UVS 'leeft' weer Operatie Gullit SpoorPtTV Na 2-1 zege op ADO'20 Van Leeuwen: 'Ik ben blij als wedstrijd achter de rug is' Foreholte simpel naar halve finale Definitief uitgeschakeld voor interland Libregts roept Eij keikamp op LEIDEN - BE FAIR /sluiter7» VRIJDAG 21 APRIL 1989 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - UVS 'leeft' weer. Na zes achtereenvolgende nederlagen was de Leidse club de verdrinkingsdood nabij, maar na de 2-1 winst in de vooruitgespeelde wedstrijd tegen ADO'20 heeft de ploeg van Ruud de Groot (zij het wat wazig) uitzicht op lijfsbehoud in de hoofdklasse. Door de beide winstpunten kan UVS in de resterende wedstrijden tegen Stormvogels (uit) en AFC (thuis) de route zelf bepalen. Twee overwinningen behouden de jubilerende vereniging vrijwel zeker voor de zondagamateurtop. De Leidse spelers beseften gister- zet werd ADO'20, dat voor de laatste avond dat de klok in de Kikkerpol- titelkans vocht, te lijf gegaan. Het der op 'vijf voor twaalf stond. Met resultaat was een verdiende over- i zelden vertoonde in- winning, hoewel de thuisclub het Leo Beenhakker ontkent ontslag zichzelf in de slotfase moeilijk maakte. De de hem op de rechterflank en daar van kreeg de trainer geen spijt, zou naderhand blijken. Faber bracht meer variatie in het spel van de degradatiekandidaat, den dë spelers en de 600 toeschou- die kampioenspretendent ADO'20 door de keel in de hectische halverwege de eerste helft slotminuten. Met hangen wankelen bracht. Onafgebroken gen trok UVS de fel bevochten zege sneed de thuisploeg door de defen- r de streep. de bezoekers. Met kunst vliegwerk voorkwam goalie Wolters heilig", refe- nog meer tegentreffers, hoewel dat DEN HAAG (GPD) - Ondanks fel- "Het resultaat was - ie kritiek in de Spaanse media over reerde Ruud de Groot aan de laatste °°k te 'danken' was aan de onzorg- j T? nederlaag (5-0) van Real periode, waarin geen enkele Leidse vuldigheid waarmee linksback Madrid tegen AC Milan in de halve voetballer zichzelfwas en de bal on- finale van de Europa Cup I, maakt der het motto 'vrouwen en kinderen tramer Leo Beenhakker het seizoen eerst' naar voren transporteerde. Rick van Dijk en Hans van Leeu- en te werk gingen. Mario Faber wees zijn ploeggeno- CCLOl naai VUlCll uctllbpuitcciuc. ataui iv i. ouui wvvo CIJU |UVC66CUU- dij ae landskampioen gewoon af. "Ik heb de jongens zeker geen op- ten uiteindelijk de weg. Na voortref- Spaanse radiostations meldden gis- dracht gegevén om het accent op de felijk voorbereidend werk van aan- teravond dat de Papendrechter met verdediging te leggen. Het zal de voerder Fred Filippo (hij legde de onmiddellijke ingang zijn ontslag angst om te verliezen wel zijn ge- bal na een vrije trap van Pouw pan- had aangeboden by de Koninklijke, weest. Ook ik heb de laatste twintig klaar) kopte de rossige aanvaller in „Er is geen sprake van dat ik mijn minuten met het zweet in m'n han- de 53ste minuut van dichtbij raak: ontslag heb aangeboden", ontken- den gezeten. Want voor hetzelfde 2-1. Daarna n ^rïerlaag geld valt de gelijkmaker en die had- ledig te w< den we natuurlijk niet kunnen ge- (schot over) bruiken". kansen op de derde Leidse trel die evenwel uitbleef. De De slotfase typeerde de verrich- vormden de inleiding de Beenhakker. „Na als woensdagavond tegen AC Milan wordt er in Spanje altijd druk ge speculeerd over de positie van de trainer. Eén van de 85 radiostations zal ook best hebben gemeld dat ik tingen van UVS dit mijn ontslag heb aangeboden. Als niks. Waar de ploeg eerder alles of nuwslopende slotfase. nieuws is willen ze het allemaal als eerste brengen. Maar ik kan al leen maar zeggen dat dit bericht pertinent niet klopt. Het is echt gro- goed bezig was geweest, sloeg de blauwwitte equipe na de 2-1 Mario Faber (jawel) als zo vaak een voorsprong om als een blad een boom. De redenen voor dat Real Madrid slikte tegen de ploeg drag zijn mysterieus. Inhoudelijk van Gullit, Rijkaard en Van Basten kan UVS zich met de toppers van de één van de grootste nederlagen uit hoofdklasse meten, maar bij de de veste haar Europa Cup-historie. Niet al- minste of geringste tegenslag breek Graaf leen om de hoge cijfers, maar ook er paniek uit in de tent, om de speelwijze van zijn team kreeg de trainer felle kritiek over Gisteren evenwel hield de tot Marcel Tolsma kreeg vlak Tolsma en Gerry Jansen. Met De den te verlossen, i Kruijs is meteen de uitblinker de wedstrijd genoemd. balcontact won De Kruijs snel vertrouwen en daarvan profiteerde feestje var UVS. Dat, na zes wedstrijden, ook derlaag ee weer eens Mario Faber in zijn gele- gekregen, deren had. Ruud de Groot posteer- Amerikanen bij Swift LEIDEN - De Leidse wielervereni ging Swift/Casba heeft drie Ameri kaanse wieleramateurs binnen zijn poorten gehaald. Het- gaat om Christoffer Dort, Terry Tupper en David Albrecht. De 'yanks', die op advies van beroepsrenner Aijan Jagt bij de Leidse club zijn terecht gekomen, blijven de rest van het seizoen in Woubrugge wonen. De 'Internationale Wieleravond Zesdaagse' van 8 tot en met 13 mei, wordt de eerste grote wedstrijd voor de drie renners die in Europa een profcontract willen afdwingen. Daarna zullen zij voor Swift deelne- men aan de klassiekers die tellen voor de promotiecompetitie. VRIJDAG 15.55-18.30 Did 3: WK IJshockey: West- duitsland-Verenigde Staten. 18.30-19.00 Ned 2: Sport: met een repor tage vanuit het Westduitse en het Neder landse voetbaltrainingskamp, basketbal (Den heider-Weert) en het sportoverzicht. 19.00-20.00 SKY: Volleybal: finale Eu ropese Cup. 20.00-21.00 SKY: Amerikaans honkbal. 21.00-22.00 SKY: Tennis: hoogtepunten van de Davis Cup. 21.30-22.30 Ned 1Brandpunt: met o.a. beelden van de voetbalwedstrijd Go Ahead-AZ. 22.00-23.00 SKY: Autosport: formule I Grand Prix kwalificatiewedstrijden vanuit San Marino (Ita). 23.00-00.00 Did 1: Sportschau: WK ijs hockey (Westduitsland-Verenigde Staten, Sovjetunie-Tsjechoslowakije en Zweden- Canada). 23.00-00.00 SKY: Motorsport: US Grand Ruud Gullit verlaat het lab in Rome, waar zijn gekwetste knie aan een on derzoek werd. onderworpen. De conclusie liet niets aan duidelijkheid te i over: opereren. Mario Faber rondt voorbereidend werk van Fred Filippo (net zichtbaar) doeltreffend af en helpt UVS daarmee aan twee broodnodige punten. Rechts uitblinker Hans de Kruys. (foto i ADO'20 rijp om vol ledig te worden afgeslacht. Faber De Kruijs kregen Cordon Met libero Ted van Berkel (na de rust ingevallen voor de geblesseerd afgehaakte Rick van Dijk) als cipier dat ge- deed de Leidse ploeg verwoede po gingen om de deur op slot te hou den. Hoewel UVS een cordon voor an Chris Hoogeweij (De gekwetst) optrok, kreeg de verrassende hoofdklasse-debu tant uit Heemskerk mogelijkheden de gelijkmaker op het electroni- de Zoeter- zich uitgestort in de Spaanse pers. vechtmachine getransformeerde sche scorebord te schieten. Daar Beenhakker wordt verweten dat hij ploeg zich eindelijk eens staande, kwam het niet van, maar de door te laat is begonnen met verjongen. Na de snelle 0-1 van libero Johan profclubs begeerde Richard van Over de toekomst van de lijstaan- van Heel (2de minuut!), zette UVS Son was er wel dichtbij, voerder in de Spaanse competitie -de motor in de hoogste versnelling, had hij gistermiddag een gesprek Vier minuten later zorgde Hans de met het bestuur. „Daarin is mijn ontslag absoluut niet aan de orde geweest. Zoals na alle belangrijke wedstrijden heb ik ook gisteren een gesprek gehad met het bestuur van de club", aldus Beenhakker, die in onderhandeling is met Ajax om daar volgend sei zoen als trainer in dienst te treden. „We hebben het gehad over de spe lers en over de volgende wedstrijd. Dat er hier mensen zijn die uit zo'n gesprek een andere conclusie trek ken, daar kan ik niets aan doen". meerder schoof de bal in handen van doelman Wolters. De seconden tot het eindsignaal tikten derhalve In tegenstelling tot zondag tegen tergend langzaam weg. Het slotsig- DHC werd de spits vaak in het spel naai van arbiter Mulder klonk de betrokken. Door het veelvuldige Kikkerpolder zaterdag als muziek Immers, het .Oranje morgen had bij een ne- n vervelend bijsmaakje ROB ONDERWATER VOORHOUT - Na PSV heeft Fore holte gisteravond een tweede eredi- visieploeg hardhandig uit het be kertoernooi gekegeld. Het Lim burgse V en L bleek in De Gaasbak niet bestand tegen de dadendrang van de Voorhoutse handbalsters. Een bekerstunt mag de eliminatie amper nog worden genoemd, want de kracht van het pas gepromoveer de Foreholte is alom bekend en wordt gevreesd in de hoogste hand balklasse. De manier waarop de Voorhou- ters omgaan met hun 'superieuren' mag misschien nog wél als een sen satie worden beschouwd. Al doen de cijfers (12-9) anders vermoeden, V en L werd gedeklasseerd in de op nieuw bomvolle sporthal in Voor hout. Nadat de Geleense ploeg - nummer twee in de eredivisie - al snel een 2-0 voorsprong had geno men, was het louter nog Foreholte wat de klok sloeg. Met name via een messcherp spe lende Marian Bult besliste de thuis ploeg de eerste helft in haar voor deel: 6-3. Om in het tweede gedeelte van de partij uit te lopen naar 12-6 en het duel niet meer uit handen te geven. Tegen wat mindere goden, is Fo reholte nogal eens de kluts kwijt, zoals onlangs het bekerduel tegen DWS leerde. Maar als er een natio nale topper op het programma staat, wil de ploeg van Jan Kecske- méthy de tanden wel weer eens la ten zien. Dat ondervond PSV enke le maanden geleden en nu V en L. De Geleense topploeg van trainer Piet Kivit versloeg onlangs nog landskampioen SEW en was van zins de ambities in Voorhout voor korte tijd een halt toe te roepen. Dat die ambities echter verder gaan dan een plaats in de eredivisie weten ze nu dus in het Limburgse ook. Topvorm Bult verkeerde gisteren in topvorm, maar werd wonderwel overtroffen door haar teamgenoot Anita Seur. De talentvolle keepster van de groen-witten bleek de hele wed strijd een bijna onneembare veste. Als ze zelf niet met haar ledematen in de baan van het schot zat, dan had ze altijd nog de hulp van paal en lat. Het waren Seur en Bult die er sa men voor zorgden dat gedurende het grootste deel van de wedstrijd een veilige marge bleef bestaan. El- ly van Leeuwen, Ellen Warmerdam en Connie van der Werf deden de rest. Samen met Christine Knigge die echter bijna alle doelpogingen zag stranden op paal of lat en maar twee keer scoorde. Met nog tien minuten te spelen leek een 12-6 voorsprong voldoende voor een halve-fïnaleplaats. In de slotfase kropen de gasten nog na derbij, maar een bedreiging vorm den ze niet meer. Coach Kivit reageerde zijn frus traties af op het arbitrale duo. Na eerst een gele kaart te hebben ont vangen wegens aanmerkingen op de leiding, kreeg de driftkikker een rode prent onder zijn neus gedrukt. De oefenmeester had zijn energie beter in zijn kwakkelende team kunnen steken. Zijn speelster had den immers dringend behoefte aan een taktische vondst als wapen te gen de sterke Foreholte-verdedi- MILAAN (GPD) Ruud Gullit gaat vandaag onder het mes. Onderzoek door de Romein- ging. se specialist Perugia heeft gistermiddag aangetoond dat de buitenmeniscus van zijn rech terknie inderdaad beschadigd is. Een zogenaamde kijkoperatie vanochtend moet uitwij zen of het eergisteren opgelopen letsel zo groot is dat de meniscus al dan niet gedeeltelijk verwijderd zal moeten worden, maar in ieder geval is Nederland-Westduitsland voor de aanvoerder van Oranje nu al voorbij. LEIDEN - Bart van Leeuwen heeft zich de laatste weken met veel plezier met het karwei 'Ne derlands elftal' beziggehouden. Niettemin hoopt de voorzitter van jubilaris UVS dat het snel za terdagavond is. "Want", zegt de praeses, "ik zal blij zijn als het al lemaal afgelopen is, zonder dat er iets vervelends is gebeurd. Hoe je het ook wendt of keert: met zo veel mensen in de Kikkerpolder is er altijd een mógelijkheid aan wezig dat er iets fout gaat. Daar om zal ik opgelucht zijn als de scheidsrechter voor het laatst fluit en de massa zonder proble men huiswaarts keert". Morgen zal de Kikkerpolder ouderwets druk zijn bevolkt. De organisatie had twee maanden geleden, toen bondscoach Thijs Libregts het 'jawoord' gaf, niet durven hopen dat het bordje 'uit verkocht' op de deur van het com plex moest worden opgehangen. "Dit", zegt Bart van Leeuwen, "overtreft onze stoutste verwach tingen. We dachten eerst aan vier, hoogstens vijfduizend man. Die mensen hadden we nodig om uit de kosten te komen. Nu hebben we er tienduizend. Ongelooflijk". Het levert UVS een niet ver wacht financieel voordeel van on geveer 40.000 gulden op zijn 75ste verjaardag. "Dat is natuurlijk meegenomen", stelt Van Leeu wen, "we kunnen het best gebrui ken, want vorig jaar hebben we de accommodatie opgeknapt. Dat heeft het een en ander gekost". Liever dan een gevulde beurs had Van Leeuwen gezien dat het eerste elftal beter presteert in de hoofdklasse. "Degradatie zou een grote domper zijn op de feest vreugde", zegt de voorzitter. "Het is jammer dat ze het laten afwe ten. Persoonlijk zou ik toch wel graag zien dat UVS blijft behou- den in de hoofdklasse. Maar ik heb er nog alle hoop op". Voor de wedstrijd van morgen trommelt UVS ongeveer tachtig vrijwilligers op. Dat zijn voorna melijk eigen leden, die voor aller lei klusjes (verkooppunten drank, suppoosten, kantine) wor den ingezet. Voor het handhaven van de orde evenwel stelde de Leidse club zich in verbinding met de mannetjesputters van DIOK. Vijftien uit de kluiten ge- i rugbyers houden zich on opvallend tussen de toeschou wers. Op het complex bevindt zich morgen een door drie artsen bemande EHBO-post. "Er zal geen politieagent te zien zijn", weet Van Leeuwen. "We willen alles zelf opknappen. De enige taak van de politie is het re gelen van het verkeer. Dat is na tuurlijk al een hele klus, want in verband met de bloemencorso zal het druk zijn. We hopen dat de Leidenaren niet met de auto, maar met de fiets zullen komen. Want onze parkeerruimte in de Kikkerpolder is met een paar honderd auto's beperkt. Maar ge lukkig hebben we een uitwijkmo gelijkheid. Is onze parkeerplaats vol, dan kunnen de supporters hun auto kwijt op het terrein van de Groenoordhallen". De voorzitter hoopt, nu alle kaarten zijn uitverkocht, dat zich geen toeschouwers zonder geldig toegangsbewijs morgenmiddag (om 17.00 uur wordt afgetrapt) bij de Kikkerpolder zullen ophou den. "Dat heeft geen enkele zin. De kassa's zijn dicht. We kunnen niemand meer kwijt". i zijn fantastische debuutseizoen april als vier dagen later i: Wanhopig Met een 'open' 4-2 defensie traden de Voorhouters de eredivisionist met succes tegemoet. Een aanpas sing van de Geleense trainer bleef uit, waardoor zijn speelster wanho- de eerste pig zelf op zoek gingen naar oplos bij Milan, dat hij naar de eerste titel halve finale in Madrid verliet hij singen. Als ze echter eenmaal door met conditieproblemen voortijdig de Foreholte-muur waren, stond hielp. Omdat de middenvelder al na 29 dagen zijn rentree maakte, blijft de hoop dat de voormalige Euro- Voor Tijdens de seizoenvoorberei- Voorbereiding pees voetballer van het jaar op 24 mei voor de Europa Cup I-finale in Barcelona tegen Steaua Boekarest op tijd speelklaar zal zijn. Zelf ver klaarde hij gistermiddag die hoop te le en tweede fase ding, na het gouden EK genlijk al te vermoeid aan gonnen, liep hij een irritatie knieband op die hem bijna de gehe- het veld Afgelopen zaterdag kon hij zijn de nooit te bekritiseren werklust ein- lachte delijk weer eens een volledige wed strijd lang tonen. Maar een ongeluk- be- kig moment eergisteren r Seur steeds in de weg. "Dit is toch twee van Nederland", Kecskeméthy cynisch, volgt geen enkele creatie- oplossing op onze manier van verdedigen dip zo langzamerhand ten spelen, toen hij zich verstapte, toch overal bekend i dat hij zich inmid- Feitv delen. „Ik wil trachten erby te zijn", lia kostte. aldus Gullit. Het hoofd van Milan, Rodolfo Tavana, die Gul- Een op de training opgelopen en- de medische staf kelblessure stelde daarna zijn com petitiestart, gepland voor 9 oktober de Coppa Ita- dels moet gaan opmaken voor al 3e en 39e minuut V zijn zesde terugkeer binnen negen keer wist te maanden, i elk geval dat tussen de dat het allemaal heel ernstig is. Ik tussen Nederland en West Duits ben optimistisch, dat ben ik altijd", De meest recente blessure Ruud Gullit zou als aflevering kunn,en doorgaan feuilleton met de voetballer en een seizoen vol bles sureleed'. Vijf keer eerder al werd land, op 19 oktober in München, moest hij vanaf de tribune bekijken. Blessure nummer drie volgde op een treurig 6 november in de uitwedstrijd tegen 'Een top- Verona, waarin hij nota bene zijn rentree vierde. Pal nadat hij met ZEIST (ANP) - Louis spectaculair doeltreffend afstands- sistent-trainer bij Ajax, de aanvoerder van het Nederlands chot zijn terugkeer glans had gege- met zestien andere 'gelukkigen' toe- epa) elftal fysiek geremd in zijn ambities Dat heet in handbal op zichzelf al een debacle. MARTIN SCHOOTS Logisch dus dat langzaam maar ze- ker het geloof in eigen kunnen ver vaagde bij de zuiderlingen. Aan de andere kant staat de Ge leens ploeg bekend om haar defen- sieve kwaliteiten. Ook die werden door Foreholte echter op de hak ge nomen. V en L was vanwege de tweede plaats op de ranglijst overi gens al zeker van Europees handbal volgend seizoen. Voor Foreholte lonkt Europa nu een plaats bij de laatste vier is afgedwongen. In Voorhout leeft men echter tus- hoop en vrees nu sponsor Data- Van Gaal bij 'de gelukkigen' i Gaal, Bondscoach weet nog niet hoe hij vacature Gullit opvult i, liep hij een spierverrekking op gelaten tot de cursus coach betaald team heeft afgehaakt en er nog in zijn dijbeen, die hem noopte al in voetbal, die komend najaar in Zeist steeds geen opvolger is gevonden, de eerste helft hinkend het veld te weer van start gaat. Voorzitter Chris de Bakker kan zich verlaten. moeilijk voorstellen dat er niet snel Drie dagen later moest hij verstek De volgende trainers zijn tot de zaken worden gedaan nu zyn club is laten gaan bij de return in de achtste cursus coach betaald voetbal toege- doorgedrongen tot de beste vier, finale in de Europa Cup tegen Rode laten: Chris Dekker, Kasper En- maar een contract met potentiële Ster in Belgrado, maar toen de wed- sink. Jan van Eijck, Louis van Gaal, sponsors is nog steeds niet gete- strijd nog geen 24 uur later moest Azing Griever, Ab Gritter, Ton de kend. De ambitieuze plannen en al- ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL L.G.B. - POLAR BEARS Zaterdag 22 april aanvang 19.45 uur zwembad de Zijl u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKWGSBWO Joop Bnrghouwt l*g« Wijnöijh 36 - 23>5 JV iMdtn Ul07t-£?«7S3-UiQ7«-?g2056 ZEIST (ANP) - Bondscoach Thijs Libregts heeft René Eijkelkamp opgeroepen voor de selectie van het Nederlands elftal, die van daag in Noordwijk bijeenkomt. De aanvaller van FC Groningen vervangt de geblesseerde Ruud Gullit. In Noordwijk hebben zich 16 spelers gemeld, ter voorbereiding op de kwalificatie-wedstrijd te gen de Bondsrepubliek, volgende week woensdag in Rotterdam. Van de groep van twintig uitver korenen ontbreken nog de „bui tenlanders" Rutjes, Erwin Koem an, Hofkens (Mechelen) en Snel- ders (Aberdeen). Dit viertal heeft nog competitie-verplichtingen. Van Tiggelen meldt zich wel op het appèl. De speler van An- Eykeikamp debuteerde op 16 november van het vorig jaar als international in de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Italië in Rome. Op 4 januari, in Tel Aviv tegen Israël, droeg hij voor de tweede keer het shirt van Oranje. Dit keer kwam hij als invaller bin nen de lijnen. Eykelkamp, met vijftien competitie-doelpunten tweede op de nationale topsco- rerslijst, ontbrak enkele weken geleden bij de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen de Sov jetunie in Eindhoven. De voorgaande wedstrijden zonder Gullit hebben Libregts in elk geval geleerd dat hij niet hoeft te wanhopen. „Ik zal andere men- sen moeten kiezen, maar ik heb er I het volste vertrouwen in. Toch is de situatie niet helemaal verge- I lijkbaar met München vorig jaar. Toen ontbrak Gullit ook, maar had ik meer alternatieven. Nu mis j ik, los van doelman Van Breuke- len, ook Wouters en Bosman, ter wijl Kieft maar net hersteld is van zijn blessure." De bondscoach kon nog niet I aangeven hoe hij de problemen zal oplossen. Wel zei hij Ajacied I Roy hooguit een rol als invaller te hebben toebedeeld. Snelders zal zeker het doel verdedigen. De bondscoach maakt zondagavond zijn definitieve selectie bekend. Vier spelers zullen afvallen. ADVERTENTIE V.V. LEIOEN worden overgespeeld, viel hij gefor- Hoop, Adri Koster, Gerard van der ceerd in voor de al snel zeer zwaar Lem, Bené Notten, Niels Overweg, (hersenletsel na een kaakbreuk) ge- Pruijn, Hans van der Pluijm, blesseerde Donadoni. Mede door Nick Stienstra, Rob Theuns, Jan schieter vindt, een knietje van zijn directe tegen- Versleijen, Jan Derks, stander op zijn nog lang niet gene- zen dijbeen ging hij nog kreupeler het veld af dan hij er op was geko men: vijftig dagen buiten spel. Op 31 december, thuis tegen Sampdoria leek hij het oude jaar door middel van zijn vierde rentree toch nog goed uit te luiden met de bedoeling om via een ijzersterke J tweede seizoenhelft de competitie voor zijn club toch nog te redden. Drie weken geleden echter werd hij I zwaar terug geworpen toen een krachten verslindende anti-bioti- cakuur - ondergaan vanwege een zware keelontsteking - zijn toch nog geleidelijk opgebouwde uithou dingsvermogen rigoureus aanvrat. Zowel tegen Atalanta Bergamo op 2 resultaten van dit seizoen worden opeens heel betrekkelijk als Foreholte niet snel een geld- ROB VAN DER ZANDEN Sportcomplex "Morsch II" Smaragdlaan 3e klasse KNVB KAMPIOENSWEDSTRIJD Zaterdag a.s. aanvang 14.30 i SCHILDERWERKEN BV^ 071-120666

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17