Corso-festival in teken van muziek Katwijkse wijkveremgirigen willen investeren in kwaliteit t Opbrengst dit jaar naar Tafeltje Dekje in bollenstreek SCHOLIEREN ONTWERPEN RAADHUIS 'Noordwijken' welkom in Noordwijk PAGINA 16 REGIO DINSDAG 18 APRIL 1989 DINSDAG 18 APRIL Alphen dia-avond over de Westeinder- plassen in de Goede Herderkerk, Ten Harmsenstraat, aanvang 20.00 uur. dansvoorstelling 'Djazzex', door Modern Jazz Dance Compa ny, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Boskoop thema-avond NVvH over cac tussen in De Loods, aanvang 20.00 uur. Leiden zomerkledingbeurs, verkoop van 19.00 tot 21.00 uur, Caecilia- straat 18. oecumenisflh avondgebed in de Oud-Katholieke kerk, Zoeter- woudse singel, van 19.00 tot 19.30 uur. klachtenspreekuur jongeren beweging. voor werknemers van supermarkten, van 18.00 tot 21.00 tenvereniging Ouintus, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. WOENSDAG 19 APRIL Alphen - streekfinale voetbaltoernooi voor basisschiolen bij ARC, aan vang 14.00 uur. uitvoering Rijnlandse Orkest vereniging in het Parktheater, aanvang 20.30 uur.- Boskoop inzamelingsactie Stichting Mensen in Nood bij RK kerk, A.P. van Neslaan en bij jongerencen trum Stek, Puttelaan, van 9.00 tot informatiepunt gemeenschap- 12.30 uur. H pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 A uur. Vereniging Centraal Wonen, Lelden A H Gerestraat 20. tel: 121554. jgsM&.sa: -MEM» ten, van 1 d.OOtol 21.00 uur. Kop- JA ^v^rsJelHng^Vddslagen', door Leiderdorp dia-avond over kanovaren op zee, Leiderdorpse Kano Vereni ging Rijnland, aanvang 20.00 uur in het clubhuis Mauritssingel- /Achthovenerweg. dia-avond Nederlandse Bergsport Vereniging over de Itali aanse berggebieden Ortler en Gran Paradiso, 20.00 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. 14.30 uur in het Cultureel Cen trum, Marijkelaan. DONDERDAG 20 APRIL Alphen uitvoering van: 'Bekentenis' door Per Expres, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. Leiden korendag in de Stadsgehoor spreekuur jongerenbeweging, voor werknemers van supermark ten. van 18.00 tot 21.00 uur, Kop penhinksteeg 2. bijeenkomst werkgroep Politie ke Scholing voor de vrouw Leidse Vrouwenraad over 'Vrouwen in Europa', aanvang 19.30 uur, Cae- ciliastraat 18. voorstelling: Veldslagen', door uur in de Koppenhinksteeg 2. voorstelling van Paul Haenen: 'Frappant', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. toneeluitvoering door Studen lezing over 'de ^ekomst van vang 20.30 uur in het Lak-Thea- het railvervoer in Nederland', Ned. ter, Cleveringaplaats. Spoor-en Tramwezen, 20.00 uur tenvereniging Ouintus, aanvang in de NZH-zaal, Rijnsburgerweg. Br Vfl L. B1 U 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Voorschoten kindervoorstelling: Wie niet blauw is, is gezien', door Poppen theater Wellus Nietus, aanvang zaal. van 9.30 tot 16.30 uur. lunchconcert Helma Leenhouls (viool) en Jan Hoijtink (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. vang 20.30 uur in het Uk-Thea ter, Cleveringaplaats. toneeluitvoering door Studen tenvereniging Quintus, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. LISSE - Onder het motto 'Een dag uit voor het gehe le gezin' wordt donderdag en vrijdag in de Hobaho- hallen in Lisse weer het jaarlijkse corso-festival ge houden. Dit festival wordt voor de twaalfde keer geor ganiseerd rond het opste ken van de 20 praalwagens die zaterdag meerijden in het bloemencorso. De op brengst van het festival is bestemd voor de actie Ta feltje Dekje in de bollen streek. Het corsó-festival is inmiddels een traditie geworden. Vorig jaar werd het festival door 14.000 men sen bezocht. Het initiatief is 12 jaar geleden uitgegaan van de Lions-club Bollenstreek. "Een van de doelstellingen van de Lions is dat zij zich inzetten voor de minder-bedeelden in ;de we reld", vertelt Bruno A. van Loo. Van Loo is voorzitter van de pro- paganda-commissie van het cor so-festival. door Kees van Kuilenburg Uit de opbrengsten van het festi-' val heeft de Lions Club Bollen streek al heel wat projecten kun nen steunen in de Derde Wereld. Zo werden onder meer een water project op west Java, de actie Moeders voor het Filipijnse Ton- do, Terre des Hommes en de actie SOS-Kinderdorpen gesteund. Maar ook instellingen dichter bij huis werden niet vergeten. Er werd geld beschikbaar gesteld aaii de Stichting Gehandicapten Bollenstreek, Slot Teylingen, het Amsterdamse Emma-kinderzie- kenhuis voor kankerpatiëntjes en het Museum voor de Bloembol lenstreek. Vorig jaar werd 30.000 gulden ter beschikking gesteld aan de actie 'Polio de wereld uit'. Dit jaar is gekozen voor een pro ject dicht bij huis: Tafeltje Dekje. Van Loo: "De maatschappelijke ontwikkelingen leiden ertoe dat bejaarden zo lang mogelijk zelf standig in hun eigen omgeving blijven wonen. Om dit mogelijk te maken zet een groot aantal vrij willigers zich onder meer in om bij de ouderen, die dat zelf niet meer kunnen, dagelijks een war me maaltijd te bezorgen. Daar is geld voor nodig en wij hopen dat met ons festival te kunnen onder steunen". Vorig jaar werd de organisatie aanzienlijk uitgebreid. Niet al leen de Lions maakten zich sterk voor het festival, ook de Rotary- club werd erbij betrokken. "De Rotary heeft ongeveer dezelfde doelstelling als de Lions, vandaar dat wij elkaar rond de organisatie van het festival hebben gevon den. Dit jaar is de basis nog groter doordat ook de Leo's, dat zijn de jonge Lions, bij de organisatie zijn betrokken", legt Van Loo uit. Volgens Van Loo zijn er zo'n 120 mensen gedurende die twee da gen touw. Niet alleen bij de orga nisatie, maar ook bij de verkoop van koffie, frisdranken, snacks en broodjes in de hal. Een probleem voor de huidige organisatie was dat vorig jaar ruim de helft van het toenmalige organisatiecomité er mee stopte. Van Loo: "Een groot deel van de bestuursleden was al vanaf het begin betrokken bij de organisa tie en wilde eindelijk eens het stokje overgeven aan anderen. Voor het nieuwe bestuur een re den om voor dit jaar een geheel nieuwe opzet te bedenken. Niet dat het de vorige keren niet goed is gegaan, maar als nieuw bestuur wil je toch een eigen stempel op het geheel drukken". Sport Dit jaar is bij voorbeeld de 'bol- lensportcompetitie' uit het pro gramma verdwenen. "We hadden de indruk dat dit wat dreigde ter verzanden en dat niet iedereen overtuigd was van het succes van dit sportieve evenement. Er wa ren veel mensen mee bezig, maar een hechte organisatie was het A. van Loo: "We gaan binnenkort m prijs praten. Tenslotte dragen wij in twee dagen". niet. De contacten verliepen te moeizaam. Toch is het naar mijn idee zeker niet uitgesloten dat we in de toekomst dit onderdeel er toch weer bij betrekken. Dat zal de evaluatie na het festival wel licht uitwijzen", aldus Van Loo. Door de organisatie is dit jaar gekozen voor een meer muzikale opzet van het festival. Op twee plaatsen in de Hobahohallen en in twee tenten buiten treden 17 bands op. "We hebben voor ten ten gekozen omdat de ervaring heeft geleerd dat de 'stekers' hun t het corsobestuur over die toegangs- iiime mate bij aan het succes van die (foto Holvast) concentratie verliezen als zij mu zikaal worden begeleid bij het werk. De twee podiums in de hal worden dan ook wat verder van de werkers opgezet", legt Van Loo uit. Bij het festival zijn vier muziek genres vertegenwoordigd: coun try en western, jazz, Zuidameri kaans en de populaire muziek. Onder populaire muziek wordt in dit geval ook funk en rock and roll verstaan. De deelnemende groepen hebben al enige bekend heid en behoren tot de zogenoem de semi-professionele of ama teur-categorie. "Duidelijk is dat er kwaliteit aanwezig is. Naar ons idee een lekker programma voor het hele gezin en dat is ook de be doeling. Gezellig met z'n allen een avondje genieten van je favoriete muziek", zegt Van Loo. De 17 groepen strijden in de verschillende categorieën om een prijs, terwijl er ook een absolute winnaar wordt gekozen. Die krijgt de Corso Muziekprijs 1989. De deelnemers worden beoor deeld door een jury die onder voorzitterschap staat van Aad Laros, de leider van de Big Band Bollenstreek. Het muziekpro gramma begint 's avonds om ze ven uur en duurt tot midder nacht. Op vrijdagavond moet het hoogtepunt worden het optreden van de Pasadena Dream Band. Deze swingende Nederlandstali ge band met een bezetting van elf personen kreeg in 1986 Neder land plat met de hit 'Hé ga je mee naar Zandvoort aan de zee". Opbrengst Naast al deze attracties is er ook overdag veel te beleven in de hal len. Er wordt een zogenoemde bloemenlotto gehouden en op di verse plaatsen is het mogelijk een hapje of een drankje te nemen. Als speciale attractie introduce ren leerlingen van de KTS uit Voorhout de corso-snack. Uit de verkoop van de versna peringen en de bloemenlotto wordt dan ook het meeste geld voor de actie bijeengebracht. De toegangsprijs die de bezoekers aan de hallen betalen voor bekij ken van het opsteken van de praalwagens is bestemd voor het bloembollencorso. Van Loo hoopt dat daar in de toekomst verandering in komt. "We gaan in elk geval met het bestuur van de Stichting Bloemencorso Bollen streek praten over dat geld, want wij vinden dat we daar toch ook wel wat recht op hebben. Tenslot te zorgen wij voor het amusement op die twee dagen. Bovendien kunnen 'we dan ook nog meer geld overmaken voor ons goede doel". 'Betere gebouwen, meer beroepskrachten en goede scholing' KATWIJK Het functioneren van de Katwijkse wijkvereni- gingen kan alleen worden ver- i beterd als er wordt geinves- i teerd in gebouwen, beroeps- krachten en de scholing van k vrijwilligers. Ook voor de afzon- j derlijke activiteiten zou door de gemeente geld beschikbaar moeten worden gesteld. "Blijft dat achterwege, dan is het niet waarschijnlijk dat er op termijn ook maar iets verandert", aldus P.F. van Arkel van de Stichting voor sociaal cultureel werk Kat- wijk 'Kubus 85', dé organisatie J die de wijkverenigingen bege- - leidt. Vaten gevonden bij straatwerk in Boskoop 3 BOSKOOP - Bij het aanleggen van een nieuw parkeerterrein aan de .Haringkavel in Boskoop zijn twee vaten aangetroffen met een nog on bekende inhoud. Over de herkomst tast de gemeente volledig in het -duister. Volgens wethouder H. van -Teylingen is er geen reden tot onge rustheid. "Er bestaat geen direct ge vaar", aldus van Teylingen. De vondst is aan de provincie ge meld. De gemeente heeft opdracht gegeven aan het Milieubureau Mid den-Holland in Gouda te onderzoe- ken welke stoffen zich bevinden in de vaten. Mochten de onderzoeks- -resultaten daartoe aanleiding ge ven, dan kan alsnog worden beslo ten de bodem aan de Haringkavel te onderzoeken. Streekfinale schoolvoetbal op ARC-terrein ALPHEN AAN DEN RIJN - Het voetbalelftal van de Pius X-school uit Alphen treedt morgen aan in de streekfinale van het voetbaltoer nooi voor basisscholen. Op het com plex van ARC neemt de winnaar van het Alphense toernooi het op te gen De Schakel uit Leimuiden, de Witte school uit Noord wijk, de Beatrixschool uit Leiden, de Oran- jeschool uit Katwijk en de Over plaats uit Sassenheim. Er wordt ge streden in twee poules. De wedstrij den beginnen om 14.00 uur, de fina le staat gepland voor 15.50 uur. Ook de meisjes komen morgen middag bij ARC in actie. In tegen stelling tot bij de plaatselijke kam pioenschappen spelen zij niet met elftallen, maar met zeventallen. De deelnemers hier zijn: de Oranje Nassauschool (Zwammerdam), Ma ria en St. Jozefschool (Rijpwete- ring), de Witte school (Noordwijk), de Regenboog (Leiderdorp), de Van de Brugghenschool (Katwijk) en de St. Jozefschool (Lisse). Eddy Treytel geeft jeugd keepersles VALKENBURG - De jeugdkee- a pers van de Valkenburgse voetbal- vereniging Valken '68 hebben gis- teravond een demonstratie-training van de bekende keeper Eddy Trey- ï-tel gekregen. De doelman, die zijn actieve voetballoopbaan al enkele •jaren geleden heeft afgesloten, vier de triomfen bij Feyenoord en het Nederlands elftal. Hij1 begon zijn carrière bij Xerxes en DHC en ^speelde in zijn nadagen ook voor AZ '67. Treytel gaf gisteravond op het sportcomplex aan de Duyfraklaan o voetballes aan veertien jeugdkee- - pers in de leeftijd van 7 tot 17 jaar. Hun verrichtingen werden gadege slagen door enkele tientallen ou ders. De keepers waren na afloop -bijzonder enthousiast over de de monstratie-training, die door het bestuur van Valken '68 was georga niseerd in het kader van de promo- - tie van het jeugdvoetbal. De voetbalvereniging streeft er- naar in het najaar opnieuw een de- -monstratiemiddag te houden, waar voor enige spelers uit het betaald -voetbal zullen worden gevraagd. De vijf plaatselijke wijkverenigin gen hebben een gezamenlijke reac tie gegeven op verschillende nota's die de afgelopen periode over hun functioneren zijn verschenen. Het gaat hier om stukken van de ge meente Katwijk, Kubus 85 en de Haagse Hogeschool, waarin onder meer wordt geconstateerd dat de verenigingen momenteel een te kleine groep mensen aanspreken. De organisaties hebbèn zich te veel ontwikkeld tot ontspanningsvere nigingen en houden fcich te weinig bezig met specifieke doelgroepen als tieners en ouderen boven de 55 jaar. Er wordt dan ook gepleit voor een koerswijziging van het wijkwerk, waarbij de organisaties ook een rol Eddy Trey tel wist tijdens een spe ciale training in Valkenburg de jeugdige keepers de nodige kneepjes van het vak bij te brengen. (foto Dick Hogewonirig) NOORDWIJK - Er is flinke be langstelling voor de 'Noordwijk- dag' die op 10 juni in Noordwijk wordt gehouden. Inmiddels hebben zich ruim al 200 personen met de naam Noordwijk opgegeven voor het evenement in de bloemenbad- plaats. De feestdag voor de mensen met de naam Noordwijk wordt ge organiseerd door de Stichting Pro motie Noordwijk. Zelf uit de Verenigde Staten en Canada heeft het organisatie-comi té al toezeggingen van mensen die de bijeenkomst in de kustplaats wil len meemaken. De adressen van de 'Noordwijken' worden opgespoord via telefoonboeken en ook via fami- krijgen voor de opvang en integra- Ook de opvang van de jeugd van tie van jongeren en ouderen en zich 12 tot en met 18 jaar, een groep verder gaan bezighouden met vor- waaraan volgens de recente onder- ming en educatie. zoeken tot nog toe te weinig aan- Tot de belangrijkste voorwaarden dacht is besteed, stelt bepaalde ei- voor een beter functioneren be- sen aan de wijkgebouwen. hoort volgens de organisaties op de x z. eerste plaats een goede huisvesting. ACtlVltGltGn Van Arkel denkt daarbij vooral aan Voor de uitbreiding van de activitei- de onderkomens in de wijken Cleijn ten van de wijkverenigingen zou Duin/Witte Hek en Koestal/Over- door de gemeente ook meer geld be- duin. "De huidige wijkgebouwen schikbaar moeten worden gesteld, worden vaak vergeleken met buurt- in de huidige situatie is er wel sub huizen. Gedeeltelijk voldoen ze wel sidie voor de exploitatie van de aan de eisen die aan een dergelijke wijkgebouwen, maar bestaan er accommodatie worden gesteld, vrijwel geen specifieke bijdragen maar het ontbreekt in een aantal ge- voor allerlei initiatieven die door de vallen aan ruimten voor hele speci- organisaties worden ontplooid, ficieke activiteiten", aldus Van Ar- kel- Verder wordt het belangrijk ge noemd dat de vrijwilligers die bin nen de wijkverenigingen actief zijn, beter worden ondersteund door be roepskrachten. Met de huidige per soneelsbezetting van de Stichting voor sociaal cultureel werk Katwijk is het volgens Van Arkel alleen mo gelijk een 'minimale' begeleiding te bieden. "Voor het op een goede wij ze stimuleren van de vrijwilligers zouden wij er twee krachten bij moeten hebben, ieder voor 32 uur per week", aldus Van Arkel. Deze beroepskrachten zouden onder de vijf wijkverenigingen moeten roule-, ren en hun takenpakket zou in over leg de verenigingsbesturen moeten worden vastgesteld. Daaraan gekoppeld is het voor stel om te komen tot een betere scholing van de vrijwilligers die bij de wijkorganisaties actief zijn. Ook daarvoor zouden beroepskrachten moeten worden ingeschakeld. Hoewel de vijf Katwijkse vereni gingen zich in grote lijnen kunnen vinden in de toekomstvisie op het wijkwerk zoals die in de nota's van de gemeente en de Haagse Hoge school zijn gegeven, is er toch ook kritiek op de manier waarop beide instanties in het onderzoek te werk zijn ^gegaan. Van Arkel: "Op een aantal onderdelen heeft men zich onvoldoende gerealiseerd dat de verenigingen vry wel volledig draai en op vrijwilligers". SASSENHEIM - Leerlingen van de basisschool de Overplaats in Sas senheim hebben vanmorgen aan burgemeester A.J. Kret een maquet te voor een nieuwe gemeentehuis overhandigd. De kinderen hebben zelf een ontwerp voor de nieuwbouw gemaakt, omdat het nieuwe ge meentehuis volgend jaar precies op de plaats van de dependance van de basisschool wordt gebouwd. Leerkracht Van Koert was al eer der van plan om met de leerlingen van groep zeven een project op te zetten over het reilen en zeilen bij de gemeente. De werking van de ge meenteraad en de diverse ambtelij ke afdelingen werd onder de loep ge nomen. Later schreef hij ook in op het project bouwen van het SBO sa menwerking bedrijfsleven onder wijs). Gekozen werd voor het bouw-% plan voor het nieuwe gemeentehuis van Sassenheim. Van de gemeente kreeg de school het programma van eisen zoals dat ook aan de drie architecten is gege ven. Enige leerlingen hebben daar na een ontwerp getekend. Arjan van Amsterdam tekende een L-vor- mig gebouw. H. Maas, de vader van een van de leerlingen, heeft vervol gens een tekening gemaakt en een maquette. De leerlingen verzorgden hierbij de afwerking. Vanavond zal blijken in hoeverre het plan van de kinderen afwijkt van de plannen van de architecten. Tijdens een besloten bijeenkomst van de gemeenteraadsleden worden de drie ontwerpen vanavond toege licht. Pas vanaf vrijdag zijn de plannen te bezichtigen op een expo sitie in het gemeentehuis. Dinsdag 9 mei kunnen de inwoners van Sas senheim tijdens een inspreekavond hun visie op de plannen geven. (foto Wira Dijkman) Zelfs belangsteling uit VS en Canada lieleden bemachtigd het comité de adressen van mogelijke kandidaten voor de gezellige dag. Een kleine afwijking in de naam is voor het organisate-comité geen bezwaar. Zo hebbën zich al Noort- wijck, Van Noordwijk en zelfs Van Nortwick opgegeven. De Stichting Promotie Noordwijk rekent op on geveer 300 deelnemers. De aanleiding voor het familie feest is het 125-jarig bestaan van Noordwijk als badplaats in 1991. Aanvankelijk was het de opzet de 'reünie' in het jubileumjaar te hou den, maar omdat men bang was dat de familiedag in de verdrukking zou komen tussen alle verdere festi viteiten, is besloten om het feest twee jaar naar voren te halen. Overigens is het wel de bedoeling dat de deelnemers ook na 10 juni op de hoogte worden gehouden van de verdere activiteiten in de bloemen- badplaats. "Het zou dan ook leuk zijn als de 'Noordwijken' in 1991 weer van de partij zijn bij de overige jubileum-activiteiten", aldus direc teur Marjolein van der Jagt van de Stichting Promotie Noordwijk. Het feestprogramma op 10 juni begint met koffie met gebak en later is er een feestelijk aperitiefje. Ver der staan er nog andere activiteiten zoals een show van het Genoot schap Oud-Noordwijk, een bezoek aan de historische kern van Noord- wijk-Binnen, een bezoek aan de museumboerderij en de expositie van Noordwijkse schilders in de hervormde kapel op de agenda. De officiële opening van de 'Noordwijk-dag' wordt verricht door burgemeester J.M. Hoffmann, terwijl de doelman Bas van Noort- wijk het startschot voor de 'reünie' geeft.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16