Carina Bos wint Soimdmixshow Smachten bij 'Aspects of Love' Limburg in vele KRO- programma's aan bod AC Milaan- Real Madrid rechtstreeks op tv Plant Gloria heeft tik INGEN PAGINA 22 w tv DINSDAG 18 APRIL 1989 Na finale die bijna hele tv-avond vult HILVERSUM - Carina Bos uit het Maastrichtse Scharn is gisteravond uit geroepen tot winnares van Henny Huisman's Sound- mixshow-finale. Van de 1500 telefonisch geënque- teerde Nederlanders bleek zo'n 25 procent op Carina alias Timi Yuro te stem men. Daarmee liet de Lim burgse zeven andere fina listen ver achter zich, zo bleek na een bijna avond vullende tv-fïnale en pun tentelling. "Ik hou van jullie allemaal", stamelde de overrompelde winnares gisteravond. En de "moeder van twee kinderen", zoals Henny Huisman haar telkens met nadruk noemde, zong nog een keer het winnen de liedje, het verscheurende 'I'm so hurt'. Echt nodig had Carina Bos die overwinning van gister avond trouwens niet. Al voor de finale werd ze overstelpt met aanbiedingen en contrac ten. Kariria in een eerste reac tie: "Eindelijk heb ik bereikt wat ik wil: zangeres worden. Als kind zong ik al graag", al dus de Limburgse, die nog niet zo lang geleden werk zaam was als kasteleinse in een café in Scham ("als er erg veel volk is sta ik nog wel eens achter de tapkast"). Overigens weet de winnares van de Soundmixshow van doorzetten. Ze zegt: "Ik doe al vanaf 1976 mee aan allerlei ta lentenjachten en soundmix- •shows. Drie jaar geleden schreef ik Hènny Huisman. Maar ik hoorde maar niets en had de moed opgegeven. Tot afgelopen jaar. Toen kreeg ik bericht dat ik mee mocht doen". Carina Bos is een fan van Ti- mi Yuro, die voor het laatst in Carina Bos als Timi Yuro i de schijnwerpers 1981 in ons land optrad. Ze kent het volledige repertoire van Yuro. Aanvankelijk had Karina voor een ander num mer gekozen, maar bij nader inzien bleek 'Hurt' het meest bekende liedje om te brengen. Voor de winnares staat het vast: ze gaat door met zingen. Niet alleen met liedjes van Yuro, ook met die van Shirley Bassey en Patti Labelle en weer later met een eigen re pertoire. HILVERSUM (GPD) - De komende zes maanden staat de pro vincie Limburg in een groot aantal KRO-programma's centraal. Aanleiding daartoe is de herdenking van het feit dat Limburg, 150 jaar geleden, werd gescheiden in een Nederlands en een Belgisch gedeelte. Vanaf komende donderdag 20 april wijdt de KRO 37 uur radio en 8 uur televisie aan de provincie. Ook de programmabladen van de KRO en de KRO-teletekstpagina's zullen extra aan dacht besteden aan '150 jaar Limburg'. Op deze manier wil de KRO ook de binding met haar achter land versterken. 'Het spreekt vanzelf dat de KRO zijn bekend heid wil vergroten in een bij uitstek katholieke provincie als Limburg, zonder daarbij het predicaat 'landelijke omroep' ge weld aan te doen,' aldus de omroep. HILVERSUM (GPD) - De NOS brengt morgenavond, op Nederland 3, een recht streeks verslag van de twee de wedstrijd in de halve fi nales van de Europacup I tussen AC Milaan en Real Madrid. Daardoor komt de geplande Duitse televisie film 'De regendruppels' te vervallen. Het commentaar bij de voetbalwedstrijd wordt geleverd door Theo Reitsma en de uitzending begint om 20.27 uur. Na het journaal, dat begint om 22.30 uur, en Den Haag Vandaag (22.40 uur) brengt de NOS om 22.55 uur een sa menvatting van de wedstrijd tussen Galatasarai en Steau Boekarest. Het Turkse com mentaar wordt in het Neder lands ondertiteld. De televi sie-avond op Nederland 3 wordt om 23.10 uur besloten met het nieuws voor doven en slechthorenden. Nieuwste musical Andrew Lloyd Webber bewijs vakmanschap LONDEN Roger Moore haakte halverwege de repeti ties van 'Aspects of Love' definitief af. Geheimagent 007 alias James Bond mocht dan geen emplooi meer vinden in spionagefilms, dat wilde nog niet zeggen dat hij zich op zijn plaats voelde in een musical van Andrew Lloyd Webber, het even gladde als steenrijke genie van de Brit se musicalindustrie. We zullen dus nooit, althans voor lopig niet te weten komen of de voormalige Saint kan zingen. Wel laat zich vaststellen dat hij geen inschattingsvermogen bezit, want Aspects of Love gister avond was de première is het zoveelste bewijs van Lloyd Web bers behendige maar ongetwij feld grote talent als musicalcom ponist. Moore had als de wat ou dere, soms onhandige minnaar George Dillingham ongetwijfeld weer geschiedenis geschreven als komisch acteur. Over Lloyd Webber wordt in sa tirische programma's op de Brit se beeldbuis bijna even meewarig gedaan als over het, zo met de lief de knoeiende vorstenhuis. Niet temin kun je de veertiger wel la ten schuiven,. Ruim driejaar gele den bracht hij zijn belangen on- 2(2) Like a prayer Ma donna 3 3) Alles kan'n mens geluk kig maken René Fro- ger Het goede doel 4(4) Straight up - Paula Abdul 5(7) The look - Roxette 6 (13) Too many broken hearts Jason Donovan 7(5) This time I know it's for real Donna Summer 8 (15) Kokomo The Beach Boys 9(6) Mijn naam is Jaap André van Duin 10 8) I'd rather jack The Reynolds Girl 11 (11) Have a little fait in me John Hiatt 12 (18) When loves cames to town U2 13 9) Are you my baby Wendy Lisa 14 (14) I can do this Monie Love 15 (25) Paradise city Guns n'Roses 16 (16) Je bent alles - Jan ten Hoopen 17 (21) Twins Philip Bailey Little Richard 18 (20) She's mystery to me - Roy Orbison 19 (10) Everybody needs some body - The Blues Bro thers 20 (32) Ik kan het niet alleen - De Dijk 21 (31) Real love Jody Watley 22 (-) Wonderful - Patty Shift 23 This is your land Sim ple Minds 24 Turn the world around Golden Earring 25 (34) Sleeptalk - Alyson Wil liams 26 (12) Belfast child Simple Minds 27 (17) Why not me - The Judds 28 (-) 1 23 Gloria Estefan Miami Sound Machine 29 In the air tonight ('88 Remix) Phil Collins 30 (26) Hit the rap jack Deb bie D 31 Move yourfeet Hithouse 32 Timebomb Selena 33 (24) My Prerogative Bob by Brown 34 (23) Nothing has been proved Dusty Spring field 35 (19) 634 5789 -Tina Turner 37 (29) Real love - El Debarge 38 (27) That's the way love is - Ten City 39 (33) Help - Bananarama La Na Nee Nee Noo Noo 40 (28) Any thing for you Glo ria Estefan Miami Sound Machine Door John Oomkes der in het bedrijf Really Useful Company, waarmee hij zich op de beurs liet noteren. De interesse van de kant van de beleggers was formidabel, want het vertrouwen in iemand die de kattengedichten van T.S. Elliott kan omzetten in de meest succesvolle musical (Cats) van na de Tweede Wereld oorlog kan wel tegen een stootje. In Aspects of Love kiest Lloyd •Webber opnieuw voor een voor de hand liggend thema. Geen kat ten dit keer, en ook geen tot leven gewekte spoken (in Phantom of the Opera), dan wel de liefde tus sen een stoomloc en een tender (in Starlight Express), maar ge woon: liefde. Liefde in haar meest hartstochtelijke, onvoorwaarde lijke verschijning: die van de niet te controleren en te manipuleren passie. Hoogstandje Aspects of Love is evenals de an dere werkstukken die Lloyd Webber tijdens de jaren '80 heeft gemaakt vooral in technische zin een hoogstandje. Ontelbaar zijn de scènewisselingen, opvallend de verdere introductie van film technieken (zoals sprongen in de tijd, het zoveel mogelijk vermij den van een vertellersrol) en bij zonder fraai het gedurfde gebruik van decors. Een berglandschap, een marktplein, een circuspiste, het staat er allemaal met een snel heid en een doelmatigheid die je wel wat vaker in de opera zou wil len tegenkomen. Natuurlijk is het ook hier smachten en snotteren, maar de musical is nu eenmaal een droom wereld bij uitstek. Lloyd Webber heeft dat beter dan wie dan ook door. Zijn moraliserende trekjes (zoals in Cats rond de afgewezen changes Everything, zo heet het kat Grisabella) krijgen ook nu alle thema, dat nu net zo door mijn ruirhten, met name in een hoofd spookt als eens Don't cry pleidooi van de minderjarige Jen- for me Argentina, ny over de oprechtheid die van echte liefde moet uitgaan. En ach. Prince of Wales Theatre, Lon- melodieën schrijven kan de mul- den. Tot en met maart 1990 uit- timiljonair als de beste. Love verkocht. HAARLEM (GPD) De uiter mate populaire cd 'Anything for you' van Gloria Estefan and The Miami Sound Machine wordt wereldwijd met een 'tik' verkocht. Platenmaat schappij CBS heeft het gebrek bij monde van labelmanager buitenland Ruud Röben toege geven. „Maar we kunnen er niets aan doen doordat de fout in de mastertape zit. De groep zou opnieuw de studio in moe ten en dat is natuurlijk een ge passeerd station." De tik is volgens Röben niet duidelijk te horen. „Van deze plaat zijn in Amerika alleen al miljoenen exemplaren ver kocht. Hier in Nederland zijn 200.000 stuks over de toonbank gegaan en we hebben zegge en schrijve drie klachten gekre gen. Uit dat bijzonder lage aantal blijkt wel, dat de tik kennelijk niet storend is." Technici van CBS den dat bij de studio-opname statische electriciteit is vrij gekomen. Dit heeft geresul teerd in een aantal bijgelui den. Röben wijst erop dat het juist aan het bijzonder precie ze afluistersysteem van de compact disc-speler is te dan ken, dat zo'n opnamefout hoorbaar is. „Op vinyl bestaat dit probleem niet." Als opening van de actieweek 'Scholen voor een leefbare wijk' hebben 3000 Haagse schoolkin deren gisteren de grootste vuil niszak ter wereld gevuld. In nog geen drie uur tijd vulden zij de zak van 5 meter omtrek en 6 me ter hoog met vuil dat zij in hun woonwijk hadden verzameld. Een plaats in het recordboek van Guinness is hiermee verze kerd. - (foto ANP) Toren van Pisa De scheve toren van Pisa zal in het vervolg elke drie maanden worden opgemeten, om te zien of het jaargetij van invloed is op de snelheid waarmee het monument uit het lood raakt. Sinds 1913 wordt de scheef stand van de 800 jaar oude toren jaarlijks gemeten, in juni. Dit jaar werd de toren in maart al geme ten. In juni, september en decem- ber wordt opnieuw gemeten. Een woordvoerder zei dat er geen spe ciale reden is behalve nieuwsgie righeid. Wapenboek Door puur toeval zijn weten schappers gestuit op een sensa tionele vondst. In de bibliotheek van het kasteel van Corvey aan de Weser in de Westduitse deelstaat Nordrhein-Westfalen is bij de voorbereiding van een tentoon stelling een tot nu toe onbekend wapenboek van keizer Karei V ontdekt. Het uit 1544 daterende werk met kleurrijke voorstellingen van wapens is een beschrijving van de rijksstanden van het Heilige Roomse Rijk van de Duitse Natie en bevat een schildering van de geestelijke en wereldlijke keur vorsten, van de rijksadel alsmede van de steden en dorpen. In het boek zijn portretten op genomen van keizer Karei V, die van 1519 tot 1556 regeerde, alsme de afbeeldingen van zijn kleizer- lijk wapen. Het bijzonder goed geconserveerde en rijk geïllu streerde wapenboek telt 66 blad zijden. Met de bus Ambtenaren van het ministerie van verkeer en waterstaat gaan voortaan met speciaal gehuurde bussen naar hun werk. Deze proef duurt tot eind van het jaar. Het ministerie wil hiermee het goede voorbeeld geven en bekijken of deze wijze van groepsvervoer blij kend en op grotere schaal kan worden ingevoerd. Het gaat om de medewerkers van de directie Zuid-Holland van het ministerie en van de dienst verkeerskunde. Beide onderde len zijn recent overgeplaatst naar Rotterdam. De proef wordt geno men in het kader van de plannen om de files tegen te gaan. HE0 EEN OEN/AAL /PEE OM P/E 0/(5 PE 5TU/PEN OP /c-rer a rrt

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22