Bush wil hulp aan Polen vernieuwen Perestrojka klem door defensieuitgaven Waardering voor democratisering Ruim 30.000 mensen al maanden zonder water Kopstuit Democraten VS verdoezelde giften Exxon zet 4000 schoonmakers in DINSDAG 18 APRIL 1989 BUITENLAND PAGINA 5 WASHINGTON (GPD) - De Amerikaanse president Bush heeft gisteren nieuwe economi sche hulp aan Polen toegezegd uit waardering voor de voortschrijdende democratisering in het land. Bush gaf geen details over de totale omvang van de hulp, maar Amerikaanse regeringsfunctionarissen schatten, dat het alles bij elkaar om een bedrag van 1 miljard dol lar kan gaan. Voor een deel zal de hulp van de We- garandeerde leningen aan Polen, daten centraal willen nomineren. In reldbank en het Internationale Mo- Die leningen zouden in eerste in- Warschau is daarvoor een speciale netaire Fonds (IMF) moeten ko- stantie moeten worden verstrekt 'kandidatenbank' ingericht, waar- men. De Amerikaanse regering zal door particuliere investeerders. De uit activisten van het platteland een bevorderen, dat de terugbetaling Amerikaanse president zei voorts kandidaat kunnen selecteren. De van de 700 miljoen dollar schuld die de vorming van .joint ventures" redenering van de Walesa-groep is Polen bij deze internationale orga- tussen Amerikaanse en Poolse be- dat de oppositie in plattelandsdis- nisaties heeft, wordt vergemakke- drijven te willen stimuleren, en Po- tricten niet over voldoende kandi- lijkt. len te willen helpen door de import- daten beschikt. Overal waar wij ver- Bush zei dat hij verder van plan is tarieven op sommige Poolse pro- liezen, valt een zetel toe het Congres om toestemming te dukten te verlagen, vragen voor een programma van Bush maakte duidelijk dat door de Amerikaanse regering ge- voorwaarden aan de Amerikaanse zet tegen. In Silezië bijvoorbeeld hulp verbonden zijn. „We geven het zijn er groepen die deze 'centralisti- f-j I niet zomaar. We bieden geen hulp sche WU rp nrpVPP rit Pil aan zonder gezonde economische van wat gcvceiucil praktijken terug te verlangen. We kandidaten uit 1 moeten verder niet vergeten dat Po- hun stelling. christenen en een Warschaupact-land is. We zullen dus niets doen dat de veilig- moslims Bayrut brengt". Regeringsfunctionarissen J lichtten gisteren die uitspraak toe BAYRUT (AP) - In de Libanese door te zeggen dat van de Poolse hoofdstad Bayrut zijn gisteravond overheid onder meer zal worden ge- de beschietingen over een weer tus- vraagd om meer volgens het markt- sen christenen en moslims verhe- principe te opereren, vigd. Sinds zaterdagmorgen de ge vechten opnieuw in alle hevigheid De functionarissen zeiden verder, oplaaiden, zijn 45 mensen gedood dat Bush overweegt in juli naar Po en 168 anderen gewond geraakt. len af te reizen voor een officieel be- Zes weken geleden braken de ge- zoek. Hij zou dat bezoek willen vechten uit nadat christelijke rege- brengen na afloop van of net vóór ringstroepen havens blokkerden de economische top die in Parijs die door islamitische milities wer- wordt gehouden, den beheerst. Sindsdien zijn in zwa- Solidariteitsleider Walesa en drie re beschietingen over en weer 262 van zijn naaste adviseurs gaan nog doden en 932 gewonden gevallen, deze week naar Rome. Daar zullen Meestal betrof het onschuldigde zij besprekingen voeren met de Ita- burgers. liaanse vakbonden over financiële De overheid van Kuwayt, Jorda- steun aan Solidariteit en de verkie- nië en paus Johannes Paulus II heb-zingscampagne. Tevens zullen zij ben de strijdende partijen gisteren door de paus worden onvangen opgeroepen de steeds heviger wor- De naderende, deels vrije, verkle dende strijd te beëindigen. De ge- zingen (4 juni eerste ronde) voor Se- vechten van de afgelopen weken jm (een soort Tweede Kamer) en de waren de hevigste in de nu al veer- nieuwe Senaat zorgen voor de nodi- tien jaar durende burgeroorlog. ge spanningen binnen Solidariteit. De Franse minister van ontwik- In het burgercomitè zelf, dat for- kelingshulp, Kouchner, deed op- meel los staat van de Solidariteits- nieuw een poging om een hulpactie organisatie maar dat uiteraard niet voor de gewonden op touw te zet- is, leidt de kandidaatstelling tot gro ten. Na eerdere gevechten bleek het te problemen. Twee kopstukken uit vrijwel onmogelijk slachtoffers de beweging, Bujak en Masowiecki, naar het hospitaalschip La Ranche hebben zich daardoor al als kandi- te brengen omdat de reddingswer- daat voor het parlement terugge- a de rege- luidt hun argument. regio's zelf is daar echter ,npak' als ondemocratisch de hand wijzen. „Wij willen eigen regio", is BALFOUR - Het was een even bi zar als tragisch ongeluk, waarbij de driejarige Lindiwe Mdaki ui Zuidafrika om het leven kwam. De peuter verdronk in een water put die midden op straat was ge graven. Zij is het eerste dodelijke slachtoffer van een droogte die al meer dan twee maanden duurt. Het graven van de put was een wanhoopsdaad van de mensen in Siyathemba, een woonoord van ruim 30.000 mensen in het oosten van de Zuidafrikaanse provincie Transvaal. De droogte die hen het leven vergald, is kunstmatig. Ver oorzaakt doordat het gemeente bestuur van het aangrenzende stadje Balfour letterlijk weigert de kraan open te draaien. door Peter van Nuijsenburg Balfour wordt bestuurd door de extreem-rechtse Konservatieve Partij. De KP staat op de bres voor apartheid-oude-stijl en laat geen kans voorbij gaan om de on menselijkheid van deze ideologie te bewijzen. De inwoners van Siyathemba ondervinden dit aan den lijve. Een lange rij mannen en vooral vrouwen, stof vastgekoekt op hun gezichten, wacht al zes uur in de verzengende hitte op de twee tankwagens van het Zuidafri kaanse leger die eenmaal per dag het woonoord aandoen. Zij leve ren een paar duizend liter water. Het is de spreekwoordelijke druppel op de gloeiende plaat: de meesten wachten voor niets. Na het bezoek van de tankwagens zijn hun emmers nog net zo leeg als daarvoor. Om toch nog aan water te ko men nemen sommige mensen de taxi naar Balfour. Blanke inwo ners spekken hun zakken, maar de hoeveelheid water die per taxi aangevoerd kan worden is nog niet voldoende om de was van een middelgroot gezin te doen. De inwoners van Siyathemba gaan dus stinken. „Ik was me zelf en mijn kleren op mijn werk", zegt een vader van vijf kinderen. „Maar omdat we nauwelijks vol doende water hebben om te drin ken, gaan de kinderen meestal ongewassen naar school en hun werk". Een ander wil een koninkrijk geven voor een bad. De laatste keer dat hij de stralen van een douche voelde, weet hij zich nog precies te herinneren: 26 dagen geleden bij de zuster van zijn zwa ger, die elders blijkt te wonen. Maar een week geleden kreeg hij - en hij niet alleen - nog wel de re kening van het plaatselijke water leidingbedrijf. Het watertekort zorgt niet al leen voor een drastische verslech tering van de persoonlijke hygië ne. Het is een regelrechte bedrei ging van de volksgezondheid. De middelbare school van Siyathem ba heeft ruim 2200 leerlingen. Die - en hun leraren natuurlijk - moe ten allemaal wel eens een kleine of grote boodschap doen. Maar door het gebrek aan water staan de spoelbakken van de w.c's droog. De gevolgen laten zich ra den... Vele kinderen zijn volgens een leraar aan de diarree. „Zes tot acht nieuwe gevallen per dag". Hij weet ook te vertellen dat er kinderen in ziekenhuizen zijn op genomen wegens uitdroging, maar ook dat er niet genoeg bed den zijn om nieuwe patiënten te helpen. De kinderafdeling van het dichtst bijzijnde ziekenhuis heeft maar zeven bedden. De bewoners ondergaan hun el lende met een opmerkelijke gela tenheid. Er is een actie-comité op gericht, de waterrekeningen die ondanks alles blijven binnenko men, worden niet betaald. Maar van echte burgelijke ongehoor zaamheid, laat staan een opstand, is geen sprake. Er zal alleen, top punt van actiebereidheid, een pe titie naar president Botha ge stuurd worden. Het eigenaardige van de situa tie is dat niemand kan uitleggen waarom Siyathemba zonder wa ter zit. In februari werd door de plaatselijke autoriteiten aange kondigd dat de kraan voor onbe paalde tijd zou worden dicht ge draaid. Maar waarom? De ant woorden variëren: er zou een wa terleiding zijn gesprongen - dat gelooft niemand - of de capaciteit van het waterleidingnet zou te klein zijn. Dat klonk evenmin overtuigend. Een technisch man kement moet binnen een paar da gen verholpen zijn. Maar een in woner die verhaal wil halen bij de burgemeester wordt bedreigd met een paar dagen gevangenis. Alleen de Heidelberg/Nigel He raut, de regionale krant en spreekbuis van de KP, meent te weten hoe de vork in de steel zit. In 1986 zijn de beruchte pasjes- wetten geschrapt. Ook de zwarte bevolking mag nu gaan en staan waar zij wil. Sindsdien is de be volking van Siyathemba verdub beld en dat zou het waterbedrijf niet aankunnen. De bewoners malen al lang niet meer om deze en andere verkla ringen. Zij wijzen beschuldigend naar de gemeenteraad in Balfour die bij machte moet zyn de kraan weer open te draaien, maar dat onder het mom van watergebrek in de eigen gemeente niet doet. Het zal minstens tot augustus duren voor er weer water uit de kranen van Siyathemba stroomt. Dan pas zouden de noodzakelijke extra-leidingen zijn aangelegd. Maar een antwoord op de voor de hand liggende vraag waarom het water niet tijdelijk wordt gerant soeneerd door het op vast gestel de uren te laten stromen, wordt niet gegeven. kers voortdurend in de vuurlinie z ten. Na een gesprek tussen moslim premier Salim Hoss en Kouchner, zei een medewerker van Hoss dat de moslimslachtoffers waarschijnlijk vandaag vanuit West-Bayrut naar het hospitaalschip zouden worden vervoerd als de veiligheids-condi ties het zouden toelaten. Buitenland kort Brazilië Brazilië heeft besloten Suriname zowel militaire als niet-militaire hulp te geven, zo heeft de Suri naamse legerleider Desi Bouterse afgelopen weekeinde in Paramari bo verklaard. De civiele hulp be draagt in totaal 18 miljoen gulden. Dialoog De onderhandelingen tussen de beide Korea's over' het opstellen van een gemeenschappelijk Ko reaanse ploeg voor de Azië-spelen in 1990 in Peking zyn gisteren door Noordkorea afgezegd. Dat betekent dat de in augustus 1988 begonnen gesprekken tussen de beide landen nu op alle niveaus zijn mislukt. RAF Claudia Wannersdörfer, een van de in de Bondsrepubliek gevangen zit tende leden van de links-radicale Rote Armee Fraktion (RAF) heeft gisteren haar hongerstaking opge geven. Eerder maakten Christa Ec- kes en Karl-Heinz Dellwö een eind aan hun actie. In totaal nemen nu nog 39 RAF-leden aan de hongersta king deel. Egypte In Egypte zijn deze maand zeker 1000 fundamentalistische moslims opgepakt in het kader van een lan delijke veiligheidsoperatie. De mi nister van binnenlandse zaken Zaki Badr gaf daartoe opdracht na de ar restatie van Sheik Omar Abdel- Rahman, een charismatische blinde predikant. Abdel-Rahman werd op gepakt na ongeregeldheden voor zijn moskee, omdat hij zijn volgelin gen tot geweld zou hebben aange zet. Aids Het aantal aidspatiënten in Uganda verdubbelt ruwweg elke zes maan den. In de periode tussen augustus 1988 en maart 1989 is het aantal ge stegen van 5000 naar 8000. Dit maakte het hoofd van de landelijke organisatie voor aidsbestrijding be kend. Explosie Door een explosie-ongeluk bij de Westduitse federale recherche Bun- deskriminalamt (BKA) in Wiesba den zijn gisteren eën dode en een zwaar gewonde gevallen. Dit ge beurde toen twee specialisten een radio onderzochten waarin zij springstof vermoedden. Het appa raat was volgens de autoriteiten in beslag genomen bij een onderzoek naar Palestijnse terroristen. trokken. Een van de conflicten is dat Wale sa en zijn naaste adviseurs de kandi- ADVERTENTIE UW OUDE TROUWE LAMP LEVERT IN DE BIJENKORF TOT 7 5.- OP. WASHINGTON - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden, Jim Wright, heeft de ethische regels van het Huis 69 keer overtreden. Dat staat in een rapport dat een commissie van het Huis van Afgevaardigden gisteren heeft uit gebracht. Het rapport is het eindresultaat van een onderzoek naar de handel en wandel van Wright, dat tien maan den lang heeft geduurd. Het maakt de positfe van Wright, de machtig ste Democraat in het land, uiterst wankel. De commissie ethische za ken, bestaande uit zes Democraten en zes Republikeinen, schrijft in haar rapport dat Wright de regels van het Huis heeft overtreden door bepaalde giften niet aan te melden of te verdoezelen. Zo zou hij van een zakenman uit Texas, George Mallick, onder meer een auto en een huis hebben gekre- - Een schoonmaker demonstreert hoe met stoom olieresten kunnen worden afgespoeld. De oliemaatschappij ®en- van Wright 2 deze methode de kust i (foto AP) VALDEZ (AP) De oliemaat schappij Exxon gaat r of het oliebedrijf, dat bij de op- schoonmaakcapaciteiten dePHnWüliZm der 18.000 dollar per jaar aan salaris van Mallick hebben gehad, en die inkomsten zouden door Wright zijn verzwegen. Dat is niet in de haak, al dus de commissie, omdat Mallick, als projectontwikkelaar, belang heeft hij bepaalde uitspraken van Huis van Afgevaardigden. grote ruimingsoperatie tot dusver niet Exxon opzegde, denkt dat de maat- Wright heeft, als voorzitter, een gro- het werk zet- heeft uitgeblonken in slagvaardig- schappij veel te optimistisch de stranden beid, daarin zal slagen. Exxon heeft haar planning om het karwei voor Huis. te invloed op de agenda het _.i Alaska "enhalir eigen reputatie gezegd by de schoonmaakwerk- de winter, die in Alaska al i te reinigen. De maatschappij wil zaamheden gebruik te willen ma- tember invalt, te klaren. ken van stoom. Deze methode zou William Baai bij Alaska nog voor de winter op te ruimen. Milieudeskundigen betwijfelen SUDAN - De verzetsbeweging in het zuiden van Sudan heeft gisteren bekendgemaakt de garnizoensstad Bor aan de Witte Nijl te hebben ver overd. Het Sudanese Volksbevrij- Aids velt 'Schrik van Montmartre' Wright heeft, zo schrijft de com missie verder, ook onjuist gehan deld door geld dat hij van bedrijven en instellingen kreeg voor een door hem geschreven boek, niet als inko men op te geven. Op die manier ont dook Wright de regels over nevenin komsten, aldus het rapport. Wright zelf heeft altijd ontkend, dat hij de regels van het Huis heeft overtre- Nadat de commissie met Wright gesproken heeft, zal er een definitie ve beschuldiging volgen, gekop peld aan een straf-voorstel. Het vol tallige Huis van Afgevaardigden zal vervolgens moeten bepalen, welke straf Wright krijgt. Die straf kan uit eenlopen tot een eenvoudige beris ping tot een veel ernstiger motie van wantrouwen. De zwaarte van de straf zal bepa len, of Wright al dan niet tot aftre den zal worden gedwongen. De De mocratische partij zal, bij een ern stige straf, zeker op aftreden aan dringen, omdat Wright anders de kansen van de partij bij de Congres- verkiezingen van volgend jaar zou kunnen schaden. De Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden zijn in ieder geval vastbesloten, zoveel mogelijk poli tieke munt uit de problemen van Wright te slaan. Daarbij speelt on der meer het succesvolle verzet van de Democraten tegen de benoe ming van John Tower tot minister van defensie een rol. Voor de Repu blikeinen is nu de tijd van wraak aangebroken. ADVERTENTIE UW OUDE TROUWE PAN LEVERT IN DE BIJENKORF TOT 2 5.- OP. i ten zuiden van de Sorbat. Het x gebied zo groot als het rie zich meebrengen. Door de ramp met de Exxon Valdez, die op 24 maart op liep, is volgens het schoonmaak- plan van de maatschappij 590 kilo- meter strand door olie vervuild. Dat PARIJS (DPA) Een vermeende den. plan gaat ervan uit, dat op 1 juni moordenaar, die tussen 1984 en In het weekeinde schreef Wright 1987 in Parijs 18 oude vrouwen zou een brief naar de commissie waarin hebben beroofd en vermoord, is gis- hij vroeg zo snel mogelijk zijn kant ri ziekenhuis in Fresnes van het verhaal te mogen laten ho- in aids overleden. De 26- ren. Gisteren herhaalde hij dat door die met name in het 18e te vragen "vandaag nog, morgen, in arrondissement van de hoofdstad ieder geval binnen een week" voor de bevolking grote schrik aanjoeg, de commissie te mogen verschy- het ministe- werd in december 1987 gearres- nen. Het rapport van de commissie 2500 mensen aan het werk zijn de olie van de stranden te halen. Daarnaast worden nog eens 1500 J®ren dingsleger had de stad al maanden anderen ingezet voor ondersteu- by Parijs omsingeld. De verzetsbeweging be- nende taken op zes reinigingsche- jarige heerst nu het gehele zuiden van pen en ve]e tienta]len aangrenzende Uganda. Een functionaris ......ww «.«„om;- - milieubeheer in Alaska, dat teerd- 'De schrik van Montmartre' heeft de status al eerder alle vertrouwen de bekende 21 moorden. t voorlopige i-staat-van-beschuldiging-stelling. INRUILACTIE Wie in de Bijenkorf een tafel-, wand-, hang- of staande lamp koopt, moet beslist één of meer oude exemplaren mee nemen. Want tegen inlevering van een oude lamp gelden dan bij aanschaf van een nieuwe de volgende kortingen. Nieuwe lamp tw.v.: 50.- tot 150-, korting 15.- 150- tot 300-, korting 30.- 300- tot 500-, korting 50.- Boven 500-, korting 75.- Bij aankoop van één nieuwe lamp is slechts de waarde van één ingeleverde oude lamp gel dig. Deze kortingen brengen wij bij het afrekenen aan de kassa I direct in mindering. Van 18 t/m 29 april a.s. ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. de Bijenkorf MOSKOU - Bij het presenteren van de staatsbegroting voor 1989 zei minister Gostev van financiën vorig jaar oktober dat de uitgaven voor defensie voor het vijfde achtereen volgende jaar hetzelfde zouden blij ven: 65 miljard gulden, zynde 4,1 procent van de totale begroting die ruim 1500 miljard gulden beliep. door Alexander Münninghoff In westerse commentaren werd er, zoals gebruikelijk, direct op gewe zen dat Gostev het alleen maar had over het in stand houden van het le ger, de directe onkosten zogezegd. In werkelijkheid zou de Sovjetstaat veel en veel meer uitgeven aan het militaire apparaat, omdat er tal van fabrieken zijn die uitsluitend met oorlogsindustrie bezig zyn. Daarnaast gaat nog eens in vele fabrieken een deel van de capaciteit op aan het vervullen van militaire bestellingen. Dezelfde situatie doet zich voor in wetenschappelijke in stituten. Ook de ruimtevaart heeft een onmiskenbaar militair karakter en zo is er nog wel meer te noemen. Omdat het geheel zo omvangrijk en ondoorzichtig is, houden wester se waarnemers het doorgaans bij schattingen die variëren van 15 tot 30 procent als aandeel, direct^n in direct, van de militairen in de natio nale Sovjetkoek. De Sovjet-autori teiten lieten vorig jaar, desgevraagd "nu eens eindelijk in het kader van de glasnost met de waarheid over de brug te komen", weten dat het wer kelijke 'grote' totaal aan defensie uitgaven waarschijnlijk binnen twee jaar bekend zou worden. Die terughoudenheid is begrijpe lijk, aangenomen dat het volgende gegeven uit doorgaans betrouwbare bron correct is. De kosten voor het totale militaire apparaat belopen namelijk 57 procent van het staats budget. Het cijfer is afkomstig van een van Gorbatsjovs economische topadviseurs, professor Abalkin, en werd ruim een week geleden be kend gemaakt op een besloten bij eenkomst van hoge partij-kaderle den. Op een latere vergadering van de Sovjet-ministerraad reageerde men naar verluidt geschokt: nie mand had dit verwacht. De implicaties van dit cijfer, dat uiteraard niet algemeen bekend is gemaakt, zyn zeer ernstig. Zelfs als je de kosten van de inmiddels be ëindigde oorlog in Afghanistan er voor de toekomst van aftrekt, houd je nog veel te veel over om van de Sovjetunie een land met een gezon de economie te maken. Gostev zelf gaf in oktober toe dat alles bijeengenomen zijn begroting een gat van ongeveer honderd mil jard roebel vertoonde. Op alle mo gelijke manieren is men doende om dat gat te dekken. De nieuwe belas tingmaatregelen die een progressie ve heffing in de hogere inkomens beogen, zijn er een van. De belas tingtarieven kunnen oplopen tot vijftig procent voor een bepaald in komenssegment, aldus het wets voorstel. Het langzaam afbouwen van de staatssubsidies op levens middelen als brood en vlees en het binnen een paar jaar geheel stoppen van kredietverleningen aan verlies lijdende bedrijven zijn andere voor beelden. Maar de 57 procent van Abalkin maakt duidelijk, dat de werkelijke ommezwaai in de richting van de perestrojka alleen maar gemaakt kan worden, als het geheimzinnige militaire en semi-militaire kluize naarsnetwerk, rigoureus wordt aan gepakt. De eenzijdige inkrimping van het Rode Leger met een half miljoen man was zo bezien maar een kleine stap, hooguit geschikt om op de 'of ficiële' twintig miljard van Gostev iets af te dingen. Veel essentiëler zijn de pogingen om militaire be drijven zodanig om te vormen dat ze geschikt zyn voor de civiele sector. Daar is men op grote schaal mee bezig en onlangs werd er gezegd dat zo'n zestig procent van de oorlogs- fabrieken (hoeveel precies het er waren, was natuurlijk geheim) die omslag had gemaakt of binnenkort zou gaan maken. Maar dit 'omsme den van zwaarden tot ploegscharen' kost geld. Van een fabriek in raket- onderdelen werd bekend gemaakt dat zij, met een aantal betrekkelijk eenvoudige aanpassingen, had kun nen overschakelen op de produktie van kinderwagens. Maar zo gemak kelijk zal het lang niet overal gegaan zijn. Op korte termijn mag dus van de nieuwe aanpak nog niet al te veel worden verwacht. Een heel gevoelig punt bij dit al les is de ruimtevaart-industrie. Gor- batsjov koestert de vreedzame ver kenning van de ruimte, omdat de Sovjets daarin heel goed meeko men en er heel wat propaganda- punten vallen te scoren. Maar ie mand als de populaire ex-partijchef Jeltsyn, heeft al bij meerdere gele genheden aangekondigd dat hij voor een drastische inkrimping van dat ruimtevaart-budget zal gaan pleiten als hij straks in het parle ment zit. Want een raket naar Mars levert geen volle schappen in de winkels op. Afgelopen zondag werd bekend dat de Sovjetunie voor vijf miljard roebel aan buitenlandse harde valu ta extra inkopen heeft gedaan in een aantal westerse landen. Dat bedrag kwam bovenop de 32 miljard die al gereserveerd waren voor aankopen uit het buitenland in 1989. De nieuwe bestellingen betroffen 15 mihoen paar leren schoenen, 12 miljoen paar dameslaarzen voor de winter, 300 miljoen scheermesjes, tien miljoen cassettebanden, 180.000 ton waspoeder en zeep en 10.000 ton tandpasta. Allemaal za ken die niet meer te krijgen waren, omdat de eigen industrie niet op de vraag kan inspringen of dermate slechte spullen produceert dat nie mand ze wil hebben. INRUILACTIE Bent u van plan één of meer oude pannen te gaan vervan gen, neem die dan mee naar de Bijenkorf. Want tegen inleve ring van een oude pan gelden bij aanschaf van een nieuwe de volgende kortingen. Nieuwe pan Lw.v.: 20- tot 49.90, korting 10.- 50- tot 79.90, korting 15.- 80- tot 99.90. korting 20.- Boven 100-, korting 25.- Bij aankoop van één nieuwe pan is slechts de waarde van één ingeleverde oude pan gel dig. Deze kortingen worden direct bij het afrekenen aan de kassa in mindering gebracht Van 18 t/m 29 april as. ELKE DAG EEN ANDERE BIJENKORF. de Bijenkorf 0

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5