tièF'ièï Arbiter Van Vliet zit Ajax en Roy dwars «VER =DE GRENZEN' Belgen op valreep langs Tsjechen: 2-1 Dubbele zege Van den Berk >mars van FC Twente '4 PAGINA 14 MAANDAG 1 MEI 1989 MAASTRICHT (GPD) - Door ge- blunder van een niet getalenteerd lid van het vaderlandse scheids- rechterskorps is Ajax er niet in ge slaagd PSV nog erger de stuipen op het lijf jagen. Scheidsrechter Van Vliet meende zich gisteren te moe ten bemoeien met de nek-aan-nek- race tussen de top-twee en gaf MVV in de slotfase een doelpunt cadeau (1-1). De vrijgevigheid van Van Vliet, die op de hobbelige graszo den van de Maastrichtse Geusselt de ene lachwekkende blunder na de ander afwisselde, zorgde ervoor dat het gat tussen PSV en Ajax uit één punt bleef bestaan. Het eerste puntverlies sinds 5 maart, toen Roda JC op Kaalheide een punt (0-0) pakte, kan Ajax duur komen te staan. Bij winst had Ajax PSV ook op doelsaldo achterhaald. Na de halve misstap in Maastricht namen de Amsterdammers op nieuw in de wachtkamer plaats en dat kwam hard aan. De heer in het zwart uit Etten Leur, een waardig vertegenwoordi ger van het dit seizoen hevig in ops praak geraakte arbiterskorps, haal de zich ook om andere redenen de woede van Ajax en de ergernis van de neutrale kijker op de hals. Van Vliet stond parmantig glimlachend toe dat Roy, in bloedvorm, het leven onmogelijk werd gemaakt door de brute Quaden, weigerde gele kaar ten uit de borstzak te halen - hoe wel daar alle aanleiding toe was en drukte aldus een zeer vervelend stempel op het toch al niet spranke lende en door tal van blessurebe handelingen lam gelegde duel. Trainer Kohn maakte zich, en dat sierde hem, echter drukker over de slappe instelling waarmee Ajax gis teren de spijkerharde Limburgse degradatiekandidaat tegemoet meende te kunnen treden. Kohn zag Ajax, zonder Jonk (knieblessu re) en later ook Pettersson (idem), hautain en lusteloos uit de start blokken sloffen. Verdedigend klop te het van geen kant, vooral door de merkwaardige capriolen van Ver- kuyl, en de middenvelders Winter die in de slotfase een mooie kans op 1-2 onbenut liet Bergkamp en Richard Witschge waren te veel uit op eigen succes. Eens te meer bleek bovendien dat Ajax zich zonder Pettersson be paald ongemakkelijk voelt. Met de Zweed klopt het allemaal aardig, zonder de spits weet Ajax zich bij balbezit nauwelijks raad. Wat dat betreft kwam het puntverlies niet onverwacht. Zonder Pettersson, eerder tobbend met een liesblessu re, kwam Ajax dit seizoen nog geen enkele maal tot winst. Bryan Roy was de enige speler in Maastricht die het middelmatige ni veau ver ontsteeg. De spitsvondige goochelaar greep het eerste duel na zijn uitverkiezing in de selectie van het Nederlands elftal aan voor een prachtige, wervelende en indruk wekkende one man-show. De 19-ja- rige, voor wie Ajax een contract tot 1 juli 1995 klaar heeft liggen, dolde zijn directe opponent Quaden op een bijna meelijwekkende manier. Quaden, vernederd en gekleineerd, zag er de lol niet van in en maaide Roy liefst tien maal neer. Hoewel Roy door MW dat in totaal vier endertig overtredingen beging, te gen Ajax twaalf - dertien maal hardhandig tot de orde geroepen, kon er bij Van Vliet geen gele kaart af. Van de gelijkmaker van MW, en vooral de wijze waarop die tot stand kwam, sprong Ajax helemaal uit zijn vel van woede. Met nog een kwartier te gaan sleurde Francois Frank de Boer naar de grond, waar na Verbeek het door een mallotige stadionspeaker voorverwarmde pu bliek zowaar tot enig enthousiasme verleidde (1-1). „Schandalig zoals die man hier gefloten heeft", oordeelde Stanley Menzo die na de Limburgse gelijk maker in een persoonlijke record tijd naar de middenstip spurtte om Van Vliet op zijn fout te wijzen. „Ik zeg niet graag wat over scheidsrech ters, maar deze man... Nog afgezien van die goal, je kan toch niet tole reren dat Roy om de minuut onder uit wordt gehaald? Roy heeft van daag meer gelegen dan gestaan. Bar en boos was het". Menzo, die de afgelopen week zijn handtekening zette onder een nieuw driejarig contract, repte evenals de andere Ajacieden met geen woord over de fortuinlijke wij ze waarop Van Vliet Ajax aan een voorsprong had geholpen. De scheidsrechter vond zes minuten na de hervatting een ouderwets geval van gezichtsbescherming van Arts, geschrokken van een schot van Scholten, een strafschop waard. Verkuyl zette zijn ondermaatse op treden luister bij door de bal tegen het lichaam van ex-Ajacied Erik de Haan te schieten. Dat uitgerekend John van 't Schip er daarna als de kippen bij was om de score (fraai) te openen, wekte verwondering. De rech- terspits speelde ook gisteren geen rol van betekenis, hoewel er duide lijk progressie in zijn spel zit, en scoorde dit seizoen pas één maal. Zijn tweede competitietreffer baat te Ajax door arbitraal geblunder slechts half. PAUL ONKENHOUT ROTTERDAM (GPD) - Hardleers en onverbeterlijk. Deze harde kwalificaties zijn van toepassing op het huidige Feyenoord. Trai ner Rob Jacobs kan praten als Brugman, zijn ploeg blijft dezelfde gebreken vertonen en dezelfde fouten maken. Het verstand komt met de jaren, wil het gezegde, maar die bewering wordt in de Kuip bij herhaling gelogenstraft door de feiten. Met zestig doelpunten in dertig wedstrijden slaat Feyenoord in aan vallend opzicht geen slecht figuur, maar het is tekenend dat de ploeg ook al 46 treffers heeft moeten in casseren. Het zou geen kwaad kun nen als 'meester' Jacobs op het eerstvolgende lesuur zijn spelers de kunst van het verdedigen bijbrengt. Want aan dat onderdeel van het voetbalspel hebben de meeste Feyenoorders een broertje dood. Utrecht-trainer Han Berger na de 3- 3 van gistermiddag: „Ik heb Feye noord thuis tegen Willem II en VW zien spelen en toen was het me al opgevallen dat je bij balbezit erg ge makkelijk over Feyenoord kan heengaan. Dat zit 'm niet alleen in het middenveld, maar ook voorin weten ze niet wat terugverdedigen „Ik word er gek van", verzuchtte een duidelijk ontgoochelde Joop Hiele. Daarmee vertolkte hij niet al leen zijn eigen gevoelens, maar ook die van zijn trainer en een heleboel supporters. Na RKC (0-0), VW (2-2) en Veendam (2-2) was FC Utrecht de vierde degradatiekandidaat die een punt uit de Kuip wegsleepte. En het hadden er met een beetje veine zelfs twee kunnen zijn. Hennie Ver schoor miste drie prachtige kansen en schoot zeven minuten voor tijd onbedaarlijk hard tegen de lat. Rob Jacobs had zijn ploeg voor bereid op een agressief FC Utrecht. Desondanks keek Feyenoord al na anderhalve minuut tegen een 0-1 en na negen minuten tegen een 0-2 ach terstand aan. Rob Jacobs: „Ik dacht dat ik naar de wedstrijd Feyenoord- Veendam zat te kijken. Toen ge beurde exact hetzelfde. Het is toch te gek dat een tegenstander veertig a vijftig meter ongehinderd met de bal aan de voet kan oprukken en dat hij bij het eerste het beste misver stand in onze verdediging niemand meer tegenkomt". Jacobs doelde daarbij op het eer ste en tweede Utrechtse doelpunt. Aan het eerste tussen de benen van Joop Hiele door gescoord door Marco Boogers ging een lange rush van Robert Roest vooraf. Bij zijn sprint van middellijn tot achter lijn werd hij weliswaar op de hielen gezeten door een Feyenoorder, maar de sliding-tackle die de voor zet had moeten blokkeren bleef achterwege. Bij de tweede Utrechtse treffer was in eerste instantie Peter Barendse de schuldige. Hij ver speelde op een klungelige wijze de bal aan Alflen, die meteen Eric Wil- laarts in de vrije ruimte lanceerde. Joop Hiele kwam nog wel zijn doel uit, maar tegen het schot van de eens zo produktieve spits was geen kruid gewassen. Rob Jacobs was des duivels. Hij haalde de zwaar beledigde en hevig foeterende Barendse naar de kant, liet Lokhoff terugzakken naar het middenveld en stuurde Peter Hout man naar de frontlinie. Van Hout man kan veel gezegd worden, maar niet dat het hem aan werklust en en thousiasme ontbreekt. Hij bracht wat meer bezieling in het Feye- noord-team en zou daarvoor na een half uur beloond worden. Feye noord kreeg weer hoop nadat Lok hoff in de vijftiende minuut vlak bij de cornervlag Roest had uitge speeld en Van Geel de bal uit de voorzet langs Van Ede had gewerkt, 1-2. De Utrechters pasten veelvuldig de buitenspelval toe en kregen daarbij de hulp van de grensrechter, die enkele keren ten onrechte vlag de. Daarmee haalde hij zich de woe de op de hals van Rob Jacobs, die enkele keren driftig naar de lijn beende. De riskante taktiek werd de Utrechters in de 30e minuut nood lottig, want toen er enkele verdedi gers bij een vrije schop van Van Geel te laat naar voren stapten, kon Houtman ouderwets hard inkop pen, 2-2. Hoe gemakkelijk de verdediging van Feyenoord te overmeesteren was, bleek twee minuten voor rust. De bal ging in de Utrechtse rijen van man tot man en het was de diep doorgestoten Verrips, die Willaarts in staat stelde om zijn ploeg op nieuw op voorsprong te brengen, 2- BRUSSEL (AFP) - De gebrekkige aansluiting tussen middenveld en aanval, het grote euvel van het Nederlands elftal vorige week woensdag tegen de Bondsrepubliek Duitsland, heeft ook België zaterdagavond tegen Tsjechoslowakije parten gespeeld. Er moest een flinke dosis doorzet tingsvermogen aan te pas komen om de steriotiep spelende team van Tsjechoslowakije alsnog te vloeren. De 2-1 betekende wel dat België in groep zeven de leiding nam met zes punten uit vier wedstrijden; zij het dat Portugal met vijf uit drie er rela tief iets beter voorstaat. Na de hevige kritiek in de voor gaande drie wedstrijden van de WK-kwalificatie probeerde Guy Thys zijn team tot meer offensieve daden aan te zetten. Maar dat ging de krachten van de verjongde ploeg teboven. Het spel werd gekenmerkt door vele overtredingen, waarvan de Spaanse scheidsrechter Aladren Fusie Cambuur met amateurclub LEEUWARDEN (ANP) - De eerste divisieclub SC Cambuur krijgt een onderbouw. De club gaat daartoe een fusie aan met de amateurclub SC Leeuwar den, die op hetzelfde complex speelt. Vanaf 1 juli gaat de nieu we club van start onder de naam Cambuur/Leeuwarden. De be taald voetbalorganisatie en de amateurclub (uitkomend in de tweede klasse) krijgen elk een eigen bestuur, dat resorteert on der een stichtingsbestuur. er slechts enkele door de vingers zag. De manier waarop de Rode Dui vels de score openden, was kenmer kend voor hun instelling. Luc Nilis trok na een half uur een sprintje op een voorzet van Mare Emmers, ver schafte zich met enig duwwerk vrije ruimte en gaf toen de bal aan de vrij staande Marc Degryse, die alleen voor de Tsjechoslowaakse doelman Stejskal met dit buitenkansje wel raad wist. Gesterkt door die treffer trokken de Belgen zich nog verder terug; re kenend op counter-mogelijkheden. In de onoverzichtelijke toestanden, die dat met zich meebracht, bleef de bal echter hangen en vijf minuten voor rust was het Luhovy, die ge heel vrijstaand met het hoofd gelijk maakte. Na rust voerden de Belgen het counterspelletje beter uit. Veel kan sen leverde dat echter niet op, tot dat Ceulemans in de 76ste minuut vanuit een vrije trap op doel mikte en de wegspringende bal voor De gryse viel, die opnieuw uithaalde. Enkele minuten later hield de Belgische doelman Michel Preud- 'homme de zege vast door een ge vaarlijk schot van Griga onschade lijk te maken. Frankrijk heeft zaterdagavond in Parijs zijn kansen op plaatsing voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal van komend jaar in Italië vrijwel verspeeld. Het gelijke spel van 0-0 tegen Joegoslavië kan de Fransen MARUM (ANP) - John van den Berk heeft zaterdag in Marum een dubbele zege behaald. Voor 2500 toeschouwers zegevierde de moto crosser uit Oss zowel in de eerste als de twee manche van een wedstrijd van de strijd om het Nederlandse kampioenschap. Na twee wedstrijddagen is er in de kwart-literklasse nog nauwelijks verschil tussen de eerste zes. Van den Berk, die in Marum zijn eerste punten veroverde, is zesde met acht punten achterstand op ranglijstaan voerder Fred Lach uit Ulft, die za terdag buiten de prijzen bleef. In de openingwedstrijd in Stevensbeek was Van den Berk door pech achter volgd. Edwin Evertsen (Duiven) en Kees van der Ven (Bakel) zijn eerste in 125 en 500 cc klasse. Dave Strijbos en Pedro Tragter moesten zich voor Marum afmel den. De Fransman Christian Perez (li) probeert zijn tegenstander Hadzibe- gic de bal te ontfutselen. Frankrijk kwam tegen Joegoslavië niet verder dan 0-0. (toto ap> alleen nog doen hopen op een won der. Frankrijk, dat bij de laatste twee toernooien om de wereldtitel nog doordrong tot de halve finales, lijkt op een dieptepunt te zijn aangeko men. De ploeg van Michel Platini was in het Pare des Princes niet in staat de solide verdediging van Joe goslavië, dat duidelijk speelde op het vasthouden van de nul, ook maar één maal echt in gevaar te brengen. Hoewel 38.000 toeschou wers de ploeg fanatiek aanmoedig den was Frankryk uitgesproken zwak. DEN HAAG (ANP) - Door een rui me zege (4-0) op FC Groningen nam FC Twente, op basis van een beter doelsaldo, de derde plaats van Feye noord over. Neijenhuis, Huistra en Keur (twee) brachten het kwartet doelpunten op hun naam. Ook Roda JC is nog in de race voor Europees voetbal. Haarlem bleek niet opgewassen tegen de Limburgse dadendrang, 1-4. Van Loen (twee), Broeders en Boere- bach namen de vier treffers voor hun rekening. Van Roon gaf de uit slag voor Haarlem een wat minder pijnlijk aanzien. Ook Willem II scoorde er tegen VW lustig op los, hoewel pas in de tweede helft de doelpuntenmachi- ne op gang kwam. Luhukay opende voor VW meteen na de rust de sco re, 0-1. De vreugde bij de toekomsti ge eerste divisionist was evenwel van korte duur. Achtereenvolgens Van Buuren, Feskens, Wolffs, Log- gie en Van der Borgt brachten VW- doelman Roox tot wanhoop. Voor Veendam ziet het er na de nederlaag (0-2) in eigen huis tegen Volendam eveneens somber uit. Trainer Nienhuis heeft de hoop op handhaving nog niet opgegeven, maar maakte desondanks na afloop van het levendige duel een ontred derde indruk. Duif en Van Dorpel waren by Volendam de doelpunten makers. Engeland Als gevolg van de ramp in Shef field kwamen ook deze zaterdag de nummers één tot en met vier van de Britse eerste divisie niet in actie. Arsenal bleef daardoor lijstaanvoer vóór Liverpool. De ze laatste club die nog steeds rouwt om de 95 slachtoffers, hervat woensdag de competitie. Arsenal treedt vandaag aan te gen Norwich. Tottenham Hotspur verste vigde zijn positie als nummer vijf door een overwinning met 5- 0 bij Millwall. De hoge klasse ring van de Londense club staat in scherp contrast tot de situatie van vijf maanden geleden, toen het miljoenenteam bijna onder aan bengelde. Van de laatste veertien com petitie-wedstrijden wonnen de Spurs er negen en werd vier maal gelijk gespeeld. Tegen Norwich waren de creatieve rol len weggelegd voor Chris Waddle en Paul Cascoigne. Het scoren werd verzorgd door Paul Walsh, invaller Vinny Samways en Paul Stewart (driemaal). Met een overwinning van 4-0 liet Wimbledon weinig heel van het voornemen van Newcastle om zich via een stevige eind sprint nog te redden van degra datie. Drie van de doelpunten vielen in de laatste elf slotminu ten. Newcastle staat voorlaatste met een achterstand van vijf punten ten opzichte van Luton, dat eveneens nog onder de streep staat, maar dankzij een overwinning met 3-0 op hun kunstgrasveld tegen Derby nog mag hopen. Engelands nationa le doelverdediger Peter Shilton leidde de score in met een onre glementaire actie in de eerste minuut tegen David Preece, de middenvelder van Luton. Dan ny Wilson benutte de straf schop. Na rust namen ook Mick Harford en Kingsley Black een aandeel in de score. Lutons overlevingskansen in de eerste' divisie hangen sterk samen met de uitslag van de sleutelwed strijd van morgen tegen Charl ton, dat met één punt meer juist boven de streep staat. Duitsland Hans Dörfner was de held van de dag bij Bayern München. Binnen 21 minuten scoorde de middenvelder drie keer voor de ranglijstaanvoerder van de Bun- desliga. Bayern zegevierde in het Olympia Stadion met 4-0 over het laaggeplaatste Han nover 96. Daardoor behield de Beierse formatie een voor sprong van drie punten op 1. FC Köln, dat in eigen stadion Borussia Mönchengladbach met 3-1 terug wees. De Westduitse voetbalcompe titie wordt er niet boeiender op. Tot die slotsom komen de aan hangers. Het supporterslegioen van Bayern was zaterdag uitge dund tot 12.000 kijkers, die wei nig enthousiasme konden op brengen voor het degelijke maar kleurloze spel van hun favorie ten. Jürgen Wegmann opende in de tiende minuut de score. Dörf ner doelpuntte in dertiende, 32e en 34e minuut. Waarna Bayern en Hannover het restant van het duel plichtmatig afwerkten. Dörfner doet er goed aan voortaan de produktie wat te spreiden. Bijna net zo overtuigend ging 1. FC Köln te werk. Pierre Litt- barski, die zijn 300e Bundesliga- wedstrijd speelde, zette de thuisclub op het goede spoor. Armin Görtz en Thomas Hassler voltooiden nog voor de pauze het klusje. International Jürgen Kohier, die woensdag in Rotter dam tegen Nederland al voortij dig het veld ruimde, kwam niewt in actie. Nu 1. FC Köln normaal ge sproken geen kans meer heeft het oppermachtige Bayern te achterhalen, spitst de strijd juist achter de kop zich toe. Tussen Werder Bremen en Hamburger Spielverein is weinig licht. Al leen het doelsaldo van de Wer der is iets beter. Werder verbe terde zijn positie door een zege (3-1) bij St. Pauli, terwijl HSV door Vfl Bochum werd verrast (2-1). Borussia Mönchengladbach en Arie Haans VfB Stuttgart (winst van 3-1 op Eintracht Frankfurt) lijken de verliezers te worden in de race om een plaats je op het Europese voetbalpodi- Op de 27e wedstrijddag werd middenvelder Bein van HSV met rood naar de kleedkamer gezonden. «Ook doelman Ehr mann Van 1. FC Kaiserslautern mocht van de arbiter niet de vol le negentig minuten op het veld staan. Spanje Real Madrid heeft in zijn eer ste wedstrijd na het debacle voor de Europese beker in Mil aan (0-5), alle moeite gehad met Logrones. De vertrekkende trai ner Leo Beenhakker zag de kampioen thuis met 1-0 winnen van de middenmoter. De enige concurrent voor de titel, Bar celona, boekte in Nou Camp zijn grootste overwinning van het seizoen: 7-1 tegen Oviedo. De Mexicaan Hugo Sanchez redde Real, dat langdurig werd uitgefloten door de teleurgestel de supporters. Vlak voor rust maakte hij, bediend door Mi chel, het enige doelpunt. Voor Sanchez de 21e treffer van het seizoen. Dat is zes minder dan de Braziliaan Baltasar van stad genoot Atletico. Na de pauze speelde de thuisclub lange tijd met tien man. Aanvoerder Gal lego was na twee gele kaarten uit het veld gestuurd. Barcelona maakte een eind aan een serietje van drie compe titieduels zonder doelpunt. De 7-1 tegen Oviedo is ongetwijfeld goed voor het zelfvertrouwen, dat de club uit Catalonië nodig heeft als op 10 mei wordt ge speeld om de Europese bokaal voor bekerwinnaars. Julio Sali nas was met dfie treffers de bes te schutter, waardoor hij zijn sei zoentotaal op achttien bracht. Beguiristain maakte twee doel punten, Roberto Fernandez en Eusebio Sacristan beiden een. Italië In de Italiaanse competitie schoof Juventus een plaatsje öp en is nu vierde. De ploeg van trainer Zoff versloeg Sampdo- ria, finalist in het Europese toer nooi voor bekerwinnaars. Het werd 2-1. International Mancini zette Sampdoria op voorsprong, Di Agostini en Galia draaiden de rollen om. De situatie voor Pisa wordt met de week slechter. De ploeg van Mario Been, laatste op de ranglijst, verloor thuis van Atalanta, 0-1. Supporters van Liverpool en Celtic broederlijk naast elkaar tijdens een benefiet-duel tussen de elftallen, zaterdag in Glasgow. (foto ap> Rouwdienst voor liverpool-fans LIVERPOOL (RTR) - In de Anglican Cathedral in Liverpool is zater dag een rouwdienst gehouden ter nagedachtenis van de 95 supporters van Liverpool, die in het gedrang bij de wedstrijd van hun club tegen Nottingham Forrest in Sheffield de dood vonden. In de door dominee dr. John Newton geleide dienst waren hoge politici en leden van het koninklijke huis van Groot-Brittannië aanwezig. Onder andere premier Margaret Thatcher en de hertog van Kent, een neef van koningin Elizabeth, bewezen de omgekomen voetbalfans de laatste eer. De plechtigheid vond plaats een dag nadat in Brussel veertien aan hangers van Liverpool tot een gevangenisstraf waren veroordeeld, we gens hun aandeel in de ongeregeldheden tijdens de ramp in het Heizel- stadion, die in 1985 aan 39 mensen het leven kostte. Daarover werd tij dens de plechtigheid in de Anglican Cathedral niet gerept. In aanwezigheid van familie en spelers van Liverpool werden de om gekomen supporters herdacht. De jongste van hen was 10 en de oudste 67 jaar. „Een nieuw tijdperk in het voetbal, veilig voor alle supporters, ook dat is één van onze wensen", zei dominee Newton tijdens het ge bed. De tweede Feyenoord-treffer in de maak. Utrecht-goalie Van Ede heeft de bal gemist en Martin van Geel schuift de bal vervolgens in het verlaten doel. Gijs Steinmanmn en Johan de Koek kunnen namens Utrecht niets meer uit richten. üoto ANP) Had Jacobs na afloop reden om Houtman reageerde niet al te best van Utrecht dat Houtman de bal ontevreden te zijn over zijn verdedi- op de voorzet van de Pool, maar in even met de hand zou hebben be ging („Volgend jaar wil ik er een tweede instantie kopte Lokhoff de roerd, werden door scheidsrechter paar meedogenloze balveroveraars bal toch in het doel, 3-3. Protesten Blankenstein afgewezen, bij hebben"), Han Berger dacht met pijn en verbittering terug aan het moment in de 56e minuut, toen Ver rips de bal slordig in de voeten van Smolarek plaatste, waardoor deze tot de achterlijn kon doordringen. Peter Barendse maakt knieval ROTTERDAM (GPD) Peter Barendse biedt Feyenoord-trainer Rob Jacobs vandaag zijn verontschuldigingen aan voor de verwensingen, die hij hem gistermiddag naar het hoofd slingerde, toen hij al in de elf de minuut van de wedstrijd tegen FC Utrecht werd gewisseld voor Pe ter Houtman. Barendse ging bij het tweede Utrechtse doelpunt lelijk in de fout en werd voor straf door Jacobs naar de kant gehaald. „De dingen, die ik daarna tegen Jacobs heb gezegd, zijn niet voor herhaling vatbaar", gaf de Hagenaar na de wedstrijd toe. „Daarom zal ik hem morgen voor de training mijn excuses aanbieden". Jacobs zei direct na de wedstrijd dat de middenvelder zich zeer on professioneel had gedragen. Jacobs: „Ik beschouw Barendse nu als een gesloten boek. Al heb ik 47 blessures, dan stel ik hem nog niet op. Als een trainer maatregelen neemt tegen een speler die zo'n fout maakt, dan heeft hij dat maar te accepteren".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14