TELEVISIE TOEGELICHT KLASSIEK I Bijdragen: Paul Korenhof Porgy Bess L'Heure espagnol Indrukwekkende mensen TV-RUBRIEK Nieuwe Schubert Mahler-uitgave IN HET WEEKEINDE Koninklijk toilet Vanavond brengt de Nos 'Het ko ninklijk toilet', een ironische tele visiekomedie van de Zweedse te- Jevisie SVT. Onder de bevolking van een provincieplaats ontstaat commotie wanneer bekend wordt dat de koninklijke familie er een bliksembezoekje komt af leggen. De voorbereidingen zijn in volle gang. Iedereen doet z'n best de stad een zo goed mogelijk aanzien te geven. Als de grote dag daar is, zijn de verwachtingen van de bewoners hoog gespannen. Al leen de voormalige wethouder Egon deelt niet mee in de geest drift. (Zat. Nederland 3. 21.10 uur). Concert De NCRV-televisie brengt een rechtstreeks verslag van het con cert 'Gevleugelde vrienden" dat vandaag in De Doelen in Rotter dam wordt gehouden. De pianis ten mr. Pieter van Vollenhoven, Pim Jacobs, Daniël Wayenberg, Tony Eijk en Laurens van Roöyen zullen er een optreden verzorgen. Zij hebben het afgelo pen jaar onder de titel 'Gevleugel de vrienden' een serie concerten gegeven ten bate van het Natio naal Fonds Verkeersveiligheid. Dit fonds wil samen met de ANWB voor een betere opvang van verkeersslachtoffers zorgen. Aan het feestconcert werken ver der mee Wall Street Crash, het Metropole Orkest onder leiding van Harry van Hooff, de zangeres Justine en de fluitiste Anneke de Vries. (Zat, Nederland 1, 20.18 uur). Rondom tien Vandaag staat het Ncrv-telvisie- programma 'Rondom tien' in het teken van de verjaardag van prin ses Juliana. Henk Mochel ont vangt bekende en minder beken de mensen, die vertellen over hun bijzondere en persoonlijke con tacten met de prinses. In de stu dio zijn onder meer të gast de oud-ministers De Gaay Fortman en Luns, oud-kamervoorzitter Van Thiel, Jos Brink, fotograaf Paul Huf en enkele studievrien den -en vriendinnen van de prin ses. De verschillende verhalen worden geïllustreerd met uniek film -en fotomateriaal. (Zat, Ne derland 1, 21.30 uur). Film en video In het televisieprogramma 'Vero nica film en video' heeft René Mioch een interview met Richard Gere naar aanleiding van de film 'Miles From Home'. Ook praat Mioch met Glenn Close en John Malcovich, de hoofdrolspelers van 'Dangerous Liaisons', een film over lust, verleiding en wraak. Verder heeft Mioch een gesprek met Amy Irving die in de film 'Crossing Delancey' de rol van een jonge vrouw speelt die moet kiezen tussen twee grote liefdes. Jeroen Krabbé is in de film een van living's grote liefdes. Tot slot een gesprek met Tom Sel- leck, die in de film 'Her Alibi' de rol vertolkt van een misdaad schrijver, die een meisje vrij koopt uit de gevangenis en daar mee hoofdrolspeler wordt in zijn eigen roman. (Zat, Nederland 2, 20.29 uur). Leven en dood In de Veronica talkshow 'Op le ven en dood' praat Koos Postema over de verantwoordelijkheid van mensen die in hun beroep be slissingen moeten nemen over le ven en dood van zichzelf en van anderen. In deze aflevering praat Postema met een man die redder van beroep is. Hij weet niet meer hoeveel drenkelingen hij uit de Noordzee heeft gevist. Verder een gesprek met een matroos, die met namen veel kinderen uit de ge kapseisde ferry de 'Herald of Free Enterprise' heeft gered. Ook komt er een Belgische brand weerman aan het woord die be trokken bij een brand in L'Inno- vation, het grootste warenhuis in Brussel. Tot slot, bezocht Poste ma een Amerikaan die in de ijs koude rivier nabij Washington tussen de ijsschotsen was ge sprongen om een vrouw van de verdrinkingsdood te redden. (Zat, Nederland 2, 21.20 uur). Film 1 Vanavond brengt Veronica in twee delen de Franse speelfilm 'For those I loved'. De film speelt zich af in Warschau aan het begin van de Tweede Wereldoorlog. De 15-jarige Martin Grayewski woont in het getto van Warschau. Zijn moeder en broertjes komen om in de gaskamers van Treblin- ka. Zijn vader sneuvelt tijdens de opstanden van de Joden uit het getto tegen de Duitsers. Martin gaat meevechten met de Poolse partizanen en als luitenant bij de N.K.V.D. van het Rode Leger rijdt hij Berlijn binnen. Hij wil wraak nemen, maar de Russen houden hem tegen en Martin emi greert naar de Verenigde Staten. Door hard werken wordt hij een rijk en machtig man. Na tien jaar voorspoed en geluk slaat het noodlot opnieuw toe. (Zat, Neder land 2. deel 1: 22.55 uur. deel 2: 00.25 uur). Thriller De Vara brengt de eerste afleve ring van de vierdelige Britse thril ler 'Zijn laatste vlucht'. De serie laat zien dat mensen die ooit be trokken waren bij de IRA, zich nauwelijks meer zonder proble men kunnen terugtrekken. Het ondergrondse leger voelt zich dan verraden en neemt wraak op het voormalige IRA-lid. Een mengsel van romantische- en schuldgevoelens brengt Dan ny McDonnell er toe zijn steun te geven aan het Ierse Republikein se Leger (IRA). Via de computer van de bank waar hij werkt, schuift hij met grote geldbedra gen tussen alle valutamarkten van de wereld. Het 'wisselgeld' draagt hij af aan de IRA. Danny wordt gepakt door de Britse terreurbestrijders. Zijn da den zijn goed voor 25 jaar gevan genisstraf. Maar als Danny al zijn kennis van de IRA opbiecht, staat hij in minder dan drie jaar buiten de gevangenispoort. De autoritei ten zorgen ervoor dat Danny on middellijk na de vrijlating Noord- Ierland kan verlaten, zodat de IRA hem niet op het spQor kan komen. De gevangenisadmini stratie maakt echter een fout: Danny wordt een dag te vroeg op vrije voeten gesteld en de IRA ligt direct op de loer. (Zon, Nederland 1, 20.28 uur). ZATERDAG 29 APRIL 1989 Gershwin: 'Porgy and Bess'. So listen, Glyndebourne Festival Chorus, London Philharmonic o.l.v. Simon Rattle. EMI CDS 7495682 (3 cd's). Zelf in gerenomeerde platenzaken zal men in de bakken "opera" soms vergeefs zoeken naar 'Porgy and Bess', een werk dat door velen nog steeds niet voor 'vol' wordt aange zien en rustig bij de muzicals wordt ingedeeld. Alsof een werk over ne gers vol populaire melodieën en in vloeden uit jazz, spiritual en andere sectoren van populaire muziek en folklore geen 'serieuze muziek' zou kunnen zijn! Onzin natuurlijk. 'Por gy and Bess' is een volwaardige opera met ruim drie aaneengesloten uren hoogwaardige muziek, vrijwel zonder gesproken dialogen. Het is ook een werk dat niet al leen bestaat uit hits als 'Summerti me', 'Bess, you is my women now' of'It ain't necessarily so'. Hoewèl de tragiek van de beide hoofdpersonen terecht in het centrum staat, is het op de eerste plaats een opera over de Amerikaanse negers in een preiode waarin zij rich vaak nood gedwongen aan de rand van de sa menleving ophielden. Wie zich daarvoor openstelt en niet op de volgende bekende deun gaat zitten wachten, vindt in Gershwins opare een muzikale schatkamer vol ver rassingen, maar ook met een drama tiek die het simpele liefdesverhaal tje verre overstijgt. Zoals altijd met opnamen uit Glyndebourne schuilt de grote kracht hier minder in de individue le prestaties, hoewel die zeker niet gering zijn, dan in het ensemble- werk en de sfeer van het geheel. Daardoor wisten het koor en solis tenteam, samengesteld uit negers uit alle delen van de wereld en aan gevoerd door de ook bij ons beken de Willard White (die de titelrol al eerder voor Decca opnam), de vo caal slanke Bess van Cynthia Hay- mon en de scherp getypeerde Spor ting Life van Damon Evans ook in de opnamestudio het drama vol- baar tot leven te brengen. Het fasci nerende klankenpalet van Gershwin vindt een warm pleitbe zorger in Simon Rattle, die met het London Philharmonic spanning en sfeer ononderbroken weten vast te houden in een opname vol helder heid en diepte. Speciale vermelding verdient het tekstboekje vol fraaie kleurenfoto's. Drie cd's vormen voor menigeen een grote uitgave, maar in dit geval zijn zij iedere cent waard. (GPD) Mensen kunnen heel in drukwekkend zijn. Een stadion met 55.000 mensen die met vlag gen, spandoeken, oranje of rood- wit-blauw beschilderde gezichten zingen, fluiten, schreeuwen en jui chen is bijvoorbeeld heel indruk wekkend. Als zij met 50.000 man het Wilhelmus zingen is dat heel indrukwekkend. Als zij met 50.000 mensen het Deutschland Deutschland ueber alles wegflui- ten is dat weliswaar wat minder indrukwekkend, maar als zij daarna 15 sekonden (15 hele se- kondenl) stilte betrachten ter her denking van de slachtoffers in het voetbalstadion in Sheffield, is dat weer behoorlijk indrukwekkend. En als er dan toch nog enkele hon derden of tientallen zijn die door die stilte heenzingen, dan is dat in eerste instantie weliswaar pijn lijk en beschamend, maar als je je vervolgens realiseert dat zij niet Hup Holland Hup zingen, maar het Liverpool-lied van de slachtof fers: 'You'll never walk alone', dan is dat toch eigenlijk ook wel weer aardig en roerend. Mensen... je kunt er niet genoeg van hebben. Ik wou dat ik er elke dag een paar honderd in huis had. En in zeker opzicht heb ik dat ook, dankzij de televisie. Iemand zou eens de moeite moeten nemen te tellen hoeveel verschillende mensen er op zo'n tv-avond van 7 tot 11 uur je blikveld passeren. Het moeten er duizenden zijn. Sommigen springen er tussenuit. Bijvoorbeeld Gyorgy Konrad, Ge orge Steiner, Jorge Semprun en Gabriel Garcia Marquez. Vier zondagavonden hebben we twee uur per avond naar hen mogen kijken en hen mogen aanhoren. Ik heb dat als een groot privilege be schouwd, te vergelijken met het volgen van colleges van beroemde schrijvers, wijze mannen, intelli- gente medemensen. Alles bij el kaar hebben wij hen stuk voor stuk toch wel zo'n uur en drie kwartier aan het woord gehoord, geïnterviewd door Wim Kayzer. Ik vond het geen seconde te veel. Ik ken mensen die ik minder ken dan ik hen nu ken. Het is een hoopvolle gedachte dat Konrad, Steiner, Semprun en Marquez niet de enige schrijvers zijn die iets te vertellen hebben. Er lopen er nog honderden rond. Zo nu en dan verschijnt er eentje bij Adriaan van Dis. Twintig mi nuutjes. Daar zijn we dankbaar voor, maar we verlangen naar meer. We? Het Nederlandse volk? De kijkcijfers zullen ongetwijfeld uitwijzen dat dat niet het geval is, maar die kijkcijfers zullen ook uitwijzen dat het er toch meer dan een paar Feyenoordstadions vol zijn. Ik zou best een uur naar Henk J.A. Hofland willen luiste ren, die bij Adriaan van Dis een minuut of vijfentwintig van zich afbeet over de verplichte VUT die hem binnenkort zal beknotten in zijn levensvreugde: het schrijven in de krant over wat hem alle maal bezighoudt. Hij is ook niet van plan zich aan die VUT te sto ren. En ik had ook best twee uur achtereen naar Judith Herzberg willen luisteren en kijken, in- plaats van de drie kwartier die zij nu door Ischa Meijer in het NOS-programma 'Oog in oog' werd geinterviewd. Drie kwartier, is het dan nooit genoeg?!?! Nee, soms is het nooit genoeg. Zo vaak zie je niet iemand die met volstrekte integriteit de vragen van de interviewer beantwoordt, - of weigert te beantwoorden. Of zich te weer stelt tegen het cliché- denken. „Een ontzagwekkende man!" zei Ischa over mr. Abel Herzberg, Judiths vader. „Niet voor mij", antwoordde Judith Herzberg, „hij bibberde altijd. Vaak vond ik het ook niet zo ont zettend goed wat hij schreef. Mijn vader had een goed antwoord op onze kritiek. Als wij gelijk hadden had hij goede kinderen, als wij ongelijk hadden had hij een goed. boek geschreven". Abel Herzberg is nu 95 jaar. „Ik ben er ontzettend dankbaar voor dat hij niet is doodgemaakt", zei Judith Herzberg, waarna zij het even te kwaad kreeg. In wat voor wereld leven wij toch dat je als dochter al dankbaar mag zijn dat je vader niet is doodgemaakt? Ju dith wees er nog op, hoe uitzonder lijk het voor Europese joden is dat haar vader Abel nog leeft, maar dat ook zijn vrouw en zijn kinde ren nog leven. Hoeveel rijker zou het culturele leven van Amster dam niet zijn geweest als de joden niet vermoord waren, even rijk misschien als van Neyj York, filo sofeerde zij. Die drie kwartier waren zo om. Ik had met alle liefde nog een uur willen toehoren. Ischa deed het als interviewer goed, netjes 'hebt u' zeggend, waarna Judith 'bedoel je' terugzei. Een mooi programma dus, van een zelfde kwaliteit als 'Nauwgezet en wanhopig' van Wim Kayzer, maar ook een verra derlijk programma. Want bij de televisie zal men nu nog jaren lang zeggen: Judith Herzberg, die is al eens heel lang op de televisie geweest, verzin iets anders. Dus dat extra uur dat we van Konrad, Semprun, Marquez en Steiner kregen, zullen we van haar moe ten missen. Niet dat de wereld dan vergaat. Maar mijn wereld zou er toch wat interessanter door zijn geworden. Claudio Abbado: een specialist in het Weense repertoire. van Dam, Orchestre National de la R.T.F. o.l.v. Lorin Maazel. DG 423 719-2»<cd). Als theaterwerk mag Ravels ope- raatje dan een beetje onbenullig zijn, muzikaal is het een waar ju weeltje. Het probleem is het moei lijk op het toneel realiseerbare ver haaltje over de vrouw van een klok kenmaker, die wekelijks haar min naar ontvangt in het uurtje dat haar man van huis is om de stadsklokken op te winden. De tekst van Franc- Nohain munt niet uit door gevoel voor drama, maar is wel doordrenkt van een verrukkelijke ironie, die door Ravel perfect in muziek werd vertaald. Dit werkje laat zich dan ook het beste thuis genieten, zeker aan de hand van een onlangs ver schenen heruitgave van een opna me uit 1965. De vijf solisten behoren tot de bloem van het na-oorlogse Franse operatoneel en met name Ja ne Berbié (de vrouw), Jean Girau- deau (de echtgenoot) en Michel Sénéchal (de student) zijn specialis ten in het muzikale komediewerk. Maazels directie is een toonbeeld van helderheid en verfijning, en de gedigitaliseerde heruitgave klinkt nog even fris als twintig jaar gele den. Schubert: Symfonie nr. 3 in D, D.200 nr. 4 in c, D.417. The Chamber Orchestra of Europe o.l.v. Claudio Abbado. DG 423 653- 2 (cd). Vorig jaar verscheen een opname van alle symfonieën van Schubert onder Abbado. Schijnbaar niets bij zonders, want iedere dirigent van formaat is aan zijn stand verplicht af en toen een complete cyclus te brengen. Bovendien is Abbado een specialist in het Weense repertoire van Beethoven tot Mahler, dat hij laat klinken met een aangenaam snufje Italiaans lyriek en intellectu alistische precisie. Het bijzondere was echter de ge bruikte editie, tot stand gebracht door Stefano Mollo, die op basis van het handschrift alle partituren heeft gezuiverd en daarmee een verras send frisse, soms bijna nieuwe Schubert naar boven haalde. Zijn verbeteringen variëren van het con sequent volgen van door de compo nist aangebrachte correcties tot het schrappen van alle wijzigingen en toevoegingen van de hand van an deren. De grote boosdoener was Brahms, die vooral heeft getracht de vierde symfonie (de 'tragische') een romantische lading te geven die zijns inziens beter bij de bijnaam paste. Nu DG cd's los uitbrengt, loont het de moeite juist.dat plaatje met de derde en vierde symfonie te beluisteren: Het gevaar is echter groot dat daarna de lust ook de an dere aan te schaffen, onbedwing baar wordt. Mahler: Symfonie nr. 4. Felicity Lott (sopraan), London Philhar- (foto pr) monic Orchestra o.l.v. Franz Wel- ser-Möst. EMI CDM 7698242 (cd)i Verscholen in een goedkope serie zit een opmerkelijke Mahler-itgave, waarvan ik me nu al afvraag hoe we er over een jaar of twintig naar zul len luisteren. De pas 26-jarige Oos tenrijker Franz Welser-Móst presen teert zich hier als een dirigent die aan het London Philharmonic Or chestra uitmuntend spel weet te ontlokken, van schitterende soli van de houtblazers en van warmte tintelende strijkerspassages tot mooi doorzichtige tutti met een prachtige balans tussen de diverse groepen. Er zijn meer jonge dirigenten dië dat kunnen (hoewel: niet zoveel als sommige platenmaatschappijen ons willen doen geloven....) en het echt fascinerende aan deze uitvoe ring is de interpretatie van een diri gent die op een heel eigen manier met de structuur van het werk speelt. Bij een zeer gematigd basis tempo zijn flinke vertragingen, even later gevolgd door kleine ver snellingen eerder regel dan uitzon dering, terwijl Welser-Möst in het aanbrengen van accenten evenmin als gemiddelde Mahler-interpreet beschouwd kan worden. Het bij zondere is dat dit alles nergens over komt als een effect omwille van het effect, maar als valt keurig op zijn plaats binnen een ongewoon, maar uiterst boeiend totaalconcept. En alsof dat nog niet genoeg is, horen we aan het slot Felicity Lott, die ra ra avis onder de Britse vocalisten, iij een engelachtig mooie sopraansolo. Ravel: L'Heure espagnol. Jane Berbié. Jean Giraudeau, Michel Sénéchal, Gabriel Bacquier, José dingstuk, 29 bijzondere presta tie, 30 sierdek op e. bed, 31 voet- lijst v.e. wand, 32 vloersteen, 33 balspel, 35 dwingend verlan gen, 36 jap. gordel, 38 jongere br. of zuster (Ind.), 39 nauw, 42 boomvrucht, 46 elk, 48 voor (Lat.), 50 voetbalteam, 51 bin nenste, kern, 54 bergweide, 55 Org. der Verenigde Volken (Eng. afk.), 56 boom, 57 larve v.e. insekt, 59 Europeaan, 60 woonschuit, 61 hooghartig, 63 eikeschors, 64 schrijfmiddel, 66 oude lap, 68 vogelprodukt, 70 fam. lid. Oplossing Horizontaal: 1 toestand, 6 breuk, 11 kade, 12 fam. lid, 14 gegraven diepte, 16 insekten- etend zoogdier, 18 rand, 20 loon, 22 honingdrank, 23 schutsluis, 25 voorkeur, 26 asvaas, 27 twist, 28 vrucht, 30 zeepwater, 32 zeepwater, 32 deel v.e. boom, 34 ritueel gebruik, 36 voorzetsel, 37 muz. noot, 39 echtgenote, 40 vergroting, 41 op zekere tijd, 43 dat is (Lat. afk.), 44 neon (scheik. afk.), 45 herkauwend dier, 47 kleefmiddel, 49 een wei nig, 52 onderricht, 53 spoedig, 55 afwezig, 56 riv. in Nederl., 58 slurfdier, 61 bovenaards wezen, 63 niet gespannen, 65 onder grondse, 66 vr. munt, 67 riv. in Gr.Br., 69 zeilbaan, 70 afgemat, 71 soepel, 72 verschil tussen bruto en netto. Verticaal: 2 telwoord, 3 vis, 4 reeds, 5 zoon van Zeus, 7 water peil, 8 deel v.h. lichaam, 9 tred, pas, 10 vertragingsmiddel, 12 gehoororgaan, 13 papegaai, 15 watering, 17 ingedikt vruchten sap, 18 tenen mand, 19 deel v.e. huis, 21 gretig, 23 onbelem merd, 24 keukenkruid, 28 kle- De winnaars van de Leidsch Dag blad-handdoek zijn: Mevr. T. Mizeé- Beij, V. Lennepstraat 4a, 2321 XB Leiden, J.M. van der Sterre, Acacia laan 18, 2351 CC Leiderdorp. De prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dagr blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Ver halen uit Limburg (II). 1.02-7.00 Niemandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV- 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special. 21.03 Elpee- en CD pop: 22 03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemmina. 20.00 Nws. KRO: Radio 5 na 18 uur NOS. 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RIJNLAND 10.00-11.00 Informatief, nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jon- gerenp 14.00-15. 14.00-15.00 Het blijft Hollands' muziekprogramma 15.00-17.00 Sport', meto a bal en duivesport 17.00-18.00 'Het overstuur', voet- ZONDAG 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging.' NOS: Gelukwens t.g.v. de verjaardag van' H.K.H. Prinses Juliana Aansl.: Wilhelmus. EO: 8.02 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Weg wezen VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS. 14.02 Langs de lijn. sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Top pers van toen. 21.02 Play it agam 22 02 Now's the time NOS 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht: 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brand steden H.K.H. Prinses Juliana. Aansl. helmus. VARA: 8.04 Vroege Vo gels. 10.02 Tony van yerre ontmoet John Lilipaly (1). AVRO: 10.30 Mu- ziekmozaïek. 12.02 AVRO muziek theater. 13.02 AVRO's radiojour naal. ,14.02 Nederlands op AVRO Dat zoeken koek en zandgebak. Ssssssst19.30 De he nastiek. 20.00-7.00 Zie radio. op... 19.02 Leuter- 19.10 hersengym- na. Aansl.: Wilhelmus. KRO: Heksennest. dorp der dorpen. 9.02 Zm in pop. 10.02 De wakkere we reld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 T.|d voor toen 16.02 KRO s Zalige üefdeslijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuis land. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-24.00 Op slag van maandag. NOS: 8.00 Gelukwens t.g.v. de ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Aansl.: Wilhelmus. 8.02 Nws. 8.04 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Lin de. 9.15 Musica Religiosa et Profa- na. 9.55 Progr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 Eucharistieviering. NOS: 11.00 NOS lentepfestival. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 NOS lentepfestival 1989. A. Raphael kwartet. B. Sjef Douwes, klarinet en Jan Gruithuyzen piano, (In pauze: Praten over muziek) 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. NOS: 20.02 NOS lente festival 1989. Radio Fil harmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk. Groot Omroepkoor en sol. laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den IKON 10.00 Verhalen vooraf 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere werelc van zondagmorgen. NOS: 12.0C Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. 16.0C Body lijn. NOS: 16.55 Mededelin gen en schippersberichten. IKON 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nieuws IKON: 18.10 Liturgie en kerkmu ziek. IOS: 18.40 De onbekende Is lam. NOS: 19.00 Programma vooi buitenlandse werknemers. 19.2C Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.3C Zorg en Hoop. FEDUCO/AVRO 21.20 Medelanders Nederlanders FEDUCO/NOS: 21.45 Medelan ders Nederlanders. NOS: 22.10 22.40 Jazz uit het historisch archief LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWUK 09.30Kerkdienst OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge meente Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 üsse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV- 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land-1 Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuws radio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: .04 Een goede morgen met Ron 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- dré van Duin. 13.04 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.04 Ronduit Ra diokrant. Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. .7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO- Klassiek op maandagmiddag: Hon gaars Staats Symfonie Orkest en Koor o.l.v. Zoltan Pesko met sol. 15.50 KRO-literair: Over poëzie. 16.00 In antwoord op uw schrijven- klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Werken van Debus sy. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6 30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Morgen. VARA: 10.00 Factor 5. met Themadag 1 mei. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.03 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met Themadag 1 mei. AVRO: 14.00 Moet je horen... 14.05 Boerenbe drog of boerenslim. 14.25 Radio Driehoog achter. VARA: 14.45 Chips die |e niet kunt eten. VARAj 15.00 Bericht uit het koninkrijk'. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een aal. 17.30 Emslanó- lager, concentratiekampen aan de Nederlandse grens. 17.55 Méded. en schippersberichten. weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber.. verkeersinf.. land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 40