Studenten krijgen steeds meer steun Topfiguren BVD België in extreem-rechts vaarwater Bloedige confrontatie dreigt in Peking Hooggerechtshof in YS buigt zich over abortus Sri Lanka in gesprek met Tamil-Tijgers Moord dwingt regering België tot nieuwe wet Gemeenteraad Johannesburg is voor 'gemengd' openbaar vervoer DONDERDAG 27 APRIL 1989 PEKING Een bloedige confrontatie dreigt in de Chinese hoofdstad Peking. Tienduizen den studenten, toegejuicht door het publiek, koersen af op het Tiananmen plein, waar al vroeg in de ochtend verscheidene honderden gewapende politiemannen zijn samenge trokken om te verhinderen dat de betogers op het plein een massale demonstratie houden. WASHINGTON (GPD) - Het Amen- kaanse Hooggerechtshof heeft zich gisteren over een zaak gebogen, die het einde kan betekenen van het recht op vrije abortus, zoals dat nu in de Verenigde Staten bestaat. De negen rechters van het Hof, het hoogste rechtsprekende college van Amerika, bogen zich over het vraag stuk of de staat Missouri het recht heeft hindernissen op te werpen, als vrouwen in die staat een abortus willen. Als de rechters vinden dat Missouri dat mag, dan zou dat bete kenen dat ofwel het moeilijker zal worden om in Amerika een abortus te krijgen, ofwel dat het voortaan aan de staten zelf zal worden over gelaten om de regels rond abortus vast te stellen. Dat laatste zal gebeuren als het Hooggerechtshof zou besluiten de uitspraak van 1973 in de beroemde zaak Roe versus Wade, die vrouwen in heel Amerika het recht op vrije abortus geeft, terug te draaien. In dat geval zou een groot aantal staten in het zuiden en midden van het land abortus in vrijwel alle gevallen verbieden. Het is daarom, dat voor de zaak Webster versus Reproducti ve Health Services, zoals die giste ren voor het Hof diende, enorme be langstelling bestaat. De afgelopen dagen hebben in al le grote Amerikaanse kranten ad vertenties van groepen gestaan, die voor en tegen abortus zijn. Ook via tv-reclames wezen deze groepen op het belang van de zaak voor het Hooggerechtshof. Dat Hof deed gis teren niet veel meer dan luisteren naar de argumenten zoals die door de advocaten van de staat Missouri en van een abortuskliniek daar wer den gepresenteerd. De procureur-generaal van Mis souri, William Webster, hield de rechters onder meer voor dat „de re gering niet de plicht kan hebben als een advocaat voor abortus op te tre den". Hij verdedigde een discutabel stukje wetgeving in Missouri waar in staat dat „leven bij de conceptie begint". Maar namens de pro-abor tus krachten in Missouri zei advo caat Frank Susman: „Vrouwen ne men niet zomaar een beslissing over abortus. Ze denken daar lang over na. De staat heeft niet het recht zich daarmee te bemoeien". Uit de vragen die de negen rech ters van het Hooggerechtshof giste ren stelden, kon nog niet worden opgemaakt hoe zij over de zaak den ken, Morgen zal daarover meer dui delijkheid komen, als zij hun visies openbaar gaan maken. Een defini tief besluit zal dan vermoedelijk pas in juli worden genomen. Naar het zich nu laat aanzien, wordt het span nend. Vier rechters zijn vrijwel ze ker pro-abortus, vier contra. Van de vrouwelijke rechter Sandra Day O'Connor is nog geen vastomlijnd standpunt bekend. Haar stem zou wel eens de doorslag kunnen geven. De studenten negeerden het de monstratieverbod van de regering en trokken van de Universiteit van Peking, in het noordwestelijke deel, naar het plein van de Hemelse Vre de, in het centrum, een tocht van 15 kilometer. Onderweg sloten hon derden studenten van andere uni versiteiten zich bij de optocht aan. Duizenden mensen aan de kant van de weg klapten voor de beto gers en juichten hen enthousiast toe. De studenten droegen spandoe ken met zich mee met leuzen als 'Lange Leve Democratie', 'Weg met geweld', 'God met ons' en 'Be scherm de grondwet'. De politie probeerde de betogers COLOMBO (GPD) - In de Srilankaanse hoofdstad Colombo zijn vanochtend besprekingen be gonnen tussen de regering en een delegatie van de Tamil Tijgers. Met de belangrijkste Tamil-verzetsbe- weging in Sri Lanka wordt onder handeld over beëindiging van het al zes jaar durende ethnisch conflict. De Tijgers lanceerden in 1983 een offensief om een separistischee staat, Tamil Eelam. te vestigen. De Srilankaanse regering nodig de vanochtend de Tamil-rebellen uit om uit hun schuilplaatsen te ko men en deel te nemen aan het vre desproces. Het is niet bekend of de uitnodiging ook geldt voor de leider van de Tamil Tijgers, Prabakharan. Leider van de delegatie is de uit Londen afkomstige Balasingham, die gisteren in Colombo arriveerde. Zijn gesprekspartners zijn secreta ris van president Premadasa, Wije- dasa, minister van defensie Attyga- le en een andere adviseur van de president, Abeysinghe. De Tamil-delegatie zou bereid zijn om te onderhandelen over een acceptabel alternatief voor de lang gekoesterde wens van de Tamils voor een onafhankelijk thuisland in het noord-oosten. De besprekingen zijn de eerste sinds lange tijd. De laatste directe onderhandelingen waren in 1985 in Bhutan, die geen resultaat opleverden. Het is nog niet duidelijk of Ba lasingham de president te spreken krijgt. Premadasa gaf eerder deze maand opdracht tot een eenzijdig staakt-het-vuren om de Tamil Tij gers de gelegenheid te geven zijn vredesaanbod, amnestie en zetels in het parlement aai door Bob Mantiri te stoppen voordat zij het centrum bereikten. Maar het drie rijen dikke ongewapend politiecordon, werd door de studenten van de straat weggedrukt. Fabrieken stopten met hun produktie, winkeliers sloten hun winkels nadat de bedienden de straat waren opgegaan om aan de demonstratie deel te nemen. De studenten hadden zich al bij ochtendkrieken verzameld op het terrein van de Universiteit van Pe king. Daar worden al sinds begin deze week de colleges door de stu denten geboycot. De betogers eisen een dialoog met de regering en ex cuus voor het bruut optreden van de politie tijdens de demonstraties van vorige week. De honderden kransen, die de studenten aan de voet van het mo nument voor communistische mar telaren hebben gelegd, ter ere van Hu Yaobang en een grote afbeel ding van de zaterdag begraven ex- partijleider, zijn door de politie mannen verwijderd. Alle toegangen naar het grote plein in het hart van Peking, waar het parlement en an dere overheidsgebouwen staan, zijn hermetisch afgesloten. Het verwij deren van de kransen van het mo nument kan wellicht het sein zijn voor de studenten om een confron tatie aan te gaan met de autoriteiten. Onder de studenten, die naar de mocratische hervormingen streven zijn kinderen van regeringsfunctio narissen, partijleden en ministers. Het zijn toekomstige wetenschap pers, schrijvers, onderwijzers en di plomaten. De studentenbetogingen begon nen twee weken geleden, na de dood van Hu, die het symbool is ge worden van de strijd voor democra tie. De betogers eisen.vrijheid van meningsuiting, van vergaderen, het oprichten van vakbonden en willen een direct dialoog met de Chinese leiders. BRUSSEL (GPD) - Belgie krijgt binnenkort een wet tegen koppeL bazen en zwartwerkers in de bouw. De regering was al bezig met de voorbereiding van de wet, maar er was de moord op de journalist Step- hane Steinier voor nodig om die in een stroomversnelling te brengen. De 28-jarige Steinier, verslagge ver van La Nouvelle Gazette uit Charleroi, verdween spoorloos op 26 januari. Hij reed die avond van de krant naar zijn huis in een naburig dorpje. Op een kilometer van zijn huis kreeg hij een kleine aanrijding. Daarna werd niets meer van hem vernomen. Wekenlang speurden justitie, politie en collega's van Stei nier tevergeefs naar sporen. Tot enkele weken geleden een ze kere Giuseppe Condelo zich bij de politie meldde. Hij vertelde dat Steinier op die 26e januari was ont voerd. De aanrijding was door zijn ontvoerders in scene gezet om hem te kunnen overmeesteren. OSHAKAT1 - De door Zuidafri- ka geleide veiligheidstroepen in Namibia hebben gisteren 35 ge vangen guerrillastrijders over gedragen aan de VN-politie- macht. De Namibische politie- imissaris Dreyer droeg in Os- hakita, een garnizoensstad bij de grens met Angola, de gevan genen over aan de Nigeriaanse VN-politiewaarnemer Ifejika. Het gebaar is bedoeld als teken i goede wil en als poging het plan voor onafhankelijkheid i het gebied voort te zetten, al dus een woordvoerder van het door Zuidafrïka bestuurde ge bied. (Foto AFP) ADVERTENTIE JOHANNESBURG (GPD) - De de laatste jaren gemeenteraad van Johannesburg lijke taferelen heeft besloten de rassendiscrimatie bij het openbaar vervoer af te schaf fen. Wanneer blank en zwart broe derlijk naast elkaar in de bus mogen zitten, is nog niet duidelijk. Maar volgens de voorzitter van de door de Nationale Partij gedomineerde ge meenteraad staat alleen nog wat 'papieren rompslomp' de invoering regeling in de weg. onverkwikke- Buitenland kort Giftig gas Bij de brand in het Londense me trostation Kings Cross in november 1987 werd driekwart van de 31 slachtoffers gedood door gifgas. Dat concludeert het Britse dagblad The Times na een uitvoerige analy se. Door de brand kwam gifgas vrij uit een experimentele verf, waarop graffiti geen houvast heeft. Palestijnen Tachtig Palestijnse opinieleiders in de door Israël bezette gebieden heb ben het verkiezingsplan van pre mier Shamir met kracht van de hand gewezen. In een gisteren uit gegeven verklaring zeggen de tach tig, onder wie Husayni, dat het Is raëlische voorstel niet meer is dan een poging de Palestijnen te verde len, een eind te maken aan de op stand en tijd te winnen. Traangas De militaire aanklager van de Sov jetunie is een strafrechtelijk onder zoek begonnen naar het gebruik van traangas door militairen in de Sovjet-republiek Georgië. Massagraf In het plaatsje Bykovna, vlakbij Kiev in de Oekraïne, zijn de stoffe lijke resten van ruim 200 slachtof fers van de Stalin-terreur ontdekt. Onder de resten van mannen en vrouwen, zowel burgers als militai ren, bevinden zich ook die van: bui tenlanders, zoals te zien is aan hun kleding en gebruiksartikelen. Bayrut Syrische troepen hebben dinsdag nacht en gistéren het kustgebied ten noorden van de Libanese hoofd stad Bayrut met raketten bestookt. De enige vluchtroutes die de inwo ners van de belegerde christelijke enclave nog restten, waren vanwe ge deze beschietingen niet begaan baar. Israël Israëlische militairen hebben giste ren in de bezette gebieden drie Pa lestijnse jongens doodgeschoten en minstens 44 andere jongeren ver wond tijdens een algemene staking die was uitgeroepen door een rsla- mitisch fundamentalistische groe pering. einde komen De extreem-rechtse Konservatie- ve Partij heeft verzet aangetekend tegen het besluit van de raad. De Konservatieven vrezen dat de blan ken het openbaar vervoer voortaan zullen mijden. De liberale oppositie die altijd heeft geageerd tegen de discrimina tie in de bus, zal pas de vlag uitste ken, wanneer de eerste 'gemengde bus' de remise heeft verlaten. Op paar lijnen wordt overigens al zwarte vakbeweging, Cosatu, en de overkoepelende oppositiebewe ging UDF. Intussen heeft voor het eerst sinds 33 jaar een Sovjet-diplomaat problematiek gisteren voet op Zuidafrikaanse bo dem gezet. De diplomatieke betrek kingen tussen beide landen werden in 1956 verbroken, nadat de Zuid afrikaanse regering het Russische pelbazen miljoenen Consulaat in Pretoria wegens 'on dermijnende activiteiten' had geslo ten. Steinier was meegenomen naar een bouwterrein voor een aframme ling. Hij zou door zijn naspeuringen in het milieu van de koppelbazen op feiten zijn gestuit die deze louche fi guren liever verborgen wilden hou den. Maar het lesje liep uit de hand. Hij zou zijn doodgeschoten. De poli tie heeft vorige week een uitgebrei de speurtocht gehouden, maar niets gevonden. Zekerheid dat Stephane vermoord is, is er dus nog steeds niet. Dan was er het verhaal dat Stei nier verliefd was op de vriendin van rijkswacht-adjudant Dubuisson uit La Louvière. Die zou Steinier als een rivaal hebben beschouwd en hem hebben vermoord. De adju dant, lid van de Bijzondere Opspo- rings Brigade, ontkent. Hij geeft toe Steinier te hebben bedreigd, maar meer om hem bang te maken. Inmiddels is gebleken dat de rijkswachter betrokken is geweest bij het onderzoek van de BOB naar... koppelbazen. Hij zou echter te nauwe contacten hebben onder houden met de 25-jarige patron van de lokale koppelbazenmafia, Car- melo Bongiorno. De rijkswachtleiding onthief hem een tijdje geleden van zijn onder zoek. Vervolgens dook een geheim zinnige getuige op die beweerde te weten dat de Dubuisson aan Bon giorno had gevraagd Steinier te ver moorden. De mafiabaas zou dat hebben geweigerd uit vrees voor de macht van de pers. In elk geval is door de verdwijning van Steinier de de koppelbazen volop in het nieuws gekomen. Met als resultaat een wet die hun praktijken aan banden moet leggen. Er gaan in de wereld van de kop- Volgens schattingen van het ministerie van sociale zaken zouden zij de staat per jaar voor 1,5 miljard gulden oplich- de prak- geëxperimenteerd met 'gemengde tijk de buschauffeur besliste of een bussen', zwarte passagier in een 'blanke bus' w mocht. Werd hiertegen door blanke komt aan de vooravond Vyachislav Ustinov is de leider ten. Behalve rond Charleroi zouden van de de Russische delegatie, die ook in Belgisch Limburg veel kop- evenals de Amerikaanse afvaardi- pelbazen actief zijn. de gemeenteraad ging als 'waarnemer' de vergade- De regering was al bezig met het ring van Zuidafrika, Cuba en Ango- voorbereiden van wetsvoorstellen. passagiers bezwaar gemaakt, dan massale campagne tegen de apart- la bijwoont. Deze landen confere- Maar nu dit probleem door de zaak- s de chauffeur verplicht de z heidswetgeving. De acties die te reiziger te weren of uit de bus te geweldloos karakter zullen dragen, zetten. Dat laatste zorgde zeker in worden gesteund door de grootste ^MW^WSifbrRealisPicSomdReproducPion KOPENHAGEN (AP/DPA) - De nemarken heeft de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken Gen- scher steun toegezegd voor de West duitse poging een beslissing over modernisering van de NAVO-kern- wapens voor de korte afstand uit te stellen en eerst besprekingen met het Warschaupact te beginnen over vermindering van deze wapens. De regering van de Bondsrepu bliek blijft erbij dat de NAVO pas in 1992 over de definitieve plaatsing van de kernraketten voor de korte afstand (SNF) in Europa moet be slissen. De Westduitse bondskanse lier Kohl zei dit vandaag in een rege ringsverklaring. Genscher verklaarde na afloop van de besprekingen met zijn Deen se ambtgenoot Elleman-Jensen dat hij niet verbaasd was over de Deen se beslissing, "gezien de jarenlange samenwerking tussen Denemarken en Westduitsland". Ellemann-Jensen zei dat het Deense standpunt 'niet wezenlijk' verschilde van dat van de Bondsre publiek. Hij zei tevens dat zijn Noorse collega Stoltenberg hem dinsdagavond telefonisch had laten weten dat ook Noorwegen tegen een onmiddellijk moderniserings- besluit is gekant. Steun Denen in standpunt Bonn over raketten Het Deense ministerie van bui tenlandse zaken liet gisteren in een verklaring weten dat er volgens de Deense regering een duidelijk ver band bestond tussen de huidige conventionele scheefgroei in Euro pa en de aanwezigheid van de kern- raketten voor de korte afstand. Bel gië, Italië, Griekenland en Spanje spraken eveneens hun steun uit voor het Westduitse standpunt inza ke modernisering. De Westduitse regering verdedig de zich gisteren tegen de Ameri kaanse en Britse kritiek als zou haar pleidooi voor onderhandelingen over de korte-afstandswapens een anti-NAVO standpunt inhouden. De VS en Groot-Brittannië lever den scherpe kritiek op de Westduit se oproep zo snel mogeliijk met het Warschaupact te gaan praten over vermindering van korte-afstands wapens, en een besluit over moder nisering i tot en met zaterdag in Kaapstad Steinier weer volop in het heeft minister van sociale zaken Vandenbrande voor snelheid geko zen. En voor een simpele en toch ef fectieve oplossing. Door de hoofd aannemers van bouwprojekten aan sprakelijk te stellen voor de fiscale en sociale verplichtingen van hun onderaannemers, wordt het pro bleem via een omweg aangepakt. In Nederland werkt zo n systeem al enkele jaren naar tevredenheid. Doden na storm in Bangladesh uit te stellen. DACCA (AFP) - Een krachtige tor- Genscher. (foto api nado heeft gisteren in het midden van Bangladesh massale vernielin- De Amerikaanse minister van de- gen aangericht. Daardoor zijn dui- fensie, Cheney, omschreef dergelij- zenden mensen dakloos geraakt en ke onderhandelingen als een 'ge- vonden meer dan 200 mensen de vaarlijke val', en zei dat eventuele dood, zo deelde een regerings vermindering van de kernraketten woordvoerder vanmorgen mee. gevaarlijk zou zijn zolang het War- Vijfentwintig dorpen werden door schaupact nog beschikt over een de tornado getroffen. Een bewoner overmacht aan conventionele zei dat al 37 stoffelijke overschotten strijdkrachten in Europa. De am- zijn gevonden. Het leger is ingezet bassadeurs van de VS in de Europe- om slachtoffers uit het puin te ver se NAVO-landen kregen van het lossen en de doden te bergen. Gis- Amerikaanse ministerie van buiten- teravond woedde in de omgeving landse zaken opdracht het Ameri- van de hoofdstad Dacca ook nog déz^Tpens voorlopig standpunt aan de bondge- een hagelstorm die vijf noten over te brengen. doodde. BRUSSEL - Het was een opmer kelijk gezicht. Maandagmorgen om acht uur kwam voor het gebouw aan het Brusselse De Meeusplein waar de Belgische Staatsveilig heidsdienst zetelt, een kleine kolon- ne auto's tot stilstand. Enkele tien tallen mannen gingen het gebouw binnen, waarin op dat moment pas een handvol ambtenaren aanwezig door Hans de Bruijn Een heuse inval bij de Belgische binnenlandse veiligheidsdienst. Door speurneuzen van de gerechte lijke politie, van de bijzondere op sporingsbrigade van de rijkswacht en van het Hoog Comité van Toe' zicht, een soort ambtenarengerecht. Stuk voor stuk justitieambtenaren die hun opdracht hadden gekregen van minister van justitie Wathelet. Dezelfde minister die ook de baas is van de Staatsveiligheidsdienst. Maar terwijl in Nederland politie en BVD met elkaar samenwerken, is in België eerder sprake van actie ve tegenwerking tussen de diverse opsporingsdiensten. Geen wonder dat het aantal opgeloste misdaden hier zo laag ligt. Bovendien is het land zo langzamerhand gewend ge raakt aan berichten over politie mensen en rijkswachters die be trokken zijn bij min of meer louche zaken. Er gaat geen maand voorbij of er komt wel een politieman in op spraak. Daarom heerste er in België wei nig verbazing over het optreden van de gerechtelijke politie. Bovendien doen in België al geruime tijd aller lei verhalen de ronde over de ge heimzinnige activiteiten van de 150 jaar oude Staatsveiligheidsdienst. De minister van justitie is wel de baas, maar niets verplicht de agen ten van de dienst om hem ook volle dig op de hoogte te houden waar mee zij bezig zijn. Integendeel, zo lijkt het soms. Als alle verhalen waar zijn, dan zouden heel wat (ho ge) ambtenaren van de Staatsveilig heid van die vrijheid volop gebruik gemaakt hebben. De inval onder leiding van onder zoeksrechter Hennart uit Nijvel was in eerste instantie bedoeld om er achter te komen of de dienst betrok ken is bij de moord op de wapen handelaar Mendez, in januari van 1986. Van die moord werd ene Bouhouche verdacht, een voormali ge rijkswachter. Een maatje van die Bouhouche was de privé-detective Beyer, ook al een ex-rijkswachter. Beide verkeren in het extreem rechtse milieu in België. Bouhouche werd twee jaar gele den opgepakt, maar moest weer worden vrijgelaten. Beyer verklaar de echter dat beiden na hun ontslag bij de rijkswacht hadden gewerkt voor de Staatsveiligheid. De sug gestie was dat die ook achter de moord op Mendez zat. Het was niet de eerste keer dat de dienst in opspraak kwam. In 1984 publiceerde de krant De Morgen een nota van de Staatsveiligheid over de activiteiten van baron Be- noit de Bonvoison, die toen nog lid van de Waalse christendemocrati sche PSC was. De Bonvoisin zou er extreem-rechtse contacten op na houden. De baron was woedend en begon een campagne tegen de grote baas van de dienst, Raes. De Staats veiligheid zou contacten onderhou den met de KGB en infiltreren in rechtse clubs. Veel bewijzen kon De Bonvoison niet geven. Maar wel werd duidelijk dat de dienst inderdaad mensen had in de extreem-rechtse, neo- na zistische organisatie Westland New Post. Een van die 'spionnen' was ene commissaris Smets. Maar Smets maakte er tegenover de WNP geen geheim van wie hij was. Hij ging zo in zijn rol op dat hij de WNP- militanten les gaf in schieten en het uitvoeren van allerlei acties. De WNP maakte van zijn tips dankbaar gebruik. Smets was kennelijk zelf in ex- treem-rechts vaarwater terecht ge komen. Hoewel collega's van Smets hem publiekelijk afvielen, werd hem door zijn chef Raes en de toen malige liberale minister van justitie Gol de hand boven het hoofd ge houden. Al gauw rees de verdenking dat fi guren bij de Staatsveiligheid met extreem-rechts onder een hoedje speelden. Een beschuldiging die dus later ook door Bouhouche en Beyer werd herhaald. Van de dienst zelf kwam nooit een reactie, nooit een ontkenning. Ook was er de nooit opgehelderde dood van WNP- leider Latinus in 1984. Latinus werd opgehangen aangetroffen, maar al gemeen wordt aangenomen dat hij is vermoord. Door de Staatsveilig heid, vragen velen zich nu weer afi De wapenhandelaar Mendez, ook al een bekende in extreem-rechtse kring, zou zijn vermoord, omdat hij teveel wist. Pijnlijker is dat de naam van Bouhouche ook herhaaldelijk is genoemd in verband met de be ruchte moordenaars van de Bende van Nijvel. Wie achter die bende zit ten is nog steeds onbekend. Maar er is vaak beweerd dat de Bende be stond uit extreem-rechtse figuren die Belgie wilden destabiliseren, met als doel het vestigen van een rechts autoritair regime. De band was gauw gelegd. En dan was er de ex-gevangenis directeur Bultot, die in 1986 naar Paraguay vluchtte toen hij werd ge zocht wegens de moord op Mendez en zijn betrokkenheid bij andere aanslagen en fraudegevallen. Bultot zei dat achter dit alles de Staatsvei ligheid zat. De klap op de vuurpijl kwam twee weken geleden. Voor de spe ciale parlementaire commissie, die na de aanslagen van de de Bende van Nijvel en de CCC-bommenter- reur werd ingesteld om het bandi tisme in België te onderzoeken Daar verklaarde de Brusselse on derzoeksrechter Lyna dat zij bij haar onderzoek naar de activiteiten van de Westland New Post gewoon werd tegengewerkt door de Staats veiligheid, en door hoofd Albert Raes in het bijzonder. De parlementscommissie had al geklaagd, omdat de administrateur- generaal Raes eerst niet voor de commissie wilde getuigen en uit eindelijk wel verscheen maar bot weg weigerde op vrijwel alle vragen van de kamerleden antwoord te ge ven. Dat was voor PSC-minister Wathelet, die bekend staat als een zeer integer politicus, voldoende aanleiding om zijn goedkeuring te geven aan een onderzoek naar de handel en wandel van de Staatsvei ligheid. En naar die van Raes in het bijzonder. De vraag is nu of ambtenaren van de Staatsveiligheid echt zo dom zijn geweest om bewijsmateriaal dat hen in verband zou kunnen bren gen met moorden en aanslagen van extreem-rechts, gewoon in de laden van hun bureaus of kasten te bewa-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5