Danaïden moet oppassen Florijn nadert positie Göbel Bonman trekt Leiden over streep MSV en Lisse geven elkaar niets toe TOP put moed uit verlies Basketballers bekronen prima seizoen met kampioenschap Van Eijck: 'Clubs moeten krachten gaan bundelen' MAANDAG 17 APRIL 1989 SPORT PAGINA 21 Fides Pacta, ZKW en Algemene verder in problemen LEIDEN Fides Pacta sprong, die in het laatste kwartier werd gisteren door een 14-4 noJ wegsmolt; 6-6 nederlaag bij Nic. vaster op de laatste plaats gedrukt in Hoewel coach Rob van Dort nog altijd volhoudt dat zijn ploeg nog niet in topvorm verkeerd, spraken de overgangsklasse C. Ook de doelcijfers bij Vriendenschaar De Danaïden moet na het 6-7 <Ha) Pemix duidelijke taal. Met verlies tegen Hekkesluiter £Teg. die,nogaltijd ïoop" opeen misstap van koploper Snel. De tegenstander uit Hardinxveld oach Wim van Huis door men de Rotterdammers terug. Vijf Martin Verhorik, Edith minuten voor tijd werd het 9-9 en lllebrand, Annelies van der Blom kort daarna viel ook 9-10. En toen Michael Martins zelfs voorsprong. Hoewel er zeker kan sen waren op 6-8 gaf het lengtevoor deel van de Zeeuwse Blauw Wit'51 weer op haar tellen gaan passen. Op lager niveau viel het doek voor ^mde n^uwelijks een bedreiging Velocitas en Ons Eiland en staan Zuiderkwartier en De Algemene op de rand van de afgrond. s ook de degradatie van Veloci tas een feit. Crescendo verspeelde een punt bij Aurora, maar züg de voorsprong slotfase de doorslag. Het werd 10-7 behouden. „Een geluk bij een onge- voordat Theo van Leeuwen voor de luk", vond coach Lenie Slegten- Pernix. Liet het in de eerste De met helft wat steekjes vallen, 3-6 was bij ploeg rust (7-7) weer verdwenen, laatste Leidse goal tekende. Voor De Algemene is degradat welhaast onafwendbaar geworden. horst, die aan het einde zoen haar carrière als coach zal be ëindigen. „Er kwam maar bitter invallers gehavende weinig van onze aanvallen terecht", coach Cor Gravekamp Geen moment kreeg Crescendo hervatting was Pernix duidelijk de de Hagenaars bood Kwiek goed weerstand, maar daardoor kans afstand te sterkste. Door goals van Carla Kui- sterk. Na 4-5 liep de koploper via minuten gewoon te van de Haarlemse ploeg, die twaalf 1 Lian Ti- een 4-7 ruststand weg i tijd i be- maal langszij kwam: 8-8. de laatste „Als je zo speelt, verdien je niet i: „We staan letterlijk en figuurlijk piet onze voeten in het water", rea geerde coach John Tims na de ont luisterende 14-4 opderlaag van Fi des Pacta bij Nic.. Het was in het Groningse land vanwege de hevige regenval van de laatste dagen vrij wel onmogelijk om te spelen, maar na de lange reis zag Fides het duel maar liever zo snel mogelijk ge speeld. Daaruit sprak reeds de minimale motivatie bij de Leidenaars, die vol strekt niet rekenden op enig posi tief resultaat. Een veel vechtlusti- ger, maar ook kwalitatief betere thuisploeg profiteerde dankbaar, scoorde in de eerste twee minuten reeds tweemaal en had na een kwar tier (7-1) feitelijk de buit reeds bin nen. Na rust (10-2) deed Nic. het rus tiger aan en kon Fides Pacta de schade tot 14-4 beperkt houden. Wilma Neuteboom, Karin van der Zeeuw, John Beekman en Ronald van der Velden scoorden voor de Leidse ploeg, die nu regelrecht op degradatie aankoerst. „Als de ploeg zo uitgehold wordt", aldus een nuchtere Tims, „dan is dit gewoon een klasse te hoog. Zeker wanneer Janet Smit, Patricia Gottmer en Ni co Pikaar inderdaad stoppen, zoals ze hebben aangekondigd. De over gangsklasse is een te zware erfenis voor de jongeren in de ploeg". De 6-7 nederlaag tegen hekkeslui ter Blauw Wit'51 haalde een dikke streep door de plannen van De Da naïden-coach René Versloot. Juist nu de middenmoot binnen bereik iëek, ging de Leidse overgangsklas- ser weer in de fout. Geen moment kreeghet greep op de Dordtse ploeg, die met hangend verdedigen en bekeken aanvalsspel het spel dicteerde. Gefrustreerd schopte Marcel Kei zer halverwege de tweede helft (rust 3-4) zijn tegenstander onderuit. Om dat het incident achter'.de rug'van- de arbiter gebeurde, ontsnapte hij aan de rode kaart. „Ik had er wel acht kunnen wisselen", vond Ver sloot, die zijn ploeg in het laatste kwartier niet meer zag minuten voor het einde kon ook vallei' Paul Htisken niets meer aan de 6-7 stand veranderen. Marco Idud werd met twee goals topsco- Zelf vorige week uitgeschakeld troor de titel bewees Fiks koploper DEVD een goede dienst door ach tervolger BEP een punt afhandig te maken. Coach Henny Piket zag Jac queline Anholts reeds tijdens de warming-up afhaken, terwijl Tanje Reitsma na een kwartier eveneens geblesseerd raakte. De ploeg uit Purmerend had bovendien het bes te van het 'spel, hoewel het uiterst moeizaam tot scoren kwam. Door goals van Theo Vreeken en Astrid Jansen nam Fiks bij 2-4 een voor- beslissende 9-14 slissende 4-8. Annerhieke Molloy voorsprong genomen. Rutger Kui- werd met twee benutte strafworpen deze klasse te spelen", mopperde pers scoorde viermaal, Robin Ar- topscorer voor de Leidenaren die Ons Eiland-coach Jan van Kalke- met 5-9 verloren. Bijna behaalde Velocitas de t noldus en Casper de Rooij elk twee maal voor Pernix. In Zeeland verloor Zuiderkwar- w tier opnieuw de aansluiting met de Goudsmit, Robert Schoof, Elivira gradeerde^nslsfïanTa 1-5)"zowel Een uitspraak waar weinig aan viel af te dingen. ODS, notabene de ste zege. Door goals van Jetske zekere tweede degradant in 3L, de- goedgemaakt (rust 5-3) Steven de Ronde kwam de letterlijk als figuurlijk. Jaco "i coach Rien van Poelgeest Weele scoorde tweemaal, aar in de tweede helft kwa- BRAM VAN GENT 'Keizerstroon' wankelt op Amstel AMSTERDAM - Skiffeur Frans Göbel van de Hoop is na zeven jaar nog steeds de ongeslagen 'keizer van de Amstel', maar echt overheersen doet hij niet meer. Bij de gisteren in Amsterdam ver- roeide Skifhead bleek aan de finish, dat Göbel slechts 0,9 seconde sneller had gevaren dan Ronald Florijn. Ook vorig jaar werd de Leidenaar tweede achter Göbel, al bedroeg het verschil toen 53 se conden. Ronald Florijn SASSENHEIM - Met het be langrijke duel tegen Drachten voor de boeg lag het belang bij TOP in het duel tegen koplopei Oost Arnhem meer bij het ver toonde spel dan het directe resul taat. Moed putte coach Jasper En gel uit het zeker verbeterde sa menspel en de terugkeer van Stel la van der Zaag in de door vele blessures geplaagde ploeg. De derlaag, in de slotfase nog oplo pend tot 8-14, was ingecalculeerd. Was TOP in de eerste helft wat accurater bij het afwerken van de vele kansen, dan had er wellicht nog een verrassing uit de bus ge komen. De koploper in de hoofd klasse B speelde bijzonder pover, zonder bezieling. „Voorjaarsmoe heid", typeerde OA-coach Freek Keizer, „vier minuten voor rust v^erd de eerste goede, zakelijke aanval opgezet". Aan dat laatste ontbrak het ze ker aan Sassenheimse zijde. Met name het derde aanvalsvak rond üarin Westerbeek kwam niet uit de verf. Bijna een half uur liep het vergeefs storm op de Arnhemse korf. Ook OA had de grootste moeite een degelijke aanval op te zetten. Uiteindelijk werd het wel 2-4 en moest TOP opnieuw in de achtervolging. Frank Njjênhuis zorgde voor een 3-5 ruststand en toen Aad Wiegerink, vanuit het middenvak fraai aangespeeld door dezelfde Nijenhuis, 4-5 scoorde leek TOP in haar opzet te slagen. Nog de zelfde minuut scoorde Elma Bucher echter voor Oost Arnhem en ook na 5-7 van Peter Tiggel- man volgde direct een tegentref fer. Na een op 6-9 gemiste straf- worp van Gerco Langelaan, niet temin met drie goals topscorer bij TOP, was het laatste verweer ge broken. Moeiteloos liep Oost Arn hem in het laatste kwartier weg naar 8-14. BVG Het minimale verschil tussen beide topscullers aan de meet gaf goed aan, hoe spannend het was geweest gedurende de zeveneneenhalve ki lometer lange tijdrace van Ouder kerk tot aan het clubhuis van De Hoop in het centrum van de hoofd stad. Göbel startte als winnaar van vorig jaar op kop, gevolgd door Flo rijn. Deze gebruikte de eerste paar honderd meter om in het goede rit me te komen én opende vervolgens meteen de aanval op de Amster- (archieffoto) dammer. De Olympische kampioen liep snel in en leek na drie kilometer Göbel te gaan passeren. Deze had slim zijn kruit droog gehouden en versnelde direkt na de Grote Bocht. De Leidse student zag zijn inhaal- poging onderbroken en het oor spronkelijke startverschil tussen beide boten kwam weer terug.- Daarna bleven de verschillen tus sen Göbel en Florijn steeds enkele seconden varïeren, dan weer in het voordeel van de een, dan weer van de ander. Een laatste aanval op zijn hegemonie werd door de super stayer met moeite afgeslagen. Mede door een stuurfout op het laatste stuk kon Florijn het minimale ver schil niet meer goedmaken. Na af loop was Göbel een weinig opgeto gen winnaar: "Ronald heeft sneller gevaren, ik heb alleen maar beter gestuurd. Volgend jaar is het met me gebeurd, dan houd ik hem niet meer." Ook bij zijn tegenstander kon er nauwelijks een lachje af, on danks het feit dat hij goed skiffen had laten zien en ongetwijfeld zijn beste skifhead had ge varen in zijn loopbaan. Énkele plaatsen achter de beide koplopers was Nico Rienks van start gegaan. Florijns partner in de dubbeltwee zag al snel de jonge Leythe-roeier Jaap Krijtenburg op zich afkomen. Rienks kwam niet in zijn ritme en had veel moeite de juiste koers te kiezen op de bochtige Amstel en gaf zich tenslotte gewon nen. Rienks belandde zo op een voor hem ongekende 22ste plaats. Krijtenburg geen onverstoorbaar verder er roeide naar een uitsteken de achtste plaats achter Göbel, Flo rijn, Maasdijk, Zwolle, Kelderman, Wijcker en Wiltenburg. LEIDEN - Sinds afgelopen zaterdag staat Leiden als basketbal- stad weer op de kaart. Na de teloorgang van Bona Stars en sedert het echec van het professioneel getinte Parker en Elmex zonk het voormalige bolwerk weg tot in de betrekkelijke anonimiteit van de eerste divisie. Maar met de éclatante 98-78 overwinning op Rot terdam Zuid bekroonde het tegenwoordige Luba Leiden een pri ma seizoen met hpt kampioenschap, dat tevens directe toegang verschaft tot de promotie-divisie. Nog één stap dan, en de club is weer terug op de plaats waar die traditioneel toch thuishoort: op het allerhoogste niveau. rige leeftijd welletjes en terugkij kend - naar eigen zeggen - "op een door mij waardeloos gespeeld sei zoen", had juist hij zaterdagavond alle reden om met extra veel voldoe ning om te zien naar deze beslissen de wedstrijd. Al zijn frustraties van Feest derhalve in de weer even ou derwets swingèriae Vijf Meihal waar de spelers na afloop van de partij vernamen wat een goed deel van het publiek op dat moment al •Vier wist, namelijk dat concurrent ASVU de punten j drie had moeten laten (82-73). Dat maak te meteen van de laatste competitie wedstrijd tussen Leiden en de Am sterdamse studenten volgende week een papieren tijger, maar ui teraard zat zaterdag helemaal nie mand daar nog mee. De kurken knalden, het netje van de basket ging aan flarden en iedereen grijns de van oor tot oor. Over-uren voor zaalwacht en kantinebeheerder. De grootste grijns van allemaal de rest van die avond i LEIDEN - Terwijl het feestge druis in de Vijf Meihal nog in vol le gang was werd er zaterdag avond al hardop nagedacht over het vervolg van het Leidse bas ketbalsucces. De promotiedivisie geldt als de zwaarste en moeilijk ste competitie én is erg 'onvrien delijk' voor nieuwkomers. De drie eerste divisie-kampioenen en promovendi van vorig jaar zijn dit seizoen weer op retour gezet. „Dat mag ons niet gebeuren, we zullen dus versterking moeten krijgen", oordeelde spelmaker Erik-Paul van Weeren. Trainer Rudy van Ëijck gaf direct aan waar die versterking in eerste in stantie gezocht moet worden: „Zonder samenwerking met Lei derdorp en BVO heeft een avon tuur ih de promotiedivisie weinig zin. De drie clubs moeten hun krachten bundelen, dat is de eni ge manier om in deze regio weer basketbal op niveau te krij'gen en versnippering van talent te voor komen". Van Eijck krijgt voor zijn ideë- en steun van Leiderdorps junio- rencoach Rein Paulides: „Leider dorp heeft'vorig jaar de boot ge mist. Het is nu tijd om ons te be zinnen op de toekomst. Ik denk dat we ons moeten concentreren op de nieuwe nationale jeugd- competitie en dat Leiden de kans gegegeven moet worden om naar de eredivisie terug te keren. Daar voor moeten we, als de jongens dat zelf willen, spelers als Erik Huybens, Marco Pikaar en Loet de Ruijter aan Leiden ter beschik king stellen". Voor Leiden-voorzitter Henny Nijssen is de versterking van de ploeg op dit moment nog niet de eerste kopzorg. Het aantrekken van een goede trainer-coach is dat wel. „Het is moeilijk om iemand de ranghjs_h Beverwijk, zich afspelend groeide de 1.90 i ter lange forward notabene op de hem vreemde plaats van spelverde ler uit tot de absolute uitblinker van de avond. De wereldreiziger in spé ("Ik ga er een tijdje uit, naar Nepal, Australië en zo".) trok zijn ploeg op het cruciale moment over de streep. Enkel En nam daarmee, onbewust, de rol van de Amerikaan Tom Gussen over, de man die vrijdagavond in de laatste minuut van de training door nacht vast verankerd op het gelaat zijn enkel ging en stijf ingepakt met van Steven Bouman, de gaande knarsende tanden op zijn stoel man bij Leiden. De club trouw door moest blijven zitten. Gussen is dit de jaren heen vindt hij het op 27-ja- jaar uitgegroeid tot een sleutelfi guur binnen de ploeg, een speler die zijn verantwoordelijkheid kende en op de beslissende momenten ook nam. Vorige week nog tegen Rowic smeet hij, eigenlijk te grieperig om te kunnen spelen, tien seconden voor tijd ijskoud de winnende bal door het net. Gegeven het feit dat het team de laatste weken door de alsmaar groeiende spanning meer tegen zichzelf liep te ballen dan te gen de tegenstander deed zijn ab sentie tegen zelfs het dit jaar be paald niet imponerende RZ nog het ergste vrezen. Die veronderstelling leek bewaar heid te worden want in de eerste tien minuten stond Leiden stijf van de zenuwen. Dat gold niet voor de sterk spelende Ben de Jong of voor het koele kikkertje Erik-Paul Weeren (24 punten), ma voor de andere starters in nald van der Geest, Thijs Minder hout en Jack Ginjaar. Profiteren deed vooral de behendige dribbe laar Orlando Menes die in mum van tijd zijn opponent Van der Geest niet alleen doldraaide, maar ook nog eens drie foutèn aannaaide. Coach Michiel van der Meer pro beerde het daarop met Robin van Gorkum, maar ook dat bood weinig soelaas. Het was Menes te vinden die vier avonden in de week voor basketbal op stap wil zijn. Om die reden is Peter Pauli des bijvoorbeeld afgevallen", ver duidelijkt Nijssen, die eigenlijk hoopt op een 'ja-woord' van B VO- coach Ben Ponsioen. „We willen deze week weten wie er volgénd jaar voor de groep staat. Er zijn een aantal kandidaten. Ponsioen is daar één van". De Alphense gymnastiekleraar bevestigt de contacten met Lei den. „Ik heb met BVO afgespro ken dat zij tot 1 mei de tijd hebben om aan mijn eisen voor volgend seizoen tegemoet te komen. Ik wil met BVO minimaal in de top van de eerste divisie kunnen mee draaien. Dat betekent dat er geld en spelers bij moeten komen. Er Wordt hard gewerkt, dus is er voor mij geen reden om mij niet aan mijn toezegging te houden. Ik weet dat Leiden eerder antwoord wil, maar ik neem voor 1 mei geen beslissing. Echt niet". Nijssen: „Als het niet lukt om snel een nieuwe coach te vinden is er een mogelijkheid dat we op nieuw een constructie bedenken waarin Michiel van der Meer en Rudy van Eijck samen kunnen werken. Van der Meer kan de spe lers goed oppeppen en Rudy van Eijck is een goede trainer. We ra ken zijn inzicht niet graag kwijt". Leiden gaat na zaterdag ook op zoek gaat naar nieuwe geldschie ters in de wetenschap dat Luba in geval van promotie naar de eredi visie (van de acht ploegen uit de promotiedivisie mogen er twee omhoog en degraderen er drie) moet afhaken. Nijssen: „Die con tacten moeten nu gelegd worden, zodat we straks niet voor verras singen staan. De eredivisie blijft ons doel". HANS JACOBS Marco Appelman (15) kan slechts bewonderend toekijken hoe Erik-Paul van Weeren met een fraaie lay-up weer twee punten voor Luba aantekent. (foto Loek Zuyderduin) Bij de vrouwen was Harriet van Ettekoven de grote favoriet voor de eindzege. Opmerkelijk was het daarom, dat de Amsterdamse skif- i feuse, die in Seoul goed was voor een vierde plaats, weliswaar haar klasse won, maar moest toezien dat de winnaresse van de lichte catego rie Laurien Vermulst eentiende se conde sneller was geweest. Jos Compaan eindigde op de vierde plaats. Bij de beginnelingen was Annechien Schipper van Njord de snelste. Haar clubgenote Jeanette Hut won de lichte beginnelingen klasse. Bij de lichte mannen werd Floor Sicking van Asopos-de Vliet zesde in de open klasse. De winnaar van de Overgangsklasse lichte skif, El- zard Schipper van Njord, roeide echter aanzienlijk sneller. Bij de ju nioren won Rogier Blansjaar van Die Leythe met ruime voorsprong. JAN KLERKS va j 50-41 ruststand. Een hape- ttXer "ng - Bouman zat op dat moment even langs de kant - nagelaten (58- 59) kon het vanaf toen niet meer stuk. en iedereen marcheerde vrolijk Leidenaars op volle toeren en nam mee. Waarbij naast Bouman ook Os- bevrijd van de zenuwen nog ver af- car Taal en Peter van de Wetering stand van de opponent. Zoals het de gelegenheid aangrepen om wat ook een echte kampioen betaamt, vlekjes weg te poetsen. Uiteindelijk Want Leiden bepaalde het tempo draaide het voltallige gezelschap AD VAN KAAM Luba sponsort ook Rotterdam LEIDEN - Luba sponsort van af volgend seizoen naast BS Lei den ook de in de eredivisie en promotiedivisie uitkomende vrouwenteams van Rotterdam- Zuid. Directeur Rob Mantel van het Leidse uitzendbureau te kent vandaag een driejarige overeenkomst met RZ. Het mannenteam van RZ, zaterdag nog tegenstander van Leiden, valt niet onder de sponsoring. Weert heeft gisteravond in Den Helder de derde wedstrijd voor de halve finales van de play-offs om de nationale bas- ketbaltitel tegen Den Helder met 71-63 gewonnen. Weert heeft nu in de serie wedstrijden de leiding met 2-1. De vierde wedstrijd is morgen. Landskampioen Nashua Den Bosch had zaterdag geen moeite met Red Giants uit Meppel. Na een ruststand van 41-24 in het voordeel an Den Bosch werd het uiteindelijk 84-56. Ook hier is de stand in de 'best-of-five' serie nu 2-1. Vanavond wordt er in Mep pel verder gespeeld. In de vrouwen eredivisie heeft landskampioen HOI Den Helder zondag aan een zege op Midland voldoende om de titel te prolongeren. Den Helder won afgelopen zaterdag van koplo per Hoofddorp met 59-58 en heeft in de onderlinge stand een iets beter doelsaldo. Leiden keek tegen een achterstand van 19-28 aan. "Ik moest wat doen", verklaarde Van der Meer achteraf achteloos zijn winnende zet, die de koppeling van Steven Bouman aan de spelma ker van Rotterdam behelsde. Die laatste, eerst zo vrij als een vogel door de zaal dwarrelend, schrok zich bijkans een beroerte toen hij opeens werd aangepakt door de agressief verdedigende Bouman die zijn opponent steeds maar weer 'naar zijn verkeerde hand' dwong. Angel Toen aan de andere kant van het veld het eerste de beste schotje van de Leidenaar (21 punten tegen 87 percent) ook nog eens doel trof, was het pleit snel beslist. Bouman, die een pak vol frustraties Van een heel jaar op zijn rug meetorste, schudde die last in één beweging van zich af, trok de angel uit RZ, draaide de rol len om en dirigeerde wat op dat mo ment 'zijn' ploeg was geworden LISSE - Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Levend be wijs hiervan is wel het vrouwen team van Lisse, dat afgelopen zater dag een verrassende overwinning boekte op kampioen Tonego: 71-59. De ploeg van coach Martin Féitsma behoudt door dit resultaat de kans om de degradatie uit de promotiedi visie te ontlopen. Dit zou dan ten koste moeten gaan van MSV, dat op haar beurt verrassend won van Akrides: 49-63. Lisse speelde tegen Tonego waar schijnlijk de beste wedstrijd van het seizoen. Na een 36*31 ruststand sloeg de thuisploeg via 43-42 halver wege de tweede helft het beslissen de gat: 55-44. Marjolein Ketelaar (21 punten) had met tien uit tien vrije worpen een belangrijk aandeel in deze voorsprong, die niet meer in gevaar kwam: 71-59. Doordat MSV ook won blijft de achterstand van Lisse op MSV twee punten. Volgende week moet de ploeg van Feitsma naar Noordwijk voor de allesbeslissende kraker te gen MSV. In het hol van de leeuw zal Lisse dan minimaal met veertien punten verschil moeten winnen om handhaving van een plek in de pro motiedivisie te bewerkstelligen. MSV beschikt dus nog steeds over de beste papieren. De Noord- wijksen gingen in IJmuiden uiterst' voortvarend van start. In de verde diging legde MSV Akrides-speel- ster Hellen Zwanenburg met een extra zware bewaking aan banden en haalde hierdoor de angel uit de aanval van de thuisploeg. De Noordwijkse break liep, onder aanvoering van de sterk spelende Ria Bröring (16 punten), daarente gen als een trein, zodat de ploeg van coach Frans Nelissen met een com fortabele 18-41 voorsprong kon gaan rusten. Een kleine inzinking bij MSV in het begin van de tweede helft gaf-Akrides de kans om tien punten terug te pakken. Even was er paniek in de Noordwijkse tent, maar MSV herstelde zich op tijd en liet de tegenstander niet meer dich terbij komen: 49-63. Het vrouwenteam van Leider dorp ging ipet 39-40 onderuit tegen Arnhemia Eagles. De ploeg van coach Gerard van Schaik, die dit jaar via de achterdeur een plaats in de eerste divisie verkreeg, degra deert door dit resultaat weer terug naar het rayon. De mannen van Leiderdorp won nen probleemloos van degradatie kandidaat Rowic, dat het Leiden vorige week nog zo moeilijk maak te:: 75-98 (39-49). In de eerste divisie B incasseerde een gehavend Lisse twee nederlagen. In het inhaalduel tegen Voorburg 2 werd het 106-71 (44-37). Nanno Veldhuis kreeg in een reboundduel een elleboog op zijn mond en verloor hierbij zeker een tand. De wedstrijd tegen. Springfield ging verloren met 79-99 (37-48). Blitz heeft aan het begin van het seizoen in het Luba-jubileumtoer- nooi laten zien dat het tot goede re sultaten in staat is. De uitschakeling van Lisse gaf aan. dat de Voorscho- tense ploeg na twee magere jaren op de weg terug was. Zaterdag werd dat nog duidelijker gedemon streerd door de 67-90 zege in Gouda op concurrent Springers, waardoor Blitz kampioen werd van de rayon tweede klasse. De komst, na het kerstreces, van ex-Parker speler en ex-interntaional Sid Bruinsma, heeft zeker te makep had met de op leving van Blitz. Bruinsma scoorde zaterdag dertig punten. Luba Leiden kon zaterdag dub bel feest vieren. Ook de reserves werden (kern)kampioen door een 87-65 zege op het Rijnsburgse Rijn valken.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 21