Provincie dreigt met aanwijzen van stortplaatsen Alkemade weerlegt kritiek Warmond Eerste paal sociëteit De Peuk in juni geslagen Cursus bloemenkweker voor tuindersvrouwen ZATERDAG 22 APRIL 1889 REGIO PAGINA 15 Milieu centraal tijdens discussie in Lisse LISSE Wanneer gemeenten in Zuid-Holland niet meewer ken bij het vinden van plaatsen voor het storten van onder meer rioolzuiveringsslib, zal de pro vincie plaatsen aanwijzen. Het nijpende tekort aan stortplaat sen moet namelijk zo snel mo gelijk worden opgelost. Deze harde boodschap aan de ge meenten deed gedeputeerde J. van der Vlist (milieu) gistermorgen tij dens de jaarvergadering van de Ver eniging van Zuidhollandse Ge meenten in Lisse. De provincie Zuid-Holland komt volgende maand met een nota over de aanleg van nieuwe stortplaatsen. Daarin staat in welke gebieden beslist geen en in welke delen van de provincie wel stortplaatsen kunnen komen. - Het milieu stond gistermorgen centraal bij de vergadering in Lisse. De milieuproblematiek wil Van der Vlist in goede samenwerking met de 101 gemeenten te lijf gaan. Maar wanneer oplossingen er niet goed schiks komen, dan maar kwaad schiks. In dat geval legt de provin cie een en ander de gemeenten op. Zo zal dat ook gaan bij het vinden van nieuwe plaatsen voor het stor ten van zuiveringsslib, baggerspe cie en dergelijke. Als eerste wil Van der Vlist echter stortplaatsen voor slib uit rioolzuiveringsinstallaties aanwijzen. Dat tekort moet zo snel mogelijk worden opgelost. Daarnaast wil de gedeputeerde voor milieu meer bevoegdheden van de provincie Zuid-Holland overhevelen naar de gemeenten. "Zaken als de Wet geluidhinder en bodemsanering moeten de gemeen ten zelf uitvoeren, omdat het daar bij om zaken gaat die alleen betrek king hebben op de gemeente ïelf. Daarnaast onderzoeken we nu wat het gaat kosten om alle controle van bedrijven aan de gemeenten over te laten. Het is het beste wanneer be drijven slechts met één overheid te maken hebben bij milieuzaken", stelde Van der Vlist voor. Bij zaken die meer gemeenten aangaan, is samenwerking volgens de gedeputeerde het sleutelwoord. Het opzetten van een goede milieu dienst is alleen mogelijk wanneer een gemeente minimaal 70.000 in woners heeft. Kleine gemeenten moeten dus samenwerken. In de duin- en bollenstreek is daarmee al op bescheiden schaal begonnen. Nog grotere samenwerkingsgebie den zijn volgens Van der Vlist nood zakelijk voor de verwerking van huisvuil en ander afval. Het nieuwe vuilafvoerbedrijf Zuid-Holland noord is daarvan een voorbeeld. Nu al is Zuid-Holland de provincie waar het grootste gedeelte van het huisvuil wordt verbrand in plaats van gestort. Gefaald "De verschillende overheden moe ten elkaar bij milieuproblemen niet langer de bal toespelen, maar sa menwerken. Tot nu toe hebben, we als overheid op enkele punten ge faald. De afvalstromen zijn niet goed geregeld en de controle daar op ontbrak ook grotendeels, dat blijkt als we de talrijke milieu-affai- Compromis over plaatsing van lichtmasten op terrein SVV VOORHOUT Rond de tennisvel den van de Voorhoutse vereniging SVV worden over enige tijd licht masten geplaatst. De gemeenteraad van Voorhout heeft ingestemd met het voorstel van burgemeester en wethouders om daarvoor medewer king te verlenen. De plaatsing van de masten heeft de afgelopen maanden veel beroe ring teweeg gebracht in het dorp. De plannen van de tennisvereni ging stuitten aanvankelijk op weer stand bij omwonenden die overlast vreesden. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad lieten C. Stof fer van SW en J. Wijnands, zegs man van de omwonenden, weten een compromis te hebben bereikt. Over de inhoud van dat compromis wilden zij nog niets zeggen omdat het nog met de achterban moet wor den doorgesproken. Wijnands en Stoffer hadden er evenwel alle ver trouwen in dat een oplossing in zicht is. res in deze provincie op een rijtje zetten. Affaires als de gifstortplaats in Alphen aan den Rijn en het be drijf Zegwaard uit Delft bewijzen dat we als overheden geen goed zicht hebben op wat er na het opha len met het afval wordt gedaan", gaf Van der Vlist toe. "De boodschap is eenvoudig: milieu moet. Zeker in Zuid-Hol land, waar de milieuproblemen het grootste zijn", hield M.E. Bierman de burgemeesters en wethouders uit de provincie voor. Bierman is in specteur voor de milieuhygiëne in Zuid-Holland. Zij bracht in herin nering dat de inspectie voorheen gericht was op naleving, toezicht van de milieuwetten. Tegenwoor dig wordt de meeste tijd besteed aan het bevorderen van een beter milieubeleid. Er wordt onderzocht of gemeenten wel planmatig te werk gaan, voldoende goede milieu-ambtenaren hebben en ge noeg geld beschikbaar stellen. "Inmiddels hebben 87 van de 101 gemeenten een zogeheten hinder- wetuitvoeringsprogramma (HUP). Dat lijkt veel, maar voor de meeste gemeenten is het in'feite een inhaal- operatie.Voorlopig blijft de situatie nog dat de meeste bedrijven niet over de juiste of helemaal geen milieuvergunningen beschikken. Gelukkig heeft minister Nijpels on langs 50 miljoen gulden extra be schikbaar gesteld voor het aanstel len van milieu-ambtenaren bij ge meenten, maar daarbij is het wel een vereiste dat de gemeenten nau wer samenwerken", aldus Bierman. 'Standpunt grenscorrecties bekend' RIJNSBURG/DEN HAAG - Het 75-jarig jubileum van de bloemenveiling Flora werd gisteravond mas saal gevierd in het Haags Congresgebouw. Voor onge veer 6500 personeelsleden,^wekers, kopers en andere betrokkenen bij de veiling werd in de vijftien zalen van het complex een uitgebreid feestprogramma afge werkt. (foto Dick Hogewoning) VALKENBURG - Als het gemeentebestuur van Val kenburg zich volgende week dinsdag garant stelt voor een lening van 250.000 gulden, kan de eerste paal voor het nieuwe gebouw van sociëteit De Peuk op 9 juni worden geslagen. Dat maakte voorzitter H. Imthorn van De Peuk bekend tijdens de ledenvergadering van de. sociëteit. Het nieuwe onderkomen wordt gebouwd aan het Recreatiepad in het Rijndorp. De Valkenburgse sociëteit stelde al in 1984 een com missie in die moest bekijken of nieuwbouw haalbaar was. "Al driejaar verkondig ik nu tijdens algemene le denvergaderingen dat we kunnen gaan bouwen", al dus Imthorn, "maar eindelijk is het nu dan zover". De voorzitter noemde de uitvoering van het huidige plan een mijlpaal in de geschiedenis van de sociëteit. De Peuk krijgt volgens hem een onderkomen 'dat klinkt als een klok'. "Dat is mogelijk dank zij de mede werking en inzet van alle soosleden". Uit het financieel overzicht dat aan de ledenverga dering werd gepresenteerd, bleek dat de vereniging in de afgelopen jaren een flinke financiële reserve heeft opgebouwd. ALKEMADE - Alkemade is niet ondersteboven van de kri tiek van Warmond dat de ge meente eenzijdige pogingen on derneemt de Boterhuis- en Zw- eilandpolder in handen te krij gen. Zij meent zelfs dat deze kri tiek geheel misplaatst is omdat Alkemade in het verleden nooit een geheim heeft gemaakt van haar standpunt over de grenscorrecties. In een ontwerp-antwoordbrief waarover de gemeenteraad zich maandag moet uitspreken, wordt verwezen naar de Alkemadese raadsstukken over dit onderwerp. Warmond krijgt deze maandelijks toegezonden. De kritiek van Warmond richt zich met name op het feit dat zij nie^* •is ingelicht over de acties van Alke# made, zoals in februari van dit jaar toen deze gemeente tijdens een hoorzitting van de vaste Kamer commissie over de op handen zijn de gemeentelijke herindeling be toogde dat genoemde gebieden be ter bij Alkemade passen. Warmond noemt dit in een boze brief aan Alkemade 'brutaal' en 'onfatsoen lijk'. Vooraf had overleg moeten worden gepleegd. Alkemade zegt nu echter in een reactie: "Wij ver mogen niet in te zien dat het naar voren brengen van een bij u beken de opvatting in de nog steeds niet afgeronde procedure brutaal dan wel onfatsoenlijk zou zijn". Alkemade meent bovendien dat Warmond wel degelijk is betrokken bij de discussie over de herindeling. Dit omdat Warmond bij de kamer commissie haar bezwaren tegen de grenscorrecties heeft uiteengezet. Die bezwaren zijn onder meer een derving in woonforensenbelasting, de functie van Warmond als recrea- De echtgenote van een kweker speelt tegenwoordig een belangrijke rol in het tuinbouwbedrijf. Ze werkt niet al leen mee, maar heeft ook vaak een belangrijke stem als er moet worden geïnvesteerd. "Het is dan uitermate ple zierig als er over bepaalde zaken kan worden meege dacht en meebeslist op basis van gedegen kennis van het vak. Bij een deel van de tuindersvrouwen is die kennis aanwezig, maar er is ook een groep die er veel minder van af weet. Vandaar dat wij in september met een twee jarige cursus voor tuindersvrouwen beginnen, waarmee zij zich kunnen ontwikkelen tot volwaardige partners in de bedrijfsvoering". Dat zegt adjunct-directeur J.J. Hoek van de Christelijke Tuin bouw- en Handelsschool in Rijns burg. Half september begint op de schooi in het bloemendijrp e officiële vakopleiding voor tuin dersvrouwen. Aan het eind de tweejarige opleiding wordt afgelegd, dat bij goed gevolg recht geeft op het diploma 'vakbekwaam bloemenkweker'. Het eerste jaar wordt afgesloten met een tussentijds examen, waarbij de cursisten een certifi caat kunnen halen. Voor hét schooljaar is bewust gekozen voor de periode van sep tember tot half maart. Tijdens de drukke voorjaarsmaanden kun nen de vrouwen dan ongehinderd aan de slag op het eigen bedrijf. In de schoolvakanties is er ook geen cursus. Indien gêwenst kan er een regeling worden getroffen voor kinderopvang tijdens'de schoolu ren. Het huiswerk is tot een mini mum beperkt en kost een cursist ongeveer drie uur per week. Rijnsburg is een van de vier tuinbouwscholen in ons land waar een dergelijke cursus wordt gegeven. De andere opleidingen worden gegeven in het Brabantse Vught en Andel en ip Naaldwijk in het Westland. De cursus is min of meet een vervolg op een vorig jaar gehouden korte opleiding van 18 lessen op dezelfde school. Het initiatief hiervoor was afkom stig van Jac. Vianen, oud-voorzit ter van de veiling Flora in Rijns burg. "Vianen is voor veel mensen uit het vak een klankbord en geldt binnen de kwekerswereld als een 'wijze man'. Hij signaleerde dat het inzicht van de echtgenote van de kweker in de bedrijfsvoering onvoldoende was of in elk geval verder kan worden verdiept. Dat was mogelijk door deze vrouwen parate kennis over de bedrijfseco nomische kanten van het bedrijf bij te brengen", legt Hoek het ont staan van de cursus uit. De 19 vrouwen die vorig jaar aan de cursus deelnamen, waren volgens Hoek enthousiast over wat zij in die paar maanden heb ben opgestoken. Een deel vond het na de cursus voldoende om even te hebben 'gesnuffeld' aan wat er óp dit moment allemaal in de tuinbouw te*koop is, maar an deren wilden veel meer. Hoek: "Vandaar dat wij hebben beslo ten om er een tweejarige cursus van te maken". Inmiddels hebben zich al weer 20 deelnemers voor de nieuwe cursus opgegeven. De cursisten komen niet alleen uit Rijnsburg, maar ook uit de kop van Noord- Holland, zoals bijvoorbeeld Heer- hugowaard, Aalsmeer en de Veen- en Aarstreek, "Daaraan merkje dat er veel behoefte is aan een dergelijke cursus en dat de vrouwen er heel wat voor over hebben om mee te doen. Tenslot te is het geen eenvoudige opgave om 's morgens vanuit de kop van Noord-Holland naar Rijnsburg te komen", aldus Hoek. In de opleiding ligt het accent op het zogenaamd 'werkend le ren'. De praktijk is het uitgangs punt en vormt de basis van de op leiding. De praktijktijd brengen de cursisten door in het eigen be drijf. Zo valt de opleiding samen met het werk dat de deelnemers toch al op de kwekerij verrichten. Een dag in de week moeten de vrouwen naar school. Daar wordt zowel aandacht besteed aan het praktische gedeelte van het vak als aan de theorie. Het gaat om lessen die het werk op het bedrijf ondersteunen en aanvullen. Adjunct-directeur J.J. Hoek: "De opzet i bedrijf kunnen gebruiken". Tijdens de cursus wordt aan tal van zaken aandacht besteed, zoals bedrijfsvoering, bodemkun de, bemesting en gewasbescher ming. Daarnaast worden enkele teelten behandeld, waarbij voor de cursisten de teelt van het eigen bedrijf centraal staat. Ook zal aan dacht worden besteed aan allerlei toepassingen van de computer in de tuinbouw. Tevens worden er excursies gemaakt naar verwante en anderssoortige bedrijven. In het cursusjaar staat ook een' - niet verplichte werkweek op de Centrale School voor Tuinbouw techniek op het programma. Hoe het schema voor het ko mend jaar er uit gaat zien kan Hoek nog niet zeggen. Het leer plan wordt in overleg met de cur sisten samengesteld. "De één wil wellicht meer aandacht voor de teelttechnische kant en de ander wil meer weten over het manage ment en de bedrijfsvoering van de tuinderij. Ik denk dat wij daar samen met de cursisten wel uit komen. Duidelijk is dat zij een be hoorlijke inbreng hebben en de situatie op het eigen bedrijf daar bij erg belangrijk is", merkt Hoek op. "Tenslotte is het de opzet dat de vrouwen kennis opdoen waar van zij later in het bedrijf de vruchten kunnen plukken". In principe moeten de deelne mers een lagere beroepsopleiding hebben. "Maar er zijn voldoende ontheffingen mogelijk en daar zal zeker gebruikt van worden ge maakt. Je moet niet vergeten dat er vrouwen bij zitten die ongeveer 20 jaar praktijkervaring hebben en dan heb je naar ons idee vol doende kennis vergaard om op de school aan de slag te kunnen. Uit eindelijk is de praktijk in dit ge val een niet geringe leermeester". De meeste deelnemers aan de cursus hebben een sterke band met de tuinbouw. "Vaak hebben ze al op het bedrijf van de ouders gewerkt en zijn ze later overge stapt in de tuinderij van de echt genoot. Maar bij de deelnemers die in september aan de slag gaan zit bijvoorbeeld ook een voorma lige stewardess die met een tuin der is getrouwd en nu haar kennis van de kwekerswereld wil verbre den", zegt Hoek. "Zo zijn er nog wel meer voorbeelden te geven die het 'vak' zijn gerold". De motivatie om aan de cursus mee te doen is heel verschillend. Hoek: "De jon gere vrouwen kiezen bewust voor deze opleiding en dan merk je dat ze bij de bedrijfsvoering nu al naast hun man staan. Die hebben daarbij ook al een behoorlijke vinger in de pap. Zij zijn er dan ook op uit om hun mogelijkheden te vergroten. Anders is het bij de wat oudere vrouwen. Die maken als het ware gebruik van de twee de kans die nu wordt geboden omdat ze eerder niet de mogelijk heid hebben gehad om wat te le ren. Ook dat is een bewuste keu ze, maar vanuit een geheel andere invalshoek". Bij het overleg over de nieuwe cursus is ook uitgegaan van de er varingen die zijn opgedaan bij an dere tuinbouwscholen. "Van col lega's in het Westland hoorde ik bijvoorbeeld dat zij uitermate po sitieve ervaringen hebben. De vrouwen zijn enorm leergierig en ze steken elkaar aan. Zoals in An del waar uit een straat met 15 kwekers zich 13 vrouwen voor de cursus hebben opgegeven": De kosten voor de cursus be dragen ongeveer 700 gulden. Daarvan is ongeveer 335 gulden schoolgeld en de rest wordt direct besteed aan de kosten voor de cursus. In tegenstelling tot de cursus van vorig jaar is de huidige tweejarige opleiding wel goedge keurd door het rijk. "Dat geeft de ze cursus uiteraard ook veel meer status", zegt Hoek. Omdat de cursus opleidt tot een officieel rijksexamen worden de deelnemers in de twee'jaar bege leid door zogenaamde consulen ten. Zij bezoeken de cursisten op het bedrijf en zijn er ook om de deelnemers bij te staan en eventu ele problemen op te lossen", zegt Hoek. KEES VAN KUILENBURG tie- en watersportgemeente en de tevredenheid van de bevolking over de huidige situatie. Alkemade zegt daarover wel te willen praten met Warmond. "Ken nelijk is een zakelijke discussie met u over deze kwestie moeilijk te voe ren, maar wij blijven daartoe be reid". Al in een eerder stadium, ja nuari 1987, hebben de colleges van beide gemeenten rond de tafel geze ten om de scherpste kantjes van dit meningsverschil af te vijlen. Het be stuur van de plaatselijke CDA-afde- ling heeft twee jaar geleden afzon derlijk bij de Tweede Kamer aange drongen op grenswijziging. Ook an dere gemeenteraadsfracties hebben toegezegd zich bij hun Haagse colle ga's sterk te maken voor deze ge biedsuitbreiding. Het uiteindelijke oordeel over dit grensconflict wordt te zijner tijd ge veld door dé Tweede Kamer. Oranjehuis centraal bij expo in Noordwijk NOORDWIJK - Het Oranjehuis staat centraal bij een expositie die zaterdag in Noordwijk begint. De collectie is te zien in 'Moby Dick' aan de Schoolstraat 31. Een groot gedeelte van de uitgebreide collec tie vorstenhuis is afkomstig uit de verzameling van mevrouw R. Cra- ma-De la Bije uit Noordwijk. De opening van de Oranje-expositie is zaterdag om 11.00 uur. De tentoon stelling duurt tot en met 29 april. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris e za 8 uur tot zo 81 Schiekade 16, tel: 121641. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, Plantsoen 91. tel: 125096. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen. Rus. Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Driftstraat 49a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Vlasveld, tel: 149298. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Muysenbergh, de Sitterlaan 18. tel: 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11. tel: 125245. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: R.E. J.G. Zaaijer, R.P- .Geerlingspad 11, tel: 316008. zo 8 uur tot 24 uur: M. Horn, Zocherstraat 1, tel: 766123. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Harmsen, tel: 769563. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein. Robijn straat 2b, tel: 720936. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: O. Du Ry, Vlaskamp 16, tel: 891100; zo: R. van Velzen, Heelblaadjespad 10. tel: 891100; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12,30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van zè8 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan. Oranjelaan 26, tel: 17Ó605. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Wassenaar za: mevr. I.C. Spelt, tel: 11844. Van Groene- veltlaan 17; zo: J. Huls, tel: 13027, Hofcamp- van de Zoeterwoudse hyisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge- n 6, Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten. tel: 01717-2525. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar B. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, tel: 15535. ZATERDAG 22 APRIL Leiden open dag bij ziekenomroep AZL 'De vrije Lijn', t.g.v. 30-jarig Rijnsburgerweg. open dag Diaconessenhuis, O.a. operatieafdeling, P.A.Iabora- torium, afd. radiologie en de gal steenvergruizer, van 10.00 tot 15.00 uur. Houtlaan. voorstelling: 'Kritiek', door De Faktorij, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cleveringaplaats. uitvoering: 'Hiroshima, mon amour', door Toneelgroep Imperi um, aanvang 20.30 uur in het Mi cro-Theater, Oude Vest. Leiderdorp portretten tekenen door snelte kenaar Wout Koster, van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek. expositie en verkoop van olie verfschilderijen, van 10.00 tot 17.00 uur in de Muzenhof. Voorschoten jaarlijkse schaaksimultaan in het Lucas College, Van Beetho- venlaan, aanvang 13.30 uur. Fancy Fair met rommelmarkt .b.v. nieuw aan te schaffen rol- toelbus, van 11.00 tot 17.00 uur i Mariënhaven, Mgr. Aengenent- Wassenaar voorstelling: 'Stuur me geen bloemen', door toneelvereniging Mimicri, aanvang 20.15 uur in Cul tureel Centrum Warenar, Kerk- optreden Duitse hardrockband 'Morgan Le Fay', aanvang 21.00 uur in Tent, Van Zuylen van Nije- veltstraat. Zoeterwoude in kader van de landelijke bi bliotheekdag: demonstraties teke nen, boekbinden en zijde beschil deren in de bibliotheek. concert St. Jans fanfare met optreden van het leerlingenorkest en de Egelënder Kapel in het Mu ziekcentrum, Schenkelweg. ZONDAG 23 APRIL Leiden kaart- ziekvereniging De Burcht, uur in het pand Aalmarkt 9. voetbalwedstrijd tussen pop muzikanten en kroegbazen, aan vang 14.00 uur op het terrein Sleutels, Voorschoterweg, na af loop optreden The Crippled Wal ter's Blues Session Band. film: 'De beschilderde vracht wagen', over een tocht van Kabul naar de Bamiyam vallei (Afgani- stan), aanvang 15.00 uur, Rijks museum voor Volkenkunde. uitvoering: Tobiasspel' door le den en vrienden van de Christen gemeenschap in De Vrije school Mareland. Maresingel 19, aan vang 20.00 uur. Evensong, verzorgd door de Leidse Cantorij olv Joop Brons, aanvang 19.00 uur in de Hoog landse kerk. Leiderdorp beginnersproef voor maneger- uiters, van 13.30 tot 18.00 uur in Manege Uethorp, De Bloemerd. weidevogelexcursie IVN-Lei- den, starl om 18.00 uur. met de fiets, op de parkeerplaats van de LOI, Leidsedreef. Voorschoten landgoederen-wandeling IVN op het terrein van Kasteel Duiven voorde, verzamelen om 14.00 uur bij het loket. Warmond session olv Dolf del Prado, van 15.00 tot 19.00 uur in Boerderij laan. jaarlijkse muziekmiddag ver zorgd door de Streekmuziek- school, 14.30 uur in Cultureel Centrum Warenar, Kerkstraat. Bachconcert door organiste Zoeterwoude concert in de serie 'Dorpskerk middagen', door orkest Camerata '54 oiv Peter Greve, aanvang 14.30 uur in de Dorpskerk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15