We praten nietwe geven Uk op stuk Leidse schoKeren bezoeken Finse kerstman HALT-project tegen jeugdvandalisme draait goed in Woubrugge Rijnsburg is woedend over besluit provincie Katwijkse Rijnstraat na zomervakantie veiliger Eis twee jaar voor verkrachting elfjarig meisje Eerste Leidse Schoolvereniging wil contact met school in Sovjetunie LEIDEN - Ze zullen in ieder geval niet vergeten hun klompen mee te nemen naar Finland. De afvaar diging van de Eerste Leidse Schoolgemeenschap die woen- dag 3 mei naar dat Scandinavi sche land vertrekt, wil niet alleen de houten schoenen aan de kerst man overhandigen, maar ook dat hij ze aantrekt. "Het is wel te hopen dat hij de juiste schoenmaat heeft", grapt docent W. Streng die straks met collega R.G.M Jansen en de leer lingen Renske Taminiau en Len- nart de Jong naar het hoge noor den afreist. In de zes dagen die ze aan het noordelijke deel van Finland brengen, hopen ze meer te weten te komen over de kerstman. Zoals Nederlanders hun kinderen wijs maken dat Sint Nicolaas 'ergens in Madrid' een paleis heeft, vertel len ouders uit andere landen dat de kerstman zijn domicilie heeft in Lapland. Om precies te zijn: Rovaniemi, een 'plaatsje vlakbij de poolcirkel. De Finnen zijn niet op hun ach terhoofd gevallen en houden de legende in leven. Zo hebben zij onder meer een huis voor de kerstman gebouwd, compleet met rendieren die voor de deur staan te trappelen. Vanwege het commerciële succes is het onder komen al drie keer verbouwd. Toeristen kunnen het huis be zichtigen en de kerstman een handje geven. Dat is ook wat Renske en Lennart straks willen gaan doen. Daar blijft het echter niet bij. Het viertal brengt ook een bezoek aan een Finse basisschool in Let land. Dat is een deel dat dicht te gen de grens met de Sovjetunie ligt. "We hopen op die manier ook met een school uit de Sovjetunie in contact te komen. In ieder ge val gaan we met de Finse school contacten leggen zodat er over een tijdje een uitwisseling kan ko men", zegt Streng. Verder wordt een bezoek ge bracht aan het plaatsje Ranua, waar een dierentuin is met louter dieren die in Scandinavië voorko men. Het bezoek dat een dag later aan Pello wordt gebracht heeft eveneens met de kerstman te ma ken. Daar is de inpakplaats van de cadeautjes van Santa Claus, zoals de kerstman ook wel wordt genoemd. Ook is daar een sneeuwpretpark. "Op dit mo ment is het in noordelijk Finland nog behoorlijk koud en ligt daar een flink pak sneeuw. Het is heel wel mogelijk dat we de kerstman nog in actie zien", zegt Jansen. Het buitenkansje om zes-dagen in Finland te verblijven is geboden door vliegmaatschappij Finnair. Het is allemaal begonnen doordat de school regelmatig brieven naar de kerstman schrijft. "Als je de brief adresseert aan de kerstman in Rovaniemi, dan komt die altijd terecht. Het leuke daarvan is dat de brieven ook worden beant woord. Het is net als het schrijven van een brief aan de koningin, die komt ook altijd op de goede plaats", zegt Jansen. Volgens de leerkrachten is het Finnair ter ore gekomen dat de school geregeld dat soort brieven schrijft. "Kennelijk vonden ze het om publicitaire redenen wel inte ressant om onze school deze reis te laten maken. Nou, we zouden gek zijn om dit reisje te laten lig gen", zegt Streng. Het is de bedoeling dat een vi deocamera wordt meegenomen en dat een dia-serie wordt ge maakt. De leerlingen die in Lei den achterblijven kunnen dan toch een indruk krijgen hoe het in Finland is. Renske en Lennart kwamen na een loting onder de redactieleden van de schoolkrant als gelukkigen uit de bus. Als re dacteuren gaan zij ook een ver slag schrijven voor de school krant. R.G.M. JansenLennart de Jong en W. Streng maken zich op voor de reis naar Finland. De vierde deelneemster, Renske Taminiau, ontbreekt op de foto. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12 30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: IJ. Groeneveld. Rosmolen 2, tel: 218661. zo 8 uur tot 24 uur- J.A. Verhage en C M. Maris, Rosmolen 2, tel. 218661. Groep 2 - Nering Bögel. Van Gent, Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen. Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, Prinsen straat,5, tel: 213546. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, Zoe- terwoudsesingel 109, tel: 124403, Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh. za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne. Kernstraat 11. tel 125245 zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens. Burggraven- laan 102. tel: 125820. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr. Van Rijn, Bé- mt, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J G. Zaayer en R E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Kanter, Petronella Moensweg 52, tel: 311414. zo 8 uur tot 24 uur G.J.P. Bénit, Kennedylaan 24. tel: 765400. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur- D. Held, Marelaan 36, tel: 174955. Voorschoten za: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520, zo: A, Tromp, Leidseweg 305, tel: 2356. ri 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: J.N. Vonk. Wittenburgerweg 106, t< 79676, zo: E.J. Op 't Land. Middelweg 21, t< za 8 uur tot zo 8 uur- Dr. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: J.P. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel: 760947. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: A. de Heij, tel: 224477. spreekuur (uitslui tend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000; zo- P. van 't Woud, tel. 410070. spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur (uitsluitend voor spoedgevallen) op Hoofdstraat 40. tel: 410070. terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts i waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 28 april tot vr. 2 mei door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071 - 226058; Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lei den, tel: 071-763134. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest. Ockenrode 14. leiderdorp, tel: 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: J. Berendsen, Lammenschansweg 28, Leiden, tel: 071-124172, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar: G. Le Nobel, Leid seweg 164b, Voorschoten,tel: 01717-5461. WOUBRUGGE - De postcommandant van Woubrugge B. Charité is tevreden over het functioneren van het HALT- project in Woubrugge. HALT staat voor Het ALTernatief. Een alternatieve vorm van straf, waarbij jongeren een tijdje verplicht moeten werken om een door hun gepleegd ver grijp weer goed te maken. "HALT heeft een doeltreffende aanpak, het werkt echt", vertelt Charité. Hij zegt echter wel dat het niet altijd even goed werkt. "Een groot aantal brengt zijn verplichte werkzaamheden niet tot een goed einde en wordt alsnog doorgestuurd naar justitie". In Woubrugge speelt dat de laatste tijd echter wat minder. "Een paar jaar geleden was er een jongerengroep die zich nogal crimineel opstelde. Wij hadden onze handen er aan vol". Uit het jaarverslag van 1988 van de rijkspolitie, groep Leiderdorp, blijkt dat het vandalisme in Wou brugge sinds 1986 sterk is afgeno men. in tegenstelling tot bijvoor beeld Leiderdorp. Woubrugge maakt relatief gezien weinig ge bruik van HALT. In 1988 is er zelfs helemaal geen gebruik gemaakt van deze organisatie. Het HALT-bu- reau is gevestigd in Leiden en werkt regionaal. De deelnemende ge meenten, waaronder Woubrugge, subsidiëren deze organisatie, die probeert op een alternatieve wijze het jeugdvandalisme te bestrijden. "Maar we zijn geen praatgroep", door Erik Bosch zegt vertegenwoordiger en project leider van HALT F. Bosch over de werkwijze. Nadat jongeren worden opgepakt door de politie wegens baldadig gedrag of vandalisme, kunnen ze kiezen tussen een door verwijzing naar de officier van justi tie en een HALT-behandeling. Dit is een vrijwillige keuze, waarbij de ou ders hun goedkeuring moeten ge ven en op de hoogte worden gesteld van de werkwijze. In overleg met de officier van justitie wordt de aange richte schade bepaald en de straf maat die hier bij hoort. "De jongere wordt direct geconfronteerd met de schade die hij heeft aangericht en moet deze schade terugverdienen in de vorm van arbeid. Dit is een lik- op-stuk-effect en dat werkt uitste kend", meent Bosch. Het HALT-project zoekt werk dat past bij het gepleegde feit. Als voor beeld haalt Bosch enkele jongeren aan die met 'Kung-Fu-schopbewe- gingen' papierbakken omverschop ten. Als bijpassende straf moesten zij papierbakken plaatsen op een voormalige vuilnisbelt die als plant soen is ingericht. "De heren kwa men er al snel achter hoeveel moeite het kost om deze bakken met een zware betonnen voet, tegen het van dalisme, te plaatsen". De werkzaamheden worden ver richt onder begeleiding van HALT- medewerkers of bijvoorbeeld de plantsoenendienst van de gemeen te. "Indien zij het opgedragen werk niet naar behoren verrichten wor den zij weggestuurd en worden zij alsnog voorgeleid bij justitie", ver telt Bosch. Graffiti "De graffiti-kunstenaars nemen een aparte plaats in met een eigen cul tuur. Wij confronteren hen met het slachtoffer en laten zien dat graffiti niet overal op zijn plaats is. Vervol gens moeten de muren en wanden worden schoongemaakt. Door deze, tijdrovende werkzaamheid komen zij er achter hoeveel werk het kost om graffiti te verwijderen en welke schade zij dus hebben aangericht. Tot voor kort was er geen antwoord op jeugdvandalisme. Zware straf fen leiden niet tot een afname. Al leen praten helpt niet en het slacht offer kan fluiten naar zijn centen". Om voor de alternatieve straf te mogen kiezen moeten de jongeren aan een aantal voorwaarden vol doen. Men moet onder meer tussen de twaalf en achttien jaar oud zijn en de aangerichte schade mag niet meer dan vijftienhonderd gulden bedragen. Als de jongere eerder aan het project heeft meegedaan kan niet nogmaals voor deze vorm van alternatieve straf worden gekozen. De vandaal krijgt maar één kans. Voorlichting Behalve het begeleiden van jeugdi ge overtreders geeft HALT ook pre ventievoorlichting aan bijvoor beeld scholen. "Scholen zijn vaak broeinesten van jeugdvandalisme. Doordat scholen zich vaak aan het zicht onttrekken kunnen jongeren hier ongestoord hun'gang gaan. Met heel eenvoudige maatregelen kan je dit vandalisme terugdringen, bij voorbeeld door de beplanting rond het plein te snoeien. Voorkomen is altijd beter dan genezen", meent Bosch. Ook F. de Vries, directeur van de christelijke basisschool in Wou brugge, kan dit beamen. "Het van dalisme is de afgelopen drie jaar te ruggelopen. Drie jaar geleden heb ik in een commissie gezeten die zich inzette voor het bestrijden van van dalisme. Toen vierde het hoogtij. Op het moment valt het wel mee: een gesneuveld ruitje, een spijl uit een klimrek gezaagd. Het kan ech ter elk moment de kop opsteken en het is beter nu preventief te werk te gaan". "Je moet niet juist het vandalis me uitlokken. Wij hebben ooit voor de klimaatbeheersing in de school een thermostaat buiten geïnstal leerd. Omdat dit nogal kwetsbare dingen zijn hebben wij er een meta len behuizing omheen gedaan met stalen punten. Toen voetballende jongens tegen het kastje aanscho ten, prikte een van die punten de le ren bal lek. Dat lokt agressie uit. Het kastje moet het dus ook elke keer ontgelden". Ook vindt De Vries het belangrijk dat de omwonenden een oogje in het zeil houden. "Wij hebben de om wonenden een brief gestuurd waar in stond: jullie kinderen maken bui ten de schooltijden veel gebruik van ons schoolplein. Willen jullie opletten of de dingen ook heel blij ven? Het is in ons beider belang!". RIJNSBURG Alle fracties in de Rijnsburgse gemeenteraad hebben gisteravond met 'woede en erger nis' gereageerd op het besluit van de provincie om kassenbouw in de Hoogewegpolder van de hand te wijzen. De gemeente Rijnsburg zal als antwoord tot bij de hoogste in stantie bezwaar maken tegen de uit spraak. Rijnsburg kampt al jaren met een nijpend tekort aan grond voor kas senbouw. In overleg met alle be trokkenen was aanvankelijk een compromis bereikt over de bebou wing van 22 hectare grond in de Hoogewegpolder op Noordwijks grondgebied. Later werd dit terug gebracht tot 17 hectare en recente lijk tot slechts 4,5 hectare. Woens dag besloot een meerderheid van de provinciale commissie ruimtelijke ordening en milieu kassenbouw volledig te verbieden. Het milieu en dan met name de vogels in de pol der moeten worden beschermd, luidde het oordeel. "Een voor Rijnsburg triest be sluit", stelde GPV'er W. van Eg- mond gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering vast. J.C. van der Graaf (RPF) sprak er zijn te leurstelling over uit dat de provin cie Rijnsburg zelfs geen 'fooi' van 4.5 hectare gunde, terwijl 55 hectare nodig is om aan alle wensen te kun nen voldoen. De RPF'er verweet de provincie wanbeleid en verwees daarbij naar andere stukken in de polder waar destijds wel de bouw van een gara ge voor bussen is toegestaan en mo gelijk ook ruimte wordt geschapen voor een golfbaan. "Het lijkt er steeds meer op dat stokpaardjes zijn bereden", aldus Van der Graaf. A. Renooij (VVD) deed een beroep op alle raadsleden om er bij hun sta tenfracties op aan te dringen het voor Rijnsburg nadelige besluit te rug te draaien. J. Wijnekus (PvdA) omschreef de discussie in de statencommissie als 'weinig verheffend'. Hij vroeg zich af of er wel naar objectieve maatsta ven is gehandeld. Wijnekus, die in het openbaar zijn eigen statenfrac tie afviel, had ook zazijn bedenkin gen over de door de provinciale commissieleden gemaakte opmer king dat de reconstructie van het 'oude' tuinbouwgebied voor Rijns burg soelaas zou bieden. Die recon structie is alleen mogelijk als tuin ders willen meewerken. Niets kan worden opgelegd. Bovendien blijft er bij medewerking een ernstig te kort aan grond voor kassenbouw bestaan, bracht hij in herinnering. "Als ik klompen aanhad, zouden ze nu terstond breken", merkte CDA'er J. Bleichrodt op. Hij hamer de er nog eens op dat het college alle mogelijke middelen moet aangrij pen om het besluit aan te vechten. "Er is wat dat betreft nog hoop, want we hebben wel eens meer een gevecht met de provincie gewon nen", spak hij de Rijnsburgers moed in. Wethouder C. Vianen kon de betogen slechts onderschrijven. Ook hij vond dat Rijnsburg in de kou was gezet. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - Wegens verkrachting van een 11-jarig meisje is gisteren voor de Haagse rechtbank twee jaar gevangenis straf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, geëist tegen een 25-jarige Alphenaar. De man zou afgelo pen tweede kerstdag onder bedreiging het meisje hebben gedwongen tot gemeenschap. Samen met zijn vriendin paste de man op drie kinderen van kennissen in Alphen. De ouders wa ren een paar dagen op vakantie. Volgens de man had hij wat moeilijkheden gehad met een van de kinde ren. Die wilde hij uitpraten en daarom nam hij haar mee naar de slaapkamer. Tevoren zou hij niet de bedoeling hebben gehad gemeenschap met het meisje te hebben. Pas toen zij op zijn schoot zat om getroost te wor den, iets dat overigens wel vaker gebeurde, kreeg hij het idee. Het meisje wilde niet, maar de Alphe naar dwong haar haar broek uit te trekken en trok haar op bed. Tegenover de politie had hij verklaard niet gehoord te hebben, dat het meisje gilde en niet gemerkt te hebben dat zij niet wilde. Evenmin had hij gemerkt dat zijn vriendin de slaapkamer was binnengekomen en 'vuile viezerik' had geroepen. Volgens een psychiatrisch rapport ziet de man zich in zijn erotische fantasieën als een grote, flinke vent. De psychiater acht de kans op herhaling aan wezig. Prof. dr. H.A. Snellen heeft gister middag in Keukenhof in Lisse de nieuwe tulp Silver Heart gedoopt. Snellen is één van de initiatiefne mers van de 'dit jaar 25 jaar be staande Nederlandse Hartstichting. De tulp werd door het bollenbe- drijf ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van de Hartstichting aan de vereniging aangeboden. De tulp is een kruising van een vroege en een late tulp. Ria Bremer van het AVRO-televi- sieprogramma 'Vinger aan de pols', kreeg als waardering voor het werk dat zij verricht voor de hart- en vaatpatiënten, het eerste boeket Sil ver Heart-tulpen uitgereikt. KATWIJK De eerste maatrege len om de verkeersveiligheid van de Rijnstraat in Katwijk te vergroten, worden direct na de zomervakantie genomen. De gemeenteraad van de kustplaats trok hiervoor gister avond 130.000 gulden uit. De ver antwoordelijke wethouder W. van der Plas verwacht dat de wegwerk zaamheden voor de herfst zijn afge rond. Het gaat in eerste instantie om vier maatregelen die in een later sta dium verder kunnen worden aange vuld. Op het wensenlijstje van zo wel de Stichting Rijnstraat Veilig een belangengroep voor bewoners van vooral de wijk Schutterswei als van een aantal raadsleden, staan nog het aanpakken van het sluip- verkeer in de Rijnstraat en op de Overrijn, het verbeteren van de oversteekplaats ter hoogte van de Achterweg en het zodanig verande ren van de rijrichting op de Zeeweg dat het verkeer moet afslaan om naar Katwijk aan den Rijn te rijden. Naar deze maatregelen moet de ko mende periode nog verder onder zoek worden gedaan. Wat direct na de zomervakantie wel gebeurt, is het verbeteren van de kruising Rijnstraat/Van Eg- mondstraat, de verkeerssituatie in de bocht bij De Roskam, de aanslui ting van het fietspad uit de richting van Rijnsburg op de Rijnstraat en de bewegwijzering op de Zeeweg. Van de 130.000 gulden die de Kat wijkse gemeenteraad beschikbaar stelde, wordt overigens slechts 83.000 gulden effectief aan de maat regelen besteed. Het resterende be drag is opgegaan aan het verkeers- onderzoek dat door de dienst ge meentewerken is verricht. Gegevens CDA-fractievoorzitter J. van Leeu wen noemde het gisteravond ver standig de verkeersproblemen in de Rijnstraat gefaseerd aan te pakken. "Op deze manier kunnen we eerst bekijken wat de effecten van deze stappen zijn", aldus Van Leeuwen. Wel vroeg de CDA-voorman extra aandacht voor de oversteekmoge- lijkheden bij Schutterswei en deed opnieuw het voorstel aan de bewo ners van déze wijk om een klaar- overdienst in te stellen. "Dat geeft in de praktijk vaak goede resulta ten". Fractievoorzitter H. van Mierlo (Gemeentebelangen/D66) vond het gerechtvaardigd dat de gemeente met het treffen van maatregelen in de Rijnstraat verder ging dan eigen lijk op grond van de ongevallencij- fers nodig zou zijn. "Niet alleen fei telijke gegevens tellen", meende Van Mierlo. "We moeten ook reke ning houden met de gevoelens van de mensen in de wijk". Hij deed tij dens de vergadering overigens als nog het voorstel om direct al de rij richting op de Zeeweg te verande ren en werd op dit punt gesteund door D. Graaff (PvdA). In tegenstelling tot de CDA'er Van Leeuwen, zag RPF-voorman J.H. ten Hove niets in het aanstellen van klaar-overs in de Rijnstraat. "Een dergelijke regeling is in de meeste gevallen erg schoolgebon- den. De Rijnstraat ligt daarvoor net even te ver van de scholen af'. De huidige verkeersproblemen in de Rijnstraat zijn volgens Ten Hove onder meer het gevolg van het feit dat er bij de bouw van de wijk Schutterswei geen goede verkeers regeling is getroffen. "Een planolo gisch foutje", noemde hij dat. Wethouder Van der Plas zegde de raadsleden toe dat er zo snel moge lijk zal worden gewerkt aan het ver volg op de vier maatregelen die nu worden getroffen. Hij vond het in dit verband niet verstandig om het voorstel van Van Mierlo en Graaff over te nemen. Van der Plas: "We moeten aan dit voorstel niet meer gaan sleutelen, dan komen we er niet uit". VRIJDAG 28 APRIL Alphen uilvoering: 'Het naadje van de kous', door De Berini's, aanvang A.P. van Neslaan. van 17.00 tot 22.00 uur. bedrijfsvolleybaltoernooi in de sporthal, Putterlaan, aanvang ke basisschool De Zwaluw, An toinette Kleynstraat (Stevenshof), van 17.00 tot 20.00 uur. wedstrijd klaverjassen (kraken) Leiderdorp van Luuk de Jong, om 20.00 uur in nationale bridgedrive, Bridge- WA hej Ambachts- en Baljuwhuis, centrum, Bernhardstraat, aan- a WA Voorstraat, vang 19.30 uur. «84 Hazerswoude fietspuzzeltocht koffiebar De Schutse, start tussen 13.00 en 14.00 uur op het Raadhuisplein. vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. voorstelling: 'Rouw siert Elec- tra', door het Zuidelijk Toneel, Leiderdorp geraniummarkt supportersver eniging RCL, op het terrein in De Bloemerd, vanaf 10.00 uur. 20.30 uur in hel Parktheater. Oranjebal in buurtcentrum De Ridder. Concertweg. aanvang 21.00 uur. orgelconcert door Wim van der 19.15 uur. Hazerswoude optreden bands 'Mamstreet' en 'Pretty Sharp', aanvang 20.30 uur voor koppels en jokeren, bij VTL, aanvang 20.00 uur in het clubge bouw, Voorschoterweg. bijeenkomst met jubilarissen klaverjasser, sup[)0ftersverw,i- B IA ZAfbHUAU 29 APHIL ging RCL, aanvang 20.00 uur in Alphen het clubgebouw De Bloemerd JUf cultureel festival door minder- JBf Wm heidsgroeperingen in het Parkthe- Oegstgeest tif WW ater, aanvang 10.00 uur. Afrikaanse markt op school plein Stek, vanaf 14.00 uur. Koudekerk optreden 'Les Zazous' tijdens aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De ziekte die jeugd heet', door Fact, aanvang prestatieloop, vertrek om 17.00 uur op de van Diepeningenlaan. Nieuwkoop volleybaltoernooi, straat-, re Panne, aanvang 20.15 uur in de Adventskerk. film: 'Something Wild', 20.30 in jongerencentrum Stek. Leiden vang 20.00 uur in het Antonius Clubhuis, Lange Mare. uranje bridgedrive van Oranje- WA optreden rockband mgrims' in vereniging Oegstgeest, 19.45 uur WA jongerencentrum Het Kasteel, in Het Witte Huis^Wilhelminapark, aanvang 21.00 uur. gerencentrum Wammes, de Rid derhof, aanvang 21.00 uur. 20.30 uur m het Lak-Theater, Cle- veringaplaats. creatie- en bedrijventeams, aan vang 15.00 uur in De Steupel. Boskoop vlooienmarkt in de Beurshal, 19.30 uur bij het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1. fancy-fair protestants-christelij jeugd heet', door Fact, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. Cle- venngaplaats. ÈU r=r. f> boomkwekerijtocht voor kano- Voorschoten flW Lfe l\| E 1 A vaarders, vertrek bij firma Boot, opening tentoonstelling werk ULIlUTI Rijneveld. Oranje-wandeltocht over 5 tot 40 km, start van 9.00 tot 15.00 uur bij de Ijshal, Vondellaan. stevige Nederlandse smartlap pen, aanvang 22.00 uur in Droom- fabriek. Oude Singel. mini-expositie 'Schoolplaten van toen', van 11.00 tot 16.00 uur in de oude gymzaal bij De Pomp.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16