2ÊMWMÊ$i 'Er waren ontroerende en menselijke verhalen bij...' Tv-optreden grootste prijs Twee concerten van Meat Loaf INGEN Arts Channel niet meer op Nederlandse kabel Het presentatie-duo van 'Hart van goud' TOF W DONDERDAG 20 APRIL kan Nier -.meer De bijna 200 leden Russische legerkoor Alexandrov brengen op het ogenblik een bezoek aan Parijs, waar zij gedurende een maand een serie concerten geven. Het koor was in 1975 voor de laatste maal in Frankrijk. Enkele leden lieten zich door een medelid uitgebreid fotograferen op het Concorde-plein. (foto ap> Sprinkhaanreis Opgenomen in een stofwolk uit het grensgebied van Algerije en Marokko en sinds zaterdag in een augurkenpot in Vlissingen. Dat avontuur is een Marokkaanse bergsprinkhaan overkomen. Hij moet vorige week in de nacht van zaterdag op zondag op Walcheren zijn geland met een lading woes tijnzand. ,,Wij vonden hem in de tuin", vertelt Ineke de Haan. Hoofdmeteoroloog Zwart van het KNMI in De Bilt: „Wij hebben nog nooit zo'n melding gehad. In Cornwall, in het uiterste zuidwes ten van Engeland, is er weieens een gevonden, maar hier, nee, nooit. Soms vliegen ze zelfs over de Atlantis%he Oceaan. Enkele zijn vorig jaar op de Nederlandse An tillen aangetroffen". Zwart weet uit betrouwbare bron dat vorig jaar zomer een zwerm Noordafri- kaanse sprinkhanen bij Rome is neergestreken. „M'n dochter woont daar in de buurt, ze land den echt met honderden tege lijk". John Helder e VARA-tv. i Ludwig Smith, vanavond strijdend om de 'Grote Prijs van Nederland' op de Leidenaren bij Grote Prijs van Nederland LEIDEN Ze hebben naar eigen zeggen de strijd om het popconcours 'de Grote Prijs van Nederland' al voor de finale beslist. Zo zien John Helder en Ludwig Smith, de twee donkere Leidse zangers in de overwegend Rotterdamse funkformatie 'One Track Charlie althans de toezegging van de VARA voor een televisiespecial rond hun groep. De om roep filmde het kleurrijke achttal voor, tijdens en na de het laatste gedeelte van de Grote Prijs van Nederland. "Zo'n uitzending is al een prijs op zich vanwege de gratis publiciteit", legt John uit. 'Want wil je in dit land ergens komen dan moeten de camera's veel vuldig op je gericht staan". Het programma komt in ieder geval op een goed moment. John: "Ludwig en ik brengen onder de naam 'Ludwig von en J.J. Helder Junior' over twee weken het singeltje 'Kid Stuff uit op het label van Willem van Kooten. Toch een extra steun voor onze discostamper". Of dat ook werkelijk zo is, kunnen de tv-kijkers van avond zien tijdens de laatste beelden van de Grote Prijs van Nederland. Aan deze belangrijke popta lentenjacht deden vorig jaar 600 bands mee. De zes besten streden op een kolkende december-avond in het afgeladen Amsterdamse jongerencentrum Pa- radiso in eerste instantie om de hoogste eer. Maar de hoofdprijs: gratis studiotijd, 5000 gulden en een enorme wisselbokaal, was natuurlijk ook nooit weg. Hoe het met 'One Track Charlie' afliep is van avond om 23.30 op Nederland 1 te zien. (Niet verder vertellen: 'One Track Charlie' wint...). HILVERSUM - Myrna Goossen en John Kraak man van 'Hart van Goud'. Zij is blij dat ze de kans heeft gekregen ook haar serieuze kant eens te laten zien. Hij weet niet waarom hij gekozen is om het AVRO-tv-programma te presenteren. Allebei zeg gen ze dat ze hun ervarin gen met het programma en de mensen die er centraal in stonden niet licht zullen vergeten. Ze vertellen er enthousiast over. Laten zien wat i kaar over hebben. Dat is volgens John de gedachte achter 'Hart van Goud'. "Het is vaak zo moei lijk mensen op gepaste wijze te bedanken", voegt Myrna er aan toe. "Ze doen iets speciaals voor je en het enige wat je terug kunt geven is af en toe een bloemetje,, een kaartje met kerst en een ver jaardagscadeautje. Wij zetten nu eens die mensen centraal die zul ke ongelofelijke en fantastische dingen doen voor anderen". Hart van Goud, waarvan van avond de laatste aflevering wordt uitgezonden, blijkt een succes te zijn. De kijkcijfers vertoonden vanaf het begin een stijgende lijn en er kwamen veel reacties uit het land. "Erg veel mensen schreven ons. Vaak droegen ze mensen aan die ze in aanmerking wilden laten komen voor een gouden hart. Daar waren heel ontroerende en Zwaarlijvige zanger verkocht miljoenen platen in ons land HILVERSUM - De Ameri kaanse rockster Meat Loaf komt volgende maand voor twee concerten naar ons land. Hij zal dan optreden in De Bonte Wever in Slagharen (13 mei) en in de Veilinghal in Alkmaar (15 mei). Vorig jaar augustus gaf hij zijn eerste concert op Neder landse bodem, hoewel hij toen al ruim tien jaar veel suc ces had geoogst met zijn elpee Bad Out of Heil en de single Paradise By the Dash board Light. Dat optreden was toen op het traditionele Veenhoopfestival in de buurt van Drachten. Meat Loaf werd als Marvin Lee Aday in Texas geboren. Componist en pianist Jim Steinman zete hem op het spoor van de popmuziek. Dat resulteerde in genoemde elpee, waarvan er miljoenen zijn verkocht. In ons land meer dan een half miljoen, goed voor vijf maal platina. Door ernstige problemen met zijn stem moest de 250 pond wegende zanger de op namen van een volgende elpee staken. In 1981 maakte hij zijn comeback met Dead Ringer. Hij is momenteel op nieuw bezig met de voorbe reidingen var schijf, ook wee king met Jim Steinman. Myrna Goossen en John Kraakman: vanavond voor het laatst met 'Hart van Goud' Meat Loaf: volgende maand i Gescheiden Lang niet alle tips bleken bruik baar. Volgens Myrna speelde ook het feit dat het om zulke gevoeli ge dingen gaat een rol bij de keu ze. "We kregen honderden brie ven van kinderen die hun ouders wilden bedanken. Zo was er bij- - voorbeeld een dertienjarig meisje dat haar gescheiden moeder wil de bedanken voor de manier waarop zij, helemaal alleen, haar dochter verzorgde. Toch hebben we die brieven laten liggen". De mensen die een gouden hart aangeboden kregen, werden daarover van tevoren niet inge licht. John: "We hebben legio smoesjes moeten bedenken om ze in de studio te krijgen. We ver telden ze bijvoorbeeld dat het voor AVRO's Service Salon was...." "Ja, of die dame die dacht dat ze voor een optreden kwam", onderbreekt Myrna lachend. "Die zat met haar gitaar in de aanslag naast me op de bank en bleef maar mompelen: ik moet zo toch optreden? Ze begreep er duide lijk niets van". John weet niet waarom men hem heeft gevraagd heeft Hart van Goud te presenteren. Ervaring had hij niet. Hij werkte onder meer mee aan 'In de Hoofdrol' van Mies Bouwman. Verder zat hij een aantal jaren in de redactie van 'Vinger aan de pols'. Zijn eer ste ervaring met presentatie vond Kraakman "te gek" en hij wil dan ook graag verder op deze weg. Over presenteren hebben bei den een duidelijke filosofie. John Kraakman wil zich "bescheiden" opstellen. "Het gaat om de men sen, die moeten centraal staan. Zo lang zij groot zijn is het goed". En Myrna. over de ideale pre sentatie: "Vriendelijk, geïnteres seerd en af en toe een kwinkslag". Over haar imago van lachende presentatrice tot slot: "Ik heb daarmee te kampen gehad. Hier voor heb ik alleen amusements programma's gedaan en ik lach nu eenmaal snel. Dat overheerste wel eens. Sommige mensen kij ken raar op als ze me serieus mee maken. Toch kan ik dat ook zijn. Daarom ben ik blij dat ik nu ook eens een wat serieuzer program ma heb gekregen". (Vanavond, Nederland 2, 20.55 uur). AMSTERDAM (GPD) - Hoe wel de televisiegidsen nog melding maken van de pro gramma's van Arts Channel zijn de uitzendingen van dit 'kunstkanaal' sinds 15 april niet meer te zien op de Ne derlandse kabel. De uitzen dingen van Arts Channel maakten deel uit van het programmapakket van Sky Channel. Het 'gat' in de pro grammering wordt voorlo pig gevuld met uitzendingen van Landscape Channel. Volgens een woordvoerder van Sky Channel heeft Arts Channel het contract met Sky opgezegd en is de kunst zender in Engeland op zoek naar een kanaal met bredere uitzendmogelijkheden. Dit najaar begint Sky Television - de overkoepelende organi satie waar Sky Channel deel van uitmaakt - met een eigen kunstzender onder de naam Sky Arts. De programma's van Sky Arts zijn in eerste instantie alleen voor Enge land bedoeld, maar zullen mogelijk ook in Europa te zien zijn, aldus de Sky- woordvoerder. Nep-ontvoering De politie in Hoorn is gisteravond twee uur bezig geweest met een nep-ontvoering. Nadat de mel ding binnenkwam dat voor het NS-station een man in een auto was ontvoerd, zette de politie in allerijl 8 mensen op de zaak. Getuigen verklaarden dat het 'slachtoffer', dat luidkeels om hulp riep, door ongeveer zes man nen was overmeesterd en met handboeien werd afgevoerd. De 'daders' vertrokken spoorslags met de auto en een bestelbus. Aan de hand van het kenteken nummer van het busje belandde de politie bij een lid van een Am sterdams studentendispuut. Deze verzekerde dat het een grap be trof, gericht tegen een lid van een rivaliserend dispuut. De Hoornse politie is van plan de gemaakte kosten op de studen ten te verhalen. „Hier is immers misbruik gemaakt van gemeen schapsgelden", aldus woordvoer der Weeda gisteravond. Speelgoedberen Alle speelgoedberen van Neder land kunnen tot 30 april logeren in kasteel Amerongen. Elke beer krijgt hij afloop een certificaat waarop staat dat de beer gelo geerd heeft in een echt kasteel. Volgens André van der Goes, een van de conservatoren, hebben zo'n 700 speelgoedberen bezit van het kasteel genomen. De beren zijn van heel uiteenlo pende aard, van oude kaalgeknuf- felde tot de gloednieuwe beren van jonge kinderen. Er zijn ook hele beroemde beren bij. Zo zit de beer van Jos Brink in de vitrine, want daarop moest goed gepast worden. Ook de beer van Hans Wiegel, de roze beer van Karin Bloemen en de muzikale beer van Theo Olof zijn een tijdje op be zoek. Kasteel Amerongen houdt elk jaar een tentoonstelling. Dit jaar wilden de organisatoren iets lichtvoetigs versieren. Eerst werd gedacht aan een tentoonstelling, maar al gauw kwam het idee van een grote logeerpartij. HET VOORTGEZETTE GEBRUIK VAN CFK-GASSEN HEEFT GEZORGD VOOR EEN GAT IN DE OZONLAAG BOVEN DE ZUIDPOOL HOE KUNNEN WE VERHINDEREN DAT ER TEGEN GEDEMONSTREERD WORDT r?

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26