie niet het geschil, dat binnen de NAVO tot alleen. Denemarken, België, Noor- diepe verdeeldheid heeft geleid, wegen en Italië hebben zich daar of- niet dichterbij is gekomen. "We ficieel achter geschaard, terwijl ook hebben nog een hoop werk te zetten", zo zei de kanselier. Er blij ven meningsverschillen, kans om de NAVO-top eind mei in Brussel tot een succes te maken, is nog niet verkeken, meent Kohl. Thatcher baseert haar kritiek op het Westduitse standpunt inzake de NAVO-doctrine van de 'flexibele re actie'. Ze zei dat afschaffing van de huidige SNF-raketten deze strate gie zou ondermijnen en dat ze dat niet kan accepteren, omdat dat op „een ramp" kan uitlopen. De bondsregering besloot vorige week naar een derde nucleaire 'nu loptie' te streven. Daarom moet zo spoedig mogelijk met de Sovjetunie onderhandeld worden over een re ductie van de SNF-wapens en zo mogelijk over een totale Verwijde ring, vinden de Westduitsers. de regeringen van twee andere NAVO-landen, te weten Grieken- de land en Spanje, tot het Westduitse standpunt overhellen. De Nederlandse regering is bezig aan een bemiddeling tussen de twee NAVO-blokken. Premier Lubbers had zaterdag een gesprek met That cher. Komende woensdag gaat hij in Westduitsland praten met Kohl. MANAMA (AP) - De supertanker bay. Duikers onderzoeken de scha- Kanchenjunga uit /India is in de de aan het schip, dat zaterdag werd Saudische haven Jiddah aan de ket ting gelegd en zal daar moeten blij ven tot de eigenaars zich bereid ver klaren de kosten te betalen tiotgetrokken. Volgens scheepvaartkringen in Bahrayn is de olievlek die de Kan- chenjunga veroorzaakte, de groot- opruimen van de olie die uit de lek- ste die de Rode Zee ooit beeft geslagen tanker is gestroomd. vuild. De Saudische krant Arab De 277.000 ton metende tanker News berichtte dat de havenauton liep woensdag tien kilometer uit de teiten van Jiddah de bewering Hoewel het er op het oog vrolijk aan toeging tijdens het overleg tussen Ko hl en Thatcher kwamen de regeringsleiders niet dichter tot elkaar inzake de modernisering van de korte afstandsraketten. (Foto anp> kust van Jiddah op daarbij lek. Een gebied kilometer doorsnee voc sche kust werd door de olie vuild. Over de hoeveelheid olie die maakt de supertanker heeft verloren lopen kaart. de berichten uiteen. Er zou tussen de 2.000 en 15.000 ton ruwe olie in zee zijn gestroomd. Volgens de directeur van de ha vendienst in Jiddah is het grootste deel van de olievlek met drijvende balken ingedamd. Daardoor wordt voorkomen dat de olie tot ling schatting ker gelekt. Bij de recente olieramp in de Prins William Baai stroomde 32.000 ton olie De tanker, de grootste var dische tankervloot, was met ding Iraakse olie op weg naa sloeg de kapitein van de tanker tegen- tachtig spreken dat hij door slecht zicht uit de Saudi- de koers was geraakt. Volgens de autoriteiten had hij gebruik ge- verouderde zee- Gesprek studentenleiders en regering levert niets op PEKING (AP/Rtr/UPI/AFP) - De Chinese regering heeft zaterdag een drie uur durend eerste gesprek met de modernisering leiders van de militante Chinese studentenbeweging integraal uitge- Intussen van deze wapens, voornamelijk ouderde Lance-raketten met bereik tot 100 km, uitgesteld r ten worden. De Verenigde Staten brengen. De leiders en Groot-Brittannië menen echter de Chinese studenten dat, als de korte-afstandsraketten hebben gisteren het gesprek verdwijnen, het conventionele nul en generlei waarde genoemd, overwicht van het Warschaupact nog zwaarder gaat tellen. Daarom gers benadrukten slechts op per- strijding van de corruptie. De rege ring gaf daarop toe en besloot tot een dialoog. De staatstelevisie noemde het ge- te te ontlopen. Tegelijkertijd deed hij een beroep op de studenten om zo snel moge lijk weer de colleges te hervatten. zonden op de televisie in de hoop de diger Yuan Mu de eerste ontmoe- gemoederen wat tot bedaren te ting sinds het begin van de onrust, wij al deden" Studentenleiders van de Univer- 0siteit van Peking, die de demonstra- sprek met regermgsvertegenwoor- die zij sinds vorige week maandag ties van de afgelopen weken organi- boycotten. Na afloop van het ge- seerden, hebben voor 4 mei op- sprek verklaarde een van de deelne- nieuw een massale betoging aange- dat niet van plan te zijn: „Wij kondigd. Het is die dag precies 70 jaar geleden dat voor het eerst door studenten werd betoogd voor meer derhandelingstafel uit handen ge- democratie. eerst onderhandeld moeten soonlijke titel deel te worden over gelijkwaardige veaus van conventionele wapens troepen, vinden de twee Angelsak- Federatie sische NAVO-bondgenoten. de staken- die volgde op het overlijden op 15 c Peking april van de voormalige hervor- kunnen niet alle winst die mingsgezinde partijleider Hu Yao- straat hebben geboekt, Dbang. Autoriteiten van de commu- De 20 studentenvertegenwoordi- nistische partij verklaarden giste ler- ren dat de studenten niet worden het gestraft voor hun deelname gesprek omdat de regering hun betogingen van de afgelopen twee bond niet erkent. Hun Voorlopige weken. Studenten die willen het Hoger Onderwijs doen aan onderzoek naar officiële Peking werd twee geleden opge- corruptie zijn welkom, aldus polit- 41 onder- burolid Li Ximing. Yuan Mu beloof- richt door studenten Op een gezamenlijke persconferen- wijsinstellingen in de Chinese de tijdens het gesprek de i het stadje Deidesheim in Rijn- hoofdstad, en bracht afgelopen luxe personenwagens onmiddellijk Ian4-Pfaltz, waar beide leiders gis termiddag over de kwestie dachten wisselden, zei Kohl dat hij stratie "zeer open en vrijmoedig" met economische hervormingen PARAMARIBO (GPD/ANP) - De donderdag ruim een half miljoen stop te zetten. Verder wordt gebro- Surinaamse regering heeft extra op de been bij een demon- ken met de gewoonte om de minis- geld uitgetrokken voor het leger, democratie, teries in de zomer naar de badplaats be- Beidaihe te verhuizen om zo de hit- Het 2 Buitenland kort x de Senegalese hoofdstad Dakar gereed c ar hun vaderland zal terugbrengen. DAKAR/PARIJS/RABAT (AF- derzijdse luchtbrug te evacueren le- P/Rtr/DPA) - Met vliegtuigen die den zaterdag schipbreuk. Opge- door Frankrijk, Spanje, Marokko en wonden Senegalezen verhinderden gezonden, „de onmenselijke Algerije ter beschikking zijn ge- in Dakar het Stemrecht Bij verkiezingen op regionaal ni veau in het Zwitserse kanton Ap- penzell-Ausserrhoden mogen de vrouwen voortaan meedoen. Dat is de uitkomst van een gisteren ge houden referendum waaraan alleen de mannen in het kanton mochten meedoen. Het bestuur over de ruim vier eeuwen oude plaats in Ausserr- hoden was tot nu een exclusieve te Qaan mannenaangelegenheid. Verbod cfk's Ook de Sovjetunie is bereid om een algeheel verbod uit te vaardigen voor chloorfluorkoolwaterstoffen (cfk's), die onder meer worden ge bruikt in spuitbusdrijfgas en koel vloeistof. Dit hebben Russische deelnemers aan een YN-congres over de aantasting van de ozonlaag in Helsinki bekend gemaakt. De Sovjetunie maakt wel het voorbe houd, dat haar economische ont wikkeling door het verbod niet in gevaar komt en dat alternatieven voor de cfk's worden ontwikkeld. Verkeersrampen In Spanje zijn zaterdag 13 mensen omgekomen en 25 gewond geraakt bij twee busongelukken. In Ante- quera, in de zuid-Spaanse provincie Malaga, vielen negen doden en 25 gewonden toen een bus bij een kruispunt door een vrachtwagen werd geramd. De bus raakte van de weg af en sloeg over de kop. Ten zui den van Madrid kwamen vier inzit tenden van een personenauto om bij een botsing met een reisbus. De bus ging in vlammen op maar de passagiers bleven ongedeerd. Atlantis leven gekomen. Ook in Nouakchott hoofdstad Noukchott De lancering van het Amerikaanse lijkt de rust weergekeerd na een vliegtuigen Senegalezen ruimteveer Atlantis is zaterdag voor week van anti-Senegalese rellen. Dakar, de tweede maal uitgesteld. Aanvan- Pogingen van Senegal en Mauri- kelijk was het de bedoeling dat de tanië hun staatsburgers via een we- De Senegalese president Abdou zijn, Atlantis vandaag de ruimte in zou gaan, maar volgens een woordvoer- 1 der van het Amerikaanse r.uimte- vaartbureau NASA is dat nu van de baan. De NASA wil eerst nagaan wat er vrijdag misging met de raket. Het aftellen moest toen een halve minuut voor de start worden ge- staakt, toen een pomp in de hoofd- BAYRUT (AP)Het staakt-het-vu- leden. Die begonnen gistermiddag volgens legerkringen gaan om een bedrag van 40 miljoen dol lar. Volgens de .regering krijgt het leger meer wapens om het terroris me 'op niveau te bestrijden'. Legerleider Bouterse had vrijdag op een bijeenkomst van zijn Natio nale Democratische Partij gezegd dat de regering na diepgaande ge sprekken besloten had extra geld voor wapens ter beschikking te stel len. Het leger had daar vorig jaar ju ni al om gevraagd, maar dat verzoek werd tot grote ergernis van de leger top genegeerd. Voordat Bouterse de verhoging van de legerbegroting bekend maakte, hield het lid van het militair gezag Chas Mijnals een lezing, waarin hij het regeringsbeleid "on behoorlijk en misdadig" noemde. Mijnals verweet de regering het le ger ongeloofwaardig te maken door de militairen opdracht te geven om economische objecten te bewaken zonder voor voldoende materiaal te zorgen. Hij wees erop dat in het nog geheime Meeijaren Ontwikkelings Programma voor de politie over vijf jaar 148 miljoen gulden is uitgetrok ken. Mijnals kritiseerde ook het As- semblée-lid Rodgers, die tijdens een besloten vergadering met presi dent Shankar heeft geëist dat leden van het Junglecommando geen ter- WASHINGTON (GPD) roristen meer genoemd mogen den. In kringen van het regerende Front voor Democratie en Ontwik keling heeft men zich aan Shankar Tientallen doden veldslagen Peru LIMA (AP) - Bij veldslagen tussen de stranden leidt. Naar zijn het Peruaanse leger en het linkse 'n 4.000 ton uit de tan- verzet zijn vrijdag op twee plaatsen j de recente olieramp in de Andesregio 77 guerrillero's ge- de PB?.ai.b'j Alaska sneuveld, terwijl aan de kant van e het leger zes doden vielen en elders de In- bij verzetsgeweld nog eens drie stu- sen la- denten omkwamen. Bom- De veldslagen waren volgens de regering de zwaarste in de negen jaar, dat het linkse verzet in Peru ac tief is. President Garcia lichtte het legeroptreden in een korte verkla ring voor de radio toe. Hij zei dat het bloedigste treffen zich voordeed bij het plaatsje Molinos. Soldaten wa ren bij dat dorp, 60 km ten noorden van Huancayo in het Andesgeberg- te, op een guerrilla-eenheid gestuit, wy moeten gewoon doen wat BÜ een daarop volgende, felle scho- tenwisseling vonden 62 guerrille ro's en zes soldaten de dood, terwijl 23 andere soldaten gewond raakten. De rebellen waren leden van de Re volutionaire Beweging Tupac Amaru. Het gebied rond Huancayo, 225 km ten oosten van Lima, is een van de rijkste landbouwgebieden van Peru. Het is al drie jaar een belang rijke basis voor verzetsactiviteiten. Zowel de zeer gewelddadige, maoistische beweging Sendero Lu- minoso (Lichtend Pad) als de klei nere pro-Cubaanse Tupac Amaru zijn er actief. Bij een actie van leger en politie in de buurt van het dorp Santa Ro sa, 440 km ten noordoosten van Li ma, sneuvelden 15 strijders van Lichtend Pad. Volgens de regering werden de Lichtend Pad-strijders bij hun strijd gesteund door milities van cocainebazen. dat Surinaamse ambassades in het buitenland regelmatig geheime uit gaven voor het leger betaald heb ben ten laste van de begroting voor buitenlandse zaken. Britten niet erg enthousiast over 10 jaar Thatcher LONDEN (DPA) - De meeste Britten hebben een negatief oor deel over de tien regeringsjaren van premier Margaret Thatcher. Van een groep mensen die om hun mening gevraagd is, denkt slechts 37 procent dat de perio- de-Thatcher een beter land heeft opgeleverd dan tien jaar geleden, zo blijkt uit een bericht in de conservatieve Sunday Ti mes. Een tegengestelde mening heeft 38 procent en 20 procent heeft het idee dat er weinig ver anderd is. In totaal 40 procent gelooft dat de kwaliteit van het leven achteruit is gegaan, 32 procent meent dat de leefom standigheden sinds 1979 in posi tieve richting veranderd zijn. Bij een enquête die het zon dagsblad The Observer heeft la ten houden, zei de meerderheid van de ondervraagde Britten dat mevrouw Thatcher al vóór de volgende verkiezingen voor het Lagerhuis dient af te treden: 40 procent wil dat ze ogenblikke lijk vertrekt, 8 procent dat zij binnen een jaar van het toneel verdwijnt en 10 procent dat ze in ieder geval vóór de volgende verkiezingen ruimte gemaakt moet hebben voor een opvolger. Jesse Jackson overweegt mee te doen de race om het burgemeesterschap van Washington. Dat heeft hij dit weekeinde laten weten. Volgend geërgerd omdat hij de legertermi- jaar worden in Washington verkie- Diout heett in een radio- en tv-toe- spraak, die zaterdagavond werd uit- llH.n nologie heeft overgenomen. In de officiële landsbegroting i het aandeel van het leger in twee r 80 mil joen gulden op een totale begroting iljard. Maar uit een onlangs de lucht- nederende behandeling" van zijn landgenoten in Mauritanië gehi Ï55^,25K?, steld, is gisteren een begin gemaakt haven van duizenden Mauritaniërs, met de evacuatie van duizenden Se- die hun toevlucht hadden gezocht negalezen en Mauritaniërs uit beide op een internationale handelsbeurs Westafrikaanse staten. in de Senegalese hoofdstad. De In de Senegalese hoofdstad Dak- Mauritaanse regering verbood ver- ar keerde gisteren de rust terug, na- volgens de evacuatie van Senegale- dat zaterdag jongeren winkels van zen, die zich schuil hielden in een Mauritaniërs hadden geplunderd moskee in Nouakchott, en vernield ondanks de noodtoe- Gisteren namen onder meer Her stand die vrijdag door de Senegale- cules C-130 transporttoestellen van se regering werd afgekondigd. de Franse en Marokkaanse lucht- In Senegal zijn volgens de meest macht en een Boeing van de Marok- recente gegevens bij de anti-Mauri- kaanse luchtvaartmaatschappij taanse rellen afgelopen week 38 „Air Maroc" op de luchthaven van Mauritaniërs gedood. Bij de anti- Dakar honderden Mauritaniërs aan Senegalese rellen in verscheidene boord die met vrachtwagens van Mauritaanse steden, waaronder de het Senegalese leger naar de lucht- grensrivier de Senegal. Bij een inci- Ook e hoofstad Nouakchott, zijn naar haven waren gebracht. Op hun re- dent op 9 april werden in het grens- schatting 400 Senegalezen om het tourvlucht vanuit de Mauritaanse gebied twee Senegalezen doodge- keld. Hij riep op een eind te maken aan de wederzijdse wraaknemin gen. Diouf zei voorts dat hij een eventueel onderzoek naar de onlus ten door een internationale com missie zou toejuichen. De onlusten in Senegal begon nen, toen bekend werd dat enkele dagen eerder in Mauritanië honder den Senegalezen waren vermoord, spanningen tussen zingen gehouden. Jackson wil doen als de man die nu burgemees ter is, de sterk in opspraak gekomen Marion Barry, zou besluiten niet naar herverkiezing te streven. Alles wijst erop, dat het Jackson ernst is. Zo heeft de nu nog in Chi- ïngestelde Rekenkamer is gebleken cago wonende zwarte dominee een huis gekocht in Washington D.C., en praat hij nog deze week met een architect over een grondige renova tie van dat huis. Medewerkers van Jackson heb ben bovendien gezegd dat Jackson ervan overtuigd is geraakt dat het een vergissing zou zijn als hij in iirTiTmTPvnAv/An, 1992 weer, vóór de derde achtereen- S» WHiTLEY BAY (AP) - Een gewa- volgende keer, zou meedoen aan be.de pende man is gisteren al schietend presidentsverkiezingen, Jackson Westafrikaanse landen zijn het ge- door een buitenwijk van de noord- volg van een geschil tussen Mauri- Engelse badplaats Whitley Bay ge- oron on Qonooaloca qLt. 1.11ex Jut:VeiUCZCn taanse veeboeren en Senegalese ak- trokken en heeft daarbij kerbouwers over het land langs de gedood en 13 anderen verwond, 1992 vrijwel zeker opnieuw de strijd om de Demo cratische nominatie en zou dan, met Jesse Jackpon. en 13 anderen verwond, drie verliezen achter de rug ziin ge- burgemeester van de notoir moeuy- ziekenwagen die ter plekke i00fwaardigheid voorgoed' verlle- ke stad Washington zou die lacune schoten. Ook rassentegenstellingen politie worden overmeesterd. De spelen rol. De Mauritaniërs be- politie heeft nog geen helderheid horen overwegend tot het Berber- kunnen krijgen over het motief van terwijl de Senegalezen negers d^dade^n zei dat hij een verwarde ^dTaS Bovendien is een van de bezwa- n die altijd tegen de kandidatuur in Jackson is ingebracht, dat hij geen enkele bestuurlijke ervaring motor plotseling uitviel. Verkrachter De als „verkrachter van het district noord" in St. Louis in de Ameri- kaanse staat Missouri bekende Earl Thomas is in het weekeinde tot 1002 jaar gevangenisstraf veroordeeld Libanon houdt geen stand, Nadat Syriêrs en druzen gisteren gebied van de christenen ten den der dat de christelijke troepen generaal Aoun niet reageerden gevechten uit stad Souk el-Gharb Rechter'jaclTKoehrbevaldat dtTsïl- zuidoosten jarige Thomas ten minste 80 pro cent van zijn straf - dat is 800 jaar - moet uitzitten, voordat hij een ver zoek kan indienen voor vervroegde vrijlating. Thomas had tussen april tel«k legergarnizoen. De stad, die en juni 1987 zeker vijf vrouwen, die van groot strategisch belang is om- vroeg in de ochtend op de bus ston- dat daar fen aantal grote wegen sa- den te wachten beroofd, ontvoerd manko1!! ,'s omsingeld door Syn- on ..ori,rar>h* sche militairen en druzische militie- met mortieren en granaten volop te schieten op het christengarnizoen, op de beschietingen, daarbij op de koop toe nemend dat Bayrut weer onder vuur be- ook een aantal projectielen terecht braken later ook kwam op nabijgelegen moslim- en en rond de druzendorpen. Het was de politie ke enclave te handhaven totdat het bergge- niet bekend of er bij de nieuwe ge- Aoun zijn blokkade van de islami- n de hoofd- vechtsronde bij Souk el-Gharb do- tische havens opheft", zei de woord den en gewonden zijn gevallen. voerder. Aoun is fel gekant tegen een belangrijke voorwaarde in het n druzenge- De christelijke enclave aan de staakt-het-vuren dat vrijdag op aan- an een chris- kust ten noorden van Bayrut werd drang van de Arabische Liga werd gisteren met zeker 40 granaten en ingesteld. Volgens deze voorwaarde raketten onder vuur genomen. Be- zouden alle blokkades van wegen, langrijkste doelwit was het gebied havens en vliegvelden moeten wor- tussen de havenplaatsen Jounieh den opgeheven, en Byblos. Een politiewoordvoer- De christelijke legerleider wei- stad. Souk el-Gharb, dat bied ligt, is in handen opvullen. Maar er is één probleem: de huidi ge burgemeester Marion Barry. Barry heeft nog niet laten weten of hij zich opnieuw verkiesbaar stelt. Bovendien zijn Barry en Jackson met elkaar bevriend sinds het begin van de burgerrechtenbeweging. Barry is de afgelopen maanden zeer in opspraak gekomen. Zijn be stuur van de stad is niet erg effi ciënt, hij schuwt nepotisme niet,, heeft kontakten met nogal wat lou che figuren, en heeft de verdenking dat hij wel eens drugs gebruikt gert echter de blokkade op te heffen zich niet verzetten tegen deze oplos- nooit helemaal van zich kunnen af tegen drie havens die gebruikt wor den door de druzische en sji'itische milities ten zuiden van Bayrut. Aoun, premier van een van de twee rivaliserende regeringen in Liba- Arabische Liga besloot vorige week altijd door dik en dun hebben ge- I, wil met zyn havenblokkade waarnemers uit meerdere Arabi- steund, verloren. Daarmee is de de overheid sche landen naar Libanon te sturen kans dat hij zich terugtrekt groot ge- op de handhaving van het worden, staakt-het-vuren toe te zien. Vol- schudden. Barry heeft daardoor zijn popula- i niet de belangen van de milities riteit onder ook de 70 procent zwar- i de drie havens behartigen". De te kiezers van Washington, die hem het centrale gezag herstellen en de belastinginkom sten uit die havens weer in de schat kist laten vloeien. --r-0de Democrati- gens de Arabische krant Al-Hayat, sche partij reageerden het afgelo- Londen wordt uitgegeven, zal pen weekeinde enthousiast op een Er zou te midden van de talrijke de waarnemersmacht bestaan uit eventueel burgemeesterschap bestandsschendingen gewerkt den aan de uitvoering van een voor stel om eenheden van een Panarabi- sche waarnemersmacht naar de om streden havens te sturen. Aoun zou i onder bevel waytse officier. Ook ei ke gezant van Chedli Klibi, de taris-generaal van de Arabische Li- de i ga, zou tot de waarnemers behoren, te wijzen. Ku- Jackson. Het zou de Democraten, persoonlij- by komende presidentsverkiezin gen, in staat stellen om al vroeg in eenheidskandidaat i

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5