Tb GuUit optimistisch Van Breukelen stralend middelpunt S"STV Knokpartij in het bad 'Herstel verloopt beter dan ik dacht' Niets staat 'transfer' Beenhakker ia de weg Ajax ziet Pettersson afhaken Ondanks puntverKes van PSV in wanvertoning bij RKC Garcia snel in marathon Eykelkamp naar Feyenoord MAANDAG 1 ME11989 PAGINA 13 MILAAN (GPD) - Hard, rommelig schudding geconstateerd. Dat ver- ïindigend op een gelijkspel. Dat hindert vermoedeijk niet dat de zijn meestal de ingrediënten een beladen derby die ook bij Inter- Milan van gisteren waren terug te vinden. Met een opvallend optimis- tische Ruud Gullit op de tribune, dagen geleden aan zijn die zijn herstel nog voorspoediger geopereerde spits toonde zich giste- Amsterdammer aankomende dag tegen Torino van de partij is. Ruud Gullit hoopt een week later te-kunnen spelen. De tien ziet verlopen dan verwacht, een bij- uitgesproken optimistisch len (uitwedstrijd tegen Sampdoria red.). Misschien ook al de donder dag ervoor, als er een oefenwed strijdje op het programma staat". Ruud Gullit zag een typische der by tussen twee ploegen, „die niet de behoefte hadden om te winnen", zoals hij dat zelf zei, maar die wel onopvallende Marco van Basten zijn terugkeer, die hij afgelopen nogal wat verwachtingen hadden pechvolle Frank vrijdag middels een eerste Rijkaard, die twintig minuten oe tijd met een hersenschudding per derdag, toen ik brancard San Siro verliet, hield de Rome terug moest, zichtige training had ingezet. „Don- controle naar de arts nog altijd heersend kampioen AC dan tevreden. Vrijdag heb ik veel Milan zijn opvolger en stadgenoot gelopen, vooral gewandeld en Inter op 0-0. Beide ploegen konden moest ik veel strekoefeningen zich in die uitslag uitstekend den. De schrik sloeg twintig doen. Zaterdag hetzelfde verhaal. Het'gaat nog beter dan verwacht en inuten ik was al niet pessimistisch. Van- i toe in de rood- ochtend (gisterochtend red.) heb opgeroepen. Met 2,3 miljard lire, ruim 3,5 miljoen gulden, boekte In- ter een competitierecetterecord voor San Siro. Honderdvijftigdui zend aanvragen had FC Intèrnazio- nale binnengekregen van mensen die het duel wilden bezoeken. Meer dan de helft van de aanvragen moest terzijde worden geschoven en van de 73.000 toeschouwers die het stadion toeliet, botsing ik zelfs al wat met de bal kunnen 70.000 al dan niet met de 20.000 met Inter-middenvelder Bianchi doen. Ik heb al een paar keer op goal x geschoten. Vrijdag wil ik al probe ren met de groep mee te trainen en het ziekenhuis werd een hersen- de week Hersenbloeding Samaranch ontkend land overeenkwamen. Inter toonde Bergomi, Ferri en Galli, met een bij na eigen doelpunt, zorgden momenten BARCELONA (GPD) - Een woordvoerster van het ziekenhuis waar de president van het Interna tionale Olympische Comité, Juan Antonio Samaranch, sinds donder dag wordt behandeld vanwege een maagbloeding, heeft gisteren ont" kend dat diens toestand verslech terd is. Ook sprak zij berichten het Franse persagentschap AFP te gen dat Samaranch getroffen zou zijn door een hersenbloeding. Isabel Cardonell, de woordvoer ster van de Quiron de Barcelona-kli- niek zei desgevraagd ook niet te we ten hoe de verhalen over de hersen bloeding van Samaranch in de pers zijn gekomen. „Meneer Samaranch is alweer aan de beterende hand. Om die reden hebben de doktoren besloten om hem in ieder geval niet nu te opereren. Hij is van de intensi- vecare-afdeling overgebracht naar 7" Self d\Trweërkhend 'doorge® WAALWIJK (GPD) - Met Hans van Breukelen tussen de bracht". palen strompelt PSV naar het verlossende einde van de Samaranch heeft kranten gele- competitie. In Waalwijk hield RKC de landskampioen op 0- zen. bezoek ontvangen en ook tele- 0. Het was al het zesde verliespunt van de Eindhovenaren in Spaanse komneJuaïclr™ Deze de laatste zes wedstrijden. Maar omdat Ajax tegen MW heeft zich persoonlijk over de toe- evenmin kon winnen (1-1) blijven de Brabanders de rang stand van de ioc-prcsident op dc lijst met een punt voorsprong op de rivaal uit Amsterdam hoogte gesteld. Het is nog niet be- aanvoeren, kend wanneer Samaranch het zie kenhuis van Barcelona mag veria- Het doelsaldo is nagenoeg gelijk: ten. Het was bekend dat hij aan een plus één in het voordeel van de titel- maagzweer leed en mogelijk is dat verdediger. Hoewel RKC-PSV niet de oorzaak van de bloeding die hem om aan te zien was, straalde Van donderdag in het Congresgebouw Breukelen. Gezien de blessure-el- van Barcelona trof. De IOC-presi- lende die hij de laatste vier maan- dent is in Barcelona om zich op de den heeft meegemaakt, valt daar be- uitgedeeld wit-blauw-zwarte vlag gen uitgedost in de Interkleuren. De aartsrivaal kreeg maar 3000 kaartjes toegewezen en was niet de enige die een 'nee' te horen kreeg. Journalisten uit Indonesië, de Vere nigde Staten en Japan, die Milaan als voetbalhoofdstad van de wereld hadden ontdekt, kregen bij voor baat al geen toegang tot de perstri bune, waarvan zelfs de looppaden door reporters waren ingenomen, De 0-0 was even voorspel" het gelijkspel vorige week dag dat Nederland en Westduits- daarentegen achtte het voorkomen AMSTERDAM (GPD) Leo Beenhakker staat, zo goed als zeker, de komende twee seizoenen aan het hoofd van de technische staf van Aj ax. Beide partijen ruimden afgelopen vrijdag telefonisch vrijwel alle hindernissen op die een her eniging in de Watergraafsmeer nog in de weg stonden. Fi nancieel kwamen Ajax en Beenhakker al eerder tot een ak koord. nen handbereik. Alleen in de Euro pa Cup 1 ging het mis. In zijn eerste seizoen was FC Porto te sterk. In de vorige voetbaljaargang zat PSV de Spaanse equipe dwars en dit jaar blokkeerde AC Milan de weg van Real en 'Don Leo' naar de 'beker met de grote oren'. Frank Rijkaard kopt de bal richting Milaan-doel. Gianfranco Matteoli even voorspelbaar als deinst terug. <rotoAP) van de wedstrijd krijgen. De prestigeverlies tijdens de bu- Utrechter, die tegen Giuseppe Ber- zich bij voorbaat al tevreden met reriruzie verreweg het belangrijk- gomi bijna negentig minuten lang loerde op de counter, ste. Ancelotti was in de beginfase kansloos was, kopte uit een vrije "J het duel met een afstandsschot schop van Donadoni geheel vrij de dat de onderkant van de lat raakte, staand voor Walter Zenga vanaf het nog het dichtst bij een treffer, al zou twee meter in de handen van de In- Volgens Van Eijden wenste Been hakker, die vorige week Napoli kon toevoegen aan het uitgebreide rijtje in hem geïnteresseerde clubs, al leen meer duidelijkheid over orga nisatorische zaken. De Papend- rechtse oefenmeester, bij Real Ma drid bezig aan zijn derde con tractjaar, heeft ermee ingestemd dat de huidige trainers Kohn, Van Gaal en Hulshoff wier contracten nog een jaar doorlopen in de Wa tergraafsmeer werkzaam blijven. Door de naam van Rinus Michels werd door Ajax al eerder een streep gezet. Leo Beenhakker was van 1979 tot 1981, aanvankelijk als jeugdtrainer, al eens in dienst van Ajax. In zijn laatste jaar kwam hij in conflict met Johan Cruijff. Cruijff ging zich steeds meer met de technische gang van zaken bemoeien waarna Been hakker door Ton Harmsen en zijn bestuur het gat van de deur werd gewezen. Later overkwam Aad de Mos overigens hetzelfde. Na zijn ontslag kwam Beenhak- ker twee jaar op verhaal bij Real Za- ragoza. Via Volendam kwam de 46- MAASTRICHT (GPD) Ajax zal jarige trainer in juli 1985 terecht bij de nek-aan-nek-race met PSV r ■}KJT" de KNVB. In Zeist werkte Been- ten afmaken zonder Stefan Petters- landoel. De bezoekende ploeg Marco van Basten later nog de kans ter-doelman. hakker zich i Real Madrid, met welke club hij twee Spaanse landstitels veroverde. De derde heeft de Koninklijke bin- hoogte te stellen van de stand i grip v ken bij de fysiotherapeut gelopen en vervolgens ben ik zes weken be handeld op het KNVB-sportcen- trum in Zeist". Afgelopen maandag meldde Van Breukelen zich voor het eerst weer op de training bij PSV. „Iedereen r op te brengen. „Ik ben blij stond paf dat ik direct al Volleybalbond goed in de kleren zaken, rond de organisatie van de dat de nul achterin is vastgehou- Olympische Spelen die daar in 1992 den". zullen worden gehouden. Dat de doelman van Oranje giste- In het geval dat de toestand van ren al zijn rentree in de hoofdmacht Samaranch zich alsnog verslechtert zou maken, kwam onverwacht, en hij voor langere tijd uitgescha- Drie dagen eerder had coach Hid- keld is, zullen zijn werkzaamheden dirik nog verklaard niet eerder reke- voor het IOC worden waargenomen ning met de terugkeer van de kee- door de vice-president, de Belgi- per te houden dan eind mei. „Maar sche prins Alexander de Merode. toen onze medische staf en de medi sche staf van Zeist me vrijdag verze kerden dat het verantwoord was Hans in te zetten, heb ik in overleg met hem besloten dat hij tegen RKC al zou spelen". Op 5 januari van dit jaar raakte Van Breukelen tijdens een zaalvoet baltoernooi in München zwaar aan SLAGHAREN (GPD) - De Neder- zijn knie geblesseerd na een woeste landse Volleybal Bond is ander- charge van de Stuttgarter Maurizio maal een sponsor rijker. Op de slot- Gaudino. „Ik heb toen eerst een dag van het internationale toernooi maand met mijn been in een soort in Slagharen tekende voorzitter slee gelegen, daarna heb ik zes we- Piet de Bruin een contract met het Japanse concern Mizuno. De firma zal tot en met de Spelen in Barcelo na de kleding en het schoeisel van de nationale teams verzorgen. Met de verbintenis is een bedrag ge moeid van ongeveer drie ton. Aan de Olympische Spelen in 1992 zullen voortaan 24 in plaats van 20 nationale ploegen mogen deelne men. Tot en met Seoul ging het om 12 mannen- en acht vrouwenteams. Bij de vrouwen kunnen zich nu vier landen extra plaatsen. r alles kon doen". De gedreven doel man wilde de dag erop zelfs al met het tweede team aantreden tegen het Belgische Sint-Niklaas. Guus Hiddink stak daar een stokje voor. „Ik wilde hem op de training eerst uitproberen in een aantal wedstrijd situaties. Toen dat goed ging heb ik hem toestemming gegegeven om op donderdag met het tweede elftal tegen RKC te spelen". Ook die test doorstond Van Breu kelen, en toen een dag later de be handelende artsen in Zeist en Eind hoven eveneens groen licht gaven, liet Hiddink hem zaterdag weten dat hij tegen RKC zijn competitie rentree zou maken. Van Breukelen: „Ik heb gezegd dat ik er voor 95 pro cent klaar voor was, maar dat het me alleen nog een beetje aan wed strijdritme ontbrak. 'Nou', zei Hid dink toen, 'dan neem ik de verant woordelijkheid voor die resterende divisie vijf procent'. En daarmee kous af'. De Zweedse spits raakte giste ren tegen MW gekwetst aan de knie en vreest zelf voor een menis cus. Clubarts Bosman constateerde in Maastricht dat de kniebanden verrekt zijn. 's Avonds meldde Pet tersson zich bij de staf van orthope disch chirurg Marti in het Amster damse AMC-ziekenhuis voor nader onderzoek. In verband met de inter land tegen Polen zou Pettersson volgende week in en tegen Volen dam overigens sowieso niet van de partij zijn geweest. Pettersson voelde gisteren op het Maastrichtse hobbelveld bij een botsing met de MW'er Arts na ruim een kwartier iets knakken in zijn knie. „En toen wist ik genoeg. Ik dacht meteen aan een meniscus. En dan denk ik nu trouwens nog. Misschien valt het mee, maar ik zie mezelf op dit moment de komende drie, vier maanden niet spelen". De Zweed voelt het meest voor een medische behandeling in zijn geboorteland. Met name in zijn naamgenoot dokter Pettersson, de arts van de nationale ploeg, zegt hij veel vertrouwen te hebben. Land genoot Larsson, tobbend met een enkelblessure en geplaagd door fouten van de Amsterdamse medi sche staf, koos eerder ook al voor een behandeling in Zweden. Uitstraling Hiddink: „Als punt te ontfutselen, in de die opzet slaagde het, zij het met enig fortuin. Hiddink: „Maar het is niet aan mij de defensieve speelwij ze te bekritiseren. Wij moeten maar dat wij die kunnen ontrege- den gekleefd, had ik Hans natuur- len". Volgens de trainer schortte het lijk nog niet ingezet. Zijn verdere gistermiddag aan alertheid bij zijn carrière gaat boven een geforceerde aanvallers. „Ik heb acht kansen ge- terugkeer, hoe belangrijk hij in deze teld en op dit niveau moet van elke fase van de competitie ook kan zijn. twee kansen er één hangen". Want het geeft de ploeg toch wat meer rust en uitstraling als Hans er Dat PSV acht kansen zou hebben staat. Waarmee ik niets ten nadele gecreeerd was schromelijk overdre- gemak en Juul Ellerman had geen Aerle, die topscorer Van der Wiel in acties. de zak stak, waren de opvallendste Hoewel de geschorste Koeman en PSV'ers. En natuurlijk Hans van Heintze ontbraken, zat het defen- Breukelen, die op 31 mei in Helsinki sief wel snor bij PSV. De Belgische tegen Finland ook zijn rentree in het vuurvreter Eric Gerets, die vijftien Nederlands elftal denkt te vieren, uur eerder in het shirt van de Rode had op die dag al een andere af- Duivels nog met 2-1 van Tsjechoslo- spraak, maar die hoop ik te moeten wakije had gewonnen, en Berry van verzetten". MAANDAG 17.50-18.05 BBC 1: Finale Score: voet bal-uitslagen. 18.00-20.20 Did 2: WK IJshockey: finale. 19.00-20.00 SKY: International Motor Sport. 19.10-20.00 Ned 2: Sportpanorama: met een onderwerp over triathlon voor de jeugd, een gesprek met wielrenner Steven Rooks en het doelpunt van de week. 19.50-23.00 BBC 2: Snooker: vanuit Shef field. 20.00-20.30 BRT 2: Extra Time. 20.00-21.00 SKY: Zwemmen: DDR tegen de Sovjetunie vanuit Gera. 21.00-22.00 SKY: Voetbal: Brazilië tegen de rest van de wereld. 21.15-21.55 Ned 3: Sport studio. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-23.00 SKY: Golf: vanuit Singapore. 23.00-23.20 Did 1: ARD-Sport extra: WK IJshockey. 23.00-01.00 SKY: IJshockey: WK vanuit wil zeggen van Patrick Lodewijks; die heeft Hans goed vervangen". Het toevalsvoetbal leverde e_.. honderd procent kans op (Ellerman EAST RUTHERFORD (AFP) - De Mexicaan Salvador Garcia, heeft gisteren de marathon van East Rutherford in de Verenigde Staten gewonnen. De 25-jarige at leet liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 10 minuten en 47 seconden. Garcia, die met de nuten en 16 seconden. Die ver richting was goed voor een eerste prijs van ongeveer 18.000 gulden. De Britse atleet Steve Brace won de marathon van Parijs in 2 i uur, 13 minuten en 3 seconden, j De 28-jarige Brace had in de slot- fase net iets meer macht dan de i Van Breukelen werd in Waalwijk schoot daaruit tegen de binnenkant J van de paal) en een stuk of drie, vier mogelijkheden. Dat zijn aanvallers momenteel scherpte missen, zoals Hiddink eveneens stelde, klopte wel. Kieft lag aan de ketting bij de nauwelijks op de proef gesteld. Pas diep in de tweede helft moest hij na een harde vrije trap van Vanderelst voor de eerste keer gestrekt naar de hoek. Voor het overige kon hij zich rijwel beperken tot het oprapen hard tackelende Erik Gouda, Anton wat terugspeelballen. Degradatiekandidaat RKC slechts op uit de koploper in Joore gaf de Braziliaan Romario geen ruimte, Hans Gillhaus voelde zich op de linkervleugel niet op zijn Amerikaan Bill Reifsnyder lange Tsjechoslowaak Paul Kilmes, die tijd de leiding had, kwam na 37 ki I lometer alleen op kop. Reifsnyder werd nog gepasseerd door de Pool Antoni Niemczak, die in 2.11.56 als tweede eindigde. Reif snyder behield nog wel de derde plaats in 2.12.09. De snelste rikaanse Gillian Bechloss 2.40.44. De tweede plaats ging naar Jeanne Pare (Vst) in 2.44.04 42,195 kilometer drie s den op hem moest toegeven. De Belg Peter Dhaenens ging met bijna 40 seconden achterstand op de winnaar als derde over de streep. Bij de vrouwen zegevierde de de Ame- Japanse Kazue Kojima. Ze bleef als enige binnen de tweeënhalf uur: 2.29.23. De Amerikaanse Ca thy Schiro-O'Brien werd De Braziliaanse atleet Jose 2.31.14 tweede, op ruim tweeën- Cesar Souza won gisteren de rathon van Madrid in 2 uur, 15 halve minuut gevolgd door de Belgische atlete Nelly Aerts. ROTTERDAM (GPD) - Hans Kraay nam gistermiddag bij de wedstrijd FC Twente-FC Groningen opnieuw René Eykelkamp onder de loep. Deze heeft al een driejarig contract voor Feyenoord getekend, maar tussen FC Groningen en Feyenoord zal nog overeenstemming moeten worden bereikt over de transfersom. Dat akkoord hoeft niet voor 15 mei te worden verwacht, want FC Groningen zal Eykelkamp voor die datum nog een nieuwe aanbieding doen. Michel Boerebach verhuist voor anderhalf miljoen gulden van Roda JC naar PSV. Tussen de clubs bestaat al volledige overeenstemming. De speler zelf laat de Eindhovense club morgen via Maaskant weten of hij de aanbieding voor een contract van twee jaar accepteert. WASSENAAR - De waterpolo- wedstrijd in de derde klasse H tussen WZK en Koudekerk is vol ledig uit de hand gelopen. Het ar bitrale duo Van Leeuwen/Berre- voets achtte het bij een 7-5 stand in het voordeel van kampioen j WZK verstandiger om het duel te j staken omdat beide partijen er links en rechts op lossloegen. Een duidelijke aanleiding voor de ontsporingen was er niet. De gemoederen waren bij Koude kerk bij voorbaat al enigszins ver hit omdat één van de WZK-spe- lers de door Koudekerk aangebo- l den kampioensbloemen op de I spelersbank stuksloeg. Vanaf het I begin werd er door beide partijen hard gespeeld, hetgeen door de j beide arbiters getolereerd werd. l In de vierde periode werd Peter j Bergsma na een grove overtre- I ding jegens George van Rijn het i water uitgestuurd. Van Rijn bleef Met een welgemikte klap op het achterhoofd van Bergsma, die daaraan een bloedende wond van vier centimeter overhield, nam hij wraak. Voor de medespelers van Bergsma vormde die klap het sein om hem in bescherming te nemen. Eric Bergsma zwom daar bij eveneens tegen een Wasse- naarse klap op. Toen het geheel op een massale vechtpartij uit draaide, bleken er ook nog ver standige spelers in het water te liggen. Samen met de leidsman nen probeerden zij de gemoede ren tot bedaren te brengen, het geen pas na minuten lukte. "Het werpt een smet op ons kampioenschap en we hebben er als ploeg een flinke kater van over gehouden. Het botert al jaren niet tussen Koudekerk en WZK, al moet ik zeggen dat in de drie wed strijden van dit seizoen de sfeer goed was. Ik heb het gevoel dat Koudekerk het niet kan verkrop pen dat wij kampioen zijn gewor den en daarom zo overdreven geïrriteerd te water ging", aldus de visie van de 36-jarige doelman Cees Keetelaar van WZK. "Al is het natuurlijk nooit goed te pra ten dat je iemand een tik uit deelt". Aan de hand van het rapport van de beide scheidsrechters zal de tuchtcommissie van de KNZB uitspraak moeten doen omtrent het gebeurde. Keetelaar verwacht wel wat schorsingen. "Ik denk dat we bij de start van het volgen de seizoen wat spelers zullen mis sen, maar ook Koudekerk gaat niet vrij-uit. We hebben alles op video staan, dus ook het natrap pen van Bergsma".

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13