Zuid-Holland wil huisvuil dumpen in Oostduitsland Gewasbestrijding milieu- onvriendelijk 'Die 32 jaar in de Mors leken wel maanden' Alphen wil water blijven betrekken uit regio Leiden PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 21 APRIL 1989 Vuilverwerkers kunnen afval niet kwijt ROTTERDAM Een deel Drenthe en Flevoland formeel juri- van de 72.000 tot 100.000 ton dis(:h gezien recht hebben tijdelijke huishoudelijk en bedrijfsaf- val, waarmee de afvalver- de provincies hier onderling moe- werkers in Zuid-Holland in ten zien uit te komen, de maag zitten, wordt vrij- "D,far ben ik het helemaal mee wel zeker afgevoerd naar RempUWDl^Als dit"e™jTlijk Oostduitsland. Adjunct-dl- probleem is, moetje altijd kijken of recteur mr. H.A. Terburg je elkaar kunt helpen. Export naar van de Rotterdamse reini- het buitenland zie ik als een laatste a d u j redmiddel Mevrouw Van Rijn gingsdienst Roteb hoopt de heeft al aangekondigd de problema- doorvoervergunning voor tiek van Zuid-Holland met minister Westduitsland binnen enke- Nijpels (milieubeheer) te zullen he le dagen binnen te hebben, spreken. "We spreken over ongeveer Vijf- tot tienduizend ton. We Roteb worden getransporteerd houden het dus heel be perkt," zegt Terburg. ALPHEN AAN DEN RIJN - De ge meente Alphen wil water blijven betrekken uit de regio Leiden. Daarom stellen burgemeester en wethouders voor beroep aan te te kenen bij de Kroon tegen het plan van de provincie tot reorganisatie van de drinkwatervoorziening. Als het aan de provincie ligt wordt Al phen ingedeeld in de regio Zuidhol land-Oost en zal derhalve haar wa ter moeten gaan betrekken uit Gouda. Het plan van de provincie komt neer op het organiseren van de drinkwatervoorziening in drie grote bedrijven, ingedeeld naar de nier waarop het water wordt gewon nen: oppervlakte-, duin- en bodem water. De Alphense gemeenteraad had al in het ontwerpstadium be zwaar gemaakt. Dit werd echter van de hand gewezen. Bij deze hernieuwde procedure moet de Energie en Watervoorzie ning Rijnland (EWR) als gemachtig-, de gaan optreden van de gemeente. Het Alphense energiebedrijf is be gin dit jaar met nog een aantal ener giebedrijven in dé EWR opgegaan. De gemeenteraad buigt zich vol gende week over deze kwestie; Busje van vriend in de prak gereden NIEUW-VENNEP - Een 19-jarige inwoner van Leimuiden heeft gister middag de bestelbus van zijn vriend totaal in de vernieling gereden. De Leimuidenaar die geen rijbewijs heeft - haalde zonder toestemming van de eigenaar de bus weg om even een ritje te maken, maar hij raakte al gauw van de weg. Volgens de politie was dat het gevolg van de hoge snelheid en onerva renheid van de Leimuidenaar. De eigenaar van de bus was volgens de poli tie toen hij het nieuws hoorde 'totaal over de rooie'. Kritiek op het gebruik zestigduizend ton bedrijfsafval af- cinthen, lelies, tulpen, i corso toont morgen de fleurigste Minister Nijpels schudt bollenboer hardhandig wakker kant. Mooi, charmant, geurig kleurrijk zijnde Het uitvoeren van het afval buitenland staat laag genoteerd op gezet in Hoorn, waarvoor weer der tigduizend ton^ huishoudelijk afval terugkomt. de Roteb. De voorkeur gaat uit met de Afvalverwerking Regio 'erking in de eigen provin- Nijmegen (ARN), waaraan 31.000 Neder- ton afval kan worden geleverd. Terburg: "Het vervelende is dat die installatie op dit moment in revi sie is. We hebben nog maar ander halve week op Nijmegen gereden. lands trots, wereldwijd geliefd en befaamd. Gif knaagt echter aan de 'Zuid-Holland' heeft wortel van de faam. Te veel chemi sche middelen zijn nodig om bloem vooral bollen ziektevrij te hou- cie of op een plek elders land. Maar aangezien de provincies Drenthe en Flevoland, waar vol gens de betrokkenen nog 'volop ruimte' is, geen trek hebben opslag van het afval uit Zuid-Hol- Dit levert 1 den. Die middelen wenst de over- "Kijk, wij pakken niet heid uit te bannen. De bollenboeren zijn hardhandig wakker geschud door minister Nij- lenten en voorlichters pels, die hun gewasbestrijding als nisterie van landbouw milieu-onvriendelijk heeft gedis- len, die wij gebruiken, zijn allemaal kwalificeerd. De minister haalde goedgekeurd door de overheid". ganisaties is opgeplakt, ergert hem: ten. Dat laar een kwart va (terdege middelen', het nieuwe woord bestrijdingsmiddelen, geschrapt Imoet worden op de lijst landbouw. De midde- toegestane middelen, ertoe leiden dat drie- saties voorstellen. Hij verwijt hen gen stoppen met de gewraakte che- de 'gewasbeschermings- ongenuanceerd optreden en geen mische middelen. Dat is onmoge- oog te hebben voor de immense lijk. We hebben tussen de tien en menselijke belangen, die met de vijftien jaar nodig", nog bollencultuur verweven zijn. "Minder bestrijdingsmiddelen, Verkassen Nog steeds komt 85 tot 90 procent oké. Met tien procent minder mid- Mochten de kwekers, daartoe door land, is uitvoer de enige mogelijk heid. "Als het echt niet anders kan, dan moet het maar", stelt Terburg, vijf a zes weken" De Afval Verwerking Rijnmond (AVR) en de vuilverbrandingen in CDA-Kamerlid A. Lansink vindt onder meer Leiden (Gevulei) en Dordrecht (Gevudo) wachten met zang smart op de komst Zuid-Holland kiest de weg van de minste weerstand, ,Het storten duitsland is financieel onaantrekkelijk; volgens heeft deze toekomstige installatie oponthoud op hen zo hard uit hun droom, dat nige' bollenteler de slaap niet meer kan vatten. 'Muzikaal onthaal' is het motto van het corso morgen. De bollenboeren vrezen een de bollencultuur. Het water onder de bollenvelden moet voldoen aan de drinkwater- De bloembollencultuur i i alle bolgewassen in de wereld n Nederlandse grond, waar op a totale oppervlakte van 16.000 ha 1 5000 bollenboeren 7,5 miljard bedreiging voor het bollen telen. Die zijn goed delen en daardoor minder op- de overheid gedwongen, hun werk brengst heb ik geen moeite. Maar in eigen land moeten staken, dan we kunnen niet ineens terug met de rest hen de zandgronden van Eng- helft. Dat zou wel op termijn kun- land, Noord-Frankrijk, Zuid-België Tot deze conclusie verkoopwaarde van 1,5 miljard gul- de tijd i i lukken, maar daar hebben i het afval in Oost- grote afvalverwerking in Den Haag, zijn mening vooral bij Ypenburg. Volgens de AVR de Roteb kost dat zo'n honderd veertig gulden per ton extra. "Bo- capaciteit van zevenhonderd duizend ton. Bovendien loopt door Wim Breed veld r jaar geleden het Leidse den. De helft gaat als bol naar de 50 procent, in twintig jaar klant, de andere helft naar kwekers procent. Dan praatje realistischer", op te planten voor bloemen. Tijd delen van Italië. Daar kunnen a nódig. In tien jaar naar dere milieu-eisen gesteld worden, onder andere omdat het grondwa ter veel dieper zit. Liever blijven de bollenboeren soepelheid. Daarom vendien", zegt Lansink, "is tiendui- aantal contracten met 'leveranciers' zend ton zó weinig, dat de provincie dat zelf moet kunnen oplossen. De provincies en de bedrijven hebben i afval in de periode Over de komst van een talverwerking in het Rijnmondge- veel te laat gereageerd op eerdere bied de Maasvlakte wordt i signalen. Ze zijn veel te lang doorge- kader genoemd wordt volgens de gaan met storten". kwam i Instituut voor Milieukunde i onderzoek in de bollenstreek. In- middels zijn tussen Lisse en Hille- Er worden alleen bestrijdingsmid- vraagt ook voorzitter J. Veldhuyzen echter werken achter de^duinenrij gom waterwingebieden afgekeurd. Volgens Dolf Logemann Stichting Natuur ei De 41-jarige bollenboer Peter Tim- proeven op ratten t w ww mer wil wel minderen, maar niet toond, dat van de met het regenwa- stempel hebben gekregen. Minister sector heeft miljoenen gestoken i sterven. Hij wil best terug met de ter meespoelende.bollen-middelen Nijpels zegt nu, dat de opeenhoping onderzoek, dat moetheiden vooral dichloorpropeen schadelijk de volksgezondheid. De in Breezand, Hi thuis voelen. r Milieu hebben "Eens toegelaten wil natuurlijk niet lencultuur (KAVB). Tijd om naar al- Vier eeuwen geleden kweekte de s aange- zeggen, dat ze een eeuwigheids- ternatieven te zoeken. De bollen- Leidse botanicus Cornelis Clusii delen gebruikt die nog steeds mi nisterieel zijn toegelaten. Timmer: t Zanten van de Koninklijke Al- tussen Sassenheim gemene Vereniging voor Bloembol- waar ze zich al Kamerlid Vellekoop (PvdA) voelt meer voor het afval houden. Ze is va AVR en de Roteb niet serieus nage dacht. Wel bevestigt Terburg dat 'er Rijn- wat problemen zijn met de nieuwe vuilverbranding in Den Haag', eigen land te waardoor hier en daar mogelijke mening dat uitwijkplaatsen worden genoemd. hoeveelheid bestrijdingsmiddelen, zou genoegen nemen met minder opbrengst. Ze moeten hem echter de bollenvelden gevonden niet verbieden nog ooit te spuiten. Dat zou zijn dood zijn als bollente ler. Hij vraagt tijd, meer tijd om te veranderen. Het etiket van milieu-vervuiler, middelen traties aan chemische middelen ko men ver uit boven de toegestane 0,1 mg per liter. Minister. Nijpels Wil dat er geen [liddelen bedreigend] die middelen niet horen. Hoort de n in? En de auto, de industrie, de che- moet de mie dan?" Ook Peter Timmer beseft, dat ilieuvriendelijker telen Zanten: "Dan erheid ons wel de tijd ge- gulden We zijn sinds 1917 opgevoed zondering, met kwaliteitsverbetering en pro- de eerste uit Istanbul afkomstige tulpen (van tulband). Ze kwamen in kwe- de 17e eeuw zo in de mode, dat er een ware speculatieve windhandel uit ontstond. Een bedrag van 5000 tulp was geen uit- wat zal moeten veranderen. Maar duktieverhoging. Kwalifatief bren- worden gebruikt dat moet niet zo rigoureus gebeuren gen v dat hem door overheid en milieu-or- die het drinkwater kunnen aantas- als de politiek i uitstekend produkt, v Jubilerende ds. Van Achterberg verknocht aan Leiden LEIDEN - Het was hele maal niet hun bedoeling om zo lang in het Leidse te blijven werken. De jonge hervormde predikant ds. H.J. van Achterberg en zijn vrouw lieten in 1948 Holten achter zich, omdat hij "wat meer aan het front" wilde staan. Uitein delijk was de dominee maar liefst 32 jaar aan de Morswijk in de sleutelstad verbonden. "Die jaren zijn omgevlogen. Het leken eerder 32 maanden", vindt Van Achterberg (74), die zondag precies een halve eeuw predikant is. door Wim Schrijver Te midden van vele fraaie boeket ten wordt de verslaggever, voor zien van koffie èn taart, door het domineesechtpaar "Ik ben niet alléén predikant geweest, wij wa ren het altijd samen" gastvrij ontvangen. De vrouwelijke helft verklaart: "Afgelopen maandag waren wij ook vijftig jaar ge trouwd". Zo ging dat indertijd vaak: het huwelijk en de intrede in dezelfde week. In het geval van de Van Achterbergs vond het laatste plaats in Echteld (in de Be tuwe). Sinds hun komst in Leiden, 41 jaar geleden, wonen ze in de Fa- gelstraat. Ze zijn aan het huis, dat ze eerst huurden en later konden kopen, verknocht. "Wij hoefden gelukkig bij mijn emeritaat dus niet het huis uit. Ik ben blij dat ik niet als zo veel collega's een mooie pastorie heb moeten ver ruilen voor een flatje". Maar de dominee woonde niet in 'zijn' wijk. "In het begin ging ik op de fiets naar de Mors. Er was nog geen viaduct, dus ik stond altijd voor de spoorbomen". Toen Van Achterberg begon, strekte de Mors zich niet verder uit dan tot de Lage Mors weg. "Je keek oyer de weilanden uit naar het Haagse Schouw". Er was toen ook nog geen kerkgebouw. "Wij zijn eigenlijk met de stormachti ge ontwikkeling van de wijk mee-* gegroeid. Flat na flat verrees. Je ging van huis naar en huis en van galerij naar galerij". En, vult zijn eega aan, toen de Merenwijk er was, kwamen er weer allemaal nieuwe gezichten. Catechisatie Met een volgroeide wijk had de hervormde predikant een aan zienlijk arbeidsterrein. Hij be zocht de gemeenteleden huis aan huis. Zij: "Van de kansel werd de straatnaam genoemd die die week aan de beurt was". In die eerste jaren waren er catechisan ten in overvloed. "Op een bepaald moment had ik er 173. Dat bete kende tien volle catechisatie-uren per week. Dat waren de prachtige jaren vijftig. Kom daar nou eens Alsof dat nog niet genoeg was, bevatte de agenda van dominee Van Achterberg al snel meer dan het pure wijkwerk. Hij was jaren lang voorzitter van de classis de kerkelijke regio, die toen maar liefst 54 predikantsplaatsen om vatte terwijl hij dezelfde func tie ook vervulde voor de Groene- veld Stichting, die acht huisjes onderhield. Daarnaast maakte hij zich sterk voor de komst van een predikant speciaal voor het Academisch Ziekenhuis. Mevrouw Van Ach terberg herinnert zich hierbij: "Mijn man hield ook spreekuur voor de hervormde verpleegsters. Voor hen hadden wij ook weieens open huis. Dat waren andere tij den; nu gaan ze naar de disco", laat ze er lachend op volgen. Bejaardenpastoraat Van Achterberg was ook de drij vende kracht achter de Interkèr- kelijke Gezinszorg (IKG). Van een kleinschalige opleiding met enkele tientallen leerlingen groei de de school uit tot een instituut met zeker honderd pupillen. "U begrijpt", zegt de predikant over zijn recordtijd in de Mors, "die 32 jaar zijn omgevlogen". Zijn we derhelft maakt een kanttekening: "Tegen mijn man werd gezegd: dominee, blijt u er nou bij tot de school staat. Maar toen hij 62 was, kreeg hij een hartinfarct. Hij heeft de school er toen aangegeven". De dominee: "Ik was blij dat ik van de dokter tot mijn 65ste mocht doorgaan". Zijn vrouw: "Ja, want wij waren zo verknocht aan de wijk". Negen jaar geleden ging Van Achterberg met emeri taat. Dat bleek geen eindpunt. Eerst gaf hij nog bijstand in het pastoraat in zijn oude gemeente. In die tijd kwamen er ook jonge mensen, die door hem gedoopt waren en bij hem belijdenis had den gedaan, vragen of de domi nee hen ook wilde trouwen. "Daarin ben ik resoluut geweest, wantje moetje opvolger niet voor de voeten lopen". Ook nam de predikant nog eens vijf jaar de ouderenzorg in Sas senheim voor zijn rekening. Het betrof in totaal zo'n 250 bejaar den. "Dat was schitterend werk", is de volmondige verklaring van Van Achterberg, die "heel dank baar" is dat hij nog zeer regelma tig de kansel mag beklimmen. Erg 'somber is hij niet over de toe nemende ontkerkelijking. "Ik ging naar Leiden omdat ik wat meer in het front wilde staan. Je dacht toen, dat je echt kon mee werken aan de herkerstening (be kering tot christendom) van Ne derland. Dat leek er in het begin ook op, maar al spoedig bleek er een ontkerstening gaande te zijn". Ds. Van Achterberg ziet de hui dige stand van zaken in de kerken relativerend als "weer een perio de". En: "Als je zo op een zondag naar een kerk rijdt en er zit een ge meente op je te wachten... dat is toch mooi?" Ds. Van Achterberg preekt zon dag in Echteveld, terwijl hij op 30 april in de Maranathakerk in Lei den voorgaat. De tulp werd het handelsmerk van welvarend Nederland; gracieus van uiterlijk en berstensvol lente- en vriendschapsymboliek. De che mische middelen, die voor haar de milieu-organi- reldwijd hebben we een voorbeeld functie. We deden het toch maar. Die kwaliteit mag je niet in een paar groei en gezondheid nodig zijn, jaar tijd naar de salon helpen. Ook ken haar nu.tot het symbool vai wij zouden liever vandaag dan mor- 'dode lente'. i de Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Zwijnenburg, Rijn- en Schiekade 16, tel: 121641. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, Plantsoen 91. tel: 125096. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Driftstraat 49a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Vlasveld, tel: 149298. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur lol zo 8 uur. M. v.d. Muysenbergh. de Sitterlaan 18, tel: 132877. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11. tel: 125245. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- M. Horn, Zocherstraat 1, tel: 766123. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Harmsen, tel: 769563. D. Hammerstein, Robijn- I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900, via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: O. Du Ry, Vlaskamp 16. tel: 891100; zo: R. van Velzen. Heelblaadjespad 10. tel: 891100; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zc W. van Dam, Palestinian 29, tel: 3960. Wassenaar za: mevr. I.C. Spelt, tel: 11844, Van Groene- veltlaan 17; zo: J. Huls. tel: 13027, Hofcamp- weg 65. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 21/4 tot vr. 28/4 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel: 071-120136; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel: 01717-2525. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest. tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070- 455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar J.W. de Haan, B. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, tel: 15535. Lei denaar (20) zwaar gewond SASSENHEIM - Een 20-jarige fietser uit Leiden is gisteravond zwaar gewond geraakt bij een aan rijding nabij het Postviaduct in Sas senheim. Bij de kruising na het via duct stak de fietser over, juist op het moment dat vanaf de Haarlemmer straatweg een 30-jarige automobi list uit Noordwijk kwam aanrijden. De Leidenaar werd met ernstig hoofdletsel in het Academisch Zie kenhuis Leiden opgenomen. Zijn toestand was vanmorgen nog kri tiek. De fiets kwam bij de aanrijding tegen een andere auto aan, die ook werd beschadigd. Volgens de poli tie is of de fietser of de automobilist door het rode licht gereden. De poli tie roept getuigen van het ongeval op zich te melden (02522-12048). VRIJDAG 21 APRIL Leiden ruilavond voor verzamelaars, Ruilvereniging Konlpgskerk, aan vang 19.00 uur in buurthuis 't Spoortje. Bernhardkade. ledenvergadering PvdA-Lei- den, over programma gemeente raadsverkiezingen in 1990. aan vang 20.00 uur in buurthuis Aktief, Berlagestaat. concert in de serie 'Vrijdag avond Kamermuziek', door piano duo Wyneke Jordans Leo van Doeselaar. 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. voorstelling: 'De Cock en de moord in seance'ivan Appie Baan- tjer, door De Timdelerclub, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Madame de Sa- de'. door Toneelgroep De Appel, aanvang 20.30 uur in het Lak- Theater, Cleveringaplaats. uitvoering: 'Hiroshima, mon amour' door Toneelgroep Imperi um, «aanvang 20.30 uur in het Mi cro-Theater, Oude Vest. Leiderdorp eerste Leiderdorpse klaver- jasnacht Con Bravura, aanvang 19.30 uur in het clubgebouw Beu kenschans.' volksdansinstuif olv Joke Scholma en Ella Schinkel, aan vang 20.15 uur in de Muzenhof. Lisse Corsofestival in de Hobahohal- len, tot 24.00 uur. Wassenaar voorstelling: 'Stuur me geen bloemen', door toneelvereniging Mimicri, 20.15 uur in Cultureel Centrum Warenar, Kerkstraat. voorjaarsconcert in het N.P.B.- gebouw, lange Kerkdam, aan vang 20.15 uur. ZATERDAG 22 APRIL Koudekerk educatieve publieksexcursie Regionale Vogelwerkgroep: start om 8.00 uur. Lagewaard en Mat- tenkade, opgeven vrijdag van 19.30 en 21.00 uur, tel: 071- Leiden open dag bij ziekenomroep AZL 'De vrije Lijn', t.g.v. 30-jarig Rijnsburgerweg. open dag Diaconessenhuis, o.a. de operatieafdeling. P.A.lab, afd. radiologie en de galsteenver gruizer, van 10.00 tot 15.00 uur, Houtlaan. voorjaarsmarkt bij basisschool De Springplank van 10.00 tot 14.00 uur. voorstelling: 'Kritiek', door' De Faktorij, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cleveringaplaats. uitvoering: "Hiroshima, mon amour', door Toneelgroep Imperi- Leiderdorp portretten tekenen door snelte kenaar Wout Koster, van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek. t.b.v. nieuw aan te schaffen rol stoelbus, van 11.00 tot 17.00 uur in Mariënhaven, Mgr. Aengenent- voorstelling: 'Stuur me geen bloemen', door toneelvereniging Mimicri, 20.15 uur-in Cultureel Centrum Warenar, Kerkstraat. optreden Duitse hardrockband 'Morgan Le Fay'. aanvang 21.00 uur in Tent, Van Zuylen van Nije- veltstraat. Zoeterwoude in kader van de landelijke bi bliotheekdag: demonstraties teke nen, boekbinden en zijde beschil deren in de bibliotheek. concert St. Jans fanfare met optreden van het leerlingenorkest ZONDAG 23 APRIL Leiden kaart- en sjoelwedstrijd mu ziekvereniging De Burcht, aan vang 14.00 uur in het pand Aal markt 9.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16