Gemiste kans Sfjji TELEVISIE TOEGELICHT POP Evenwichtig Autobiografisch TV-RUBRIEK Vaderskindje Zeppelin-gevoel Uit het hart MW—BH imiMfflli ^Jn[oIt|a|B5 IN HET WEEKEINDE Kinderdorpen De NCRV besteedt in twee pro gramma's aandacht aan het werk van de stichting SOS-Kinderdor- pen, die zich inzet voor dakloze kinderen in een groot aantal lan den. In de documentaire 'Een plek voor jezelf, gemaakt door Jan Pieter Visser, komt de doel stelling van SOS-Kinderdorpen aan de orde: bouwen aan de toe komst van kinderen, die dreigen onder te gaan in het miljoenenle- ger van daklozen, ontheemden en straatkinderen, (zaterdag, Neder land 1, 18.25 uur). Show 'Sos-wij bouwen een dorp' is het tweede NCRV-programma van de avond dat aandacht besteedt aan dakloze kinderen. Het is een showprogramma, gepresenteerd door Frank Masmeijer, waarin de activiteiten van de stichting SOS- Kinderdorpen voor het voetlicht komen. Aan dit NCRV-program ma werken tientallen bekende Nederlanders mee. Zo ontvangt Frank Masmeijer René Froger en showmaster Jan ten Hoopen. In deze themashow is verder een op treden van het speciaal samenge stelde 'Dinges-koor', dat onder leiding staat van Lous Haasdijk en Edwin Rutten. Zij vormden de afgelopen veertien weken het vaste panel van het programma 'Dinges' waar geld bij elkaar werd gespeeld voor de inrichting van enkele nieuwe huizen van de SOS-kinderdorpen in de Brazi liaanse stad Joao Passoa. (zater dag, Nederland 1, 20.17 uur). Swan, Claudio Brook en Sheree North. De Mexicaanse schilder Francisco Dominquez emigreert samen met zijn vrouw Juanita naar Amerika om daar zijn geluk te beproeven. Zij verwachten dat de schilderkunst van Dominquez hun spoedig rijkdom zal brengen. Alles verloopt echter anders. Jua nita sterft in het kraambed van hun pasgeboren zoon. Ook krijgt hij te horen van de plaatselijke ambtenaar dat hij zijn schilder stijl moet veranderen, aangezien het anders niet tentoongesteld zal worden. Dominquez komt tot de conclusie dat het leven voor hem geen zin meer heeft, (zaterdag, Nederland 2, 22.35 uur). Ontroerparcours In het VARA-televisieprogram- ma 'Het onroerparcours' laat Bart Peeters de omroep(st)ers van vroeger en nu zien. Peeters praat onder andere met Tanja Koen (ooit NCRV), Karin Kraaykamp (vroeger VARA) en Mary Schuur man (ex-TROS) over de glamour van het vak, de teleurstellingen, het taalgebruik, de keuze van kle ding en bloemstukken. Voor de wetenschappelijke on derbouwing zijn te gast: de bloe mist van studio Irene, Maijolein Pattoir (logopediste bij het oplei dingsinstituut van de Nederland se omroep) en de heren Doorn bosch en Wolfers van de Universi teit van Nijmegen die een onder zoek doen naar de wijze waarop Opmaat Kraamverzorgster Eline Faerber is te zien in het VRA-programma Werken aan werk. (zondag, Nederland 3,22.10 uur) (foto gpd) Lucas Lindeboom bespeelt' in het NCRV-programma 'Opmaat' het orgel van de Grote of St. Mi- chaëlskerk in Zwolle. Linde boom speelt werken uit het 'Or gan Book' en de 'Suite Medievale' van de componist Jean Langlais. Het grote orgel van de kerk is een beroemd instrument, gebouwd door Arp Schnitger in 1719. De laatste restauratie vond plaats in 1953 en werd uitgevoerd door de Fa. Flentrop. Lindeboom werd in 1977 de vaste organist van de Gro te Kerk. Hij studeerde onder meer aan het stedelijk muziekly- ceum in Zwolle en aan het Rotter dams Conservatorium. Linde boom is naast kerkorganist do cent aan de stedelijke muziek school. (zaterdag, Nederland 1, 23.52 uur). Comedy Speelfilm Veronica brengt 'Only once in a li fetime', een Amerikaanse speel film uit 1978 met in de hoofdrol len Miquel Robelo, Socorro De sterren uit de populaire, door de VPRO uitgezonden comedy 'The young ones' -Rick, Vyvyan en Neil verschijnen opnieuw op de Vpro-televisie. 'Filthy, Rich and Catflap' is de nieuwe zesdeli ge serie waar de komieken ieder weer een grote rol spelen. Rik Mayal is de mislukte ster Richie Rich, die hilarische pogingen on derneemt in de showbizz. Nigel Planner treedt op als Richie's ver lopen agent Filthy Ralph en Ade Edmondson is zijn trouwe volge ling Eddie Catflap. In de eerste aflvering verdenkt Richie op nieuws beluste journa listen van pogingen om, ver momd als melkmannen, bij hem binnen te dringen. Tot overmaat van ramp beweert een vrouwelij ke fan dat Richie de vader van haar kind is. Zijn Eddie en Filthy in staat een schandaal te voorko men en Richie uit de roddelbla den te houden? (zondag, Neder land 2,19.00 uur). het publiek de prestaties van de omroep(st)ers waardeert, (zon dag, Nederland 1,17.05 uur). Capitool HILVERSUM (ANP) - In het NOS-programma Het Capitool (Nederland 3, 12.00 uur) discus siëren zondag vier deskundigen onder leiding van Violet Falken- burg over Zuidafrika, apartheid en ondernemen. Een en ander naar aanleiding van de blokka de van het Shell-laboratorium in Amsterdam. De discussiepartners zijn C. van Lede, voorzitter van het Verbond van Nederlandse On dernemingen (VNO), Jean Pen- ders, CDA-Europarlementariër, J. Verduyn Lunel, wethouder in Den Haag, en .K. de Jonge, anti- apartheidsactivist. ZATERDAG 22 APRIL 1 bijdragen: Paul van der Kooij, Jaap Visser, Herman Joustra, Erna Straatsma Toen de tweede lp van De Dijk voor een rijksdaalder in de bakken stond, schreef de Nederlandstalige groep het nummer 'Uitverkoop'. Een autobiografisch nummer waar in een vertwijfelde popmusicus pla- tenbizz en platenrecensenten de te ring laat krijgen en een meisje van een platenzaak vraagt of hij op de rand van haar bed zijn hele reportoi- re mag laten horen. Het nummer heeft een plaatsje gekregen op de nieuwe plaat van De Dijk, 'Niemand in de stad', en de tekst is - compleet met toelichting - aan de dames en heren recensenten toegestuurd. De reden is duister. De aanstekelijke hitsingle 'Ik kan het niet alleen' schoot vorige week de top-20 binnen en de lp klinkt even wichtig. De Dijk heeft een huismerk vol gedreven rock 'n roll, gevoelige blues en de schorre stem van Huub van der Lubbe, gedreven balance rend tussen hoop en wanhoop. De thema's zijn nietite origineel. In de weinige nummers die niet over vrouwen gaan, zeurt de Dijk over ons zeeklimaat en wie heeft nou nog nooit de stad met een mooie vrouw vergeleken? Gelukkig klinken de teksten overal eerlijk en oprecht en toont de hitsingle dat de groep met weinig woorden veel kan zeggen, zoals de briljante zin 'weinig zon en veel behang'. P.vd.K. Joe Jackson - 'Blaze of glory' (A M> Drie jaar heeft Joe Jackson er over gedaan om zijn studio-lp 'Blaze of glory' vorm te geven. Na een klas siek uitstapje en een tweetal live-al bums levert Jackson een schijf af die de opvolger is van 'Big world'. Veel oude maatjes van Jackson doen mee aan aan 'Blaze of glory', zoals bijvoorbeeld bassist Graham Maby. De band bestaat uit 16 perso nen en heeft een blazerssectie van zes man sterk (waaronder ex-David Bowie saxofonist Steve Elson). Het album telt 12 nummers die volgens Jackson moeten worden gezien als een geheel. De tracks vloeien ook in elkaar over, met slechts een pauze tussen kant 1 en 2 of, op de cd, tus sen nummer 6 en 7. Ook de aard van de songs vormt een geheel. Het eer ste nummer 'Tomorrow's world' is geschreven vanuit het gezichtspunt van een kind en de laatste song 'The human touch' is het verhaal van een veertigjarige. 'Blaze of glory' is zon- Afgelopen donderdag 20 april 1989 was het precies maar dan ook precies honderd jaar geleden dat Adolf Hitler werd geboren. Geen reden voor grootscheepse feestelijkheden, maar wel een ge rede reden om weer eens terug te blikken op de persoon die zich in zo korte tijd zoveel macht ver wierf, en in zo korte tijd zoveel mensen van de aarde wegvaagde. Slechts twaalf jaar duurde zijn beoogde Duizendjarige Rijk, drie jaar korter dan Napoleons dicta torschap van 1799 tot 1815. Er viel dus eigenlijk toch iets te vieren, namelijk het feit dat we niet tot 2033 hoefden te wachten voordat er, op bevel van hogerhand, iets gevierd moest worden. Men kan natuurlijk zeggen: het maakt geen wezenlijk verschil voor de figuur Hitler, of het 20 april 1989 is of 23 september 1991, hij wordt er niet beter of slechter of interessanter door als je hem op de televisie op een andere datum belicht dan uitgerekend op zijn honderdste geboortedag. Ja, als hij nog geleefd had, zoals Willem Drees nog leefde toen hij honderd werd, dan zouden we hem wel even van Jetje hebben gegeven, maar als je alle mijlpalen van zo'n man gaat herdenken (1889, 1933, 1945) dan raak je niet uit- herdacht. We hebben Churchill toch ook niet grootscheeps her dacht op 30 november 1974, zomin als Roosevelt op 30 januari 1982, dus waarom zouden we de 'bad guy' wel herdenken als we het van de 'good guys' niet doen? Maar ja, dat soort data is nu eenmaal bij uitstek geschikt om er even bij stil te staan: 4 mei, 5 mei, 30 april, 25 december, 10 mei, 28 mei, 1 juli, 1 september, ga zo maar door. Zo was ook de 20ste april 1989 een geëigende dag voor een Hitler-programma op de tele visie. Als ik het op Nederland 1 voor het zeggen had gehad dan zou er donderdagavond een to taal Hitlerprogramma zijn uitge zonden. En dan denk ik niet al leen aan een documentaire, zoals die gisteravond van Hans Keiler op Nederland 3 werd uitgezon den. Ik denk ook aan een brede discussie van twee uur zoals die donderdagavond op Duitsland 1 te zien was, met de historicus Se bastian Hajfner, de schrijver Walter Jens en nog enkele anderen (zes man en een meisje). En ik denk aan de Chaplin-film 'The Great Dictator', met Charles Chaplin als Adolf Hitler. En dat ik niet de enige ben die aan deze film denkt bewezen donderdag avond de Duitse zenders N3 en West 3 die deze film allebei, op ver schillende tijdstippen, uitzonden! Ik denk ook aan de film 'Triumph des Willens' van Leni Riefenstahl, of aan haar 'Olympia' over de Spelen van 1936 in Berlijn (reali seert men zich wel dat Adolf Hit ler een jogger zou zijn geweest als dat toen al in de mode was ge weest?). Ook denk ik aan de prachtige Lubitsch-film 'To be or not to be', waarin Hitler figureert, aan een cultureel-literaire discus sie met dr. Lou de Jong, Harry Mulisch, Louis Ferron en Max Nord over 'Mein Kampf, en aan een Hitler-quiz,- of overspeel ik nu mijn hand?... Vroeger had je nog wel zulke thema-avonden, de VPRO was er sterk in, tegenwoordig schijnen ze niet meer 'en vogue' te zijn. Neder land 1,2 en 3 zwegen in elk geval bedremmeld over Hitier op diens 100ste geboortedag, maar hadden dat gemeen met de Belgische en de Britse televisie,- voor zover dat uit de Nederlandse omroepbladen viel op te maken. De Duitse televi sie had donderdagavond op Duitsland 1 die discussie over Hit- Iers invloed op de Duitse en we reldgeschiedenis, en een docu mentaire over de ondergang van de Fuehrer. En dus ook 'De Dicta tor' van Chaplin op West 3 en N3. Wel was er de dag erna, op Neder land 3 'De voorgeschiedenis' van Hans Keiler, een twee uur duren de documentaire over de periode voordat Adolf Hitler het levens licht zag. En op BBC 1 werd gis teravond 'The fatal attraction of Adolf Hitler''uitgezonden, met de Hitler-biograaf Alan Bullock als presentator. De Duitse televisie heeft er dus meer aan gedaan dan de geallieerde televisie,- maar ja, het was dan ook hun bloedeigen Führer, zullen we maar denken! En als compensatie kwamen andere vormen van dictatuur ter sprake in Wim Kayzers indruk- wekkende serie 'Nauwgezet en wanhopig'. Voor wie nu, net als ik, brandend nieuwsgierig is ge worden naar de boeken van de vier heren, kan ik melden dat van de Hongaar Gyorgy Konrad bij Van Gennep Amsterdam de ro mans 'De medeplichtige' (f44,50), 'De bezoeker' (f21,50) en 'Tuin feest' (f48,50). Van Jorge Semp- run is bij Agathon 'De tweede dood van Ramon Mercader' uitge komen, van George Steiner is in het Nederlands alleen zijn Hui- zinga-lezing beschikbaar, en van Gabriel Garcia Marquez is er, denk ik, minstens zoveel in het Ne derlands verschenen als hij in het Spaans heeft geschreven. Te veel om op te noemen dus. der twijfel een sterk autobiogra fisch getint album. Zo handelt de ti telsong over een ten ondergang ge doemde rockster, die zich afvraagt wat de zin van het leven is in de hui dige 'jeugdcultuur'. De kracht van Jacksons twaalfde lp zit 'm weer in de directe, frisse en toch felle manier waarop de songs gebracht worden. 'Me and you' en 'Down to London' zijn perfecte pop songs, 'Acropolis now' is een heer lijk luchtig instrumentaaltje en 'Discipline' is een geslaagd soort Art of Noise-grapje. Het klassieke 'Sentimental thing' valt helaas hele maal uit de toon maar verder is 'Bla ze of glory' liefde op het eerste ge zicht. de ijle en tegelijk krachtige zang van Robert Plant en de onbeholpen, schokkerige soli van Jimmy Page vormden een eenmalige combina tie. Maar met het uitdragen van het Led-Zeppelin-gevoel is natuurlijk niks verkeerd. En dat is nou precies wat de Cult doet op de nieuwste Lp 'Sonic temple'. Slechts af en toe wordt er leentjebuur gespeeld bij Zeppelin, voor het overige wordt het eigen geluid gehandhaafd. Met de voormalige hit 'She sells sanctuary' heeft het weinig meer van doen. Het is allemaal een stuk zwaarder geworden. Een ijzeren Julian Lennon heeft een probleem. Net als andere kinderen-van-be- roemde-oudefs heeft hij zijn succes' te danken aan zijn naam.. Maar na deel van zo'n beroemde pa is dat je er eeuwig mee wordt vergeleken. En de concurrentie met paps kans Julian bij lange na niet aan. Op 'Mr. Jordan' kiest Julian voor de gemakkelijkste weg. Van een ei gen stijl is na twee albums nog steeds geen sprake, en vader John klinkt in alle nummers door. Een nasale stem gecombineerd met vlotte, vrolijk kabbelende" pop songs. Tien gladgestreken num mers waarvan er na het beluisteren van de lp/cd niet een blijft hangen. Getuige de titel van de single, 'Now you're in heaven' lijkt het er op dat Julian los is van zijn vader, maar 'Mr. Jordan' bewijst het tegen deel. E.S. The Cult - 'Sonic Temple' (Beggars Banquet) Van Led Zeppelin kun je beter af blijven. Wie die band probeert te ko piëren brandt onherroepelijk zijn vingers. Plagiaat gedijt niet in dit geval. Het karakteristieke drumge luid van houthakker John Bonham, Joe Jackson: ...direct en fris... gordijn van gitaren, af en toe apen- getrokken door de schelle zang van Ian Astbury. In een tempo waarvan de rechtgeaarde liefhebber van hardrock wordt geacht te smullen: een baggervet. sloom, slepend rit- me. Kortom, de ingrediënten die ook aan de basis lagen van het suc ces van Led Zeppelin. Alleen wan neer het tempo wat wordt opge-1 schroefd, verdwijnt het juiste-ge- voel en verwordt de muziek tot een goedkope geluidsbrij. Gelukkig hebben de slepende nummers"clui- delijk de overhand op deze langspe- ler met ruim vijftig minuten mu ziek. Dat wordt nog wel wat met de Cult. H.J. Tallozen proberen het, slechts wei nigen is het gegeven: muziek ma ken die rechtstreeks uit het hart lijkt te komen. In de meeste geval len is het resultaat potsierlijk, in een enkel geval is het raak. In het geval van Deacon Blue bij voorbeeld. Vijf Schotse mannen en een vrouw weten de gevoelige snaar ,te raken van de luisteraar die het ge hoororgaan openstelt voor zorgvul dig opgebouwde rock met indrin gende zang. De muziek van Deacon Blue is anders dan de doedelzak- kenrock van Big Country of de fraaie bombast van de Simple Minds, twee bekende landgenoten. Het doet een beetje denken aan Pre fab Sprout, maar is wat minde£f ge kunsteld en daardoor meer toégan- kelijk. Het herbergt in elk geval al les wat is meegerold op de new wa-1 ve en de hedendaagse popmuziek verteerbaar maakt. De lijfspreuk van zanger Ricky j Ross, wiens stem soms sterk aan die i van Paul 'cover' Young doet den ken, is: "Je hebt meer kans om men sen te beroeren door hen in het hart te raken dan voor het hoofd te sto ten". Waarvan akte, na aandachtig be- j luisteren van 'When the world knows your name'. Als zij de naam Deacon Blue heeft leren kennen'zal de wereld het gelijk van Ross erken- J.V. kunst. 15. Getorpedeerde sche pen van steen. 16. Vraag wie van de 50 in een beroerde paar da gen zijn. 20. We zetten de schou ders er onder, want eindeloos blijft zij alleen. 21. Afgegeven verf van de goal. 22. De familie gaat een eind om een plant te kopen. 23. Nummer drie ver wordt tot een monster. 27. Gro te mond. 28. Hard lopen tijdens een ziekte. Horizontaal 1. Slaapplaats in de kajuit. 8. Kwam op de grond terecht om de technicus manlijk te doen zijn. 9. Geen stevig lichtpunt en niet serieus. 12. Saar komt an ders achteraan. 13. Zweren dat het gaat kloppen? 14. Zit 'ie in de vuurhaard? Hak er maar in. 17. Een plant voor openbaar vervoer doet onchristelijk aan. 18. Dit mankeert er aan als je niet goed bent. 19. Daar kun je achteraf mee eindigen. 22. Las so. 24. Stroophuis? 25. Twee voorzetsels in een verkeerde tijd. 26. Het voertuig om de bloedweg. 29. Zomerdier als 't er meer zijn. 30. Doden. 31. Ver licht plaatje. Verticaal 2. Een eenheid maakt van de tuin een doofhof. 3. Ruiend om een koor kan toch vrucht afwer pen. 4. Sterk voor een door el kaar lopende sliert, niet alle licht doorlatende. 5. Daar woont een bedorven slet. 6. Als U over de grens kaal wordt, komt er een plant aan te pas. 7. Als 'ie in het diepe water valt krijgt 'ie buikpijn. 10. Ze scheelt het werknemers. 11. In de lucht met allia! ÜlfjF QBD H S 1OIOMpMA|L]P BHBB Q D|bD B [u|r[i|g|h|e1i 3 QH0 i de Leidsch Dag- blad-handdoek zijn: Herman Bos kamp, Fagelstraat 9, 2221 ED Kat wijk aan Zee, J. Seriier, Klimop- zoom 7, 2353 RE Leiderdorp. pe prijs wordt de winnaars toege zonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zan den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Ilillllllilil lil ■W U,..L ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.07 Coulissen. NOS: 19.03 De Samenloop. 23.06 Met het oog op morgen. BRT/KRO: 0.02 Verhalen uit Limburg. 1.02-7.00 Niemandsland. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.04 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.03 KRO's coun try time. 20.00-7.00 Zie radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.04 Driespoor. NCRV: 19.03 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee pop special. 21.03 Elpee- en CD pop; 22.03 Country style. 23.03-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming. 20.00 Nws. KRO: 20.02 KRO-klassiek op zaterdag avond met o.a. Martine Chappuis en Jos van Immerseel, forte-piano. 22.00 Orgelrubriek. 22.20 Laudate. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14. EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-23.00 Zaterdag avonduur. OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- VLOK KATWIJK 09.00-10.00 muziekprogramma met Hans Susan 10.00-11.00 'Informatief', nieuw; en actualiteiten 13.00-14.00'Groeten en verzoe ken', populair verzoekplatenpro- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet bal en duivesport 17.00-18.00'Het overstuur', mu ziekprogramma ZONDAG Radio 1 NOS' elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove Juice Special. AVRO: 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Now's the time. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brandsteder. Radio 2 NOS: elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Rob van Reijn (5). AVRO: 10.30 Muziekmozaïek. 12,02 AVRO muziektheater. 13.02 AVRO's radiojournaal. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Muziek met Meta. 16.30 Kom 's langs in Des Indes. 18.02 Dat zoeken we op... 19.02 Leuterkoek en zandge- NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest, dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Weg wezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en Nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. 18.02 Meer over minder op zondag. VPRO: 19.02 The Groove 22.02 Now's the time. NÖS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brand steder. Radio 4 NOS: 8.00 Nws. NOS: 8.02 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musica Religiosa et Profana. 9.55 Heilige Vader Johannes Chry- sostomus. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Francesca da Rimini, opera van R. Zandonai. 14.00 Concert op de Zondagmiddag: Concertgebouw Orkest met piano. (In pauze: Praten over muziek). 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specia liteiten la carte. 22.00 Kamercon cert: Van barok tot heden in kleine bezetting. 23.00-00.00 Finale. Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te deum laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen Radio 4 NOS: 8.00 Nws. NOS: 8.02 H-Vier. 9.00 Onder de Groene Linde. 9.15 Musica Religiosa et Profana. 9.55 Progr.-overz. 10.00 Nws. KRO: 10.02 De goddelijke liturgie van on ze Heilige Vader Johannes Chry- sostomus. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nws. 13.02 Opera Matinee: Francesca da Rimini, opera van R. Zandonai. 14.00 Concert op de Zondagmiddag: Concertgebouw Orkest met piano. (In pauze: Praten over muziek). 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. TROS: 18.02 Continu Klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specia liteiten la carte. 22.00 Kamercon cert: Van barok tol heden in kleine bezetting. 23.00-00.00 Finale. OMROEP RUNLAND 10.30-11.00 Radio Gezondheid 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- 21^00-22.00 Sportcarrousel MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.04 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. NOS: 7.30 Nws. NCRV: 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen magazine. 12.06 Boer en tuinder. 12.32 Over kopen gesproken. 12.49 Moment. NOS: 12.55 Meded. t.b.v. Land- en Tuinbouw. NCRV: 13.09 Hier en nu. VOO: 14.06 Veronica Nieuws radio. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS' 7.04 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.04-8.15 TROS-Ak- tua). 9.04 TROS Gouden Uren. 11.04 Op Volle Toeren. 12.04 An- dré van Duin. 13.04 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.04 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.04 Met muziek het hele land door. 16.04 Open huis. 16.57 EO-Metterdaad Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 6.02 De Baas van de week. 9.04 Ar beidsvitaminen. 12.04 Hollands Glorie. 14.04 Toppop Radio. 16.04 Toppop twintig. Radio 4 voor 18 uur KRO' 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: NDR Radio Symfonie Or kest met cello. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Cultuur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Sol. Groot Omroep Koor en Radio Filharmonisch orkest. 15.55 KRO- literair: Over poëzie. 16.00 In ant woord op uw schrijven-klassiek. 16.45 Zin in muziek. VARA: 17.00 Werken van Schubert. bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Alternatieve geneeswijzen of kwak zalverij. VARA: 10.00 Factor 5. met om 11.00 Berichten van en over ou deren. NOS: 12.00 Nws. HUM- VERBOND: 12.03 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met om 13.10 Bericht van buiten. STICH TING NEDERLANDSE SCHOOL RADIO: 14.00 Moet je horen... 14.05 Boerenbedrog of boerenslim. 14.25 Radio Driehoog achter. 14.45 Chips die je niet kunt eten. VARA: 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Emslandlager, concentratiekam pen aan de Nederlandse grens. 17.55 Meded. en schippersberich ten. RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersberich-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 40