'Australië is te klein voor mij' Psychische problemen ook amusant miEHia NCRVgaat opzoek naar nieuw poptalent Jason Donovan uit 'Neighbours': WARMBLOEDIG FEEST Stroeve voorverkoop voor 'Charity Night' PAGINA 26 VRIJDAG 21 APRIL 1 HILVERSUM GPD- De ko mende zomermaanden gaat de NCRV op zoek naar Nederlands poptalent. Onder de titel 'Paperclip's Popslag Jubïleumtoerwordt in juni, juli en augustus elke zaterdag ergens in het land de Popslag Talentenjacht georganiseerd. Aan de talentenjacht is tel kens een optreden van René Shuman en een discoshow ge koppeld. De jubileumtoer is de acitiviteiten die de NCRV dit jaar organiseert in het ka der van haar 65-jarig jubile- De Popslag Jubileumtoer zal elke zaterdagmiddag wor den uitgezonden in het Radio 3-programma 'Paperclip'. Aan de talentenjacht kunnen bands en solisten deelnemen. De solisten zullen worden be geleid door de band van René Shuman en het achtergrond koor 'Triple Pleasure'. De fi nale van de talentenjacht vindt plaats op zaterdag 2 september. De winnaars krij gen ruim aandacht op radio en televisie. Bands en solisten die wel >ren hebben naar de Jubile umtoer kunnen zich aanmel den door een democassette te sturen naar NCRV's Popslag, Postbus 121, 1200 JE Hilver- NOORDWIJK Het Noordwijkse Huis ter Duin vormt komende zondag het decor van een festival, afkomstig uit Hawaii: 'Tahiti fete '89'. Het 'Tahiti fête' is een festival waarin dansgroepen en solodanse ressen bij elkaar komen om hun passie voor de Tahitiaanse dans en muziek met anderen te delen, zo meldt de organisatie, Mai'ana THS uit Heemstede. Dat gebeurt in de vorm van onder meer onderlinge danscompetities, eten en drinken. En dat alles in "de warme sfeer van de Stille Zuidzee". Bezoekers zijn zondag welkom tussen twee uur 's middags en twaalf uur 's nachts. (foto pr) BUSSUM - Fris en opge wekt zit het 22-jarige tie ner-idool Jason Donavan in zijn hotelkamer. Hij staat de hele dag de verza melde Nederlandse pers te woord. Heel professioneel zegt hij lachend: "Ik zorg ervoor dat iedereen met een leuk verhaal naar huis gaat. Ik begrijp dat iedere journalist een 'exclusief verhaal wil hebben. Dat kan. Ik heb genoeg te ver tellen". door Frederike Contant Zo komt het dat hij met de een praat over Kylie Minoque, zijn te genspeelster in de tv-serie 'Neigh bours', met een ander over zijn carrière als zanger en met weer een ander over astrologie. Jason Donovan is een veelzijdig mens met grote wensen. "Australië is niet groot genoeg voor mij als acteur. Daarom ben ik er ook bij gaan zingen. Als ik al leen van acteren moest rondko men, zou het een trieste zaak zijn. Toch weet ik niet wat ik leuker vind. Acteren zit in mijn bloed, mijn vader was ook een acteur en mijn moeder hield vroeger veel voordrachten in theaters. Ik ben tussen de coulissen opgegroeid". Jason Donovan speelt in de se rie Neighbours de rol van Scott, een zachte jongen die al op vroege leeftijd trouwt met Kylie Mino que en toch blijft studeren. De se rie is ongekend populair. In Australië wordt ze al jaren uitge zonden, in Engeland is 'Neigh bours' vaak twee maal daags op het scherm en in Nederland zen den de KRO en de VARA de serie 's middags uit. KRO-seiie spannend als een detective HILVERSUM - Wat hebben een te laten tonen hoe psychotherapie jaloerse vrouw, een aan gokken werkt. verslaafde scholier en echtgeno ten met sexproblemen met elkaar te maken? Zo op het eerste ge zicht heel weinig. De link tussen hen is echter dat zij uiteindelijk allemaal hulp voor hun proble men hebben ingeroepen van een psychotherapeut. De KRO begint maandag met een nieuwe serie, In Therapie geheten, over de toepas sing van psychotherapie, waarin deze 'gevallen' uitgebreid aan bod komen. Vorig jaar zond de KRO al vijf afleveringen van In Therapie uit. De serie bleek toen een schot in de roos met gemiddeld 700.000 kijkers per keer en een hoge waardering van tussen de 7.0 en 7.6. De opzet is het grote publiek Spiegel Per aflevering is een fase uit de behandeling van een van de 'ge vallen' te zien. Een psychothera peute probeert in een gesprek achter de werkelijke oorzaken van de klachten te komen. Pre sentator Han van der Meer krijgt, vanachter een doorkijkspiegel, van een andere therapeute uitleg bij de gebeurtenissen. De psycho therapeuten zijn Willeke Beze- mer en Annette Heffels, die in hun praktijk dagelijks met vast gelopen mensen te maken heb ben. Om privacy-redenen worden de gesprekken nagespeeld. Het waarborgen van anonimiteit is voorwaarde van beide thera peutes. Daarom komen de cliën ten niet zelf in beeld, "Want ze moeten de volgende dag gewoon weer naar de bakker kunnen", al dus Willeke Bezemer. die voor de televisie- therapie' zijn, heb ben van tevoren een karakter schets gekregen, waarin ze zich moeten inleven. "Vervolgens blijft het een kwestie van impro viseren, want de mensen hebben geen vaste tekst", zegt Bezemer. Beide psychotherapeutes ho pen met de KRO-serie te bereiken dat therapie wordt beschouwd als een gewoon vak. "Er is niets ge heimzinnigs, niets magisch aan", zegt Annette Heffels. Maandag komt het geval van de scholier met een gokverslaving de orde: een 'heerlijk' dwarse puber en zijn bezorgde ouders. Daarna volgen in een wekelijkse frequentie nóg zes afleveringen: de jaloerse vrouw (1 mei), het ge zin met drie stiefdochters (8 mei), de vrouw met incest-ervaringen (15 mei), de man die bang is aan zijn hart te bezwijken (22 mei) en echtgenoten met sexproblemen (29 mei). Detective Voornaamste doel van In Thera pie blijft informatie, maar niet ontkend kan worden dat de serie ook in hoge mate een amuserende waarde heeft. Presentator Van der Meer heeft helemaal gelijk als hij zegt dat deze programma's soms "zo spannend zijn als een detective." 'Neighbours' vertelt het ver haal van een aantal verschillende families in een doorsnee wijk in een middelgrote stad in Australië. Verwikkelingen en intriges dra gen het verhaal. De serie heeft in- middels twee supersterren opge leverd. Kylie Minoque en Jason Donovan zijn de gezichten van de serie. Toevalligerwijs hebben ze nu ook beiden gekozen voor een uitstapje naar de popmuziek. Ky lie begon daarmee en nam een du et met Jason op. Daarmee speelde het tweetal mooi in op geruchten in de roddelpers dat Jason en Ky lie ook in het dagelijks leven iets moois samen hebben. Niets is minder waar. Lachen Jason moet er toch nog steeds om lachen: "Kylie is een leuke meid om mee te werken, maar we heb ben niets gemeen. Ik heb op het moment helemaal geen vriendin. Gewoon geen tijd voor. Ik pendel de laatste maanden steeds op en neer tussen Australië en Enge land. Af en toe heb ik een een meisje, maar iets serieus heb ik nog niet aan de hand gehad. Ik zoek daar ook niet naar, ik ben nog jong en heb alle tijd. Op het moment concentreer ik me liever op mijn carrière. Je moet het ijzer smeden als het heet is". De rol in 'Neighbours' heeft Jason geen windeieren gelegd. "Ik heb er een paar jaar aan mee gedaan, Ik begon op mijn acht tiende en heb nu net vorige week besloten ermee op te houden. Ik wil nu andere dingen gaan doen en niet mijn leven lang aan die se rie vastgebakken zitten. Neigh bours heeft me veel geleerd. Ik kwam binnen als een jong oner- ;1 \j- varen broekie en verlaat de set nu i als een volwassen jongmens datie serieus aan de toekomst gaat wer ken. Ik heb inderdaad aardig wat geld verdiend. Ik heb twee huizen in Australië en twee mooie auto's. Maar om nu te zeggen dat ik rijk ben. Nee, dat is niet waar. Ik geef mijn geld niet uit aan drank, - drugs en andere rommel. Ik koop er waardevolle zaken voor". Magisch Jasons grootste wens is om bin nen afzienbare tijd een acteercar rière op te bouwen in Hollywood. "Amerika heeft iets magisch. Alle dromen kunnen daar uit komen. i Hollywood is voor mij een droom wens. Ik zou graag zo groot willen 1 worden als Dustin Hoffman, Tom Cruise en Jack Nicholson". .j Maar ook zijn zangcarrière j »- heeft de aandacht. "Natuurlijk. Ik .45% beschouw het zingen ook niet als een eenmalig uitstapje. Zingen en •acteren heeft veel met elkaar te maken. Als je een videoclip maakt bij een song, sta je te acte- ren en als je live op een bühne staat als zanger moet je ook to- - neelspelen. Zingen en acteren gaan hand in hand. Ik ben heel blij dat ik in contact ben gekomen J met de Londense hitproducers Stock, Aikten en Waterman. Ze hebben prachtige nummers voor me geschreven. De single 'Too many broken hearts' is maar een voorproefje. In mei komt er een lp uit en ik hoop dat die net zo goed wordt ontvangen als de single". ROTTERDAM (GPD) - Aan prominente artiesten en andere VIP's geen gebrek komende maandagavond bij de eerste Rotterdamse 'Charity Night' in de Doelen. Voor de goedkopere plaatsen zijn echter nog volop kaarten beschikbaar. Vreemd eigenlijk, vindt'het organiseren de Le Bateau Promotions te recht, want op het gevarieerde programma prijken toch gehei de publiekstrekkers als Lee To wers, Anita Meyer, Joke Bruijs, Wim Koopmans, René Froger en Geraid Joling en ook is het goede doel alleszins respecta bel: de Stichting Kinderoncolo- gische Zomerkampen. Teun en Willem van Rij wijten de (nog) stroeve voorverkoop vooral aan de onwetendheid van het publiek. "Het valt ons op dat bijna iedereen, die wij er over spreken et zonder meer vanuit gaat dat deze avond al stijf uit verkocht is," stelt Teun, de oud ste van de twee broers die het initiatief namen voor een grootsopgezette benefietavond voor een vakantie voor zoveel mogelijk kankerpatiëntjes. Het strikken van de artiesten heeft hen naar eigen zeggen nog de minste moeite gekost. "We zijn begonnen met Lee Towers, die meteen uitriep dat we op hem konden rekenen," recapi tuleert Willem van Rij. Aan de lange lijst van belangeloze me dewerkers met verder Joop Doderer Hans Boskamp, Ben Cramer, Oscar Harris, Richard Ross, Jody's Singers en het or kest van Freddy Golden is op het laatste moment de naam van Gerard Cox toegevoegd. Voor deze (noodgedwongen) late be slisser is graag een uitzondering gemaakt, omdat hij Joke Bruijs als presentator ter zijde zal kra nen staan. Bedreigde dieren In China worden ruim 100 be schermde diersoorten met uit sterven bedreigd door illegaal op treden van stropers, handelaren en restaurants die een exquise wildschotel op tafel willen zetten. Er leven nog geen 100 gibbons - een kleine apesoort - meer in het wild en is het aantal rivierdolfij nen gedaald tot 200. In een rap port van de sectie natuurbeheer van het ministerie van bosbouw wordt verder alarm geslagen over het snel dalende bestand van das sen- en tijgers. Ook het aantal sneeuwpanters en reuzenpan- da's, waarvan er nog maar zo'n 1.000 in het wild voorkomen, be vindt zich nog altijd in de geva- Euromast De Rotterdammer moet vaker de Euromast op. Rotterdams meest opvallende gebouw trekt de laatste jaren vrijwel uitsluitend toeristen, geen Rotterdammers. Daarom zal de toren in mei voor een half miljoen gulden worden verbouwd en komen er evene menten in de zalen bovenin de mast. Het voetpad naar de mast toe wordt overdekt, de hal wordt ver bouwd en de twee zalen boven het restaurant worden samenge voegd. Daar komt een expositie ruimte. In mei komt er een ten toonstelling van de zestien meest vermaarde torens ter wereld, waar de Euromast zichzelf ook bij rekent. Maandelijks mogen amateurge zelschappen optreden. Er komen verder jazz-avonden, diner dansants en wedstrijden voor de jeugd. Slagersmuseum Rumi 4.000 leerlingen van dg sla gersvakopleiding in Nederland gaan in de week van 8 mei alle 8,5 duizend slagerijen in het land be zoeken om de oprichting van een slagerij- en vleesmuseum van de grond te krijgen. Door het verkopen van zoge naamde participatiebewijzen aan de slagers, hoopt de Stichting het Nationaal Slagerij- en Vleesmu seum voldoende middelen in te In Orillia in Ontario werd de zer dagen een opmerkelijk feestje gevierd bij de familie Brown. Voor het eerst in 102 jaar werd er een dochter gebo ren. Tot dusver hadden de vrou wen met wie de Browns trouw den alleen jongentjes ter we reld gebracht. Paul Brown, de vader, toont - omringd door fa milieleden - trots zijn dochter Rebekah. (foto ap> zamelen voor de inrichting van het museum in het voormalig weeshuis uit 1634 in Gouda. In het museum zal naast een perma nente expositie van antiquiteiten en slagersmaterialen met histori sche waarde, ruimte zijn voor pu- blic-relations-bijeenkomsten en activiteiten op het terrein van vleespromotie. Napoleon's bureau Een cilinderbureau uit de statie- appartementen die Napoleon had in Chateau Fontainebleau zal ge veild worden in Den Haag. Het bureau moet rond een ton op brengen. Ook de bekende beugelstoel die Gerrit Rietveld maakte in 1927 gaat op deze veiling onder de hamer. H6T TROPISCH KEGENWOUP VEKPWIJNT MOMENTEEL IN EEN T6MPO VAN 20 VOETBALVELDEN PEK /MINUUT !K S£N HELEMAAL VERA QETeN WAT IK EI6ETJ-J lijk ti/ua _i--0 "T-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26