WSB maakt het karwei af Ruud de Groot hoopt op hulp van 'bovenaf Royale beloning voor Roodenburg 'Toch was het een verdiende treffer' Martin Haar naar Telstar Toevalstreffer Alberga beslist tamme derby MAANDAG 1 MEI 1989 SPORT PAGINA 15 Kampioenschap vierde klasse LEIDEN Er stonden weer eens bussen langs de Boshuizerkade. Honderden supporters van WSB hadden gisteren de moeite ge nomen om de uitwedstrijd tegen LFC als ooggetuigen bij te wo nen. De fans uit Noordwijkerhout kregen uiteindelijk waarvoor zij waren gekomen: het kampioenschap van de vierde klasse A. On danks taai verweer van de thuisclub behaalde WSB met een 3-0 overwinning beide punten. Achteraf bleken dat er meer dan ge- Warmerdam in de 22ste minuut lan- noeg te zijn. Concurrent Docos liet ge tijd de gelijkmaker in de lucht, SJZ, waardoor de r r toen die uitbleef, werkten de Theo van den Burg Noordwijkerhouters het karwei zelfs hadden mogen verliezen v£ LFC. Hoewel de geconcentreerd spelende Leidenaars de koploper goed partij gaven, heeft een over winning er nooit ingezeten. Wel hing na de openingstreffer van Paul de slotfase alsnog netjes af (0-3). WAGENINGEN (GPD) - Martin Haar vertrekt na dit seizoen defini tief bij Wageningen. De vrije verde diger star, v de trainerstaf kan worden opgeno- gelijk. Desondanks vrees ik dat hij zal kry- Haar verwacht dat Piet Buter een moeilijke tijd tegemoet gaat. „Hij heeft één voordeel. Hij kan het vol- beter i onderhandeling met Tel- gend seizoen alleen r hij volgend seizoen ook in doen. Slechter dan dit jaar Haar: „Op korte termijn volgt het verschrikkelijk er nog een gesprek met manager gen bij Wageningen" Ruud Geels van Telstar. De puntjes moeten nog op de i worden gezet, maar het ziet er goed uit". Volgens Martin Haar wilde Wage- ningens nieuwe oefenmeester Piet den gestaakt door een blessure i Buter hem volgend seizoen graag scheidsrechter Modderman. De handhaven als libero, maar heeft biter uit Oudehaske kreeg kramp het bestuur de afgelopen weken de kuit geen moeite gedaan hem te benade- Leo De wedstrijd in de eerste divisie tussen Excelsior en Wageningen moest gisteren na 26 minuten i kon niet verder. Behalve der Kroft was geen andere ren. „Niemand toont initiatief. Ik scheidsrechter met een KNVB-bad- genstaat. Dat verhaal heeft manager celsior-bestuur ging toen in Kralin- Schulte de wereld ingeslingerd. Rouwig om mijn vertrek ben ik ech ter niet. Bij Wageningen is geen e heeft niet eens een shirtsponsor, laat staan sub-sponsors. Wagenin gen vergeefs op zoek naar een inval- De voetbalelftallen gespeeld: 1-1. Bij de rust wedstrijd, die telde voor groep 7 v i hele gezellige club, dat het toernooi om het Europees kam- Tot die bevrijdende treffers stond ging in moeilijkheden, brachten de Leidenaars de door Ge- Janssen op links naar de inknikken- rard van den Burg geleide verdedi- de Warmerdam) nog groter werd (0- alles wat met WSB te maken had kregen zij de bal langs de doelman nooit 3) deed er feitelijk al niet r i de ban „Het ging veel had verwacht", gaf gebleven, dan ik tgelaten WSB. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Harreman zag het het LFC-terrein geel van de WSB-sup- Ook aan de andere kant Van den Burg na afloop toe. „De veld wilde de bal niet tussen de pa- porters. Champagne en bier gingen spanning liep zo hoog opdat ik niet len verdwijnen. Hoewel de snelle rijkelijk rond en de feestroute werd eens meer kon blijven zitten. Dat spitsen van WSB keer op keer alvast uitgestippeld. In de VIP-bus eerste doelpunt bleek voor ons van door de verdediging van LFC klief- naar Noord wijkerhout voor een het grootste belang. In de tweede den, wisten John Janssen, Paul plaatselijke rondrit, een luisterrijk helft heeft Johan van der Berg in de race gehouden". Warmerdam en Theo Aanhane zich onthaal door fanfare De Straatklin- geen raad met de uitgelezen kansen kers en vervolgens een eindeloos die zij elkaar voorschotelden. Voor- lange feestavond Het is maar goed dat de sluitpost al Janssen maakte het halverwege ne. i de nieuwbakken derdeklasser de tweede helft bont door in volko- vrije positie ruim naast het Tijd zorgen had Theo de klasse moeten wij ons gaan be- trouwen heeft in zijn formatie (die niet eerder zijn keepershandschoe nen aan de wilgen heeft gehangen, doel van jubilaris Peter van der Wal den Burg uiteraard niet. „In de der- Niet omdat De Groot weinig Van der Berg bleek voor de gevaar- (voor de wedstrijc lijkste LFC'ers Sydney van der wege zijn 250ste Pluym en Dick van der Walle her- strijd) te mikken, haaldelijk een hinderlijke sta-in-de- weg. Tot diep in de tweede helft LEIDEN - Ruud de Groot is geen kerkganger, maar volgende week is de trainer van UVS vast van plan een christelijke dienst bij te wonen. De oefenmeester hoopt in het alles of niets-duel met AFC komende zondag op hulp van 'bovenaf. petitiewed- wijzen.Dedrukvandeafgelopenja- gisteren bij Stormvogels niet verder Amsterdamse hoofdklasser op ge- kan die ballen er toch zelf niet i i kampioen te worden zijn in elk geval een jaartje kwijt. Ik Toch kostte die nonchalance wel een gooi naar een periodetitel datie WSB de kop niet. Toen LFC, met doen. Met deze ploeg durf ik dat wel dan Ron Verplancke, kwam dan 1-1), maar de oefenmees- 1 ter beseft dat de dans om de degra- weg heeft van een loterij reguliere wedstrijd. We zullen alleen tactisch nog Goed voetbal wordt i i tegen één ging spelen, wat sterker moeten worden. Voor de competitie niet altijd gevolgd Aanhane, de snelste de rest is het elftal dit WSB-spits, een koud kunstje de titel veilig te stellen. Op snelheid passeerde hij zeven minuten 'logische' overwinning, stuk evenwichtiger geworden. We zoals UVS gistermiddag in IJmui- i gemiddeld drie doelpunten den lijke hoogte met de Leidse ploeg, trappen", voelde de oefenmeester De opponenten van komende zon- zich ook bij Stormvogels soms dag hebben beide 22 punten ver- machteloos in de dug-out. "Ik blijf gaard, één meer dan Elinkwijk. De erbij dat we het beste elftal hebben Utrechtenaars evenwel hebben het van de hoofdklasse, maar het zyn geluk dat UVS en AFC een onder- toch de spelers die het moeten doen linge confrontatie beleggen. De ver- op het veld. Het zou een ware af- liezer van dat duel is de vrijwel ze- gang zijn als we eruit vliegen. Wat den lijve onder- kere metgezel van het reeds gede- dat betreft ben ik blij dat het elftal per wedstrijd. Het is te hopen dat vond. Geluk is de allesbepalende en gradeerde Unitas, omdat veronder- beseft dat de bel voor de laatste tijd Van de Walle om vervolgens dit team bij elkaar blijft. Alleen als doorslaggevende factor. Vandaar steld mag worden dat Elinkwijk de heeft geklonken doelman Van der Wal het nakijken eersteklassers zich melden wordt De Groots kerkelijke interesse i te geven: 0-2. Dat kort daarna de het moeilijk jongens hier te hou- de voorlaatste competitieronde. den". TIM BROUWER DE KONING Die voor UVS niet bepaald LEIDEN - Wat een geluk toch dat een voetbal rond is. Het 'bruine monster' is in de loop van de eeuw behoorlijk van kleur verschoten en bovendien ingrijpend van samenstelling gewijzigd. Maar ondanks deze metamorfose maakt de 'lederen knikker' van weleer nog al tijd vreemde capriolen. En dat is maar goed ook, want zo kunnen voorspelbare duels als Lugdunum-Roodenburg nog behoorlijk op drift raken. Tot genoegen van de neutrale toe schouwers en, in dit geval, dé aanhangers van Roodenburg, die hun ploeg in de Kikkerpol der met 1-2 zagen zegevieren. Een verdwaalde bal, door Duncan Ronald Jansen naar het front ge- Alberga in de richting van het stuurd. Zijn plaats op het midden- Lugdunum-doel geschoten, zeilde veld werd ingenomen door Fred kwartier voor' tijd bouwereerde Wim Eradus e pardoes in het net. De ruil Ouwerkerk, die samen met Peter i plofte Pret en Richard Gottmer aanvanke- i twee- lijk heerste op het middenveld. windende slotfase waarin de thuis- aanvoerder Harm de Vos voortdu- ploeg vergeefs jacht maakte op de rend voor de voeten gelopen. Het verdiende gelijkmaker en Rooden- Lugdunum-trio slaagde er daardoor burg verzuimde de marge te dubbelen. Hoewel de overwinning niet on verdiend was, werd de ploeg van Wim Rijsbergen met de winnende toevalstreffer van Alberga ("Of het een schot op het doel was? Nee, niet echt") ruim beloond voor een sterk eerste half uur. Daarin legde Roodenburg de stadgenoot zijn wil op en had het er alle schijn van dat Lugdunum over de knie ging. Het gemummificeerde elftal van Hen- nie de Klerk (om de benen van Frans Sjardijn, Martin van Kins en Robert de Roo zaten meters ver band) hapte in de eerste helft bijna collectief naar adem. Rijsbergen had vleugelspits Mar cel Prins buiten de ploeg gelaten en geen moment in de spitsen Frans Sjardijn en Mohammed Ait-el- Houssi te bereiken. Die laatste was e antwoordelijk voor dat Rooden- helft alle schijn van. Hoewel beide burg op voorsprong kwam. Balver- ploegen op de ranglijst van de twee- Ait-el-Houssi ging vooraf de klasse posities in de midden- de bal voor zijn schietgrage rechter voet. Op 25 meter afstand van John Ruigrok, plaatsvervanger van de met een kuitblessure kampende Marcel Vink, haalde De Vos steen hard uit. De tot op het bot gespan nen doelman, die evenwel een rui me voldoende haalde, zag het pro jectiel inslaan in de linker boven hoek: 1-1. Nadat een tweede kanonskogel van De Vos luttele minuten later net geen doel had getroffen, besloten de rivalen tot een wapenstilstand. Al thans, daar had het in de tweede l razendsnelle uitbraak Glenn Helder die op de linker flank nog altijd niet zeker i, zijn de stadgenoten langs zijn bewakey Hans houd. Omdat de KNVB het aantal vloog en ook libero Cees van Tonge- tweedeklassers wil terugbrengen zijn hielen liet zien. De aspirant- prof (Sparta of SW) behield vervol- Tb gens het overzicht en legde de bal derde klasse, terwijl terug op Marcel van der Burg, die van onderen de flitsende counter afrondde. De met de aanvoerder van Roodenburg, be waakt door Van Kins die de taak ten. van de zieke Ton de Rooy had even daarvoor al een treffer zien twaalf, dalen Hoogstaand duel in de Kikker-polder waar Roodenbu ploegen af naar de gaat missefi. Van links naar rechts Cees van Tongerei vijf Burg, zijn bewaker Martin van Kins en Peter Pret. Net als Roodenburg dat niet meer werd het nog e damse'tweede klasse moet uitvech- de aanvalskracht kon opbrengen Lugdunum helft Zowel De Klerk als Rijsbergen worden afgekeurd omdat hij de bal had aangekondigd dat niet verlie- Boekingen uit i reeks i leuk in de Kik- kerpölder waar Roodenburg aan de eerste het langste eind trok en de voetbal gedreven. Iers uit Noord revanche namen voor de ongelukkige thuisnederlaag eer- John Verschoor, der dit seizoen (1-2).'Zij schaarden zondag de beide punten bemach tigt. De tegenstander is dan Wilhel- Maar ook met vereende krachten mus, een vereniging die zeker niet was UVS tegenstander Stormvo- het beste voor heeft met Ruud de gels niet de baas. Op papier dan. Groot. "Ik verwacht helemaal niks want in het veld gaf de formatie van van Wilhelmus", weet de Leide- De Groot negentig minuten lang de naar. "Vorig jaar ben ik daar wegge- toon aan. Dat er niet met de winst gaan en heb een paar spelers mëege- naar Leiden werd teruggekeerd, nomen. Dat hebben ze me niet in mag UVS zichzélf derhalve aanre dank afgenomen. Daarnaast spelen kenen. Als geldig excuus mocht de ze de laatste weken slecht". uiterst slechte gesteldheid van het terrein worden aangerekend. Op de UVS zal het dus zelf moeten op- als voetbalveld dienstdoende pam- knappen in de strijd om behoud om pa kon een hoofdklasse-waardige de hoofdklasse. Indien de blauw- wedstrijd nimmer worden afge- witten het stuk niet redden, be- werkt. Combinaties konden door de schouwt de trainer dat als een regel- vreemde capriolen van de naar alle richtingen botsende bal nauwelijks worden uitgevoerd. Dat het tech nisch onderlegde UVS niettemin heerste in het degradatieduel kan als een pluspunt worden aange voerd en gaf De Groot vertrouwen voor het allesbeslissende slot van de competitie. Voor de rust had UVS de strijd in zijn voordeel kunnen beslissen. De speelwijze met drie spitsen (Faber, De Kruijs en Tolsma) zorgde voor verwarring in de Stormvogels-de fensie, die handen en voeten nodig had om het Leidse gevaar in te dam men. Met name over de vleugels, daar waar nog enkele grassprieten te bewonderen waren, vond UVS telkens de oplossingen, maar de be kroning voor het betere spel bleef uit. Mario Faber had in de 25ste mi nuut de 0-1 op zijn schoen, maar de solerende aanvaller zag de snoei harde inzet tot zijn ontzetting op de paal uiteenspatten. Stormvogels daarentegen be perkte zich voornamelijk tot verde digen. Eenmaal in balbezit werd het spitsentrio Bakker, Kunst en Rol- loos op orthodoxe wijze aan het werk gezet. Het lange-halen-snel- thuis spelletje stelde UVS voor een voerder Marcel van der Burg de bal op een haar na aantal problemen, hoewel het onge- Schouten, Robert de Roo, Ronald Jansen, Van der veer vier meter metende centrale (foto Loek Zuyderduin) duo Van Berkel/Filippo (Leon Mejjs zat een schorsing uit) veel kop- kracht had in te brengen. Vlak voor de pauze ontsnapten de bezoekers aan een tegentreffer toen Martij n Plokker het doel te hoog zocht. voorop zou staan in de derby en die zich als 'controlerende verdedi- zich daardoor op de ranglijst met 26 die instelling werd na de doelwisse- ger' vergreep aan Frans Sjardijn, en puntén uit 24 wedstrijden naast hun Jeugdig Blauw Zwart ten onder Zijn tweede doeltreffende uithaal üng steeds duidelijker zichtbaar. Schouten, overtreding op Peter stadgenoten. "Maar we gaan het s dus wel raak en de 0-1 Roodenburg aanleiding de teugels Aanvankelijk speelde Lugdunum onderonsje wat te laten vieren. Lugdunum nog even op, maar nadat Ruigrok ning. Figuur- uitmuntend had gereageerd op in- n het zetten van Sjardijn en De Roo (kop- i deel bal), leken de 'kikkers' zich met een i de Kooiclub. Daar onvermijdelijke deling te i half uur nen. Pret, ten spijt, ontaarde het Leidse nog heel kreeg daardoor letterlijk lijk meer bewegingsvrijheid spel verplaatste zich i naar de helft vs kreeg De Vos i tamme verto- Rijsbergen zich na afloop al veilig te wanen. En terecht, want een voet bal is nog altijd rond en kan, getuige Totdat Alberga de bal verkeerd Lugdunum-Roodenburg, alle kan- op zijn schoen kreeg en de vijf r ter voor zijn doel staande Eradus in het luchtledige graaide. Daarna ten oprollen. Vijf minuten na het thee-inter- ezzo vond Michael Freriks de juis- LEIDEN - Blauw Zwart blijft het te richting wél. Na een hoekschop in de laatste ronden met de jeugd zag de middenvelder uit een oog- krijgen", weigerde proberen. In Gorinchem, tegen hoek doelman Chris Hoogeweij te SVW, stond bijna het gehele A-re- ver voor zijn doel staan en kopte het gionalenteam in het veld. De acht leder met een simpele boog over al- invallers konden echter weinig pot- les en iedereen heen: 1-0. Een voor ten breken en stonden bij de rust al UVS rampzalige stand en het wekte met 4-0 achter. Lerbo Carbo, Sjaak dan ook geen verwondering dat Thijs en Piet Saamen (2x) vonden Ruud de Groot de kopsterke Fred (voor SVW het net. Na de pauze Filippo naar het front stuurde. De scoorde Saamen nog één maal, bonkige verdediger besefte dat zijn j voordat het jongere broertje van geschrokken ploeg node om een Carlo, Antoine L'Ami (18 jaar), de treffer verlegen zat en gooide zijn Wassenaarse eer redde. De midden- ziel en zaligheid in de strijd. Dat ge velder kopte een voorzet van Rol- beurde met alle beschikbare fysie- and van der Giessen binnen de tou- ke middelen. Het resultaat was wél dat UVS de ene na de andere kans JAAP VISSER LEIDEN - De feestcommissie van Lugdunum had gisteren zijn bes te beentje voorgezet. Ter ere van het 70-jarig jubileum en het hoog waardige bezoek van stadgenoot Roodenburg was de Kikkerpol der 'feestelijk' opgetuigd, maar Duncan Alberga bedierf de stem ming in de kantine van de Kik kers. De Roodenburger liet i tweede helft de bal achter de al- - Toch keepen. Ik sta altijd een paar me ter voor mijn doel. Daardoor heb ik veel voorzetten, maar vliegt er ook wel eens een bal over me heen". Alberga moest eveneens bekennen dat het geen schot was maar een voorzet: "Helder en Van der Burg stonden bij de tweede paal en die probeerde ik te berei ken. Ik raakte de bal verkeerd.. vast uitgelopen doelman Wim Eradus dwarrelen en leidde daar mee de nederlaag van Lugdunum "Het was mijn fout", gaf Eradus naderhand volmondig toe, "maar het is nu eenmaal mijn stijl van het i verdiende tref- 1 fer. In het eerste half uur tikten we ze helemaal weg en hadden we de wedstrijd moeten beslissen". De overwinning van Rooden burg was voor een niet gering deel te danken aan de debuteren de doelman John Ruigrok (28 jaar), die bijna uit het niets op eens in het eerste onder de lat stond. Marcel Vink was gebles seerd en jeugdspeler Marcel IJsendoorn en Ruigrok hadden donderdag (tegen Nieuwkoop) onderling uitgevochten wie hem mocht vervangen. Wim Rijsber gen schonk het vertrouwen aan de doelman van het tweede. John Ruigrok: "Ik ben dit sei zoen begonnen in het achtste en eigenlijk pas sinds kort in het tweede terecht gekomen. Dan is het erg spannend zo plotseling in zo'n belangrijke wedstrijd mee te mogen doen. Ik was inderdaad ze nuwachtig in het begin, maar je laat goed horen dat je er bent en het ging gelukkig al snel lekker". In de zestiende minuut wierp Ruigrok zich succesvol voor de voeten van de onverwachts vrij staande Ronnie van der Weyden. 'Toen die jongen alleen op me af kwam en ik die bal keerde, was ik mijn zenuwen kwijt. Daarna was alles voor mij". Inderdaad stopte Ruigrok on der andere nog twee maal een doorgebroken Frans Sjardijn af en tikte hij de bal na een vrije trap van Cees Schouten en een kopbal van Robert de Roo tot corner. Wim Rijsbergen kon tevreden zijn: "Hij heeft een paar mooie reddingen verricht". REMMELT OTTEN Opwelling SJC van korte duur i de schoot kreeg geworpen. De mooiste was voor de beuken de Filippo zelf, maar de aanvoerder kopte de afgemeten bal van Jansen te hard op de harde grond, waar- LEIDEN - SJC heeft de thuiswed- door het projectiel over het doel strijd tegen een matig Woerden met stuiterde. In de 74ste minuut viel de 1-3 verloren. Vorige week baarden voor UVS bevrijdende treffer. 'Ver- de Noordwijkers nog opzien met losser' was Hans van Leeuwen, die een overwinning op Rijswijk. de bal uit een vrije trap vanaf de zes- Na negen minuten kwam de tienmeter-lijn met veel gevoel langs thuisploeg op achterstand. Marco de vergeefs uitvallende goalie Ver-, de Ridder bracht daarna de Noord- dikt in de uiterste hoek van het doel wijkers op gelijke hoogte, maar mikte: 1-1. Woerden voegde nog twee treffers aan hun totaal toe. Aan de zijlijn bad, smeekte en Het gedemotiveerde SJC zal vol- schreeuwde de inmiddels rood aan- gende week, uit bij Roodenburg, gelopen Ruud de Groot om de win- hoogstwaarschijnlijk spits Marco nende treffer. Die viel niet, maar de de Ridder moeten missen. Hij ging oefenmeester hoopt dat zijn schiet- vlak voor tijd op de vuist met zijn di- gebedjes komende zondag tot meer recte tegenstander en moest de wor- resultaat leiden, stelpartij buiten de lijnen voortzet ten. ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15