Gemeente Valkenburg wanbeheer verweten Keukenhofs 300.000ste bus in bestaan Rijnoord achter plannen provincie Vrachtwagen het schip in Hyva onderneming van het jaar PAGINA 18 REGIO Bewoners gemeentewoningen Idagen huisbaas aan VALKENBURG Bewoners van de flat aan de Frankenburg in Valkenburg beschuldi gen het gemeentebestuur als huiseigenaar van wanbeheer. Er wordt op grote schaal ge klaagd over achterstallig onderhoud, het niet of veel te laat uitvoeren van noodzakelijke reparaties en pure willekeur bij de behandeling van huurders. Er is inmiddels een flatraad opgericht die alle problemen op een rijtje gaat zetten. Als gevolg van de slechte staat van onderhoud hebben veel bewoners zelf hun woningen op een aantal punten verbeterd. Onder deze groep is grote onrust ontstaan nu de gemeente onlangs twee voormalige huurders heeft gesommeerd hun flat na het afdragen van de sleutel weer in de oorspronkelijke staat te- rug te brengen. De Valkenburgse A. Imthorn werd een rekening van 13.000 gulden in het vooruitzicht ge steld als zij niet voor 1 mei de geëis te aanpassingen zou verrichten. Zij heeft inmiddels een advocaat in de genomen. ze week tijdens een rondgang langs de bewoners een groot klachten twintig jaar oude i van bewoners. "De mensen die klandestien verbeteringen aan de woningen aanbrengen, beseffen tal huizen verzameld. "De meeste niet altijd dat die verbeteringen problemen spelen al tien jaar", telt Koopman. Hij noemt band schimmelvorming ii kamers, niet sluitende ramen, >ldoende ventilatie in keuken de huiseigenaar weieens i der gelukkig uitpakken. Zo zijn er de slaap- bijvoorbeeld betimmeringen aan- men, on- gebracht waarachter zich allerlei losse elektriciteitsdraden bevon- douche, een lekkende voorgevel, den, waardoor wij weer problemen loszittende balustrades slecht functionerende waardoor de woningen op de bo venste etage niet warm zijn te sto ken. Door het eigen bezit met het energiebedrijf kregen. Ook arming het aanbrengen van plavuizen in een flat levert moeilijkheden op om dat de woning er gehoriger door wordt". In het huurcontract staat volgens Volgens bewoner D.H. Koopman waarlozen, maakt de gemeente zich Vos dat er geen wijzigingen aan de olgens de bewoners schuldig kapitaalvernietiging. Koopm "De bewoners zijn daarvan nu "Iemand die gra- dupe. Niet alleen financieel, ook zoek indienen. Wanneer dat heeft aangebracht hun gezondheid lijdt eronder. Er maal is toegestaan, komt de ge- zijn mensen die als gevolg van tocht en vocht al allerlei lichamelijke klachten hebben". Veel bewoners hebben het vol gens de leden van de flatraad al op ril de gemeente met deze handel wijze het slechte onderhoudsbeleid van de afgelopen jaren afwentelen op de bew nol op zijn i omdat de oude stuclaag naar bene den kwam, moet nu tegen hoge kos ten de muren weer glad maken. Het zelfde geldt voor mensen die bij voorbeeld oude tegeltjes hebben vervangen of maatregelen hebben genomen tegen tocht of vochtover- last", aldus Koopman. De gemeente zou volgens de Val kenburger alleen op een dergelijke jaren wachten op de uitvoering manier kunnen reageren als er de afgelopen jaren niets aan het het on derhoudsbeleid had ontbroken. Hij voegt daaraan toe dat er bij het ac cepteren van de meeste flatwonin- zijn ingevoerd. "Als gen door hun huidige bew woningen mogen worden aange bracht. "Als mensen dat toch 1 de len, moeten ze een schriftelijk i meente daar ook niet op terug". Over de slechte staat van onder houd komen verder nauwelijks klachten binnen bij de huurcom- Wethouder Vos: "En als 2 de bel te trekken. noodzakelijke reparaties". Om die reden wordt ook nauwelijks dagmiddag melding maken verkeerde. "Hoe kan de gemeente pen met dan nu weten wat de 'oude staat' van een dergelijke woning is?", vraagt Koopman zich af. Rekening Ook bij het inleveren van de sleutel door eei> huurder die de woning gaat verlaten, is in de meeste geval len geen sprake geweest van het maken van een 'opnamestaat' Koopman: "Het is gebruikelijk dat de opzichter met de betreffende be woner een rondgang door het huis maakt om te bekijken hoe de wo ning eruit ziet. Ik weet echter van geen enkel geval waarin dat ook is gebeurd. Bij de twee mensen die nu een flinke rekening kregen gepre senteerd, is pas achteraf vastgesteld wat er moest gebeuren". Door deze handelwijze zeggen de bewoners niet meer te weten waar ze aan toe zijn. "Welke verbeterin gen wel en welke niet door de ge meente worden geaccepteerd, is volstrek onduidelijk", meent Val kenburg C.J. van der Noort. "Die willekeur is de afgelopen periode ders namelijk ook aan de dag gelegd als bewoners aan de opzichter vroegen toilet, wordt of ze bepaalde veranderingen ze maar tot i mochten uitvoeren. Wat de één niet mocht, mocht de ander weer wel". Ook voor de vergoedingen die het woningbedrijf voor bepaalde aan passingen aan de bewoners ver strekte, werd volgens de vertegen woordigers van de flatraad met ver schillende maten gemeten. "Er is sprake van rechtsongelijkheid", der M.J. Vos meent bewoner Koopman. Schimmelvorming De vertegenwoordigers van^le fla traad hebben aan het begin van de- glashard gezegd dat ze maar tot na het weekeinde moé ten wachten", aldus Van der Noort. "Dan leer je het op een gegeven mo ment wel af om te klagen en ga je zelf je zaakjes regelen". Slapende automobilist NIEUW-VENNEP - Een 55-jarige inwoner van Nieuw-Vennep heeft gisteren een rijverbod van 12 uur gekregen omndat hij voor een ver keerslicht op de Hoofdweg-westzij- het gemeentelijk woning- de in zijn personenauto zat te sla- bedrijf verantwoordelijke wethou- pen. De politie was gewaarschuwd vijst dè scherpe kri- door automobilisten dat de man in Behandeling tiek van de bew Aan de flat wordt volgens hem 'redelijk onder houd' gepleegd en er is geen sprake onrechtmatige behandeling de de bestuurder een rijverbod op. Keukenhof begroette gisteren de 300.000ste autobus. Links ir. Henk van Os. voorzitter i )an Keukenhof en naast hem directeur Dolf Beuk van het Noordwijkse vervoerbedrijf. de klachten bij de worden ingediend, worden ze niet velijks gehoneerd. Daaruit gegeveni gemeente "Dat heeft in de praktijk toch geen blijkt wel dat wij onze taak als enkel effect. Er zijn mensen die al ningbeheerder niet slecht uitoefe- uitvoerine van nen". De flat aan de Frankenburg staat volgens Vos overigens wel op de •ordt gepleegd. "Dat gebeurt meestal in de periode tussen 20 en 25 jaar na de bouw. Maar ik bestrijd dat er momenteel sprake is van een overstroming van het onmogelijke situatie". LISSE - Het was giste ren weer een hoogtijdag op de Keukenhof in Lis- se. Rond elf uur gister morgen reed de 300.000ste autobus in het bestaan van de Keuken hof het parkeerterrein van de bloemententoon stelling op. Het was een bus van Beuk uit Noord- wijk, die een gezelschap dames van de afdeling Hilversum van de Vereni ging van Huisv: naar Lisse bracht. De bus werd versierd met slingers en de dames kregen in het Keukenhof restaurant koffie met ge bak en champagne aange boden. Overigens is de Noordwijkse firma een van de trouwste klanten van Keukenhof. Beuk brengt al sinds het begin in 1949 bezoekers naar Lisse. Het busvervoer naar Keukenhof neemt nog steeds een grote plaats in. Vijftig procent van het to tale aantal bezoekers komt jaarlijks met de autobus naar Lisse. Ove rigens boekte de bloe mentuin afgelopen zater dag een nieuw record met 1057 autobussen op één dag. Inmiddels hebben dit jaar alweer 375.000 bezoe- jaren. kers een kijkje genomen in de voormalige kruiden tuin van Jacoba ,van Beieren. Opmerkelijk is dat ten opzichte van an derejaren het particuliere bezoek wat achterblijft. Daarentegen komen er wat meer bussen naar Keukenhof. Met 350.000 bezoekers ligt de bloe mentuin 'op schema' ten opzichte van voorgaande Oproep in krant na bedreiging Alphens jongetje ALPHEN AAN DEN RIJN - "Drie jongens (12 jaar) hebben onder dreigementen onze zoon (7 jaar) zijn crossfiets afgepakt in de omgeving van winkelcen trum Ridderhof. Wie kan fiets terugbezorgen?" Met deze oproep heeft de moeder van het Alphense jonge tje Meindert Hart geprobeerd meer inlichtingen over deze 'verontrustende gebeurtenis' te verkrijgen. De fiets is inmiddels terecht maar het 7-jarige Alp hense jongetje heeft na de drei gementen de schrik in de benen en fietst niet meer rustig naar de basisschool De Hoeksteen aan de Schelfhorst. De moeder was dermate ge schrokken door het voorval dat zij op eigen gelegenheid pro beerde de fiets en ook de daders op te sporen. Zij plaatste daar toe een kleine advertentie in de ze krant alvorens persoonlijk aangifte by de politie te doen. "Er kwamen helemaal geen reacties", aldus Hart. "De politie meldde bij navraag dat de cross- fiets de volgende dag was ge vonden aan het Loevestein. Daarom heb ik geen aangifte "Maar ik hou mijn hart vast dat zoiets weer gebeurt. Het was in feite een soort beroving. Twee weken geleden las ik in de krant dat een andere jongen iets der gelijks is overkomen: zijn fiets en walkman werden afgepakt. Ik vind dat een beangstigende ontwikkeling. Bij een volgende keer stap ik onmiddellijk naar de politie". i Hornstra 'o "De pro- i fusie tussen Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoordbestuur noemt de uitlatin- uit Het ziekenhuisplan van de pro- gen vincie Zuid-Holland kan wor den gezien als 'een erkenning van het standpunt van het i_ «-Cl wei we invulling uamvmi. i-»ie v_ic ecu uaoiotuigfc'arwvci vuui Rijnoordpersoneel in de be- moet door bejde ziekenhuizen zelf Rijnoord wil behouden. "Wij willen de fusie met worden gegeven". het Sint Elisabeth Ziekenhuis mag dan de voorkeur uitspre- Leiderdorp (EZL). In een toelich- fusie tussen EZL en ting heeft gedeputeerde W. Aalbers gistermiddag gezegd dat de provin- basiszorgpakket ken Rijnoord, in het plan staat geen let- de invulling daarvan. Die sprekingen het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp (EZL) betreft. De mening van Hornstra wordt Dat zegt de woordvoerster van gedeeld door de woordvoerster de medische staf, H, Hornstra- ht*. verplegend personeel, M. Op- geen short-stay-ziekenhuis van Rijnoord maken", aldus Aalbers. Op het plan van de provincie het aantal bedden terug te brengen van 142 naar 100 (inclusief wiegen 114) wordt door de betrokkenen positief Aan de flat aan de Frankenburg in Valkenburg wordt naar de mening van wethouder M.J. Vos redelijk onderhoud gepleegd. Volgens de deze week opgerichte flatraad denkt een grote meerderheid van de bewoners daar an- Limburg, in .een eerste reactie PatJa- Eerder had het personeel - nn hPt vnnrnntwprn van hpt zip een verklarinê gesteld dat fusiepro- gereageerd. "Die getallen varieren op net voorontwerp van net zie- flemen ontstaan wanneer 'de ene steeds. We moeten gewoon afwach- i j ï?1 j1 re£10 Zuid_Hol- partij bijna alles wil houden en ne- ten welk getal er uiteindelijk uit- Boskoop men, maar er niets tegenover wil rolt", aldus Hornstra stellen'. Oppatja: "De provincie NeTaK dat patja noemt het iS3**?fd .octi.i.r loot behoud van Rijnoord De provincie spreekt Snelheidscontroles in Alphen en regio ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor uitlopend op meerdere snelheids controles die gedurende de maand mei in Alphen en omgeving worden gehouden, hield de Alphense poli tie gistermiddag een controle langs de Nieuwkoopseweg, ter hoogte van de Dorpsstraat in Aarlander- veen. In een uur tijd werden 35 au tomobilisten geverbaliseerd. Zij haalden snelheden van 70 tot 100 ki lometer per uur, waar slechts 50 is toegestaan. ontwerp onder de hand. zijn stilstaande auto e de Frankenburg te. De politie constateerde dat de alcohol had gedronken rijk. Het bestuur legt daar onvol doende nadruk op. In het voorberei- dingsbesluit voor de fusie is daar van niets terug te vinden". Om die reden weigerden medi sche staf en ondernemingsraad vo rige week hun handtekening onder het voorbereidingsbesluit te zetten. Directie en bestuur van het EZL be sloten vervolgens tot hetzelfde. WVC heeft als eis gesteld voor het verlengen van de erkenning van Rijnoord dat de besturen van beide stallaties medische staf. De woordvoerster het verplegend personeel, Op- 'aanvaardbaar volgens haar al deed door massaal aantal'. "Daarmee is zeker goed te handtekeningen te zetten voor het draaien". Ook Berntsen zegt 'con tent' te zijn: "In eerdere plannen werd nog het aantal van 75 ge- de voorkeur noemd". BOSKOOP - Het Reyerskoop in gistermiddag tijdens de spits enkele uren afgesloten ge weest voor het verkeer. Oorzaak was een half van de weg gereden vrachtwagen. De bestuurder hier van wilde een vracht grond lossen in een schip. Hij reed te ver achter uit, waardoor hij van de wallekant raakte. Het voertuig zakte deels op het schip, deels in het water. ziekenhuizen de verklaring onder tekenen. De verlenging liep ander halve week-geleden af en is nog niet verlengd. Voorzitter A. Berntsen van het ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bedrijf Hyva, gevestigd aan de On dernemingsweg in Alphen, ontwer- bouwer van hydraulische in- r vrachtwagens, is uit- Gouden moorkop voor bakker uit Venlo NOORDWIJK - Banketbakker G. Lamers uit Venlo heeft gisteren in Huis ter Duin in Noordwijk de Gou- den Moorkop gekregen. Deze prijs in ingesteld door het Gilde van zelf standige banketbakkers De Gulden Smaeck. Lamers kreeg deze prijs omdat hij naar het idee van de jury het beste en lekkerste produkt van de laatste jaren heeft gemaakt. Lamers heeft tien jaar geleden een Zwitsers appeltaartje gemaakt. Inmiddels zijn er de afgelopen jaren bij het gilde 2,5 miljoen van dergelij- ke appeltaartjes verkocht. Ter gele genheid van de uitreiking van de Gouden Moorkop kreeg burge meester Hoffmann van Noordwijk 250 taarten aangeboden, die vervol gens werden geschonken aan socia le instellingen. Na.de uitreiking van de prijs was er nog een demonstratie en een show van binnen het gilde ontwik kelde produkten. Ook was er een optreden van de bekende gooche laar Richard Ross, die tevens de Gouden Moorkop op spectaculaire wijze aan Lamers overhandigde. Banketbakker Lamers met zijn trofee. Rechts v W. Leinwand van het gilde. i hem Richard Ross en Hans van Willigenburg. Links voorzitter geroepen tot onderneming jaar 1988. Die titel werd het bedrijf gistermiddag verleend tijdens de jaarvergadering van de Alphense ondernemersvereniging VOA. Bur gemeester M. Paats reikte de onder scheiding uit aan directeur J. Vaan drager. Hyva is een tien jaar oud bedrijf en werd door de jury unaniem als beste bedrijf van 1988 gekozen. In eigen omgeving heeft de firma niet veel klanten, maar zij functioneert met groepsmaatschappijen in zes andere landen duidelijk als visite kaartje voor Alphen, zo Staat in het juryrapport. Het produkt wordt ver der over de hele wereld in steeds meer landen gebruikt. Deze week nog werd een eerste contract in Zuidkorea afgesloten. Het jaar 1988 was voor het bedrijf zeer succesvol. Ten opzichte van 1987 werd de winst verdubbeld, een winst die werd geïnvesteerd in on derzoek en uitbreiding van de werk gelegenheid. Momenteel heeft het bedrijf 110 personeelsleden. Vorig jaar nam het bedrijf ook zelf de, produktie .ter hand en groeide het ook in sociaal opzicht: er werd een vrouw in de directie opgeno men, wat in ondernemersland nog altijd een zeldzaamheid is. "Kenmerkend voor de sfeer in het bedrijf', aldus het rapport van de jury, "Is verder dat de eerste steen voor bedrijfsuitbreiding niet door een vooraanstaand persoon werd gelegd, maar door de eigen maga- Burgemeester Paats overhandigt de trofee aan Hyva-directeur Vaandra- zijnmeester, die uiteindelijk in het ger. (foto Ben de Bruyn) gebouw komt te werken". In de jury zijn VOA, OMKA, gemeente, kamer de groep nam vijf jaar geleden het jaar'. Vorig jaar (over 1987) viel die i koophandel en de Juniorkamer initiatief tot het uitreiken van de on- eer te beurt aanLtextielsuper Zee- (foto Holvast) vertegenwoordigd. Laatstgenoem- derscheiding 'ondernemer i DONDERDAG 27 APRIL Alphen roeiwestrijden Gebme bij de Hoorn, aanvang 18.30 uur. uitvoering Alphense Gitaristen vereniging en DSS, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Leiden lezing Maharishi Ayur-Veda. aanvang 20.00 uur in hotel Nieuw Minerva. Boommarkt 23, inlichtin gen tel: 01751-77740. lezing: 'Reis door China', door J.J. Alewijn, 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. voorstelling: 'Albatros Aileron', Leidse Schouwburg. literaire avond: Hans Maarten van den Brink intervieuwt Adriaan van Dis, aanvang 20.30 uur in so ciëteit De Burcht. Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw, Beukenschans. klaverjassen en rummykub bij De Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in Frerikshof, Winkelhof. Wassenaar algemene ledenvergadering Historische Vereniging 'Oud Was senaar', aanvang 20.00 uur in het NPB-gebouw, Lange Kerkdam 46. VRIJDAG 28 APRIL Alphen geraniummarkt op parkeer plaats Aarhof. van 10.00 tot 18.00 Ridder, Concvertweg, aanvang 21.00 uur. orgelconcert door Wim van der Panne, aanvang 20.15 uur in de film: 'Something Wild', aan vang 20.30 uur in het Parkfilm huis. Boskoop opening woningcomplex Ha ringkavel door burgemeester Spros om 14.00 uur. vlooienmarkt in de Beurshal, A.P. van Neslaan. van 17.00 tot 22.00 uur. bedrijfsvolleybaltoernooi in de sporthal, Putteriaan, aanvang 19.15 uur. Hazerswoude optreden bands 'Mainstreet' en 'Pretty Sharp', aanvang 20.30 uur in jongerencentrum Stek. Leiden Singelloop ov^r 7 km, start om 19.30 uur bij het Leidsch Dagblad, in kader van Theater Overdag: 'De Gekkengalerij' van Waarden- berg en De Jong. aanvang 14.30 uur in de Leidse Schouwburg. fancy-fair protestants-christelij ke basisschool De Zwaluw, An toinette Kleynstraat (Stevenshof), van 17.00 tot 20.00 uur. wedstrijd klaverjassen (kraken) voor koppels en jokeren, bij VTL, aanvang 20.00 uur in het clubge bouw, Voorschoterweg. bijeenkomst met jubilarissen van de bond Druk en Papier, aan vang 20.00 uur in het Antonius Clubhuis, Lange Mare. Leiderdorp open huis 'Stichting Gecoördi neerd ouderenwerk' met demon stratie alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen, van 15.30 tot 17.30 uur, Burcht pad 7. nationale bridgedrive, Bridge- centrum, -Bernhardstraat, aan vang 19.30 uur. klaverjassen supportersvereni ging RCL, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw De Bloemerd. Oegstgeest Oranje bridgedrive van Oranje vereniging Oegstgeest, aanvang 19.45 uur in Het Witte Huis, Wil- helminapark, aanmelden tel: 155287. Voorschoten opening tentoonstelling werk van Luuk de Jong, om 20.00 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis,

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18