Positie Docos benard Docos sluit seizoen met negen man af Winnink helpt Unicum aan tweede overwinning Alle hoop op Florijn gevestigd Scylla stoomt op naar tweede plaats Iduna onderuit tegen OKveo PAGINA 16 SPORT MAANDAG 1 MEI 1989 LEIDEN De mannenploeg van Catwijck is gistermiddag kampioen geworden in de vier de klasse B. Om te promoveren moeten de Katwijkers zich in twee duels sterker tonen dan Waddinxveen, dat in de vierde klasse A kampioen werd. De mannen van LMHC hebben hun plaats in de overgangsklas se vroegtijdig veilig gesteld door een kleine overwinning (1-0) op HOD. De 1-0 zege van thuisploeg LMHC op het Valkenswaardse HOD kwam pas in de laatste minuut tot stand. De Oegstgeestenaren waren het grootste gedeelte van de wedstrijd sterker dan het in de degrada tienood verkerende HOD, maar za gen onder meer hun strafcorner mislukken. Het aangeven, stoppen en ook het inslaan liep niet ge smeerd, zodat negen strafcorners in de eerste helft onbenut bleven. HOD haalde uit mogelijkheden uit drie counters en twee strafcorners eveneens geen resultaat, wat ook te gen de verhouding in geweest zou zijn. Leiden was in dit rommelige duel ook na rust sterker. Maurits Ei kenhout bediende vlak voor tijd de voor Onno te Rijdt ingevallen 16-ja- rige Sander Roeleveld die, net als een HOD-verdediger, miste. Friso van Deursen echter benutte de kans alsnog door in vrije positie de win nende treffer te maken. De vrouwen van LMHC ontvingen Rosmalen en eindigden zoals ze waren begon nen: 0-0. Roomburg ontmoette in zijn uit wedstrijd tegen Etten Leur een fa natieke tegenstander. Dat was niet verwonderlijk want de Brabanders moesten door winst in het laatste competitieduel hun plek in de eer ste klasse behouden. Dat lukte goed tegén het ongeconcentreerd spelen de Roomburg dat na vijf minuten al op achterstand kwam (0-1). Terwijl de Leidenaars na de pauze meer aandrongen op een goed resultaat, vergrootte Etten Leur dé voor sprong naar 3-0. Rutger van Schaik tekende tien minuten voor tijd voor de tegengoal, maar Etten Leur had het laatste woord: 4-1. Jaap Suyk, die na drie jaar afscheid nam van Roomburg, heeft een contract als trainer voor de mannenploeg van het Amstelveense HIC, dat in de eerste klasse speelt. De vrouwenploeg van Roomburg ging er in haar laatste thuiswed strijd nog wel lekker fel tegenaan, wat al snel resulteerde in een treffer van Inge Oudkerk Pool. Vijf minu ten daarna benutte Oudkerk Pool een rebound: 2-0. Te Werve kwam beter in de wedstrijd en bracht voor de pauze de spanning terug met 2-1 uit een strafcorner. De door Joske Kijne aangeslagen en door Cynthia Wessel gestopte strafcorner werd door aanvoerster Oudkerk Pool ver zilverd tot 3-1. De goed op dreef zijnde Manon van Ette bediende Heieen Gerritsma. die 4-1 liet note ren. Te Werve zorgde met een doel punt uit een strafcorner voor de 4-2 einduitslag. In dé eerste klasse A werd Ring Pass naar verwachting kampioen. Alecto moest met meer dan zeven treffers verschil winnen om via een beter doelsaldo de Delftenaren van de eerste plaats te drukken. Dat luk te niet, al wonnen de debuterende Leiderdorpers de graswedstrijd wel met 1-2. Alecto-trainer Wout van de Meulen liet zijn ploeg met vier spit sen spelen. Na vijf minuten kwam Ring Pass op 1-0. Nog voor de doel- wisseling trok Ludo Mennes met een strafcornerdoelpunt de stand weer gelijk: 1-1. Een strafbal van Hugo Kranenburg was goed voor de laatste competitiewinst en nog wel op het terrein van gedoodverfde kampioen. De vrouwen van Alecto verloren van het bezoekende Straw berries met 0-2. Voor Forescate was het zaak om zelf te winnen, wat zij met 1-3 deden ten koste van FIT, en daarna af te wachten of Bennebroek zou verlie zen om dan alsnog kampioen te worden. Die Voorschotense hoop bleek ijdel, want Bennebroek won met 6-1 van Kraaien en werd kam pioen in de tweede klasse B. Vijf mi nuten voor rust vlakte Peter van Es- veld de Amsterdamse openingsgoal uit met een reboundtreffer: 1-1. Jel- mer Siersema scoorde 1-3 voor Fo rescate door tweemaal een strafbal raak te schieten. Sterk aanvalsspel van de Foresca- te-vrouwen, die in het eerste deel (net als opponent Bennebroek) niet tot scoren kwamen. Een kwartier na de hervatting werd Sjamke de Voogd matchwinnaar voor Foresca te door haar solo af te ronden met de enige treffer. De Voorschotense hockeysters eindigden op de twee de plaats in de tweede klasse B ach ter Hudito. Noordwijk redde zich in de twee de klasse B door in zijn thuiswed strijd Rood Wit met 2-1 te verslaan. Myra, dat vrijwel de gehele compe titie onderaan stond, is gedegra deerd. De vrouwen van Noordwijk verloren in Uithoorn met 5-1 van de vroegtijdige kampioen Qui Vive. Zonder Nicky Brouwers en de ge blesseerde Alexandra van Kan trad Noordwijk verzwakt aan, maar werd zeker niet weggespeeld. Qui Vive benutte de kansen uitstekend met vijf treffers. Nicole Brouwer scoorde voor het al gedegradeerde Noordwijk ,het enige tegendoel punt. Vierde klasse Na drie jaar is het zowel de vrou wen- als de mannenploeg van Leid- se Studs nog niet gelukt om uit de vierde klasse te komen. De mannen eindigden na de 2-0 zege op Nieuw koop (Thomas Steenmetser en Gijs- bert Schreuder) op de derde plaats. De vrouwen hadden nog betere kansen om te promoveren, maar wintersport-perikelen deden Leid- se Studs de das om. Woerden ging nu met de titel aan de haal. Gister middag speelden de studentes 2-2 tegen Fletiomare. Anneke Verheul en Josien van der Feltz scoorden voor Leidse Studs. Woerden haalde met een 0-5 zege op de hockeysters van Catwijck de vierde-klassetitel binnen. Catwijck liet enkele kansen onbenut, waar onder een strafbal van Toos Graaff. De mannenploeg van Catwijck gaat 4 meij(uit) en 7 mei (thuis) onder lei ding van Cees Wendt tegen Wad dinxveen proberen het derde-klas- serschap te veroveren. Hisalis hield in de eerste helft met tien man aardig stand door Flè- tiomare, dat meer dan 20 goals moest maken om Catwijck van de titel te houden. Halverwege was het pas 1-0, maar die stand liep uitein delijk nog op naar 8-0. De vrouwen van Hisalis speelden met vier in valsters een goede en snelle wed strijd tegen Uitgeest. Beide verde digingen bleven overeind, wat 0-0 betekende. NIEK FAAS Leidenaar wint met Rienks op Bosbaan AMSTERDAM - Met de Randstad Regatta op de Amsterdamse Bos baan is het afgelopen weekend het 'echte' roeiseizoen begonnen. Eer der werd al een groot aantal wed strijden afgewerkt over ongebrui kelijke afstanden en in beperkt aan tal boottypen. De start gaf een beeld van hoe het vaderlandse toproeien er momenteel voorstaat in dit na- olympische jaar, waarin begin sep tember de wereldtitelstrijd in het Joegoslavische Bied op het pro gramma staat. Nederland moet pro beren daar de reputatie als opko mend roeiland waar te maken. De enige ploeg die van het vorig jaar ongewijzigd is overgebleven is de Olympische Kampioensdub- beltwee Ronald Florijn/Nico Rienks. Op hen lijkt nu alle hoop ge vestigd. Het eerste optreden op het eigen nummer van Florijn en Rienks viel zeker niet tegen. Door de lange-af- standswedstrijden en de Varsity van vorige week had het duo sinds lange tijd niet samen in de twee ge zeten. Desondanks werd gedeci deerd gewonnen van Kelderman- /Van den Eerenbeemt en de jonge Leythe-twee Jaap Krijtenburg/Rut- ger Arisz. Tien seconden bedroeg de voorsprong van de kersverse rid ders, die over vier weken de eerste confrontatie aangaan met de inter nationale top bij de Wedau-Regatta in Duisburg. Was in de dubbeltwee dus van spanning geen sprake, in het solo- nummer gaven de topscullers el kaar weinig toe. De organisatie had de voorwedstrijden niet geplaatst en zo kon het gebeuren dat Florijn, Rienks, Kelderman en Van den Eerenbeemt elkaar al in de voorron de troffen. Een foutje in de organi satie, want slechts twee skiffeurs gingen over naar de finale en dat waren Florijn en Kelderman. In de andere voorwedstrijden behoefden Göbel en Zwolle zich nauwelijks in te spannen om verder te komen. Met een zware voorwedstrijd in de benen kwamen Florijn en Kel derman aan de start tegen frisse concurrenten. Kelderman moest in de finale direct afhaken, maar Flo rijn nam na de start het initiatief en pakte een lengte op Zwolle. Met nog vijfhonderd meter te gaan begon Zwolle aan zijn bekende eindsprint, die de Leythe-roeier aanvankelijk goed pareerde. Vlak voor de eindstreep lagen de roeiers gelijk. De commissaris van aankomst gaf Zwolle aan als winnaar, verschillen de toeschouwers, die precies op de finishlijn stonden hielden vol, dat Florijn net iets eerder door de eindstreep ging. De commissaris besliste echter en zo ging de medail- LEIDEN - Het leek een tafelten- nisdemonstratie. In no-time leer de Comtest/Scylla het Wagening- se Shot een lesje. Met een verbrij zelende 4-14 overwinning bezorg de het Leidse team zich zelfs een riant uitzicht op een tweede plek in de eindrangschikking. Een an der Leids team kent grote zorgen: de vrouwen van Docos hebben zich in een wel zeer beroerde po sitie gemanoeuvreerd door met naar liefst 9-1 te verliezen van Veldhoven. De degradatiewolk is nu wel erg donker geworden voor de' Docos-vrouwen. Nog maar één week geleden was Scylla uiterst tevreden met de 10- 8 overwinning op Shot. Daarmee leek het lot van de Wagehingse formatie op een voor dat team trieste wijze bezegeld. Afgelopen zaterdag drukte het Leidse team, door middel van een 4-14 over winning, de degradant-in-spé de finitief kopje onder in het door de NTTB aangelegde moeras. Want voor alle teams in de eredivisie is het duidelijk dat Shot niets heeft te zoeken in de eerste divisie, en dat de promoverende eerste divi sie-teams, elk zwakker dan out sider BT Lifters/Oegstgeest, gran dioos zullen detoneren in de ere divisie. Scylla kon zich echter onmoge lijk iets aantrekken van deze situ atie. Eigen lijfsbehoud stond in de nu bijna gelopen competitie boven aan het lijstje. Na de wed strijd tegen Shot lijkt de doelstel ling zelfs te kunnen worden bijge steld: met nog één wedstrijd te gaan (tegen Oegstgeest!) en nog slechts vijf punten achterstand op TT/Amsterdam (dat nog een wedstrijd tegoed heeft tegen kop loper Blaeuwe Werelt/Apeldoorn) lijkt de tweede positie een zeker- heidje. Een ongedachte prestatie. Shot was door de klap van het afgelopen weekeinde behoorlijk van de kaart. Zonder kopman Trinko Keen bleek het team tot heel weinig in staat. De wat zieli ge vier puntjes kwamen op r en Heister. Zy wonnen al hun pot ten, en lieten zelfs geen game lo pen. Oegstgeest ploegt zich moei zaam voort door de competitie akker. Na acht ronden gelopen te hebben was nog maar het armza lige beetje van 14 punten bijeen gesprokkeld. Het team fungeert in de competitie als kop van Jut. Menige tegenstander sloeg er ste vig op los, en behaalde iedere keer weer een hoge score. Dit maal mocht aanstaand lentekam pioen Apeldoorn de hamer hante ren. Slechts eenmaal sloeg het team mis, in de persoon van Edwin Angenent. Friso Reitsma wist de klap te ontwijken. Overi gens was Angenent de hele avond niet zo op slag. Twee van zijn winstpartijen werden pas in de derde game beslist. Docos zijn het kwakkelen nog niet moe. In de eerste ontmoeting met Veldho ven werden de punten nog ge deeld. In de return van afgelopen zaterdag bakten de Docos-vróu- wen er echter heel weinig van. Al leen Anja Heijnen kwam tot sco ren. Zij won van Barbara Fasotte. De uiteindelijke 9-1 nederlaag kan de Leidse equipe fataal wor den. Over twee weken zal de, be slissing vallen. Docos staat slechts één punt voor op de num mer vijf Hoonhorst 2, tevens te genstander in de laatste wed strijd. Gelijkspel of beter is dus een must voor het trio Bröcker, Heijnen en Olden. Pakt het slecht uit dan is de eerste divisie een Leids team armer. Scylla doet het wat dat betreft veel beter. Belangen stonden er niet meer op het spel, maar dat was voor het Leidse team geen re den om er met de pet naar te gooi en. Tegen Amsterdam Wérd een prima 3-7 winst neergezet. Meest opvallend in hét geheel was de driemaal winnende Vaalburg. Heidi de Haas zorgde voor twee punten, en de met een virusziekte geplaagde Judith Lepelaar zag zichzelf toch nog in staat eenmaal te winnen. Voor de Docos-mannen ston den geen belangen meer op het spel. Vrijuit spelend werd met II- ac uit Gouda een 4-6 winst over eengekomen. Wallaart en Van der Kooij verloren van Aghunath en Sascha van Weeren werd over rompeld door Lutijn. Het dubbel eindigde in verlies voor het Do- cos-te^m. Het Katwijkse Rijnsoever toont nog wat stuiptrekkingen al vorens de derde divisie definitief te verlaten. Tegen Treffers uit Roelofarendsveen verloor het team weliswaar, toch kon daar het kaartje eervol aan worden ge hangen. Spelend met een invaller Kees Jan Cecchi voor Wim Haas noot mistte Rijnsoever met 4-6 net de boot. Chiel Kuiper en Mar co Cecchi zorgden ieder voor de helft van de Katwijkse score. WOUTER LANGEVELD le naar de Okeanosroeier, die dit sei zoen wederom de skif ambieert. Bij de boordroeiers is er in de ver ste verten nog geen duidelijkheid omtrent het formeren van ploegen. Ook de roeiers van' Njords Oude Vier hebben zich in de selectieca- roussel gestort. Het beide slagen- paar Hans Marten Haselbag/Jan Pieter Janze gaven een visitekaartje af in de stuurmanloze twee. In de spannende race bleven de Njordroeiers keurig in het spoor van de internationals Ralph en Sven Schwartz De strijd om de tweede plaats ging net verloren te gen de Rooterdamse ex-juniorkam- pioenen Ten Kate/Maasdijk. Ook in de gestuurde vier bleek de Njord- ploeg zich opmerkelijk goed te heb ben hersteld van de vermoeienissen van de Varsity en gaf een eerste bondsinitiatief in de gestuurde vier (De Vries, Peeters en de gebroeders Schwartz) goed partij Bij de vrouwen werd het nieuwe boottype de vier zonder stuurvrouw voor het eerst gevaren. Wie anders dan Jos Compaan had met haar coach Rob Robbers het initiatief ge nomen te proberen een WK-ploeg samen te stellen. De ploeg bestond gisteren naast Compaan uit Anita Meiland, Rita de Jong en Mareike Zeekant en dit viertal had, hoewel nog wat onwennig roeiend, geen en kele tegenstand te duchten van de andere vieren. In de senior-B-klasse vestigde Jaap Krijtenburg de aandacht op zich door in de skif de onverslaan baar geachte Koos Maasdijk te ver slaan. Met een overrompelende start zette de Leythe-roeier de con currentie direct op zoveel achter stand, dat inhaalpogingen vruchte loos waren. Hoe hard het was ge gaan bleek uit de tijd van Krijten burg: zeven minuten en elf secon den was snel onder de omstandig heden op de Bosbaan. Bij de junioren werd Rogier Blansjaar eerste in de dubbeltwee samen met Joris Loeff uit Zutphen. In de skif moest de Leidenaar tegen diezelfde Loeff een nederlaag incas seren. De vrouwen beginnelingen vier werd gewonnen door de ploeg van Asopos-de Vliet voor stadge noot Njord. JAN KLERKS WIELRENNEN - De Zwitser Mauro Gianetti heeft gisteren de Ronde van noord-west Zwitserland gewonnen. Hij legde de 200,2 kilo meter af in 5.21.26. Thomas Weg- müller werd tweede in dezelfde tijd, Louis de Koning (Ned) vierde op 27 seconden. GOLF - Bernard Langer won giste ren in Valencia zijn eerste toernooi van het jaar. Met een laatste ronde van 72 kwam hij uit op een zeven onder par van 281; drie minder dan de Brit Paul Carrigall en de Span jaard Jose-Maria Canizares. LEIDEN Unicum heeft ook het tweede optreden deze competitie winnend afgesloten. Met de En gere Theresa Catlin opnieuw in de gelederen kon de Leidse overgangsklasser op volle sterkte aan treden. Het Rotterdamse Victoria dolf met 3-5 het onderspit. Claire Wegink maakte voor Unicum in haar enkelspel korte metten met Pamell. De op de Al-lijst vertoeven de Engelse komt op dit niveau dui delijk tekort. Wegink leverde het overtuigende bewijs daartoe door Parnell met tweemaal 6-0 te verplet teren. Petra Kamstra weet zich be ter te weren in deze klasse. De jeug dige speelster van Victoria, vorig jaar nog eerste bij de Nederlandse kampioenschappen tot en met 14 jaar, gaf Catlin weinig kans. De niet geheel fitte speelster van Unicum verloor met 1-6 en 2-6. Bij de mannen werden de punten verdeeld. Joost Winnink vond Andy Schaeffers tegenover zich. Na een sterke eerste set (6-1) kwam Winnink in de tweede spel- reeks even in de problemen. Schaeffers verzuimde echter door te drukken na een 3-4, 40-15 voor sprong en moest de winst met 6-4 aan zijn opponent laten. Chris Ver- meeren leed een minimale neder laag tegen Frank Vermeer. De eer ste set werd pas in de tie-break bij 10-8 en na enige onenigheid met de umpire in het nadeel van de Uni- dümmer beslist. In de tweede spel- reeks bleek een 4-2 voorsprong niet voldoende voor de setwipst en pak te Vermeer uiteindelijk de zege met 6-7. 4-6. LEIDEN - Met interregionaal Iduna ging het gisteren niet zo best tegen Oliveo: 1-2. In de hoofdklasse deelden De Sleutels en Stolwijk de punten (3-3), won UDO met 3-0 van Groeneweg 2 en behaalde Randstad Sport een 2-0 overwinning op Al- tior. Alkmania slaagde er in de eer ste klasse in om voor het eerst dit seizoen een punt af te snoepen van kampioen SJC: 2-2. Iduna 2 ver sloeg Kickers '69 met 2-0. Het regende strafschoppen in de wedstryd van Iduna tegen Oliveo. Na zes minuten kregen de vrouwen uit Pijnacker er wegens hands één toegekend, waar Angelique van Houten gebruik van maakte. Vlak daarna was Iduna aan de beurt en bracht Angela Hoekstra de bal uit een penalty tussen de palen. Nog voor de rust besliste Van Houten de wedstrijd in het voordeel van Oli veo. Zij schoot tegen keepster De borah Freudenthal aan, kreeg de bal weer voor de voeten en scoorde als nog. De Sleutels had het beste van het spel tegen Stolwijk. Natasja van Dinten verzorgde de openingstref fer voor de Leidse vrouwen. Daarna scoorde Stolwijk twee keer. In de tweede helft schoot Mariëlle Bave- laar de bal in het doel, maar de tref fer werd afgekeurd. Even later re vancheerde Bavelaar zich door toch de gelijkmaker te scoren. De Leidse formatie kwam weer op achter stand toen Stolwijk een uitval doel treffend afsloot. Een doelpunt van Corine Galjaard bepaalde de eind stand op 3-3. UDO behaalde tegen Groeneweg 2 twee belangrijke punten in de strijd tegen degradatie. Bewust van de positie waarin zij zich bevinden, namen de Oegstgeestse vrouwen het initiatief. Met sucjes, want voor de pauze bracht Henny van der Kolk de bal in het doel. In de tweede rondgang breidden Regine van der Star en R ia Juffermans de voor sprong uit. UDO heeft nu nog één punt nodig om zich veilig te stellen. Randstad Sport was technisch vaardiger dan Altior. Uit een directe vrije trap scoorde de Voorschotense Bettina van Klaveren 1-0. Halver wege de tweede helft greep Van Klaveren opnieuw haar kans en schoot weer raak. Het lot van Rand stad Sport ligt nu in handen van UDO; als dat nog één punt behaalt, gaan de Voorschotense vrouwen een klasse lager spelen. Van Altior is degradatie al zeker. Alkmania was over het algemeen sterker dan SJC, dat tot nu toe zon der puntverlies de competitie is doorgekomen. Even leek het erop dat de Noordwijkse formatie weer op winst afstevende, toen Tonny Cockheyt al in de tweede minuut scoorde. Maar nog voor de pauze trok de Weteringse Sabine Kuipers de stand gelijk. Zij bracht Alkmania na rust zelfs op voorsprong. Helène van der Weijden bracht ten slotte een puntendeling tot stand. LINDA ERADUS Aan de zijde van Winnink bleef Vermeeren wel overeind. Het man- nendubbel eindigde in een 6-7, 6-2 en 6-2 overwinning voor het 'Leid se' duo. Wegink en Catlin toonden ondertussen beter op elkaar inge speeld te zijn. De Rotterdamse vrouwen verloren met tweemaal 6- 1. Joost Winnink maakte in het ge- mengddubbel zijn score van 100% vol. Samen met Catlin bleef de Uni- cummer tegen Parnell en Vermeer voor de derde maal aan de postieve kant van de score (7-5, 6-2). Wegink en Vermeeren konden in'hun geza menlijk optreden het goede voor beeld van hun ploeggenoten niet volgen. De strijd tegen Kamstra en Schaeffers ging lange tijd gelijk op. Wegink verzuimde bij een 6-5 ach terstand in de derde set haar opslag beurt in winst om te zetten. Victoria hield door de 6-4, 4-6, 7-5 zege de schade in de totaaluitslag beperkt: 3-5. Hillegom deelde de resterende mixen met Thor RW 3: 3-5. Het duel in de overgangsklasse A werd vori ge week bij een 2-4 voorsprong in het voordeel van Hillegom afgebro ken. Marcel Vink en Cindy Berk hout zorgden voor het beslissende punt door met 7-6, 6-2 te winnen. Marco van Trigt en Madeion Verde- gaal leken het set-verlies van de eer ste editie te gaan goedmaken. De tweede spelreeks werd met 6-3 in de wacht gesleept, maar de derde set viel toch weer ten gunste van Thor uit (4-6). In de overgangsklasse B slaagde Dekker 2 er tegen Leimonias 4 in elk geval de eer te redden: 7-1. „De ze ploeg wordt heel dik kampioen", conludeerde Erik Snellenberg, die zelf vanwege een blessure verstek moest laten gaan. De 5-0 achter stand werd door de Haagse formatie eerst uitgebreid naar 7-0. Mark Fleischeuer en Karin Croese grepen de laatste strohalm aan om ten min ste één punt binnen te halen. Dit ge- mengddubbel resulteerde in een 2- 6, 6-4, 6-2 zege voor Dekker. - Unicum 3 won tegen Juliana 2 ook de beide gemengddubbelspe- len en stelde daarmee de winst vei lig. Maarten Veeger en Mirjam Sie- merink versloegen hun tegenstan ders met 6-2, 1-6 en 6-4. Coen van Bemmel en Wil den Hollander ble ven het koppel van Juliana met 2-6, 6-3, 6-4 de baas. JETSKE GOUDSMIT trainingspakken aan zijn ploeggenoten Edward van derPuttenjhark. Ens avond, op de"drukbezochte kampioensreceptie een groot aantal geschenken met trainingsbroek) en Jan Broekhuizen. Trainer Wim Eilander (links) overhandigd. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN - Docos, dat door de overwinning van WSB tegen LFC geen kampioen meer kon worden, ging tegen SJZ met 1-2 onderuit. ZONDAG VIERDE KLASSE Docos - SJZ 1-2 Ondanks het betere spel en de ve le kansen van de Leidenaars bleven doelpunten tot de 57ste minuut uit. SJZ-er Gert-Jan Berg tekende toen echter, na goed voorgeven van Rob Retèl, 0-1 aan. Tien minuten later zorgde Rob Reizevoort voor de te rechte gelijkmaker: 1-1. Docos poogde verder terug te komen, maar een vrije trap van Peter Bos betekende in de 80ste minuut als nog 1-2. Nadat vlak voor rust Leide naar Peter Huigsloot het veld al had moeten verlaten wegens 'een over treding' op Berg, mocht in de slotfa se ook nog diens clubgenoot Marco Stuifzand van de warrig leidende arbiter de kleedkamer opzoeken na het onderuithalen van dezelfde Berg. Terwijl Docos met de kater achterbleef, liep de Zoeterwoudse winst toen uiteraard geen gevaar VTL - SVLV 2-3 Omdat er geen belangen meer op het spel stonden kon er in dit duel driftig op los worden gescoord. Na tien minuten schoot Fred van Haar lem na een perfecte solo raak: 1-0. Marcel Lamboo schoot vlak voor rust de fraaie gelijkmaker in de tou wen. Een door Corné Klaassen uit gelokte strafschop werd in de 65ste minut door Steef Roodakkers ver zilverd: 1-2. Met een lob van Klaas sen over de verder goed keepende Aad van Meurs werd het 1-3, waarna Ronald van der Pot de thuisclub via een afgeslagen corner op 2-3 bracht. Alphen - UDO 2-1 In een matig duel bracht Gerrit van der Berg die de thuisclub na ne gen minuten spelen op voorsprong: 1-0. UDO-goalie Michel van Haren moest zijn ploeg vervolgens met en kele prima reddingen voor een gro tere achterstand behoeden. Vijf mi nuten na de thee schoot Marco de Beer de thuisclub toch nog ver woestend naar 2-0. Ronald Veldho ven bepaalde uit een strafschop de eindstand tien minuten voor tijd op 2-1. De afscheid nemende 35-jarige Alphenaar Willem Hoogendorp kreeg voor zijn verdienstelijke op tredens vlak voor het einde een pu- bliekswissel. ROAC - Unitas 9-1 Scherpschutter in dit door de thuisclub als oefenpartijtje be schouwde competitieduel (Unitas spaart zich voor het beslissingsduel en gaf zeven basisspelers vrijaf) was Per Veilbrief, die voor rust twee maal en na rust driemaal de weer te ruggekeerde doelman Henny Kijk in de Vegte liet 'vissen'. De overige treffers kwamen van de voet van respectievelijk Wilco van de Beer, Sjors Straathof en René Bisschop, die met voetballen stopt. Janus van der Linden redde voor Unitas de spreekwoordelijke eer. Stompwijkse Boys - Foreholte 0-1 De sfeer en entourage rond deze wedstrijd stonden voor de thuisspe- lende club van de scheidende trai ner Hans van Rijn (volgend seizoen Leidse Boys) voorop. In een gelij- kopgaande eerste helft kreeg Voor- houter Nico van Rijn verreweg de beste mogelijkheid om de score te openen, maar liet die onbenut. Stan Uljee soleerde een kwartier na rust Stan Uljee dwars door de Stomp- -' wijkse verdediging en bracht de /erdiende 0-1 op het score-bord. Duindorp - Wassenaar 2-1 Een resultaat waardoor Wasse naar komende donderdag op herha ling tegen Duindorp moet, om al thans in 4A directe degradatie te ontlopen. Het hard werkende Was senaar was sterker en kwam al na vijf minuten via Rick Westgeest op 0-1. Een goed genomen vrije trap bracht de thuisclub in de 30ste mi nuut terug in de wedstrijd: 1-1. Na de rust kreeg Wassenaar volop kans om het duel te beslissen. Teveel kansen bleven echter onbenut, ter wijl bovendien Westgeest tever geefs eens strafschop claimde. Aan de andere zijde mocht Duindorp zich wel over een elf-meter trap ont fermen, wat de 2-1 tot gevolg had. DSOV - Hillegom 3-1 Met dit verlies is het doek voor Hillegom gevallen. DSOV kwam halverwege de eerste helft aan een 2-0 voorsprong, waarna John Sch- niedewind de spanning met een fraai afstandsschot terugbracht: 2-1. In het tweede part domineerden de Hillegommers, waarbij echter de DSOV-keeper een te groot struikel blok bleek. Een snelle uitval bete kende op de valreep nog 3-1.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16