LZ 86 mist voldoende inspiratie Foreholte wacht op sponsor Gemi ni naar de herkansing LMHC nu dicht bij gevarenzone PAGINA 16 MAANDAG 17 APRIL 1989 Fors verlies tegen Tegenbosch OEGSTGEEST LMHC heeft gistermiddag opnieuw een 1-5 nederlaag geleden op eigen veld. Het op de tweede plaats staande Tegenbosch zorgde er voor dat de ploeg van Martijn Drijver nog moet gaan oppassen om niet in de geva renzone van de overgangsklasse A te komen, waarin twee teams degraderen. Met nog vier wedstrijden voor de boeg heeft Leiden respectievelijk twee en drie punten meer dan HOD en MEP, terwijl GHBS vrijwel zeker afdaalt naar de eerste klasse. Scheidsrechter Kanter speelde een voor LMHC negatieve rol in de for se nederlaag. Hij stuurde de LMH- C'ers Jan Grijpma en Friso van Deursen weg voor bankstraffen, waar niemand de reden van be greep, maar waarvan de Eindhove- naars wél goed profiteerden door tweemaal te scoren. LMHC had na een kwartier de hoop op een goed resultaat nog gestalte gegeven met de openingstreffer van Friso van Deursen, die de rebound van de eer ste korte hoekslag benutte: 1-0. Een paar minuten daarna al rond de Folkert Steggerda een opgelegde kans af om Tegenbosch om gelijke hoogte te brengen. Lijnstopper Har- men Jansen Schoonhoven redde de thuisploeg weliswaar tweemaal, maar Ton van Poppel liet invaller doelman Allert van Blankensteijn (gebroken duim Niels Eegdeman) kansloos met zijn inzet en liet een 1- 2 ruststand aantekenen. Na de hervatting startte LMHC met Bert Bonsing op de rechtsach- terplaats voor de licht geblesseerde Robin Beker. Jansen Schoonhoven zag zijn schot van de cirkelrand ge blokt en had pech met een strafcor- ner-inzet in een sterk kwartiertje van LMHC. In plaats van de gelijk maker voor LMHC, benutte Han van Someren een overtalsituatie (bankstraf Grijpma) voor 1-3. Beide partijen leden veel balverlies in het onaantrekkelijke duel met slordige passes en slecht aannemen. Arbiter Kanter verwees Van Deursen voor vijf minuten naar de dug-out, wat door de Philips-ploeg (Mark van der Zandt) werd uitgebuit om 4-1 te sco ren via een snelle uitval. Jansen Schoonhoven ramde de paal uit een strafcorner en Bonsing's tip-in scheerde over het Eindhovense doel. Geen treffers derhalve vobr LMHC in de eindfase waarin Christian van Vloten rech terspits Van Deursen verving. Leidsman Kanter verzwaarde na 'praten' van een LMHC'er de vrije LMHC-doelman Allert van Blankensteijn onderbreekt een aanval van Tegenbosch. Rechts schiet Harmen Jan sen Schoonhoven te hulp. De hooggeplaatste Eindhovense ploeg behaalde een 1-5 zege. slag tot een strafcorner, die door Brabander Leo Kemps werd inge schoten om de wat geflatteerde eindscore op 1-5 te brengen. Roomburg opende op eigen veld tegen het al gedegradeerde Soest met overtuigend hockey en na vijf minuten 1-0 van Rutger van Schaik die de afketsende bal bij een straf corner alsnog insloeg. Na een klein kwartier spelen raakte de ploeg van Jaap Suyk gehandicapt door het wegsturen van middenvelder Jo- han Biekart. De Roomburger pakte in de cirkel de bal af van met de backhand, waar een Soest-speler op door sloeg en de strafbal kreeg verzilverde. Biekart zei 'bedankt' tegen de scheidsrechter en kreeg geel, waarop de gestrafte speler rea geerde met 'bull-shit' en met rood kon vertrekken. Willem Hogewoning verving En- no Schets, die de marathon van Rot terdam liep, en incasseerde 1-2, waarna Alfons Woudstra met twee treffers Roomburg weer aan de lei ding bracht: 2-3. Een moeilijke lijn- stop van Woudstra werd door de ar biter ongeldig verklaard en vond het een strafbal waard, die de 3-3 eindstand opleverde. Alecto is in Oosterhout goed weggekomen met een 0-1 zege op Dubbel tegen Het Ravijn levert slechts twee punten op LEIDEN De play-offs zijn het afgelopen weekeinde voor het te gen degradatie vechtende LZ'86 met wisselend succes van start gegaan. Zaterdagavond eiste LZ tegen Het Ravijn de winst op (6- 5), maar gisteravond kreeg het succes geen vervolg in de return. In Nijverdal won Het Ravijn met 14-7. De Zijl/LGB heeft in de kampioensronde weinig te zoeken. Titelkan didaat AZC bleek tweemaal te sterk voor de Leidenaars: 5-15 in Leiden en gisteren 9-4 in Alphen aan den Rijn. Om de spanning in de nacompetitie tot het einde aan toe erin te houden heeft de waterpolocommissie van de KNZB dit seizoen een nieuw sys teem ingevoerd. Na de reguliere competitie ontmoeten de zes bo venste ploegen elkaar, waarbij de nummers één en twee - dit seizoen Polar Bears en AZC - elkaar in het laatste weekeinde tweemaal ont moeten. Ook in de daaraan vooraf gaande duels spelen de diverse teams in één weekeinde tweemaal tegen elkaar. AZC, de nummer twee van de ranglijst, startte zaterdag tegen de Schouten pakt NK-limiet op 1500 meter KATWIJK De kringkampioen schappen die het afgelopen week einde in het vernieuwde Aquamar- bad in Katwijk van start gingen met de lange afstandnummers leverde vijf individuele titels op voor Leidse zwemmers. Zoals al jaren gebruikelijk is wor den de kringkampioenschappen in een vijftigmeter bad verzwommen. Twee zwemmers van LZ1886 slaag den erin een limiet voor de Neder landse kampioenschappen (NK) te zwemmen. Dennis Schouten sloot de 1500 meter vrije slag winnend af in 18.20,0,3 seconden onder de NK- limiet. Bianca Hoeks mag ook voor de lange afstand, de 800 meter naar de NK, haar tijd 10.07,7 leverde te vens een tweede plaats op bij de meisjes onder veertien jaar. Paulien Stastra (LZ) veroverde een eerste plaats bij 'de vrouwen on der de achttien met een tijd van 9.52,8 op de 800 meter vrije slag. Clubgenote Fleur Bakker (12) was de snelste (10.29,5) in haar leeftijds categorie op deze afstand en mag zich ook kringkampioen noemen. Verder was ook de tijd van Maaike Parrel goed voor een titel. Zij deed de klokken stilstaan op 9.57,2. Tenslotte was de kersverse inter national Antoine van Weerde de rapste bij de mannen,18.04,9 was zijn tijd. In de prijzen vielen verder nog op de 1500 meter Laurens van Kampen (Zijl/LGB). Hij werd twee de in 18.12,6. Zijn clubgenoot Mar- ko Blokpoel eindigde als derde in 18.43,6. Dezelfde ereplaatsen waren ook weggelegd voor Mark Schou ten 19.02,6 en op de 800 meter Karin Stastra en Richard van Duyvenbo- de in respectievelijk 10.12,6 en 10.48,2. De laatste wedstrijd van de vier kamp die LZ in zwembad De Fluit in Leidschendam zwom werd ook gewonnen door de Leidse ploeg. De Leidenaars' wonnen tevens het to taalklassement over vier wedstrij den. Andrea Hoenselaar vestigde de aandacht -op zich door wederom de NK-limiet te zwemmen op de 200 meter schoolslag: 2.55,6. vijf van de ranglijst, streekgenoot De Zijl. De Leide naars zijn na de winterstop nogal verzwakte opstelling tevoor schijn gekomen. AZC nam in de eerste drie minuten na uitsluitingen van Marco Kerkvliet (2) en Mare van Belkum al een 0-3 voorsprong. Een mooi schot van'Edwin Redegeld be tekende 1-3, maar Arco Verboom antwoordde al snel: 1-4. Een uitslui ting van aanvoerder Eric Noorde- graaf werd door Van Belkum benut, maar Ewoud van Winsen gaf AZC met een bekeken boogbal een veili ge marge (2-5) na zeven minuten. Met Zoran Petrovic als heerser op de twee meter, kon AZC in het ver volg weinig gebeuren. Via 4-8 en een prima derde periode (0-3) zwom AZC in de vierde en laatste periode naar een ongekend ruime zege: 5-15. AZC bood gisteren het eigen pu bliek te weinig. Zonder coach Gijs van der Leden (verplichtingen bij het kringentoernooi) op de bank was er niets terug te vinden van het geïnspireerde spel van een dag eer der. Gelukkig voor de landskam pioen mist De Zijl gewoon de kwali teit om de lakse instelling af te straf fen. Na twee partjes schrok AZC wakker bij een 3-2 tussenstand. De numerieke meerderheden werden niet al te best benut (8 uit 14), maar de derde periode bracht wat meer ruimte: 5-2. Omdat bij De Zijl in middels Albert Spijker, Anton Hei den en even later Marc van Belkum al met drie persoonlijke fouten op de bank zaten kon er in het laatste speldeel weinig meer gebeuren. Na mens De Zijl vonden Alex Verhoog en Jeroen Duvekot nog het net: 9-4. LZ, dat samen met Het Ravijn en Rotterdam in een gevecht om hand having is gewikkeld, ondermijnde het eigen zelfvertrouwen door zo wel uit-als thuis een matige vorm te etaleren. Dat er zaterdag toch nog een overwinning uit de bus rolde was voornamelijk te danken aan doelman Jan Teske die zijn ploeg er in een moeilijke fase doorheen sleepte. Het Ravijn dat met de zes tienjarige Jan Lodewijk de Vries een krachtige midvoor in huis heeft nam brutaal een voorsprong door Spenkelink en De Vries wat LZ al snel tot een inhaalrace noopte. Vooralsnog bleef dat in de eerste pe riode bij een poging, want hoewel LZ trachte zichzelf over het dode punt heen te werken ontvouwde de wedstrijd zich voor het talrijke pu bliek als een smakeloos geheel waarin maar zelden wat viel te bele ven. Opponent Het Ravijn weigerde trouwens vooralsnog ook mee te werken aan de amusementswaarde van de wedstrijd en beperkte zich alleen tot het aanspelen van de mid voor wat hun in het vervolg van de wedstrijd zou opbreken. Met pijn en moeite vocht LZ zich in de tweede periode naast de tegenstander. De stand werd in die fase gelijk getrok ken door hefcLeidse equivalent van De Vries, de LZ-speler Frans van der Brink. Het bleef niet bij 3-3 want hoewel slordigheden in de talrijke overtal situaties voorkwamen dat LZ eerder op voorsprong kwam, lukte dat in de derde periode plots wel. Via Mark Mommers en Michel van der Zeeuw kwam LZ op 3-5 wat op het oog een veilige marge leek te meer daar beide formaties maar zel- Zijl-doelman Harm de Jager maakt zich breed naars zaterdag niet: 5-15. den tot soepel lopende combinaties maakte een slechte beurt tegen het niet meer op het spel dan de eer. kwamen. Met dank aan arbiter Lou- reeds gedegradeerde Woerden: 3-8. Aanvakelijk leek De Zijl op een wers kreeg Het Ravijn toch nog uit- Bij de vrouwen stond de derby overwinning af te stevenen. Bij een zicht op een beter resultaat. Niels tussen De Zijl en LZ op het pro- 0-3 achterstand schrok LZ echter van der Kolk profiteerde dankbaar gramma. Door resultaten van de wakker en kon alsnog langszij ko en bracht de spanning terug. Span- de voorgaande wedstrijden stond er men: 3-3. ning die het gebrek aan kwaliteit in dit treffen maar voor een klein deel compenseerde. In de laatste fase zou de overwinning gaan naar de meest gelukkige formatie. Het ge luk was aan de zijde van Michel van der Zeeuw die'in de laatste minuut en probeersel tot zijn verbazing ach ter doelman Brinkman zag ploffen. Een dag later was het volslagen mis met LZ dat in de tweede periode al tegen een 9-3 achterstand aankeek. LZ modderde maar wat aan en kon met de vermoeiende reis nog in de benen Het Ravijn maar amper vol gen. Via de setstanden 4-2, 9-3, 12-5 eindigde de wedstrijd uiteindelijk in een 14-7 nederlaag. Het blijft on gemeen spannend in de degradatie poule want hoewel LZ twee punten aan het totaal toevoegde bleef Rot terdam in het spoor door DZV met 11-13 te verslaan. Katwijk revancheerde zich voor de nederlaag van vorige week. SVH kon de Zeekanters geen moment bedreigen en werd met 10-5 terug- gewezen. De overwinning kreeg met name in de slotfase gestalte. Vivax speelde een bar slechte wedstrijd tegen DWK. De motivatie is bij de Oegstgeestenaren na de de gradatie ver te zoeken. Tot halver wege kon Vivax nog goed partij bie den (6-4), maar in de laatste twee pe rioden liep DWK uit naaY 13-4. In de derde klasse verloor DKD .geheel onnodig van BZC. De Lei derdorpers controleerden aanvan kelijk de wedstrijd. Dat het bij het einde van de derde periode slechts 4-6 stond was meer te wijten aan missers van DKD dan aan het goede verweer van de tegenstander. Twin tig seconden voor het einde maakte Frank Dreef een slaande beweging en kon zonder vervanging het water verlaten. BZC profiteerde dankbaar en won met 10-9. Sassenheim Titel verspeeld aan SVC Warande, dat sterker \vas en veel meer kansen had. Doordat koplo per Ring Pass verloor van Hudito (2- 0) hebben de Leiderdorpers nog een kans op de titel in de eerste klasse A. Roomburg moet dan volgende week wel van Ring Pass winnen, waarna Alecto in het laatste duel te gen de Delftenaren (over twee we ken) de kansen in eigen hand heeft. Een snelle vrije slag van Mark Post- ma belandde via Eric Brabander bij Mauris Huigen, die met een reikslag de uitlopende Warande-doelman passeerde: 0-1. NIEK FAAS LEIDEN - In de laatste competi tieronde vielen alle beslissingen. Bij de mannen verlengden Leython en NOVO hun status. Leython ver loor van koploper Tornado met 3-0, waardoor die ploeg tevens het kam pioenschap behaalde en NOVO ver sloeg het reeds gedegradeerde VO- NO met 3-1. Bij Gemini speelde zich een drama af. Met twee punten voorsprong op SVC had het in een rechtstreekse confrontatie nog een punt nodig om zich kampioen te mogen noemen. In Den Haag werd het echter een 3-1 nederlaag, waar door SVC de kampioen werd en Ge- mini middels promotiewedstrijden tegen Allides en Molenwiek om een promotieplaats mag strijden. Voor Leython stond er in de tweede divisie bij Tornado niets meer op het spel. De Leiderdorpers konden geen plaatsje meer stijgen of dalen, terwijl Tornado, dat vorige week pas op kop kwam omdat Leython de toenmalige koploper USS pakte, moest winnen om zich kampioen te kunnen noemen. Enigszins ongeïn spireerd begon Leython met af en toe een feestopstelling, waarbij elke speler inclusief de reserves, mocht meedoen aan het karwei. Tornado daarentegen was gewaarschuwd en stond van het begin af op scherp. In de eerste set bleef Leython nog re delijk bij (15-10), in de overige sets wreekte zich met name het feit dat Leython deze week slechts eenmaal had getraind (15-5 en 15-2). Lijstaanvoerder Gemini was met een grote schare supporters afge reisd naar SVC in de vaste overtui ging dat het het ene benodigde puntje wel zou pakken. Maar dat liep even anders. In de eerste set kwam Gemini al snel op een 8-1 ach terstand te staan. Het kwam nog goed terug tot 10-9, maar het scoor de hierna geen punt meer (15-9). Ge- mini startte in de volgende set beter en nam een 1-4 voorsprong. Dit bleef het enige wapenfeit, want SVC liep dit snel in en liet Gemini constant achter zich (15-11). Intus sen was bij Gemini Ronald van Be- suyen al met een knieblessure uit gevallen. Gemini kwam in de derde set op. voorsprong en gaf het nu niet meer uit handen (10-15). De vierde set was nu het breekpunt beide teams. Ook nu kwam Ge net als in de tweede set met 1-4 en ook nu kon de ploeg het niet vasthouden. Via 12-12 werd het uit eindelijk 15-12 voor SVC vooral om dat in eerste instantie de pas wat be ter lag, daardoor de set-up gevari eerder kon zijn en dus de aanval iets gevaarlijker was dan die van Gemi- NOVO tegen VONÖ was een wed strijd van twee teams voor wie niets meer op het spel stond. Het stelde derhalve niet veel meer voor. NO VO greep moeizaam de eerste winst (15-13), om vervolgens door concen tratie verlies met 10^15 te verliezen. Daarna stelde men orde op zaken en won zonder tot grootse daden te ko men via 15-12 en 15-11. In de promotieklasse A was de be slissing over het kampioenschap reeds donderdag gevallen (Leython 2 door een zege op DOS). Grafi- con/Donar sloot het seizoen leuk af door een 3-0 zege op het toch sterke Oikos. De eerste set was de beste en hier viel na 35 minuten pas de be slissing. Donar kwam met 11-6 voor, maar Oikos vocht letterlijk terug en liep via 12-12 nog naar setpoint (13- 14), voor Donar uitmaakte naar 16- 14. Iedereen ging er toen eens goed voor zitten want dit beloofde veel voor de rest. Helaas was er hierna geen sprake meer van een echte wedstrijd, daar Oikos ging mekke ren over elke beslissing bij de scheidsrechter en daarmee zichzelf uit de wedstrijd haalde en kansloos verloor met 15-7 en 15-3, de laatste set was in tien minuten bekeken. Leython 3 besloot ook goed met een uitstekend resultaat op DOS 3. Kennelijk had DOS zijn vorm ge deeltelijk thuisgelaten want Ley thon kreeg alle kans aan te tonen dat het tijdens dit seizoen duidelijk gegroeid is in niveau. Het bracht het dan ook tot een prima 3-2 winst (15- 6, 11-15, 15-10, 15-17, 15-6) en moet nu een beslissingswedstrijd spelen tegen de nummer elf van de andere promotieklas RIVA/VSC voor één degradatieplaats. In de promotieklasse B kwam LUSV tweemaal in het veld. Eerst pakten de studenten bij GSC een punt (3-2) en bij Tornado, dat reeds gedegradeerd was, moest er gewon- worden. De eerste set liep pri ma en via een veel scorende buiten- aanval werd het maar liefst 4-15. LUSV moest nu nog een set winnen om veilig te zijn. Het deed dit aan vankelijk overtuigend en liep uit naar 4-10. Toen stokte het ritme. De nervositeit sloeg toe en het ene be nodigde punt kwam er nog niet (16- 14 verlies). De studenten spraken el kaar hieriia eens even hard toe en dat,hielp, want rustig werd nu dat ene benodigde punt gepakt: 7-15. De vierde set was hierna ook voor LUSV (10-15 en 1-3). NOVO 2 redde het niet tegen een oppermachtig Rentokil/ZVH 3 dat de Noord wijkers alle hoeken van het veld liet zien met de alleszeg gende score 4-15, 7-15 en 11-15. Valken deed het ook heel aardig, door Be Fair een 3-1 nederlaag te be zorgen. In een plichtmatige partij, winst of verlies kon niets meer aan de stand veranderen, deed Valken het best redelijk, zeker na dat de spelverdeler de eerste tempo ballen wat hoger en de tweede tempo bal len wat lager gaf (15-13,15-11,10-15, 15-8). Zware dobber Bij de vrouwen speelden Gemini en Radius een gelijkopgaande wed strijd zonder echt tot hoogtepunten te komen. Waarschijnlijk had Gemi ni nog iets meer kunnen bereiken dan de uiteindelijke 3-2 winst (13- 15, 15-12, 15-8, 13-15, 15-13), als niet al in de eerste set Petra van Wissen door haar enkel was gegaan en de rest van de wedstrijd maar op halve kracht kon doorgaan. Leython had een te zware dobber aan het geroutineerde Brother/M. dat als een goed geoliede machine elkaar blinderlings aanvoelde. In de eerste set werd Leython overbluft met 3-15. In de volgende set had men een beter weerwoord, al blijkt dat niet uit de score (4-15). Pas in de derde set was er resul taat. Met Waija Kruithof in de basis en prima spelverdelen van Danka van Klaveren liep de aanval snel (15- 9). In de vierde set bleef Leython goed spelen, maar maakte Martinus in elke servicebeurt meer punten dan Leython (7-15 en 1-3). In de promotieklas begon NOVO zwak tegen Ridderveld; de bal vloog alle kanten op en het verloor met 15-12. Door een goede pass her stelde NOVO in de tweede set het evenwicht (6-15) om vervolgens in de volgende twee sets net dat kleine beetje geluk te ontberen (16-14 en 15-13) door wat gebrek aan inzicht bij de invalsters. Liusna deed wat het moest doen en dat was winnen van het al gedegradeerde VW (3-0, 15-9, 15-4 en 15-3) om zodoende via een beslissingswedstrijd tegen DOS 2 aan degradatie te ontkomen. Met een excellerende Hanneke ten Brinke op serve en Ingrid Eichels- heim in eenaanvallende hoofdrol werd VW compleet weggespeeld. Gemini 2 en Gemini 3 besloten bei den met winst. Gemini 2 versloeg in Hazerswoude Orion met 2-3, terwijl Gemini 3 eige'nlijk vrij gemakkelijk ACCO/DOS 2 wegzette met 3-1 (15- 4, 14-16,15-4 en 15-11). GER RENES VOORHOUT - Foreholte won gisteren het jaarlijkse Tulpentoernooi op zijn «slof fen. De tegenstand van de eerste divisieploegen DSVD, Hermes en Tachos was echt een maatje te groot voor de Voorhouitse forma tie. Met de Niloc-speelsters Lonneke Cornelisse en Clau dia de Jong, die gisteren al het Voorhoutse wedstrijds feertje mochten opsnuiven, moet de top van de eredivi sie volgend seizoen te halen zijn. Coach Jan Kecskeme- thy droomt overigens al van binnenhalen van het lands kampioenschap. Sportief gaat het dus goed met Fo reholte, maar toch wordt voorzitter Chris de Bakker gekweld door zor gen. Van financiële aard want al zijn onderhandelingen met sponsors nog gaande, een opvolger van Data- team is nog niet gevonden. En dan te bedenken dat Foreholte donder dag voor eigen publiek door winst op oud-landskampioen V. een L. kan doordringen tot de halve finale van de nationale bekercompetitie. Het Tulpentoernooi werd met het doelgemiddelde van 47-18 door Fo reholte gewonnen. De uitslagen wa ren: Foreholte - Hermes, 13-5, Fore holte - DSVD 18-8 en Foreholte - Ta chos, 16-5. DSVD eindigde als twee de, Hermes als derde en Tachos als vierde en laatste. De mannen van Saturnus won nen in de landelijke eerste klasse met 20-16, rust 10-9 van WIK. De de fensie tactiek was aangepast aan de sterke opbouwers van WIK met een 3-1-2 systeem. Dat gaf de verdedi gers de kans om de afstandschut- ters van WIK agressief aan te tasten omdat de rugdekking goed was ver zorgd. Dat agressieve aantasten maakte de WIK-aanval onzeker en dat leidde tot afspeelfouten die de Leidse breakout op gang bracht. Met name'Hans Blansjaar kon zich weer eens als vanouds uitleven. De WIK defensie in een 5-1 opstel ling werd door het diep terugge trokken spelen van de Leidse cen trale spelverdeler Wim van Leeu wen, die zijn mede-aanvallers her haaldelijk goed lanceerde, verleid tot meegaan en dat was funest. De Leidse aanval was sterk in passeren en als Saturnus de geboden kansen beter had benut zou de uitslag aan merkelijk hoger in het voordeel van de Leidse ploeg zijn uitgevallen. Van de zes strafworpen werden er maar liefst vier gemist. Voor Satur nus stopte Rob Otten in de tweede helft een strafworp. Beste Leidse keeper was gisteren echter Ad van Fessem die in de eerste helft vrijwel in Olympia'72 klopten in de landelijke tweede klasse een in de sterkst mogelijke opstelling naar Wassenaar gekomen VELO, rust 8-4, eindstand 18-15. Ook Olympia zocht het uitschake len van de Wateringse afstands- chutters in een verre uitstap en ook dat werkte. In de tweede helft kon VELO na een 15-7 voorsprong voor Olympia nog terugkomen tot 18-15 omdat de Wassenaarse handbal- sters nieuwe aanvalsystemen uit mochten proberen maar echt ge vaarlijk werd het toch niet voor Olympia. Oase won in Leiden van Satur nus met een royale marge, rust 2-6, eindstand 5-14. De 3-2-1 defensie van Saturnus werkte niet of beter gezegd niet meer nu vier van de ge routineerde speelsters in deze veld- competitie niet spelen. In de een te gen een situaties, onvermijdelijk in een open defensie systeem, toonde Oase zich gisteren beter dan de Leidse handbalsters. In Voorschoten toonde Bettina Lamboo dat zij ook een zeer behoor lijke keepster is. Zij moest Asimee Visser vervangen die in deze veld- competitie niet meer in actie zal kunnen komen vanwege een vin gerblessure. Aan Bettina Lamboo lag het gisteren niet dat HW'70 de winst moest laten aan De Meeuwen. Ook niet aan de defensie. Het was de Voorschotense aanval die faalde. Van de vijf strafworpen werden er liefst vier gemist. De mannen van HVV'70 wonnen in de landelijke tweede klasse met 18-17, rust 6-9, van Kwiek Sport. Een qua score mager resultaat maar de Voorschotenaren misten in Den Haag vier basisspelers en dat bete kende dat veteraan Wim Dompe ling na een wedstrijd met de reser ves nog moest opdraven. De winst betekent wel dat HW'70 met een wedstrijd minder en een punt ach terstand op het Rotterdamse Actief nog een reele kampioenskans heeft. FRANK BONTE Amersfoort-Cup voor Nederland AMERSFOORT (ANP) - De Ne derlandse schoonspringploeg heeft de strijd om de Amersfoort-Cup ge wonnen. Daphne en Edwin Jonge- jans, Faber en Zimmermann bleven in het klassement de Sovjetunie De laatste individuele overwin ningen gingen gisteren naar de Sov jet Lomanovski en zijn landgenote Babkova. Edwin Jongjans werd tweede bij het springen van de 1- meterplank, zijn zus werd derde bij de 3-meterplank.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16