Etruskische kunst in Rijksmuseum van Oudheden Bewoners presenteren ander bouwplan Gemeente-archief Collectie na 150 jaar opslag nu permanent opgesteld Elfrings bouwt aan Hallenweg LEIDEN "De Etruskische kunst is in Nederland niet zo bekend. Het Leidse Rijksmu seum voor Oudheden heeft de grootste collectie in Neder land. In het verleden is door wetenschappers uit het bui tenland vaak naar stukken uit onze collectie gevraagd om te bestuderen. Maar nooit kreeg ons publiek de kans de verza meling te bekijken", zo zegt R.B. Halbertsma, conservator van de klassieke afdeling van het Leidse Rijksmuseum van Oudheden, gevestigd aan het Rapenburg. door Moniek Bluyssen Na 150 jaar in depots opgeborgen te zijn geweest, heeft de collectie van Etruskische kunst sinds van daag een vaste plaats in het muse um. De vaste expositie is gisteren feestelijk geopend. Tien jaar geleden is er een tijde lijke tentoonstelling geweest van de Etruskische kunstwerken. Maar na afloop werden de werken weer opgeborgen in het depot. "Door ruimtegebrek kon de col lectie niet blijven staan of een vaste plaats toebedeeld krijgen", zegt de conservator. Van de 600 tot 700 stukken tel lende collectie, stammende uit 1000 voor Christus tot het begin van onze jaartelling, hebben de belangrijkste nu een vaste plaats in de tribunezaal van het muse um. Voorheen was hier een over zicht van archeologische vondsten uit vele gebieden te zien. Momenteel is de zaal ver deeld in vijf kabinetten die ieder een bepaalde cultuurperiode van de Etrusken bevatten. Er is te vens een grafkamer ingericht met askistjes. Halbertsma: "Meer mu sea zijn in het bezit van zulke as- kistjes, maar voor zover ik weet zijn ze nergens in een nagebouw de grafkamer geplaatst". Grenssteen De opstelling van de collectie be gint bij een Etruskische grens steen uit de tijd dat Rome over Etrurië (in midden-Italië) regeer de. Halbertsma: "Het grappige hiervan is dat deze steen ook een scheiding vormt tussen de Etrus kische collectie en de andere ver zamelingen in het museum". De ontwikkeling van de Etrus kische cultuur is goed te volgen. De toeschouwer ziet als eerste asurnen van de Etrusken, die uit de prehistorie stammen. Vervol gens is Bucchero, het bekende zwarte aardewerk van rond de 6de en 7de eeuw voor Christus, te zien. Dit aardewerk is veel geëx porteerd. Voor bronzen voorwerpen is ook een belangrijke plaats inge ruimd. Bij latere werken van de Etrusken, onder meer vazen, is de invloed van de Griekse cultuur goed zichtbaar. "Een leek ziet het verschil moeilijk. Maar als je goed kijkt naar de Etruskische vazen zie je dat de verhoudingen van fi guren niet kloppen. Hoofden en handen van de personen zijn vaak veel te groot. De Etrusken legden veel nadruk op deze delen van het lichaam. Bij de Grieken kwam dat niet voor, die waren daarin heel precies", zo legt Halbertsma uit. Die scheve verhoudingen van het menselijk lichaam komen ook terug in de afbeeldingen op de as- kistjes in de grafkamer. De kistjes zijn afgesloten met een deksel waarop een mensenfiguur ligt. Opvallend is dat de meeste figu ren kleine lijfjes hebben en enor me hoofden. De grafkistjes van al bast en tufsteen of terracotta (ge bakken klei) hebben nu een lichte kleur. Dat is het overblijfsel van de kalklaag die werd aangebracht voor ze met felle kleuren werden beschilderd. Bij enkele exempla ren zijn nog restjes verf te zien. Vermoedelijk behoren vijf van de Leidse askisten tot éën graf. Bij de Etrusken werden de askistjes van een familie soms generaties lang bij elkaar geplaatst. Tot op de dag van vandaag is onduidelijk waar de Etrusken vandaan kwamen. Het volk had een domein in midden-Italië met kolonies overal langs de kust. "De Etrusken onderscheidden zich van de omringende bevolking door hun verschillende taal en de manier waarop vrouwen leefden. Vrouwen mochten drinken en feest vieren, evenals de mannen. •Daarom waren er mensen die be weerden dat ze van elders kwa men. Sommigen beweren dat ze van Klein-Azië naar Italië zijn ge komen. Een andere theorie is dat ze autochtonen zijn en door op rukkende volkeren tot midden- Italië werden teruggedrongen. Afkomst De collectie van het Leidse Rijk museum is afkomstig van kolonel Jean Emile Humbert uit Den Haag, die leefde van 1771 tot 1839. Tijdens zijn diensttijd in Tunesië raakte hij geïnteresseerd in ar cheologie. Hij was de eerste die in de Punische stad Carthago over blijfselen van de Puniciërs vond in 1817: vier grafstenen met in scripties. De toenmalige direc teur van het Leidse museum kocht deze grafstenen aan en vroeg hem een nieuwe collectie kopen. Na een aantal opdrachten te hebben uitgevoerd, kocht de in middels gepensioneerde kolonel in 1826 de Etruskische verzame ling in Toscane. Deze verzame ling kwam in 1827 aan per schip en vormde toen de grootste Etrus kische verzameling in Europa. "Momenteel hebben ook musea in Londen en Parijs enorme col lecties", zegt Halbertsma. Met de inrichting vkn de Leidse collectie is een bedrag gemoeid van 70.000 gulden. Dit bedrag is betaald door het ministerie van wvc. Het inrichten van de verza meling is al in januari begonnen. Aanvankelijk zou de collectie al in maart worden opgesteld. Door een aantal tentoonstellingen is deze termijn iets uitgesteld. Van Houtpenning voor A.J. Steens LEIDEN - De heer A.J. Steens heeft gistermiddag uit handen van ir. L. Barendregt, hoofd van de directie civiele werken, de Jan van Hout penning gekregen. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in de kanti ne van het Stadsbouwhuis. De heer Steens gaat 1 mei met vut. Hij was plaatsvervangend hoofd van de hoofdafdeling bestratingen van de directie civiele werken van de ge meente. De overwegingen van burge meester en wethouders om de pen ning toe te kennen zijn onder meer dat de heer Steens een sterk binden de rol heeft gespeeld binpen de or ganisatie van zijn afdeling en er me de voor heeft gezorgd dat er een har monieuze eenheid tussen medewer kers ontstond: 'Hij was de olie die de organisatie met zo min mogelijk fricties deed functioneren'. LEIDEN - Aan de Hallenweg in Lei den is gistermiddag de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van Elfrings bouwmaterialenhandel. Die handeling werd verricht door Dennis Noppen (14), zoon van A. Noppen die samen met E.J. Vermeulen de directie van het be drijf voert. Elfrings, dat nu alleen nog een vestiging heeft in Den Haag, laat aan de Hallenweg een circa 3000 vierkante meter groot pand verrij zen. Een investering waarmee vol gens directeur Noppen enkele mil joenen zijn gemoeid. In Den Haag heeft Elfrings reeds een bedrijf van circa 4500 vierkante meter. Het bedrijf, een groothandel in keukens, sanitair, bouwmaterialen en sanitair, heeft dringend behoefte aan uitbreiding. Omdat het bedrijf in de omgeving van Leiden al veel klanten heeft, werd voor uitbrei ding aan de Hallenweg gekozen. Het bedrijf levert voornamelijk aan LEIDEN - In verband met dodenherdenking op 4 mei en bevrijdingsdag 5 mei worden in Leiden tal van activiteiten gehouden. Onderstaand een overzicht daarvan. Dinsdag 2 mei: tot 12 mei is in het buurthuis Winnie Mandela aan de Trix Terwindtstraat in de wijk Stevenshof de tentoonstelling 'Nederland tolerant' te zien. De expositie geeft een beeld van de tolerantie van Nederland en zijn inwoners tegenover minderheidsgroepen. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het buurthuis. bevrijdingsconcert in de Pieterskerk. Het concert wordt verzorgd door het Rijnlands Christelijk Mannenkoor Vox Humana met medewerking van de gebroeders Brouwer, Concordia en de Doedelzakgroep. Het geheel staat onder leiding van Sander van Marion. Aanvang 20.15 uur. Donderdag 4 mei: tot 10 mei is in het Waaggebouw aan de Aalmarkt de tentoonstelling 'Het leven van alledag, gebruiksvoorwerpen 1940-1945' te bezichtigen. Duitse en geallieerde voertuigen, radiotoestellen, uniformen en dergelijk geven een beeld van het soldatenleven. Een ingerichte huiskamer en een comple te keuken laten zien hoe de burgerbevolking tijdens de oorlog leefde. De expositie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur; op 4 mei van 10.00 tot 16.00 uur en op 7 mei 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. om 18.00 uur leggen kinderen van de Stevenshofschool bloemen bij het beeld 'Vrouw en verzet' aan de Margaretha Simonskade. In het bijzijn van oud-verzetstrijdster Truus Menger, die het beeld in Stevenshof heeft gemaakt, dragen kinderen gedichten voor. Alle kinderen in de wijk wor den opgeroepen zich aan te sluiten en aanwezig te zijn bij de kranslegging. Verzamelen om 17.45 uur op het schoolplein van de Stevenshofschool. bij het militaire oorlogsmonument aan de Haagse Schouwweg worden door de Bond van Wapenbroeders de soldaten herdacht die op Leids grondgebied sneuvelden tijdens die eerste meidagen in 1940. Om 9.00 uur verzamelen op de Hoge Morsweg tegenover de Smaragdlaan. Om 9.30 uur vertrek naar het monument. Omstreeks 9.35 uur welkomstwoord van de afdelingssecretaris en vervolgens herdenkingstoespraak door kolonel Th. H. Verhaar. Aansluitend blóemlegging en défilé langs het monument. In de Marekerk wordt om 19.00 uur een bijeenkomst gehouden ter her denking van de doden. Het woord wordt gevoerd door burgemeester C. Goekoop. Muzikale medewerking verlenen Veronica Steinbach, Charles Fransen en Joop Brons. De stichting Doodenherdenking heeft het Tweede Kamerlid A. Ploeg uitgenodigd een herdenkingsrede te houden. Na de herdenkingsbijeenkomst vertrekt de stoet omstreeks 19.45 uur voor een stille tocht naar het monument bij molen De Valk, alwaar bloe men worden gelegd en twee minuten stilte in acht wordt genomen. In de Schouwburg aan de Oude Vest wordt een bezinningsavond ge houden over de ontwikkelingen in Europa onder de titel 'Europa 44 jaar na de bevrijding'. Europarlementariër dr. B. van der Lek en mr. A. van Driel (advocaat vluchtelingenzaken) voeren het woord. Een aantal gedachten dat ter sprake komt: 'Er komen steeds opnieuw fascistische groeperingen naar voren', 'de grenzen van Europa moeten dicht voor vluchtelingen' en 'welke rol is er weggelegd in dit soort kwesties voor het Europese parle ment?' Aanvang 20.45 uur. Vrijdag 5 mei: bevrijdingsbal in buurthuis Winnie Mandela met medewerking van de Art Big Band. Deze 22 man sterke band brengt muziek uit de jaren veertig, De Canadese troepen die op 8 mei Leiden bevrijdden, werden gelegerd in het bos van Oud-Poelgeest in Oegstgeest. Deze foto is een paar dagen later genomenop 11 of op 12 mei. (foto Werkgroep Bevrijdingsbal) 15 tot 40 kilomter vanaf de Nieuw Herenstraat, alsme de i bevrijdingsbal in de Stadsgehoorzaal, organisatie Jazz on Sunday. In de zalen van de Stadsgehoorzaal treden op: Frits Landesbergen Big Band; de Big Band Bollenstreek; het duo Chauffour/Muusse; The Friends of Swing (Benny Goodman/Lionel Hampton-sfeer); Bogaards Music; specia le gaste is de 65-jarige Rotterdamse zangeres Moya die geldt als de Neder landse Vera Lynn. Tevens zijn drie exposities ingericht die onder meer een beeld geven v de Tweede Wereldoorlog. Daarnaast een speciale foto-sessie van Leiden in mei 1945 en ook aandacht voor de Invasie in Normandié. Foto's over Lei den in mei 1945 zijn via intekenlijsten op het bevrijdingsbal te bestellen. Voorts video-presentaties met documentaires en show uit die vervlogen jaren. De Stadsgehoorzaal is geheel in sfeer gebracht met oude jeeps, inter nationale vlaggen, bloemen, e.d. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar tegen betaling van 10,50 gul den (leden Jazz on Sunday 9 gulden) bij de volgende adressen: VW Lei den aan Stationsplein 210, Platen7cd-zaak Nic de Tombe aan de Pieters- kerkchoorsteeg 11, Platen/cd-zaak John Hakkaart jr. aan de Langevoort in Oegstgeest, Foto/film Ton Janssen, Winkelhof 42 in Leiderdorp. Wie bui ten Leiden woont kan telefonisch reserveren via telefoonnummer (071) 765317. Kaarten kunnen dan op 5 mei vanaf 19.00 bij de kassa van de Stads gehoorzaal worden opgehaald. LEIDEN - Het alternatieve bouw plan voor het Gemeentearchief op de hoek Boisotkade/Vliet is veel kleiner van omvang dan het door de gemeente gepresenteerde voorstel. Het archief komt bovendien vrijwel geheel in de kelder en niet op ver schillende verdiepingen, zo blijkt uit het alternatief dat gisteravond door de bewoners werd gepresen teerd tijdens de expositie '12,5 jaar bouwen en restaureren' in de Pie terskerk. Het alternatief is gemaakt door de architect J. Barendse. De bewoners voeren massaal ac tie tegen het plan van de gemeente dat volgens hen veel te kolossaal is. Als het gemeentelijk voorstel wordt gerealiseerd, verdwijnt al het groen, vrezen de bewoners. Bovendien heeft het gebouw geen echte ramen omdat de archiefruimte boven gronds zitten en bij de vele papieren geen licht mag komen. De bewo ners hebben 160 handtekeningen opgehaald tegen het plan. In het alternatief zitten wèl ra men. Dat kan omdat het grootste deel van het archief in een kelder zit. Het bouwen van de kelder zorgt ervoor dat het gebouw niet zo mas saal hoeft te worden. Het wordt niet groter dan de huidige bebouwing zodat het groen op de hoek van de Boisotkade en de Vliet kan worden gehandhaafd. Het voordeel van het alternatief is dat het gebouw daardoor voor meer zaken kan worden gebruikt. Mocht blijken dat na 20 jaar wederom het archief te klein is en er wordt tot verhuizing besloten, dan kan het pand gemakkelijk voor andere doeleinden worden gebruikt. Met het gemeentelijk voorstel is dat veel moeilijker, omdat het gebouw spe ciaal wordt ingericht als archief en dus zonder ramen. Een ander belangrijk onderdeel van het plan van de bewoners is de veel lagere goothoogte. In het ge meentelijk plan zit een plat dak en geen kap. De hoogte overschrijdt de 'grens uit het bestemmingsplan fors. Bij het plan van de bewoners is dat niet het geval. Bovendien zit er een kap op, zodat het meer in overeen stemming is met de panden aan de Vliet. De kosten van de twee plannen zijn ongeveer gelijk en belopen zo'n viereneenhalf miljoen gulden. Vol gens de architect van het alterna tief, J. Barendse, voldoet zijn ont werp veel meer aan de wensen die aan een archief worden gesteld. En bovendien wordt er veel meer reke ning gehouden met de omgeving en de wensen van de bewoners. Hij be nadrukt ook dat zijn gebouw, hoe wel het kleiner lijkt, door de kelder meer ruimte biedt. Thea Koppenaal, die handteke ningen tegen het plan van de ge meente ophaalde, benadrukt overi gens dat de bewoners niet tegen moderne architectuur zijn. "We worden heel snel in de Anton Pieck- sfeer gedrukt, terwijl wij ons alleen maar uitspreken tegen het plan om dat het zo massaal is". Het alternatief van de omwonenden voor het Gemeentearchief gezien vanaf de zijde van de Vliet. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur. (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: IJ. Groeneveld, Rosmolen 2, tel: 218661 zo 8 uur tot 24 uur J A. Verhage en C.M. Mans, Rosmolen 2. tel: 218661. Groep 2 - Nering Bógel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen. Pnnsen- straat 5, tel: 213546. zo 8 uur tot 24 uur G.A.E Nering Bógel, Zoe- terwoudsesingel 109, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel: 125245. zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens. Burggraven- laan 102. tel: 125820. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr. Van Rijn, Be- nit. Nieuwenhuis. Horn, Van der Waardt. J.G. Zaayer en R E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Kanter. Petronella Moensweg 52, tel: 311414. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Bénit. Kennedylaan 24. tel: 765400. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman. De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: J.P. Reinders, Gerard Brandtstraat 29. tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft Leiderdorp za A. de Heij. tel: 224477. spreekuur (uitslui tend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel' 891000; zo: P van 't Woud, tel: 410070. spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur (uitsluitend voor spoedgevallen) op Hoofdstraat 40, tel: 410070. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel: 174955, Voorschoten za: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520, zo: A. Tromp, Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond Praktijk Hoomweg/Sleeboom. Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel: 02522-11393 Wassenaar za: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel: 79676, zo E.J Op 't Land. Middelweg 21, tel 13056. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarlen, tel. 01715-1219 of 1614. verneemt u welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 28 april tot vr. 2 mei door Haven Apotheek, Haven 18. Leiden, tel: 071- 226058; Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20. Lei den. tel: 071-763134 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling. Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest. Ockenrode 14. leiderdorp, tel 890405. Voor de praktijk van Vestjens. v.d. Wouw E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en mformatieknng dierenartsen Den Haag. Voorburg. Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door J Berendsen, Lammenschansweg 28, Leiden, tel: 071-124172. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar G. Le Nobel, Leid seweg 164b, Voorscholen,tel. 01717-5461. ZATERDAG 29 APRIL Alphen cultureel festival door minder heidsgroeperingen in het Park theater, aanvang 10.00 uur. optreden rockband 'Pilgrims' in jongerencentrum Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Schutse, start tussen 13.00 en 14.00 uur op het Raadhuisplein. Afrikaanse markt op school plein Stek, vanaf 14.00 uur. Koudekerk optreden 'Les Zazous' tijdens Back to the sixties'-avond in jon- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. voorstelling: 'Rouw siert Elec- tra'. door het Zuidelijk Toneel, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De ziekte die jeugd heet', door Fact, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cle- eniging RCL, op het tercein in De Bloemerd. vanaf 10.00 uur. prestatieloop. vertrek om 17.00 uur op de van Diepeningenlaan. Nieuwkoop volleybaltoernooi, straat-, re- creatie- en bedrijventeams, aan- meester Dalhuisen, om 13.00 uur op de trap van het oude raadhuis, m Dorpsstraat. Wassenaar ^A lezing over 'Jeroen Bosch', door VA C. van der Kroef. aanvang 14.00 VA uur in De Pauwhof. Paauwlaan. ^A optreden Wassenaarse Jazz- Zwammerdam tentoonstelling over de mid denstand en de bedrijven uit het verleden, van 9.00 tot 16.00 uur in het Nutsgebouw. ZONDAG 30 APRIL Alphen zondags-concert met 'Cresen- km, start tussen 8.30 en 9.30 uur bij clubhuis Swifttoer, Roombur- gerweg. film over Afghanistan: 'In de schaduw van de oorlog', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat Koninginnedagconcert mmv de Streekmuziekschool. van 14 00 en 'Loeki Stardust Kwartet', aan vang 14,30 uur in de Dorpskerk. Hoofdstraat. Warmond optreden 'Coldhorn Hot Dance Society', van 15.00 tot 19.00 uur in Boerderii Meerrust. Dorpsstraat Boskoop boomkwekerijtocht voor kano vaarders, vertrek bij firma Boot. Rijneveld. Hazerswoude fietspuzzeltocht koffiebar De derhof, aanvang 21.00 uur Leiden Oranje-wandeltocht over 5 tot 40 km, start van 9.00 tot 15.00 uur bij de IJshal, Vondellaan. vlooienmarkt in de Groenoord- optreden 'Harde Smart', met stevige Nederlandse smartlaf»- pen, aanvang 22.00 uur in Droom- fabriek, Oude Singel. Leiderdorp geraniummarkt supportersver Warmond mini-expositie 'Schoolplaten van toen', van 11.00 tot 16.00 uur in de oude gymzaal bij De Pomp. aanbieding eerste fles War- mondse huiswijn aan plv burge i AL aanvang 21.00 uur in het Dorps- «A centrum. Schoolstraat JA Zoeterwoude optreden van 'De Ideale |A f! L M ri A Schoonzonen', in café Landzicht. W \ji 1 Vertaatweg. aanvang 19.30 uur te'. aanvang 14.30 uur in De Bron. open deurdienst met thema Waar woont God?'. De Bron, aan vang 16.30 uur. Lei don Oranje-fietstocht over 30 of 60 tot 16.00 uur m de Pieterskerk Leiderdorp rommelmarkt clubhuis Tamar- co, Splinterlaan, van 10.00 tot 16.00 uur concert 'Praetohum Ensemble' Wassenaar open dag Brandweermuseum, van 13.00 tot 16.00 uur. P. Twent- laan 10. lezing over 'Jeroen Bosch', door C. van der Kroef. 14.00 uur in De Pauwhof, Paauwlaan.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15