Gouwe College zoekt meer fusiepartners 'Corsokoorts is er weer' Vrouw gedood met overdosis heroïne Hervormde kerk Katwijk begint abonnee-radio Voorwaardelijke straf voor vader woonwagenkinderen Grote drukte in bollenstreek verwacht PAGINA 16 DONDERDAG 20 APRIL 1989 Hond pikt gepik van kip niet NOORDWIJK - Een bull-ter- riër is gistermiddag 'door het lint' gegaan nadat een kip het beest in zijn kop had gepikt. De hond die bij een boerderij aan de Herenweg in Noordwijk liep, was al enkele weken onhandel baar en agressief. Het incident met de kip was blijkbaar de druppel die de emmer deed overlopen. De eigenaar haalde de politie er .zelfs bij. In overleg met de man besloot de politie de dolle hond af te schieten. Hazerswoudenaar ontkent moord en spreekt van euthanasie ROTTERDAM - Twee Hazerswoude en Rotterdam heb ben tegenover de justitie bekend een bejaarde vrouw om het leven te hebben gebracht door haar een overdosis heroïne of morfine in te spuiten. Het tweetal is vandaag voorgeleid aan de officier van justi tie op verdenking van moord dan wel levensberoving op verzoek. Woordvoerders van de Rotterdam se politie en van het openbaar mi nisterie hebben dit i Het slachtoffer, de 75-jarige G. an Santen, werd op 6 april leven- lichte straf Alphense ex-hoofdagent DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - J. Kasper, voormalig hoofd agent van de politie in Alphen, is vanochtend door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maan den met een proeftijd van twee jaar. De eis was negen maanden onvoor waardelijk. De 39-jarige Alphenaar werd beschuldigd van illegaal wapen bezit en het verduisteren en vernielen van officiële politiepapieren. Eind maart vorig jaar werd Kasper door zijn collega's bezocht in verband met zijn mogelijke relatie met vuiltransporteur Kemp. Bij de huiszoeking werden een pistool in beslag genomen en een aantal vuilniszakken met on der meer originele processen-verbaal. In verband daarmee werd Kasper onmiddellijk geschorst. loos aangetroffen in haar woning aan de Berberisweg in Rotterdam. De politie dacht in eerste instantie aan zelfdoding. Hierover rezen later echter twijfels. Sectie wees uit dat de vrouw was gestorven aan een overdosis heroïne of morfine. Afgelopen maandag zijn de twee verdachten aangehouden. Het be treft een 50-jarige man uit Hazers woude en een 25-jarige man uit Rot terdam. De twee hebben verklaard hun daad te hebben verricht op ver zoek van de vrouw. Het OM spreekt echter nadrukkelijk over "moord dan wel levensberoving op ver zoek" en niet over euthanasie, om dat volgens de woordvoerder hier geen arts aan te pas is gekomen. Justitie en politie willen bevesti gen noch ontkennen dat de 50-jari- ge verdachte een familie-relatie had met de vrouw. Hoog bezoek gisteren in de Lissese Keukenhof. Koningin Beatrix bracht samen met de in president Sartzetakis een kijkje in de bloementuin. Naast de koningin burgemeester G.J. en geheel links de echtgenote van de Griekse president. s land zijnde Griekse i der Kroft van Lisse KATWIJK De hervormde ge meente van Katwijk aan Zee wil in de loop van dit jaar beginnen met zogenaamde abonnee-radio. De ge bruikers van de huidige kerktele foon kunnen dan de diensten via het kabelnet van de kustplaats be luisteren. Door het gebruik van een zogenaamde decoder tussen het kastje van de centrale antenne-in stallatie en het radiotoestel kunnen alleen abonnees de programma's ontvangen. De huidige kerktelefoon, die technisch wordt verzorgd door de PTT, telt in Katwijk ongeveer 900 aansluitingen. Van het medium wordt vooral gebruik gemaakt door ouderen en langdurig zieken voor wie het niet mogelijk is de kerk diensten te bezoeken. De hervormde gemeente wil het verouderde systeem om verschil lende redenen vervangen door abonnee-radio. Zo is de ontvangst via het kabelnet veel beter dan via de telefoonlijn en verloopt ook het aansluiten van nieuwe gebruikers veel soepeler dan via de PTT het ge val is. Volgens W.L. Schaap van de her vormde gemeente is bewust geko zen voor een vorm van abonnee-ra dio en niet voor uitzendingen die voor iedereen te beluisteren zijn. "Het is natuurlijk niet de bedoeling dat we lege kerken kweken", aldus Schaap. "Het is echt .bedoeld voor de doelgroep die niet in staat is zelf naar de diensten te komen". Nog geen beslissing erkenning Rijnoord Alphen aan den rijn - Het ministerie van WVC heeft nog geen beslissing genomen over de verlen ging van de erkenning van zieken huis Rijnoord in Alphen. Een woordvoerder verwacht dat pas na het weekeinde duidelijk is voor hoe lang die wordt verlengd. De huidige erkenning liep zaterdag af. "We hebben positieve berichten gehad over de ontwikkelingen daar, dus de verwachting is dat de erkenning niet wordt ingetrokken", aldus de woordvoerder. Aan verlenging heeft het ministe rie de voorwaarde verbonden dat het bestuur van Rijnoord met het bestuur van het Sint Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp (EZL) in gro te lijnen overeenstemming zou heb ben bereikt over een fusie. Dat is in middels het geval. Verder heeft de geneeskundige inspectie onder zoek gedaan naar de kwaliteit van het Alphense hospitaal. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Gouwe College, de scholengemeen schap voor dag- en avondonderwijs voor volwassenen, zoekt naar nieu we partners voor een fusie. Op dit moment worden daarom oriënte rende gesprekken gevoerd met scholengemeenschappen uit de re gio. Het instituut Boerhaave in Lei den is één van die instellingen. "Maar concreet zijn de gesprekken nog niet. Er is geen sprake van on derhandelingen", aldus bestuurs voorzitter J. Jonkers. Jonkers zei dat gistermiddag tij dens een bijeenkomst in Alphen waar het personeel op de hoogte werd gesteld van de intentieverkla ring van het bestuur een fusie met de Aletta Jacobsmavo uit Lisse te willen aangaan. Besturen van beide scholen waren aanwezig om het personeel tekst en uitleg te ver schaffen over de fusieplannen. De besprekingen werden ge opend toen de de voorstellen voor de nieuwe wet op het volwassenen onderwijs bekend werden. Die plannen houden onder meer in dat zelfstandige scholen minimaal elf honderd leerlingen moeten hebben. Het Gouwe College, met onder meer vestigingen in Alphen en Gouda, zit daar net boven. De Aletta Jacobsmavo blijft met vierhonderd leerlingen ruim onder die norm. "Het was kiezen of gekozen wor den", aldus voorzitter L. Kortekaas- Stevens van de stichting Dag en Avondonderwijs in de Bollen streek. Uitgangspunt voor de scholen bij de besprekingen was onder meer dat beide 'redelijk autonoom' blij ven. Verder zouden de huidige ves tigingen moeten worden gehand haafd. De medezeggenschapsraden van beide instellingen moeten zich nog uitspreken over de fusie. Een nog in te stellen commissie met ver tegenwoordigers uit de besturen van beide scholen gaat daarna de plannen verder uitwerken. De fusie wordt pas werkelijk een feit .wan neer de nieuwe wet op het volwas senenonderwijs is ingevoerd. On duidelijk is echter wanneer dat het geval is. 'Sfeer op Leimuidense school grondig verpest' Vlieginstructeur vliegt met auto over Zegerbaan ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 59-jarige vlieginstructeur uit Wad- dinxveen heeft gisteravond zijn au to total-loss gereden op de Zeger baan in Alphen. Hij liep daarbij slechts blauwe plekken op. De Alphense politie was enkele uren eerder al gewaarschuwd door de politiekorpsen uit de regio dat de automobilist die slingerend over de weg reed, richting Alphen kwam. Na een alcoholcontrole bleek dat de man maar liefst achthonderd micro gram alcohol in zijn bloed had. De vlieginstructeur kreeg door de politie een rijverbod opgelegd van negen uur. De politie heeft boven dien de Rijksluchtvaartdienst'in kennis gesteld van de toestand van de man omdat hij vanmorgen om 5.00 uur een vliegafspraak had. Geen extra opleiding brugwachters Alphen ALPHEN AAN DEN RUN - Brug- en sluiswachters in Alphen krijgen geen aanvullende nautische oplei ding. Burgemeester en wethouders hebben dat de Koninklijke Schippersvereniging Schuttevaer meegedeeld. Schuttevaer had het voorstel om een aanvullende opleiding inge diend, omdat voor de bediening van bruggen en sluizen steeds meer part-timers worden ingeschakeld. Het college laat echter weten dat de gemeente geen part-timers in dienst heeft. De vaste- en reservebrug wachters hebben een interne oplei ding gevolgd op de verschillende bruggen. Omdat daarbij uitgebreid aandacht is besteed aan de nauti sche aspecten ziet het college dan ook geen aanleiding in te gaan op het verzoek tot een aanvullende op leiding. Ontwerp Alphense bij beste kijkdozen ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ontwerp van de Alphense M. Poeran-Joha is één van de veertig kijkdozen die vanaf morgen tot en met 8 mei staan tentoongesteld in het Centraal Station in Den Haag. De veertig exemplaren werden door de jury van het Nederlandse Bibliotheek en Lectuur Centrum (NBLC) in Den Haag uitgekozen uit een totaal aanbod van ruim 340. Uit de inzendingen worden door de jury bovendien nog eens de vijf allerbeste dozen aangewezen. Van avond worden de prijswinnaars be kendgemaakt tijdens een uitzen ding van het NOS-programma TV3 op Nederland 3. Het programma, waarin tevens een reportage is te zien over de tentoonstelling in het CS, begint om 19.25 uur. DEN HAAG/LEIMUIDEN - De Haagse politierechter heeft de 33-ja- rige Leimuidense woonwagenbe woner L. Lugters tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van twee jaar veroordeeld en legde hem bovendien op dat hij zich niet meer in de buurt van de openbare lagere school De Torenvalk in Leimuiden 'mag vertonen. Want daar draaide het gisteren al lemaal om. De schoolleiding had zijn kinderen van school gestuurd en daar had Lugters grote moeite mee. Zijn mening: mijn kinderen zijn leerplichtig, we praten over een openbare school en ik woon in Lei muiden. Daar moeten mijn kinde ren naar school kunnen gaan. Zo eenvoudig lag het echter niet. De man moest zich voor de poli tierechter voor drie strafbare feiten verantwoorden: bedreiging met zware mishandeling, vernieling van een ruit van een schooldeur en lo kaalvredebreuk. Het eerste feit was de bedreiging van de gemeentesecretaris van het dorp. Tegen hem had Lugters ge zegd: probeer de straat maar eens over te steken en als je op straat wandelt kijk dan maar voortdurend achterom. Dat conflict deed zich voor tijdens een telefoongesprek dat beiden voerden. Lugters zei daarin dat hij z'n kinderen gewoon naar school zou brengen waarop de secretaris zei dat de politie er dan aan te pas zou komen. Lugters had zo luid gesproken dat wethouder B. van Puffelen woordelijk had kunnen verstaan wat hij allemaal zei. Lugters ont kende de bedreiging. 'Ik kan', had hij gezegd, 'het wel met m'n handen af als het moet. Daar heb ik geen au to of pistool voor nodig'. Het breken van de ruit in de schooldeur was per ongeluk ge gaan. Toen hij de school binnen wil de vond hij een gesloten deur. Om dat hij geen gehoor kreeg, gaf hij er een trap tegen. De bovenste ruit brak aan diggelen, die er onder niet. Over het derde feit, de lokaalvre debreuk, zei Lugters dat hij naar de school was gegaan om zijn kinderen er te brengen. Maar hij had wel een brief van de burgemeester gekre gen dat hij niet meer op school mocht komen en de rechter had hem eveneens dat verbod opgelegd. De gang naar de school gebeurde nogal eens. Aanleiding was altijd dat er op de kinderen werd geschol den en de leerkracht er niets aan deed. Discriminatie, zei Lugters. Ten einde raad belde hij. met een landelijke krant die hem duidelijk maakte dat de school de kinderen niet mocht weigeren, omdat ze nog onder de leerplichtwet vallen. Hoe het nu verder moet? Lugters weet het niet. Om zijn kinderen naar de kampschool in Leiden te sturen voelt hij niets. Hij is nog in gesprek met een school in Nieuwveen maar erg vlotten wil het nog niet, omdat de gemeente Leimuiden weigert de kosten van bijles die de kinderen nodig hebben te betalen. Een ander probleem voor Lugters is, dat beide dorpen dezelfde burgemeester heb ben. Daarom heeft hij weinig ver trouwen in de openbare school. "Mijn probleem is", zei hij gister middag, "dat ik mijn kinderen op geen enkele school geplaatst kan krijgen. Zelf heb ik geen opleiding gehad. Dat wil ik mijn kinderen niet aandoen. Maar voorlopig zitten ze alle drie thuis". De officier van justitie stelde dat hët de verkeerde kant op gaat met de hele kwestie. "Ze loopt over van incidenten. Daarom heeft de school ten einde raad gezegd dat de kinde ren van Lugters van school moes ten. Je kunt niet gaan bedreigen en een school binnenstappen waar je een van je kinderen een andere leer ling een klap laat uitdelen, omdat die hem heeft uitgescholden. Lug ters trekt het geheel wel erg gemak kelijk in de sfeer van discriminatie. Bedenk echter wel dat u de sfeer op school grondig hebt verpest. Daar om vind ik dat roepen van discrimi natie goedkoop want je bent ten slotte zelf verantwoordeijk voor de dingen die je doet". De officier eiste een boete van 1500 gulden, twee maanden voor waardelijke celstraf en een proeftijd van twee jaar. Met de voorwaardelij ke straf kon Lugters' advocaat zich wel verenigen, maar de boete vond hij niet passen, omdat het gezin het toch al niet zo breed heeft. Hij vond een willig oor bij de politierechter, die de voorwaardelijke straf met proeftijd vonniste en de boete liet vallen. Open dag opleiding wegvervoer Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - De Stichting Vakopleiding Wegver voer houdt zaterdag een open dag in Alphen voor scholieren en andere geïnteresseerden in het chauffeurs vak. Het doel is het benaderen van scholieren voor een baan als chauf feur. Initiatiefnemers van de Open Dag zijn ongeveer dertig transportbe drijven uit de regio Midden-Hol land en het leerlingstelsel Wegver voer. Elk jaar verlaten ongeveer 4500 mensen het chauffeursvak en voor hen moeten nieuwe mensen worden aangetrokken. Jongens en meisjes krijgen in het leerlingstelsel een opleiding van twee jaar. Behalve informatie over de oplei ding is ook een stuntteam aanwezig en wordt een truckshow gehouden. Belangstellenden zijn zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur welkom bij de Stichting Vakopleiding Wegver voer aan de Anthony van Leeuwen- hoekweg, gelegen op het industrie terrein Molen wetering. Vanaf het station rijdt er een shuttlebus naar dit terrein. DUIN- EN BOLLEN STREEK - De duin- en bol lenstreek zal het komende weekeinde worden over spoeld met toeristen. "In de hele streek zal het moeilijk worden nog een kamer te vin den. Het wordt gigantisch druk", kondigt Ietje van den Berg van de Hillegomse VW aan. In Lisse, Noordwijkerhout en Hil- legom was gisteren al bijna geen kamer meer beschikbaar. "Men sen die bellen, raden wij aan hier vrijdagmorgen om tien uur op de stoep te staan. Komen ze later, dan moeten we ze verder het bin nenland in verwijzen", aldus Van den Berg. In het VW-kantoor in Lisse stond het gistermiddag al zwart van de mensen. "We zullen vrij wel zeker gasten moeten doorver wijzen naar andere gemeenten", zegt ook directrice Alice Schip per. Het zal volgens haar voor een belangrijk deel van het weer af hangen hoe druk het uiteindelijk gaat worden. Schipper: "En dat is natuurlijk nooit helemaal te voor spellen. Het ene jaar zit het hier dan ook bomvol, het andere jaar blijkt het allemaal uiteindelijk toch nog mee te vallen met de drukte. We wachten maar af'. Volgens de Lissese VW-direc- trice hebben dit jaar behalve Westduitsers ook opvallend veel Fransen geboekt voor een verblijf in de bollenstreek. "Een oorzaak? Ik weet het niet. Er wordt kenne lijk steeds meer reclame voor ons gemaakt in Frankrijk". Goed bezet Ook bij de Katwijkse VW heb ben zich de afgelopen dagen veel Fransen gemeld. Directeur Kees Verplancke signaleerde verder ook opvallende veel Scandina- viërs en Engelsen. In Katwijk zul len volgens hem zowel de hotels als de particuliere adressen 'goed bezet' zijn. "Het zijn vooral de groepen die met bussen hier ko men. Particulieren kunnen wij waarschijnlikjk nog wel onder brengen, maar als hier alsnog een hele groep binnenkomt, zal het moeilijk worden. En dan zijn er natuurlijk nog de vele dagjes- Verplancke veronderstelt dat het dit jaar weer net zo druk wordt als vorig jaar toen mede vanwege het fraaie weer er even eens veel belangstelling voor het bloemencorso was. Volgens ruwe schattingen van de politie kwa men toen ruim ééen miljoen be zoekers af op het bloemencorso. Ook dit jaar wordt weer op derge lijke aantallen gerekend. De Katwijkse VW-directeur pleit er intussen voor dat de Stichting Bloemencorso in het vervolg duidelijker is in het vast stellen van de datum waarop de bloemenstoet door de bollen streek rijdt. Het is hem opgeval len dat er nogal wat misverstan den bestaan. "Omdat de stichting heeft besloten niet gelijktijdig met Koninginnedag het corso te laten verrijden, dus niet op de laatste zaterdag van de maand, worden sommige mensen in ver warring gebracht". Topweekeinde Directeur Wim Rovers van de Noordwijkse VW meldt dat de badplaats zoals het er nu uitziet 'goed bezet, tot vol' zal zitten. Ro vers: "De corsokoorts is er in elk geval weer. Wij gaan een top weekeinde tegemoet. Dat staat wel vast". Volgens Rovers gebiedt de eer lijkheid wel te zeggen dat wan neer de weersomstandigheden te genvallen dat te merken zal zijn in het aantal toeristen dat uiteinde lijk naar de bollenstreek trekt. "In de bussen met toeristen die heb ben gereserveerd zit dan tien pro cent minder. Dat weten we uit er varing". Vooralsnog gaat de Noordwijksee VVV-directeur daar op dit moment nog niet van uit. Rovers herinnert nog even aan het paasweekeinde. "Dat zag er voor ons aanvankelijk niet best uit, maar kwam uiteindelijk toch nog goed op gang. Voor het corso- weekeinde hoeven wij niet zo bang te zijn. Dan is het natuurlijk meestal wel druk". Activiteiten In de verschillende dorpen wor den rond het corso dat zaterdag middag door de duin- en bollen streek trekt, zoals gebruikelijk weer tal van activiteiten georgani seerd. In Noordwijkerhout zijn zaterdag en zondag bloemenmo- zaïekwedstrijden en is er zaterdag om 14.00 uur een kindercorso. De 'Nacht van Hillegom' staat voor vanavond op het program ma met allerlei activiteiten in het centrum van het bollendorp. In de Hoofdstraat van Hillegom wordt zaterdag een speciale markt gehouden waarop oude ambachten te zien zijn en diverse bandjes voor de muzikale omlijs ting zorgdragen. Voorts worden in het centrum diverse terrasjes ingericht.- In Lisse concentreren de activi teiten zich traditiegetrouw rond het corsofestival dat vanavond al losbarst in de Hobahohallen, waar de praalwagens voor het corso worden opgetuigd. Tevens is er dit weekeinde een corso- markt. In Sassenheim is vrijdag avond de gebruikelijke corso- markt in de Hoofdstraat. DONDERDAG 20 APRIL Alphen uitvoering: 'Bekentenis' door Per Expres, aanvang 20.30 uur, Parktheater. lezing IVN over molenviergang Aarlanderveen, aanvang 20.00 uur in de kantine dienst openbare werken, Castellumstraat 6. Leiden spreekuur jongerenbeweging, voor werkriemers van supermark ten, van 18.00 tot 21.00 uur, Kop- penhinksteeg 2. spreekuur Hulp- en Informatie dienst Socialistische partij, van 19.00 tot 20.00 uur in het pand Groenesteeg 33. bijeenkomst werkgroep Politie ke Scholing voor de vrouw Leidse Vrouwenraad over 'Vrqpwen in Europa', aanvang 19.30 uur. Cae- ciliastraat 18. voorstelling: Veldslagen', door De Trust Independance. aan vang 20.30 uur in het Lak-Thea- ter, Cleveringaplaats. toneeluitvoering door Studen tenvereniging Quintus, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leiderdorp klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur in het clubgebouw Splinterlaan. klaverjassen en rummykub bij De Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in Frerikshof, Winkelhof. Voorschoten lezing 'Hoogbegaafde kinderen in het basisonderwijs', door mevr. Klevelaan, orthopedagoge, aan- VRIJDAG 21 APRIL Alkemade optreden zangeres Padla Tuin en pianist Maarten Steenhuis, aanvang 21.00 uur in de Alke burcht, Roelofarendsveen. Alpen presentatieconcert Streekmu- ziekschool, Parktheater, aanvang 20.30 uur. oprichtingsvergadering oud leerlingen-vereniging Ashram Caraibische feestavond in Het Kasteel i.v.m. 7-jarig bestaan. film: The inbeareble lightness of being', Parkfilmhuis, aanvang 20.30 uur. Leiden ruilavond voor verzamelaars, Riiilvereniging Koningskerk, aan vang 19.00 uur in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade. ledenvergadering PvdA-Lei- den, over programma gemeente raadsverkiezingen in 1990, aan vang 20.00 uur in buurthuis Aktief, Berlagestaat. concert in de serie 'Vrijdag avond Kamermuziek', door piano duo Wyneke Jordans Leo van Doeselaar, 20.15 uur in de Kapel aal van K&O, Oude Vest. voorstelling: 'De Cock en de moord in seance' van Appie Baan- tjer, door De Timdelerclub, aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Madame de Sa- Ie', door Toneelgroep De Appel, aanvang 20.30 uur in het Lak- j Theater, Cleveringaplaats. uitvoering: 'Hiroshima, mon amour" door Toneelgroep Imperi um, aanvang 20.30 uur in het Mi cro-Theater, Oude Vest. Leiderdorp eerste Leiderdorpse klaver- jasnacht Con Bravura, 19.30 uur clubgebouw Beukenschans. volksdansinstuif olv Joke Usse Corsofestival in de Hobahohal len, van 10.00 tot 24.00 uur. Voorschoten rommelmarkt Rode Kruis, van 10.00 tot 19.00 uur in het Rode Kruisgebouw, Van Leeuwenhoek kade. Wassenaar voorstelling: 'Stuur me geen bloemen', door toneelvereniging Woubrugge jubileum gospelgroep Kings Kombo in de Goede Herderkerk, Bateweg, aanvang 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16