WSB-trainer belooft voetbalshow bij LFC Wereldtop in tennistoernooi Ede SPOoTTV Quick Boys en Nieuwkoop overleven LeClerc blijft in leiderstrui na slappe rit Napoli aast met Ajax op Beenhakker Van den Burg kent weinig twijfels Basketbalsters stunten tegen Tsjeehoslowaldje 'Het beste dat Nederland ooit op gravel had' Canada begint te draaien Rugbycoaches dreigen met terugtrekken Squashers ondanks verlies naar halve finale SPORT PAGINA PONFERRADA (ANP) - De deelne mers aan de Ronde van Spanje had den gisteren het liefst een snipper dag opgenomen. Koude, regen en wind weerhielden de renners in de 160 kilometer lange vierde etappe van grote avonturen. Slechts de Ita liaan Roberto Pagnin en de Colom biaan William Pulipo wensten een uitzondering op die regel te vor- Het tweetal nam al na twaalf kilo meter afstand van de hoofdmacht. Pagnin zegevierde in Ponferrada met een voorsprong van dik zes mi nuten op het peloton. De leiderstrui van de Fransman Roland LeClerc kwam niet in gevaar. De twee vluchters kregen in de rit van Orense naar Ponferrada met twee heuveltjes nagenoeg volledige vrijheid. Toen het verschil na 116 ki lometer echter tot tien en een halve minuut was opgelopen, werd het de ploeg van LeClerc te gortig. De Ne derlanders Beuker en Arntz werden naar voren gestuurd om Pagnin, die op dat moment „virtueel" het klas sement aanvoerde, tot de orde te roepen. Nadat de marge tpt een voor Le- clerc aanvaardbare omvang was ge slonken, hield het peloton de peda len weer stil. Door zijn grotere erva ring wist Pagnin zijn medevluchter in de straten van Ponferrada voor te blijven. In tegenstelling tot de meeste van zijn landgenoten be schikt Pulido, een voormalige baan renner. over meer sprint- dan klim- capaciteiten. Een heuse sur-place had echter niet het gewenste resul taat. MADRID (GPD) Leo Beenhak ker, tot eind juni nog de hoofdtrai ner van Real Madrid, neemt maan dag een definitieve beslissing over de club waar hij het komende sei zoen werkzaam zal zijn. Beenhak ker heeft bevestigd dat hij van vier clubs aanbiedingen heeft gehad. De keuze lijkt te gaan tussen Ajax, dat hem als technisch-directeur naar de Meer wil terughalen, en de club van Diego Maradona, het Italiaanse Na- poli. Een Ajax-delegatie zocht Been hakker al tweemaal op in Madrid om over een mogelijke verbintenis te praten. Volgens de Amsterdam mers verliepen die gesprekken 'po sitief. In de Spaanse pers wordt er echter van uitgegaan dat de club van Maradona de beste papieren heeft. Het Madrileense dagblad 'Diario 16' schreef woensdag dat Napoli Beenhakker een bod van 1,2 miljoen dollar heeft gedaan voor hèt komende jaar, zo ongeveer een ver dubbeling van het salaris dat hij nu bij Real Madrid verdient. Westduitsers in beroep tegen kaart Matthaus DUSSELDORF (DPA) - De Westduitse voetbalbond is van plan protest aan te tekenen te gen de gele kaart die Lothar Matthaus tegen Nederland kreeg. Scheidsrechter Fredriksson gaf de aanvoerder van de Mannschaft bij vergissing geel. De overtreding was gemaakt door Hassler. Volgens de DFB heeft de Zweedse arbiter zijn fout na de wedstrijd toegege ven. In diens wedstrijdrapport staat echter de naam van Matt haus als boosdoener genoteerd. De speler van Internazionale kreeg ook tijdens het duel met Oranje in München geel. Als de UEFA de prent van Rotterdam niet intrekt, is Matthaus dus ge schorst voor de ontmoeting van de Westduitsers met Wales op 31 mei in Cardiff. LEIDEN Twijfels heeft Theo van den Burg niet meer: de trainer van VVSB viert zondag met zijn team het kampioenschap van de vierde klasse A. Uit tegen LFC, dat zich inmiddels in veiligheid heeft gespeeld, moet het zelfs een wervelende show worden. „Dat zijn we tegenover onze aanhang ook verplicht", vindt de 34-jarige Noordwijkerhouter. „Ik schat namelijk dat er zo'n duizend toe schouwers komen". Het grootste gedeelte van de aanwe- derde klasse zullen redden. Sterker zigen op de Boshuizerkade zal vol nog, we gaan volgend seizoen voor ongeduld de bekroning van het een periodetitel spelen. Ik vergelijk voor WSB zo succesvol verlopen ons een beetje met Leiden. Dat pro seizoen tegemoet zien. Van den moveerde ook achter elkaar door". Burg kijkt zelfs nog verder terug. Het klinkt wel erg optimistisch „Dit kampioenschap is de oogst van voor een trainer die eigenlijk bevan- een periode van meerdere jaren. In gen zou moeten zijn door een drem- de drie jaar dat ik de senioren van pelvrees, zo vlak voor de allesbeslis- WSB training geef, zijn we geleide- sende laatste competitiewedstrijd, lijk naar een hoger niveau gegroeid. Dat stadium is Van den Burg echter Aan het begin van dit seizoen, na de al gepasseerd. „Het gelijkspel van oefencampagne, voelde ik het al: we Docos tegen VTL was voor mij kunnen meedoen voor de titel. Ik doorslaggevend. Sindsdien hebben weet dan ook zeker dat wij c i de Noordwijk en Roodenburg uitgeschakeld voor districtsbeker LEIDEN Met ARC dat dinsdag houdbaar raak te schieten (1-0). Arie van 's-Gravenzandse SV won, heb- van Duyn maakte ben Quick Boys en Nieuwkoop zich treffend een einde gisteravond geplaatst bij de laatste wedstrijd (2-0). Duindorp en Cromvliet is de si- daarna doel- tuatie voor de Kerkehout-bewoners de eenzijdige weer slechter geworden. Wasse naar, dat Jan Borkus als nieuwe trainer aantrok, staat nog slechts twee punten voor op hekkesluiter Duindorp. Aanstaande zondag zul- - len beide ploegen tegen elkaar uit- maken wie er rechtstreeks degra deert. Wint Wassenaar dan zijn zij één van de twee tegenstander van Unitas Leiden in de na-competitie. ging in eigen huis onderuit (0-1) te gen Nieuwkoop, de recente kam pioen van de vierde klasse. Noord- wijk kreeg tegen Slikkerveer in de slotfase klop met dezelfde cijfers. Wassenaar verloor de competitie wedstrijd tegen Celeritas met 4-3. Quick Boys - Spartaan'20 2-0 baar toch geen trek in het nemen van strafschoppen, want drie minu ten voor het laatste fluitsignaal schoot Hugo de Vries zijn ploeg naar een 0-1 zege. Roodenburg - Nieuwkoop 0-1 De Kooiclub was er waarschijn lijk niet rouwig om dat tegenstan- In de eerste helft kreeg het Kat- der Nieuwkoop met de vijkse publiek bitter weinig te ning ging strijken. Met het duel De verdediging van tweedeklasser zondag tegen Lugdunum al Spartaan'20 zat voor de rust nog aar- hoofd wist de formatie van Wim dig in elkaar en wist Quick Boys Rijsbergen totaal geen vuist te ma- lang yan_scoren af te houden. Leen ken. Kampioen Nieuwkoop zag nog VOETBAL - 1. FC Kaiserslautern heeft Uerdingen-aanvaller Stefan Kuntz voor twee jaar gecontrac teerd. Kuntz, die in 186 Bundesliga- wedstrijden 68 doelpunten maakte, volgt Harald Kohr op die aan het eind van het seizoen naar Arie Haans VfB Stuttgart vertrekt. i vervolg van de beker- Dick Kranenburg r zijn club de winnende vel iets i competitie, scoorde voc treffer. Wassenaar - Celeritas 3-4 Zondagvierdeklasser Wassenaar heeft de inhaalcompetitiewedstrijd tegen Celeritas met 4-3 verloren. Voor Wassenaar scoorden Hans Wessel, Ernst van der Ploeg en Rob Eisveld. Door de overwinningen GDANSK (GPD) - Het Neder lands damesteam is bezig aan een opmerkelijk basketbaltoernooi in het Poolse Gdansk. Na van Span je (64-74) en Cuba (79-84) te heb ben verloren, stuntte Oranje gis teren door Tsjechoslowakije, de nummer drie van Europa, met 72- 64 te verslaan. Bij rust ging Ne derland met 44-33 aan de leiding. „Deze wedstrijd", meende bondscoach Meindert van Veen, „paste geheel in het beeld van het toernooi. Ieder duel gaat het be ter. Tegen Spanje speelden we een kwartier goed, tegen Cuba ei genlijk de hele wedstrijd en beter basketballen dan tegen Tsjechos lowakije lijkt me voor het mo ment onmogelijk". „Als we deze lijn vol weten te houden", sprak Van Veen hoop vol, „zouden we tweede van het toernooi kunnen worden. We zijn bezig aan een uitstekende voor bereiding op het EK straks in So fia. Alleen de neiging om te snel tevreden te zijn, typisch Hol lands, moet er uit. Die houding moet plaatsmaken voor de wil tweede van het toernooi te wor den". de kansen in eigen hand. En hoe wel Docos het hele seizoen aan ons gewaagd was, geloof ik niet dat we het nu nog uit handen zullen geven. Zelfs als LFC nu nog voor zijn laatste kans had moeten vechten, was ik met het volste vertrouwen naar Leiden afgereisd. Al moet ik wel toegeven dat ik hoop dat het snel zondag is". Aanvallend „Onze speelwijze geeft mij ook tegen woordig, vooral dank zij de opvat tingen van Johan Cruijff, weer aan vallend gevoetbald. Dat spreekt mij aan: meer scoren dan de tegenstan der. WSB heeft vijf aanvallend in gestelde spelers. In de laatste drie wedstrijden hebben we vijftien keer gescoord. Dat gemiddelde van drie moeten we zondag weer ha len". „WSB heeft met spelers als Theo Aanhane en Robert Marijnen een vrij jong elftal. Dat heeft als voor deel dat we met deze ploeg nog een tijd verder kunnen. Ikzelf ga hoe dan ook door en van de spelers denkt alleen doelman Johan van der Berg aan stoppen. Met hem heb ik een jaar of tien terug, voor ik last kreeg van allerlei blessures, trou wens nog in de derde klasse ge speeld. Ik hoop van harte dat hij doorgaat, maar anders vinden we wel een andere keeper. Wat dat be treft heeft WSB een naam te verlie- Versterking goed gebruiken, maar het ronselen EDE (GPD) Gies Pluim zal vanaf maandag 8 mei zo trots als een pauw langs de banen van het tennispark Tesqua in Ede lopen. Terecht ook, want 'zijn' Audi-tennistoernooi - dat op die dag aan zijn vierde editie begint en op 14 mei ein digt - kent dit jaar een zeer aantrekkelijk deelnemersveld. „Het beste dat een Nederlands graveltoernooi ooit heeft ge had", aldus de organisator, die duidelijk zijn woord heeft gehouden. Vorig jaar liet Gies Pluim al weten Ivan Lendl niet meer te vragen. „Al leen moet ik dan wel een goed alter natief hebben", zei hij toen. Het geen Pluim is gelukt. Met Stefan Edberg, André Agassi („de meest interessante speler vc bliek"), John McEnroe en Yannick Noah („voor mij nog altijd de meest fantastische tennisser") heeft de Bennekommer een zeer aardig al ternatief (drie spelers uit de top vijf tien van de wereldranglijst) voor de Tsjechische nummer één van de wereld gevonden. „Na driejaar zijn de mensen toch een beetje uitgekeken op Lendl", vertelde Pluim gisteren tijdens een persconferentie in Ede. „Hoewel het mij spijt dat hij er niet is. Hij blijft de beste tennisser van de we- STOCKHOLM (AFP) - De Sovjetu- holm de toegenomen kracht van de nie en Canada hebben de eerste Noordamerikanen, die in het eerste de finaleronde gedeelte van het toernooi met de van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey gewon- Canada zegevierde met 5-3 derde plaats genoegen namen. Vier keer nam de ploeg van hoofdtrainer Dave King een voorsprong, tot drie over het gastland Zweden, de Sov- keer toe wisten de Scandinaviers jetunie wees aartsrivaal Tsjechoslo- het verschil weg te werken, wakije met 1-0 terug. Dankzij een treffer van Vjatsjes- Naarmate het toernooi vordert, lav Bykov zes minuten voor tijd blijken de Canadese semi-profs hield de Sovjetunie de kans op her- reld. Ik wilde deze keer echter meer toppers en op een goed moment is het geld dan op". De keuze voor een sterker veld is vooral ingegeven door de gebeurte nissen rond Miloslav Mecir vorig het pu- jaar. De Slowaak trok zich toen van wege een blessure vlak voor het in vitatie-toernooi terug. Pluim heeft geen zin om nogmaals zijn vingers te branden. Daarom heeft de Dutch World Tennis II bv, zoals de organi satie zich officieel noemt, dit jaar meer geld in het spelersveld gesto ken. Voor de 32 deelnemers is in to taal 700.000 dollar uitgetrokken. Daarvan is 247.000 dollar prijzen geld, de rest valt onder de noemer 'startpremies'. Buidel Hoewel Pluim niet wilde onthullen voor wie hij het diepst in de buidel moet grijpen, moge duidelijk zijn dat Edberg, Agassi en McEnroe niet voor een schijntje naar Gelderland komen. Pluim: „De toppers willen nu eenmaal niet dat ik vertel hoe veel ze krijgen. Daarbij vinden ze het vervelend als ze horen dat ie mand vijf cent meer ontvangt. Dan gaan ze zeuren". Aanvankelijk had Pluim ook Pat Cash op zijn lijstje staan. De Austa- Stefan Edberg Becker liet in zijn duel met de als zestiende geplaatste Spanjaard Jor- di Arrese zien wat aanvalspel ver mag tegen het saaie maar degelijke baselinewerk. Arrese, die zichzelf op de achterlijn vastpint, kwam er liér kampt op het ogenblik echter met vier gewonnen games nog ge- Becker als Wilander wezen erop, met de Westduitser. „Het is tegen dat Monaco het eerste belangrijke woordig veel moeilijker dan gravel-toernooi en dat de rest vroegtijdig struikelde, gaat voortdurend vooruit. Het dus zaak zelf ook beter te worden met een blessure. „Voor Cash komt nadig vanaf: 1-6,3-6. Wilander lever- zei Becker na de partij tegen Arrese, te jongens waarschijnlijk nog wel steeds beter in hun spel te komen Titelverdediger Zweden ondervond De triomf kwam voor 13.000 toeschouwers in Stock- stand ADVERTENTIE de titel in eigen hand. Zaterdag 29 april 1989 Sportpark "Duinwetering" 15.00 uur Noordwijk - Quick Boys Kassa open 13.00 uur. Prestige! De kampioen van het seizoen '89-'90. Aangeboden door: Admiraal Schilders b.v. i José Luis Clerc. In '85 is hij tijde lijk gestopt, omdat hij sinaasappels ging verkopen. Maar nu wil hij weei terugkomen en is daar serieus mee bezig. Op het ogenblik zit hij weei in het Daviscup-team van Argenti- Verder zorgen Michiel Schapers de vorig jaar in Ede verrassend sterk spelende Paul Dogger (hij ver sloeg achtereenvolgens de Frans man Tulasne en Schapers) en Tom Nijssen voor de Nederlandse in breng. Boris Becker en Mats Wilander. de favorieten bij het met ruim 1,25 miljoen gulden gedoteerde tennis toernooi in Monte Carlo, hebben gisteren zonder veel problemen de kwartfinales bereikt, maar na af loop om het hardst geroepen, dat de concurrentie zich ontwikkelt. de iets meer in tegen de Uruguay- aan Marcelo Filippini, maar kon de dreiging ook gemakkelijk het hoofd bieden. Opgelucht Toch reageerde het tweetal eerder opgelucht dan zelfverzekerd. Zowel die de 47e plaats op de wereldrang lijst bezet. „Een speler, die is als Arrese, zou tw< zeker bij de beste 30 horen." Wilander, die twee keer met 2-4 achter kwam, was hartgrondig eens van spelers is niet het eerste waar Van den Burg aan denkt. „VVSB is een echte dorpsclub. Zoals we nu bezig zijn, kunnen we op eigen kracht een heel eind komen. We zijn niet meer afhankelijk van trainers van buitenaf. De organisatie steekt bij onze vereniging tegenwoordig goed in elkaar. Iedereen zit op zijn eigen specifieke terrein. We hebben één en bij de jongere junioren zelfs twee trainers per categorie". De officiële functie van Van den Burg is die van technisch directeur. Dat klinkt duur voor de voormalige rechterhand van Noordwijk-trainer John Eelman, die aan zijn stage bij de Haarlemmer goede herinnerin gen bewaart. „Eelman legde ook de nadruk op de herhaling en de bele ving. Dat spreekt mij bijzonder aan. Noordwijk vind ik een prettige ver eniging met rustige, gemoedelijke mensen. Geen paniek als het eens wat slechter gaat. Als ik al mijn trai nersdiploma's heb, zou ik bij zo'n club graag training geven". „Maar de komende jaren wijd ik mij geheel aan WSB", stelt Van den Burg, die als bewegingsthera peut bij Endegeest werkzaam is. „Net als op mijn werk ben ik als trai ner niet autoritair, ik grijp alleen in als dat nodig is. Ik ben er van over tuigd dat je het op die manier ver kunt schoppen. Als trainer heb ik natuurlijk ook ambities, maar de tijd ontbreekt me om nu een cursus te gaan volgen. Ik kan bovendien ook met WSB hogerop komen. Het einde is nog niet in zicht. We gaan in Noordwijkerhout nog leuke jaren tegemoet". TIM BROUWER DE KONING AMSTERDAM (ANP) - De Neder landse Rugbybond (NRB) loopt een kwade kans twee bondscoaches kwijt te raken. Als Nederland be sluit aan het toernooi om de wereld beker deel te nemen, trekken de bondscoaches Theo Snijders en Piet Paul zich waarschijnlijk terug. Onder leiding van het duo hand haafde Nederland zich in de B-pou le. In de slotfase van het internatio nale seizoen maakte Nederland in druk door binnen tien dagen de Bondsrepubliek Duitsland en Por tugal te verslaan. Snijders en Paul willen hun werk zaamheden voortzetten op voor waarde dat het komende seizoen wordt gestart met een trainingssta ge in de Verenigde Staten. Die stage zou samenvallen met de kwalifica tiewedstrijden voor het toernooi om de wereldbeker. Indien Nederland inschrijft, is de eerste ontmoeting een uitwedstrijd tegen Portugal op 17 september. Wordt winst behaald, dan speelt Ne derland op 1 oktober tegen de Bondsrepubliek. Indien ook deze wedstrijd positief eindigt, dan mag Nederland deelnemen aan het toer nooi in Madrid, dat van 1 tot 12 no vember wordt gehouden. Afgezien van de kosten speelt ook het verdere verloop van de FIRA- competitie een rol. Die competitie wordt door Snijders en Paul hoger aangeslagen dan de wedstrijden om de wereldbeker. Daarom heeft het tweetal een voorkeur voor de trai- ningstage, die ongeveer 65.000 gul den gaat kosten. Clubdokter overlijdt SOFIA (SID) - De ploegarts van de Deense voetbalselectie, Rasmus Bachandersen, is een dag na de knappe zege van 2-0 op Bulgarije in Sofia overleden aan de gevolgen van een hartinfarct. De 53-jarige voetbaldokter, die de Deense selec tie al 22 jaar bijstond, werd in de rust van het duel onwel. Hij werd met spoed in het Pigorov-zieken- huis van Sofia opgenomen, waar hij donderdag overleed. het seizoen is jaar of vijf, zes geleden. Hoog staan de top-zeven op de wereldranglijst is niet meer „Iedereen genoeg als je overstapt naar gravel. In de grote toernooien zullen de gro- maar bij de kleinere i menten krijgen ze regelmatig een jaar geleden draai om de oren. De Zuidameri- an de wereld kaanse tennissers stonden bijvoor beeld in het verleden altijd op de baseline. Nu komen ze ook naar het net en kunnen ze voleren, en kun nen ze eigenlijk alles." HELSINKI (ANP) - De Nederland- Houtsma en Hugoline van Hoorn wel de sterkste: 9-4. Van Hoorn ten- se squash-speelsters bereikten on- zegevierden alledrie. slotte had weinig moeite met Siner- danks de kansloze nederlaag tegen Beumer rekende in drie games af vo. de Engelse vrouwen toch de halve met de Finse nummer één Tuula In de halve finale speelt Neder- eindstrijd van het toernooi om de Myllyniemi. Houtsma stond tegen land tegen Ierland, de winnaar van Europese titel. Taimiaho, van wie ze tijdens het we- poule B. De andere wedstrijd gaat Daartoe moest wor- reldkampioenschap in Warmond tussen Engeland en Zweden, dat voorspoedig den gewonnen van gastland Fin- nog had verloren, vijf games op de verrassend de Westduitse vrouwen land. Nicole Beumer, Marjolein baan. In de beslissende was ze even- uitschakelde. VRIJDAG 18 30-18 55 Ned 2 Sport. 19 00-20.00 SKY Speedway: WK vanuit Polen. 20 00-21.00 SKY Major League Baseball Amerikaans honkbal. 21.00-22 00 SKY Voetbal kwalificatie wedstrijden voor het WK in Italië. 21.30-22.30 Ned 1 Brandpunt met beel den van een duel uit het betaald voetbal. 21 45-22.00 Super World News met o.a. Sport. 22.00-00.00 SKY: Tennis, het Monte Car lo Open. 22.30-23.25 BBC 2 Zola Budd documen taire over de Zuidafrikaanse hardloopster. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage reportages van o.a. het WK ijshockey en voetbal (tweede divisie). 00.00-01.00 SKY IJshockey WK in Zwe den. 00.20-01.35 BBC 2: Snooker: samenvat ting van de veertiende dag van het toer nooi in Sheffield.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17