Katwijk blijft maar feest vieren FC Lisse gaat na promotie door op dezelfde weg Ter Leede verspeelt laatste kans op titel Kampioenschap kroon op jubileumjaar Kickers bindt ASC aan zegekar MAANDAG 17 APRIL 1989 SPORT PAGINA 19 LISSE - De 'jonge honden' van FC Lisse mogen hun kunsten vol gend jaar vertonen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Of het daar voor de ploeg van Wim Eilander allemaal net zo gladjes verloopt als dit seizoen valt te bezien. De coach en zijn spelers zien de entree in de amateurtop vol vertrouwen tegemoet. „Dit Lisse is geen eendagsvlieg. We draaien moeiteloos mee in de midden moot", klonk het zaterdag stoer na de 1-0 overwinning op Zuidvo gels. Blaffende honden bijten nog altijd niet, maar de boodschap is duidelijk. Bij Lisse maakt men liever geen verschil tussen vlaggeschepen en modderschuiten. Het eerste zater dagteam is de clubleiding eigenlijk evenveel waard als de zwakste broe ien altijd voetballen, misschien zit ten we wat dat betreft in die klasse beter dan in de tweede". De coach, die ooit bij Lugdunum werkte, heeft slechts één vraagte- der binnen dè grote voetbalclub, die ken. Is zijn ploeg qua ervaring LEIDEN Voor Ter Leede is de hoop op de titel in de interregio nale klasse van het vrouwenvoetbal zaterdag voorgoed in rook op gegaan. De Sassenheimse vrouwen verloren de uitwedstrijd tegen concurrent Rijsoord namelijk met 1-2. Ter Leede zou slechts bij winst kans hebben gehad op het kampioenschap. VROUWENVOETBAL aan Voorschotense zijde. Dat be trad al met een minimum van acht Het zag er in eerste instantie goed speelsters het veld. De Leidse Ma- uit voor de Sassenheimse gasten, riëlle Bavelaar scoorde de ope- De thuisploeg was de eerste tien mi- ningstreffer. Maar even later kwa- nuten van de wedstrijd wel sterker, men beide ploegen onverwacht maar daarna ging de strijd gelijk op. weer op gelijke hoogte door een Eigenlijk werd de ommezwaai in de treffer van Lia Piket. Zij schoot de krachtenverhouding veroorzaakt bal vanaf ongeveer 20 meter uit een door het missen van een strafschop, directe vrije trap in het doel. Daarna die de Ridderkerkse ploeg kreeg schoot Bavelaar nog raak uit een pe- toegekend na een overtreding van nalty en bracht ze de stand op 2-1. Sandra Bakker. Die haalde Yayam Ruhuputty onderuit en forceerde zo Toen blesseerde de Voorschotense 'penalty, maar Corrie Kruithof Henny Steensma zich echter bij het j i vrije trap en bleef ook nog een niet uit te vlakken z dagafdeling kent. „We zijn gewoon een schakel binnen de vereniging, meer niet", zei Eilander aan het be gin van het zo succésvol verlopen Hopelijk breekt het gelijkheids beginsel de club volgend 'seizoen niet op. Het bestuur is niet van zins om de principes overboord te gooi- i toevallig promotie naar de top routine ver genoeg? Met een gemid delde leeftijd van ongeveer 21 jaar gaat zijn selectie het avontuur aan. Spelers als Leo ter Schalk vorm sen de broekies, waarvan een aantal thuisclub draaide stroef de juniorentijd nog maar amper ontgroeid. Overigens stond de 28-jarige Deze jeugdige fan van FC Lisse dacht bij het voorlaatste fluitsignaal van scheidsrechter Metz dat de wedstrijd was afgelopen. Maar net als alle anderen moest hij nog even wachten voor hij de promotie naar de eerste klasse kon vieren. (f0to Loek Zuyderduin) weigerde de bal tussen de palen te schieten. Daarna kreeg Jenny der Mark een doelrijpe kans, m zij trof de lat. Randstad Sport met slechts speelsters achter. Te weinig c door te spelen. nog de week voor het duel over- honderden veelal jeugdige suppor- Gpi 1 elftalleider Frans van der ters die het veld gerend. Ze t -SJZ verloor met 1-4 van Spartaan hing wel een doelpunt 2De Zoeterwoudse vrouwen gespan- Laan, omdat hij op herhaling hadden een fluitsignaal De klassieke eigenschappen moest) kan men bij Lisse rustig overtreding uitgelegd als het eind- team dat de promotie bin- wachten op dit soort ingestudeerde signaal en klommen massaal over 1500 situaties. Het was een alleszins ver- de hekken. 1 handbereik heeft. De r de lucht. Jenny in de 15de minuut haar kans schoon en scoorde met het hoofd, voorzet van Dorien van Nobelen. voerder Peter Schalk zaterdag niet toeschouwers op het zonovergoten diende voorsprong want daarvoor bewerkstelligd. „Er verandert taktische overwegingen, volgen de basis. Volgens de coach uit Ter Speéke zagen dan ook zelden had Leo van Kampen al twee keer het duel worden hervat. Scheids- ter Na enkele minuten kon De Sassenheimse vreugde was ech- heus niet zo veel door deze promo tie. FC Lisse gaat niet de boer op om spelers te halen die de zaterdagtak moeten versterken. Deze jongens zijn van jongs df aan bij elkaar en hebben dit na jarenlange arbeid be werkstelligd. Schitterend. Ik denk dat ze in de eerste klasse kunnen be wijzen dat ze het zonder inmenging Schalks vanwege een blessure. „Het is sneu voor hem", meende Ei lander. „Ik had toch niet vanaf het begin kunnen spelen", maalde noeg Schalks daar niet om. Om vervol gens veelbetekend te zeggen: „We zijn kampioen". Succesformule kampioensploeg aan het werk, Misschien was de uitslag meer steekhoudend. Zoals zo vaak dit sei- had Lisse aan één doelpunt ge- de punten in de zak te ste de paal geraakt én werd van Ens op de lijn gekeerd. Beweeglijk i Ens zal de gevestigde inzet rechter Metz voelde de sfeer bliem aan en floot in de geest kampioenswedstrijd. ken. Waar de concurrenten Huizen steklassers weinig zeggen Candia '66 dit seizoen uitslagen aanvaller heeft misschien ook niet treffer van Ens stond hij bijvoor beeld met de handen op de rug van de chaos op het veld te genieten. geen minuut later sprong al weer verdw Na de Ridderkerkse Monica v; A™ 1-'c uuciavvuuuoc viuuwcn speelden in de eerste helft sterk, maar waren niet in staat dat m doel- punten uit te drukken. De Rotter damse Lies Jongeling liet de kan sen niet aan haar neus voorbij gaan en schoot tweemaal raak. Na de pauze leek SJZ nog langszij te kun- komen toen Patricia Laken korte duur. Want nog bal uit e doel plaatste. toen de 1 Loon de scoorde. Tegentreffers van Sylvia 1 keer i neerzetten van 10-0, 5-1 (Huizen) en het imago 1 zegt De succesformule van het team i 6-1,6-0 (Candia) was Lisse zuinig dit ke schutter. Maar de bedrijvige Maar het gaat uiteindelijk trumspits is zo beweeglijk en han- t het puntentotaal en daarin kon dig met de bal dat Uitdaging simpel te verklaren. Vanaf de lande-, niemand de geel-blauwe formatie zich altijd wel een paar keer moet Om vervolgens de zes minuten 'feesttijd' wel consequent aan de 90 ruimte in de verdediging minuten toe te voegen. Zuidvogels Sassenheimse formatie, voorstopper Ac a,,^ ,„^a^ Ter Leede moest risico's nemen, wilde de titel binnen handbereik blijven. Daardoor kwam er meer de de 1 het Riksten maakten a< een einde. alle opzichten klaar vooral in de hechte band De club zegt te zijn voor een uitdaging. Bestuur lijk, organisatorisch en sportief. Sinds 1981 - toen Lisser Boys en SC Lisse hikte het zaterdagteam tegen promotie aan. De laatste jaren kregen de titelaspiraties pas echt gestalte. Wim Eilander gaat nog minstens een jaar door met de groep die hij in middels kent als zijn broekzak. Bij na vijf jaar lang hij maakte een mislukt en kort uitstapje naar Ex celsior Pernis heeft hij de jeugdi ge ploeg onder handen. „Als ik alles goed beschouw, moeten wij ge woon met dit materiaal mee kunnen komen in de eerste klasse. Wij wil- Valken mikt op tweede lijke jeugd is de selectie vrijwel tact gebleven. Het geheim zit 'm dus 3 niet de dupe worden het overtreffen, Mark Ens 1 de kampi verslikken in hem. Volgens de ben- matchwinnaar jamin van de ploeg komt Lisse nog De jongste ver. „Dit UDO dolf het onderspit tegen KFC '71 2: 0-3. De Delftse vrouwen waren duidelijk de betere ploeg, wat resulteerde in de treffers van Jolanda van der Vlugt, Shirley van Margreet van der Werf. i vochten als leeuwen 1 vriendenclub. Uitschieters kent de jaar schoot zijn elftal met nog een Maar ploeg eigenlijk niet. De spelers zijn kwartier te spelen naar de winst. Li- het resultaat, dat kunnen we dus stuk voor stuk evenveel waterdra- bero Rob Vermeulen verlengde met ook. Dit ploegje gaat nog groeien, het hoofd een hoekschop van Mar- geloof mij maar", aldus de dolblije Ridderkerkse Sasha Schouten het Lisse-feest. De bezoekers dankbaar gebruik van maakte. Zij derHelm kregen zodoende nog ruimschoots schoot de Sassenheimse droom aan Kickers '69 had overwicht tegen blindelingse vertrouwen binnen de telg uit de Lisse-familie - net 19 het'Sr vandaag misschien niet uit. ia"SfSSSSfiS ergernis van de Lisse-aanhang die gionale klasse wel binnen te halen, al vijf minuten eerder aan het aftel len was begonnen. ger als spelmaker. De kampioenswedstrijd i afge- cel Bremmer en de kleine spits kon doelpuntenmaker. lopen zaterdag tegen de taaie degra- daarna ongehinderd binnentikken. Ens' ging vijf minuten datiekandidaat Zuidvogels Volgens Eilander (hij moest de trai- einde al op de schouders 1 het plaats LEIDEN - De afsluitende kracht meting tussen de nummers twee (Alphia) en vier (Valken '68) van de Leidse zaterdagafdeling is door de Valkenburgers met miniem ver schil (2-3) gewonnen. Valken kan ZWIJNDRECHT Bij voetbalvereniging Katwijk doen ze momenteel niets anders dan draaiboeken schrijven. Eerst voor de activiteiten ter ere van het 50-jarig jubileum en nu, toch vrij onverwacht, voor het grootste en laatste feest van dit seizoen, het kampioenschap van de tweede klasse B. De het nog resterende duel tegen Ab- voormalige kleine broer van Quick Boys liet zich zaterdag beneI: „dat ?ins?anle-, z®terd5g na de overwinning bij het gedegradeerde WGZ (0-5) de ti- plaatsindeIfnd'rang"chikkingvoo? tel met haring en champagne goed smaken. Met de promo- zich opeisen. GWS-SVLV werd af- tie uit de derde klasse van vorig jaar nog vers in het geheu- geiast. gen beleeft de aanstaande eersteklasser één lang feestjaar. Wel liet de Leidenaar het bijna Wat zaterdag in Zwijndrecht het ab solute hoogtepunt was, valt niet voorbije seizoen nog eens de revue vast te stellen. Bij elke Katwijkse passeren: „Wij hebben qua voetbal treffer bezetten honderden, veelal misschien niet het beste elftal van dit duel be- jeugdige, meegereisde supporters deze tweede klasse - Capelle en's- 3 afwerking, de zware grasmat, om die vervol- Gravenzandse SV sla ik minstens zo' de Alphense aanval- gens weer te verlaten tot het volgen- hoog aan maar door ons hechte Ier Verheul is waarschijnlijk onder- de doelpunt viel. Aan de onmachti- collectief zijn wij terecht kampioen hevig aan metaalmoeheid want de ge toekomstige derdeklasser had de geworden. We begonnen de compe- Hfiflflfi aanstaande eersteklasser AFD. LEIDEN ZATERDAG Alphia - Valken 'I Peter Verheul w paald niet gelukkig in de afwerking. Het ïvoudigste kansen verprutste hij Jan Martens gaf zijn ploeggenoot terst het goede voorbeeld door 1-0 tikken. Dat doelpunt werd echter ook als rijpe appelen gevolgd door een fantastische vrije titie nota bene met twee nederla- half uur geen kind gen, maar zijn met z'n allen ijzer- De doelpunten vielen dan sterk teruggekomen". en licht veld- Stompwijkse Girls (2-1). Anneke de Jong opende In de hoofdklasse van de zondag- dan ook de score voor de Leimui- afdeling speelde De Sleutels tegen dense vrouwen. Net voor de pauze Randstad Sport, maar de wedstrijd brachten de gasten de stand weer in Alsof van uitstel nog afstel kon 'werd ongeveer tien minuten voor evenwicht via de voet van Mieke komen. de rust bij een 2-1 stand gestaakt, Duyvestein. Na de pauze besliste ROB VAN DER ZANDEN wegens een tekort aan speelsters Jolanda Jeukens met een afstands chot de wedstrijd in het voordeel van Kickers '69. Kampioen SJC versloeg Rooden- burg met grote cijfers: 8-0. De Noordwijkse vrouwen hadden de normale opstelling overhoop ge gooid en een 'feestopstelling' ge maakt, maar zelfs dat hinderde ze niet bij het scoren. Keepster Anne- lies Schaap schoot driemaal raak, Helène van der Weijden tweemaal en Angelique Salman, Jacqueline Satter en Carla van der Niet allen eenmaal. LINDA ERADUS Ter Leede komt niet tot scoren LEIDEN - Devjo kon na afloop van de met 3-1 gewonnen wedstrijd te gen Voorschoten zichzelf stevig op de borst kloppen. Per slot van reke ning heeft de nieuwbakken titel houder vier punten bij de Hage naars moeten inleveren. Ter Leede en Kagia hielden elkaar keurig in evenwicht (0-0). Het belangrijke treffen tussen De Sleutels en Oegst- geest werd wegens terreinomstan digheden verzet naar aanstaande woensdag. VIERDE KLASSE ZAT de boom. Voeg daarbij het zonnetje en het Organisatie trap van Valkenburger Hans Vijge- mag duidelijk zijn dat het een stra- Over de organisatie rond het eerste boom (1-1). Een strafschop van Al- lende voetbalmiddag in Zwi; bert de Haas zette de bezoekers op recht werd. De penningmeester voorsprong maar eenzelfde arbitra- de thuisclub had het gehele seiz le sanctie werd door Alphenaar bij elkaar nog niet zo veel toeschou- Koos Disseldorp eveneens benut (2- wers binnen de hekken gezien als 2). Nadat de uitstekende doelman afgelopen zaterdag. Bij Katwijk elftal toonde Lagendijk, die als trai ner van onder anderen UVS en Rijnsburgse Boys al heel wat heeft meegemaakt, zich zeer tevreden. „Zelfs toen ik door een hernia was -geveld, draaide alles gewoon door. Jan Varkevisser Verheul een aantal het oranje voor de gelegenheid nog De wisselwerking met de spelers- malen te slim af was geweest kopte overheersender dan op een ouder- Mark Duindam de Valken zege (2-3). SVOW - Abbenes 2-4 Het eerste half uur domineerde groep was perfect. Met de 14 volwaardige spelers die ik tot mijn beschikking wil ik verder in de eer de Arie Lagendijk kon er na de wed- ste klasse, al heeft iedere trainer i Katwijk werden zaterdagavond in hun woonplaats onthaald. Bij het gemeentehuis stonden de n de tweede klasse B in het middelpunt van de belangstelling. (into Lock zuyderduin) strijd lachje af. Over de wed- Abbenes dankzij strijd hoefde de succesvolle trainer SVOWi Marcel Korsuize en Marco Troost een 0-2 voorsprong. Peter Katten- ste half berg zette de bezoekers vanaf de pe- door de naltystip op 0-3 waarna Casper toekomst wilde hij niet Klomp SVOW weer in de vyedstrijd bracht. Nadat Rob Cornelisse er echter 1-4 van had gemaakt was het gebeurd met de thuisclub. Wilco Klomp ten slotte hield de nederlaag voor SVOW nog dragelijk (2-4). als Frits Korbach"),' vond het in de gens dolblije Guyt. „Maar Ondanks de naar Zwijndrecht r Devjo - Voorschoten 3-1 Dit duel was vooral de wedstrijd van de weer opgeleefde Paolo So- bral. De Portugees in Haagse dienst scoorde tweemaal maar was boven dien een ware plaag voor de Voor schotense verdediging. De prestatie van Sobral krijgt nog meer reliëf omdat Devjo met vijf jeugdige in vallers moest aantreden en 'het bo vendien niet cadeau kreeg', zoals in Haagse kringen werd gejuicht. Voorschotenaar Jan Bogerd was de gehandicapte thuisclub bovendien behulpzaam door zijn eigen doel man te verslaan. Bogerd stond in bereidwilligheid overigens niet al leen. Niemand minder dan Hein de niet veel meer te vertellen („Dat eer- rigens wel buiten de waard. Uitge- feestvreugde nodig plotseling zijn schien bedenk ik mij na het feest getorste en leeggedronken cham- Graaff stak de veijongde thuisclub verkrampt rekend zijn grootste fan, steunpi- en ook over de laar Kees Guyt („Lagendijk hoort lij niet meer kwijt eigenlijk in het betaald voetbal, ik te combineren met de trainingscur- dan dat hij daarmee al druk bezig vergelijk hem graag met een trainer sus die ik volg", meldde een overi- TAW - LSW 3-1 In een gezapige partij werd LSW naar een kansloze 3-1 nederlaag ge- u; ai speeld. Nico den Hartog en Dick kan LEIDEN - Koploper Kickers blijft maar winnen. Nu ook ASC (1- loven. Hans Disseldorp schoot eerst i de keeper een hoekschop i i vanavond nog wel en plak ik toch weer een jaartje aan vast". Lukt het Guyt zelf niet op zijn 'be sluit' terug te komen, dan zullen an deren hem bij Katwijk wel een handje helpen. „Dat zie ik als mijn het niet alleen eerste taak voor volgend seizoen", vond Lagendijk. „Ik ga binnenkort eens rustig met Kees praten, want Katwijk kan hem nog niet pagneflessen blijven ze nuchter bij Katwijk. In de stroomversnelling de club is geraakt, staat de helpende hand toe. Tien minuten tijd zag de Voorschotense aan voerder kans om vanaf de penalty- het sportieve ge deelte, dat in de vertrouwde handen in Arie Lagendijk blijft, maar ook n alles daaromheen. Een behoorlijke accommodatie de fout en Leon Kortekaas Zonder de bijna 36-jarige ex-prof vinden ze bij Katwijk heel belang- vraag centraal: wat presteren we op stip de bal naast het doel te schie- eerste klasse niveau. Daarbij gaat ten. Ruud Boendermaker redde de i de titelhouder. Ter Leede - Kagia 0-0 Richard Trompert had zijn her vonden schutterskwaliteiten kun nen bevestigen door in de tweede ;inuut een levensgrote kans te be- als de kippen bij om gelijk te zouden de Katwijkers het zelfs te- rijk. Voetbal in de eerste klasse nutten. Hij faalde echter in de af- de zegekar werd gebonden, schoot uit een prachtige combinatie maken (1-1). Toch werd dit niet de gen het goedwillende maar beperk- schept nu eenmaal zijn speciale werking twee weken de titel met Jan van Leeuwen later eindstand. Kortekaas speelde Ter Leede e i ste- Hoogenes (2x) speelden bij TAW den binnengehaald. Ook achtervol- weer raak (0-2). Nog was de koek keerd terug op zijn doelman en Pe- kregen. Nu tilde Guyt, die als enige te te WGZ nog moeilijk hebben ge- voorwaarden. Om de middelen wat vige grip op de wedstrijd kreeg. De ger MMO maakte geen fout. Alkma- nia werd op eigen terrein met liefst 5-0 geklopt. r scherprechter. Ronald Pilmeij- er verzorgde op de rand van buiten spel het Leidse tegendoelpunt. Meerburg - Woubrugge 2-4 Woubrugge heeft het afscheid van de 35-jarige doelman Wout van den Dool opgeluisterd met een 2-4 zege op Meerburg. Johan Vaneman (2x), Piet Peet en Marco Kuiken zet ten hun ploeggenoot met vier tref fers figuurlijk in de bloemetjes. De Kickers de basis Zoeterwoudenaren Danny van Aer- ning. Sander Beuk onderschepte MMO niet op. Hans van Goo- ter Kooien kon de bal onderschep- zen, Henny van der Star en Paul pen (2-1). Wolvers schoten MMO naar een rui me 5-0 zege. Bernardus - ZLC 1-0 elk geval niet zichtbaar stijf stond, zijn ploeg 3 de kersverse eerste- kansen v het dode punt heen. Toen Marco hoopt Katwijk op toeloop der Plas de Vlak r talent, zonder dat overigens hele echter aan Eric Gros- Leon van Leeuwen en Rob Verder Enthoven niet besteed en dat is vol gens trainer Dick Blijleven al het AFD. LEIDEN ZONDAG 0-2 Oranje Groen - Randstad Sport roq de thuisclub op voorsprong (1- de rest vanzelf. tijd schoot Dennis de half uur eenmaal had geopend, ging spelers zullen worden geronseld. Kickers '69 - ASC 1-0 De geblesseerd begonnen Kees i de wedstrijd Kraayenoord Johan van der Wal scoorden tegen. KRV - MVKV 1-0 Doordat MVKV'er Hans Brussee twee dotten van kansen miste de enige treffer van Rolf Mulder vol- Sander Beuk faalden op het beslis- doende om de matige partij in het sende moment. Omdat Kickers ook j j i--i i v»/* 0). ZLC ging met man en macht De pup is duidelijk leeg bij Oranje de aanval om de gelijkmaker te for- - Groen. Randstad Sport moest al ceren. In de laatste minuut trok een het eerste kwartier legde snel Frank Hogewoning missen en Bernardus-verdediger iets te hard- ook Jan van der Reijden (scheurtje handig aan de noodrem en mocht __._rm meniscus) en Ge Perfors (knie- -^d van Klink het voor ZLC van elf (Jan Verloop, in plaats van Arie Leidse blessure) ontbraken in de formatie meter proberen. Tot grote vreugde Beelen) een treffer voor zijn reke- trainer Cor Pennenburg. Paul van Rjjndijkers stopte doelman ning. Na de schitterende slotgoal invaller Tjeerd de Jager j)on van der Voort de strafschop. tor Randstad Sport de buit binnen (0-2). VNL - Teylingen 1-1 ,Als eersteklasser hebben tuurlijk een wat grotere zuigkracht. probleem. „Ik had verwacht", wond Blijleven er geen doekjes om. „Er zit voldoende voetbal i terugspeelbal verdediger en scoorde. Daarna kreeg de ploeg uit Leimuiden nog Politiek een aantal doelrijpe kansen. Maar haalden Ron de Rijk, Danny Maliepaard mocht na zijn doelpunt (0-2)zijn doen", meende voorzitter De Best. plaats afstaan aan Jaap Guyt, die „Want hoe goed het nu mocht net als de andere Katwijkse invaller Katwijk waagt zich niet antwoorde ondernemingen" het mee moeten het koud en kil afmaken van de kan- niet". Ook toen een Kagia-spe- ook gaat, Ier voortijdig het veld moest verla- lan onver- ten konden de Sassenheimers niet het numerieke overwicht profi- TIM BROUWER DE KONING teren. Dubbelblank bij de rust i i de tweede helft rustig doorging met kansen missen kwam ASC op al met het hoofd bij het de stand nog de valreep nog bijna gelijk. Tot gro- Marco van der Plas liet scheids rechter Heil niet eens meer aftrap pen: het feest kon losbarsten. La gendijk» nog altijd niet volledig her- A i Leidsche Boys - Warmunda 2-1 Het loopt al een tijdje niet bij Tey- steld van zijn hernia, liet zich op de ten lieten de Boskopers alle hoeken Een duel tussen twee ploegen die lingen en ookJVNL kon niet versla- schouders nemen door de hossende - Leeuwen orapje menigte. En dat was nog i zijn. Het venijn zat duidelijk i: gooiden Sjaak van Dorp, Edwin de Jong en Coen Warnau (2x) alle rem men bij de kampioen los. Het Leid se antwoord kwam van Chris Gu- bler. i de hervatting te opluchting van alles wat Kickers de staart. Tien minuten voor het gen worden. Robert 1 zette zijn ploeg in de 85ste minuut faalde Wim Meutstege rijke positie. Alkmania - MMO 0-5 Aan de uitslag te zien blijft MMO 1-0 voorsprong. Toch kwam tweede eersteklasser van Katwijk het eigen dorp te wachten stond, kans- de kopte Richard Kooien de bal TOL nog op gelijke hoogte. Nico hard in de kruising en Leidsche Wubben, die eerste een strafschop Ontvangst op het gemeentehuis, Boys leek op de overwinning af te had gemist, maakte zijn fout goed rondrit door Katwijk en vervolgens stevenen. In de laatste minuut ging door in de laatste seconde doeltref- RCL haalt uit tegen Floreant LEIDEN - RCL heeft zaterdag fors uitgehaald in de thuiswedstrijd tegen Floreant. De Leiderdorpers die de laatste weken een goede indruk maak- n lieten de Boskopers alle hoeken van het veld zien en zegevierden met 5- - Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat RCL een gemakkelijke overwin- voorproetje van wat de n|ng tegemoet ging. In de beginfase was Floreant namelijk de beste ploeg nog in de laatste kans op de titel ge- de Leidse verdediger Paul Schlag- fend uit te halen (1-1). 25 minuten tot scoren kwam. Nog voor rust maakte jeugdspeler Remco Visser gelijk. Marcel van der Blom kwam vrij snel in de tweede helft op 2-1 toen een afgezwaaide voorzet achter de Floreant-keeper in het Boskoopse doel verdween. Nadat Ron Sinteur een strafschop had gekeerd maakte RCL de klus kundig af via twee doelpunten van Visser en één van Van der Blom.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19