'Ik kon geen woord zeggen' 7*1 U I VE SPOoTTV Tijdelijke voorzitter van het NOC PAGINA SPORT DINSDAG 18 APRIL 1989 Roy in Oranje-selectie AMSTERDAM (GPD) - Bryan Roy vernam gisteren van zijn moeder, door bondscoach Libregts telefonisch op de hoogte gebracht, dat hij deel uitmaakt van de voorlopige se lectie van het Nederlands elftal voor het duel tegen West- duitsland. „En ik kon even geen woord zeggen", aldus de 19-jarige linkerspits van Ajax, afgelopen zondag tegen Feyenoord nog goed voor de prachtige en beslissende twee de Amsterdamse treffer. „Ik was totaal verbouwereerd. Het kómt allemaal wel een beetje vroeg". Van de twintig geselecteerden zul len er na het weekeinde, waarin Oranje de Leidse hoofdklasser UVS treft (zaterdag), vier afvallen. Li bregts nam drie doelverdedigers in zijn selectie op, Snelders, Metgod en Hiele terug van weggeweest sinds hij op 13 november tegen Ajax zijn knie ernstig blesseerde. De bondscoach deed behalve op Snel-* ders (Aberdeen) een beroep op de 'buitenlanders' Van Basten, Gullit en Rijkaard (allen AC Milan), Van Tiggelen (Anderlecht), Reekers SCHEVENINGEN (GPD) - Met de keuze van Koos Idenburg als tijde lijk voorzitter slikte het Nederlands Olympisch Comité gisteravond een gevoelige nederlaag. Idenburg werd tijdens het informele overleg tussen het NOC en de bondsvoorzit ters naar voren geschoven als aan voerder van een interim-bestuur, dat na de voorjaarsvergadering op 29 mei actief zal worden. Daarmee werd voldaan aan de ei- gèn van de inmiddels opgedoekte klankbordcommissie. Deze werk groep werd vorige week ontbonden omdat Anneke Le Coultre en Ruud Frese namens het NOC niets van een tijdelijk bestuur wilden weten. Onder druk van de 28 olympische bonden gingen ze daarmee gister avond echter alsnog akkoord. An neke Le Coultre sprak van „eén compromis", maar zij kon daarmee niet verdoezelen dat het NOC-be- stuur had moeten buigen voor de bondsvoorzitters. „Het was bijna een unaniem besluit. We hebben een goed overleg gehad. We denken dat deze oplossing voor beide partij en het beste is", draaide Le Coultre, in het dagelijks leven burgemeester van Blaricum, om de waarheid heen. Winnaar Hoewel hij niet in dergelijke termen wénste te praten, was duidelijk dat peter Laanen, praeses van de honk en softbalbond, als 'overwinnaar' uit het overleg tevoorschijn was ge komen. Via allerlei omwegen had de rebel onder de bobo's precies be reikt wat hij wilde! „Het is voor mij een gelukkige dag", aldus de inwo ner van Loosdrecht. „Nu kan het sa mengaan met de NSF in alle rust worden voorbereid. Dat is toch be ter dan dat de fusie er in korte tijd doorheen wordt gedrukt". Volgens Laanen waren de plannen in een vergevorderd stadium. Het in Den Haag gevestigde NOC-bureau zou al een optie hebben genomen op de bovenverdieping van het gebouw van de NSF op Papendal. Behalve Koos Idenburg treden eind volgende maand Ben Pluij- mers (schermbond), Wim de Beer (atletiekunie) en Piet van der Molen (wielerunie) toe tot het tijdelijke be stuur. Zij beloofden de vergadering plechtig in oktober tijdens de na jaarsvergadering plaats te zullen maken voor een nieuw bestuur, dat moet worden samengesteld uit er varen lieden. Zij moeten straks im mers gaan beslissen over de samen smelting met de NSF, de belang rijkste gebeurtenissen in de historie van het NOC. Overigens blijven de huidige le den Anton Geesink, Anneke Le Coultre, Hans Muller en Tjeerd Wi- mersma Greidanus gewoon in het bestuur zitten. Zij zullen kritisch worden gevolgd door een zoge naamde begeleidingscommissie, bestaande uit de voorzitters De Bruin (volleybalbond), Van der Pol (zwembond), De Boer (tennisbond), Feenstra (ijshockeybond) en nog twee door het bestuur aan te wijzen leden. De zoveelste werkgroep werd gisteren in het leven geroepen om mee te denken over de wijze waarop de fusie gestalte moet krij gen. Aan de samensmelting zitten de nodige haken en ogen. Zo zullen de statuten gewijzigd moeten wor den. Desondanks moet de studie in het najaar voltooid zijn. In de dan te presenteren nota zul len ook de namen voorkomen van enkele bestuurlijke 'zwaargewich ten', die het imago van het NOC die nen op te poetsen. De laatste maan den kwamen de blazers niet verder dan gekibbel. Het partijtje vrijwor- stelen tussen Anton Geesink en Henk Vonhoff over de werving van sponsorgelden tijdens de vergade ring eind vorig jaar vormde daarin het absolute dieptepunt. Hierdoor en door zijn verbale blunders leed de commissaris van de koningin van Groningen gezichtsverlies. Re den voor hem om in januari van dit jaar op te stappen als voorzitter. Koos Idenburg, die straks tijde lijk op de stoel van Vonhoff zit, be kende gisteren dat de 'teloorgang' van het NOC hem pijn had gedaan. „Ik heb me er altijd nauw mee ver bonden gevoeld", aldus de voorlo pige eerste man. „Zoals het de laatste tijd ging was niet goed". (VFL Bochum), Rutjes, Hofkens en Erwin Koeman (KV Mechelen). Bryan Roy doorliep in Zeist alle (jeugd)selecties en werd onlangs voor de eerste maal opgenomen in Jong Oranje. Meer dan een plaats op de bank zat er toen niet voor hem in. „Dus ook daarom komt dit een com plete verrassing. Die wedstrijd te gen Westduitsland zegt me eigen lijk nog niet zoveel. Normaal ge sproken begint het pas een paar da gen vantevoren bij me te leven. Dat zal nu wel wat eerder gebeuren... Die Duitsers zijn in ieder geval geen grote onbekenden voor me. Ja hoor, ik zou zo alle spelers op kunnen noemen. Nou ja, bijna allemaal. Ik volg het Westduitse voetbal op de voet, zoals ik eigenlijk al het voetbal volg". Witsche Evenals bij Ajax heeft Roy bij Oran je Rob Witschge naar het tweede plan verwezen. „Dat zegt me niet zo veel", aldus Roy. „We praten er ook niet over met elkaar. Zijn kans komt wel weer, nu ben ik kennelijk aan H ier nog tegenover elkaar, maar straks misschien i len (l) de coming-man Brian Roy. n (Oranje)elftal: de nationale doelman Hans van Breuke de beurt". Witschge maakte, als wis selspeler, de uitwedstrijd tegen Westduitsland mee en was ook van de partij tijdens de oefentrip door Israel en de vriendschappelijke in terland tegen Italië. Libregts koos in die periode steeds voor Pieter Huistra, afgelopen zondag tegen Haarlem overigens hopeloos falend. Ajax heeft Bryan Roy nog steeds geen aanbod gedaan voor een nieuw contract. Zoals bekend wil Ajax de verbintenis met de linker spits, na dit seizoen nog twee jaar contractueel aan de Amsterdam mers gebonden, gaarne openbre ken. Roy: „Ik weet van dat plan af, maar zal er zelf nooit enige haast achter zetten. Ik heb een contract, dus ik zie de noodzaak er niet één twee drie van in. Of ik bereid ben een langlopend contract te tekenen zoals Silooy en Wouters? Daar laat ik'me liever nog niet over uit". Libregts kan zaterdag en zondag nog niet de handen drukken van Vandalisme baart Algerijnse autoriteiten zorg ALGIERS (AFP) - De Algerijnse au toriteiten beginnen zich af te vragen of de steeds groter wordende rellen bij voetbalwedstrijden een op zich zelf staand fenomeen zijn, of wel licht een teken, dat men rekening moet houden met ernstige sociale onrust. De „Revolution Africaine", het weekblad van de regeringspartij FLN meent dat de oorzaak van het geweld waartoe de jongeren hun toevlucht nemen moet worden ge zocht in de economische, sociale en culturele malaise waarin het land verkeert. "„Het geweld in de voetbalsta dions en op straat is de laatste har- tekreet van een generatie, die verlo ren dreigt te gaan". Volgens het blad voelt de jeugd zich verraden en verlaten. Dat zou blijken uit de spreekkoren, die in de stadions worden aangeheven: 'Rana day in, edouna falestin'. (Men laat ons bar sten, stuur ons maar naar Palesti- Het Algerijnse voetbalgeweld liegt er niet om. Een steen is zo ge vonden; de aanleiding doet er nau welijks toe. Eerder dit jaar kwany het tot ongeregeldheden in Tizi-Ou- zo, waar een team uit Algiers een re gen van stenen over zich heen kreeg. In Collo werd de scheids rechter en de grensrechters in el kaar geslagen. Begin februari wer den vijftig voetbalfans tot gevange nisstraffen veroordeeld wegens het slopen van een treinstel. De ongeregeldheden van vrijdag bij de tweede divisiewedstrijd tus sen Constantine en Setif deed de Al gerijnse voetbalbond in actie ko men. In een poging tot bezinning werd de competitie een week stilge legd. Bij de wedstrijd werd er niet alleen geducht met stenen gegooid, ook messen deden hun werk. Twee spelers van Setif raakten gewond, de scheidsrechter en de clubarts werden aangevallen; Antar Osmani, de doelman van Setif, bracht er nau welijks het leven af. Hij werd bij het verlaten van het veld door honder den mensen bedreigd en met een mes in de buik gestoken. „Ik heb nog nooit zo'n beestachtige verto ning gezien in de veertien jaar voet bal", aldus de doelman. een viertal spelers. Snelders en het trio van KV Mechelen hebben com petitieverplichtingen en melden zich pas maandag in Zeist. selectie De selectie: Bryan Roy, Mark Ver- kuyl en Aron Winter (allen Ajax), Adri van Tiggelen (Anderlecht), Rob Reekers (VFL Bochum), Joop Hiele (Feyenoord), Edward Metgod (Haarlem), Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard (allen AC Milan), Berry van Aerie, Ronald Koeman en Gerald Vanenburg (al len PSV), John van Loen (Roda JC), Pieter Huistra en Fred Rutten (bei den FC Twente), Theo Snelders (Aberdeen), Wim Hofkens, Erwin Koeman en Graeme Rutjes (allen KV Mechelen). UVS nog niet uitverkocht LEIDEN - In tegenstelling tot eerdere berichten is het oefen duel tussen UVS en het Neder lands elftal nog niet geheel uit verkocht. Er zijn nog zo'n 500 a 600 kaarten te koop voor de wedstrijd die zaterdagmiddag om 17.00 wordt gespeeld. De kaarten zijn uitsluitend van avond en donderdagavond tus sen 18.00 en 23.00 uur verkrijg baar in de kantine van UVS in de Kikkerpolder. Wilt y iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.30 én 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Wielrenner Aijan Jagt krijgt voor lange tijd een drietal Ameri- kaanse renners op visite in Wou- brugge. Er is een grote kans dat de 'Yanks' voor de Leidse wieler club Swift/Casba gaan uitkomen Patricia Gottmer (Fides Pacta) gaat het aan het einde van het veldkorfbalseizoen rustiger aan doen en in een lager twaalftal spe len De Leidse voetbalcoach Freek Filippo koos een zestiental spelers om op 3 juni met een 'Leids KNVB-elftal' tegen UVS te spelen Die 16 zijn: Ton van der Niet en Floor van Duyn (Quick Boys), Geert Jan Bakker en An- dries Wendt (Noordwijk), Marcel van der Burg en Glenn Helder (Roodenburg), Huug Aandewiel, Jan Blankespoor en Arie van Dijk (Rijnsburgse Boys), Harm de Vos en Martin van Kins (Lugdunum), Cees Guyt (Katwijk), Fred Kan- bier (Leiden), Niek Oosterlee (ARC), Frank Bakker (Alphense Boys) en Mark Ens (FC Lisse). De wedstrijd begint om 15.00 uur. De eerste tegenstander van de Leid se zaalvoetbalkampioen is be kend: FC Dynamite uit Den Haag. Morgenavond spelen Van Eg- mond en THB Boys om 20.00 uur in de 3 Octoberhal de beslissende wedstrijd Voetbalclub SJC is een nieuwe geluidsinstallatie rij ker De uitslagen van de eerste ronde van het Bollenstreektoer- nooi waren: WSB-FC Lisse (za) 0-4, BSM-Teylingen 0-2 en GWS- Concordia H. 0-0 (GWS w,n.s.) Het Leids Damgenootschap is ge promoveerd naar de tweede klas se van de landelijke competitie. Morgen Organiseert LDG een damtoernooi voor basisscholen in de Rembrandt Scholenge meenschap (Noachstraat 2 Lei den) Leerlingen van sport school Aad van der Luit hebben met succes deelgenomen aan de Zuidnederlandse kampioen schappen taekwondo in Den Bosch. Dimitri Willems en Wou ter Teske haalden goud, Jan Stok- kel, Jurgen Kromhout en Marco Heijmans zilver en Pascal van Pa ridon en Willem de Goede brons Ook sportschool Keereweer had succes. Sebastiaan ter Hoest, An dy Los, Sander de Vroomen pak ten de eerste plaats in Roelo- farendsveen De sportexpositie van rolstoelatleet Gerrit Pomp is deze week te bezichtigen in de Leidse 3 Octoberhal en in het ge meentehuis van Alphen René Bon (ARC) gaat morgen voor de tweede keer naar 'Zeist' om een selectiewedstrijd te spelen voor het Nederlands amateurelftal Op 23 mei start in Alphen aan de Rijn de vierde etappe van Olym piad Ronde van Nederland. Het is een rit over 168 km naar Hoorn De voetbalvereniging LFC laat op dinsdag 16 mei de prominenten tegen de Leidse voetbalvoorzit ters spelen Vanavond de vol gende voetbalwedstrijden: JAC- Leiden (competitie), GWS- MVKV (competitie). Rooden- burg-Katwijk (LD cup), FC Lisse (zo)-ARC (LD cup) en LFC-ESTO (vriendschappelijk) De voetbal vereniging Teylingen (Sassen- heim) zoekt voor zijn jeugd een trainer/coördinator Het zeileve- nement 'de Kaagweek' is dit jaar van 15 tot en met 19 juli Morgen worden op de velden van voetbal club ARC in Alphen de streekfi- nales vön de basisscholen gehou den De korfballers van Fides Pacta krijgen in de zaalcompeti tie van 1989/1990 vijf verre uit wedstrijden. De overgangsklasse club heeft Naas/Wilskracht (En schede), OEC (Helmond), Rapidi- tas (Zutphen), SDO (Veldhoven) en ZKC (Zutphen) in de afdeling. Alleen DEVD (Amstelveen) en Die Haghe (Den Haag) zijn clubs die binnen het uur te bereiken zijn De Algemene en Zuider kwartier zitten bij elkaar in de tweede klasse. Ados (Hoorn) en EVKA (Almere) zijn hier de lange reizen. Crescendo treft het in de andere tweede klasse beter. Rot terdam is de verste reis De be langenvereniging 'Rijn en Bollen streek' vergaderen bij voetbalver eniging DOSR op 24 april. De Leidse clubs doen op die avond het zelfde bij ZLC SJZ-trainer Fokke van der Reijd heeft dit sei zoen al 27 spelers gebruikt voor zijn eerste elftal De voetbalvere niging Leiden, volgend jaar mis schien tweedeklasser, bestaat volgend jaar 50 jaar UVS, Lei den, Lugdunum, Docos en Roodenburg hebben de handen ineen geslagen en gaan deze week iedere avond met de jeugd in toer- nooivorm spelen De huidige verzorger van het Katwijkse KRV, Gé Dubbeldeman, gaat nu zijn werk vervolgen bij korfbal club Zuiderkwartier Diezelfde vereniging is door de 'Grote Club Aktie' ƒ4000,- rijker geworden Als De Sleutels degradeert blijft ZLC in de hoogste standaardklas se Rugbyclub DIOK is actie aan het voeren voor veldverlichting Pemix is nog steeds Leidens grootste korfbalclub. Ons Eiland is de kleinste Voetbalvereni ging Nieuw Vennep heeft een goede kans om terug te keren naar de KNVB Als Kickers kampioen wordt komt er een plaats vrij in het KNVB-beker- toernooi. Waarschijnlijk zullen Oranje Groen, LSW, Hazers- woudse Boys en Randstad Sport onderling uit moeten maken wie de plaats mag innemen De honk en softbalvereniging 'The Key- town Hitters' uit Leiden kunnen weer nieuwe leden gebruiken (tel. 071-124865) MILAAN (GPD) 'Aan-val-len'. De kreet die afgelopen zo mer Oranje inspireerde op weg naar de Europese titel voor landenteams is ook morgen het parool van de ploeg van Gullit, Rijkaard en Van Basten. In het rood-zwarte shirt van AC Milan zal Real Madrid met offensief voetbal op de knie ën moeten worden gedrongen op weg naar het andere conti nentale kampioenschap, dat voor de clubteams. Arrigo Sacchi wijkt niet af van de club, die in 1963 en 1969 de belang- lijn die hij aan het begin van vorig rijkste beker won (stadgenoot Inter seizoen bij de Italiaanse topclub uit- deed dat in 1964 en 1965) werd de af zette, en die hem al in zijn eerste jaar gelopen weken overstelpt met aan- de nationale titel heeft gebracht, vragen van talloze fans en vertegen- Ook al lijken de belangen groter dan woordigers van de media. En de ooit. 72.000 toeschouwers zullen in meesten werden teleurgesteld. Zo San Siro voor een record recette ook een cameraploeg uit Thailand, zorgen die de 4 miljoen gulden zal die over had willen komen voor een benaderen. speciale reportage rond het duel, TT dat als zovele ontmoetingen eerder Honger voor 'de wedstrijd van de eeuw- De honger naar de voor Milaan op doorgaat. Op de 484 verzoeken die voetbalgebied gouden jaren '60 is AC Milan van journalisten bereik- groter dan ooit. De roemruchte ten, reageerde de club in 236 geval len positief. Meer plaats is er een voudig niet. Einde discussie. In die hectische sfeer trachten beide clubs, die twee weken gele den in hun eerste halve-finaleduel een 1-1 overeenkwamen, zoveel mo gelijk zichzelf te blijven. Zo komt de Spaanse landskampioen van Leo Beenhakker, die er alles aan gele gen is om de geschiedenis in te gaan als de architect van Real Madrid's zevende Europa Cup I, pas in de loop van deze middag in Milaan aan. Milan is ook pas vandaag in trai ningskamp gegaan, in de eigen ver trouwde groene omgeving van Milanello, ruim 50 kilometer boven de Noorditaliaanse metropool. Nerveus „We zijn nog rustig, maar er is nog tijd genoeg om heel erg nerveus te worden", zegt Arrigo Sacchi la chend. „Ik hoop dat ik woensdag avond weer zo met u kan praten, want dat is een teken dat het goed is gegaan". De professor, zoals hij wordt genoemd, afkomstig uit de provincie Parma, bekend vooral vanwege zijn kaas, ham en minder door de voetbalclub die Sacchi voor zijn komst by Milan leidde, toont zich uitgesproken optimistisch. „Wanneer ik zie wat we tot nu toe in het Europa-Cuptoernooi hebben gedaan, heb ik geen reden om som ber te zijn. We zijn steeds de betere 'geweest. Tegen Rode Ster uit, 1-1, twee keer tegen Bremen, 0-0 en 1-0 hier in Milaan, en ook twee weken terug tegen Madrid, 1-1, hebben we minder gekregen dan we verdien den. Arbitrale vergissingen hebben ons punten gekost. Twee keer is er een doelpunt gevallen (in Belgrado tegen Rode Ster en in Bremen tegen Werder) dat niet werd toegekend, en tegen Real bleek het doelpunt dat Gullit maakte absoluut niet bui tenspel te zijn. Let wel: Ik wil daar DINSDAG 15.40-18.10 BBC 2: Snooker: verslag van de vierde dag van het toernooi in Shef field. 19.00-20.00 SKY: What a Week: week overzicht. 19.25-22.00 Did 3: WK IJshockey: Zwe* den-Westduitsland. 20.00-21.00 SKY: Atletiek: verslag van de marathon van Boston. 20.00-21.20 Super: Snooker. 21.00-23.00 SKY: Curling. 21.20-21.45 Super: Soccer Scene: actu eel voetbalnieuws. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.00-22.50 BBC 2: Snooker: verslag van de vierde dag van het toernooi in Shef field. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball. 22.10-22.40 Did 2: Der Sport-Spiegel: do cumentaire over het symposium 'Ethiek en Sport' in Hannover georganiseerd door het Westduitse Olympische Comité n.a.v. dopingschandalen, manipulatie, dwang en commerciële of politieke invloed in de sportwereld. 23.00-23.30 Did 1: ARD-Sport extra: WK ijshockey, met een verslag van de wed strijd Zweden-Westduitsland. 23.00-00.00 Super: NBA r 23.00-01.00 SKY: IJhockey: wereldkam pioenschappen in Stockholm. 00.15-01.15 BBC 1: Snooker: samenvat ting van de vierde dag van het toernooi in Sheffield WOENSDAG 13.05-14.00 BBC 1Snooker* verslag van de vijfde dag van het toernooi in Sheffield. 15.15-18.30 BBC 2: Snooker en paarde- Milan-trainer Arrigo Sacchi in gesprek tnet zijn Nederlandse toppers Gullit en Van Basten. geen scheidsrechter mee bekritise ren. Iedereen kan een fout maken. Maar de tv wees^vel uit dat we bena deeld zijn. Lukt het ons om tegen Madrid net zo te spelen als in Berna- beu, dan halen we de finale. Daar ben ik van overtuigd. En met mij de spelers". Eigenwijs heet hij te zijn, Arrigo Sacchi, die niet vanwege zijn pres taties, maar vanwege zijn aanvallen de spelopvatting ruim anderhalf jaar geleden door voorzitter-eige naar Berlusconi naar Milaan werd gehaald. „Ook tegen Real zullen we aanvallen waar dat mogelijk is, om dat we dat altijd doen. We gaan uit van onze eigen kracht, vanaf de eer ste minuut. Ik weet dat ik veelei send ben, want ik wil dat mijn spe lers vooral met hun hersens voet ballen. Ik heb eerst elf goede men sen nodig. En daarna pas elf goede voetballers. Je moet intelligent zijn en weten dat we ergens mee bezig zijn. Ik wil ook niet alleen beoor deeld worden op het eindresultaat van de wedstrijd van morgen. Het is niet zo dat alles opeens fantastisch is als we de finale halen, of dat we helemaal niets zijn als we worden uitgeschakeld. Dat soort reacties vind ik infantiel. Ook als we zouden verliezen, wil ik dat mijn spelers te vreden over me zijn. We zyn samen met iets bezig, iets dat nooit door één wedstrijd kan worden beëin digd. Maar nogmaals: ik, ga niet uit van uitschakeling. Ik ga ervan uit dat we de finale halen". Hoofdrol Om dat doel te bereiken zullen de drie Nederlanders in Milanese dienst, eerder uitgeroepen tot de beste drie van het afgelopen EK en van Europa, weer een hoofdrol moeten vervullen. Sacchi verwacht vooral veel van Marco van Basten. „Ik voel dat hij grote dingen gaat doen. Het lijkt inderdaad wel of hij het in de Serie A moeilijker heeft dan in het Europa-Cuptoernooi. Maar tot nu toe heeft hij in de Euro pa Cup byna steeds gescoord. Ik voel dat hij op scherp staat. Ruud Gullit is misschien niet in topvorm, maar alleen zijn aanwezigheid, zyn spel voor de ploeg, is al belangrijk. Hij straalt een soort warmte uit die de andere spelers stimuleert. De in dividuele actie kan altijd nog ko men. Frank Rijkaard zal weer voor- stopper spelen. Dat doet hij ook uit stekend in het Nederlands elftal. Ik weet dat hij bij Milan liever niet als mandekker fungeert, omdat hij van het voetbal wil genieten. Maar tegen Madrid moet vooral het hele team genieten. Het publiek vermaken; dat staat voorop. Dan komt de pres tatie vanzelf'. MARTIN SCHOOTS Nederlaag Glasbergen LEIDEN Een te veel aan invallers maakte Glasbergen gisteravond bij voorbaat al kansloos in de uitwed strijd tegen Ceverbo. Achteraf viel de schade nog mee en waren er zelfs winstkansen voor de Rijnsburgers, die desondanks met 4-2 moesten ca pituleren. Peter Hogewoning en Ni co Zwaan scoorden voor Glasber gen. Van der Plas sleepte twee punten in de wacht bij SC Hoogenboom: 1- 2. Datagold boekte een ruime zege op Snoekie (5-1), terwijl Silva Boys deelde met De Maas: 6-6. In Lisse haalde Sloos Sport een punt tegen de plaatselijke FC (4-4). Eigeman maakte in de THB-hal korte metten met Cleijn Duin: 9-3. THB-Girls: nog twee puntjes LEIDEN - In de zaalvoetbalcom petitie voor vrouwenteams kwam THB Girls weer een stapje dichter bij de titel door een 6-1 zege op Kraan Saloon 2. Als het team uit Lisse op 24 april van Randstad Sport wint is het kampioenschap binnen. Connie Langeveld was topscorer voor THB Girls in het duel met Kraan Saloon 2. Zij doelpuntte vier keer. Ria Grimbergen zorgde voor de vijfde treffer en de zesde kwam op naam van een speelster van Kraan Saloon. Marina van Rijssel scoorde voor de Warmondse ploeg in het goede doel. Randstad Sport versloeg FC Lisse met 3-1. Later in de week zouden de ploegen nog maals tegenover elkaar staan in de Finale van het toernooi om de beker van de afdeling Leiden. Ook dit keer won Randstad Sport (2-0). In de competitie-ontmoeting doelpuntte Hennie Steensma twee keer voor Randstad Sport en was Lia Piket eenmaal succesvol. Ellen van der Zwan maakte het doelpunt van FC Lisse. Van der Geest had in Leiden geen enkele moeite met Mc Donald's. De nummer twee van de ranglijst zegevierde met 11-0. Bax ten slotte klopte het eerste team van Kraan Saloon met 8-3. Voor de win nende equipe maakten Heieen van Dongen (3), Wendy Exel (4) en Inez Angevaren de doelpunten. Voor Kraan scoorde Miranda van der Drift twee keer en Connie Jonkman eenmaal. De stand ziet er thans als volgt uit: THB Girls 19-35, Van der Geest 18-30, FC Lisse 17-22. Randstad Sport 16-20, Bax 17-15, Kraan Sa loon 2 18-7, Kraan Saloon 18-6, Mc Donald's 17-1.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19