Noordwijk zet QB te kijk Opluchting bij LDWS na winst Eindelijk titel Kickers VNL kan laatste plaats niet overgeven RB viert de rentree van Aandewiel met verlies Makkelijke winst in belangeloze derby Debuut in KNVB voor Leimuidenaren Meerburg zakt af met verlies OLIÈRS iiM T m MAANDAG 1 MEI 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - Bij Rijnsburgse Boys is de motivatie momenteel ver te zoe ken. Een week nadat de formatie van Arie Kurver het laatste sprank je hoop op de titel verloor kwam het in Delft niet verder dan een 1-0 ver lies tegen het plaatselijke Vitesse. "Het was slecht, erg slecht" oor deelde Kurver na afloop. "Het was hetzelfde liedje van de laatste tijd: een groot aantal geblesseerden. Ik mis nog altijd De Louw, De Kroon, Van Dijk en Blankespoor. Voeg daarbij het feit dat de jongens niet meer gemotiveerd zijn en het ver lies is verklaard". Vitesse slaagde er aanvankelijk niet in om van de desinteresse aan de Rijnsburgse kant te profiteren. Daarvoor was het klasseverschil tussen de nummer twee en de num mer twaalf toch nog te groot. Rijns burg stapelde kans op kans maar door een gebrek aan nauwkeurig heid en scherpte werd er in de eer ste helft niet gescoord. Ron Carli en de van een armblessure herstelde Gijs Collé kregen dotten van kan sen maar wisten er weinig raad mee. Aan de andere kant kreeg Weng Wing een mogelijkheid om Vitesse op voorsprong te zetten maar de Chinees schatte zijn kans verkeerd in en faalde. Ook in het tweede bedrijf bleef Rijnsburgse boys de ploeg met de meeste kansen. Leo Vonk, Wim Hooymans, Collé en de na een lange blessure in de ploeg teruggekeerde Huug Aandewiel kwamen oog-in- oog met doelman Hans Schot maar misten doel. Het leek op een bloede loze 0-0 uit te draaien totdat enkele minuten voor tijd de Rijnsburgse buitenspelval haperde. Ronald Vermeulen profiteerde ervan en schoot de bal over Ruud Spierings heen. De met het doelpunt gepaar de zege was voor de thuisclub van eminent belang want door deze ze ge stelde Vitesse zich veilig. Kurver had na afloop weinig te melden. "Als je niet op scherp staat en mist zoveel kansen als wij ge daan hebben dan kun je de zege van Vitesse niet eens onverdiend noe men. Ach, het was gewoon een hele slechte, matte partij zomeravond- voetbal". Eerste winst voor Keytown Hitters LEIDEN In de derde competitie wedstrijd heeft de Leidse honkbal- vereniging Keytown Hitters het zoet van een overwinning mogen proeven. In de wedstrijd tegen Cele- ritas kwamen de Leidenaren tot een 2-1 winst. Pas in de derde inning werd de score geopend door O.'Neil Louise. In de zevende inning kwam Celeritas even op gelijke hoogte maar in de gelijkmakende beurt bracht Gerald Servania de zege bij de Leidenaren. Minder goed verging het Ade- geest. De ploeg uit Voorschoten leed tegen het Haagse Laakkwartier een 9-1 nederlaag. 'Volgens coach Jaap Bijl werden er teveel fouten gemaakt in het team van Adegeest. Dick de Goede was via een home run de enige die een punt voor Ade geest op het bord bracht. Door deze resultaten staan zowel de Key Town Hitters als Adegeest in de onderste regionen met twee punten uit drie wedstrijden. GOUDA - LDWS heeft het onmogelijke mogelijk gemaakt. In de laatste wedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat ONA, dat bo vendien ook nog met een punt voorsprong van start ging, kon al leen winst de Vlietploeg van directe degradatie redden. Hoewel vorige week tegen Soccer Boys een knappe 3-2 zege werd behaald leek een nieuwe krachtsinspanning niet tot de mogelijkheden te behoren. Het kunststukje bleek echter alleen maar voor verbete ring vatbaar. ONA werd met maar liefst 1-4 de oren gewassen. Keeper Dick Dortmundt brengt redding in een vol Noordwijks strafschopgebied. Links deinst Kees Varkevisser terug. Verder van rechts naar links René van der Meer, René van Hensbergen, Cees Smit (allen Noordwijk) en QB'er Gert Aandewiel. (foto Loek Zuyderduin) NOORDWIJK - Voor Quick Bpys valt er in deze competi tie bitter weinig te verdie nen. Zelfs de baard van de keizer, die zaterdag bij het duel tegen Noordwijk op het spel stond, is niet weggelegd voor de Katwijkers. Het sco rebord wekte na afloop de indruk van een krap verlies op Duinwetering (2-1). In werkelijkheid scoorde de ploeg van Hans van der Zee geen enkele keer. Noordwijk hielp zich met de dikver diende zege uit de min en staat inmiddels op een pun tentotaal van 25 uit 25. De Noordwijkers hoeven zich wat dat betreft net zo weinig op de borst te kloppen als de buurman. De twee 'badgasten' kunnen beslist beter dan ze dit seizoen hebben laten zien. Het 'duel der ondermaatsen' in Noordwijk bewees dat. Beide ploe gen kozen voor de aanval en legden bij vlagen schitterende combinaties op de grasmat. Hier waren beslist niét de armoedzaaiers van de eerste klasse bezig. De ranglijst leert he laas anders. Het kon allemaal zo vrijelijk en aanvallend, omdat iedereen was ontdaan van belangen en stress. Hoewel. Voor het weekeinde had den de Katwijkers nog kans op een periodetitel. "Maar dan moet het water wel de trap opstro- men", gaf de redacteur van het Noordwijkse programmablaadje in zijn kolommen fijntjes aan hoe irre ëel dat uitzicht was. Daarmee onge vraagd ook nog aangevend hoe de situatie in de Katwijkse gelederen is. Het hele seizoen van Quick Boys is in feite een onmogelijke missie gebleken. Echter: waar Noordwijk de kei zerlijke baard in de prijzenkast hangt, heeft de ploeg van Hans van der Zee nog wel degelijk een be langrijk ijzer in het vuur. In de dis trictsbeker hebben de Katwijkers zich bij de laatste acht gespeeld en winst in dit toernooi is evenveel waard als een periodetitel in de eer ste klasse. Bepaald geen dode mus dus waarmee de blauwwitten nog blij kunnen worden gemaakt. Hoop doet leven, maar de uitgebluste in druk die het team maakt in de slot fase van de competitie wekt weinig vertrouwen in Aantrekkelijk Zelden zal een derby tussen de twee badplaatsen zo zijn gespeend van elk belang als afgelopen zaterdag op Duinwetering. Gelukkig was de pot er niet naar. Noordwijk - zonder Yvan Hermans, Rob Vermeer en de recentelijk geblesseerde Leonard van Utrecht - vertaalde het betrek kelijke belang van de ontmoeting nog het best. Want een beetje presti ge staat er altijd nog op het spel bij het treffen tussen deze twee. LEIMUIDEN Kickers '69 heeft zijn aanhang gisteren in de kampioenswedstrijd tegen Leidsche Boys lange tijd in het ongewisse gelaten. Uiteindelijk was invaller Jan de Wolf degene die aan de on zekerheid een einde maakte. Toen zijn doelpunt, diep in de tweede helft, was gevallen rende het tal rijke publiek het veld op alsof het laatste fluitsignaal al had geklonken. De ploeg van Anton Marijt stelde haar aanhang in het restant van het duel niet teleur (het bleef 1-0) zodat Kickers volgend sei zoen voor hét eerst in haar bestaan in de vierde klasse KNVB uitkomt. De Leimuidenaren rekenden giste ren af met een wel zeer vervelend geworden traditie. In de zes vooraf gaande seizoenen eindigde Kickers steeds op de tweede en dus op de meest ondankbare plaats. Voorzit ter Pief Koek sprak dan ook van een frustratie wat de titel betreft. "We hebben al jaren tegen het kam pioenschap aan zitten hikken en nu is het dan eindelijk gelukt. Dat is schitterend. Dat het dan ook nog ge beurt in een jaar dat we ons twintig jarig bestaan vieren is een prettige bijkomstigheid. Dit kampioen schap had dan ook op geen beter moment kunnen komen al zeg ik er wel bij dat we niet hebben gewacht tot dit jaar om kampioen te worden. Als het aan mij had gelegen dan wa ren we al een paar jaar geleden naar de KNVB gepromoveerd. Zes keer tweede worden gaat ook vervelen" aldus de glunderende voorzitter. Dichtbij Koek blikte pal na het behalen van de titel al vooruit naar het komende seizoen in de laagste KNVB-klasse. "Ik denk dat we het met de huidige spelersgroep, die niet ingrijpend zal veranderen, in de vierde klasse KN VB kunnen redden. Juist omdat we al zo vaak dichtbij een titel zijn ge weest denk ik dat we naar het KN- VB-voetbal zijn gegroeid". Deze woorden lijken op waarheid te berusten. De Leimuidenaren lie ten na een goed optreden tegen Noordwijk van afgelopen dinsdag ook in de wedstrijd tegen Leidsche Boys zien heel wat in hun mars te hebben. De jeugdige ploeg herbergt de nodige spelers die over een meer dan behoorlijke techniek beschik ken. In de eerste minuten van het beslissende duel liep de sterk com binerende thuisploeg keer op keer door de defensie van de Leidse ploeg heen. Peter van den Hoek en Jos van Velzen ontbeerden echter het noodzakelijke geluk. Door het uitblijven van een treffer kwamen de Leidsche Boys beter in de wed strijd. Maar de broers Richard en Patrick Kooien strandden steeds op Kickers-keeper Jan van Kouwen Na de rust zakte het niveau terug. De thuisploeg ging met Jan de Wólf in de plaats van Danni Malipaard ietwat geforceerd op zoek naar de bevrijdende treffer en speelde daar door meer tegen zichzelf dan tegen de moegestreden Leidenaren. In de 13e minuut dacht spits Ronald de Rijk zijn ploeg op voorsprong te zet ten na aangeven van de ijverige Pe ter van den Hoek. De strak leidende scheidsrechter Otto zag evenwel twee Leimuidenaars buitenspel staan en keurde de treffer af. Buitenkansje Van uitstel kwam echter geen af stel. Een kwartier voor tijd kreeg De Wolf de bal voor zijn voeten en liet dit buitenkansje niet onbenut. Twee minuten voor het laatste fluit signaal gooide Patrick Kooien nog bijna roet in het kampioenseten maar de Leidenaar liet een kans voor open doel onbenut zodat het kampioenschap en de promotie een feit waren. Aanvoerder Van den Hoek jubel de, het na afloop uit: "Ik ben ver schrikkelijk opgelucht. Het bleef tot het eind spannend en je weet maar nooit. Maar nu het echt gelukt is heb ik er geen woorden voor. Zo mooi". Ook trainer Anton Marijt was na afloop een zeer gelukkig man. "Eigenlijk hadden we vorig jaar al dit succes moeten hebben. Toen gingen we tegen SJZ de fout in. Gelukkig is ons dat nu bespaard gebleven. Ons succes is door het collectief tot stand gekomen. Ik heb wel 24 of 25 spelers gebruikt". Ma rijt kijkt zoals iedereen die bij de Kickers betrokken is met vertrou wen naar de toekomst: "Voor vol gend jaar ben ik niet bang. Ik ga er van uit dat we in de middenmoot mee kunnen draaien". Ondanks het feit dat Kickers en Marijt elkaar goed liggen ziet het er naar uit dat beide partijen aan het eind van volgend seizoen uit elkaar zullen gaan. Marijt heeft namelijk maar een jaar dispensatie om zon der licentie in de KNVB als trainer actief te zijn. En concrete plannen om die licentie op korte termijn te halen heeft de ex-profspeler nog niet. Maar wat niet is kan komen... JAN BROUWER DE KONING niers Arie Lingen en Ron Bloot. De al aan de slapen duidelijk grijzende invallers konden echter ook geen potten meer breken en hoewel Rob Revet en Ron Kempers de Leidse doelman Marcel van Leeuwen het nog even moeilijk maakten was de overtuiging uit de Goudse ploeg ge slopen. Uitstekend Nadat Dijksman LDWS naar 0-3 had geschoten hielp de verder uit stekend fluitende scheidsrechter Van der Bor de aangeschoten thuis club een handje. In een vrij onschul dige duel tegen Murat Colak ging Bloot dramatisch in het strafschop gebied onderuit waarna Van der Speld het gedeukte imago van ONA iets mocht oppoetsen (1-3). Veel hielp het echter niet want LDWS kreeg nog steeds de beste kansen. Dat werd alleen nog maar erger toen Theo van Eek, die de aan voerdersband van Eschweiler had overgenomen, na zijn tweede boe king uit het veld werd gestuurd. De voor Dijksman ingevallen Hanny Sjardijn maakte tenslotte de degra datie voor ONA een feit door de 1-4 achter Van Vliet te schieten. Voor LDWS betekent de zege dat het met vier andere derdeklassers om één degradatieplaats moet spelen en die nacompetitie hoopvol tegemoet ziet. "Met vedettes (Bles Zuma en Ger Nagtegeller) hebben we gezien dat het niet werkt", schetste Vermeulen het herwonnen vertrou wen. "Met hardere werkers en met mindere voetballers zijn we een stuk verder gekomen. Daarmee kunnen we het zaakje naar ons toe trekken". Harteveld, de aanjager van LDWS, zit het dwars dat het zo ver heeft kunnen komen. "We had den het veel eerder kunnen red den", sprak de aangever van het tweede doelpunt,"maar we leven nog en dat is een prettig gevoel". RUUD PATTIAPON LEIDEN - Meerburg heeft met een nederlaag definitief afscheid geno men van de derde klasse A. Op ei gen terrein werd de afdaler bij die gelegenheid door Olympia op een 1- 2 nederlaag getracteerd. FC Lisse deelde in een duel om des keizers baard de punten met DOSR. Na een 2-0 ruststand voor Lisse werd de eindstand uiteindelijk bepaald op 2- 2. Meerburg - Olympia 1-2 De Gouwenaars hebben de Zoe- terwoudenaren niet de illusie kun nen geven met ere afscheid te heb ben genomen van de derde klasse. Olympia toonde zich beter in de op bouw en kwamen meer dan de gast heer tot een serieuze aanval. In de frontlinie liet het afmaken echter te wensen over en alleen Dick Vle- geert wist doel te treffen (0-1). Meer burg toonde echter karakter en dankzij een voorzet van de afscheid nemende Ger Straathof en een doel punt van Jan Steenbergen werd het evenwicht hervonden (1-1). Helaas voor Meerburg kreeg Vlegeert weer een bevlieging waardoor een eind stand van 1-2 op het bord werd ge toverd. Trainer Casper Heerema.de Voss had de degradatie al enige tijd zien aankomen. "We zijn een goede vierdeklasse selectie die het even in de derdeklasse heeft mogen probe ren en dat is helaas niet gelukt". FC Lisse - DOSR 2-2 De thuisclub kende een vliegen de start en nam van meet af aan de touwtjes in handen. Al vroeg in de wedstrijd werd een hoekschop door Frans Bouckaert naar een 1-0 voor- sprong gekopt wat de Lisse nog i ""r w~ -•;*£; meer vleugels gaf. Er moest echter zo'n 25 minuten worden gewacht voordat de brigade van trainer Wim Verburg opnieuw mocht juichen. Ferry Baak ging een combinatie aan met Wim Bouckaert waarna de laatste de bal tegen het net aandruk te (2-0). Dat leek een gelopen wed strijd maar dat pakte anders uit. Na rust zette DOSR zich nog schrap voor een extra inspanning en dat le- 1ÈÈ verde de terechte beloning op. Eerst Mm HR* moest de Lisser reserve-doelman éÉÉil Piet Warmendam capituleren voor een inzet van Leon Kerkvliet en vijf minuten voor tijd stelde Martin Hoogendoorn de invaller voor een voldongen feit (2-2). Met nog drie minuten te spelen leed Lisse ten- slotte nog een beetje verlies. Na een Het beslissende moment in beeld. De inzet van de niet zichtbare Kickers-aanvaller jan de Wolf is door Leidsche woordenwisseling met scheids- Boys niet meer te pareren. Aanvoerder Ton de Wit en doelman Martin Bosman graaien vergeefs naar de bal (foto rechter De Wolff mocht Paul Pij- Wim van Noort) pers voortijdig inrukken. René van Hensbergen gaf het sein voor een Noordwijks offensief na een aarzelend begin van de thuis club. De libero soleerde door de de fensie van de bezoekers, maar zijn schot had geen kracht meer. Piet Hazenoot was kort daarop dicht bij een treffer na een onbedoelde door kopbal van Cees Smit. De volley van de rechtsbuiten ging rakelings over het doel van QB-keeper Tom van der Niet. Cees Nulkes probeer de het vanaf dertig meter met een kogel die door de Katwijkse sluit post nog maar net kon worden ge keerd. Als tegenprestatie leverde Gert Aandewiel een schot op het Noordwijkse doel, waar Dick Dort mundt echter niet te vermurwen bleek. Opnieuw Hazenoot maakte dui delijk waar de eerste treffer moest vallen. Uit een voorzet van Kees Marbus kroop hij voor de aarzelen de Hans van der Plas en kopte op de lat. De terugspringende bal kon door Timo Gerlof niet goed worden verwerkt. Aan de overkant raakte Leen van der Plas ook het houtwerk (paal) na goed voorbereidend werk van Arie van Duyn, die de voorkeur kreeg boven Theo van Rijn. Het duurde tot de 45ste minuut al vorens Noordwijk doel trof. Van Hensbergen werd gevloerd door Cees Ruis en mocht zelf aanleggen voor de vrije trap. De uitblinker van de rood-witten krulde de bal over de muur en voorbij de kansloze Van der Niet: 1-0. Na de pauze maakte Noordwijk kor te metten met de tegenstander. Uit een scrimmage vergrootte de sterk spelende Geert Jan Bakker de mar ge tot twee. Het woord was aan de Katwij kers. Kees Varkevisser en Leen van der Plas kregen voldoende ruimte maar kwamen niet verder dan scho ten die het doel op enkele meters misten. Hoewel Noordwijk (waar in de slotfase Andries Wendt zijn ren tree vierde) zijn aanvallende bedoe lingen even kwijt was, ontstond er toch een levensgevaarlijke situatie voor het Katwijkse doel. Boosdoe ner was Cees Ruis die niet nauw keurig genoeg terugspeelde op zijn keeper waarna de bal tergend lang zaam centimeters naast rolde. Oefe ning baart blijkbaar geen kunst bij Ruis, want hij had tot dat moment al meer dan tien keer met succes te ruggespeeld. Met Dennis Jan Mieras (voor Gert Aandewiel) en Van Rijn (voor Ruis) liep het niet veel beter met de gas ten. De spelers verstrikten ruim voor de zestien meter vaak in einde loze breipartijen waardoor de bal zelden op het kopgrage hoofd van Van Rijn belandde. Toen Hans van der Plas de kalende'spits wel pro beerde te bereiken, kon Van Rijn er net niet bij. Zijn bewaker Kees Mar bus wel en die knikte pardoes de bal achter zijn eigen doelman: 2-1. Met nog vijf minuten te spelen zocht Quick Boys de gelijkmaker. Die zou echter net zo verrassend als onver diend zijn geweest. ROB VAN DER ZANDEN Een dikverdiende zege die zelfs gro ter had kunnen uitvallen als de Lei- denaars meer van de fouten van de in de tweede helft grof stuntelende Goudse defensie hadden geprofi teerd. Oefenmeester Cees Vermeu len heeft al lang leren leven met het missen van kansen maar gelukkig voor de Leidenaars werden er dit maal legio mogelijkheden gepre senteerd. "ONA hield zich niet aan de eigen spelwijze", verklaarde Vermeulen na afloop. "Ze zijn uitgegaan van 0-0 en dat is ze fataal geworden". De stelling van Vermeulen was gedeel telijk waar want de tegenstoten van Ontspanning Na Arbeid leverde wel degelijk gevaar op en LDWS zwalk te rond als een kip zonder kop. De oorzaak lag in feit dat de mensen die de kar moesten trekken de druk niet leken aan te kunnen. Laatste man Ben de Roo ging regelmatig in de fout en spelmaker Cees de Roode toonde met een onnodige 'been- veeg' tegen Gouwenaar Ed Sluyter aan dat irritatie een rol ging spelen. Onverwacht De totaal onverwachte voorsprong van de Leidenaars kwam dan ook letterlijk uit de lucht vallen. Op rechts was Eric van de Weyden zijn tegenstander Hans van der Speld eindelijk eens te slim af en liet een dwarrelende voorzet los. De Goud se libero Richard de Vlaming dacht de zaak simpel op te lossen maar zag plotseling Wim de Roo voor zich opduiken die met een simpel tikje doelman Richard van Vliet in de 29e minuut kansloos liet (0-1). Dit doel punt betekende een volledige om mekeer in de wedstrijd en bevestig de de eerder genoemde opmerking van Vermeulen. ONA was niet in staat de bakens te verzetten en van spelstijl te veranderen waardoor het plots niet de bezoeker betrof die de kluts kwijt was maar de gastheer. De Leidse linkerspits was zich de gelijk bewust van belang van zijn treffer. "Het was een drempel hè", keek hij terug, "anders waren we blijven rotzooien". De man die LDWS een veilige marge schonk was de lang onzichtbare Marco Dijksman. Vlak na rust profiteerde de puntspeler van uitstekend voor bereidend werk door Paul Har teveld en van een enorme tactische blunder van de Goudse aanvoerder Lex Eschweiler. De 0-2 betekende voor Eschweiler dat hjj en de falen de aanvaller Carl Flux de kant op moesten zoeken en ingewisseld werden voor de 'bejaarde' routi- EK artistiek weer voor Jean Bessems WILRIJK (ANP) - Jean Bessems heeft in Wilrijk voor de vierde ach tereenvolgende keer de Europese titel biljart artistiek veroverd. Na 64 figuren heeft de Nederlander 344 punten en is daarmee niet meer te achterhalen. De strijd om de tweede en derde plaats is met nog vier figu ren helemaal open. LEIDEN - De clubs die de boot hebben gemist in de afdeling Lei den spelen over het algemeen de competitie op een lusteloze manier uit. Kickers is een echte kampioen. Het wees Leidsche Boys met 1-0 te rug. Onderaan de ranglijst heeft VNL de laatste positie, ondanks een 1-1 gelijkspel tegen ASC, niet aan Warmunda kunnen overgeven. De Warmonders kwamen tegen Oranje Groen ook al tot een puntenverde ling (1-1). Bernardus - Teylingen 2-0 Door deze overwinning schoven de Rijndijkers weer een plaatsje op. Tegenstander Teylingen leeft in een periode dat de ploeg nauwelijks tot scoren komt. Bernardus had daar minder problemen mee. Marcel Wa- gevoort en Coen van Dam schoten hun ploeg naar een duidelijke 2-0 zege. wedstrijd en kreeg veel mogelijkhe den om de winst naar zich toe te ha len. Toch moest eerst ASC (Benno Schoonwater) het goede voorbeeld geven. In de tweede helft kwam de ploeg van trainer Joop Lamers toch nog door Frans van der Heiden op gelijk hoogte (1-1). Alkmania - Randstad Sport 2-0 Ook al een gezapig potje waarin de thuisclub produktiever was dan de ploeg uit Voorschoten. Freek van Ulden en Ed Muller waren de doelpuntenmakers voor Alkmania (2-0). Oranje Groen - Warmunda 1-1 In de tweede helft werden beide ploegen pas wakker. Eerst opende Meindert van der Kaay voor Oranje Groen de score en een minuut later zorgde Mare van Grieken voor War munda alweer voor de gelijkmaker (1-1). ZLC - VN A 0-0 Beide clubs maakten van de der by een zomeravondwedstrijdje. Tot scoren kwamen de ploegen niet.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17